صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 135

تاپیک: دانشگاه آزاد اهر

 1. #1
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض دانشگاه آزاد اهر

  گفتم یه thread هم در مورد دانشگاه آزاد اهر باشه.


  دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در یک نگاه

  گذشتـه‌، حـال‌، آينـده‌
  به‌ روايت‌: دكتر علی رضائی
  رياست محترم دانشگاه

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در سال 1372 و در راستای توسعه عدالت اجتماعی و ایجاد مراکز آموزش عالی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته با موافقت ریاست محترم عالی دانشگاه و مساعدت مسئولین محلی با دریافت مجوز تأسیس اعلام موجودیت نمود و از مهرماه 1373 با پذیرش دانشجودر دو رشته کامپیوتر و برق در مقطع کاردانی در ساختمان استیجاری آموزش و پرورش فعالیت علمی و آموزشی خود را در این شهرستان آغاز کرد و به یمن این حرکت فرهنگی و همراهی هیئت امناء و مسئولین اجرایی با تهیه زمین جهت احداث مجتمع آموزشی و آغاز عملیات اجرائی و ساختمانی در مهرماه 1376 فاز اول مجتمع دانشگاهی واحد اهر به اتمام رسید و عملاً این دانشگاه فعالیت اداری آموزشی خود را در ساختمان ملکی جدید الاحداث آغاز کرد و تا آخر سال 83 تعداد رشته های دانشگاه آزاد اسلامی اهر به 19 رشته افزایش یافت و ماحصل یک تلاش و پیگیری مستمر و جمعی موجب شد که تعداد رشته های دانشگاه در سال 84 به 22 رشته و در سال 85 به 38 رشته افزایش و درجه سازمانی دانشگاه آزاد اسلامی اهر در اردیبهشت ماه 85 از درجه متوسط به بزرگ ارتقاء یافته و تعداد دانشجویان قریب به چهار هزار نفر برسد و شاهد رشد و توسعه کمی و کیفی در سطوح مختلف دانشگاه باشیم . با تلاشهای شبانه روزی همکاران در حوزه های مختلف این واحد و کسب امتیازات لازم و محقق شدن زمینه های لازم در جهت ارتقاء درجه سازمانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در تاریخ 27/5/86تبدیل به واحد بسیار بزرگ گردید. و اکنون با تأسیس رشته های جدید مهندسی برق ـ قدرت، مهندسی رایانه ـ سخت افزار، مهندسی معدن، مهندسی پتروشیمی و حقوق قضائی و زبان دارای 48 رشته می باشد. و امید آن می رود در آینده ای نزدیک به واحد جامع تبدیل شود.

  وب سایت دانشگاه:[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

 2. #2
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض 14 رشته جديد در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر تاسيس مي‌شود

  در مقطع كارشناسي ارشد و كارشناسي
  14 رشته جديد در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر تاسيس مي‌شود
  خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر از تاسيس 14 رشته جديد كارشناسي ارشد و كارشناسي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر خبر داد.

