ماه رمضون

ansarweb

عضو جدید
سلام بچه ها
الان داشتم به ماه نگاه میکردم به نظرم ماه کامله و ماه شب چهارده هست که اگه اینطور باشه ماه رمضون از دوشنبه شروع شده نه از سه شنبه
یه نگاه به ماه میندازید ببینید درست میگم یا اشتباه میکنم؟؟؟؟؟؟

forme1200

عضو جدید
این اصلا عجیب نیست
اصولا ما ایرونیا 1 روزه کمتر یا بیشتر میگیریم

ansarweb

عضو جدید

خب اگه واقعا اینطوریه چرا رسانه ملی اعلام نمیکنه تا حداقل مردم اعمال بقیه روزهای باقی مونده ؛شب های قدر و عید فطر رو درست انجام بدن !!!!!!!!!!!!!
مگه خدا و پیغمبر و اسلام شوخی بر میداره:razz::razz::razz::razz::razz::razz:

NILUFAR2

عضو جدید
خب اگه واقعا اینطوریه چرا رسانه ملی اعلام نمیکنه تا حداقل مردم اعمال بقیه روزهای باقی مونده ؛شب های قدر و عید فطر رو درست انجام بدن !!!!!!!!!!!!!
ینی واقعا انتظار داری بیان بگن """"اشتباه کردیم"""!!!!!!!!!!!!!!

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوای اعتماد مردم به رسانه ملی خدشه دار بشه؟؟؟!!!

mohandes1987

عضو جدید
آره از لحاظ سن ماه حرف تو درسته ولی از لحاظ فقه شیعه حتما باید هلال ماه رویت بشه، تو غروب یکشنبه با اینکه حدود 22 ساعت از سن ماه میگذشت ولی به هیچ عنوان دیده نمیشد. پس بنابر نظرات فقهی ماه رمضون مشکلی نداره. اگرچه من شنیدم بچه های نجومی تو یزد ماه رو تو روز کنار خورشید با گُ توی تلسکوپ پیدا کردن ولی مثه که ملاک رویت هلال نزدیک غروبه

ansarweb

عضو جدید
میخوای اعتماد مردم به رسانه ملی خدشه دار بشه؟؟؟!!!

مگه اینطوری بالا میره که خدشه دار نشه
چرا بدون هیچ کونه صحبتی فقط با یه اعلام ساده یا حتی اعلام نه فردا به جای دعای 13 اعلام کنه دعای 14 نمیگن
من هرچی نگاه میکنم گوشام دراز نیستن

Shahram.OTF

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره درست میگین به نظر منم همین جوره
اما اون موقع که بروبچ رفته بودم با دوربین گندهاشون ماهو ببینن ..ندیدن ..حالا دیدن ندیدن به ما چه
چون من ندیدم به حرف اونا که دیدن گوش کردم..شایدم یکی دیگه دیده بود به اونا که ندیده بودن نگفته بود
اصلا من چی گفتم؟؟؟

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا بدون هیچ کونه صحبتی فقط با یه اعلام ساده یا حتی اعلام نه فردا به جای دعای 13 اعلام کنه دعای 14 نمیگن
آره نیستن ولی کلا سران مملکت گوشای مردم رو دراز فرض کردن
مرتیکه پریشب میگه من به جرات میگم کسی تو این کشور سر گشنه زمین نمیذاره!!چی فکرده با خودش که همچین حرفی میزنه به نظرت؟!
یا یارو میاد تو این انیمشین ها میگه با پول یارانه قبض هام رو دادم حالا دارم میرم خرید!!!!!!
شک نکن که مردم رو خر فرض کردن (دور از جون)

ansarweb

عضو جدید
اره درست میگین به نظر منم همین جوره
اما اون موقع که بروبچ رفته بودم با دوربین گندهاشون ماهو ببینن ..ندیدن ..حالا دیدن ندیدن به ما چه
چون من ندیدم به حرف اونا که دیدن گوش کردم..شایدم یکی دیگه دیده بود به اونا که ندیده بودن نگفته بود
اصلا من چی گفتم؟؟؟

بحث دیدن ندیدن روز اول نیست
الان متوجه اشتباهمون شدیم چرا حالا درستش نکنیم

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره نیستن ولی کلا سران مملکت گوشای مردم رو دراز فرض کردن
مرتیکه پریشب میگه من به جرات میگم کسی تو این کشور سر گشنه زمین نمیذاره!!چی فکرده با خودش که همچین حرفی میزنه به نظرت؟!
یا یارو میاد تو این انیمشین ها میگه با پول یارانه قبض هام رو دادم حالا دارم میرم خرید!!!!!!
شک نکن که مردم رو خر فرض کردن (دور از جون)

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها
الان داشتم به ماه نگاه میکردم به نظرم ماه کامله و ماه شب چهارده هست که اگه اینطور باشه ماه رمضون از دوشنبه شروع شده نه از سه شنبه
یه نگاه به ماه میندازید ببینید درست میگم یا اشتباه میکنم؟؟؟؟؟؟
دیدن ماه ربطی به کامل بودن یا نبودنش تو شب چهارده نداره
ساعت خاصی هم داره که دیدن بعد از اون موقع حجت نیست
گرچه ماه شب 14 و شب قبلش خیلی تفاوت ندارند ولی به نظرم ماه شب 14 نبود

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
كاملا درسته

دوشنبه اول ماه رمضون بود

من از دوشنبه گرفتم

ماه رو ديديم

فقط دوستان مراقب باشيد عيد رو روزه نگيريد ، اگه اعلام هم نكردند شما خودتون حواستون باشه

JavadMessi

مدیر بازنشسته
كاملا درسته
دوشنبه اول ماه رمضون بود
من از دوشنبه گرفتم
ماه رو ديديم
فقط دوستان مراقب باشيد عيد رو روزه نگيريد ، اگه اعلام هم نكردند شما خودتون حواستون باشه
ابوجان!اگه ماه شب اولو خودت دیدی درسته نه اینکه بیای بگی چون امشب به نظرم ماه شب 14 بود پس من درست میگم!

ansarweb

عضو جدید
ابوجان!اگه ماه شب اولو خودت دیدی درسته نه اینکه بیای بگی چون امشب به نظرم ماه شب 14 بود پس من درست میگم!

