ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

neyo

عضو جدید
با سلام به همه ارشدیهای 91 به نظرتون بهترین کتاب کنکوری استاتیک موجود چیه؟جزوه ای که دینامیک عزیز لطف کردن گذاشتن میتونه منبع کاملی باشه؟

kourosh_7

عضو جدید
سلام
یه سوالی واسم پیش اومده که خیلی ذهنومو درگیر کرده !
اینکه من فرضا یه فصل از ریاضی رو خوندم و تست های تالیفی و تستهای آخر اون فصل رو هم حل کردم آیا لازمه که بعد از این کارها برم سراغ کتاب تست اون فصل یا .......؟
نمودونم شایدم یه چیزه شخصیه و سلیقه ای ولی ممنون میشم روش خودتون رو بزارین .

AliReza.D1367

عضو جدید
دوستان به نطر شما باید اول منبع اصلیو خوند بعد رفت کتابه کنکوریشو خوند و تست زد یا باید کتاب کنکوریه خوب خوند وتست زد و اگه مشکلی وجود داشت رفت به اون مبحث در منبع اصلی یه نگاه انداخت؟(لطفا راهنمایی کنید من دارم واسه ارشد 91 آماده میشم(

ehsan-inventor

عضو جدید
دوستان به نطر شما باید اول منبع اصلیو خوند بعد رفت کتابه کنکوریشو خوند و تست زد یا باید کتاب کنکوریه خوب خوند وتست زد و اگه مشکلی وجود داشت رفت به اون مبحث در منبع اصلی یه نگاه انداخت؟(لطفا راهنمایی کنید من دارم واسه ارشد 91 آماده میشم(

به نظر من بستگی داره به این که چقدر تو اون درس مسلطی و قبلا اونو چطوری خوندی و پاس کردی !
اگر خوب خونده باشی می تونی کتاب کنکور رو بخونی و هر جا برات سوال پیش اومد بری سراغ رفرنسی که قبلا خوندی...
ولی اگر مسلط نباشی نمی دونم باید چیکار کرد چون خودم روی 4-5 درس این مشکلو دارم...ممکنه نرسم برم سراغ رفرنس و از اول بخونم...
دوستان چی کار کنیم؟:gol:

باش اوجا

عضو جدید
چند ماهی است دارم روی این سوال که "آیا امسال ارشد بدم یا نه" فکر می کنم.با توجه به این که از خیلی ها پرسیدم باز هم یک تصمیم قطعی نتوستم بگیرم.اما واسه ارشد امسال دارم خودمو آماده می کنم نه به طور جدی.برای آخرین بار می خوام نظر شماها رو هم بدونم.
من 48 واحدم مونده و می تونم تا سال دیگه همین موقع فارغ التحصیل بشم ولی سیالات2 طراحی2 انتقال حرارت و کنترلم هنوز مونده و ترم پاییز می خوام بردارم و ترم آخر دروس تخصصی و پروزه و کارآموزی رو می تونم جمع و جور کنم؟(آیا درسته با این وضعیت ارشد بدم همچنین زمان هم تا ارشد کم مونده یا واحدهای کم بردارم و بمونم برای سال بعد)؟با توجه به این که من سربازی هم باید برم و معاف نیستم اگه امسال ارشد بدم (فرض بر این که فارغ التحصیل می شم) آیا می تونم به غیر از امسال سال دیگه هم ارشد بدم یا نه و باید برم خدمت مقدس سربازی؟
در ثبت نام هم در قسمت مقررات وظیفه عمومی باید یکی از این دو رو انتخاب کنم:
کد4:داشتن دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که مهلت اعزام مندرج درآن در زمان ثبت نام سپری نشده باشد.
تبصره:پذیرفته شدگانی که به هنگام ثبت نام در دانشگاه مدت 6 ماه از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در دوره کارشناسی سپری نشده باشد نیازی به ارائه برگ اعزام به خدمت ندارند.
کد6:دانشجوی سال آخر که تا 31/6/1391 فارغ التحصیل شود.
الان فرض بر این که بهمن یا اسفند 91 فارغ التحصیل شدم در آزمون ارشد 92 آیا من دانشجوی سال آخر حساب می شوم یا اینکه باید کد4 را انتخاب کنم.به عبارتی آیا شش ماه فرصت رو دارم و نیاز ندارم دفترجه اعزام به خدمت تهیه کنم یا نه؟

خواهشا کمکم کنید و نظر بدید.خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

غلام90

عضو جدید
سلام
اینکه من فرضا یه فصل از ریاضی رو خوندم و تست های تالیفی و تستهای آخر اون فصل رو هم حل کردم آیا لازمه که بعد از این کارها برم سراغ کتاب تست اون فصل یا .......؟
سوالت را دقیق تر بیان کن .متوجه نشدم.