  به گزارش خبرگزاري فارس به نقل روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي اهر، علي رضائي امروز در خصوص ايجاد اين رشته‌ها گفت: از سال آينده دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر در رشته‌هاي كارشناسي ارشد زمين شناسي (با گرايش مهندسي زمين شناسي) ، كارشناسي ارشد ژئومورفولوژي و در رشته هاي كارشناسي، مهندسي معدن ، مهندسي شيمي ( مهندسي پتروشيمي ) ، شيمي كاربردي ، مهندسي عمران ـ آب ، مهندسي كامپيوتر ـ نرم افزار ، علوم قضائي ، مهندسي مخابرات ، مهندسي كنترل و ميكروبيولوژي و رشته هاي كارشناسي ناپيوسته، علمي_كاربردي برق ، علمي كاربردي ساختمان و تربيت معلم زبان و ادبيات فارسي دانشجو پذيرش خواهد كرد كه با راه اندازي آنها تعداد رشته هاي واحد دانشگاهي اهر به 59 رشته افزايش خواهد يافت.
  وي با اشاره به پيشرفتهاي چشمگير اين واحد دانشگاهي در دو سال اخير افزود: براي اولين بار در دو سال متوالي درجه سازماني اين دانشگاه كه در سال 84 واحد متوسط بود در سال 85 به واحد بزرگ و در سال 86 به واحد بسيار بزرگ ارتقاء يافته است و امكانات آزمايشگاهي ، كارگاهي، تعداد كتابهاي كتابخانه مركزي ، كتب چاپ شده و فضاي كتابخانه با 100 درصد افزايش به بيش از دو برابر رسيده است.
  به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي اهر، رضايي همچنين در خصوص برنامه‌هاي آموزشي اظهار داشت: در جهت ارتقاء سطح كمي و كيفي آموزش ، تحقيق و پژوهش در اين دانشگاه يكي از سيستم هاي راهبردي اين واحد جذب هيئت علمي با مدرك دكتري و دانشجوي دكتري بوده كه در اين راستا تعداد اعضاي هيئت علمي اهر از 55 نفر در سال 84 به 135 نفر در سال 86 افزايش يافته و علاوه بر اين 115 نفر مدرس با اين دانشگاه بصورت حق‌التدريس همكاري دارند.
  رضائي از برنامه‌هاي آتي واحد اهر را افزايش رشته هاي كاربردي در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد و افزايش هيئت علمي با مرتبه دكتري و بورسيه دكتري اعلام كرد .
  انتهاي پيام/ع منبع:خبرگزاری فارس

  با ایجاد رشته های برق-مخابرات و برق کنترل دانشگاه اهر از سال تحصیلی آینده در همه چهار گرایش مهندسی برق (الکترونیک - قدرت* - کنترل - مخابرات) در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد.

 3. #3
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض

  پنج پروژه بزرگ عمرانی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در دست اجراستاهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : امسال پنج پروژه بزرگ فرهنگی ، ورزشی ، رفاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در سایت جدید این دانشگاه در دست اجراست .

  پروژه های در دست احداث واحد اهر در سایت جدید دانشگاهدکتر علی رضائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اهر روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ( ایسکانیوز) در اهر ،تسریع در اجرای پروژه های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر را یکی از برنامه های اولویت دار این دانشگاه در جهت توسعه فضاهای آموزشی ، فرهنگی ، رفاهی ، کارگاهی ، آزمایشگاهی و ورزشی عنوان کرد و افزود عملیات اجرائی 5 پروژه عمرانی شامل مسجد و مجتمع فرهنگی ، خوابگاه بزرگ دانشجویی ، سالن ورزشی ، مجتمع پژوهشی و ساختمان بانک با اعتبار پیش بینی شده 70 میلیارد ریال آغاز شده که با اتمام این پروژه ها در سایت جدید 13 هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر ، بیش از 12000 متر مربع به فضای موجود این دانشگاه افزوده می شود .
  رئیس واحد اهر از دوبرابر شدن تجهیزات کارگاهها و آزمایشگاههای فنی طی یکسال گذشته خبر داد و افزود : با صرف اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال تعداد کارگاهها و آزمایشگاههای واحد از 20 مورد به 42 مورد افزایش یافته که امید است با بهره برداری از مجتمع پژوهشی در سایت جدید دانشگاه که عملیات اجرائی آن امسال آغاز شده است با تجمیع امکانات پژوهشی و تحقیقاتی در این مجتمع امکان دسترسی و انجام پروژه های تحقیقاتی در فضایی مناسب برای اساتید و دانشجویان فراهم شود .
  وی با اشاره به افزایش رشته های موجود دانشگاه در دو سال گذشته از 22 رشته به 64 رشته یادآور شد اگر تمهیدات لازم برای توسعه فضای دانشگاه متناسب با افزایش رشته ها انجام نمی شد قطعاً در آینده نزدیک با مشکل جدی مواجه می شدیم .
  به گزارش ایسکانیوز، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در سال 1373 با دو رشته کاردانی فعالیت خود را در شهرستان اهر آغاز کرده و هم اکنون با درجه سازمانی واحد بسیار بزرگ با بیش از 5000 دانشجو در 64 رشته و بالغ بر 225 نفر هیات علمی تمام وقت ، نیمه وقت و حق التدریس بزرگترین مجتمع آموزش عالی شمالشرق آذربایجان شرقی به شمار می رود ./120
  بالاگر
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

