○•○•○؟؟

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

خوبید دوستان عزیز؟

یه سری سوال واسم پیش اومده،تو دنیای حقیقی شخصی رو پیدا نکردم که منو روشن کنه،امیدوارم بتونم از نظراتتون بهره مند بشم.

یه مسابقه ی 20 سوالی داخل ذهنم پیش اومده هر کس میتونه راهنمایی کنه.

به نظر شما صداقت چیز خوبیه؟

اگه خوبه چرا خوبه؟

چرا هر کسی واسه 1 بار یه اشتباهی میکنه باید تا آخر کار تاوانش رو پس بده؟

چرا مردم جامعه مون این مدلی شدن که اگه دستت اشتباهی میخوره به یه شیشه جوهر ویکمش میریزه داخل یه ظرف آب دیگه همیشه فکر

میکنند آب سیاهه؟

چرا این دنیا اینقدر بی در و پیکر شده؟

چرا همه دنبال بهانه جویی هستند؟

چرا همه از پشت میزنند و میرند؟

چرا همه فکر میکنند داری ناصادقی میکنی؟

دوستت زنگ میزنه خونتون میگه رتبه ت چند شد؟دولتی قبول شدی؟

میگی آره قبول شدم،با کمال احترام گوشی رو رووت قطع میکنه!

بهش زنگ میزنی،دستشو میگیری میبری یه جا یه انتخاب رشته ی توپ بکنه،وقتی برمیگردی وسط خسابون داد میزنه که تو دروغ گویی تو به من نامردی کردی نذاشتی من درس بخونم!

دلت آتیش میگیره اما سکوت میکنی،میری پیش اون یکی دوستت داری باهاش حرف میزنی وسط حرفات هر چی حرف دلش میخواد بارت میکنه و میگه کاری نداری خدافظ!

ای بابا آدم باید چیکار کنه با این آدما؟

یادمه یکی اینجا بر حسب اتفاق از یه موضوعی از زندگیم با خبر شد،گفتم دوستیمون تمومه!چون فکر میکردم حالا حس برتری بهش دست

میده،ولی از اون پستم تشکر کرد و هیچ تغییری در توی دوستیمون پیش نیومد یعنی بهتر شد ولی بدتر نشد،خیلی خوشم اومد چون وقتی یه

چیزی رو از یکی میفهمه دیدش نسبت به طرف بد نمیشه،دمت گرم داداشی!

آقا هر کی از هر راهی میرسه میپیچونتت،میگی اشکال نداره،بذار فکر کنه پیچیدم،میگذرم،بعد میاد دست پیشو میگیره پس نیوفته!چرا؟

تا کی همش سکوت کنی و به تهمت ها،نامردی ها و بی احترامی های بقیه بی تفاوت باشی؟

آیا باید واقعا واقعا دروغ بگم تا فکر کنن راست میگم؟

بابا آدم یه موقع هست میگه نمیخوام بگم نپرس!بعد فکر میکنند اگه دیگه راجع به اون موضوع حرفی زد دروغ میگه!

ای بابا!تکلیف چیه؟

دوستان لطفا فقط راهنمایی کنید و بحث و کل کل راه نندازید.

به امید اینکه بابک جان بهمون گیر نده!

parna wanna u

عضو جدید
گیجم کردی با اینهمه سوال.اینو بدون هرجا بری ادم حسود هست.فقط خودت باش.دلت و بزرگ نگه دار.اگه میخوای راهنماییت کنم.البته اگه قابل میدونی مارو بم بگو.واس چی دروغ بگی؟تااونجایی که میدونی صلاحه راستش. بگو.

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
گیجم کردی با اینهمه سوال.اینو بدون هرجا بری ادم حسود هست.فقط خودت باش.دلت و بزرگ نگه دار.اگه میخوای راهنماییت کنم.البته اگه قابل میدونی مارو بم بگو.واس چی دروغ بگی؟تااونجایی که میدونی صلاحه راستش. بگو.

من تا اونجایی که صلاح بوده راست گفتم،اون جایی هم که نبوده اصلا هیچی نگفتم!

خواهش میکنم شما عزیزی.