آخرین ویرایش:

ديناميك

عضو جدید
با سلام به همه ارشدیهای 91 به نظرتون بهترین کتاب کنکوری استاتیک موجود چیه؟جزوه ای که دینامیک عزیز لطف کردن گذاشتن میتونه منبع کاملی باشه؟
سلام به هم دانشگاهی عزیز.
من خودم از روی استاتیک مریام می خونم شاید این ذهنیت به وجود بیاد الان وقت مرجع خونی نیست ولی تو این درس چون 80 درصد از تمارین شبیه هم هستند و مسائل هم کم (با محاسباتی که کردم مسائل مفیدش تقریبا حول و حوش 300 تا است) می توان تا آخر تابستان یک دور کامل تا 2 دور خوند و بعد از اونم فقط تست زد(کتاب تست فرقی نمی کنه راهیان ارشد ، پارسه و ....) .

سلام

سلام کوروش جان .
دقیقا یکی از سوال های خودم هست .
که به این جواب رسیدم که برای مثال جلد اول آقاسی که درس و مثال هست رو کامل بخونم و بعد از نکته برداری -فقط جلد دوم و مثال های سخت و مهم جلد اول رو بزنم و مرور کنم.

در ضمن کتاب سیالات پارسه صادقی رو گرفتم (تک فروشی می کنه خود موسسه) و برای کسانی که می خوان مرجع خونی کنند همین کتاب کافی است مثل کتاب های مرجع توضیح داده و قیمت 12500 تومان.

reza2495

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید میشه یه راهنمایی در مورد کتابای ریاضی پارسه بکنید کتاباشا میفروشه یا جزوهاشو؟ اگه جفتشو میفروشه کدوماش بهتره؟ من امسال آزمایشی شرکت میکنم به نظرتون کدوماش واسم مفیدتره ؟همه ریاضیها رو پاس کردم.خیلی ممنون

AliReza.D1367

عضو جدید
بچه ها به نظر شما کتابهای استاتیک-طراحی-دینامیک-دینامیک ماشین-ارتعاشات که نویسنده شون صالحی و حسینی پور هستش خوبه یا نه؟ اصلا کسی از این دو نفر شناخت داره؟

alborz_2000

اخراجی موقت
دوست مت اگر بخوای برای هر درس اول کتاب اصلی رو بخونی، بد کتاب کنکوری و تست بزنی، ایشالا واسه کنکور 92 اماده میشی. همون راه دوم که خودت گفتی راه درستشه.

hldv_000

عضو جدید
سلام بر مکانیکی های عزیز
دوستان خوب میخونید؟
من یه اتفاقی برام تقریبا یک روز در میان میوفته و آن اینکه یه دفعه حس و حال در خوندن میره!! یه جوری درس میخونم که انگار زدن تو سرم!!!احتمالا واسه شما هم این حالت پیش میاد،شما چطور باهاش برخورد میکنین؟درمان پذیره؟
به نظرتون باید تا آخر تابستون همه ی درسهارو یه بار خوند؟
روزی چند ساعت میخونین؟

hldv_000

عضو جدید
سلام بر مکانیکی های عزیز
دوستان خوب میخونید؟
من یه اتفاقی برام تقریبا یک روز در میان میوفته و آن اینکه یه دفعه حس و حال در خوندن میره!! یه جوری درس میخونم که انگار زدن تو سرم!!!احتمالا واسه شما هم این حالت پیش میاد،شما چطور باهاش برخورد میکنین؟درمان پذیره؟
روزی چند ساعت میخونین؟
راستی جزوه ی مقاومت مصالح دکتر نائی رو دارین؟
طراحی دکتر شریعت پناهی چی؟

tanha60

عضو جدید
سلام بر مکانیکی های عزیز
دوستان خوب میخونید؟
روزی چند ساعت میخونین؟
آره همه همین طورن ولی معمولا باید به چیزایی فکر کنی که انگیزتو زیاد کنه.
در مورد دکتر نائی فکر کنم کتابشون با جزوه ای که سر کلاساشون میگن چندان فرقی نمی کنه.کتابشونم که واس انتشارات پوران پژوهشه

gladiatur

عضو جدید
سلام.
این کتابهای انتشارات پارسه رو از کجا میشه گیر اورد . کتابهاشو نه جزواتشو . یکی از بچه ها گفته بود سر میدون ونک یه شعبه از پارسه هست که کتابهاشو آزاد میفروشه . اگه کسی جای دقیقی سراغ داره داخل انقلاب یا جای دیگه لطفا آدرس بده . خیلی لازم دارم. من کتاب استاتیک پارسه رو میخوام که امسال چاپ شده از آقای گوهری.
در ضمن فعلا شهرستان هستم. یه نفر تهران هست میخوام آدرس بدم برام بیاره. ممنون میشم آدرسو بهم بگید.

