رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ممنونم دوستان:gol:
ولی کپی پیست جواب نمی ده
با لینک کردن امکان ادیت پروژه ی لینک شده وجود نداره
برای مثال نمیشه مبلمان لینک شده رو جابجا کرد
راهی جز این وجود نداره ؟
چرا فایل لینک شده رو میشه از هم باز کرد
الان یادم نیس ولی میشه

shokoo.m

کاربر بیش فعال
دوستان بعد از نصب این پیغام برای من اومده،چرا اینجوری شده؟
revit 01.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان بعد از نصب این پیغام برای من اومده،چرا اینجوری شده؟
مشاهده پیوست 174318

سلام
چیز خیلی مهمی نیست، شرکت اتودسک بر اساس آزمایشاتی که کرده و قراردادایی که با تولیدکنندگان کارتای گرافیکی بسته یه سری از کارتای گرافیکی رو برای رویت تو سایتش پیشنهاد کرده که متاسفانه قیمتاشونم بالاست و اکثرا هم برای دسکتاپ هستن نه لپ تاپ و کارت گرافیکی من و شما و خیلی ها جزو این کارت های گرافیکی معرفی شده نیست و داره میگه که یک سری از آپشن های نورپردازی و رندر که چندانم تاثیرگذار نیستن رو ساپورت نمیکنه
مشکل حادی نیست

jhangard

کاربر بیش فعال
دوستان دقیقا تفاوت مدل سازی در مس با "مدل لاین" و "رفرنس لاین" چیه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان دقیقا تفاوت مدل سازی در مس با "مدل لاین" و "رفرنس لاین" چیه؟

فرق چندانی ندارن با هر دو میشه مس یا فمیلی رو ساخت، دو نوع متد مختلف رو ارائه کرده اتودسک، اونطور که شرکت اتودسک میگه کار با مدل لاین حرفه ای تره اما باز مونده به خود آدم که با چه متدی راحت تره، اما به نظر منم متد مدل لاین که رفرنس ها رو با خط و نقطه ایجاد میکنیم بهتره چون میشه روی نقاط کنترل بهتری داشت

z_r

عضو جدید
واسه رمپ اون گزینه ای که زاویه رمپو باید وارد کنیم ..واسه رمپ پارکینگ 15 درصد یا 14 درصد چی باید بزنم واسه زاویه؟زده
1/x .جای X چی باید بزنم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
واسه رمپ اون گزینه ای که زاویه رمپو باید وارد کنیم ..واسه رمپ پارکینگ 15 درصد یا 14 درصد چی باید بزنم واسه زاویه؟زده
1/x .جای X چی باید بزنم؟

شما وقتی تایپ کنی UN، وارد پروجکت یونیت ستینگ میشی، تو قسمت اسلوپ روی پرسنتج یا همون درصد ست کن
در مورد اون هم باید ببینی مثلا 15 درصد یک چندم میشه با استفاده از یه رابطه تناسب ساده حساب میشه، 1 تقسیم بر ایکس = عدد درصد تقسیم بر صد

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو آموزش مدلینگی که دانلود کردم طرف از refrence line استفاده میکنه برای کشیدن مس ها . بعضی مواقع خیلی کم هم از model line استفاده میکنه . حالا میخوام ببینم فرقششون چیه ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
تو آموزش مدلینگی که دانلود کردم طرف از refrence line استفاده میکنه برای کشیدن مس ها . بعضی مواقع خیلی کم هم از model line استفاده میکنه . حالا میخوام ببینم فرقششون چیه ؟