 4. #4
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض

  معاون پژوهشی واحد اهر :بیش از 65000 نفر در نیمه دوم سال 86 از وب سایت جدید واحد اهر بازدید کردنداهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : مهندس مقصود جهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر اعلام کرد طی شش ماه دوم سال 86 بیش از 65000 نفر از وب سایت جدید این واحد بازدید کردند .  نمای وب سایت جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهربه گزارش روز شنبه گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ( ایسکانیوز) از اهر ، معاون پژوهشی واحد اهر گفت : در مهرماه سال 86 وب سایت جدید واحد اهر به آدرس اینترنتی : [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] بمنظور دسترسی سریع و استفاده از فن آوری روز در این دانشگاه راه اندازی شده است که با آغاز فعالیت این سایت اساتید و دانشجویان از امکانات متنوع فرهنگی ، آموزشی ، پژوهشی و اطلاع رسانی بهره مند شده اند .
  مهندس جهانی افزود : در این سایت کاربران می توانند بصورت مستقیم با ریاست و معاونین دانشگاه ارتباط برقرار نموده و مسائل ، مشکلات و نقطه نظرات خود را با مسئولین دانشگاه مطرح نمایند .
  وی گفت : سیستم اخبار و اطلاع رسانی با همکاری دفاتر خبری آنا و ایسکانیوز در این سایت لحاظ شده که کلیه اخبار مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر بصورت روزانه درج می شود .
  وی همچنین اعلام کرد : سیستم جامع آموزش و شهریه با امکاناتی همچون : زیرسیستم های پژوهش ، مدیریت کاربران ، سیستم کنفرانس و همایش ، دبیرخانه ، کمیته انضباطی ، بایگانی آموزش ، برنامه ریزی آموزشی ، ثبت نام ورودی های جدید و ثبت نام ترمی، ثبت و کنترل نمرات ، گزارشات آموزشی ، امتحانات ، اخراجی ، مرخصی ، انصرافی ، پودمانی ، امور مشمولین ، صندوق رفاه ، اطلاع رسانی ، امور تغذیه ، فارغ التحصیلان ، امور خوابگاه ها ، صدور کارت، انتقالی و مهمانی ، مرکز اطلاعات و آمار و ارتباط با صنعت وجامعه نیز با استفاده از این نرم افزار فعال شده که اساتید و دانشجویان در کمترین زمان ممکن از مزایای این بهره مند می شوند .

  بیستمین شماره مجله علمی پژوهشی " فضای جغرافیایی" منتشر شد
  اهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : یبستمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی "فضای جغرافیایی" دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر که هفتمین سال انتشار خود را طی می کند منتشر شد .

