قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sweetbrier1989

عضو جدید
بچه ها من آزمونهای مرکز معماریو ثبت نام کردم.طیق سیلابس آزمونهاش پیش برم میرسم منابع رو تا کنکور تموم کنم؟کسی هست اینجا دقیقا راهنماییم کنه چطوری دروس رو مطالعه کنم؟یعنی مثلا هر روز جند تا درسو تو برنامم بزارم بهتره و ...؟

مشاور مرکز معماری می گفت خودتون رو محدود نکنید که امروز چه درسی بخونید از کی تا کی بخونید... بهتره کل سیلابس رو بذاری جلوت و 2 ساعت 2 ساعت برنامه ریزی کنی.اونم اینجوری :
مثلا تو آزمون اول آکوستیک فصل 1 و 2 هست که حدودا میشه 30 صفحه من میگم برای این 30 صفحه با خلاصه نویسی به 4 ساعت نیاز دارم، پس میشه 2تا 2ساعت...
همه ی درسارو اینجوری تقسیم میکنی و مثلا در آخر 100 تا 2ساعت داری،صبح که پامیشی یه نگاه به برنامت می کنی یکی از اون 2 ساعتی رو که حال داشتی انتخاب میکنی و شروع میکنی به خوندن.
اینم گفت که هر روز 1/30 صبح و 1/30 شب برای زبان وقت بذارید.
از اون 13 روزی که برای هر آزمون وقت داری 3 روز رو برای دوره میذاری.
من این روش رو دارم انجام میدم،به نظرم اینجوری خیلی بهتره.

meriil

کاربر فعال
بچه ها من آزمونهای مرکز معماریو ثبت نام کردم.طیق سیلابس آزمونهاش پیش برم میرسم منابع رو تا کنکور تموم کنم؟کسی هست اینجا دقیقا راهنماییم کنه چطوری دروس رو مطالعه کنم؟یعنی مثلا هر روز جند تا درسو تو برنامم بزارم بهتره و ...؟

ببین شما اگه طبق برنامه مرکز پیش بری یه کتابی مثل نانوفناوری رو تموم نمی کنی چون نزدیک به 300 صفحه اش تو برنامه نیست.

mahboooobeh

عضو جدید
من فعلا بین 8 تا 10 ساعت معمولا میخونم. مبحثی میخونم امسال. زمانتونو تا یکم مونده به کنکور تو بازه های زمانی دو یا سه هفته ای تقسیم بندی کنید و بینشونم یکی دو هفته برای مرور مطالبی که هفته های قبل خوندید بزارید. دوره و مرور خیلی مهمه. الان وقت برای مطالعه زیاد نیست و سعی کنید از منابع اصلی بعضیا که زیاد ضروری نیستن فاکتور بگیرید و مباحثو از جزوه های اساتید و کتابای موسسات بخونید.مثلا من برای درک عمومی کتاب مهندس عسگری میخونم و تو اولویت دوم و سوم درک راهیان ارشد و جزوه
ممنون عزیزم,من میخوام دیگه حداکثر تا اواخر اذر دیگه منابعو تموم کنم بعدشم شروع میکنم به مرور و تست:book:

البته بینشم یه مرور کوتاهی ازشون دارم....

mahboooobeh

عضو جدید
بچه ها وا3 استایی و فن کدوما مهمتر و ضروری ترن وا3 خوندن به جز سازه در معماری و درک رفتارسازه ها؟؟؟

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوال در مورد زبان دارم
من در درس زبان خیلی ضعیف هستم و تو کنکور سراسری هم درصد پائیینی زدم
تصمیم گرفتم خیلی رو زبان وقت نذارم فقط زبان عمومی بخونم تا بتونم حدود 20 الی 30 بزنم
به نظرتون تصمیم من درست ؟
چه منابعی را بخونم تا بتونم تو کمترین زمان در صدی حدود بالا را بدست بیارم

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . الان مبانی فیزیک 3 دارم میخونم :w10:. جزوه ای که از نور قیابکلو در سال های گذشته استفاده میشده چند صفحه هست ؟ همین جزوه ای هست که تو تاپیک جزوه هست ؟
می تونم به عنوان خلاصه از این جزوه که تو تاپیک جزوه ها هست استفاده کنم یا خیلی ناقصه ؟ :w29:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام . الان مبانی فیزیک 3 دارم میخونم :w10:. جزوه ای که از نور قیابکلو در سال های گذشته استفاده میشده چند صفحه هست ؟ همین جزوه ای هست که تو تاپیک جزوه هست ؟
می تونم به عنوان خلاصه از این جزوه که تو تاپیک جزوه ها هست استفاده کنم یا خیلی ناقصه ؟ :w29:

شما وقتی کتاب اصلی رو خریدی و داری میخونی دیگه چه نیازی هست به جزوه؟
جزوه ای که تو باشگاه هست تقریبا 50 درصد جزوه اصلیشونه
البته خانوم قیابکلو دو سه جور جزوه نور و صوت دارن که تو کلاسای مختلف گفتن
من دو جورشو دارم
یکی جدیدترینشون رو که علاوه بر دست نویس بعضی جاهاشم تایپی هست و چندتا مقاله و اینجور چیزام داره
یکی هم جزوه ایه که حدود 150 صفحه یا شایدم بیشتر باشه و مربوط میشه به کلاس طراحی داخلی ایشون در زمینه نورپردازی و آکوستیک

h_arch_z

عضو جدید
مشاور مرکز معماری می گفت خودتون رو محدود نکنید که امروز چه درسی بخونید از کی تا کی بخونید... بهتره کل سیلابس رو بذاری جلوت و 2 ساعت 2 ساعت برنامه ریزی کنی.اونم اینجوری :
مثلا تو آزمون اول آکوستیک فصل 1 و 2 هست که حدودا میشه 30 صفحه من میگم برای این 30 صفحه با خلاصه نویسی به 4 ساعت نیاز دارم، پس میشه 2تا 2ساعت...
همه ی درسارو اینجوری تقسیم میکنی و مثلا در آخر 100 تا 2ساعت داری،صبح که پامیشی یه نگاه به برنامت می کنی یکی از اون 2 ساعتی رو که حال داشتی انتخاب میکنی و شروع میکنی به خوندن.
اینم گفت که هر روز 1/30 صبح و 1/30 شب برای زبان وقت بذارید.
از اون 13 روزی که برای هر آزمون وقت داری 3 روز رو برای دوره میذاری.
من این روش رو دارم انجام میدم،به نظرم اینجوری خیلی بهتره.
شاور مرکز معماری چیزی در مورد کتابای دکتر گلابچی نگفته که چطوری خونده بشن؟:surprised:

h_arch_z

عضو جدید
ببین شما اگه طبق برنامه مرکز پیش بری یه کتابی مثل نانوفناوری رو تموم نمی کنی چون نزدیک به 300 صفحه اش تو برنامه نیست.

مریل جان یعنی واقعا می رسی همه کتابای گلابچیو بخونی حالا به جز نانوفناوری؟:w00:

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما وقتی کتاب اصلی رو خریدی و داری میخونی دیگه چه نیازی هست به جزوه؟
جزوه ای که تو باشگاه هست تقریبا 50 درصد جزوه اصلیشونه
البته خانوم قیابکلو دو سه جور جزوه نور و صوت دارن که تو کلاسای مختلف گفتن
من دو جورشو دارم
یکی جدیدترینشون رو که علاوه بر دست نویس بعضی جاهاشم تایپی هست و چندتا مقاله و اینجور چیزام داره
یکی هم جزوه ایه که حدود 150 صفحه یا شایدم بیشتر باشه و مربوط میشه به کلاس طراحی داخلی ایشون در زمینه نورپردازی و آکوستیک

کتاب حتما می خونم ولی چیزی که می خواستم بدونم این بود که تو جزوه در مورد طرز کار منابع نور و چراغ ها چیزی نبود با مختصر بود تو سوالای کنکور دیدم از این قسمت چگونگی کار کرد چراغ و منابع سوال نیومده بود برای همین می خوستم بدونم لازم هست رو این قسمتا تاکید کنم .

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کتاب حتما می خونم ولی چیزی که می خواستم بدونم این بود که تو جزوه در مورد طرز کار منابع نور و چراغ ها چیزی نبود با مختصر بود تو سوالای کنکور دیدم از این قسمت چگونگی کار کرد چراغ و منابع سوال نیومده بود برای همین می خوستم بدونم لازم هست رو این قسمتا تاکید کنم .

تا اونجایی که یادمه تقریبا هر سال یا یک سال در میون یه سوال مستقیم از قسمت لامپ ها اومده
آخرین بار در مورد لامپ زنون بود اگر اشتباه نکنم، که پرسیده بودن تو کدوم دسته از لامپ ها قرار داره؟

کلا قسمت خیلی مهمیه، و چون فراره، و مطمئنا طراحای سوال هم میدونن، ازش سوال میدن، باید بخونی

همیشه خودتون رو بذارید جای طراح، ببینید اگر طراح سوال بودید از کجا سوال میدادید؟ اینطوری با خودتون روراست تر میشید و میفهمید کجاها رو باید بیشتر بخونید

آخرین ویرایش:

shiva2009

کاربر بیش فعال
مریل جان یعنی واقعا می رسی همه کتابای گلابچیو بخونی حالا به جز نانوفناوری؟:w00:

چه اصراریه همه ی کتابای گلابچی رو بخونید آخه؟؟ پس تکنولوژیا کجا برن:confused: درسته کنکور پارسال همچین تصوری رو ایجاد کرد که از هر کتاب یه سؤال می یاد ولی معنیش این نیست که آدم برای هر سؤال یه کتاب بخونه!!! ببینید از 30 تا سؤال فنی 10 تاش تآسیسات و تنظیم شرایطه که تکلیفش معلومه. 20 تا ایستایی و مصالح و جزئیات و اینا. از 20 تا سؤالم شما 15تاشو با خوندن منابع اصلی می تونید جواب بدین. برای بقیه هم منطقی نیست که یردارین کتابارو از اول همین جوری بخونین. مثلاً همین نانوی 330 و اندی صفحه ای ، مطلب نامربوط کم نداره. خیلی از قسمتای مهمشم با یه نگاه به سرفصلا و مقدمه ش معلوم میشه. خوندن کتابای بیشتر برا ی کسایی که سال دومشونه یا قبلا یه سری از منابع رو خوندن اشکال نداره ولی نباید تصور غلط واسه کسایی که سال اولشونه ایجاد کنه. باعث می شه درسای مهمترو از دست بدن.

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام به دوستان خوبم
خوشحال میشم در این تاپیک حضور پیدا کنید و نمونه اسکیس های خودتون رو برای کرکسیون با استاد آرتور قرار بدین و از این فرصت پیش اومده به خوبی استفاده کنیم
سپاسگزارم

استاد آرتور امید آذری:

درصدد هستیم برای ارتقاء سطح علمی دانشجویان عزیز در زمینه طراحی معماری، اسکیس و پرزانته فضایی ایجاد کنیم تا به رشد و پرورش شما علاقمندان بپردازیم. برای محقق شدن این امر لازم است شما عزیزان پروژه های خود را در زمینه اسکیس و راندو برای ما ارسال نمائید تا به صورت آنلاین مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
برای آشنایی بیشتر شما عزیزان به صورت هفتگی اسکیس ها و طرح های برگزیده ی خودم و دانشجویانم را در این جا به نمایش خواهم گذاشت.
امید است که این امر در یادگیری هر چه بیشتر شما موثر باشد.

تاپیک: کارگاه اسکیس و راندو استاد آرتور

h_arch_z

عضو جدید
چه اصراریه همه ی کتابای گلابچی رو بخونید آخه؟؟ پس تکنولوژیا کجا برن:confused: درسته کنکور پارسال همچین تصوری رو ایجاد کرد که از هر کتاب یه سؤال می یاد ولی معنیش این نیست که آدم برای هر سؤال یه کتاب بخونه!!! ببینید از 30 تا سؤال فنی 10 تاش تآسیسات و تنظیم شرایطه که تکلیفش معلومه. 20 تا ایستایی و مصالح و جزئیات و اینا. از 20 تا سؤالم شما 15تاشو با خوندن منابع اصلی می تونید جواب بدین. برای بقیه هم منطقی نیست که یردارین کتابارو از اول همین جوری بخونین. مثلاً همین نانوی 330 و اندی صفحه ای ، مطلب نامربوط کم نداره. خیلی از قسمتای مهمشم با یه نگاه به سرفصلا و مقدمه ش معلوم میشه. خوندن کتابای بیشتر برا ی کسایی که سال دومشونه یا قبلا یه سری از منابع رو خوندن اشکال نداره ولی نباید تصور غلط واسه کسایی که سال اولشونه ایجاد کنه. باعث می شه درسای مهمترو از دست بدن.
البته همه همش منظورم نبود
اما تو سیلابس مرکز معماری حدود 10-12 تاش هست که نوشته کل کتاب.
میشه اونا رو خوند،آره؟:w10::)

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها یک سوال
کتاب معماری غرب ریشه ها ومفاهیم با کتاب تاریخ معماری غرب ( از عهد باستان تا مکتب شیکاگو ) بانی مسعود چه فرقی داره کدومشو باید بخونیم؟؟

samra8631

عضو جدید
بچه ها یک سوال
کتاب معماری غرب ریشه ها ومفاهیم با کتاب تاریخ معماری غرب ( از عهد باستان تا مکتب شیکاگو ) بانی مسعود چه فرقی داره کدومشو باید بخونیم؟؟
سوال منم هست؟؟میشه پاسخ بدید دوستان زرنگ و درسخون؟؟

النازا

عضو جدید
سلام دوستان به نظرتون برای تنظیم شرایط چه کتابی رو بخونیم؟کتاب فروشی رو تو تهران سراغ دارید که سفارش پسستی قبول کنه شهرما کتاب قیابکلو وبرخی جزوات نیستن. بچه ها چه طور میشه ازمون های ایوانانه ثبت نام کرد من میخام کل ازموناش رو اینترنتی بدم چون نمیتونم بیام تهران

آخرین ویرایش:

mahsa_archi_arch

عضو جدید
سلام دوستان به نظرتون برای تنظیم شرایط چه کتابی رو بخونیم؟کتاب فروشی رو تو تهران سراغ دارید که سفارش پسستی قبول کنه شهرما کتاب قیابکلو وبرخی جزوات نیستن. بچه ها چه طور میشه ازمون های ایوانانه ثبت نام کرد من میخام کل ازموناش رو اینترنتی بدم چون نمیتونم بیام تهران

آزمونهای ایوانخانه فقط مرحله ای هارو میشه اینترنتی داد .. جامع ها فقط حضوری هستند ...

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یک سوال
من خودم کتاب معماری غرب ریشه ها ومفاهیم رو دارم این کتاب کاملتریه نسبت به اون کتاب چون هم مباحث اونو پوشش میده و هم بعد از مکتب شیکاگو هم تمام سبک های معماری تا امروز رو داره

فصل 1-15 عهد باستان تا مکتب شیکاگو فصل 16 تا 27 مکاتب بعد از شیکاگو از قبیل رمانتیسم ؛ اکسپرسیونیسم ، ارگانیک ، مدرنیسم ، پست مدرنیسم ، دیکانستراکشن ، اکوتک و... کتاب 380 صفحه ست ولی مطالب بسیار جامع و کاملی داره که در کنار معماری جهان زارعی مکمل خوبیه حتما بخونیدش

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای تنظیم شرایط کتاب تنظیم شرایط ساسان مرادی رو بخونید یکی از دوستام که دانشگاه تهران فبول شد گفت همینو بخونی کافیه سراغ کسمایی و.. نمیخواد بری کتاب جم و جوری هم هست اگه میرسید کتاب خانم قیابکلو هم بد نیست - کتاب فروشی پرهام از طریق سایتش میتونید اینترنتی خرید کنید کتابایی رو که میخوای http://www.parhambook.com/
ایوانخانه رو نمیدونم من مرکز معماری رو ثبت نام کردم 10 تا آزمون حضوری داره 4 تا اینترنتی شرکت کننده های آزمون اولش که 950 نفر بود تقریبا تو بعضی شهرها نمایندگی داره شما کدوم شهری؟

arch_boy

عضو جدید
من نمیدونم رشته های دیگه هم اینقدر درگیر انتخاب کتاب و منبع هستن یا این درد فقط ماله معماریاست...برام اصلاًٌ توجیهی نداره که باید وقتمو روی کتابایی بزارم که معلوم نیست ازشون سوال میاد یا نه....خیلی مسخرست به خدا....منابع کنکور باید معلوم باشه نه اینکه هر سال از یه کتابی سوال بدن...

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال دارم . تو کتاب مبانی فیزیک 3 صفحه 17 حداکثر حساسیت چشم 510 - 550 نانومتر زده .و لی تو همون صفحه روی نمودار 505-550 نانومتر زده
. تو سوالای کنکور سراسزی 86 سوال 43 جواب 555-505 نانومتر هست . اخر کدومش درسته ؟
510-550 نانومتر
505-550 نانومتر
505-555 نانومتر

من فکر کنم 505-555 درسته .

saherem

عضو جدید
منابع کنکور کارشناسی ارشد معمار
زبان عمومی – 504 کلمه ، کلمات ضروری برای آزمون تافل ،1001 واژه
تخصصی – فرهنگ تصویری معماری نوشته ی د.ک.چینگ
فنی: استاتیک – درک رفتار سازه ها ، ،سازه در معماری ، ،سیستم های ساختمانی آینده ، معمار مهندس ساختار ، استاتیک کاربردی، مقاومت مصالح ،(همگی نوشته یا ترجمه دکتر گلابچی) و کتاب ها ی جدید دکتر گلابچی
تنظیم شرایط – بررسی اقلیمی ابنیه سنتی نوشته قبادیان،فیزیک ساختمان 2 نوشته ی قیابکلو، تنظیم شرایط نوشته ی ساسان مرادی ، نور باد خورشید و اقلیم ومعماری نوشته ی قبادیان ، جزوه ی خانم دکتر زهرا قیابکلو
تاسیسات مکانیکی – طبقه بندی تجهیزات مکانیکی نوشته ی دکتر سلطان دوست( به همراه سی دی)، کتاب جدید دکتر سلطان دوست، جزوه و امتحانات پایان ترم دکتر سلطان دوست در دانشگاه تهران
تاسیسات الکتریکی – فیزیک ساختمان 1 (آکوستیک)نوشته ی دکتر زهرا غیابکلو، جزوه ی دکتر غیابکلو از دانشگاه تهران یا جزوه ی لیاقتی از بهشتی
عناصر جزئیات – هر گونه گرد آوری مناسب از موسسات اموزشی ، جزوه ی دکتر ساعد سمیعی از دانشگاه تهران
مصالح – هر گونه گرد آوری مناسب از موسسات اموزشی ، مصالح ساختمانی نوشته ی سام فروتنی تاریخ: تاریخ اسلامی – سبک شناسی نوشته ی پیرنیا ، معماری ایرانی نوشته ی آرتور پوپ ،آشنایی با معماری اسلامی نوشته ی پیرنیا ،جزوه ی دکتر متدین
تاریخ جهان – هنر در گذر زمان نوشته ی هلن گاردنر ،مهماری جهان نوشته ی ابراهیم زارعی
تاریخ معاصر – از زمان و معماری نوشته ی منوچهر مزینی ، فضا زمان معماری نوشته ی گیدیون ، مبانی معماری معاصر غرب نوشته ی قبادیان
درک عمومی معماری: بررسی روستاهای ایران نوشته ی دکتر زرگر ،زیبایی شناسی ، ...
منظر: جزوه ی آزاده شاهچراغی ، جزوه ی هما بهبهانی و غزاله روحانی ، پلان باغ های ایرانی از کتاب های باغ ایرانی ،آخرین شماره های مجلات آبادی ، آخرین همایش ها اخبار و مقاله های معماری منظر ، کتاب باغ نعیما
نکته مهم:اگر هر سوالی داشتید با اکسین در روزهای اعلام شده تماس بگیرید!از طریق ایمیل نپرسید....شاد و موفق باشید

mahsa noori a

عضو جدید
سلام بچه ها میشه بگید شما کی کنکور دارید؟ کنکور ارشد 92 میشه بهمن سال91 و کنکور ارشد 93میشه بهمن سال 92.حالا میشه بگید شما دوستان عزیز قراره کی کنکور بدید که از الان شروع کردید؟

mahboooobeh

عضو جدید
سلام بچه ها میشه بگید شما کی کنکور دارید؟ کنکور ارشد 92 میشه بهمن سال91 و کنکور ارشد 93میشه بهمن سال 92.حالا میشه بگید شما دوستان عزیز قراره کی کنکور بدید که از الان شروع کردید؟
خوب از اسم تایپیک معلومه دیگه:surprised:کنکور ارشد92

azzii

عضو جدید
20بهمن ماه 1391

وضعیت
موضوع بسته شده است.