بعد از مدتی کار کردن و فیلمای مختلف دیدن کاملا متوجه میشی
اگر دقت کنی کاملا مشخصه، وقتی رفرنس لاین میکشی در واقع داری یه محیط هندسی سه بعدی درست میکنی که صفحه هایی داره تو مختصات های X,Y,Z یعنی با یه خط تو 3 تا 4 تا پلین میسازی که میتونی هرکدوم رو که خواستی انتخاب کنی و رو همون پلین طرح موردنظر رو پیاده کنی، اما مدل لاین فقط یه خط معمولیه بدون هیچ محیط هندسیی اما منعطف تر، طوری که با خط و نقطه ها میتونی کلی وایر (مدل سیمی) بسازی و با وصل کردن اینها یا کار روشون و تغییر روشون یه حجم سه بعدی ایجاد کنی

z_r

عضو جدید
شما وقتی تایپ کنی UN، وارد پروجکت یونیت ستینگ میشی، تو قسمت اسلوپ روی پرسنتج یا همون درصد ست کن
در مورد اون هم باید ببینی مثلا 15 درصد یک چندم میشه با استفاده از یه رابطه تناسب ساده حساب میشه، 1 تقسیم بر ایکس = عدد درصد تقسیم بر صد
یعنی وقتی واحدشو پرسنتج کردم عددی که جلوی اسلوپ مینویسم 15 تقسیم بر 100 میشه دیگه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
یعنی وقتی واحدشو پرسنتج کردم عددی که جلوی اسلوپ مینویسم 15 تقسیم بر 100 میشه دیگه؟

سلام، مثل اینکه بد توضیح دادم

نه خواستم بدونی اونجا میتونی یه سری از تنظیمات رو انجام بدی تا تو نقشه ات به درصد نشون بده شیب رو (با استفاده از ست کردن UN)

اگر توجه کنی تو قسمت تایپ پراپرتیز اعداد شیب به صورت یک تقسمی بر عددیه مثلا یک دوازدهم
برای اینکه شیب درصد رو تبدیل به این یک ان ام بکنی کافیه صد رو تقسیم بر عدد شیب بکنی تا عدد بدست بیاد

مثال: شما شیب 15 درصد داری میخوای بدونی یک چندم میشه کافیه 100 رو تقسیم بر 15 بکنی جواب بدست اومده رو تو بجای مخرج کسر بنویسی یعنی 1/6.6667 ام

moseu

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم چند مدل از فمیلیهای در سایت رویت رو دانلود کردم ولی وارد برنامه نمیشه
رویت من 2013 هست باید فامیلیهای رویت 2013 فقط دانلود کنم یا بقیه هم میشه؟

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخواستم بدونم چند مدل از فمیلیهای در سایت رویت رو دانلود کردم ولی وارد برنامه نمیشه
رویت من 2013 هست باید فامیلیهای رویت 2013 فقط دانلود کنم یا بقیه هم میشه؟

سلام
اگه پایینتر از 2013 باشه مشکلی نداره و خودش upgrade می کنه
باید به این آدرس وارد برنامه کنین
drive C --> programData --> Autodesk --> RAC 2013 --> Libraries --> US Metric

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعد از مدتی کار کردن و فیلمای مختلف دیدن کاملا متوجه میشی
اگر دقت کنی کاملا مشخصه، وقتی رفرنس لاین میکشی در واقع داری یه محیط هندسی سه بعدی درست میکنی که صفحه هایی داره تو مختصات های X,Y,Z یعنی با یه خط تو 3 تا 4 تا پلین میسازی که میتونی هرکدوم رو که خواستی انتخاب کنی و رو همون پلین طرح موردنظر رو پیاده کنی، اما مدل لاین فقط یه خط معمولیه بدون هیچ محیط هندسیی اما منعطف تر، طوری که با خط و نقطه ها میتونی کلی وایر (مدل سیمی) بسازی و با وصل کردن اینها یا کار روشون و تغییر روشون یه حجم سه بعدی ایجاد کنی

این مدهای منحی و خیلی پیچیده توی رویت آسونه ساختش؟ آموزشی سراغ دارید برای اون جور ساختمانها ؟

مثلا اینجوری

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
این مدهای منحی و خیلی پیچیده توی رویت آسونه ساختش؟ آموزشی سراغ دارید برای اون جور ساختمانها ؟

