ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nimasareban

عضو جدید
لطفا دوستان مستند یه موضوع رو مطرح کنن نه بر اساس حدس و گمان. گذروندن سربازی توی سپاه تا الان برای هیچ کدوم از بچه هایی که اپلای کردن و من میشناسمشون مشکلی بوجود نیاورده. در مورد تکمیلی بسیج اطلاعی ندارم
دوستم عرض کردم تو سپاه خدمت کردن و عضو بسیج بودن. قطعا تحقیق میکنن. خدمت اجباری هست هیچ کسی نمیتونه بگه تو چرا سپاه خدمت کردی اما راحت میتونن تحقیق کنن در موردت

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
اطلاع دارین نتیجه نهایی ارشد کی میاد ؟
استرس دارم من!

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
لطفا با منبع موثق خبر بدید بنده که تا الان هیچ منبعی پیدا نکردم که خبر از زمان دقیق اعلام نتایج بدن.
اینم خبر موثق زبان آق توکلی! هم راجع به اعلام نتایج و هم تاثیر معدل

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به نحوه گزینش نهایی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92، از تاثیر 20 درصدی معدل دوره کارشناسی به صورت تراز شده خبر داد.
وی اظهار کرد: پس از انتخاب رشته توسط مجازین، گزینش نهایی در کلیه کد رشته‌های تحصیلی بر اساس 80 درصد نمره آزمون و با توجه به ضوابط مربوط و 20 درصد معدل دوره کارشناسی (لیسانس) و سهمیه داوطلبان و با رعایت دیگر ضوابط و بر اساس اولویت کد رشته‌ محل‌های انتخابی انجام می‌شود.
توکلی از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد در هفته اول شهریور ماه خبر داد و گفت: فهرست نهایی پذیرفته شدگان از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام می‌شود تا پذیرفته شدگان بر اساس برنامه زمانی مذکور نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
http://kandoocn.com/news/entrance-news/6459-تاثیر-20-درصدی-معدل-در-گزینش-نهایی-آزمون-ارشد-92.html
در ضمن قابل توجه مهندس mahde1818 من بر اطلاعات غلط پافشاری نکردم چون خودم از کس دیگه پرسیده بودم ولی نهایتا همه این ها باید از خود نظام وظیف پرس و جو بشه هیچ کس اینجا در این زمینه موثق نیست

آخرین ویرایش:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
لطفا با منبع موثق خبر بدید بنده که تا الان هیچ منبعی پیدا نکردم که خبر از زمان دقیق اعلام نتایج بدن.
اینم خبر موثق هم راجع به اعلام نتایج و هم تاثیر معدل

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به نحوه گزینش نهایی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92، از تاثیر 20 درصدی معدل دوره کارشناسی به صورت تراز شده خبر داد.
وی اظهار کرد: پس از انتخاب رشته توسط مجازین، گزینش نهایی در کلیه کد رشته‌های تحصیلی بر اساس 80 درصد نمره آزمون و با توجه به ضوابط مربوط و 20 درصد معدل دوره کارشناسی (لیسانس) و سهمیه داوطلبان و با رعایت دیگر ضوابط و بر اساس اولویت کد رشته‌ محل‌های انتخابی انجام می‌شود.
توکلی از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد در هفته اول شهریور ماه خبر داد و گفت: فهرست نهایی پذیرفته شدگان از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام می‌شود تا پذیرفته شدگان بر اساس برنامه زمانی مذکور نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

ببخشین یادم رفت منبع اصلی رو از سایت تحقیقات جهانی بیارم...!!!
من ام گفتم تو لای خبرهای سنجش یادمه خوندم دیگه نمی تونم روزنامه خوندم براتون عکس هم بگیرم...

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ببخشین یادم رفت منبع اصلی رو از سایت تحقیقات جهانی بیارم...!!!
من ام گفتم تو لای خبرهای سنجش یادمه خوندم دیگه نمی تونم روزنامه خوندم براتون عکس هم بگیرم...
این جا هیچ خبری بدون درج منبع موثق نیست مهندس دست شما درد نکنه

mori1365

عضو جدید
فقط یه توصیه اومدین تو تهران تو خیابون دوستان و همدانشگاهیاتونو هی مهندس خطاب نکنید که سوژه خنده ملت بشین:D تو تهران که بیاید همه مهندسن یهو تو مترو با رفیقت کار داری میگی مهندس صد نفر بر میگردن نگات میکنن