hamin913

عضو جدید
سلام بر مکانیکی های عزیز
دوستان خوب میخونید؟
روزی چند ساعت میخونین؟
من جزوه طراحی دکتر شریعت پناهی را دارم اگر خواستی پیام خصوصی بده

ديناميك

عضو جدید
سلام.
این کتابهای انتشارات پارسه رو از کجا میشه گیر اورد . کتابهاشو نه جزواتشو . یکی از بچه ها گفته بود سر میدون ونک یه شعبه از پارسه هست که کتابهاشو آزاد میفروشه . اگه کسی جای دقیقی سراغ داره داخل انقلاب یا جای دیگه لطفا آدرس بده . خیلی لازم دارم. من کتاب استاتیک پارسه رو میخوام که امسال چاپ شده از آقای گوهری.
در ضمن فعلا شهرستان هستم. یه نفر تهران هست میخوام آدرس بدم برام بیاره. ممنون میشم آدرسو بهم بگید.

سلام .
خود موسسه پارسه ونک هست که انتشاراتشم تو خود موسسه هست من خودم سیالاتشو تکی خریدم بقیه رو نمیدونم ، متاسفانه وقت نمی کنم برم بخرم و برای بچه ها پست کنم ولی خوب یک زنگ به موسسه بزنید ببینید پست می کنه در ضمن پاساژ فروزنده انقلاب رفتم ولی پیدا نکردم .(آدرس دقیق پارسه تو خود سایتش هست )
سلام بر مکانیکی های عزیز
دوستان خوب میخونید؟
روزی چند ساعت میخونین؟

سلام.
یک امر کاملا طبیعی هست و برای اینکه بهترین کارو تو این موقع ها بکنید دروسی که بلدید و یا علاقه دارید به اون ها رو بخونید تا روزتون مفید باشه و به خودتون سر کوفت نزنید چون روز های دیگه هم هست.
به خودتون فشار نیارید تا آخر تابستان حتما باید دروس رو تمام کنم چون ایجاد استرس و همچنین گذرا خوندن دروس هست(توصیه ای که می کنم راهنمای مطالعه کتاب ارتعاشات جباری پوران پژوهش رو بخونید) منطقی برنامه ریزی کنید نه بر اساس رویا پردازی.
زمان درس خوندن متغیر و به حس و حال اون روز داره برای مثال یک روز 4 ساعت ولی یک روز 8 ساعت ولی خوب همیشه یک حداقلی تعیین کنید و توجه شود روزی نباشه که اصلا درس نخونید (به جز روز های تعیین شده استراحت).
موفق باشید.

reza2495

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید میشه یه راهنمایی در مورد کتابای ریاضی پارسه بکنید کتاباشا میفروشه یا جزوهاشو؟ اگه جفتشو میفروشه کدوماش بهتره؟ من امسال آزمایشی شرکت میکنم به نظرتون کدوماش واسم مفیدتره ؟همه ریاضیها رو پاس کردم.خیلی ممنون​

mec.j

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید میشه یه راهنمایی در مورد کتابای ریاضی پارسه بکنید کتاباشا میفروشه یا جزوهاشو؟ اگه جفتشو میفروشه کدوماش بهتره؟ من امسال آزمایشی شرکت میکنم به نظرتون کدوماش واسم مفیدتره ؟همه ریاضیها رو پاس کردم.خیلی ممنون
سلام من بچه ی شهرستانم یه بار اومدم انقلاب تونستم کتاب هاشو گیر بیارم ولی تست هاشو نمیدونم...
خودم از درسش راضیم ولی تستهای تالیفیشو زیاد نمیپسندم.
واسه شما که میخوایید آزمایشی شرکت کنی به نظرم از بهترین کتابها هستند حتما استفاده کن.
انشاالله موفق باشید.

reza2495

عضو جدید
سلام من بچه ی شهرستانم یه بار اومدم انقلاب تونستم کتاب هاشو گیر بیارم ولی تست هاشو نمیدونم...
خودم از درسش راضیم ولی تستهای تالیفیشو زیاد نمیپسندم.
واسه شما که میخوایید آزمایشی شرکت کنی به نظرم از بهترین کتابها هستند حتما استفاده کن.
انشاالله موفق باشید.
آقا دستت درست.یعنی میگی حتما باید پاشم بیام تهران ؟ اصفهان نداره به نظرت؟

nima_negmis

عضو جدید
آره همه همین طورن ولی معمولا باید به چیزایی فکر کنی که انگیزتو زیاد کنه.
در مورد دکتر نائی فکر کنم کتابشون با جزوه ای که سر کلاساشون میگن چندان فرقی نمی کنه.کتابشونم که واس انتشارات پوران پژوهشه

کتاب نایی با جزوش خیلی فرق داره ولی به نظر می که جزوه نایی رو خوندن بدون کلاس رفتنش ضرره .اگه نمی خوای کلاسشو شرکت کنی کتابشو بخون . نایی یه عادتی که داره درسو طوری میده که حتما باید گوش بدی تا بفهمی . نتدم درس میده که جزوه برداشتن از حرفاشو خیلی سخت میکنه

daneshju.m

عضو جدید
سلام بر مکانیکی های عزیز
دوستان خوب میخونید؟
روزی چند ساعت میخونین؟

دقیقا منم دچار همین مرض شدم و خیلی ناراحتم که نمی تونم دقیق به برنامه عمل کنم :((((

ehsan-inventor

عضو جدید
دقیقا منم دچار همین مرض شدم و خیلی ناراحتم که نمی تونم دقیق به برنامه عمل کنم :((((

منم همین طوری هستم
از جمعه خونوادم رفتن مسافرت و من موندم تا درس بخونم...ولی چی فکر می کردم چی شد...روزی 10 ساعت برنامه ریخته بودم ولی یه روز در میون یه روز 4 ساعت یه روز 6 ساعت تونستم بخونم...البته غذا درست کردن هم با خودم بود که وقتمو می گرفت ! :smile:
البته ساعت مطالعه مهم نیست مهم اون بخشیه که تعیین کردم تموم کنم...که نشد ولی خدارو شکر می کنم همینشم خوندم...
من فکر کنم چون شروع کاره ،این جوریه...هنوز عادت به درس خوندن نکردیم(خودم که این جوریم)قبلا هم گفته بودم استارت سخته...
مثلا من خودم یه سری عادت های بد دارم که هر روزی که پیش میرم کشفشون می کنم و اینا رو برای بعدا به کار می گیرم..
پس نگران نباشین،یواش یواش درست میشه.ببینید چه عاملی شمارو از درس خوندن دور می کنه و جلوشو بگیرین...اگر انگیزه تون فروکش می کنین خوب دوباره تقویتش کنین.بیرون رفتن و تفریح رو فراموش نکنین چرا که وقتی زیاد درس بخونیم خود به خود دپرسی تو اجتماع نرفتن میاد سراغمون...اینا لازمه و گرنه میشه همینی که الانم گرفتارشیم.
ولی قبلا بحثش بود که تا تابستون همه درسارو یه دور بزنیم...
من تو این مدت به این نتیجه رسیدم این کارو نکنم،چون شخصا اگر بخوام این کارو کنم باید با کنکور خداحافظی کنم...من عادت دارم یه چیزو یه بار می خونم و خیلی روش وقت می ذارم و خلاصه نویسی هم می کنم ...بنابراین برای هر درس تقریبا 15 روز وقت لازم دارم و تا آخر تابستون فقط 5 درس رو میشه تموم کنم...
ولی این خوندنم طوری هست که کامل یاد گرفتم و مسلطم...و طی یه برنامه آخر شب و یک ساعت برای مرور نوشته هام وقت گذاشتم...;)
نمی دونم درسته یا نه ولی من به این نتیجه رسیدم که این جوری خوندن برای من بهتره و معتقدم فقط یه برنامه خوب برای هرکس وجود داره و برنامه هرکسی با برنامه دیگری فرق داره...:gol:

دوستان خوشحال مشیم نظرتونو بدونم...:gol::gol::gol:
موفق باشین;)

آخرین ویرایش:

daneshju.m

عضو جدید
منم همین طوری هستم
از جمعه خونوادم رفتن مسافرت و من موندم تا درس بخونم...ولی چی فکر می کردم چی شد...روزی 10 ساعت برنامه ریخته بودم ولی یه روز در میون یه روز 4 ساعت یه روز 6 ساعت تونستم بخونم...البته غذا درست کردن هم با خودم بود که وقتمو می گرفت ! :smile:
البته ساعت مطالعه مهم نیست مهم اون بخشیه که تعیین کردم تموم کنم...که نشد ولی خدارو شکر می کنم همینشم خوندم...
من فکر کنم چون شروع کاره ،این جوریه...هنوز عادت به درس خوندن نکردیم(خودم که این جوریم)قبلا هم گفته بودم استارت سخته...
مثلا من خودم یه سری عادت های بد دارم که هر روزی که پیش میرم کشفشون می کنم و اینا رو برای بعدا به کار می گیرم..
پس نگران نباشین،یواش یواش درست میشه.ببینید چه عاملی شمارو از درس خوندن دور می کنه و جلوشو بگیرین...اگر انگیزه تون فروکش می کنین خوب دوباره تقویتش کنین.بیرون رفتن و تفریح رو فراموش نکنین چرا که وقتی زیاد درس بخونیم خود به خود دپرسی تو اجتماع نرفتن میاد سراغمون...اینا لازمه و گرنه میشه همینی که الانم گرفتارشیم.
ولی قبلا بحثش بود که تا تابستون همه درسارو یه دور بزنیم...
من تو این مدت به این نتیجه رسیدم این کارو نکنم،چون شخصا اگر بخوام این کارو کنم باید با کنکور خداحافظی کنم...من عادت دارم یه چیزو یه بار می خونم و خیلی روش وقت می ذارم و خلاصه نویسی هم می کنم ...بنابراین برای هر درس تقریبا 15 روز وقت لازم دارم و تا آخر تابستون فقط 5 درس رو میشه تموم کنم...
ولی این خوندنم طوری هست که کامل یاد گرفتم و مسلطم...و طی یه برنامه آخر شب و یک ساعت برای مرور نوشته هام وقت گذاشتم...;)
نمی دونم درسته یا نه ولی من به این نتیجه رسیدم که این جوری خوندن برای من بهتره و معتقدم فقط یه برنامه خوب برای هرکس وجود داره و برنامه هرکسی با برنامه دیگری فرق داره...:gol:

دوستان خوشحال مشیم نظرتونو بدونم...:gol::gol::gol:
موفق باشین;)

متشکرم ، یکم روحیه گرفتم :)
منم در نظر دارم توی تابستان ، فقط بعضی از درسا رو به طور کامل بخونم ، اخه منطقی بخوای فکر کنی ، کامل خوندن همه درسا ، با این حجم بالا ، تازه ماه رمضان هم داریم ،یکم سخته ...

daneshju.m

عضو جدید
یکی از دوستان در یک باشگاه دیگه ، به نام اسی که جز رتبه های خوب ارشد سال های قبل بود ، توصیش این بود :

در تابستان شروع کنید از روی کتاب مریام ، استاتیک راابتدا درس هایش را بخوانید و سپس مثال های حل شده را نگاه کنید.

همینطور 8فصل را کامل بخوانید،سپس دوباره از ابتدا شروع کرده و پس از مرور درس و مثال های حل شده،تمرین ها را حل کنید و نکات مهمش را حتما یادداشت کنید.

دروس سیالاتی بهتره از پاییز شروع بشه.

همینطور معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی.

اما ریاضیات پایه در تابستان تموم شه و در پاییز مرور خیلی بهتره.

دینامیک ماشین و ارتعاشات و کنترل هم مطالب درسیش را فقط در تابستان بخوانید و نکاتش را در پاییز.

اما درس دینامیک چون سنگینه،فقط خواندنش به دوستان علاقمند به خودرو و سیستم تعلیق و....توصیه میشه.

برای سایر رشته هانه فرصت خواندنش هست نه سر جلسه فرصت میشه جواب داد.

مقاومت هم از کتاب نایی در پاییز شروع کنید و قبلش حتما استاتیک تموم شده باشد.

طراحی اجزا هم تاوقتی کتاب خوبی نیامده،مجبورید با جزوات به طور آهسته برید جلو.....

موفق باشید:gol::gol:

غلام90

عضو جدید
یه نفر 5 تا از مهمترین و اصلی ترین تمرین های یوگا را ساده و به زبون خودمونی بگه نه اینکه بخواد copy and paste بکنه من از یه منبع مطمین خیلی تعریف یوگا را شنیدم. گویا برای ارامش و درس خوندن بسیار موثر است

hldv_000

عضو جدید
در خواست جزوه

در خواست جزوه

سلام بر مکانیکی ها
من دنبال جزوه ی ترمودینامیک و انتقال دکتر کوثری هستم،کسی داره؟

حتما شما هم به این نتیجه رسیدین که وقتی آدم از درس خوندن خسته میشه یادآوری انگیزه هاش خیلی کمکش میکنه.
یه پیشنهادی دارم که اگه دوستان هم علاقه مند باشن گمانم بر اینه که به همه کمک میکمنه ، و اون اینکه بیاین همه انگیزه هامونو به هم بگیم ، تا از انگیزه های همدیگه به ارزش تلاش و همت تو این 6-7ماه بیشتر واقف بشیم ،باشه؟
:heart:

tanha60

عضو جدید
سلام به بچه های فعال کنکور91
یه تجربه ای داشتم که برام خوب بود گفتم بگم شاید شما هم استفاده کردید!
من خودمو که می کشتم 5 ساعت در س میخوندم(اما مفید)تصمیم گرفتم ساعت خوابمو عوض کنم.یه چند روزیه ساعت 5:45 از خواب بلند میشم.نمازی میخونمو یه نرمشو یه صبحانه ای به بدن میزنم میشه ساعت6:30.شروع به درس خوندن میکنم.تا ساعت 19.حدود 8.5 تا 9 ساعت مفید میخونم.واقعا هم نمی فهمم که کی میگذره واصلا هم سخت نیست.راستش من به خاطر برادرم این کارو کردم.هر روز که از سر کار میاد دیگه نمی زاره درس بخونم.اینکارو کردم که هم اون ناراحت نشه و هم من عقب نیفتم که واقعا بهتر شد و ظهر که میشه اصلا احساس کمبود وقت نمیکنم وبه برنامه ای هم که ریختم دارم میرسم وتا دو سه روز دیگه فکر کنم جلو هم بزنم.چون اصلا فکرشو نمی کردم که تو این مقطع بتونم روزی 8 یا 9 ساعت بیشتر درس بخونم.وتصمیم دارم بیشترش هم بکنم چون اصلا اذیت نمیشم.

11597352

عضو جدید
سلام به همه

اولا خسته نباشین

دوما ماهم تازه داریم به جمع شما وارد میشیم.
ا
فقط هر کی یه برنامه زمانبندی توپ داره بزاره ببینم از کجا وبا چیا باید شروع کرد.

اگه کسی بودجه بندی سوالا رو هم داره بزاره اخه اگه تعداد سوالا از هر درس وبخش مشخص بشه خیلی رو برنامه تاثیر داره.

باارزوی قبولی هممون

ravagh

عضو جدید
سلام
برای طراحی اجزا پیشنهاد می کنم یه نگاهی هم به کتاب انتشارات علوی بندازید. اول اومده درس داده و روابط رو معرفی کرده، بعد اومده چند تا مثال به صورت تشریحی و کامل حل کرده تا مطلب جا بیوفته (به نظر من مشکل تو طراحی اجزا همون جا افتادن مطلبه!) و بعدشم تست های کنکور رو آورده و حل کرده.
کتاب ماهان رو هم تعریف می کردند (ولی من نخوندمش تا حالا)، کتاب راهیان هم بدک نیست.
برای استاتیک و دینامیک؛ اگه وقت کردین یه نگاهی هم به تمرینات کتاب های هیبلر و شیمز بندازید (علاوه بر مریام).
برای دینامیک ماشین؛ اگه بتونین [تمرینات] کتاب سندور (جلد اول) و یا کتاب 300 مسئله ی حل شده ی دینامیک ماشین (عباس راستگو - تهران) رو پیدا و حل کنین خیلی خوب میشه. ((**))
برای سیالات هم کتاب مانسان و شیمز خوبن، ولی برای سیالات 2 و به خصوص مبحث لایه مرزی (و مباحث مشترک با آیرو دینامیک) پیشنهاد من کتاب داگلاس هستش. ((**))
برای باقی دروس هم دوستان پیشنهادهای خوبی داشتن ...

((**)) : البته به عنوان مرجع درسی و برای اینکه اگه تا حالا مطلب جا نیوفتاده، جا بیوفته!

موفق باشین

------------------------------------------------------------------------------------------

تَه آبادابی سیادِن * تَه آزادابی سیادِن

هِچ وَده خدا نیَره * تَه بر بادابی سیادِن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا