مقایسه رتبه دانشگاه های ایران با دانشگاه های جهان

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اینطور نیست...
چطور تو تمام المپیادها ایران مقام اول و میاره,حالا تو بهترین دانشگاه,اونا سرترن؟؟؟؟
مگه رو چه حسابی رتبه بندی کردن؟؟؟؟

eghlimaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اینطور نیست...
چطور تو تمام المپیادها ایران مقام اول و میاره,حالا تو بهترین دانشگاه,اونا سرترن؟؟؟؟
مگه رو چه حسابی رتبه بندی کردن؟؟؟؟

حرف شما درسته اما من فکر میکنم ایران دانشگاه نداره،دانشجو داره ..
دانشگاه های اروپا و امریکا بی هیچ محدودیتی امکانات میزارن در اختیار دانشجو و هیچ کاری نمی کنه اما بچه های اینجا با محدودیت تمام میرن جلو و حتی با بودجه خودشون.... ایناست که رتبه های دانشگاهو بالا پایین می کنه.

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما درسته اما من فکر میکنم ایران دانشگاه نداره،دانشجو داره ..
دانشگاه های اروپا و امریکا بی هیچ محدودیتی امکانات میزارن در اختیار دانشجو و هیچ کاری نمی کنه اما بچه های اینجا با محدودیت تمام میرن جلو و حتی با بودجه خودشون.... ایناست که رتبه های دانشگاهو بالا پایین می کنه.

نه.باید امکانات و بهتر اعلام کرد یا مغز؟؟؟؟که به قول شما بدون امکانات ایرانیا میرن جلو.اما اول میشن...

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض که کردم!! این رتبه‌ی سایت دانشگاه‌ها هستش!!! یعنی تعداد لینک هایی که به سایتهاشون میره و ....!!!!
رده بندی دانشگاه‌های ایرانی، مخصوصا شریف و فردوسی و تهران و گاهی علم و صنعت معمولا خیلی بهتر بوده!!!

اخه هیچکس نمیاد بگه دانشجو های کدوم دانشگاه بیشتر المپیاد میبرن!!!! المپیاد بردن، یعنی بهتر کتاب ها رو حفظ کردن که ارزشی نداره به خودی خود!!!! فوقش یعنی دانشگاه یا کشور مربوطه، ذهن های اماده‌ای برای رشته‌ی مورد نظر رو داره!!!
چیزی که معمولا تو درجه بندی دانشگاه حساب میشه، افراد برخاسته از اون هستش و نتیجه‌ي اعمال اونها.... مثلا، دانشگاهی که هیچ المپیادی نبرده باشه،هیچ دکترایی نداشته باشه!!ولی برخی دانشجو هاش بیل گیتس و استیو جابز و پیتر نورتون و استیو بالمر و مارک زوکربرگ و .... که خدایگان کامپیوتر هستن رو چطوری شما دسته بندی میکنین؟!!!!

المپیاد مهم نیست.... کاری که دانشجو ها میکنن مهمه... کاری که دانشجو های المپیاد برده‌ی ما میکنن، مهاجرت به دانشگاه‌های بی رتبه در المپیاد هستش!!!!

mirror_life2006

عضو جدید
ببین عزیز رتبه دانشگاههای ایران بالاتر از تراز کشورایه خارجیه تو خارج دانشگاه رفتن اسونه اما ازش مدرک گرفتن خیلی سخته تو ایران برعکس بود کنکور غول بود دانشگاه در اومدن سخت بود اما درس خوندنو نمره گرفتنو در کل مدرک گرفتن اسون بود اما جدیدا تا مقطع لیسانس کنکورو تقریبا حذف کردن و قطعا مقاطع بالاترم میخاد حذف شه دیر یا زود اما به چه قیمتی شهریه ها رو مقایسه کن الان چقدر گرونه اینقدر گرونه که خیلیا وسع مالیشون نمیرسه درس بخونن.
الان معماری تو مقطع لیسانس ترمی 1 ملیونو نیم یه کم بالا پاین میگیره فقط ثبتنامش.
حالا فوق و دکترا که بالاتره