مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dingarch

عضو جدید
سلام بچه ها
من بعضی کتابامو که اصلا استفاده نکردم و نو هست میخوام بفروشم.ایناس:

زبان امیری جلد1(گرامر)وجلد2(لغت)
کتابای تست مرکز معماری (درک و منظر-ایستایی و فن-تنظیم و تاسیسات و عناصر)
درباره اسکیس معماری (عسگری پور)
پرسپکتیو و طراحی

اینا میشه 90 تومن که من 80 میدم بعد کنارش کتاب تست تاریخ مرکز معماری ( ازش استفاده کردم) و و یه سری جزوه ها و تستای مرکز معماری و ایوانخانه رو میدم

هرکی میخواد پیام بذاره برام.

morteza2010

عضو جدید
خوندن آرکی تایپی کمتر از 4 ساعت تموم می شه...;)

باهات موافقم

باور کن همین درسنامه های مرکز معماری که بچه هام گذاشتن کفایت میکنه......

. این کتاب الان منبع اصلی هست و حتما بین 2 تا 3 تا سوال میاد ..خوندن جزئیات ارتقا دهنده نهایت 4 روز طول می کشه .. کتاب سنگینی نیست .. و متنی روان و زیبا داره .. در مورد طبیعت منبع الهام به نظر من 2 روز وقت بذار بخونش ... فقط هم قسمت نمونه موردی های آخر کتاب را بخون .. فکر کنم 30 تا نمونه موردی داره که به سرعت می تونی بخونی ..این کتاب تعامل تکنولوژی و معماری را من ندیدم
بحث سر سری خوندن طبیعت منبع الهام نیست.. این کتاب چیز خاصی نداره...

برای طبیعت منبع الهام خود کتاب را بخونید/// جدا کار نهایت 7 ساعته .. ولی دیگه خیالتون راحته ... این دیگه جزوه نمی خات ..;)
اقایان این قضیه 4 روز خوندن چطوری هست منظور روخوانی هست چطوری میخونید مگه روزنامه ای
خیلی مهمه

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقایان این قضیه 4 روز خوندن چطوری هست منظور روخوانی هست چطوری میخونید مگه روزنامه ای
خیلی مهمه
ارکی تایپی هم همراه جزوه ها احتمالا شنبه قرار می دهم تا نوع خوندن کتاب های آقای گلابچی را که خودم انجام می دهم را نشونشتون بدهم .. تو این کتاب چند صفحه مهم بیشتر نداره شاید روی هم رفته 30 صفحه بشه .. بقیه کتاب تاریخی هست که به درد ما نمی خوره ... همین الان به دوستم زنگ زدم اون کتاب جزئیات را در 4 روز خوند ... خود من هم فصل 1 و 2 زا در یک روز خوندم ... در کتاب های گلابچی بعد خوندن چند کتاب دیگه مطالب مدام براتتوون تکرار می شه .. اگه یک کتاب را با شیوه درست بخونید در کتاب های آخر دیگه مطالب سریع خونده می شه ... جزئیات خیلی مهممه ولی می تونید در یک هفته این کتاب را جانانه بخونید به طوری که مطالب براتون خوب جا بیوفته ... ;) جزئیات برای روز های آخره..

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
فقط من يه چيزي رو از تجربه خودم ميگم من پارسال واسه درس مديريت به اون سنگيني فقط 1 كتاب خوندم 65 زدم و واسه مصالح 2 تا كتاب 62 زدم.....باور كنيد به كميت منابع نيست به كيفيت...... رمز موفقيت بعدم زدن تست هاي زياد بود .كنكورهاي 8 سال گذشته و تست هاي تاليفي ...البته واسه دي ماه بذاريد....من برنامه ام اينه تا دي تموم كنم درس ها رو انشالله و از اول دي تا روز كنكور فقط تست بزنم.............به قول دوستان عزيزم سجي و ebram0412 اينقدر خودتون رو درگير منابع نكنين. ,والا ضرر ميكنيد...

abdolkarim.d

عضو جدید
بابا چرا همه دنبال معماری اسلامین برید سوالای تاریخ امسالو نیگا کنییییییییییییییییید معماری معاصر با جهانو بچسبید یکی راهنمایی کنه منبعشون چی بوده

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا چرا همه دنبال معماری اسلامین برید سوالای تاریخ امسالو نیگا کنییییییییییییییییید معماری معاصر با جهانو بچسبید یکی راهنمایی کنه منبعشون چی بوده

امسال در تاریخ در هر 4 قسمت معماری اسلامی، معاصر، جهان و ایران چند سوال از منابع نا آشنا بود حدود 8 سوال... منابع این 8 سوال من نمی دونم ولی تا 15 شهریور که باید بیام تهران از خانم مانا قابوسی و نسیم عسکری می پرسم و این جا قرار می دهم... دوست عزیر فعلا خوندن 70 درصد آزمون مهم تر از 30 درصد هست ... چون دوستان منابع 70 درصد اولیه را باید بخونند تا 30 درصد دیگه را بعدا بخونند .. در ضمن منابع اصلی همین ها هستند ... اون منابع تکمیلی می تونند باشند .. شاید سال دیگه از اون نیاد ولی از این منابع اصلی حتما میاد .... کتاب آقای بانی مسعود همیشه برای تاریخ مهمه .. به قولی شما باید این کتاب و معاصر قبادیان را بخونید تا بر سوالات تاریخ تسلط اولیه پیدا کنید ... در پستی نوشتم که دوستانم با همین منابع بالای 40 زدن ... حتی یکی از دوستان 67 درصد زد..... یعنی بسیار درصد بالا ...پارسال یک اشتبا نیز رخ داد .. آن اشتبا این بود که میزان طراحان را بالا بردن .. به طور مثال سوال اول تاریخ جهان را یک استاد از دانشگاه شهرستان در آورده بود همان پلان یک معبد هندی .. پس شاید این رویه امسال تغییر کنه .. اگه جمع بندی کنم این منابع را حتما بخونید چون اول باید پایتون قوی بشه و بعد اگه منبع بیشتر لازم داشتید من 15 شهریور اطلاع رسانی می کنم..;)

mahyar21

عضو جدید
اينم قسمت اول معماري آركي تايپي از سينا شريفي عزيز(زحمتت رو كم كردم ebram0412 عزيز-با كمال تشكر از تمام زحمات بي دريغت دوست خوبم)

http://s2.picofile.com/file/7850219351/Archi_type1.pdf.html
دوست عزیزم اینا رو قبلا گذاشته بودن بچه ها ،هم آرکی تایپی 1 و هم 2.
خیلی عذر میخواما فقط جهت اطلاع گفتم.
موفق باشی مهندس.;)

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما چه باحال و باهوش هستین . همه کتابهارو 2 یا 4 روزه میخونین. والله من اینهمه خوندم خیلی هم خوب خوندم کنکور خوب ندادم. کلا نا امید شدم .فکر کنم اول برم مغزمو عمل کنم

arch1

عضو جدید
به نظر من از الان شروع نکنید به جدی خوندن چون انرژی و انگیزتون برای نزدیکایی کنکور از بین میره
البته به نظر من الان فقط تمرکز کنید رو زبان مخصوصا زبان تخصصی (انتشارات عصر کنکاش) از نیمه مهر ماه به صورت جدی با زمان بندی م برنامه ریزی روزانه شروع کنید به خوندن چون از الان استارت بزنید نزدیک کنکور حسابی خسته میشید اون زمان همه دارن مثه تراکتور جزواتو شخم میزنن شما از خوندن خسته شدید من اینو تجربه کردم که میگم:cool::smoke:
دوستان به یه جمع بندی برسید شروع کنید دیگه ،فکر کردن زیاد به منابع مختلف و متنوع باعث یجور دلسردی میشه.
از امروز حدود 7ماه مونده تا کنکور.

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما این همه خوندین و آزمونو خوب ندادین.....پس همیشه به زیاد خوندن نیس
..کسی که این پیشنهادارو به بچه ها میگه خودش اینجوری خونده و رتبش 117 شده تازه با کلی بدشناسی
میشه دلایل خراب کردنتونو تو کنکور اینجا بنویسی میتونه به بچه ها کمک کنه
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/454110-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%82%D8%A8%D9%88%D9%84-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%A8%D9%88%D9%84-%D9%86%D8%B4%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86

شما حامی حقوق بشر نباش. سال دیگه این موقع که میبینی نوشته تاپیک 94 . میفهمی این شیوه ها جواب نمیده .منم خودم به تازگی متوجه شدم اشتباهم چی بوده . هدف کمک بود که اینهمه درگیر نشین وگرنه من که راهو یاد گرفتم. از اینکه چندروز میخونن تعجب کردم . اینجا تا یکی حرف میزنه همه جبهه میگیرن. بابا انتقاد پذیر باشین .

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چه باحال و باهوش هستین . همه کتابهارو 2 یا 4 روزه میخونین. والله من اینهمه خوندم خیلی هم خوب خوندم کنکور خوب ندادم. کلا نا امید شدم .فکر کنم اول برم مغزمو عمل کنم

من کتاب بانی مسعود رو 4 ماه طول کشید خوندم
درک رفتار سازه ها شش ماه
سازه در معماری 4 ماه
کتاب منظر کنکاش 1 روز
504 سه ماه
قبادیان 1 روز
درک هیچ کتابی نخوندم.....البته معماری فرم فضا نظم رو توی دوران دانشگاه ام قورت دادم
قبابلکو....اکوستیک 2 ماه
همین:biggrin:
فکر کنم اوضاع من خیلییییییییییییی خرابه
:w24:

atrali

کاربر ممتاز
دوستان چرا همش به مدت خوندن گير دادين....خب هر كي يه جورييه....مهم نتيجه است.....خب هر كي يه جوري نتيجه ميگيره.....ولي به خدا خيلي وسواس شدين به نظرم نه 3 4 روزه ميشه 1 كتاب رو خوب خوند نه ديگه 3 4 ماه طول ميكشه.....ولي با كمال احترام واسه دوستاي عزيزم فكر ميكنم اينا بحث هاي الكي وجز استرس و اعصاب خوردي نتيجه ديگه اي نداره....ولي اگه درست بخونيد مطمئن باشيد به اكثر كتابها ميرسيد بخونيد

morteza2010

عضو جدید
درک رفتار سازه ها شش ماه
سازه در معماری 4 ماه
کتاب منظر کنکاش 1 روز
504 سه ماه
قبادیان 1 روز
درک هیچ کتابی نخوندم.....البته معماری فرم فضا نظم رو توی دوران دانشگاه ام قورت دادم
قبابلکو....اکوستیک 2 ماه
امسال شرکت کردی چند شدی رتبه ات

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
;)یکی از دوستان نوشته یک کتاب را به طور مثال 1 ماه می خونند یا 2 ماه ... والا من تنها کتاب امیر بانی مسعود را 1 ماه خوندم اون کنار چندین چندین کتاب دیگه ..دوستان گیر ندید گیر ندید گیر ندید .. این هست رمز موفقیت در کنکور ... ساده با قضیه برخورد کنید.. منظورم این نیست که سر سری بخونید.. تعادل داشته باشید هم سریع باشید هم دقیق .. شما باید ببینید طراح چی می خات ... و گرنه خوندن صرف کافی نیست ... من با نظر یکی از دوستان موافقم از 15 مهر شروع کنید به جدی خوندن .. فعلا نرم نرم بخونید چون باید انرژی اصلیتون را در دو ماه آخر صرف کنید.... من به فکر یک یکتون هستم ... مطمئن باشید من چندین راهکار می دم دیگه انتخاب با شماست ... کتاب 1 ماهه یعنی شما نهایت 10 کتاب برای کنکور می خونید آیا با 10 کتاب می شه ررتبه خوب آورد ... تعادل تعادل و تعادل رمز موفقیت ..

memar_lahijani

عضو جدید
;)یکی از دوستان نوشته یک کتاب را به طور مثال 1 ماه می خونند یا 2 ماه ... والا من تنها کتاب امیر بانی مسعود را 1 ماه خوندم اون کنار چندین چندین کتاب دیگه ..دوستان گیر ندید گیر ندید گیر ندید .. این هست رمز موفقیت در کنکور ... ساده با قضیه برخورد کنید.. منظورم این نیست که سر سری بخونید.. تعادل داشته باشید هم سریع باشید هم دقیق .. شما باید ببینید طراح چی می خات ... و گرنه خوندن صرف کافی نیست ... من با نظر یکی از دوستان موافقم از 15 مهر شروع کنید به جدی خوندن .. فعلا نرم نرم بخونید چون باید انرژی اصلیتون را در دو ماه آخر صرف کنید.... من به فکر یک یکتون هستم ... مطمئن باشید من چندین راهکار می دم دیگه انتخاب با شماست ... کتاب 1 ماهه یعنی شما نهایت 10 کتاب برای کنکور می خونید آیا با 10 کتاب می شه ررتبه خوب آورد ... تعادل تعادل و تعادل رمز موفقیت ..

اول بگم که خیلی بزرگوارید شما و خیلی خوشحالیم که دارید بهمون کمک می کنید ، دوم من خودم از کسایی هستم که سرعت خوندنم فوق العاده پایینه ، ولی شکر خدا دارم عوض میشم . وقتی آدم خیلی گیر بده و با سرعت پایین بخونه ، خود به خود تمرکز هم از بین میره ، تجربه کردم البته هنوز خیلی خیلی عقبم .
:(

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز

اول بگم که خیلی بزرگوارید شما و خیلی خوشحالیم که دارید بهمون کمک می کنید ، دوم من خودم از کسایی هستم که سرعت خوندنم فوق العاده پایینه ، ولی شکر خدا دارم عوض میشم . وقتی آدم خیلی گیر بده و با سرعت پایین بخونه ، خود به خود تمرکز هم از بین میره ، تجربه کردم البته هنوز خیلی خیلی عقبم .
:(

منم دقیقا مثل شما هستم آره واقعا همینطوره علاوه بر اینکه تمرکز آدم از بین میره دچار یه نوع اضطراب و استرس میشی که نکنه یه وقت نرسی همه چیز رو بخونی و از بقیه عقب بمونی :confused:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من هنوز پایان نامه ام مونده و طراحی فنی ام راستش دوست دارم زود شروع کنم به خوندن ولی من هیچ اطلاعات درست و درمونی ندارم فقط می دونم که اوضاع زبانم از همه درسام بدتره یعنی اگه بخونم یک مقدار می دونم از پس تنظیم شرایط و مبانی نظری و مصالح و این چیزا بر میام فقط زبانم خیلی ناک اوته ،حالا دوستان اگه ممکنه راهنمایی کنید که من سعی کنم چطوری و از کی و چقدر در روز بخونم با چی ها شروع کنم
مرسی

معمارباشی

عضو جدید
درک رفتار سازه ها شش ماه
سازه در معماری 4 ماه
کتاب منظر کنکاش 1 روز
504 سه ماه
قبادیان 1 روز
قبابلکو....اکوستیک 2 ماه
منم فقط می رفتم سر کلاس و بر می گشتم خونه ! تو خونه هم اینقدر مشغله زندگی و ... داشتم هیچی نمی تونستم بخونم
اعتراف می کنم غیر از ماه اخر که کتابای تست عصر کنکاش و مرکز معماری رو خوندم دیگه هیچی نخوندم !!!! یعنی به معنای واقعی کلمه هیچی !!!
رتبم هم نسبت به نخوندنم بد نشد :526 شدم ! تنها دلیلشم این بود که سر کلاس ها خیلی خیلی خوب گوش می کردم و تنها عیبم این بود که فرصتی برای مرور حرف اساتید نداشتم ! البته من تاریخ هم نه تونستم بخونم و نه کلاس رفتم! نتیجه اش این شد که شدیدا رتبم رو کشید پایین !!

کلا می خواهم اینو بگم که هیچ ربطی به چند ساعت خوندن نداره

moeinz

کاربر بیش فعال
کتابه دیگه
میخونیم
شاید ب هدفمون نرسیدیم ولی مهم اینه میخونیم
قبول شیم بهتره مخصوصن برا پسرا ولی نشیمم بدترین نیس
من ک تو دو کنکور قبلیم هیچی نخوندم عقده خوندن پیدا کردم...سعی میکنم عقدمو خالی کنم

دوستان ترتیب خوندن کتابها هم مهمه؟؟؟
مثلن من امروز درک رفتار و تموم میکنم ب خاست خدا
بعدش چی بخونم؟
کتابایی ک دارم
مکانیک سلطاندوستو مصالح ساختمانی و عناصر جزییات کزازی و آکوستیک قیابکلو و طبیعت منبع الهامم دارم
کتابایی ک تا حالا خوندم هم اینان:سازه در معماری...درک رفتار...تنظیم شرایط قیابکلو...ایستایی به زبان ساده
کدومو شرو کنم؟

qazal.

عضو جدید
کتابه دیگه
میخونیم
من ک تو دو کنکور قبلیم هیچی نخوندم عقده خوندن پیدا کردم...سعی میکنم عقدمو خالی کنم

بعدش چی بخونم؟
کتابایی ک دارم
مکانیک سلطاندوستو مصالح ساختمانی و عناصر جزییات کزازی و آکوستیک قیابکلو و طبیعت منبع الهامم دارم
کتابایی ک تا حالا خوندم هم اینان:سازه در معماری...درک رفتار...تنظیم شرایط قیابکلو...ایستایی به زبان ساده
کدومو شرو کنم؟

سر فصلای ایستایی به زبان ساده چیه؟
کتابش چطوره؟ غلط داره؟

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابه دیگه
میخونیم

بعدش چی بخونم؟
کتابایی ک دارم
کدومو شرو کنم؟
برو سراغ کتاب شیرین و زیبا سلطاندوست /// به نظر من آکوستیک بذار بعدا چون خیلی حفطیه....;) بذار تو آذر بخون ..

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برو سراغ کتاب شیرین و زیبا سلطاندوست /// به نظر من آکوستیک بذار بعدا چون خیلی حفطیه....;) بذار تو آذر بخون ..
باهات موافقم به نظرم کتابای قیابکلو رو بزارین آخر بهتره
البته چون من اکوستیک رو خوندم میگم .با وجود اینکه دو بار خوندم ولی باز نیاز به مرور دارم...........حتما برای جمع بندی درسنامه مرکز معماری رو بخونین خیلی قشنگ مطالبو جمع بندی کرده.تو باشگاه هس

آخرین ویرایش:

abdolkarim.d

عضو جدید
قسمت 2 معماري آركي تايپي مهندس شريفي:

http://s2.picofile.com/file/7850627090/Archi_type2.pdf.html
atrali ازشما ممنونم که جزوه های مهم کتابای گلابچی رو میزارید
فقط جزوه جزییات ارتقا دهنده حس میکنم خیلی خلاصه شدست کمی هم سخت جزوه دیگهای ازش ندارید؟(شایدم من اشتباه میکنم) اگه جزه خوبی هم واسه حل مسايل خرپا داری که امسال سوال ازش زیاد اومده بود داری بزاری ممنون میشم.

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط جزوه جزییات ارتقا دهنده حس میکنم خیلی خلاصه شدست کمی هم سخت جزوه دیگهای ازش ندارید؟(شایدم من اشتباه میکنم) اگه جزه خوبی هم واسه حل مسايل خرپا داری که امسال سوال ازش زیاد اومده بود داری بزاری ممنون میشم.

جزوه ارتقا دهنده هموتی که تو باشگاه گذاشتن. دلیل خلاصه بودنش اینه که این کتاب 2 هفته مونده به کنکور اومد بیرون و کارگاه اون هم 1 هفته قبل کنکور برگزار شد. 5 ساعت هم بیشتر نبود. کسی اون موقع توان اینکه با یه جزوه تپل تر از این برخورد کنه را نداشت.
ولی تقریبا تمام ساختمانهای مهم توش هست. البته یه سری ترسیم های دیتیله داره که هر کدوم 1 یا حتی 2 صفحه کتاب را به خودشون اختصاص میدن که اونا تو جزوه نیست.
پیشنهاد من اینه که اگه میتونید کتاب را تهیه کنید اگه حتی نرسیدید بخونید. چون رنگیه عکسها را از اون خیلی بهتر درک میکنید. و در کل کتاب خیلی خوبه که اگر در منزل داشته باشید بعدها به دردتون میخوره.

آخرین ویرایش:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
دوستان .... کمک لطفا
من واسه کتاب معماری ایرانی از معماریان رو رفتم این کتاب رو خریدم
http://www.architects.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=501&newsview=2684
اشتباه خردیم... نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الان می بینم باید انتشارات سروش دانش می خریدم : ((((((((((

بله باید اینو می گرفتین

9649973241.240.jpg

البته نزدیک 90% مطالبش با کتاب معماری اسلامی ایران پیرنیا یکی هست حتی تو جمله بندی!

atrali

کاربر ممتاز
دوست عزيزم جزييات جزوه ديگه اي ندارم وگرنه حتما ميذاشتم اينجا و حرفتون رو هم قبول دارم به نظرم اگه كتابش رو بگيري خيلي خوبه و از روي اين جزوه مطالب مهمشو ميفهمي و روند خوندن كتاب برات آسونتر....ولي اگه بازم چيزي پيدا كردم يا خودم رسيدم خلاصشو بنويسم با كمال ميل ميزارم اينجا....واسه مسائل خرپا هم يه جزوه دارم كه به نظر من عاليه و جزوه دانشگاهي خودمه بايد از استادم اجازه بگيرم اگه قبول كرد كه مطمئنم قبول ميكنه(خيلي آقاست) ....اونم ميذارم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.