آیا شما دچار افسانه های عشقی هستید؟

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اونجا که اکثر بچه های باشگاه رو جوونا تشکیل میدن و اکثرا تو این سن دچار دچار
افسانه های عشقی و افسانه مرموز و سراب گونه ی عشق اول میشن بران شدم یه تایپک راجعش بزنم...
یادمون باشه خیلی از ادما به عشق اول اعتقاد دارنن که این اصلا درست نیست اگه بخوایم بازش کنیم عشق اول
قشنگه به خاطر این که روح شما هنوز تازه و پر از احساسات نابه همین و بس...

افسانه اول:
عشق حقيقي بر همه چيز فائق مي شود.

تصور اينكه اگر عاشق باشيم ديگر بيكاري،دعوا،اعتياد،خلق و خوي بد،مخالفت خانواده ها ،تفاوت سني فاحش و ......اهميتي نخواهد داشت

عواقب باور اين افسانه:

1-شما از روبه رو شدن با مشكلات زندگي خود و ارائه راه حل هاي اين مشكلات با گفتن اين جمله اجتناب مي كنيد.
2-شما با گفتن اين جمله به خودتان كه اگر بيشتر به او مهر بورزم تغيير خواهد كرد،در روابطي خالي از مهر و خشونت بار خواهيد ماند.
3-از لحاظ روحي خود را زجر مي دهيد و هنگامي كه ازدواج نمي تواند موفق شود با گفتن اين جمله به خود ،خودتان را مقصر مي دانيدكه: اگر او را بيشتر دوست مي داشتم،توانسته بودم رابطه را حفظ كنم.

افسانه دوم:
وقتي عشق،عشق حقيقي باشد همان لحظه كه فرد را ديديد،خواهيد دانست.

مشكلات احتمالي اين افسانه:

شما آن چنان به جاذبه اي كه بين شما به وجود آمده است مي پردازيد كه از بررسي ديگر قسمتهاي رابطه باز مي مانيد.

آنچه در نگاه اول ما را جذب مي كند عشق نيست بلكه :
جاذبه جنسي خاص فرد مقابل است
و يا اينكه
شما عاشق تصوير فرد هستيد نه خود او منظور شكل ظاهر، فعاليتها و يا ميزان درآمد طرف مقابل است

افسانه سوم:

تنها يك عشق واقعي در دنيا وجود دارد كه براي من مناسب است.

عواقب باور اين افسانه:

1-همسر خود را با آن تصوير رويايي مقايسه مي كنيد كه از همان يك نفر در سر خود ساخته ايد و از درك منحصر به فرد بودن آن شخص باز مي مانيد
2-اين باور ما را از شروع يك زندگي جديد ،پس از آن كه زندگي قبلي پايان پذيرفته است ،باز مي دارد.

براي شما همسران بالقوه زيادي وجود دارد. و اين امكان وجود دارد كه عشق حقيقي را با بيش از يك نفر تجربه كنيد و با آنها خوشبخت باشيد

افسانه چهارم:

همسر ايده آل ،شما را از هر لحاظ ارضاء مي كند.

عواقب باور اين افسانه:
1-از شناسايي رابطه خوب و سالم باز مي مانيد . فقط به اين دليل كه همسر شما نيازهايي كه خود شما بايد براي خودتان برآورده كنيد ،برآورده نمي كند.

2-از همسرتان به دليل ندادن چيزي به شما كه مي بايست خودتان در جاي ديگر آن را پيدا كنيد منزجر خواهيد شد.

همسر مناسب بسياري از نيازهاي ما را برآورده مي كند اما نه همه آنها را.

برخي از نيازهاي ما را دوستان،خانواده و يا آشنايان مي تواتند برآورده كنند.

افسانه پنجم:

جاذبه جنسي قوي همان عشق است.

پايه و اساس اين افسانه احساس گناهي است كه ما به طور ذاتي به واسطه فرهنگ خود درباره روابط جنسي داريم.

عواقب باور اين افسانه:

1-خود را با كساني درگير مي كنيد كه با آنها تفاهم نداريد.
2-بيش از آنچه بايد،به رويايتان مي چسبيد و به سختي كساني را كه براي شما مناسب نيستند رها مي كنيد.

رابطه جنسي خالي از احساس ،هيچ مناسبتي با عشق ندارد.
منبع:ایا تو آن گمشده ام هستی: باربارا دی انجلس

آخرین ویرایش:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا کاری نداره فقط کافیه یه چرخی تو صفحات و تالار های باشگاه بزنید و ببینید چه خبره
مثلا من یه پسره 26 ساله از مشهد عاشق یه دختر از تهران شدم اونم اینترنتی چیکار کنیم؟
من عاشق یه پسری ام اما خودش نمیدونه
من عاشق یه نفر بودم بعد اون عشق مرد و ..........