اگر ماه شب چهارده باشه (من نگفتم حتما هست گفت شما هم ببینید بگید من درست دیدم یا نه پست اولو ببینید) پس یک روز اشتباه کردیم و باید الان که میدونیم درستش کنیم تا برای اعمال بقیه روزها و شبهای قدر و ید دچار مشکل نشیم
من جایی نگفتم درست میگم جواد جان اما همیشه دنبال واقعیتم و اگر برام محرز شد اشتباه کردم اون راهو ادامه نمیدم

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اگر ماه شب چهارده باشه (من نگفتم حتما هست گفت شما هم ببینید بگید من درست دیدم یا نه پست اولو ببینید) پس یک روز اشتباه کردیم و باید الان که میدونیم درستش کنیم تا برای اعمال بقیه روزها و شبهای قدر و ید دچار مشکل نشیم
من جایی نگفتم درست میگم جواد جان اما همیشه دنبال واقعیتم و اگر برام محرز شد اشتباه کردم اون راهو ادامه نمیدم
بازم دلیل نمیشه چون ملاک دیدن ماه تو شب اوله!!!

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
از روی همون تقویم بگیرید که کل عالم دارن از روش میگیرن. این استهلال هم تو ایران دلایل خاص خودش رو داره که واردش نشیم بهتره.

آخرین ویرایش:

ansarweb

عضو جدید
از روی همون تقویم بگیرید که کل عالم دارن از روش میگیرن. این استهلال هم تو ایران دلایل خاص خودش رو داره که واردش نشیم بهتره.
اگه بنا به تقویم باشه پس این همه برو بیا برا چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Arash_Sn

عضو جدید
در ارتباط با استهلال ماه رمضان و اختلاف آن در ایران با سایر کشورها و مسائلی که دوستان به آن اشاره کردند باید عرض کنم که :

بنده از روش و متدی که سایر کشورها برای استهلال استفاده میکنند اطلاعی ندارم ، ولی در مورد ایران با اطمینان به شما عرض میکنم که روشی که در ایران وجود دارد بسیار دقیق میباشد و بر پایه محاسبات نجومی و توسط موسسه ژئو فیزیک دانشگاه نهران انجام میگیرد و ستاد استهلال دفتر رهبری با کمک اطلاعات نجومی و اولیه و رویت بصری زمان شروع و پایان ماه رمضان را اعلام مینماید.

چند سال پیش که به موسسه ژئو فیزیک رفته بودم با آقای دکتر ملکپور که از پیش از انقلاب تا چند سال پیش که ایشان بازنشسته گردید ، مسئولیت استخراج تقویم کشور را به عهده داشته اند ( البته ایشان و موسسه ژئوفیزیک علاوه بر ایران استخراج تقوم کشورهای دیگر و همچنین تقویم نظامی کشورهای اروپائی مانند فرانسه را نیز انجام میدهند ، خلاصه ایرانیها در زمینه استخراج تقویم دانشمندان بسیار دارند و روشهای متداول و مورد تائید دنیا روشهای ایرانی است که از زمان ابوریحان و خوارزمی بجا مانده است ) ملاقاتی داشتم ، در صحبتی که با ایشان کردم در این مورد هم از ایشان پرسیدم که با حوصله به سوال من پاسخ گفت ( البته ایشان واقعاً مردی وارسته و نیکو صفتی است ) :

ایشان در پاسخ به من قفسه ای را نشان دادند که سالنامه های ماه تحت عنوان The Moon در آن از سالهای خیلی دور تا به امروز چیده شده بودند و ایشان گفتند که ما الان با دقت زاویه ای نیم ثانیه ( البته اگر درست به خاطر بیارم ) موقعیت ماه را استراج شده داریم و به راحتی میتوانیم موقعیت ماه را برای کلیه طول و عرضهای جغراقیائی بر روی کره زمین داشته باشیم و این مسئله حل شده است و چون حرکت اجرام سماوی بسیار منظم میباشند میتوان با کامپیوتر تا موقعیت آنها را تا میلیونها سال بعد و با دقت بالا پیش بینی کنیم.

شما میتوانید به سایت تقویم موسسه ژئو فیزیک مراجعه کنید و از آنجا برنامه رویت ماه را دانلود کنید

http://calendar.ut.ac.ir/Fa/Software/MoonCalc.asp

ستاد استهلال هم با کمک همین اطلاعات موقعیت ماه و شروع ماه و زمان عید فطر را اعلام مینماید و شما میتوانید با خیال آسوده به آن اطمینان کنید.

فکر میکنم شما هم قبول میکنید که این روش ، روش منطقی است و خدا و پیغمبر او هم این روش را تائید مینماید و آنچنان که دوستان گفتند ربطی به مسائل سیاسی و یا هر چیز دیگری ندارد.

//

Sarp

مدیر بازنشسته
امام زمان هم وقتی بخواد ظهور کنه اگر بخواد با تقویم اینا تصمیم به ظهور بگیره قاطی خواهد کرد
خواهد موند که امروز ظهور کنم یا فردا ؟
یا اید هم باید دیروز ظهور میکردم