مثلا اینجوری

سخته، چون تو ایران دانش موجود در مورد فمیلی ها کمه و معمولا تدریس نمیکنن
از طرفی تو ساخت اینجور مس ها نرم افزارای دیگه ای هستن که راحت تر میشه باهاشون این مسا رو ساخت مثل راینو و بعد وارد رویت کرد
هر نرم افزاری برای یه کار خاصی طراحی شده، هیچوقت نمیتونیم نرم افزاری پیدا کنیم که همه چی تموم باشه، نرم افزار رویت بیشتر برای ساخت و طراحی ساختمان های سه بعدی دقیقه و تو مس یکم ضعیفه، یا اگرم ضعیف نباشه کار کردن باهاش سخته

jhangard

کاربر بیش فعال
نرم افزارای دیگه ای هستن که راحت تر میشه باهاشون این مسا رو ساخت مثل راینو و بعد وارد رویت کرد
آقا این حجم راینو در رویت راحت همون حکم مس رو ایفا میکنه و میشه بهش دیوار و طبقات داد؟ پس برم راینو یاد بگیرم که این مس رویت نمود ما را. یه حجم کرو ساده با چندتا بازشو بیچارم کرده :confused:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
آقا این حجم راینو در رویت راحت همون حکم مس رو ایفا میکنه و میشه بهش دیوار و طبقات داد؟ پس برم راینو یاد بگیرم که این مس رویت نمود ما را. یه حجم کرو ساده با چندتا بازشو بیچارم کرده :confused:

کلا رویت فعلا برای ساختمون های متعادل طراحی شده، وا باید خیلی حرفه ای بود تا بشه احجام کرو توش درآورد
مثلا یکی از راه ها اینه که شما بیای چندتا نقطه بذاری تو فضای سه بعدی و شروع کنی تک تک این نقطه ها رو نسبت به x,y,z تنظیم کردن، بعد نقطه ها رو سلکت کنی و دستور اسپلیت لاین رو بزتی، خواهی دید که یه خط اسپلیت بر اساس اون نقاط ایجاد میشن و همینطور هی خط میسازی و بعد همه اینا رو بهم وصل میکنی تا شکل نهایی بدست بیاد، سخته و باید کاملا جاهای نقطه ها رو از نظر ریاضی بدونی، بر اساس فرمولای ریاضی یا فرمولایی که برای نقطه ها مینویسی خطوط بر اساس تغییر نقاط تغییر میکنه و شکلت هم همچنین

توصیه من به دوستان اینه اول خود رویت رو یاد بگیرن بعد برن سراغ مدلینگش، برای مدلینگ کردن باید تا میتونید تو اینترنت سرچ بزنید و انواع ساخت مس و در و پنجره و اشیای مختلف رو ببینید، بعد مدتی دیگه راه میافتید، اما باز میگم فعلا تو مدلینگ مثل کارای زاها حدید یا احجام کرو ضعیفه و باید راینو و بعدش گراس هوپر بدونید، اما تو ایران به راحتی کارای دفتری و مشاوره ای و کارای مختص ایرانو راه میندازه

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا رویت فعلا برای ساختمون های متعادل طراحی شده، وا باید خیلی حرفه ای بود تا بشه احجام کرو توش درآورد
مثلا یکی از راه ها اینه که شما بیای چندتا نقطه بذاری تو فضای سه بعدی و شروع کنی تک تک این نقطه ها رو نسبت به x,y,z تنظیم کردن، بعد نقطه ها رو سلکت کنی و دستور اسپلیت لاین رو بزتی، خواهی دید که یه خط اسپلیت بر اساس اون نقاط ایجاد میشن و همینطور هی خط میسازی و بعد همه اینا رو بهم وصل میکنی تا شکل نهایی بدست بیاد، سخته و باید کاملا جاهای نقطه ها رو از نظر ریاضی بدونی، بر اساس فرمولای ریاضی یا فرمولایی که برای نقطه ها مینویسی خطوط بر اساس تغییر نقاط تغییر میکنه و شکلت هم همچنین