نظر شما چیه آیا با باربارا و من:surprised: موافقید که عشق اول یه افسانه ی عشقیه یا نه؟:gol:

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر من این نگاه خیلی مسخره است!!!

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
خوب همیشه ادما دچار همچین عشقی میشن
به نظر من عشق اول همیشه از دست میره و عشقی که بعد از این تجربه ایجاد میشه بهتر و واقعی تره اخه از تجربه اول درس گرفتی ولی فقط باید حواست باشه تا دوباره اشتباه نکنی
افسانه عشقی همه جا هست و این باور واقعا غلط اخه مگه ما چقدر خودمون خوب و بی نقص هستیم که توقع داریم عشقمون هم بی نقص باشه

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاتا به حال به کسی علاقه مند بو ده اید که به هیچ وجه مناسب شما نبود و لی این موضوعها را ماهها و و یا حتی سالها بعد نیز تشخیص ندادید؟
آیا شما عیبهای همسر خود را نادیده می انگارید به این دلیل که از تولید تنش در
رابطه جلوگیری کنید؟
ایا شما عادت دارید درام٬ تنش٬ ماجرا جویی را با عشق حقیقی اشتباه کنید؟
آیا تا به حال با یک آدم بد رفتا رادامه داده اید فقط برا ی اینکه ظا هر را حفظ
کنید؟
آیا این موضوع که احساسات رمانتیک خیلی قوی را تجربه نمیکنید و مدام در
رابطه سر از پا نمی شناسید موجب می شود یک رابطه سالم را زیر سوال ببرید؟
آیا کسانی را بر می گزینید که با آنها تفاهم ندارید و از کسانی چشم می پوشید که
باآنها تفاهم دارید؟

اگه جواب مثبته متاسفانه شما دچار افسانه های عشقی شدید:confused:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیکت ارزندست و جای بحث هم داره
ما این دیدگاههارو تو جامعمون کم نداریم!

..:PURE:..

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینایی که گفتی به نظرمن عشق نیس یه علاقه زود گذره...زیاد هم پیش میاد واسه هرکس و فوقش یکی دوماه بعدم تموم میشه و یادش به درک واصل میشه...

عشق از نظر من تعریف دیگه ای داره...

خوب حالا چرا میخوای بدونی کیا به قول خودت دچار افسانه عشقی شدن؟:D

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من متوجه منظورت نشدم آنا
میشه نوضیح بدی؟

نگرش به عشق در هر فردی متفاوته
شاید به ذهن من رسیده باشه تمام این افسانه ها اما بعد که حلاجی کردم دیدم منطقی نیست و اینا جزو باورهای من نشده!
اما یه بار دلسوزی کردم واسه یه نفر که شاید اونم جزو افسانه ها بشه گذاشتش و بعد آخر سر دلم واسه خودم سوخت!بعد یاد گرفتم عشق از سر ترحم نمیشه!البته بچه بودم اونروزا بهر حال هرکسی به ذهنش اینا میرسه اینکه جزو باوراش بشه اینا یانشه مهمه!

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگرش به عشق در هر فردی متفاوته
شاید به ذهن من رسیده باشه تمام این افسانه ها اما بعد که حلاجی کردم دیدم منطقی نیست و اینا جزو باورهای من نشده!
اما یه بار دلسوزی کردم واسه یه نفر که شاید اونم جزو افسانه ها بشه گذاشتش و بعد آخر سر دلم واسه خودم سوخت!بعد یاد گرفتم عشق از سر ترحم نمیشه!البته بچه بودم اونروزا بهر حال هرکسی به ذهنش اینا میرسه اینکه جزو باوراش بشه اینا یانشه مهمه!

من شاید نتونم حرفای یه خانم و احساساتش رو همون جوری که حسش میکنه درک کنم
اما واقعا معتقدم که اعشق اول فقط به خاطر لطافت روح ادماست دقت کرده باشی میبینی
عشق اول تو اولین دوستی عمیق ایجاد میشه....

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینایی که گفتی به نظرمن عشق نیس یه علاقه زود گذره...زیاد هم پیش میاد واسه هرکس و فوقش یکی دوماه بعدم تموم میشه و یادش به درک واصل میشه...

عشق از نظر من تعریف دیگه ای داره...

خوب حالا چرا میخوای بدونی کیا به قول خودت دچار افسانه عشقی شدن:D؟

این اسم یه کتاب هست از باربارا دی انجلس

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شاید نتونم حرفای یه خانم و احساساتش رو همون جوری که حسش میکنه درک کنم
اما واقعا معتقدم که اعشق اول فقط به خاطر لطافت روح ادماست دقت کرده باشی میبینی
عشق اول تو اولین دوستی عمیق ایجاد میشه....

شاید اینجور باشه که شما میگین!

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با همه ی حرفاتوم موافقم.....آره منم دیدم تو تاپیکای مختلف....عشق اول و اینجور چیزا همش افسانست............بعضی وقتا آدم چشمشو روی همه چیز میبنده و میگه عشق مهمتره در صورتی که اصلا نمیشه فهمید با هم خوشبخت میشن یانه....به نظر من عشق اول شاید یه پله برای رسیدن به بهترین آدمیه که میشه باهاش زندگی کرد....این فکر که آره این آدم اولین و آخرین عشق منه اشتباهه و یه تصمیم کورکورانست.......

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
با همه ی حرفاتوم موافقم.....آره منم دیدم تو تاپیکای مختلف....عشق اول و اینجور چیزا همش افسانست............بعضی وقتا آدم چشمشو روی همه چیز میبنده و میگه عشق مهمتره در صورتی که اصلا نمیشه فهمید با هم خوشبخت میشن یانه....به نظر من عشق اول شاید یه پله برای رسیدن به بهترین آدمیه که میشه باهاش زندگی کرد....این فکر که آره این آدم اولین و آخرین عشق منه اشتباهه و یه تصمیم کورکورانست.......

موافقم.
زنی که زیبایی اندیشه داشته باشد دیگر زیبایی بدنش را نشان نمیدهد....

فقط امضات فانون نیست.

آخرین ویرایش:

zahra_555

عضو جدید
روابط و وابستگی ها و دلبستگی ها و هوس و میذارن پای احساسی که اگه درکش نکرده باشی و ندونی چیه و مخصوصه کیه حتی اسمشم نباید بیاری/این احساس باید واسه نیرویی و موجودی فراتر و قویتر از انسان خرج بشه تا کاملا درک بشه و درین حس ثانیه به ثانیه ارضا بشی/چراکه اون موجود تنها معشوقی است که عاشق ترست از عاشق/و اگر غیراز اون واسه دیگری خرج بشه اگه حقیقی باشه وصل میشه به اون چیزی که باید و نمونه هاش در تاریخ بسیار است مثه حسین ابن علی و ......./زلیخاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا/ و ....

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
روابط و وابستگی ها و دلبستگی ها و هوس و میذارن پای احساسی که اگه درکش نکرده باشی و ندونی چیه و مخصوصه کیه حتی اسمشم نباید بیاری/این احساس باید واسه نیرویی و موجودی فراتر و قویتر از انسان خرج بشه تا کاملا درک بشه و درین حس ثانیه به ثانیه ارضا بشی/چراکه اون موجود تنها معشوقی است که عاشق ترست از عاشق/و اگر غیراز اون واسه دیگری خرج بشه اگه حقیقی باشه وصل میشه به اون چیزی که باید و نمونه هاش در تاریخ بسیار است مثه حسین ابن علی و ......./زلیخاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا/ و ....
نه منظور من عشقای زمینی بود دوست عزیز...

zemestan_d

عضو جدید

تاپیک خیلی خوبیه ولی ادما زیاد توش شرکت نمیکنن نمیدونم چرا؟؟؟؟:confused: البته چرا میدونم....... ادما همیشه از چیزی یا کسی که اونا رو به خودشون اگاه میکنه :eek: اگاهانه یا نا اگاهانه فرااااار میکنن:surprised:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک خیلی خوبیه ولی ادما زیاد توش شرکت نمیکنن نمیدونم چرا؟؟؟؟:confused: البته چرا میدونم....... ادما همیشه از چیزی یا کسی که اونا رو به خودشون اگاه میکنه :eek: اگاهانه یا نا اگاهانه فرااااار میکنن:surprised:

شما امسال اومدی من خیلی وقته اینجارو میشناسم سوال کردی؟ میگم برات....
1) جون تو تالار روانشناسی خانواده گذاشتمش نه تو گفتگو آزاد.
2) چون یه سریا فقط به تایپک های همدیگه سر میزنن مهم هم نیست تو اون تایپک مطلب مهمی نوشته شده یا چرندیات.
3)چون تایپک جنسی نیست.اصولا تایپک های جنسی طرفدارای سینه چاکی داره...
4) خیلیا هنوز تو مرحله انکار مطالب تایپک هستن و و از واقعیت گریزون