آدمایی هستن که...

دکتر مهدیه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آدمایی هستن که
هروقت ازشون بپرسی چطوری؟ می گن خوبم..
وقتی می بینن یه گنجشک داره رو زمین دنبال غذا می گرده,
راهشون رو کج می کنن از یه طرف دیگه می رن که اون نپره...
اگه یخ ام بزنن, دستتو ول نمی کنن بزارن تو جیبشون...
آدمایی که از بغل کردن بیشتر آرامش می گیرن تا از چیز دیگه
همونایین که براتون حاضرن هرکاری بکنن
اینا فرشتن...
تو رو خدا اگه باهاشون می رید تو رابطه , اذیتشون نکنین...
تنهاشون نزارین , داغون می شن !!!
همین‌ها هستند که دنیا را جای بهتری می کنند

مثل آن راننده تاکسی‌ای که حتی اگر در ماشینش را محکم ببندی بلند می گوید: روز خوبی داشته باشی.

... آدم‌هایی که توی اتوبوس وقتی تصادفی چشم در چشمشان می شوی، دستپاچه رو بر نمی‌گردانند، لبخند می زنند و هنوز نگاهت می کنند.

آدم‌هایی که حواسشان به بچه های خسته ی توی مترو هست، بهشان جا می دهند، گاهی بغلشان می کنند.

دوست هایی که بدون مناسبت کادو می خرند،... مثلا می گویند این شال پشت ویترین انگار مال تو بود. یا گاهی دفتریادداشتی، نشان کتابی، پیکسلی.

آدم‌هایی که از سر چهار راه، نرگس نوبرانه می خرند و با گل می روند خانه.

آدم‌های پیامک‌های آخر شب، که یادشان نمی رود گاهی قبل از خواب، به دوستانشان یادآوری کنند که چه عزیزند، آدم‌های پیامک‌های پُر مهر بی بهانه، حتی اگر با آن ها بدخلقی و بی حوصلگی کرده باشی.

آدم‌هایی که هر چند وقت یک بار ایمیل پرمحبتی می زنند که مثلا تو را می خوانم و بعد از هر یادداشت غمگین، خط‌هایی می نویسند که یعنی هستند کسانی که غم هیچ کس را تاب نمی آوردند.

آدم‌هایی که اگر توی کلاس تازه وارد باشی، زود صندلی کنارشان را با لبخند تعارف می کنند که غریبگی نکنی.

آدم‌هایی که خنده را از دنیا دریغ نمی کنند، توی پیاده رو بستنی چوبی لیس می زنند و روی جدول لی لی می کنند.

همین‌ها هستند که دنیا را جای بهتری می کنند برای زندگی کردن

مثل دوستی که همیشه موقع دست دادن خداحافظی، آن لحظه‌ی قبل از رها کردن دست، با نوک انگشت‌هاش به دست‌هایت یک فشار کوچک می دهد… چیزی شبیه یک بوسه
وقتی از کنارشون رد میشی بوی عطرشون تو هوا مونده
وقتی باهاشون دست میدی دستت بوی عطرشونو گرفته
وقتی بارون میاد دستاشون رو به آسمونه
وقتی بهشون زنگ میزنی حتی وقتی که تازه خوابیدن با خوشرویی جواب میدنو میگن خوب شد زنگ زدی باید بلند میشدم
وقتی یه بچه میبینن سرشار از شورو شوق میشن و باهاش شروع به بازی کردن میشن
تو حموم آواز میخونن
آره همین ها هستند که هم دنیا رو زیبا میکنن هم زندگی رو لذت بخش تر

دم همشون گرم گرم
:gol:

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
واقعاااااااااا دم همشون گرم خيلي گلن اينجور ادما دوستان بيايد مام سعي كنيم اينطور باشم مهربون باشيم دل مردم رو بدست بياريم به خاطر خدا بقيه رو شاد كنيم دم همتون گرم
مرسي خيلي زيبا و مفيد;)

*Essi*

اخراجی موقت
جملات قشنگ بود اما باز هم رویایی و آرمانی با وارد کردن افراد به تفکر !!!!!

