ادامه تحصیل در خارج از کشور

samane456

اخراجی موقت
چند تا دانشگاه معرفی کنیم که سخت گیر نباشن و محیطش خوب باشه و راحت بتونی بورسیه تحصیلی بگیری بگین؟فاند نمیخوام...
بعدش نگفتین تافل بهتره یا آیلتس برای بورسیه تحصیلی؟؟:)

samane456

اخراجی موقت
بستگی به جایی داره که می‌خواد بورسیتون کنه خیلی‌ خیلی‌ مراحل فرق داره و فکر نکنید که گرفتن فاند و یا بورسیه می‌تونه راحت باش، مخصوصاً توی این بحران اقتصادی

اوکی،ولی ما از کجا بفهمیم شرایط بورسیه هر کجا چی هست تا براش اقدام کنیم؟

arash_arn

عضو جدید
من دارم میگم خیلی‌ شرایط بده شما میگی‌ فاند نمی‌خوام!!! خیلی‌‌ها آرزوشو دارن!!! معمولاً بورسیه برای ما ایرانیها از طرق وزارت علوم خودمون هستش ولی‌ خوب تعهد خدمت خواهید داشت و سایر مرکز دولتی هم به همین صورت. برای باقیشم باید ببینید که دانشگاه و یا اون کشور چه منابعی رو برای بورس در نظر گرفته. ممکنه اصلا ما ایرانی‌‌ها شاملش نشیم. بورسیه خیلی‌ دارد سر داره و من هر کیو دیدم فوندو ترجیح داده چین در هر صورت باید شما یه استاد پیدا کنی‌ و به علاوه دیگه تعهد خدمت هم نداری. در ضمن معمولان کشور خودتون شما رو بورس می‌کنه
چند تا دانشگاه معرفی کنیم که سخت گیر نباشن و محیطش خوب باشه و راحت بتونی بورسیه تحصیلی بگیری بگین؟فاند نمیخوام...

آخرین ویرایش:

arash_arn

عضو جدید
برو سایت دانشگاه به استاد ‌یی که می‌خوای باهاشون کار کنی‌ ایمیل بزن و رزومتو بفرست...البته با دفعهٔ اول جواب نمیگیریا...خیلیام اصلا جواب نمیدان
لیختن اشتاین گفت:
یعنی واقعا جواب میدن././
خوب اگه بخوام برم ژاپن./.
چی میخواد؟/ چیکار کنم..کجا برم.؟

آخرین ویرایش:

arash_arn

عضو جدید
معمولان جفتش قابل قبوله برای پذیرش گرفتن از دانشگاه (به بورسیه نگفتما) غیر از این که دانشگاه خودش یکیشو اعلام کرده باشه و یا اصلا انگلیسی‌ زبان نباشه

samane456

اخراجی موقت
من دارم میگم خیلی‌ شرایط بده شما میگی‌ فاند نمی‌خوام!!! خیلی‌‌ها آرزوشو دارن!!! معمولاً بورسیه برای ما ایرانیها از طرق سازمان سنجش خودمون هستش ولی‌ خوب تعهد خدمت خواهید داشت و سایر مرکز دولتی هم به همین صورت. برای باقیشم باید ببینید که دانشگاه و یا یون کشور چه منابعی رو برای بورس در نظر گرفته. ممکنه اصلا ما ایرانی‌‌ها شاملش نشیم. بورسیه خیلی‌ دارد سر داره و من هر کیو دیدم فوندو ترجیح داده چین در هر صورت باید شما یه استاد پیدا کنی‌ و به علاوه دیگه تعهد خدمت هم نداری. در ضمن معمولان کشور خودتون شما رو بورس می‌کنه

ببخشید حالا چرا عصبانی میشید:)
منظور از جمله آخریت چیه که گفتی کشور خودتون شما رو بورسیه میکنه؟یعنی بدون این که من چیزی رو ارسال کنم،آنا دانشجوی مورد نظر که میخوان بورسیه کنن رو پیدا میکنن؟!!

arash_arn

عضو جدید
ببخشید من گفتم سازمان سنجش :د در واقع وزارت علوم هر سال اعلام می‌کنه اگه بری توی سایتش شرایطشو میبینی‌ ولی‌ کلا همه با فاند می‌رن یعنی‌ اصلا معمولش همینه...من عصبانی‌ نشدم:smile:
ببخشید حالا چرا عصبانی میشید:)
منظور از جمله آخریت چیه که گفتی کشور خودتون شما رو بورسیه میکنه؟یعنی بدون این که من چیزی رو ارسال کنم،آنا دانشجوی مورد نظر که میخوان بورسیه کنن رو پیدا میکنن؟!!

samane456

اخراجی موقت
ببخشید من گفتم سازمان سنجش :د در واقع وزارت علوم هر سال علم می‌کنه اگه بری توی سایتش شرایطشو میبینی‌ ولی‌ کلا همه با فاند می‌رن یعنی‌ اصلا معمولش همینه