fayyazjahani

عضو جدید
داداش اطلاعاتت در مورد مهاجرت خیلی کمه میتونید این تو گوگل سرچ کنید یا این همه وکیل مهاجرت تو تهران هست ببینید تو سپاه خدمت کردن و عضو بسیج بودن چه ربطی داره حداقل یک سال سرت تحقیق میکنن و کوچکترین شکی هم بکنن رد میشه دوستان بدونن کلا دیدگاهی که کشور های دیگه به سپاه دارن دقیقا مثل دیدگاه ما به طالبان و جندالله القاعده و... هست، من نمیگم سپاه یعنی طالبان و القاعده ولی متاسفانه تحریم هایی که سپاه شده نشون میده دیده اونا همینه؛ مثل کسی میمونه که از افغانستان بخواد بیاد ایران کار کنه بفهمن سربازه طالبان و... بوده! قطعا روش تحقیقات میشه! یعنی چی که
استعلام نمیگرم!!!
! شما وقتی برای تحصیل دو ساله میخواید برید دانشگاه مالک اشتر تمام هستو نیستتو میپرسند چطور ممکنه این چیزها واسه اقامت دائم و امنیت ملی یک کشور مهم نباشه! بعدم چیزه دیگه ای که گفتید پایان خدمته! اونا سربازی رو جز سابقه ی کار شما میدونن و حتی امتیاز هم داره! کی همچین حرفی زده اونا با سربازی کار ندارن!!! من نظر شخصیمو گفتم بلاخره هر کسی نظر خاصی داره شما میتونید عضو بسیج بشید 3 ماه عادی بعدش یک سال فعال هر هفته 2 ساعت در پایگاه یا حوزه فعالیت کنید و طبق قانون جدید مجبورید 1 بار در هفته حلقه صالحین برید و 45 روز تعلیمات نظامی در گردان امام حسین رو ببینید تا که شاید 2 ماه اموزشی نرید!!!

ببین کسی که کارمند و عضو سپاه باشه با کسی که تو سپاه خدمت کرده باشه فرق داره در ضمن اونا که اینقدر سیستم اطلاعاتیشون قویه حتما میدونن کسی که سربازی تو سپاه یا ارتش افتاده دسته خودش که نیست چون خدمت یه اجباره و محل و حوضه خدمتیشم دست سربازه نیست و کانادایی ها هم اینو میدونن در ضمن شما تو اینترنت سرچ کنین میبینین که خیلیا سرباز سپاه بودن و رفتن آمریکا و کانادا و کلیرشونم گرفتن . من دوستم همینکارو کرده و رفته الان کاناداست حیف بهش دسترسی ندارم ولی سرباز سپاه بوده و بسیج فعال هم داشته .اینکه ویزا بگیری و اقامت بستگی داره به اونا که تحقیقاتشون در موردت خوب باشه یا بد و تحقیق میکنن ببینن مثلا خلاف کاری چیزی نباشی اون که میگی سپاه رفته که دلیل نمیشه و خیلیا میگن رو سپاه حساسیت دارن شاید باشه ولی اینایی که میگن نمیشه همشون تو ایران پشت کامپیوترشون نشستن حدس و گمان میزنن البته خیلیام هستن نمیتونن برن ولی این چیزی که معلومه سرباز سپاه بودن دلیل اقامت ندادن نیست چون اجباریه دست خوده طرف نیست در مورد بسیج هم که اونا تو آرشیوشون لیست بسیج رو ندارن که و اسن اعضای بسیج هم که تو دست سپاست و تقریبا محرمانه و اونا دسترسی ندارن به همه بسیجیا در ضمن هیچ کس نمیدونه فرایند کلیر کردن چجوریه و همش حدس گمان ذهن افراده همیشه نگران و بدبینه که آمار بد میدن . خدمت یه چیز اجباریه ولی دیگه سابقه کاری محسوب میشه رو من نمیدونم اصلا چه ربطی به یه کشور دیگه داره سابقه خدمت تو ایران یعنی تو کانادا براش سابقه کاری میزنن ولی میدونم سابقه کاری تو بخش های نظامی مورد قبول اوناست بقیه رو نمیدونم .
در ضمن دوست عزیز کسی با شما دعوا نداره خونسردیتونو حفظ کنید . شما میتونید اینجا رو بخونید خیلیا با سربازی سپاه رفتن آمریکا و کانادا
http://www.applyabroad.org/forum/sh...ه-کارت-پایان-خدمت-و-سربازی-در-رزومه-یا-کلیرنس