اتفاقا دوستی با آدم هایی خیلی خوب و احساسی اصلا به درد نمیخوره.

به آدم خوبا که تعدادشون هم خیلی زیاده بدی کنی، هم داغونشون میکنی هم خودت داغون میشی.

دوستی با آدم های عادی خوبه، با آدم هایی که بدی رو تجربه کردن، آدمای خوب و پاک و بی اشتباه واسه دوستی به نظر من خوب نیستند.

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

چقدر سیاه!:confused:
اتفاقا به نظر من هنوز هستن این جور افراد!
من خودم با چندتاشون دوستم!:)
دوستی با آدم های عادی خوبه، با آدم هایی که بدی رو تجربه کردن، آدمای خوب و پاک و بی اشتباه واسه دوستی به نظر من خوب نیستند.

اونوقت می تونم بپرسم چرا آدام های خوب برای دوستی مناسب نیستن؟:surprised:
به نظر شما آدمی که بدی را تجربه کرده چه تضمینی وجود داره که در حق من بدی نکنه؟
به نظر من فارق از آدم معمولی ، زشت یا زیبا

ملاک دوست خوب اینکه تو سختی ها کنارت باشه نه تو آسونی ها!
همون چیزی که دوست داره برای خودش اتفاق بیوفته را برای تو هم بخواد!
نه اونی که با هر بار اشتباه و ندونم کاریش تو را یه مرحله از زندگی عقب بنداره!

*Essi*

اخراجی موقت
چقدر سیاه!:confused:
اتفاقا به نظر من هنوز هستن این جور افراد!
من خودم با چندتاشون دوستم!:)

اونوقت می تونم بپرسم چرا آدام های خوب برای دوستی مناسب نیستن؟:surprised:
به نظر شما آدمی که بدی را تجربه کرده چه تضمینی وجود داره که در حق من بدی نکنه؟
به نظر من فارق از آدم معمولی ، زشت یا زیبا

ملاک دوست خوب اینکه تو سختی ها کنارت باشه نه تو آسونی ها!
همون چیزی که دوست داره برای خودش اتفاق بیوفته را برای تو هم بخواد!
نه اونی که با هر بار اشتباه و ندونم کاریش تو را یه مرحله از زندگی عقب بنداره!

نگفتم آدمای تبهکار، گفتم ادمایی که بدی رو تجربه کردن، حواستون به این نکته مهم باشه.

مثلا، من و شما دوستیم، من آدمی هستم که هیچ وقت توی زندگیم دروغ نگفتم، شما به من دروغ میگی، من ولت میکنم و درکت هم نمیکنم چون دروغ برام بی معنیه.

اما اگه خودم هم جاهایی دروغ گفته باشم، درکت میکنم و باهم میریم جلو.

آدم خوب مطلق تو سختی ها کنارت نمی مونه، شک نکن، چون ظرفیت درک بدی رو نداره.

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نگفتم آدمای تبهکار، گفتم ادمایی که بدی رو تجربه کردن، حواستون به این نکته مهم باشه.

مثلا، من و شما دوستیم، من آدمی هستم که هیچ وقت توی زندگیم دروغ نگفتم، شما به من دروغ میگی، من ولت میکنم و درکت هم نمیکنم چون دروغ برام بی معنیه.

اما اگه خودم هم جاهایی دروغ گفته باشم، درکت میکنم و باهم میریم جلو.

آدم خوب مطلق تو سختی ها کنارت نمی مونه، شک نکن، چون ظرفیت درک بدی رو نداره.

مطمئن باش خوبی مطلق در هیچ فردی وجود نداره!و خوبی و خوب بودن در آدم ها یه چیز نسبیه!
همینطور که اخلاق یک چیز نسبی هستش!

درضمن تا دوست را چی تعریف کنی شما!
این رو بگم که همکار،همکلاسی یا از اون هم بیشتر هم سفره ای بودن ملاک دوستی نیست!
دوست اونه که در خوشی و سختی شما بهش تکیه می کنی! همیشه می تونی روش حساب کنی ! و تا حدودی روحیاتتون با هم همخوانی داره!
کسایی که دوستای واقعی و ماندگار هستن مطمئن باش از روی شناختی که از همدیگه دارن و داشتن تونستن با همدیگه بمونن! وگرنه گپ و گفتگو و آشنایی های چند روزه که اسمش دوستی نیست هست؟

*Essi*

اخراجی موقت
مطمئن باش خوبی مطلق در هیچ فردی وجود نداره!و خوبی و خوب بودن در آدم ها یه چیز نسبیه!
همینطور که اخلاق یک چیز نسبی هستش!