گاهی آدم یکی رو امتحان میکنه،مجبوره یه سری چیزا رو پنهان کنه و بعدا بهش بگه،اما این خیلی بده که تورو دروغ گو خطاب کنند.

parna wanna u

عضو جدید
من تا اونجایی که صلاح بوده راست گفتم،اون جایی هم که نبوده اصلا هیچی نگفتم!

خواهش میکنم شما عزیزی.

گاهی آدم یکی رو امتحان میکنه،مجبوره یه سری چیزا رو پنهان کنه و بعدا بهش بگه،اما این خیلی بده که تورو دروغ گو خطاب کنند.
.اون حرف اخرتو من نمیتونم چیز زیادی بگم چون شخصیه خودته و نمیدونم جریان چیه.

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين دوست عزيز..
هر انساني بر اساس بلوغ عقلاني خودش بين مسائلي كه ميدونه يه محدوده هايي ميكشه...
مثلا ميگه اين محدوده خصوصي هست و فقط مال خودم و شوهرم و بابام ...هست و يه محدوده برا دوستاي صميمي هست و همينطور برو به جلو..
اما اين كه چه مسائلي رو خصوصي كني خيلي مهمه...
مثلا من به شخصه از كسي كه رتبه ي كنكورشو نگه خيلي بدم بياد بخصوص وقتي كه رفيق صميمي ام باشه..
چون به نظرم بعضي از مسائلي كه امروزه واسه قشر جوون ما خصوصي شده و حساس شدن واقعا ارزش خصوصي رو ندارن هر چند نظر برخي ديگه مخالف منه و اصرار دارن اينا بايد خصوصي بمونن...
خودم كه تو زندگي روي اين مسائل پيش پافتاده كه ميدونم رفيقام ممكنه پشت سرم بخنده ارزشي قائل نيستم چون زندگي خيلي قشنگتر و زيباتر از اين حرفاس كه وقتمو تلف اين چيزا كنم و فرصتهاي پيش رو از بين ببرم..
براي مثال عرض كنم..من بعد كلي خوندن و رفتن به كلاس كنكور و...رتبه ام توي ارشد شد 2000! يعني زرشك!
ولي با اين وجود به رفيقام گفتم و البته تجربياتمو كه اونا راهي كه من رفتم نرن تا نتيجه ي بد ببين..حالا هر كي هم ميخواد پشت سرم بخنده! بخنده..
كلن خودتو درگير مسائلي كه ارزشش رو نداره نكن..بخصوص مسائل الكي كه امروزه پيش پامون افتاده...
از من به تو نصيحت چون دختري در اين يه گونه موارد مثل پسرا برخورد كن!
بحث سر این موضوع نیست که من گفتم یا نه،گفتم،بحث سر حسادته.

خوب به من چه که اون قبول نشده؟

میگم با این همه که از جون براشون مایه میذاری آخرشم میفهمی چقدر اشتباهی رفتی!
همه دور و بری هات اینجوری باشند داغون داغون میشی!
.اون حرف اخرتو من نمیتونم چیز زیادی بگم چون شخصیه خودته و نمیدونم جریان چیه.

...........

parna wanna u

عضو جدید
استارتر ببین یکی اینکه با اونی که میدونی بدتو میخواد و حسودی میکنه قطع رابطه کنی.یکی اینکه اهمیت ندی.

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

خوبید دوستان عزیز؟

یه سری سوال واسم پیش اومده،تو دنیای حقیقی شخصی رو پیدا نکردم که منو روشن کنه،امیدوارم بتونم از نظراتتون بهره مند بشم.

یه مسابقه ی 20 سوالی داخل ذهنم پیش اومده هر کس میتونه راهنمایی کنه.

به نظر شما صداقت چیز خوبیه؟

اگه خوبه چرا خوبه؟

چرا هر کسی واسه 1 بار یه اشتباهی میکنه باید تا آخر کار تاوانش رو پس بده؟

چرا مردم جامعه مون این مدلی شدن که اگه دستت اشتباهی میخوره به یه شیشه جوهر ویکمش میریزه داخل یه ظرف آب دیگه همیشه فکر

میکنند آب سیاهه؟

چرا این دنیا اینقدر بی در و پیکر شده؟

چرا همه دنبال بهانه جویی هستند؟

چرا همه از پشت میزنند و میرند؟

چرا همه فکر میکنند داری ناصادقی میکنی؟

بهش زنگ میزنی،دستشو میگیری میبری یه جا یه انتخاب رشته ی توپ بکنه،وقتی برمیگردی وسط خسابون داد میزنه که تو دروغ گویی تو به من نامردی کردی نذاشتی من درس بخونم!

