افکار خود را بیازمایید...!!!!!! بیاین تو تست بدین!!!!

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
این معمایی که مطرح میکنم مربوط به آزمون استخدامی یکی از شرکتهای بزرگ دنیاست که از تعداد زیادی از مهندسین حاضر در آزمون به عنوان سؤال کلیدی پرسیده شده.
سؤال: شما با ماشین شخصی خودتون که فقط و فقط جای دو سرنشین داره (یکی راننده و دیگری کنارش) در یک ایستگاه اتوبوس توقف کرده اید . در آن ایستگاه سه نفر منتظر اتوبوس هستند شما کدامیک از این سه نفر رو سوار میکنین؟
1- یک پیرزن در حال مرگ که اگه به بیمارستان نرسه میمیره :cry:
2- دکتری که قبلا یک بار جان شما را از مرگ حتمی نجات داده :cool:
3- معشوقه شما که قصد ازدواج باهاش رو دارین. :heart:
لطفا علت انتخاب رو بگین.
من جوابهاتون رو میبینم و پاسخ آزمون رو براتون توی همین تاپیک یا توی پیغامهاتون میذارم.

industrial66

عضو جدید
سلام
اول اینکه با ماشین تو ایستگاه اتوبوس وایسم مگه خلاف قانون نیست ؟؟؟؟
دوم اینکه چطور وقتی یه دکتر هست یه پیر زن داره میمیره پس دکتره اینجا چی کارست ؟؟؟
ولی اینجا بازم جای بحث داره اگه دکترتا اون موقع زنگ نزده باشه به اورژانس احتمال زیاد ماشین را می دم به دکتر تا پیرزنه را ببره ( با توجه به اعتمادی که به دکتر دارم). بعدشم من هیچ وقت عاشق نشدم ولی بر فرض محال ، مطمئنا به دلایل مختلف معشوق را سوار نمی کنم یکی از این دلایل هم فرهنگ و عرف جامعه است. بعدشم وقتی دکتر ماشین را برد مجبورم با معشوقه باشم.

yanic

عضو جدید
اگه بخوایم احساسات رو کنار بذاریم و از دید مهندسی به قضیه نگاه کنیم و اگه بخوایم یه توقف اضطراری داشته باشیم من اینطور اولویت بندی میکنم:
1-اول معشوقه: توی سوال مطرح شده کسی هستش که قراره بعدا با اون ازدواج کرد.میشه اینطور تعبیر کرد که منظور شانس برای فرصتهای آتی توی یه سازمان باشه پس نباید از دستش داد.
2-دوم دکتر:کسی که قبلا ما رو نجات داده ولی معلوم نیست که حتما در آینده هم به اون نیاز باشه ولی در اولویت دومه چون بد نیست از دستش ندیم.
3- پیر زنه:اگه کسی نباشه یعنی موقعیت دیگه ای نباشه بهتره به فکر حفظ موقعیت فعلی باشیم.

hparhizi

عضو جدید
این معمایی که مطرح میکنم مربوط به آزمون استخدامی یکی از شرکتهای بزرگ دنیاست که از تعداد زیادی از مهندسین حاضر در آزمون به عنوان سؤال کلیدی پرسیده شده.
سؤال: شما با ماشین شخصی خودتون که فقط و فقط جای دو سرنشین داره (یکی راننده و دیگری کنارش) در یک ایستگاه اتوبوس توقف کرده اید . در آن ایستگاه سه نفر منتظر اتوبوس هستند شما کدامیک از این سه نفر رو سوار میکنین؟
لطفا علت انتخاب رو بگین.
من جوابهاتون رو میبینم و پاسخ آزمون رو براتون توی همین تاپیک یا توی پیغامهاتون میذارم.
يانيك عزيز خيلي ممنون از سئوالي كه مطرح كردي فكر كنم جواب سئوال به صورت زير بهترين تعبير براي حل معماي مطرح شده باشه :
1) با كمك دكتر پير زن رو سوار ماشين ميكنم .
2) با توجه به اينكه دكتر رو ميشناسم سوئيچ ماشينم رو بهش قرض ميدم تا پيرزن رو به اولين بيمارستان برسونه .
3) خودم با معشوقم قدم زنان و دست در دست به مطب دكتر ميريم تا ماشين رو ازش پس بگيريم.
با احترام

robeli

عضو جدید
من از ماشین پیاده میشم و از دکتر میخوام که با ماشین پیر زن رو به بیمارستان ببره.خودم هم تو ایستگاه اتوبوس کنار کسی که قراره باهاش ازدواج کنم منتظر اتوبوس میمونم.:gol:
اما تو تست اصلی به جای دکتر به یکی از دوستای قدیمی اشاره کرده بود.

آخرین ویرایش:

maryam288

عضو جدید
سلام
پیر زن و ماشینم رو به دکتر میسپارم چون دکتر میتونه بهتر از من بهش کمک کنه
با کسی که دوسش دارم به جایی میرم که اون میخواست بره
مختصر گفتم چون باید جایی برم:victory:
منتظر جوابشم

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما هر جوابی که به سؤال مطرح شده بدین درسته و اشتباه نگفتین . ولی جواب درست اینه که دکتر با پیرزن برن با ماشین و شما با معشوقتون راحت بشینین . این جواب افرادیست که دارای فکر واگرا هستند یعنی در بند گزینه های داده شده در صورت مسایل نیستند و اعتقاد خودشون رو طرح میکنن . این افراد اصولا بهترین گزیده های کارآفرینی هستند و شرکتهای بزرگ دنبال مهندسین کارآفرین با افکار واگرا هستند تا باعث تحول در مجموعه شوند;)

maleki.com

عضو جدید
وقت بخیر
جواب من اینه که: پیاده میشدم، ماشین رو می دادم به دکتر که با دختره برن حالشو ببرن و خودم هم تو ایستگاه از مرگ پیرزن لذت می بردم.
اینکه بقیه در مورد من چی فکر کنن مهم نیست،
مهم اینه که با این جواب حتما تو آزمون آستخدامی شرکتهای ایرانی قبول می شم !!

سمیرا

عضو جدید
جواب منم مثل ا کثریت.ماشینو میدم به دکتر که پیرزنو برسونه خودمم تو ایستگاه پیش معشوقم میمونم.

4Duniverse

عضو جدید
نمیدونم جواب من همون چیزی هست که شما میخواهید یا نه .

درضمن من جواب دوستان رو نخوندم . بعد از پست کردن این متن میخونم .

من از ماشین پیاده میشم . اجازه میدم دکتر بشینه پشت فرمون و پیرزن رو به بیمارستان برسونه و احتمالا خودش درمانش کنه .

بقیه ماجرا هم که مشخصه ! من میمونم با معشوقم . . . :gol:

solar flare

مدیر بازنشسته
من خودم اون خانم رو ميبردم بيمارستان
دكتر هم خودش ميتونست وسيله پيدا كنه كه به مقصد برسه
معشوقه هم تنها بمونه بهتره چون وقتي بهش كم توجهي كني خودش مياد پيدات ميكنه مگه نه؟:D

Hamedvmp

عضو جدید
ماشين جای دو نفر را داره
پس به راننده می گم بره جلوتر توقف کنه تا اتوبوس بياد و هر سه تاشونو سوار کنه
در ضمن اگر با راننده هستم پس بايد برم جلسه در نتيجه بايد چرخ مملکت را گردوندنه اينکه عشق بازی کرد در ضمن دکتر هم اگر دکتر باشه بلده چی کارکنه:biggrin:

"hasta"

عضو جدید
جواب نمی دم!

جواب نمی دم!

اگه این سئوالو از من بپرسن من به مصاحبه گر جواب نمی دم و یه جوری بهش می فهمونم که نمی خوام به این سئوال جواب بدم چون این جور سئوالا رو اگه آدم غلط بگه کافیه برای اینکه ردش کنن بنا براین اگه از جواب دادن خودداری کنید و مصاحبه گر رو تو خماریه جوابتون بذارین نشون می ده که با هوش تر از اونید!

mohsen_bhr

عضو جدید
با سلام.
پیرزن رو به دکتر می سپرم. خودم و عشقم با ماشین می رم.
اصولا پیرزن رو برای این به بیمارستان می برند که دکتر معاینش کنه. اگه آقای دکتر نتونه به پیرزن در حال مرگ توی ایستگاه کمک کنه، (با توجه به اینکه به علم دکتر اعتقاد دارید)کلا باید بی خیال پبرزن شد.
پس بی خیال، به فکر آیندت باش.

Behzad_hr

عضو جدید
جواب من هم اينه كه ماشين را به دكتر ميدادم تا پيرزن را سوار كنه كنارش و ببردش و معشوقه ام را تو صندوق عقب ماشين ميذاشتم. كه اگر مرد حداقل من براش يه كاري كرده باشم;)

mardesharif

عضو جدید
لطفا علت انتخاب رو بگین.
سلام..
جواب من اينه كه :
ماشينا به دكترميدادم تا مريض را به بيمارستان برسونه وخودم هم دركنار معشوقه مي موندم :gol::heart::gol::heart::gol::heart::gol::heart:

atefeh666

عضو جدید
من اگه بخوام اولویت بندی کنم 1-پیره زن چون بیشتر از همه به کمک نیاز داره 2-دکتر به خاطره دینی که بهش دارم 3-معشوقه

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه این سئوالو از من بپرسن من به مصاحبه گر جواب نمی دم و یه جوری بهش می فهمونم که نمی خوام به این سئوال جواب بدم چون این جور سئوالا رو اگه آدم غلط بگه کافیه برای اینکه ردش کنن بنا براین اگه از جواب دادن خودداری کنید و مصاحبه گر رو تو خماریه جوابتون بذارین نشون می ده که با هوش تر از اونید!

بالاخره يه نفر حرف حساب زد

منم با hasta موافقم. اين جور سوالا اصلا نشون دهنده هيچ چيزی نيستن. بسته به شخصيت ، اخلاق ، . . . و حتی وضعيت بارندگی در روز مورد نظر ممکنه آدم های مختلف جواب های کاملا شخصی و بی ربطی بدن. به هيچ وجه نشون دهنده حس همدردی ، عشق ، هوش و يا چيز ديگه ای نيست که آدم به اونا جواب بده و اونا هم روش قضاوت کنن. از طرف ديگه ، اين جور سوالا چون گنگ و مبهم هستن ، فرد متقاضی ممکنه که فرض های متفاوتی داشته باشه و برای پذيرفته شدن جواب های ناخواسته ای بده. ممکنه شخصی فکر کنه که برای شرکت ، حس همدردی و همکاری مهمه و اينطور جواب بده ، و يا اينکه برای شرکت ، عدم انعطاف در شرايط احساسی و رسيدگی قاطع به وظايف مهمه و الی آخر . . .

zalzalak_amir

عضو جدید
ببخشید میخام همتون رو هتریک کنم.

جوابم از هوشم سرچشمه گرفته که در حد یک جلبک است:

تو کشور های خارجی چون وسایل حمل ونقل عمومی زیاده پس

نیازی به استفاده از ماشین نیست فکر کنم منظور طراح سوال

این بوده:w13:

راستی من استخدام شدم جواب بدین

آخرین ویرایش:

mary_satan

عضو جدید
ماشین رو میدم به آقای دکتر تا بارسوندن مامان بزرگ به بیمارستان
وتحت نظرگرفتن اون,مثل من بهش عمر 2باره بده.
بعد با اتوبوس میرم بیمارستان تا ازدکتر ماشینمو پس بگیرم.
دخترکه نباید معشوقه داشته باشه,چون اونه که معشوقست.
ولی اگه منظورتون مجنونه,با اون میرم ماشینمو میگیرم
بعدش ... .

feri mat

عضو جدید
سلام
من با دکتر سلام احوالپرسی می کردم، ازش راهنمایی می گرفتم، وپیرزنو به بیمارستان می رسوندم، مطمئنا معشوقم هم منو تو انجام این کارا کمک می کرد، البته از اونم عذر خواهی می کردم.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
من معشوقه ام رو سوار می کنم تا دکتر هم به حال پیرزن رسیدگی کنه و با ماشین بعدی
برسونتش بیمارستان

alis_saffari

عضو جدید
لطفا علت انتخاب رو بگین.
با سلام در جواب من اگه بودم ماشینمو میدادم دکتر که پیرزن ببره بیمارستان خودم میموندم پیش معشوقم و با هم سوار اتوبوس میشدیم:smile:

r.gh

عضو جدید
سلام.
فکر میکنم بهتره برون توجهی به هر سه نفر بری و به کارای دیگه برسی.
البته واسه این که بی ادبی نشه میشه یه بوقم واسشون زد.....:smile:
-------------------------

زنگ تفریح دنیا همیشگی نیست . ساعت بعد حساب داریم.

tayyebeh amini

عضو جدید
سلام
اولا توقف تو ایستگاه اتوبوس ممنوعه . ثانیا اگه توقف کردم چون ماشین من مناسبه یه یرزن مریض در حال فوت نیست و بهتر دکتر هم کنار بیمار بمونه بنابراین هیچ کدوم از این دو تا رو سوار نمی کنم.بلکه با اورزانس تماس میگیرم . و همون جا میمونم وبعد ازاومدن کمک اونجا رو ترک می کنم.

بالا