درضمن تا دوست را چی تعریف کنی شما!
این رو بگم که همکار،همکلاسی یا از اون هم بیشتر هم سفره ای بودن ملاک دوستی نیست!
دوست اونه که در خوشی و سختی شما بهش تکیه می کنی! همیشه می تونی روش حساب کنی ! و تا حدودی روحیاتتون با هم همخوانی داره!
کسایی که دوستای واقعی و ماندگار هستن مطمئن باش از روی شناختی که از همدیگه دارن و داشتن تونستن با همدیگه بمونن! وگرنه گپ و گفتگو و آشنایی های چند روزه که اسمش دوستی نیست هست؟

شما در مجموع درست میگی.
ولی صمیمی ترین دوستات چه ویژگی هایی دارند؟
مسلما ویژگی هایی شبیه خودت.

خودت یک آدم خیلی خوب و کم خطا هستی یا نه خطا میکنی و اشتباه هم انجام دادی.

برای انتخاب دوست صمیمی به هر حال چندجا باید همدیگه رو تست کنین دیگه، مثلا یک کاری بکنی ببینی ظرفیت رازداریش چقدره، اگر ظرفیت نداشت دوست نیست.

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما در مجموع درست میگی.
ولی صمیمی ترین دوستات چه ویژگی هایی دارند؟
مسلما ویژگی هایی شبیه خودت.

خودت یک آدم خیلی خوب و کم خطا هستی یا نه خطا میکنی و اشتباه هم انجام دادی.

برای انتخاب دوست صمیمی به هر حال چندجا باید همدیگه رو تست کنین دیگه، مثلا یک کاری بکنی ببینی ظرفیت رازداریش چقدره، اگر ظرفیت نداشت دوست نیست.

خب اونوقت این چه ربطی به جمله شما داشت؟

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چند بار که اینو توضیح دادم.
شما خودت آدم عادی هستی یا آدم خوب؟

در دوستی هم دنبال آدمی میگردی که شبیه خودت باشه، پس دنبال آدم عادی میگردی.
غیر اینه؟
آدم خوب به نظر شما چه جوریه؟ نکنه اینجوریه ::D
آدمایی هستن که
هروقت ازشون بپرسی چطوری؟ می گن خوبم..

حالا خارج از شوخی! احساسی با خوب بودن خیلی خیلی فرق می کنه!
اونی که در نظر شماست شاید یه فرشته باشه! ولی اگه کمی هواسمون رو به دور و اطراف جمع کنیم می تونیم خیلی از این قبیل افراد را ببینیم!
این چیزهایی هم که دوستمون اشاره کردن فک نکنم تعریف آدم های خوب باشه!درسته این خصوصیت ها در آدم های خوب هست ولی ملاک خوب بودن فراتر از این هاست!

---
بعدش هم چرا فک می کنی آدم های خوب یه تافته جدا بافته هستن؟ بخدا لابلای همین ادم های عادی می تونی خیلی از این آدم ها را پیدا کنی!
درضمن بحث این بود که جامعه دیگه تا این حد سیاه نیست که نشه اینجور آدم ها(به اصطلاح شما خوب) و به اصطلاح من(احساسی و لطیف) را پیدا کرد!

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی استارتر عزیز

به آدم خوبا که تعدادشون هم خیلی زیاده بدی کنی، هم داغونشون میکنی هم خودت داغون میشی.

من خودم آدم احساسی هستم و95% موارد بالا منو یاد خودم میندازه. کی گفته دوستی با آدم های احساسی بدرد نمی خوره ؟ دوستی با ادم های خوب و احساسی لیاقت می خواد که سنگ دل ها ندارن و حتی سنگدل ها هم دوست دارن بام دوست بشن چه برسه به بقیه .اگه با یه ادم احساسی دوست بشی دیدتو به دنیا عوض می کنه و تازه میفهمی چه چیزا تو این جهان وجود داشت وتو ازش غافل بودی

آدم های خوب دل بزرگی دارن اگه بدی بهشون بشه یا بروت نمیارن یا خیلی زود فراموششون میشه دیگه خیلی زیادی بدی کنی چند روز باهات حرف نمی زنن

فکر میکنی ادم های احساسی و یا خوب بدی رو تجربه نکردن؟

اتفاقا آدم های خیلی خوب هستن که تو سختی ها کنارت می مونن واقعا تا حالا با آدم خیلی خوب رابطه داشتی؟ مطمئنی ظرفیت درک بدی رو ندارنن؟ دارم شاخ درمیارم

من نزدیک ترین دوستمم خدا رو شکر تا حدودی این خصوصیات و داره و من از کنارش بودن لذت میبرم و چه تو شادی ها و چه تو سختی ها در کنار منه

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
من خودم آدم احساسی هستم و95% موارد بالا منو یاد خودم میندازه. کی گفته دوستی با آدم های احساسی بدرد نمی خوره ؟ دوستی با ادم های خوب و احساسی لیاقت می خواد که سنگ دل ها ندارن و حتی سنگدل ها هم دوست دارن بام دوست بشن چه برسه به بقیه .اگه با یه ادم احساسی دوست بشی دیدتو به دنیا عوض می کنه و تازه میفهمی چه چیزا تو این جهان وجود داشت وتو ازش غافل بودی

آدم های خوب دل بزرگی دارن اگه بدی بهشون بشه یا بروت نمیارن یا خیلی زود فراموششون میشه دیگه خیلی زیادی بدی کنی چند روز باهات حرف نمی زنن

فکر میکنی ادم های احساسی و یا خوب بدی رو تجربه نکردن؟

اتفاقا آدم های خیلی خوب هستن که تو سختی ها کنارت می مونن واقعا تا حالا با آدم خیلی خوب رابطه داشتی؟ مطمونی ظرفیت درک بدی رو ندارنن؟ دارم شاخ درمیارم

من نزدیک ترین دوستمم خدا رو شکر تا حدودی این خصوصیات و داره و من از کنارش بودن لذت میبرم و چه تو شادی ها و چه تو سختی ها در کنار منه

اولا شما در دسته برادران هستین یا در دسته خواهران؟

باورهای مارو تجارب ما در زندگی شکل میده دوست من.

حرف های من هم با توجه به تجربیات شخصی خودم هست و حرفای شما مسلما با توجه به تجربیات خودتون در زندگی.

من به این جمله کاملا رسیدم امروز :

هرچقدر هم که خوب باشی کسی قدرت رو نمی دونه و هیجکس نمی فهمه که تو چه قدر ادم خوبی هستی !!!!

اما اگر یک اشتباه کنی، همه ازت زده میشن و میشه بدترین اشتباه توی تاریخ !

من کلا از آدم هایی که فکر میکنند خوب هستند بدم اومده.

بدها رو بهتر درک میکنم، آدم های خطاکار رو بهتر از آدم های کم خطا و مثبت درک میکنم.

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز

آرماني نيست

من از اين آدما ديدم اسي

اما همين آدماي گل هم مثل گل چيده ميشن / زير پا له ميشن (باور كن )

البته اينجور آدما هم خب نيست / ديگه اين آدما هم زيادي شيش ميزنن

*Essi*

اخراجی موقت
آرماني نيست

من از اين آدما ديدم اسي

اما همين آدماي گل هم مثل گل چيده ميشن / زير پا له ميشن (باور كن )

البته اينجور آدما هم خب نيست / ديگه اين آدما هم زيادي شيش ميزنن

میدونم هستند، باید اونها رو در زر ورق پیچید.

آدم بد خوبه یکی بزنی زیر گوشش بخنده نه اینکه گریه کنه بره خونه مامانش !!!!!!!!!

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا شما در دسته برادران هستین یا در دسته خواهران؟

باورهای مارو تجارب ما در زندگی شکل میده دوست من.

حرف های من هم با توجه به تجربیات شخصی خودم هست و حرفای شما مسلما با توجه به تجربیات خودتون در زندگی.
بدها رو بهتر درک میکنم، آدم های خطاکار رو بهتر از آدم های کم خطا و مثبت درک میکنم.

پسرم

درسته شما می تونستی بگی آدم احساسی بدرد دوستی با من(یا هر کسی) نمی خوره .مثل این می مونه که هر کس باید با کسی که فرهنگش یهش می خوره دوست شه

اولا احساسی با خوب فرق داره
دوما هر چقدر خوبی کردم (به کسی که ارزششو داره) چند برابر خوبی دیدم . به کسی هم که ارزششو نداره تا یه حدی خاصی خوبی کردم تا جایی که اگه قدرمو ندونست نگم چه ادم نامردی

بعدشم من با کسایی دوست هستم که اگه اشتباهی کنم منو می بخشن بدون هیچ منتی و خوذمم همینطوریم
اصلا با ادم های بد هم دمخور نمیشم چون منو نسبت به دنیا و همه ی زیبایهاش بد بین می کنه و یواش یواش قلبو سیاه می کنه

اینم تجربیات من که اگه خوب باشی و دنبال افراد خوب بگردی خیلی راهت پیداشون می کنی واز این که در کتارشونی احساس خوشبختی می کنی

*Essi*

اخراجی موقت
بعدشم من با کسایی دوست هستم که اگه اشتباهی کنم منو می بخشن بدون هیچ منتی و خودمم همینطوریم
اصلا با ادم های بد هم دمخور نمیشم چون منو نسبت به دنیا و همه ی زیبایهاش بد بین می کنه و یواش یواش قلبو سیاه می کنه

اینم تجربیات من که اگه خوب باشی و دنبال افراد خوب بگردی خیلی راهت پیداشون می کنی واز این که در کتارشونی احساس خوشبختی می کنی

پس خوش به حالت که چنین دوستانی داری. (جدی میگم)

البته گفتم وقتی میگم آدم بد، آدم دزد و قاچاقچی و... منظورم نیست، منظورم آدمایی هست که طعم اشتباهات کوچک و بزرگ رو توی زندگیشون چشیدن.

البته آدمای خوب رو سریع میشه پیدا کرد، باید دید در لحظات واقعا سخت چندتاشون همون خوب باقی میمونند.

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس خوش به حالت که چنین دوستانی داری. (جدی میگم)

البته گفتم وقتی میگم آدم بد، آدم دزد و قاچاقچی و... منظورم نیست، منظورم آدمایی هست که طعم اشتباهات کوچک و بزرگ رو توی زندگیشون چشیدن.

البته آدمای خوب رو سریع میشه پیدا کرد، باید دید در لحظات واقعا سخت چندتاشون همون خوب باقی میمونند.

مرسی عزیز
واقعا هم همینطوره پیدا کردن دوست خوب تو این زمونه خیلی سخته. هفت خوان رستمو باید رد کنی تا بتونی یک نفرو بشناسی

منم منظور از آدم بد کسایی بود که ذاتشون بده و از بدی کردن به دیگران لذت می برن و فقط به فکر خودشونن و برای موفقیت خودشون هرکاری می کنن حتی رفیق فروشی و قدر خوبی های دوستشون رو نمی دونن و با یه اشتباه از پشت به دوستشون خنجر می زنن و آدم های 2 رو و2روق گویی هستن و غیره:smile:

و من هم طعم اشتباه های کوچیکو بزرگ و چشیدم ولی به لطف دوستان نمیذاشتن که این زخم شدید بشه و خیلی زود اشتباهاتمو از یادم میبردن نه این که اشتباهاتمو چماق کنن و بزنن تو سرم
.
.
بازم ممنون

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همیشه خوب بودن،عادت قشنگیه،اما نمیدونم چرا با وجود خوبی که به بعضی افراد میکنی فکر میکنن یه ریگی به کفشت هست انگار واسه بعضیا یه چیز ماورایی یا غیر قابل هضمه یه چی تو این مایه ها

شوما میگه کنکور ندارین اومدین اینجا؟:)

بالا