انقضا داره البته فکر می کنم دوسال هست نه یه سال دو تا دوستام بودن که قبلا تکمیلی رو رفته بودن تمام آداب نظامی رو بلد بودن بیچاره ها از دوباره مجبور شده بودن دوباره بیان
ببین دوره تکمیلی بسیج کارت سبز با دوره تکمیلی گردان امام حسین که همون کفایت آموزش حساب میشه فرق داره. البته یه چیز دیگه من که تا حالا همچین چیزیو نشنیدم که انقضا داره اتفاقا من و دوستم باهم رفتیم آموزش گردان اما حسین 3 سال از تاریخش میگذره قبول کردن کیفایتش رو . کی میگه که باید دوباره بری ؟

آخرین ویرایش:

Benyamin_NV

اخراجی موقت
ببین کسی که کارمند و عضو سپاه باشه با کسی که تو سپاه خدمت کرده باشه فرق داره در ضمن اونا که اینقدر سیستم اطلاعاتیشون قویه حتما میدونن کسی که سربازی تو سپاه یا ارتش افتاده دسته خودش که نیست چون خدمت یه اجباره و محل و حوضه خدمتیشم دست سربازه نیست و کانادایی ها هم اینو میدونن در ضمن شما تو اینترنت سرچ کنین میبینین که خیلیا سرباز سپاه بودن و رفتن آمریکا و کانادا و کلیرشونم گرفتن . من دوستم همینکارو کرده و رفته الان کاناداست حیف بهش دسترسی ندارم ولی سرباز سپاه بوده و بسیج فعال هم داشته .اینکه ویزا بگیری و اقامت بستگی داره به اونا که تحقیقاتشون در موردت خوب باشه یا بد و تحقیق میکنن ببینن مثلا خلاف کاری چیزی نباشی اون که میگی سپاه رفته که دلیل نمیشه و خیلیا میگن رو سپاه حساسیت دارن شاید باشه ولی اینایی که میگن نمیشه همشون تو ایران پشت کامپیوترشون نشستن حدس و گمان میزنن البته خیلیام هستن نمیتونن برن ولی این چیزی که معلومه سرباز سپاه بودن دلیل اقامت ندادن نیست چون اجباریه دست خوده طرف نیست در مورد بسیج هم که اونا تو آرشیوشون لیست بسیج رو ندارن که و اسن اعضای بسیج هم که تو دست سپاست و تقریبا محرمانه و اونا دسترسی ندارن به همه بسیجیا در ضمن هیچ کس نمیدونه فرایند کلیر کردن چجوریه و همش حدس گمان ذهن افراده همیشه نگران و بدبینه که آمار بد میدن . خدمت یه چیز اجباریه ولی دیگه سابقه کاری محسوب میشه رو من نمیدونم اصلا چه ربطی به یه کشور دیگه داره سابقه خدمت تو ایران یعنی تو کانادا براش سابقه کاری میزنن ولی میدونم سابقه کاری تو بخش های نظامی مورد قبول اوناست بقیه رو نمیدونم .
در ضمن دوست عزیز کسی با شما دعوا نداره خونسردیتونو حفظ کنید . شما میتونید اینجا رو بخونید خیلیا با سربازی سپاه رفتن آمریکا و کانادا
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14977-%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3

ببین دوره تکمیلی بسیج کارت سبز با دوره تکمیلی گردان امام حسین که همون کفایت آموزش حساب میشه فرق داره. البته یه چیز دیگه من که تا حالا همچین چیزیو نشنیدم که انقضا داره اتفاقا من و دوستم باهم رفتیم آموزش گردان اما حسین 3 سال از تاریخش میگذره قبول کردن کیفایتش رو . کی میگه که باید دوباره بری ؟

سلام آقا فیاز،یه سوال ازتون داشتم این کلیرنس دقیقا چی هست؟یه توضیح مختصر و مفید درموردش میدین؟

هر چی تو سایت اپلای ابرود گشتم نتونستم تعریف جامعی ازش پیدا کنم،فقط ترجمش کردم:
اختیار،اجازه،تریخیص کالا از گمرک،گواهینامه و کاغذ دال بر پاکی و بی عیبی:D،ممنون میشم یه توضیحی بدین.....

memeghme

عضو جدید
سلام آقا فیاز،یه سوال ازتون داشتم این کلیرنس دقیقا چی هست؟یه توضیح مختصر و مفید درموردش میدین؟

هر چی تو سایت اپلای ابرود گشتم نتونستم تعریف جامعی ازش پیدا کنم،فقط ترجمش کردم:
اختیار،اجازه،تریخیص کالا از گمرک،گواهینامه و کاغذ دال بر پاکی و بی عیبی:D،ممنون میشم یه توضیحی بدین.....