حرف شما درست ممنون،حالا این سازمان سنجش بیشتر واسه چه کشورایی بورسیه میکنه؟یا منظورتون بورسیه تو ایران هستش؟!!!!

arash_arn

عضو جدید
اپلای یعنی‌ اقدام برای پذیرش...دانشگاه کارشناسی هم مهم هستش از بعضی‌ جهات...در کل مهم تعداد نیست کیفیت هستش.
به نظرم بورسیه بهتره،باید چه شرایطی داشته باشیم؟برای زبان، تافل یا آیلتس فرقی نمیکنه؟
مقاله آی اس آی چند تا باید داشته باشیم؟
دانشگاه لیسانس تاثیر داره؟
دیگه چه شرایطی باید داشته باشیم؟
ممنون،منتظرم:)

توضیحتون بهتر بود ممنون،اپلای حالا چیه؟فرقش با آن دوتا چیه؟

samane456

اخراجی موقت
اپلای یعنی‌ اقدام برای پذیرش...دانشگاه کارشناسی هم مهم هستش از بعضی‌ جهات...در کل مهم تعداد نیست کیفیت هستش.

ممنون،مرسی واقعا خیلی بهم کمک کردین،امروز کلا هر چی تشکر داشتم براتون زدم،دیگه تشکرام تموم شد:)
ولی بازم ممنون...
آن سوالم جواب بدین که مربوط به سنجش بود:)

arash_arn

عضو جدید
تشکر مگه تموم می‌شه؟!! لیست کشوراشم زده...در واقع میگه اگه شما توی کشورایی که میگیم بتونید پذیرش بگیرید ما بورستون می‌کنیم...ولی‌ معمولان باید یه دانشگاه قبول کنه که شمارو برای استادی بعد از برگشتتون قبول می‌کنه...تا ۲ سال پیش اسم آمریکا نبود که اون هم ۲ سال پیش اضافه شد حالا من لیست جدیدو نمیدونم
به نظرم بورسیه بهتره،باید چه شرایطی داشته باشیم؟برای زبان، تافل یا آیلتس فرقی نمیکنه؟
مقاله آی اس آی چند تا باید داشته باشیم؟
دانشگاه لیسانس تاثیر داره؟
دیگه چه شرایطی باید داشته باشیم؟
ممنون،منتظرم:)

توضیحتون بهتر بود ممنون،اپلای حالا چیه؟فرقش با آن دوتا چیه؟

ممنون،مرسی واقعا خیلی بهم کمک کردین،امروز کلا هر چی تشکر داشتم براتون زدم،دیگه تشکرام تموم شد:)
ولی بازم ممنون...
آن سوالم جواب بدین که مربوط به سنجش بود:)

samane456

اخراجی موقت
تشکر مگه تموم می‌شه؟!! لیست کشوراشم زده...در واقع میگه اگه شما توی کشورایی که میگیم بتونید پذیرش بگیرید ما بورستون می‌کنیم...ولی‌ معمولان باید یه دانشگاه قبول کنه که شمارو برای استادی بعد از برگشتتون قبول می‌کنه...تا ۲ سال پیش اسم آمریکا نبود که اون هم ۲ سال پیش اضافه شد حالا من لیست جدیدو نمیدونم

آره حداکثر چند تا در روز میتونی تشکر بزاری،فک کنم بیست و خورده ای!!
بعد از (ولی معمول) چی نوشتی؟؟منظورت بود که استاد مربوطه باید قبول کنه که من برگردم به ایران؟؟؟

arash_arn

عضو جدید
نه یه دانشگاه توی ایران...معمولان دانشگاه هایی که نیاز به استاد دارن و میگن ما شمارو بورس می‌کنیم و بعد از برگشت مثلا ۱۰ سال برای ما کار کنید

آخرین ویرایش:

arash_arn

عضو جدید
خوب منم دارم میگم...به هر حال عاشق چشم و ابروی آدم نیستن که!!! یه اسکالر شیپ (بورسیه) هم داریم که خود دانشگاه اون‌ور آب میده که مخصوص آدمای خیلی‌ خیلی‌ نخبه هستش...در زمان اپلای کردن معمولا خودشون در نظر میگیرنتون...ولی‌ خوب باید خیلی‌ قوی باشه رزومتون
اوه اوه پس فاند بهتره که

آخرین ویرایش:

samane456

اخراجی موقت
خوب منم دارم میگم...به هر حال عاشق چشم و ابروی آدم نیستن که!!! یه اسکالر شیپ هم داریم که خود دانشگاه اون‌ور آب میده که مخصوص آدمای خیلی‌ خیلی‌ نخبه هستش...در زمان اپلای کردن معمولا خودشون در نظر میگیرنتون...ولی‌ خوب باید خیلی‌ قوی باشه رزومتون

اسکالر شیپ چیه؟ببخشید زیاد سوال میکنماا،اگه خسته شدین دیگه مزاحمتون نمیشم:)

arash_arn

عضو جدید
زمان ما معنیش همین بود
فاند اینه که دانشگاه هزینه زندگی و تحصیلتون رو در ازای کاری که براش می کنید (کار تحقیقاتی یا کمک استادی )میده scholarship که نمی دونم معنیش بورسیه میشه یا نه :-؟ به دانشجو های خیلی نخبه تعلق میگیره این هزینه ها رو بدون این که کار کنید میده دانشگاتون

پ.ن: گویا دوست بالایی زودتر توضیح دادن :)

اپلای و ادمیشن گرفتن داستان مفصلیه که در لینک زیر می تونید به وفور در موردش بخونید
http://www.applyabroad.org/forum

samane456

اخراجی موقت
نه یه دانشگاه توی ایران...معمولان دانشگاه هایی که نیاز به استاد دارن و میگن ما شمارو بورس می‌کنیم و بعد از برگشت مثلا ۱۰ سال برای ما کار کنید

اینجا که گفتی بعد از برگشت رو درست نفهمیدم؟!!
مگه وقتی دیگه برگردیم به ایران بازم میشه به آن دانشگاه خارجی خدمت کرد؟

arash_arn

عضو جدید
نه همونطور که گفتم یه دانشگاهی در داخل ایران!!! اینو اونجا هم نوشتم

samane456

اخراجی موقت
نه همونطور که گفتم یه دانشگاهی در داخل ایران!!! اینو اونجا هم نوشتم

درست نفهمیدم،این استادی که مثلا من تو یه دانشگاه خارجی بورسیه بشم بهش چه ربطی داره که من داخل ایران چند سال تو دانشگاه های ایران مثلا استادی کنم؟یا منظورتون اینه که خود سنجش این قرارداد رو برامون میزاره که وقتی من تونستم برای آن دانشگاه خارجی پذیرش بگیرم،بعد از اتمام تحصیلات باید بیام داخل ایران استادی کنم؟؟؟؟آره؟نمیدونم منظورمو درست رسوندم؟؟

آخرین ویرایش:

arash_arn

عضو جدید
:))نه نه یعنی‌ شما خودتون وقتی‌ برگشتید استاد بشید!!!!! این قرار شما و وزارت علوم هستش به استاد بی‌چاره چی‌ کار داره!!!؟
درست نفهمیدم،این استادی که مثلا من تو یه دانشگاه خارجی بورسیه بشم بهش چه ربطی داره که من داخل ایران چند سال تو دانشگاه های ایران مثلا استادی کنم؟یا منظورتون اینه که خود سنجش این قرارداد رو برامون میزاره که وقتی من تونستم برای آن دانشگاه خارجی پذیرش بگیرم،بعد از اتمام تحصیلات باید بیام داخل ایران استادی کنم؟؟؟؟آره؟نمسدونم منظورمو درست رسوندم؟؟

samane456

اخراجی موقت
:))نه نه یعنی‌ شما خودتون وقتی‌ برگشتید استاد بشید!!!!! این قرار شما و وزارت علوم هستش به استاد بی‌چاره چی‌ کار داره!!!؟

آهان پس قرار وزارت علوم با منه:) ولی وزارت علوم چقد نامرده....حالا این چند سالی که تو ایران برای ایران عزیز کار میکنم و به قول خودشون استادی میکنم،حقوقم میدن؟؟؟
نمیشه به تعهد عمل نکنم و همون کشور بمونم؟:)

arash_arn

عضو جدید
بله حقوق هم میدان...اینرو دیگه من نمیدونم ولی‌ می‌دونم از شما یه تعهد مالی خیلی‌ سنگین میگیرن...ببینید شما نیازی به این جور کارا اصلا فکر نکنم داشته باشید...غیر از این که خودتون بخواید...مثل بقیه اقدام کنید حالا ایشالا هم درست می‌شه با فاند و میرید
آهان پس قرار وزارت علوم با منه:) ولی وزارت علوم چقد نامرده....حالا این چند سالی که تو ایران برای ایران عزیز کار میکنم و به قول خودشون استادی میکنم،حقوقم میدن؟؟؟
نمیشه به تعهد عمل نکنم و همون کشور بمونم؟:)

samane456

اخراجی موقت
میگم این حالتم امکان داره که خود دانشگاه که بورسیه میده بیاد بگه تو باید در دانشگاه ما چند سالی رو درس بدی بعد بری ایران؟؟
حرفات انگار اینم میرسوند....اینم منظورت بود؟؟؟

arash_arn

عضو جدید
نه...یعنی‌ من نشنیدم
میگم این حالتم امکان داره که خود دانشگاه که بورسیه میده بیاد بگه تو باید در دانشگاه ما چند سالی رو درس بدی بعد بری ایران؟؟
حرفات انگار اینم میرسوند....اینم منظورت بود؟؟؟

arash_arn

عضو جدید
خواهش می‌کنم من خیلی‌ شانسی اصلا اومدم امروز اینجا...امیدوارم به دردتون بخوره
دیگه فک نکنم سوالی مونده باشه:)،کلیت رو بهم گفتین،خیلی واقعا خوب منو تحمل کردین،ممنون از کمکتون،اگه سوال داشتم میام ازتون میکنم:) ،البته اگه بودین!!!:)

بالا