دلت آتیش میگیره اما سکوت میکنی،میری پیش اون یکی دوستت داری باهاش حرف میزنی وسط حرفات هر چی حرف دلش میخواد بارت میکنه و میگه کاری نداری خدافظ!

یادمه یکی اینجا بر حسب اتفاق از یه موضوعی از زندگیم با خبر شد،گفتم دوستیمون تمومه!چون فکر میکردم حالا حس برتری بهش دست

میده،ولی از اون پستم تشکر کرد و هیچ تغییری در توی دوستیمون پیش نیومد یعنی بهتر شد ولی بدتر نشد،خیلی خوشم اومد چون وقتی یه

چیزی رو از یکی میفهمه دیدش نسبت به طرف بد نمیشه،دمت گرم داداشی!

آقا هر کی از هر راهی میرسه میپیچونتت،میگی اشکال نداره،بذار فکر کنه پیچیدم،میگذرم،بعد میاد دست پیشو میگیره پس نیوفته!چرا؟

تا کی همش سکوت کنی و به تهمت ها،نامردی ها و بی احترامی های بقیه بی تفاوت باشی؟

آیا باید واقعا واقعا دروغ بگم تا فکر کنن راست میگم؟

بابا آدم یه موقع هست میگه نمیخوام بگم نپرس!بعد فکر میکنند اگه دیگه راجع به اون موضوع حرفی زد دروغ میگه!

ای بابا!تکلیف چیه؟

دوستان لطفا فقط راهنمایی کنید و بحث و کل کل راه نندازید.

به امید اینکه بابک جان بهمون گیر نده!

این چیزایی که گفتی مختص دخترهاس

والا دوستای ما اینجوری نیستن, خیلی با مرام هستن.

اصولا معروفه که میگن دو تا پسر - یا دوتا برادر - تا وقتی که مجرد هستند درنهایت مردی دوست و رفیق همدیگه در تمامی مراحل هستن و سر سوزنی به هم حسادت نمی کنند, اما همین دو دوست بعد از ازدواج به احتمال زیاد نمیتونن مثل قبل دوستای خوبی باشن , دلیلش هم زناشون هستن که این دو نفر رو به خاطر بعضی حسادتها تحریک میکنن , حالا چقد این حرف درسته رو نمیدونم

Mythical

کاربر بیش فعال

آبجی بهار منظورت از اینا که گفتی کیا بودن؟ :w05:

Mythical

کاربر بیش فعال
حالا خدایی کی بوده که گوشی رو روت قطع کرده؟
کی وسط خیابون سرت داد زده؟
چرا اینارو به من
نگفتی؟
اسم و شمارشونو بده تا خودم.................

Mythical

کاربر بیش فعال
حالا خدایی کی بوده که گوشی رو روت قطع کرده؟
کی وسط خیابون سرت داد زده؟:w08:
چرا اینارو به من
نگفتی؟
اسم و شمارشونو بده تا خودم.................:neutral:

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب ديگه چون دنيا نامرده

همه بهت پشت پا ميزنن ، توي تنهاي ، تنها ترت ميكنن و ميرن

به قول امضا يكي از بچه ها :

آنگاه که غرور کسي را له مي کني، آنگاه که کاخ آرزوهاي کسي را ويران مي کني،
آنگاه که شمع اميد کسي را خاموش مي کني، آنگاه که بنده اي را ناديده مي انگاري ،
آنگاه که حتي گوشت را مي بندي تا صداي خرد شدن غرورش را نشنوي،
آنگاه که خدا را مي بيني و بنده خدا را ناديده مي گيري ،
مي خواهم بدانم، دستانت رابسوي کدام آسمان دراز مي کني ؟!
تا براي خوشبختي خودت دعا کني؟

بالا