با اجازه از آقا فیاض من جواب میدم
کلیرنس یه مرحله در گرفتن ویزا به خصوص از کشور آمریکاست که پس از مراجعه ی شما به سفارت های آمریکا و با توجه به رشته تون که مکانیک هم جز رشته های حساس هست شروع میشه.در طی این مرحله اداره های امنیت آمریکا به بررسی موضوع پروژه و مساله انتقال تکنولوژی و اینجور چیزها میپردازن بعضی ها میگن در حین کلیرنس در مورد سوابق شما یا مقالاتی که قبلا کار کردید هم تحقیق میکنن ولی این موضوع اثبات نشده.البته اون چیزی که همه بر اون متفقن اینه که بیشتر برای اون ها این مهم هست که شما اونجا چیکار میخواید بکنید و دانشی که در اونجا کسب می کنید در کشور مبدا به ضرر اونها استفاده نشه.بعضا دیده شدن کسانی که با سابقه های امنیتی مرحله کلیرنس رو پشت سر گذاشتن و کسانی که حتی یک دقیقه حضور در مسائل امنیتی- نظامی نداشتن رد شدن.این مرحله کلا نظم خاصی نداره و ابزاری برای آزار دانشجویان ایرانیه.نکته بعد این که کلیرنس در همه کشور ها وجود نداره مثلا در کشور های اروپایی آلمان و انگلیس و فرانسه چیزی مشابه اون دارند و بعضی کشور ها مثه هلند یا دانمارک ندارن یا اگه دارند خیلی به چشم نمیاد.

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام ممنون از اطلاعات در پست های قبلیتون،

ولی من یه سوال دارم الان من رفتم دفاتر بنیاد رو تو سایت دیدم مثلا واسه مازندران تو ساری هستش.ولی هر شهری بنیاد نخبگان داره؟تو سایتش نبود.فقط مراکز استان رو زده بودن اینطوری اگه باشه که خیلی سخته و ادم باید کلی راه رو بره تا باهاشون صحبت کنه!!!ممنون میشم یکی توضیح بده
یاحق
شما شرایط بنیاد ملی نخبگان رو دارید؟
1) معدل لیسانس بالای 17 + یک مقاله معتبر نمایه شده (ISI)
2) معدل لیسانس بالای 16 + فوق لیسانس بالای 17 + یک مقاله معتبر نمایه شده (ISI) مستخرج از پایان نامه + نامه معرفی استاد
(البته اگر معدل کمتر از این مقادیر نیز باشد، با شرط تحصیل در برخی از رشته ها و دانشگاه ها ضریبی از 1.01 تا 1.06 تعلق می گیرد تا معدل موثر حساب گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر از ضریب موثر دانشگاه های مختلف به بنیاد ملی نخبگان واقع در شهر خود مراجعه نمایید. حتی اگر معدل شما با ضریب هم به مقدار لازم نمی رسد، اما در سایر موارد شرایط خوبی دارید، توصیه می شود با مراجعه حضوری به بنیاد در مورد شرایط خود مذاکره نمایید)
3) شاگرد اول ارشد حداقل بین 15 نفر بدون توجه به معدل کارشناسی+یک مقاله معتبر نمایه شده (ISI)مستخرج از پایان نامه + نامه معرفی استاد
4) ثبت اختراع + معدل کل ارشد بالای 15 (یا معدل کنونی ارشد بالای 17)
5) اطلاعات سایر شرایط مثل انجام طرحها و پروژه های تاثیر گذار و . . . را می توانید از سایت بنیاد ملی نخبگان کسب کنید

سلام دوستان و آقا مهدی.

آقا اگه درمورد سوال بالای ما اطلاعی داری بگو:)

سلام
من خودم تهرانم

ولی شهرستان ها هم باید اینطور باشه

باید حتما بری دفتر بنیاد نخبگان شهر یا استانتون هرچند دور باشه.......
اول عضو بنیاد میشی که همه میتونن عضو بشن، که برات پرونده تشکیل داده میشه.
و بعدا هر کدوم از شرایط نخبگی رو که داشتی اقدام میکنی و مدارکت رو آماده میکنی.
که بنیاد یه کمسیون یا جلسه میزاره(که متشکل از اساتید دانشگاههاست) و مدارکت رو بررسی میکنه، که ممکن قبول بشی یا رد.