توصیه من به دوستان اینه اول خود رویت رو یاد بگیرن بعد برن سراغ مدلینگش، برای مدلینگ کردن باید تا میتونید تو اینترنت سرچ بزنید و انواع ساخت مس و در و پنجره و اشیای مختلف رو ببینید، بعد مدتی دیگه راه میافتید، اما باز میگم فعلا تو مدلینگ مثل کارای زاها حدید یا احجام کرو ضعیفه و باید راینو و بعدش گراس هوپر بدونید، اما تو ایران به راحتی کارای دفتری و مشاوره ای و کارای مختص ایرانو راه میندازه

همینطوره.
البته بگم که مدلینگ رویت به عنوان یه نرم افزار تخصصی معماری واقعا قوی و عالیه.
حتی میتونم بگم که این نرم افزار آدمو به سمت منطقی طراحی کردن و دوری از مسخره بازی سوق میده.

mary.asadi

عضو جدید
در سربرگ annotate وقتی detail component جدید بارگذاری می کنم ، scale detail با scale کل کار متفاوت هست . چه جوری میتونم scale detail رو تنظیم کنم؟

jhangard

کاربر بیش فعال
دوستان، ستون و کف بتونی(مسلح) وقتی برش میخورند هچ زیر رو میخوان. رویت این هچ رو نداره. ساختنش هم سخته. شما چطور هچ میزنید؟

Untitled.png

neda...

عضو جدید
دوستان من خیلی خیلی تازه کارم یه حجمی دارم به صورت مخروط ناقصه برای دیوارم نمیدونم چجوری مورب بشه...خوههشا کمک کنید ...

pal2isa

عضو جدید
ببخشید می خوام مبلمان بکشم ... بعد خطوط خیلی ظخیمه ... چیکار کنم که خطوط نازک بشه ؟ فک کنم یه دستوری داره ... راهنمایی کنید .. ممنون

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان من خیلی خیلی تازه کارم یه حجمی دارم به صورت مخروط ناقصه برای دیوارم نمیدونم چجوری مورب بشه...خوههشا کمک کنید ...

شما نیاز داریم کامل مس و ساخت فمیلی رو یاد بگیرید که مجالی در این پست نیست

ببخشید می خوام مبلمان بکشم ... بعد خطوط خیلی ظخیمه ... چیکار کنم که خطوط نازک بشه ؟ فک کنم یه دستوری داره ... راهنمایی کنید .. ممنون

تایپ کنید TL که همون تین لاین تو پنل ویوو هست (خط نازک)

somaneh

عضو جدید
دیوارهای را تیکه تیکه کشیدم (منحنی بوده و مجبور بودم تا شکل حفظ شود )حالا می خوام یک تیکه بشود ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دیوارهای را تیکه تیکه کشیدم (منحنی بوده و مجبور بودم تا شکل حفظ شود )حالا می خوام یک تیکه بشود ؟

امتجان نکردم و طول میکشه نرم افزار رویتم بالا بیاد، اما احتمالا با دستور Join wall تو منوی ادیت بشه این دیوارا رو بهم چسبوند، یا با اتچ

تو پست های قبل نحوه کشیدن دیوار و همچنین اجزای دیوار مثل سویپ و ... توضیح داده شده فقط یه زحمتی باید بکشید و بگردید
پیدا نکردید بگید سر فرصت توضیح بدم

jhangard

کاربر بیش فعال
وقتی ما کف رو بتون و سطح روییش رو به فرض موزائیک قرار میدیم و کف رو رسم میکنیم میخوایم که محل اتصال دیوارهای داخلی روی بتون باشه و زیر دیوارها دیگه موزاییک نباشه باید چه کار کنیم؟ برای متره و فاز 2 می پرسم.

تصویر http://upload7.ir/images/91947011343436474163.jpg

خب الکی نیست که رویت دو نوع کف داره، کف سازه ای اسمش روشه و خب سازه ای و بحث نیرو و اینجور چیزا در موردش صادقه، اما کف معماری فقط سطح نهایی و معماریه، شما باید دو تا کف رو از هم تفکیک کنید و بکشید، یعنی اول کف سازه ای رو بعد کف معماری رو که اندازه اش کوچیکتر از کف سازه ای هست، همچنین ضخامتش کمتره

یه نکته دیگه، کف و دیوار رو باید بهم جوین کنید و دستور کات هم فراموش نشه اگر میخواید متره دقیق کنید و همچنین میخواید کار حرفه ای داشته باشید

درود یک نکته جدید فهمیدم. نیاز نیست دو تا کف برای این کار رسم کنیم چون این یه ایراد بزرگ برا نرم افزاری مثل رویته و قبلا خودش به نحوه رسم صحیح فنی کف و دیوار فک کرده.

وقتی ما در ادیت تایپ دیوار و کف و بام رو لایه بندی میکنیم و متریال میدیم این لایه ها شامل دو قسمت هسته و غیر هسته میشن و قسمت هسته هم یکیشون میتونه تیک سازه داشته باشه.
این شماره های 1 تا 5 در لایه ها. موقع اتصال دیوارها به هم یا اتصال دیوار به کف یا سقف. هر کدوم این لایه ها با هم جوین میشن. مثلا قسمت استراکچر core در دیوار و کف با هم جوین میشن و قسمت membrane یا finish4 با هم جوین میشن و این باعث میشه که اون موزائیک که من مثال زدم دیگه از زیر دیوار ما عبور نکنه و قسمت سازه دیوار مستقیم با سازه کف match بشه.
همینطور در اتصال دو دیوار با لایه و متریال مختلف این قضیه صدق میکنه.

Applying a Function to a Layer of a Compound Structure

You assign each layer a specific function so the layer can join to its corresponding functional layer. Layer functions have an order of precedence.

Rules for Layer Joins

• [*=left]The structure layer has the highest priority, Priority 1.
    [*=left]Finish 2 has the lowest priority, Priority 5.
    [*=left]Revit connects high priority layers before connecting layers with the lowest priority.For example, suppose that you join 2 compound walls. A layer in the first wall with Priority 1 joins to a layer with Priority 1 in the second wall. That Priority 1 layer can pass through lower priority layers before joining to the other Priority 1 layer. A layer with a lower priority cannot pass through a layer of equal or higher priority.
    The following illustration shows higher priority layers joining before lower priority layers. The Priority 1 CMU layer of the horizontal wall passes through all layers, until it reaches the Priority 1 stud layer of the vertical wall. Note that the insulation in the horizontal wall does not pass through the air space in the vertical wall, because they are both Priority 3 and are outside the core layer.

[*=left]When layers join, the join cleans up if the 2 layers have the same material. If the 2 layers have different materials, a line appears at the join.
    [*=left]Each layer must have a function assigned to it for Revit to match layers accurately.
    [*=left]Layers inside the core of one wall pass through layers of higher priority that are outside the core of the joined wall. The layers in the core extend to the core of a joined wall, even if the core layers are set to Priority 5.The following illustration shows how a layer of lower priority inside the core passes through layers of higher priority outside the core. The insulation layer of the horizontal wall has moved inside the core. The insulation layer can now pass through any layer outside the core, regardless of its priority.

Layer Functions

Layers can be assigned the following functions:

• [*=left]Structure [1]: Layer that supports the remainder of the wall, floor, or roof.
    [*=left]Substrate [2]: Material, such as plywood or gypsum board, which acts as a foundation for another material.
    [*=left]Thermal/Air Layer [3]: Provides insulation and prevents air penetration.
    [*=left]Membrane Layer: A membrane that commonly prevents water vapor penetration. The membrane layer should have zero thickness.
    [*=left]Finish 1 [4]: Finish 1 is typically the exterior layer.
    [*=left]Finish 2 [5]: Finish 2 is typically for the interior layer.

fa-na

عضو جدید
سلام...روزتون بخیر...
من یه سایت شیب دار رو از کد آوردم تو رویت...میخواستم اینجا سه بعدیش کنم، چیکار کنم؟