  روی جلد بیستمین شماره مجله علمی پژوهشی " فضای جغرافیایی" دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهربه گزارش روز شنبه گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ( ایسکانیوز) از اهر ، در این شماره آثار و مقالاتی تحت عناوین " تبیین تفاوتهای فضائی امکانات شهری از طریق سطح بندی نظام شهری در استان سیستان و بلوچستان ، پهنه بندی شیب های پرخطر و کوهستانی شبکه ارتباطی روستاهای واقع در حوزه قرنقوچای ، ارزیابی شاخصهای محاسبه سرمایش بادی ، مطالعه موردی شهرستان اهر ، ارزیابی مدلهای برآورد تبخیر و تعرق بالقوه برای منطقه اهر ، بررسی موقعیت ژئواکونومیکی حوزه دریای خزر ، توانمندیهای ژئوتوریسم در توسعه روستای کندوان ، نقش عوامل انسانی در تغییرات اقلیمی و ارزیابی اثرات آن ، کاربرد GIS در پهنه بندی خطر سیلاب " مقالاتی هستند که توسط اساتیدی چون" دکتر خدا رحم بزّی ، دکتر مریم بیاتی خطیبی ، دکتر علی اکبر رسولی ، محمدرضا عزیز زاده ، دکتر ابراهیم شفیعی ، دکتر بهروز ساری سراف ، مهندس مقصود جهانی ، مهندس مولوی ، دکتر عزت اله عزتی ، میرعلی شفیعی عربی ، دکتر فریبا کرمی ، دکتر وارثی ، بختیار محمدی و مهندس خلیل ولیزاده کامران " به چاپ رسیده است .
  گفتنی است مجله فضای جغرافیایی ، اولین مجله تخصصی جغرافیا با رتبه علمی پژوهشی در سطح منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامی می باشد که در سال گذشته در بین 112 نشریه انتشاری دانشگاه آزاد اسلامی رتبه برتر را از آن خود کرده است . این مجله به صاحب امتیازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر ، مدیرمسئولی دکتر علی دلال اوغلی و به سردبیری دکتر علیمحمد خورشیددوست و زیر نظر هیات تحریریه با حضور جمعی از اساتید برجسته رشته جغرافیا بصورت فصلنامه و به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر می شود . /120
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

 5. #5
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض اهدا بيش از 300 اثر پدر جغرافياي ايران به كتابخانه دانشگاه آزاد اسلامي اهر

  اهدا بيش از 300 اثر پدر جغرافياي ايران به كتابخانه دانشگاه آزاد اسلامي اهر
  خبرگزاري فارس:بيش از 300 عنوان مدارك علمي و دست‌نوشته‌هاي پروفسور يدالله فريد (پدر جغرافياي ايران) به كتابخانه اختصاصي جغرافياي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر اهدا شد.

  به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، در مراسم تحويل اين آثار علمي، علي رضائي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر ضمن تجليل از مقام علمي و خدمات صادقانه پروفسور فريد در خدمت به جامعه دانشگاهي و تربيت شاگردان مبرز را از افتخارات آن استاد فقيد برشمرد و افزود : پروفسور فريد يكي از ذخيره هاي علمي و از چهره هاي ماندگاري بود كه با وجود تقاضاي متعدد مراكز بزرگ دانشگاهي و علمي كشور در جهت استفاده مطلوب از تجربيات علمي آن استاد ، خدمت در مناطق محروم را براي بهره مندي علاقمندان ، اساتيد و دانشجويان علم جغرافيا براي خود برگزيد و تجربه نيم قرن تلاش علمي خود را در طبق اخلاص نهاد تا تشنگان تحقيق و پژوهش از اندوخته هاي علمي و تجربيات يك عمر خدمت صادقانه آن استاد بهره مند شوند .
  وي نامگذاري دانشكده علوم انساني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر و كتابخانه اختصاصي گروه جغرافيا به نام آن استاد فقيد را در جهت سپاسگزاري از خدمات بيش از يك دهه خدمت در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر كمترين اداي دين در حق ايشان عنوان كرد .
  براساس اين گزارش، در اين مراسم سيدجواد فريد، فرزند ارشد اين استاد نيز يكي از آرزوهاي استاد فريد را استفاده و بهره مندي از آثار آن مرحوم توسط دانشجويان اعلام كرد و افزود: در اين راستا كتابخانه شخصي آن فقيد به اين واحد اهدا شده و آثار ، مقالات و دست‌نوشته هاي علمي بنا به وصيت پدرم نيز امروز به كتابخانه اين واحد اهدا شد .
  اين گزارش مي افزايد، پروفسور دكتر فريد، پدر جغرافياي نوين ايران ، چهره ماندگار جغرافياي ايران در سال 85 ، منتخب جغرافي‌دانان ايران ، مدير مسئول مجله علمي ـ پژوهشي فضاي جغرافيايي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر بوده كه تحصيلات دانشگاهي خود را تا مقطع ليسانس در رشته هاي تاريخ ، جغرافيا و علوم تربيتي با رتبه اول در دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه تبريز گذرانده و پس از اخذ ليسانس عازم كشور فرانسه شده و با تحصيل در دانشكده ادبيات و علوم انساني سوربن پاريس با درجه ممتاز موفق به اخذ دكتري جغرافياي انساني با گرايش شهري شد و از سال 42 تا 75 همكاري خود را با دانشگاه تبريز با تربيت نيروهاي تحصيلكرده دانشگاهي خصوصاً كارشناسي ارشد و دكتري ادامه داد و از سال 1378 بصورت تمام وقت همكاري خود را با دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر با فعال نمودن گروه‌هاي جغرافيا در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد آغاز كرد .
  وي داراي 24 مقاله علمي پژوهشي و مولف 13 جلد كتاب مي باشد كه سه مورد از آن توسط دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر به چاپ رسيده و كتاب شناخت شناسي و مباني جغرافياي انساني ايشان به عنوان كتاب سال 80 انتخاب شد و هم اكنون سه كتاب آن فقيد آماده چاپ مي باشد .

 6. #6
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض 2 خبر دیگر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر

  در مسابقات کیک بوکسینگ قهرمانی کشورتیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر رتبه برتر را از آن خود کرد
  اهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : در مسابقات کیک بوکسینگ قهرمانی کشور تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در رده های بزرگسالان ، جوانان و نوجوانان رتبه برتر را از آن خود کرد .به گزارش روز یکشنبه گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ( ایسکانیوز) از اهر ، تیم اعزامی کیک بوکسینگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر به مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی بزرگسالان توسط آقایان محمد برزگری در وزن 65 کیلوگرم مقام اول ، حسن ساجدی فرد در وزن 71 کیلوگرم مقام دوم ، شهاب قلیزاده در وزن 60 کیلوگرم مقام سوم را کسب کرد .
  در رده سنی جوانان آقایان توحید رئیسی در وزن 50 کیلوگرم مقام دوم ، حبیب علیزاده در وزن 55 کیلوگرم مقام دوم ، شاهین قلیزاده در وزن 65 کیلوگرم مقام دوم و اکبر حسین پور در وزن 50 کیلوگرم مقام سوم را از آن خود کردند .
  در رده سنی نوجوانان حمید علیزاده در وزن 45 کیلوگرم نیز از این تیم گوی سبقت را از حریفان خود ربود و مقام اول این مسابقات را از آن خود کرد.

  همزمان با هفته مشاغلبیش از 300نفر از دانش آموزان مراکز پیش دانشگاهی از واحد اهر دیدن کردند
  اهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : بمناسبت هفته مشاغل و بمنظور آشنایی دانش آموزان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر و امکانات آموزشی ، پژوهشی و تحقیقاتی این واحد بیش از سیصد نفر از دانش آموزان شهرهای اهر و ورزقان از واحد اهر دیدن کردند .


  بازدید دانش آموزان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهربه گزارش روز چهارشنبه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ( ایسکانیوز) از اهر ، در این بازدید دانش آموزان مراکز پیش دانشگاهی از نزدیک با تجهیزات ، کارگاهها ، آزمایشگاههای فنی ، مرکز ISP و سایت اینترنت ، کتابخانه مرکزی دانشگاه و دانشکده های فنی و علوم انسانی آشنا شدند .
  در طول حضور دانش آموزان در واحد اهر حسن بالاگر مسئول روابط عمومی واحد اهر نیز گزارشی از عملکردها و پیشرفتهای این واحد دانشگاهی در ابعاد مختلف فرهنگی ، آموزشی ، پژوهشی و عمرانی ارائه کرده و همچنین جمعی از اساتید و کارشناسان این واحد در مورد رشته های مختلف تحصیلی به سوالات دانش آموزان پاسخ دادند .
  دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در سال 1373 با دو رشته کاردانی فعالیت خود را در شهرستان اهر آغاز کرده و هم اکنون با درجه سازمانی واحد بسیار بزرگ با بیش از 5000 دانشجو در 64 رشته و بالغ بر 225 نفر هیات علمی تمام وقت ، نیمه وقت و حق التدریس بزرگترین مجتمع آموزش عالی شمالشرق آذربایجان شرقی به شمار می رود.

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

 7. #7
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض مرکز تحقیقات گیاهان دارویی یکی از نیازهای مهم منطقه ارسباران است

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر :مرکز تحقیقات گیاهان دارویی یکی از نیازهای مهم منطقه ارسباران است
  اهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : دکتر علی رضائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر گفت : با وجود گونه های متنوع گیاهی در جنگلهای ارسباران راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی یکی از نیازهای مهم منطقه ارسباران است.  دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهربه گزارش روز شنبه گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ( ایسکانیوز) از اهر ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با اشاره به پتانسیل های بالقوه منطقه ارسباران و تنوع گونه های گیاهان دارویی در منطقه ارسباران یکی از برنامه های اولویت دار این دانشگاه را راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی اعلام کرد و افزود : ایجاد این مرکز علمی تحقیقاتی گامی موثر در امر تحقیق و پژوهش در این زمینه بوده و یکی از آرزوهای بحق مردم منطقه ارسباران با ایجاد این مرکز تحقق خواهد یافت .
  دکتر علی رضائی با اعلام این مطلب گفت : با موافقت معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی کشور پرونده اخذ مجوز برای ایجاد رشته دکتری داروسازی و کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی به دفتر گسترش و ارزیابی آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ارسال شده که در صورت اعطای مجوز از سوی وزارت علوم مقدمات و تمهیدات لازم برای راه اندازی این رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر فراهم شده است .
  وی افزود : با توجه به اینکه رشته های تحصیلی برای دیپلمه های علوم تجربی در این واحد موجود نبود طی تلاشهای انجام شده طی دو سال اخیر رشته های میکروبیولوژی ، ژنتیک ، شیمی و ... راه اندازی شده اند و در صورت تصویب دو رشته دکتری داروسازی و کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی امکان ادامه تحصیل برای داوطلبان علوم تجربی منطقه بیشتر میسر می گردد .
  گفتنی است منطقه ارسباران در شمالشرق استان آذربایجان شرقی دارای پوشش جنگلی و مرتعی وسیعی بوده که جنگلهای منحصر بفرد ارسباران را در خود جای داده است در سال 1355 از سوی سازمان یونسکو بعنوان منطقه حفاظتی و ذخیرگاه زیستکره معرفی شده و هم اکنون بیش از 164 هزار وسعت دارد . در منطقه ارسباران بیش از 1300 کونه گیاهی شناسایی شده است که 55 گونه از آنها برای اولین بار در ایران گزارش شده اند .

 8. #8
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض 6 رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر راه اندازی می شود

  با موافقت شورای گسترش آموزش عالیشش رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر راه اندازی می شود
  اهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : شش رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد ، کارشناسی و کاردانی به مجموع رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر اضافه شد .  دکتر علی رضائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهربه گزارش روز جمعه گروه علمی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ( ایسکانیوز) از اهر ، دکتر علی رضائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با اعلام این مطلب افزود : همگام با توسعه کمی و کیفی و بهره مندی از اساتید با تجربه دانشگاهی ، راه اندازی رشته های جدید متناسب با بازار کار از برنامه های اولویت دار این دانشگاه بوده و با اخذ مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری 6 رشته جدید کارشناسی ارشد زبان شناسی همگانی ، کارشناسی ارشد ژئومورفولوژی در برنامه ریزی محیطی و در مقطع کارشناسی مهندسی شیمی ـ صنایع شیمیایی معدنی ، کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی ـ ژنتیک و رشته های کاردانی پیوسته علمی کاربردی تربیت بدنی و کاردانی پیوسته علمی کاربردی مکانیک خودرو به مجموع رشته های قبلی این دانشگاه اضافه شد .
  وی افزود : پرونده رشته های مهندسی معماری ، مهندسی شیمی ـ صنایع غذایی ، مهندسی مکانیک جامدات ، مدیریت بازرگانی و زیست سلولی مولکولی ـ بیوشیمی پس از تامین اساتید برجسته برای این رشته جهت اخذ مجوزهای لازم به شورای گسترش وزارت علوم ارسال شده است که پیش بینی می شود این رشته ها تا پایان سالجاری به مجموع رشته های این واحد دانشگاهی افزوده شده و مجموع تعداد رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر بیش از 70 رشته افزایش خواهد یافت .

 9. #9
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض 2 خبر دیگر از واحد اهر

  بروز رسانی بخش های جدید سایت دانشکاه آزاد اسلامی واحد اهر شامل:

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

  همچنین بخشهای جدیدی شامل گالری و ... بروز رسانی شده و ازطریق سایت دانشگاه قابل دسترسی می باشند.
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

  همایش هم اندیشی و آگاه سازی سیره استاد شهید مطهری در واحد اهر برگزار شد
  اهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر همایش هم اندیشی و آگاه سازی سیره استاد شهید مطهری با شرکت بیش از 300 نفر از اساتید و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر برگزار شد .


  همایش به گزارش روز یکشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ( ایسکانیوز) از اهر ، در این همایش حجت الاسلام فیضی زاده فرمانده بسیج طلاب آذربایجانشرقی مهمترین خدمات استاد شهید مطهری را در طول حیات پربرکت خویش ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی و ارائه ایدئولوژی اصیل اسلامی از طریق پاسخ به شبهات دینی و تالیف کتابهای جامع با عناوین مختلف برای اقشار مختلف جامعه ذکر کرد و افزود شهید مطهری بعنوان عالم فرزانه و با تسلط کامل به علوم اسلامی نقش بسزایی را در نشر و توسعه فرهنگ غنی اسلامی و روشنگری افکار عمومی داشت .
  وی گفت تالیفات این اندیشمند فرزانه مانند گنجینه ای است که مختص یک زمان خاصی نبوده و برای همیشه خواهد ماند و تشنگان علم و معرفت از افکار و اندیشه های آن شهید بزرگوار بهره مند خواهند شد .
  وی در این همایش بر نقش اساتید و فرهیختگان بر بازشناسی و شناساندن هرچه بیشتر تالیفات شهید مطهری تاکید کرد .
  در این مراسم سید علی حسینلر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر نیز در سخنان خود بر ادامه راه شهید مطهری و زنده نگهداشتن یاد و نام آن عالم فرزانه تاکید کرد و خواستار ارائه الگوهای مناسب برای انتقال و شناساندن این افکار به نسل جوان و قشر دانشجو شد .
  همچنین در کنار این همایش نمایشگاهی از آثار استاد شهید مطهری برپا شد.

 10. #10
  مدیر تالار مهندسی برق آواتار Ice Man
  رشته
  مهندسی برق
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  تبریز، شهر اولین‌ها
  امتیاز
  5283
  پست ها
  2,619

  پيش فرض پرفسور پیروزپناه از پیشگامان ترویج علم موتور در ایران درگذشت

  پرقسور پیروزپناه از پیشگامان ترویج علم موتور در ایران و استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر درگذشت.
  اهر ـ خبرگزاری ایسکانیوز : سید وهاب پیروزپناه از اساتید برجسته دانشگاه تبریز و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر پس از عمری تلاش صادقانه در جهت اعتلای علم و دانش پس از تحمل یکسال بیماری سرطان به دیار باقی شتافت .


  استاد فقید پروفسور سید وهاب پیروزپناه به گزارش روز پنجشنبه گروه علمی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ( ایسکانیوز) از اهر ، دکتر سید وهاب پیروزپناه در سال 1323 در تبریز متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک در دانشگاه تبریز به اتمام رسانده و جهت ادامه تحصیل به انگلستان عزیمت نمود .
  وی مدرک کارشناسی ارشد و دکتری (phd) مهندسی مکانیک خود را در دانشگاه ویلز (UWIST) انگلستان در سال 1976 به اتمام رساند و به جهت علاقه وافرش در خدمت به هموطنان خود بعد از بازگشت به کشور همکاری خود را با عنوان استادیار گروه مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تبریز آغاز کرد.
  وی پس از بازنشستگی از دانشگاه تبریز به جهت علاقمندی در خدمت به مناطق کمتر توسعه یافته و بهره مندی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر از این استاد فرهیخته همکاری خود را بعنوان استاد تمام وقت گروه مهندسی مکانیک این دانشگاه آغاز کرد .
  پروفسور پیروزپناه دارای سابقه مدیر تولید کارخانه درمن دیزل ایران ، استاد گروه مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تبریز ، استاد دانشگاه ویلز (UWIST) انگلستان ، استاد دانشگاه امپریال کالج انگلستان و استاد تمام وقت گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر می باشند .
  وی مولف کتاب "موتورهای احتراق داخلی گازسوز" و مترجم کتابهای "موتورهای احتراق داخلی"(کتاب سال 71) ، "تست موتورهای احتراق داخلی" ، "احتراق" ، "مقدمه ای بر پدیده احتراق" می باشند و از ایشان 46 مقاله در کنفرانسهای مختلف و 36 مقاله در مجلات بین الملی به چاپ رسیده است .
  از فعالیتهای ایشان می توان به سردبیری چندین نشریه تخصصی موتور و مکانیک ، تاسیس انجمن های علمی مهندسان مکانیک ایران ، انجمن احتراق ، انجمن علمی موتور ایران ، حامی علمی و همیار گروه طراحی موتور ملی ایران و دبیر علمی چندین دوره همایش بین المللی موتور اشاره نمود که نقش بسزایی را در اعتلا و توسعه صنعت موتورسازی ایران در بین اساتید ، متخصصان و صنعتگران صنعت خودرو داشته است .
  از مهمترین افتخارات ایشان انتخاب بعنوان استاد نمونه کشوری سال 83 ، پژوهشگر فعال وزارت صنایع در سال 79 و پژوهشگر نمونه استان آذربایجانشرقی در سال 82 می باشد .

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2012/8/13, 09:43 AM
 2. دانشگاه ازاد خوراسگان(اصفهان مرکز)
  توسط مرمر در تالار دانشگاه آزاد
  پاسخ ها: 10
  آخرین ارسال: 2011/4/24, 11:55 PM
 3. انجمن دانشجویان دانشگاه آزاد واحد جنوب
  توسط hamidreza777 در تالار تهران جنوب
  پاسخ ها: 4
  آخرین ارسال: 2011/2/06, 10:24 PM
 4. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر
  توسط alishahbazi در تالار دانشگاه آزاد
  پاسخ ها: 3
  آخرین ارسال: 2008/8/26, 01:30 PM
 5. خبرگزاري دانشجويان دانشگاه آزاد دزفول
  توسط deziran در تالار دانشگاه آزاد
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2007/4/21, 02:43 AM

عبارت‌های مرتبط

دانشگاه آزاد اهر

دانشگاه ازاد اهر

دانشگاه اهر

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •