معما!

unknown VII

عضو جدید
یک شخص کر و لال میخواهد مسواک بخرد و با در اوردن ادای مسواک ... کارش راه میافتد....در همین حال یک شخص کور وارد فروشگاه میشود.... و میخواهد یک عینک افتابی بخرد ... او چگونه باید به فروشنده بگوید؟؟؟؟

خب کوره،لال که نیست.به فروشنده میگه عینک افتابی میخواد.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

معما بده همشهری !!!

يک سبد محتوي سيب و پرتقال و گلابي روي ميز است. علي و حسن و رضا هرکدام ميوه اي برداشتند.
علي و حسن دو ميوه مختلف برداشتند. حسن و رضا هم دو ميوه يکسان برداشتند. انتخاب علي و حسن گلابي نبود.
اگر علي سيب انتخاب مي کرد رضا هم از او پيروي مي کرد.
سوال: هرکدام از آنها چه ميوه اي برداشتند؟

.
.
.
.فرض كنيد راننده يك اتوبوس هستيد ...
در ايستگاه اول 7 نفر وارد اتوبوس مي شوند ، در ايستگاه دوم 4 نفر بيرون مي روند و 5 نفر وارد مي شوند ...
راننده چند سال دارد؟.
.
.
.معما : (بازی دونفره) یک ردیف 32 تایی داریم که از یک تا 32 به ترتیب شماره گذاری شده و در 7 خانه اول آن 7 مهره کاملا مشابه گذاشته شده است
قوانین بازی به این صورت است که هر نفر در نوبت خود باید یک حرکت انجام دهد و این حرکت باید تغییر مکان یک مهره به خانه ای خالی با شماره ای بیشتر می باشد بطوریکه از روی مهره ی دیگری نپرد (بین خانه قبلی و خانه جدید این مهره، مهره دیگری نباشد)
بازی نوبتی است و هر نفر باید در نوبت خود یک حرکت بکند و کسی که نتواند حرکت کند بازنده است
اگر هر دو نفر بهترین حرکتهای ممکن را بکنند چه کسی برنده می شود؟استراتژی برد ارائه دهید(از طرف www, www.www.iran-eng.ir)
.

.

unknown VII

عضو جدید
يک سبد محتوي سيب و پرتقال و گلابي روي ميز است. علي و حسن و رضا هرکدام ميوه اي برداشتند.
علي و حسن دو ميوه مختلف برداشتند. حسن و رضا هم دو ميوه يکسان برداشتند. انتخاب علي و حسن گلابي نبود.
اگر علي سيب انتخاب مي کرد رضا هم از او پيروي مي کرد.
سوال: هرکدام از آنها چه ميوه اي برداشتند؟

.
.
.
.فرض كنيد راننده يك اتوبوس هستيد ...
در ايستگاه اول 7 نفر وارد اتوبوس مي شوند ، در ايستگاه دوم 4 نفر بيرون مي روند و 5 نفر وارد مي شوند ...

راننده چند سال دارد؟.
.
.
.معما : (بازی دونفره) یک ردیف 32 تایی داریم که از یک تا 32 به ترتیب شماره گذاری شده و در 7 خانه اول آن 7 مهره کاملا مشابه گذاشته شده است
قوانین بازی به این صورت است که هر نفر در نوبت خود باید یک حرکت انجام دهد و این حرکت باید تغییر مکان یک مهره به خانه ای خالی با شماره ای بیشتر می باشد بطوریکه از روی مهره ی دیگری نپرد (بین خانه قبلی و خانه جدید این مهره، مهره دیگری نباشد)
بازی نوبتی است و هر نفر باید در نوبت خود یک حرکت بکند و کسی که نتواند حرکت کند بازنده است
اگر هر دو نفر بهترین حرکتهای ممکن را بکنند چه کسی برنده می شود؟استراتژی برد ارائه دهید(از طرف www, www.www.iran-eng.ir)
.

.

1-علی پرتغال برداشته.حسن و رضا هم سیب برداشتند.

2- از انجا که خودمان راننده ی اتوبوس هستیم پس منظور سن خودمان است.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

معما : (بازی دونفره) یک ردیف 32 تایی داریم که از یک تا 32 به ترتیب شماره گذاری شده و در 7 خانه اول آن 7 مهره کاملا مشابه گذاشته شده است
.

.

.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

معما : (بازی دونفره) یک ردیف 32 تایی داریم که از یک تا 32 به ترتیب شماره گذاری شده و در 7 خانه اول آن 7 مهره کاملا مشابه گذاشته شده است
.

.

.

.دو مرد نسبت به هم، دايي وخواهر زاده اند. يعني اولي دايي دومي و خواهر زاده اوست، دومي نيز دائي اولي و خواهرزاده وي مي باشد. چطور چنين چيزي ممكن است؟

.
.
.
.
جهانگردي توسط قبيله اي وحشي دستگير شد. اما به او اجازه داده شد تا جمله اي بگويد.ولي بدين شرط كه اگر جمله او صحت داشته باشد او را در روغن جوشان بسوزانند و اگر غلط باشد، با تيرزهرآگين مورد هدف قرار دهند. جهانگرد هوشيار با كمي فكر پاسخ داد كه موجب نجات او از مرگ شد. به نظر شما پاسخ او چه بود؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

من يه جنس از شما ميخرم 12 تومن به شما ميفروشم 13 تومن از شما ميخرم 14 تومن و به
شما ميفروشم 15 تومن. من چقدر سود کردم؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

يه آمار گير ميره در يه خونه اي و راجع به خودش و بچه هاش سوال ميکنه.
طرف ميگه: "براي سن بچه هام يه معما ميگم بايد حلش کني تا سنشون رو پيدا کني . من سه پسر دارم که حاصل ضرب سن اونا ميشه 36 و حاصل جمع سنشون 2 تا از شماره پلاک همسايه سمت راستي کمتره". آمار گيره يه خورده فکر ميکنه و ميگه: "با اين اطلاعات نميتونم حلش کنم ميشه يه راهنمايي بکنين". صابخونه ميگه: "پسر بزرگترم حلوا شکري عقاب خيلي دوست داره!!!" و آمارگيره مساله رو حل ميکنه. حالا شما ميتونين بگين سن بچه ها به ترتيب چند بوده؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
WWW.www.www.iran-eng.ir

WWW.www.www.iran-eng.ir

.

.

.

ردیف 32 تایی به صورت مستطیل است ؟ خانه های عمودی و افقی هر کدام چند خانه را در بر میگیرند؟؟؟؟؟

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
.دو مرد نسبت به هم، دايي وخواهر زاده اند. يعني اولي دايي دومي و خواهر زاده اوست، دومي نيز دائي اولي و خواهرزاده وي مي باشد. چطور چنين چيزي ممكن است؟

.
.
.
.
جهانگردي توسط قبيله اي وحشي دستگير شد. اما به او اجازه داده شد تا جمله اي بگويد.ولي بدين شرط كه اگر جمله او صحت داشته باشد او را در روغن جوشان بسوزانند و اگر غلط باشد، با تيرزهرآگين مورد هدف قرار دهند. جهانگرد هوشيار با كمي فكر پاسخ داد كه موجب نجات او از مرگ شد. به نظر شما پاسخ او چه بود؟
میگه منو با تیر زهرآگین مورد اصابت قرار میدهید.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
يه آمار گير ميره در يه خونه اي و راجع به خودش و بچه هاش سوال ميکنه.
طرف ميگه: "براي سن بچه هام يه معما ميگم بايد حلش کني تا سنشون رو پيدا کني . من سه پسر دارم که حاصل ضرب سن اونا ميشه 36 و حاصل جمع سنشون 2 تا از شماره پلاک همسايه سمت راستي کمتره". آمار گيره يه خورده فکر ميکنه و ميگه: "با اين اطلاعات نميتونم حلش کنم ميشه يه راهنمايي بکنين". صابخونه ميگه: "پسر بزرگترم حلوا شکري عقاب خيلي دوست داره!!!" و آمارگيره مساله رو حل ميکنه. حالا شما ميتونين بگين سن بچه ها به ترتيب چند بوده؟
ميگه: "با اين اطلاعات نميتونم حلش کنم ميشه يه راهنمايي بکنين". :)
**حلوا شکری عقاب قضیه اش چیه!!؟؟:surprised::eek:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معما

معما

2تومن.
در معامله اول 1 تومن و در معامله دوم 1 تومن.

همه رو با هم جواب میدم...(به زودی)
.
.
.
مينا و تينا دو تا خواهر دوقلوی کاملا شبيه به هم هستند. اين دو تا يکيشون راستگو و يکیشون دروغگوست. . من از يکيشون پرسيدم : آيا تينا دروغگوست؟ جواب داد : بله . به من بگوييد من با تينا صحبت می کردم يا مينا؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز

.
.
.
.

.
..
ددددددد

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
همه رو با هم جواب میدم...(به زودی)
.
.
.
مينا و تينا دو تا خواهر دوقلوی کاملا شبيه به هم هستند. اين دو تا يکيشون راستگو و يکیشون دروغگوست. . من از يکيشون پرسيدم : آيا تينا دروغگوست؟ جواب داد : بله . به من بگوييد من با تينا صحبت می کردم يا مينا؟
مینا.......