صفحه 1 از 50 1234511213141 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 493

تاپیک: ادامه تحصیل در آلمان

عضو فعال آواتار toraj_reza63
    رشته
    غیر مهندسی
    تاريخ عضويت
    2008/10

Graduated ادامه تحصیل در آلمان

کسی درباره راه و روش صحیح اقدام برای ادامه تحصیل در خارج به خصوص آلمان راهنمایی خواست حتما بگه در حد توان تلاش می کنم بتونم پاسخو باشم
    ويرايش شده توسط khosroshahiy در 2012/1/15 در ساعت 09:55 AM
    زندگی به من آموخت که
    هر چیزی قیمتی دارد ...
    پنیر مجانی فقط در تله موش یافت میشود !

2. تشكرها از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/10

پيش فرض

سلام ممنون از این تاپیکی که زدی
    قبلا میگفتن از دانشگاه آزاد نمیشه رفت آلمان و واسه ارشد بخونی ولی الان شنیدم که میشه درسته؟

عضو فعال آواتار ghazaleh_heidari
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/7

پيش فرض

سلام
    من علاقه مندم راهنمايي ام كنين من ميخوام واسه ارشد برم آلمان اما واقعا نميدونم بايد چيكار كنم؟

عضو فعال آواتار 3erERFAN
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/12
    محل سكونت
    کوهپایه های الوند

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ghazaleh_heidari نمايش پست
    سلام

من علاقه مندم راهنمايي ام كنين من ميخوام واسه ارشد برم آلمان اما واقعا نميدونم بايد چيكار كنم؟
    با اجازه ی آقا تورج(هر جا غلط بود تصحیح کنید):
    1. زبان انگلیسیتو به طور خاص قوی کن
    2.زبان آلمانی رو هم یه آشنایی باهاش پیدا کن
    3.رشته ی هدفتو مشخص کن
    4.دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رو تو آلمان بشناس
    5.درس بخون....درس بخون....درس بخون.......

اونوقت اگه سطح علمیت بالا باشه به راحتی با دانشگاه مربوطه نامه نگاری میکنی و درخواست بورس میدی... اگه چیزی در چنته داشته باشی بقیه ی کارا اوکیه

پشتکار من / رشد کار من
    تو پشتیبان من/ خوش به حال من

6. تشكر از اين پست

رشته
    غیر مهندسی
    تاريخ عضويت
    2008/10

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ghazaleh_heidari نمايش پست
    سلام
    یه کلییات داریم...اما باز هر کس شرایطش مخصوص به خودشه...یعنی تنها زمانی که دو نفر هم سن باشند و با هم کارشناسی رو تمام کرده باشند حالا با دو معدل بالای 14 و شهر ها یکسان باشه می شه گفت این دو نفر شرایط یکسان دارند...
    اما کلیاتش
    مراحل ورود به آلمان برای ادامه تحصیل به صورت سر فصل وار از اخر به اول می گم که بدون گذر از یکیشون معنیش کنسل شدن مسیر است
    1.گرفتن بلیط
    2.گرفتن ویزا
    3.تهیه مدارک مورد نیاز
    4.گرفتن پذیرش
    5.داشتن مدرک زبان
    6.نیت و توکل به خدا
    .
    .
    .
    خب حالا برای توضیح از اول شروع می کنم...مهمترین عامل برای رسیدن به موفقیت در هر کاری تلاشه، تو این مورد شک نکن که این خودش یه داستان جدا داره...
    مدرک زبان...
    در آلمان دو دسته دانشگاه وجود داره آلمانی زبان و انگلیسی زبان...آلمانی زبان ها قویتر هستند از لحاظ اموزشی...
    حالا باز دو نوع پذیرش داریم...یه پذیرش قطعیه که شما یا مدرک تست داف برای دانشگاه آلمانی داری یا مدرک تافل یا ایلتس برای دانشگاه انگلیسی زبان داری...
    زندگی به من آموخت که
    هر چیزی قیمتی دارد ...

8. تشكرها از اين پست

رشته
    غیر مهندسی
    تاريخ عضويت
    2008/10

پيش فرض

و اگر برای دانشگاه المانی زبان بخواهی اقدام کنی داشتن مدرک زبان برای ورود به دانشگاه الزامیه اما برای گرفتن پذیرش الزامی نیست...یعنی شما می تونی بدون داشتن مدرک زبان پذیرشت رو بگیری که این نوع پذیرش میشه پذیرش مشروط به گرفتن مدرک زبان...حالا اگر از این طریق خواستی اقدام کنی باید با پذیرش کلاس زبان بگیری...یعنی
    شما تا 7 ماه زبان می خونی بعد یه امتحان زبان می دی اگر قبول شدی مدرکش رو به همراه باقی مدارکت می بری برای ثبت نام دانشگاه که بعد بری سر کلاس برای ارشد یا کارشناسی
    باید یاد اوری کنم که پذیرش تنها یه برگه برای ورود شما به کشور دوم محسوب میشه...
    حالا شرایط اولیه برای داشتن پذیرش...اگر برای ارشد می خواهی اقدام کنی اگر ترم اخری...یه ریز نمرات تنها ترجمه بشه تایید هم نشه کفایت داره چون اصل مدارک شما در سفارت بررسی میشه یعنی اگر هر مدرکی ناقص یا تقلبی باشه می تونی پذیرش بگیری اما از ***** سفارت نمی تونی بگذری...پس
    ترجمه ساده ریز نمرات
    ترجمه دیپلم همراه با تایید باشه بهتره
    ترجمه پیش دانشگاهی همراه با تایید باشه بهتره
    و هر چیز اضافه که بستگی به شرایط اون دانشگاه داره اما اینها کلیاتشه اگر دانشنامه داری که چه بهتر
    برای گرفتنشم باید با بخش دانشجوییان خارجی دانشگاه مکاتبه کنی...
    در کل اسون ترین قسمتش همین گرفتن پذیرشه...
    زندگی به من آموخت که
    هر چیزی قیمتی دارد ...

10. تشكرها از اين پست

رشته
    غیر مهندسی
    تاريخ عضويت
    2008/10

پيش فرض

مهمترین قسمتش این بخش ویزا است...
    خب کار سفارت چیه در این خصوص
    سفارت ارگانیه که اصل ترجمه مدارک شما که تو لیستش زده رو تایید شده بررسی می کنه و مدارک رو ارسال می کنه به اداره اقامت اون منطقه ای که می خواهی بری...
    همه نکته اش همینجاس
    از اینجا به بعد که یک سری ویزا می گیرند یک سری نمی گیرند...مثلا چطور
    فلانی از یه شهر بزرگ مثل مونیخ تو نسته پذیرش بگیره...یکی هم مثل من از یه دهاتش پذیرش گرفت...مدارک هر دوی ما ارسال شد به اداره اقامت مناطقمون...مونیخ استان فوق العاده سخت گیریه و دوست مارو که هی مارو مسخره می کرد رد کرد...ببین سفارت هیچ نقشی در رد نداره اگه همه مدارک کامل باشه...بعد من چون یه شهر کوچیک بود و سخت گیرم نبود مدارکم رو فرستادن و ویزام صادر شد...
    ویزایی که صادر میشه به شما این اجازه رو می ده که هر جا دوست داری تو منطقه یورو بری زندگی کنی...یعنی من الان می تونم برم اسپانیا حضوری برای دانشگاه اقدام کنم یا اونیکه تو ایتالیاست می تونی بری یه جایی دیگه اروپا
    زندگی به من آموخت که
    هر چیزی قیمتی دارد ...

12. تشكرها از اين پست

رشته
    غیر مهندسی
    تاريخ عضويت
    2008/10

پيش فرض

نتیجه اینه که برنده اونیکه برای یه جایی که سخت گیر نیست اقدام کنه...
    پس مدارک ارسال میشه به المان...بررسی میشه...جواب رو سفارت اعلام میکنه...یک ماهی طول میکشه که این یک ماه بیشترین فشار رو تحمل می کنی از لحاظ روحی.
    اما سفارت در بعضی موارد دخالت می کنه...یعنی مدارک رو ارسال نمی کنه و جواب منفی می ده با دلایل مختلف...
    برای گرفتن ویزا یک مسئله خیلی مهمه و اون اینکه بین فارغ تحصیلیت و اقدام برای ارشد نباید فاصله باشه اگرم هست و کار کردی باید کارت حرفه ای باشه وگرنه ردت می کنند...سنت مهم میشه به شرطی که فاصله باشه...من 27 سالمه اما برای ارشد پذیرش گرفتم یه کاردانی داشتم از اول خوندم کارشناسی و بهشون ثابت کردم که 21 سال ار 27 سال عمرم رو درس خوندم...اینکه بدونند اهل درس هستی خیلی براشون مهمه و چطور می فهمند...با زندگی نامه ای که می نویسی و هدف از تحصیل در آلمان...این مهمترین قسمت کار برای گرفتن ویزاست...باید یه زندگی نامه مرتب و به روش خودشون بنویسی نه اینکه با ادبیات فراشی بنویسی و تنها ترجمه کنی...این اشتباه بزرگی که خیلی ها نمی دونند...
    امضا توی این کشور ها سند مهمیه...وقتی زیر زندگی نامه ای امضا می کنی یعنی این برگ به دست شما نوشته شده...یعنی اعتبارش رو از شما می گیره...حالا اگر براشون زندگی نامه ات بی مفهوم و خنده دار بیاد یعنی اون ادمی که این رو نوشته بی سواده...
    زندگی به من آموخت که
    هر چیزی قیمتی دارد ...

14. تشكرها از اين پست

رشته
    غیر مهندسی
    تاريخ عضويت
    2008/10

پيش فرض

پس اگر مدارک ارسال بشه به المان و استان سختگیر نباشه زندگی نامه و هدف از تحصیل در المان سرنوشتت رو مشخص می کنه نه معدل و نه دانشگاهی که خوندی
    شما حتی اگر قبولی روزانه هم داشته باشی می ری سازمان سنجش نزدیک کریم خان می گی یه گوهی قبولی روزانه می خواهم برات صادر میکنند می ری ترجمه می کنی مثلا الان ترم یکی یا اصلا ترم 7 کارشناسی...با همون برای کارشناسی تو المان پذیرش می گیری بعد که امدی تطبیق واحد می کنی مثلا از ترم 5 می خونی...و با 3 ترم دیگه مهندسیت رو از المان می گیری بعد برا ارشد اصلا برو امریکا
    خیلی حالات مختلف هست که اگر بدونم چه شرایطی داری بهتر می تونم راهنمایی کنم
    خسته شدمااااااااااااااا
    زندگی به من آموخت که
    هر چیزی قیمتی دارد ...

16. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار Martin Eco
    رشته
    مهندسی معماری
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2007/12

پيش فرض

سلام...خسته نباشی..و دستت درد نکنه که اینقد خوب توضیح دادی
    یه سوال داشتم...واسه رشته هایی مثل معماری پورتفیلو چقد مهمه؟؟ از معدل مهم تره؟؟

صفحه 1 از 50 1234511213141 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. ادامه تحصیل رشته معماری در خارج از ایران
    توسط PostModern در تالار تحصیل در دانشگاه های معماری خارج از کشور
    پاسخ ها: 275
    آخرین ارسال: 2017/1/24, 06:59 AM
  2. ادامه تحصیل در رشته مهندسی مواد
    توسط meysamadiban در تالار راهنمای انتخاب رشته و دانشگاه
    پاسخ ها: 4
    آخرین ارسال: 2013/7/11, 11:15 PM
  3. پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2008/6/06, 11:00 AM