در ضمن وقتی رفتید بنیاد برای عضویت برگه شرایط نخبگی رو هم بگیرید.

hssnjfry

عضو جدید
سلام بچه ها عکس هایی از افراد قبولی موسسه پارسه در سال 91 که توسط یکی از دوستان گرفته شده بود را می خواستم نمی تونم پیداش کنم اگر امکان داره برام قرار بدین با تشکر

ali-gold

کاربر فعال
سلام
من خودم تهرانم

ولی شهرستان ها هم باید اینطور باشه

باید حتما بری دفتر بنیاد نخبگان شهر یا استانتون هرچند دور باشه.......
اول عضو بنیاد میشی که همه میتونن عضو بشن، که برات پرونده تشکیل داده میشه.
و بعدا هر کدوم از شرایط نخبگی رو که داشتی اقدام میکنی و مدارکت رو آماده میکنی.
که بنیاد یه کمسیون یا جلسه میزاره(که متشکل از اساتید دانشگاههاست) و مدارکت رو بررسی میکنه، که ممکن قبول بشی یا رد.

در ضمن وقتی رفتید بنیاد برای عضویت برگه شرایط نخبگی رو هم بگیرید.

سلام ممنون از اطلاعاتتون.
یعنی شما میگین تو هر شهرستانی بنیاد نخبگان هست؟چون واسه استان ما هم تو شهرمون نبود و باید بریم مراکز استان.اگه اطلاعی دارین بگین ممنون میشم.

sheykh_bahaee

عضو جدید
سوالات ساخت امسال مشکلی نداشت مهندس بحث قدیمی رو تازه نکن ولی در لیاقت دوستان برای کسب رتبه و احقاق حقشون شکی نیست.امیر جان و شما هم از این قضیه مستثنی نیستید. ضمن اینکه کم زدن درصد ها رو منم موافقم چون زیاضی منو حدود 10 درصد و ساختمو 5 درصد کمتر زده بودن اتفاقا اعتراض هم زدم با اینکه رتبم خوب شده بود

این پست مربوط به شما نمی شد .

اما در مورد جمله ی اولتون:

اینکه دانشجوی نجف آباد مشکل سوالات ساخت رو تشخیص نمی ده مربوط به سواد ساخت و تولیدش میشه .

یا شاید هم خیلی تعصب داره و نمیخواد رتبش زیر سوال بره.

قبلا دلایل محکمی براتون آوردم کافیه صفحات قبلی تاپیک رو بهتر مطالعه کنید.

یکی از بچه های ذاشگاه ما هم با معدل 13 شانسی فقط ساخت رو 55 زده (ریاضی سفید و جامدات 10)
و رتبه ساخت خیلی خوبی آورده.

خیلی از بچه های همین تاپیک با اینکه 2 سال ساخت خوندن درصدشون بیشتر از 20 نشد.

من خودم سوالات ریاضی 1 و ریاضی 2 و معادلات رو بدون استثنا درست جواب دادم ،

و جامدات هم به همین شکل و فقط یک سوال غلط زدم.

ولی ساخت با این سوالات اشتباه و غلطی که داده بودن نصف سوالاتی که زدم با این کلید غلطشون، اشتباه دراومد.

هر چند به مدد همون ریاضی و جامدات، هم در ساخت و هم جامدات و هم خودرو و پزشکی و مکاترونیک رتبه خوبی آوردم.

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام ممنون از اطلاعاتتون.
یعنی شما میگین تو هر شهرستانی بنیاد نخبگان هست؟چون واسه استان ما هم تو شهرمون نبود و باید بریم مراکز استان.اگه اطلاعی دارین بگین ممنون میشم.
سلام خواهش میکنم
احتمال زیاد باید برین مرکز استان
زنگ بزن به خود بنیاد بپرس
بگو میخوام عضو بشم

fayyazjahani

عضو جدید
خب دوست عزیز من خودم امسال ساخت رو خیلی خوب خونده بودم به جرات میتونم بگم شاید اطلاعاتم 5 درصد کمتر از آقای معمصومی بود ولی به خاطر اشتباهات خودم و بی دقتی خودم واقعا خجالت کشیدم این همه خوندم و فقط بخاطر بی دقتی در سوالاتی که واقعا بلد بودم نتونستم درصدی که میخوام بیارم .
با این که درصدم 30 درصد بود تو ساخت ولی از اینکه سوالات ایراد داشت باید بگم که سوالای ساخت 92 یکی از کم نقص ترین سوالات تاریخ مکانیک ساخت و تولید بود . تنها یه سوال محاسباتی غلط بود برای هیدرولیک بفیه سوالا همشون درست بود . از نظر استانداردی 90 درصد سوالات استاندارد بود فقط یه سوال غلط داشت و یه سوال برای علم مواد که 6000و5000 2000 این چیزا داشت اون خیلی تخیلی بود بقیه موردی نداره وامسال با اینکه سربازم میخوام بیشتر بخونم و تلاشمو بیشتر میکنم . اگه سوالات غلط هم باشه برای همه غلطه پس به سوالات گیر ندیم . درضمن آقای معصومی به نظرم حقشونم بوده یادمه بعد کنکور خیلیا رو تشریح کرد که تشریحش عالی بود .

در ضمن اون دوستتون شانسی نزده چون سوال ها خیلیاش آسون بود میشد راحت جواب داد من خودم طمع کرد نفره منفی خیلی خوردم رفتم خواستم شانسی 9 تا سوال رو 50 50 زدم که 3 تا سوال درستمو حذف کرد .جدا اگه کسی دقت میکرد حل بود . من خودم شب کنکور خوابم نبرد تا صبح همین تمرکزمو بهم ریخت ولی باز بی دقتی و طمع 50 50 خیلی چیز بدیه

آخرین ویرایش:

mori1365

عضو جدید
خب دوست عزیز من خودم امسال ساخت رو خیلی خوب خونده بودم به جرات میتونم بگم شاید اطلاعاتم 5 درصد کمتر از آقای معمصومی بود ولی به خاطر اشتباهات خودم و بی دقتی خودم واقعا خجالت کشیدم این همه خوندم و فقط بخاطر بی دقتی در سوالاتی که واقعا بلد بودم نتونستم درصدی که میخوام بیارم .
با این که درصدم 30 درصد بود تو ساخت ولی از اینکه سوالات ایراد داشت باید بگم که سوالای ساخت 92 یکی از کم نقص ترین سوالات تاریخ مکانیک ساخت و تولید بود . تنها یه سوال محاسباتی غلط بود برای هیدرولیک بفیه سوالا همشون درست بود . از نظر استانداردی 90 درصد سوالات استاندارد بود فقط یه سوال غلط داشت و یه سوال برای علم مواد که 6000و5000 2000 این چیزا داشت اون خیلی تخیلی بود بقیه موردی نداره وامسال با اینکه سربازم میخوام بیشتر بخونم و تلاشمو بیشتر میکنم . اگه سوالات غلط هم باشه برای همه غلطه پس به سوالات گیر ندیم . درضمن آقای معصومی به نظرم حقشونم بوده یادمه بعد کنکور خیلیا رو تشریح کرد که تشریحش عالی بود .

در ضمن اون دوستتون شانسی نزده چون سوال ها خیلیاش آسون بود میشد راحت جواب داد من خودم طمع کرد نفره منفی خیلی خوردم رفتم خواستم شانسی 9 تا سوال رو 50 50 زدم که 3 تا سوال درستمو حذف کرد .جدا اگه کسی دقت میکرد حل بود . من خودم شب کنکور خوابم نبرد تا صبح همین تمرکزمو بهم ریخت ولی باز بی دقتی و طمع 50 50 خیلی چیز بدیه
اینکه سوال غلط باشه برای همه غلط هست اشتباست چون ممکنه یکی به اون سوال غلط جواب نداده باشه یکی جواب داده باشه بعدشم همه کسایی که جواب میدن که یک گزینه رو نمیزنن البته رشته من اصلا مهندسی برقه و نمیدونم که سوالات شما ایراد داشته یا نه ولی اگر کلید سوالات غلط باشه فقط کسایی ضرر میکنن که گزینه درست رو زدن وگرنه اونایی که نزدن که هیچ بقیه هم منتفع میشن

fayyazjahani

عضو جدید
اینکه سوال غلط باشه برای همه غلط هست اشتباست چون ممکنه یکی به اون سوال غلط جواب نداده باشه یکی جواب داده باشه بعدشم همه کسایی که جواب میدن که یک گزینه رو نمیزنن البته رشته من اصلا مهندسی برقه و نمیدونم که سوالات شما ایراد داشته یا نه ولی اگر کلید سوالات غلط باشه فقط کسایی ضرر میکنن که گزینه درست رو زدن وگرنه اونایی که نزدن که هیچ بقیه هم منتفع میشن

خب من که همینو گفتم و گفتم برای همه غلط وجود داره . خب من میگم کلید سوال تو مکانیک غلط نداشت دیگه و بجز یه سوال که خود سوال غلط بود کلید بقیه سوالای همه درست بود . کلید سوال هیدرولیک که خود سوال محاسباتیش یه چیزی کم داشت غلط بود ولی بقیه همه درست بود . اگه این حرف رو آقای معصومی میزد بعضیا میگفتن که چون خودش خوب زده میگه درسته . ولی خب من که 30 درصد زدم هم میگم همه درست بود و فقط بی دقتی خودم بود که امسال میخوام جبران کنم .

mazi8904

عضو جدید

پیوست ها

• 16052013305.jpg
    16052013305.jpg
    82.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Wiki.Clever

عضو جدید
با سلام به دوستان به خبری که هم اکنون به دستم رسید توجه نمایید بدبخت شدیم رفت از سازمان سنجش سوال کردم در مورد معدل و تاثیر اون سوال وپاسخ را براتون قرار میدم

سوال:
باسلام ايا تاثير ۲۰در صد معدل در نتايج اوليه اعلام شده، اعمال شده است يعني رتبه اعلام شده با توجه به تاثیر ۲۰ در صد بوده ویا اینکه تاثیر آن در نتایج نهایی اعمال میشود

پاسخ:
با سلام در نتایج نهایی تاثیر خواهد داشت با تشکر
اگه تو قسمت توضیحات کارنامه نتایج اولیه بند 5-2 و 5-3 رو بخونید کاملا متوجه میشید که نمره ی کلی که کنار رتبتون زده 80 % نمره تراز شده آزمونتونه 20 % بقیه هم مربوطه به معدل موثرتون! یعنی معدلتون اینجا تاثیرشو گذاشته و بر اساس همین نمره کل رتبتون مشخص شده! :razz:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
این پست مربوط به شما نمی شد .

اما در مورد جمله ی اولتون:

اینکه دانشجوی نجف آباد مشکل سوالات ساخت رو تشخیص نمی ده مربوط به سواد ساخت و تولیدش میشه .

یا شاید هم خیلی تعصب داره و نمیخواد رتبش زیر سوال بره.

قبلا دلایل محکمی براتون آوردم کافیه صفحات قبلی تاپیک رو بهتر مطالعه کنید.

یکی از بچه های ذاشگاه ما هم با معدل 13 شانسی فقط ساخت رو 55 زده (ریاضی سفید و جامدات 10)
و رتبه ساخت خیلی خوبی آورده.

خیلی از بچه های همین تاپیک با اینکه 2 سال ساخت خوندن درصدشون بیشتر از 20 نشد.

من خودم سوالات ریاضی 1 و ریاضی 2 و معادلات رو بدون استثنا درست جواب دادم ،

و جامدات هم به همین شکل و فقط یک سوال غلط زدم.

ولی ساخت با این سوالات اشتباه و غلطی که داده بودن نصف سوالاتی که زدم با این کلید غلطشون، اشتباه دراومد
هر چند به مدد همون ریاضی و جامدات، هم در ساخت و هم جامدات و هم خودرو و پزشکی و مکاترونیک رتبه خوبی آوردم.
ببین مهندس اگه شما دانشجوی امیر کبیر بودی دلیل نمیشه شهرستانیا و دانشگاه آزادیا بی سواد به حساب بیان .شما متاسفانه شرایط کنکور 91 رو تجربه نکردی که این حرف ها رو میزنی مطمئنم اگه شمام سال 91 کنکور ساخت رو شرکت کرده بودی امسال از شرایط تعریف و تمجید میکردی متاسفانه فقط با ادعاهای پوچ و سرکوفت زدن اینکه دانشجوی امیرکبیرید و هیچ کس دیگه سواد شما رو نداره عدم نتیجه گیریتونو در کنکور امسال میخواهید یه جور توجیه کنید. بنده هم سال اول خیلی بیشتر از سال دوم خوندم ولی درصد ساختم شد 14 و رتبه 1800.اکثر دوستان بنده دیگه بیخیال کنکور شدن ولی مهمترین اصل در موفقیت انگیزه و اراده و پشتکاره شما ادعا میکنید من شانسی درصد ساختم شده 54 بهتره این تاپیک و تاپیک ساخت و تولید و همچنین سایت دپارتمان مهندسی مکانیک رو یه نگاه بندازید شما اگه واقعا اداعای سواد داشتن رو دارید پس چرا فقط موقع راه انداختن بحث شانسی زدن ساخت و تولید اینجا پیداتون میشه چرا ااز شما که دانشجوی امیرکبیر بودید کسی دعوت نکرد که مشاوره بده واقعا برای امثال شما متاسفام که فقط با مقایسه های غیرموجه قصد تخریب شخصیت ها رو دارید من پارسال یادمه تاپیک 91 بااینکه خیلی حالم بد بود ولی به دوستانی که به هر دلیل درصداشون بالا شده بود و رتبه عالی کسب کرده بودن تبریک گفتم نه اینکه بیام بگم شما شانسی رتبه آوردی.شما دانشجوی امیرکبیری و اعتقاد داری فقط امیرکبیرا باید اونجا باشن و این نهایت خودخواهی و دیکتاتوریه بنده با قدرت تمام پا به این دانشگاه میذارم و میدونم که چه جو سختی رو باید ترم اول تحمل کنم با وجود امثال شما.
در ضمن من یادم نمیره که خودتون اعتراف کردید ضفحه اول سوالات ساخت وتولید رو ندیدید و همین کافیه بر عدم کفایت شما در کسب نتیجه وقتی دانشجوی امیرکبیر یه صفحه سوالات ساخت رو که شامل 20 30 درصد میشه جا بندازه بهتره راجع به بقیه اظهار نظر نکنه. من نمیخواستم از این ادبیات استفاده کنم و تا الان نکرده بودم ولی متسفانه سکوت بنده جلو عرایض جنابعالی رو نگرفت و مجبور شدم.
راستی یه سوال مدت هاست ذهنمو درگیر کرده:
چرا فکر میکنید فقط شما درست میگید و بقیه اشتباه میکنن؟
لابد پاسختون ااینکه شما دانشجوی بهترین دانشگاه ساخت و تولید ایران بودید وسواد بقیه به پای شما نمیرسه؟!!!!
دوستان همگی موفق باشید و ان شالله با موفقیت این تاپیک رو جمع کنیم
;)

آخرین ویرایش:

مکاترونیک8282

عضو جدید
پدر بزرگوار شما ازون دسته کسایی هستن که مرگ و خوب میدونن ولی برای همسایه اگر برادرتون میخواست بره خدمت باباتون هرکاری میکرد تا معاف شه یا حتی شده یک ماه کسری براش جور کنه من جای دومادتون بودم بی خیال این ازدواج میشدم:biggrin: خدمت چیزی جز تلف کردن وقت و عمر و اننگیزه و انرژی ادم نیست من که ندیدم کسی بعد از خدمت دیگه اون انرژی و شادابی قبل خدمت و داشته باشه نگران نتایجم نباش ارشدتم میگیری بازم میبینی باید ادامه بدی یه دوسال بعد همین جا باز منتظر نتایج دکتری هستی اون وقت چشم بهم میزنی میبینی 30 سالته کل زندگیت فقط شده بود ه انتظار برای نتایج کنکورهات

از قضای روزگار یه برادرم ارتشین! یه برادر دیگم هم عین شما فکر می کنن سربازی تلف کردن عمر و ... است و فعلا سرباز غایبه و هیچ کس هم حریفش نشده که بره سربازی و عروسی هم کردن و فعلا خوشحالن از وضعیتشون! برای خانواده ها علت معاف شدن قطعا مهمه و این رو نمی تونیم انکار کنیم. همسر خودم معافی پزشکی دارن.

حالا این ها رو بیخیال. من از این انتظار جدا از استرسش ناراحت نیستم. عاشق درس خوندن هستم و فعلا وضعیت بده؛ پس باید من حداقل خودمو بکشم بالا. تمام توانم رو به کار می گیرم دکترا برم از ایران! نشد هم همینجا می خونم! فقط دیدم مثبته به بهبود وضعیت زندگی خودم! قضاوت کسی رو نمی خوام!
موفق باشید!

amir-sta

عضو جدید
استرس

استرس

نتیجه نهایی ارشد توراهه یعنی میشه هیچ جا قبول نشیم؟استرس عجیبی از نوک انگشتان پام تا مچ پامو فرا گرفته.وای اگه قبول نشیم باید بریم سربازی بدبخت شدیم من که خدمت نمیرم قاچاقی فرار میکنم کسی نیست با من بیاد؟

skyboy

عضو جدید
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشوراز اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 92 در هفته آینده خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 92 در هفته آینده، گفت: داوطلبان باید برای مشاهده نتایج خود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش حدود 99 هزار و 996 نفری داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92، گفت: البته این میزان ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش دانشجو در سهمیه استعداد درخشان است.

http://www.tabnak.ir/fa/news/340014/اعلام-زمان-نتایج-نهایی-آزمون-ارشد-92

Wiki.Clever

عضو جدید
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشوراز اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 92 در هفته آینده خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 92 در هفته آینده، گفت: داوطلبان باید برای مشاهده نتایج خود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش حدود 99 هزار و 996 نفری داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92، گفت: البته این میزان ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش دانشجو در سهمیه استعداد درخشان است.

http://www.tabnak.ir/fa/news/340014/اعلام-زمان-نتایج-نهایی-آزمون-ارشد-92
اینو که قبلا گفته بودن، چرا تاریخ دقیقشو اعلام نمیکنن! ؟:razz:

136870

عضو جدید
سلام
بچها بريد سايت سنجش قسمت اراعه درخاست ثبت نام كنيد و درخاست بفرستيد تاريخ دقيق علام كنيد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا