مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

sepideh-h

عضو جدید
سلام:smile:
صفحه آبی مرگ کسی چیزی دربارش میدونه؟:(
کامپیوتر منم مدتیه این صفحه رو میاره...هاردمو فرمت کردم ویندوزمو عوض کردم آخرشم رمو هاردمو تو یه سیستم
دیگه تست کردم مشکل ازونا نبود...گفتم شاید از سی پی یوا خمیر سیلیکن زدم درست شده بود ولی امروز دوباره
همون صفحه اومد میشه لطفا بگید چیکار کنم؟:heart::gol::heart:
اینم خطاش
stop:0x00000077(0xc000000e,0xc000000e,0x00000000,ox01a8f000
beginning dump of physical memory

1pooya

عضو جدید
کامپیوتر منم مدتیه این صفحه رو میاره...هاردمو فرمت کردم ویندوزمو عوض کردم آخرشم رمو هاردمو تو یه سیستم
دیگه تست کردم مشکل ازونا نبود...گفتم شاید از سی پی یوا خمیر سیلیکن زدم درست شده بود ولی امروز دوباره
اینم خطاش

دقت کنید نوشته فیزیکال مموری. و این یعنی رم. اشکال دقیقا از رم شماست. باید آن را عوض کنید. اینکه در سیستم دیگر تست کردید دلیل بی ایراد بودن آن نیست. (تست به این معنا نیست)

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم خطاش
سلام...
ببین جایی از سیستمت اتصالی نمیده... مثلا درگاه رم .
کلا سیستمت رو یه دور تمیزش کن...
با تشکر...

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
به نام خدای دوست داشتنی
سلام به همه ی مهندسان عزیز!
من دو تا سوال داشتم:
1.استفاده از فن اکسترنال برای لپ تاپ موثره و آیا اصلا ضرر نداره ؟
2.من باتری لپ تاپم بیش از 2 دقیقه شارژ نگه نمی داره یعنی عملا خراب شده اشکالی نداره که هنوز هم ازش استفاده کنم ؟یعنی نیاز به در آوردنش نیست؟
ممنون

1pooya

عضو جدید
به نام خدای دوست داشتنی
سلام به همه ی مهندسان عزیز!
من دو تا سوال داشتم:
1.استفاده از فن اکسترنال برای لپ تاپ موثره و آیا اصلا ضرر نداره ؟
2.من باتری لپ تاپم بیش از 2 دقیقه شارژ نگه نمی داره یعنی عملا خراب شده اشکالی نداره که هنوز هم ازش استفاده کنم ؟یعنی نیاز به در آوردنش نیست؟
ممنون
1- موثر است. مثلا فرض کنید شما لپ‌تاپ‌تان را بگذارید روی کاناپه. عملا تهویه اطراف آنرا خیلی محدود کرده اید. مانند اینکه کیس کامپیوتر را بگذاریم داخل کمد و فرقش را با وقتی که در مسیر هوا گذاشته باشیم. در یک حالت ضرر داره که این فن شما اتصالی شدیدی داشته باشد و برقی که از یواس‌بی میگیرد را خیلی بالا پایین کند.
2- عملا باید استفاده کنید. بدون باتری مگر میتوانید برق با وصل کنید و از ان استفاده کنید؟ باتری تان کاملا هم از بین رفته باشد باید داخل لپ‌تاپ بماند.

راستی چرا زنده باد کره جنوبی؟

• Like
واکنش ها: mjvm

hamraz

عضو جدید
سلام به خدمت دوستان
من یه dell xps L502 گرفتم درایور کارت گرافیک غیر فعال شده یعنی از اول بود که درایور آپدیت نصب کردم درست شد اما بازم غیر فعال شده یعنی وسط بازی هنگ کرد و دیگه کار نکرد ممکنه مشکل سخت افزاری باشه؟ چون من حتی ویندوزم رو هم عوض کردم. 275.33 که جدیدترین درایور nvidia هستش نصب کردم ولی جواب نداد مشکل از چی می تونه باشه؟

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
1- موثر است. مثلا فرض کنید شما لپ‌تاپ‌تان را بگذارید روی کاناپه. عملا تهویه اطراف آنرا خیلی محدود کرده اید. مانند اینکه کیس کامپیوتر را بگذاریم داخل کمد و فرقش را با وقتی که در مسیر هوا گذاشته باشیم. در یک حالت ضرر داره که این فن شما اتصالی شدیدی داشته باشد و برقی که از یواس‌بی میگیرد را خیلی بالا پایین کند.
2- عملا باید استفاده کنید. بدون باتری مگر میتوانید برق با وصل کنید و از ان استفاده کنید؟ باتری تان کاملا هم از بین رفته باشد باید داخل لپ‌تاپ بماند.

راستی چرا زنده باد کره جنوبی؟

سلام
خیلی ممنون مهندس اما اتصالی داشتن فن از کجا قابل تشخیصه؟
در مورد زنده باد چون تمام هدف و زنگی و آرزوم اونجاست !
بازم مرسی!

siavash_m689

عضو جدید
سلام لپتاپ من ویوو سونی cw هست
چندوقت پیش تو دانشگاه اتفاقی افتاد و در لپتاپ بیش از حد باز شد و لولای سمت چپش (که سیم های فلت ال ای دی از اون میگذره )درومد
بردم دادم جایی درستش کرد بعد دیدم مانیتورش کمرنگ کمرنگ شده مثلا وفتی لپتاپ روشن میشد مارک vaio به سختی معلوم بود بعد خودم باز کردمشو کانکتور ها و سیمهاشو بازرسی کردم همه چی درست بود کانکتور دقیقا سر جاش بود
فلت ال ای دی رو تکون دادم جابجا کردم که شاید یک قطعی داشته باشه ولی تصویر هیچ تعییری نکرد
به مانیتور کامپیبوتر هم وصلش کردم دیدم تصویر داره مطمعا شدم که از کارت گرافیک نیست
سه تا احتمال داره
یا کابلش ال ای دی (فلت) که در بین لولا ها بوده از داخل پاره شده که قیمتش 80 تومنه
البته از نظر فیزیکی هیچ پارگیی معلوم نبود و کابل محکمی به نظر میرسید
احتمال دیگه ای هم هست شاید بیش از حد کشیده شده کانکتور از برد پایین در اومده که من اصلا نمیدونم طرف دیگه چه شکلیه دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنید لطفا
و احتمال اخر ال ای دی که قیمتش 150 تومنه سوخته
کسی از دوستان یه تعمیرکار منصف و با تجربه میشناسه ادرس بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من با دیدن تعمیرکار اولی خیلی خیلی میترسم همه میگن بلدیم بعد گند میزنن

suraty

عضو جدید
منبع تغذیه

منبع تغذیه

با سلام. سیم اتصالی بین پریز برق و منبع تغذیه دارای سه کانکتور می باشد نام و کار هر کدام چیست؟

amindarbasi

کاربر فعال
سلام وقتی با برنامه های گرافیکی کار می کنم بعضی اوقات مانیتور خاموش میشه و مجبور به ریستار میشم اگه میشه کمک کنییید

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام وقتی با برنامه های گرافیکی کار می کنم بعضی اوقات مانیتور خاموش میشه و مجبور به ریستار میشم اگه میشه کمک کنییید
سلام...
ببین کارت گرافیکت سالم هستش؟؟؟
بیش از حد داغ نمی کنه؟؟؟
اتصالی نداره؟؟؟
تویه جاش محکم هستش؟؟؟
سوکت مانیتورت سالم و محکم هستش؟؟؟
با تشکر...

amindarbasi

کاربر فعال
از نظر سالم بودن سوكتها و كارت گرافيك مطمئنم ولي چطور مي توانم داغ نكردنش هم مطمئن بشم

!/!

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر سالم بودن سوكتها و كارت گرافيك مطمئنم ولي چطور مي توانم داغ نكردنش هم مطمئن بشم

برنامه gpu-z رو از اینجا دانلود کن
از سربرگ sensor قسمت gpu temperture دمای کارت رو موقع کار کردن ببین چقدره
نباید بالای 85 باشه

shahramjaz

عضو جدید
سلام دوستان
من یک مشکلی دارم که ممنون میشم به من کمک کنید.
من با کامپوتر دسکتاپم مشکل پیدا کردم و ویندوزش به هم ریخت و منم مجبور شدم که کلا" هاردشو در بیارمو به یک کامپیوتر دیگه وصل کنم و فرمتش کنم. ولی هر چی سعی میکنم که ویندوز ایکس پی رو روش بریزم نمیشه(میخوام ویندوز هفت بریزم ولی بوت نیست، اینه که باید اول یک ویدوز بوت بریزم بعد 7 رو بریزم). البته نمیدونم اشکال از سی دی ویندوز هست یا اینکه چیز دیگه. من هم دسترسی به ویندوز دیگه ای ندارم(من ایران نیستم). حالا میخوام بدونم کسی میتونه منو راهنمائی کنه که از کجا میتونم ویندوز7 بوت رو دانلود کنم؟ ممنون. در ضمن یک نفر از دوستانم به من گفت که چون درایو های من Sata هست ، مشکل از اونه. منم رفتم یک هارد و یک دی وی دی رایتر PATA گرفتم و وصل کردم ولی بازم نشد. (البته اونا رو پس دادم.)

mohammad_ma

عضو جدید
با سلام خدمت همگي
موقعي كه كامپيوتر را روشن ميكنم با اين پيغام مواجه ميشوم(قبل از بالا امدن ويندوز)
verifying DMI pool data........
disk boot failure insert system disk and press enter
از يه نفر پرسيدم گفت شايد مشكل از هارد باشه كه سيستم نميشناسدش
نظر شما چيه و راهكار؟
با تشكر

siavash_m689

عضو جدید
سلام لپتاپ من ویوو سونی cw هست
چندوقت پیش تو دانشگاه اتفاقی افتاد و در لپتاپ بیش از حد باز شد و لولای سمت چپش (که سیم های فلت ال ای دی از اون میگذره )درومد
بردم دادم جایی درستش کرد بعد دیدم مانیتورش کمرنگ کمرنگ شده مثلا وفتی لپتاپ روشن میشد مارک vaio به سختی معلوم بود

کسی از دوستان یه تعمیرکار منصف و با تجربه میشناسه ادرس بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من با دیدن تعمیرکار اولی خیلی خیلی میترسم همه میگن بلدیم بعد گند میزنن

آقا تروخدا جواب بدید دوستانی که سر رشته دارن

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همگي
موقعي كه كامپيوتر را روشن ميكنم با اين پيغام مواجه ميشوم(قبل از بالا امدن ويندوز)
نظر شما چيه و راهكار؟
با تشكر
با سلام،
اتصالات مربوط به هارد رو چک کنید و از محکم بودنشون مطمئن بشید!
سیستم رو با یه پاور دیگه تست کنید. ممکنه که مشکل تون از پاور باشه! همین طور می تونید برق سی دی رام ها رو بکشید و تست کنید!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همگي
نظر شما چيه و راهكار؟
با تشكر

با سلام
دوست عزیز توی مرحله پست هارد شما با بایوس Config نمیشه .
یه هارد دیگه رو چک کردید ؟
مشکل از هارد یا بایوس میتونه باشه .
ابتدا یکبار تنظیمات بایوس را چک کنید و ببینید آیا بوت از روی هارد فعال است یا نه ؟ معمولا اگر فلاپی به عنوان بوت اول تعریف شود و دستگاه فلاپی نصب باشد و مشکل داشته و یا فلاپی دیسک داخل دستگاه باشد چنین پیغام خطاهایی خواهد داد .
در غیر اینصورت :
برای اولین کار میتونید یکبار سیستم رو از برق کشیده و به حالت Clear CMOS قرار بدهید . و بعداز وصل کابل ها و برق ببینید درست می شود یا نه ؟
اگر اینکار جواب نداد بروید دنبال هارد دیگر (پیشنهاد می کنم با یک هارد دسته 2 تست کنید اگر جواب داد بروید دنبال خرید هارد) . اگر با هارد دیگر هم همین مشکل بود به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید .
نتیجه را بنویسید تا بیشتر کمکتان کنم .
با تشکر - سیستم 32

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا تروخدا جواب بدید دوستانی که سر رشته دارن

سلام...
خوب اون نظری که دادیم خوب نبود؟؟؟
ببر ولیعصر یه نمایندگی هست... ولی آدرس دقیقش رو نمیدونم...
شایدهم چیپ مانیتور عیب پیدا کرده.....
ولی اگه بردی نمایندگی ...بگو جلویه خودم تعمیرش کن... چیزهای خانوادگی توش دارم...میترسم ... از این چیزها....
با تشکر...

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یک مشکلی دارم که ممنون میشم به من کمک کنید.
من با کامپوتر دسکتاپم مشکل پیدا کردم و ویندوزش به هم ریخت و منم مجبور شدم که کلا" هاردشو در بیارمو به یک کامپیوتر دیگه وصل کنم و فرمتش کنم. ولی هر چی سعی میکنم که ویندوز ایکس پی رو روش بریزم نمیشه(میخوام ویندوز هفت بریزم ولی بوت نیست، اینه که باید اول یک ویدوز بوت بریزم بعد 7 رو بریزم). البته نمیدونم اشکال از سی دی ویندوز هست یا اینکه چیز دیگه. من هم دسترسی به ویندوز دیگه ای ندارم(من ایران نیستم). حالا میخوام بدونم کسی میتونه منو راهنمائی کنه که از کجا میتونم ویندوز7 بوت رو دانلود کنم؟ ممنون. در ضمن یک نفر از دوستانم به من گفت که چون درایو های من Sata هست ، مشکل از اونه. منم رفتم یک هارد و یک دی وی دی رایتر PATA گرفتم و وصل کردم ولی بازم نشد. (البته اونا رو پس دادم.)

با سلام
دوست عزیز ویندوز XP که قصد نصب داشتید کجا پیغام خطا می داد . متن خطا چه بود ؟
متن خطا را بنویسید یا از صفحه اسکرین خود عکس بگیرید و روی پست بگذارید تا بهتر کمکتان کنیم .
برای دانلود ویندوز 7 بوت چیز خاصی نمی دونم.
با تشکر - سیستم 32

seyedmansour

عضو جدید
با سلام
من میخواستم در مورد cpu وعمکلرد وویژگیهاش تو کامپیوتر همه چیز را بدانم.چطور بفهمیم یک cpu چند هسته دارد؟کش در سی پی یو به چه معنیه؟نکات لازم برای خرید یک سی پی یو خوب چیه؟واینکه فرکانس سی پی یو چقدر در کارایی سی پی یو وانتخاب یک سی پی یو خوب تأثیر دارد؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
من میخواستم در مورد cpu وعمکلرد وویژگیهاش تو کامپیوتر همه چیز را بدانم.چطور بفهمیم یک cpu چند هسته دارد؟کش در سی پی یو به چه معنیه؟نکات لازم برای خرید یک سی پی یو خوب چیه؟واینکه فرکانس سی پی یو چقدر در کارایی سی پی یو وانتخاب یک سی پی یو خوب تأثیر دارد؟

با سلام و خسته نباشید...
سی پی یو... دارایی ویژگی های زیادی هستش مثل نوع معماری به کار رفته باس گذرگاه و وات برق مصرفی... و غیره ...
ولی چیزی که به درد شما بخوره.. همون چیزهایی هستش که گفتید...
در مورد اینکه چه مدلی بفهمید چند هسته ای هستش خوب تویه گوگل اسم و شماره ی اون رو بزنید... مثلا AMD Athlon 64 XII 250 AM3 .... خوب وقتی که این رو سرچ می کنید سایتهای اول یا دوم اطلاعات دقیقی از جمله نوع معماری و وات مصرفی و بقیه رو بهتون میدن... که این اطلاعات شامل تعداد Core های اون هم میشه...
کش سی پی یو یعنی مقدار حافظه ای که یک سی پی یو در اختیار داره (البته به صورت خیلی خیلی سریع... و چون این حافظه گرون هستش هر سی پی یویی که این مقدار حافظه اش بالا باشه خوب به طبع گرون تر هم هستش...) ولی باید ببینید که کارتون چی هستش ..اگه شما برای کار به محاسبات خیلی خیلی سنگین برخورد می کنید پس باید سی پی یویی با حافظه ی کش بالا بگیرید...وگرنه ممکنه که این حافظه زیاد به دردتون نخوره و فقط خرج تهیه ی سیستم رو بالا ببره....
نکات لازم در مورد خرید سی پی یو ...
۱- مقدار پولی که می خوای براش خرج کنی.
۲- کاری که می خوای برات بکنه.
۳- می خوای که اون سی پی یو تا چند سال بهت بازدهی لازم رو بده...
در مورد فرکانس سی پی یو باید بگم که همیشه این طور نیست...تویه بعضی از برنامه ها ممکنه همه ی سی پی یو ها با فرکانس های متفاوت تویه یه زمان یه کار رو انجام بدند... ولی در کل بازم بستگی به کاری که می خواید انجام بدید اهمیت داره...هرچند که فرکانس های بالا به مقدار رم بیشتری هم احتیاج دارند ...وگرنه یک سیستم با رم ۱ گیگا بایت و فرکانس سی پی یویه ۳ و تعداد ۴ هسته با یه سیستم با رم ۲ گیگابایت و فرکانس ۳ و یک هسته زیاد با هم فرقی ندارند....
در مورد انتخاب یک سی پی یویه خوب باید به کاری که می خواید انجام بدید فکر کنید... خوب طبیعتا هرچی بیشتر خرج کنی بیشتر هم آش می خوری...
ولی نوع مادر بورد هم رویه کار سی پی یو تاثیر میذاره....
بازم اگه سوالی داشتی بگو.... خوشحال میشم راهنماییت کنم...
با تشکر...

shahramjaz

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز ویندوز XP که قصد نصب داشتید کجا پیغام خطا می داد . متن خطا چه بود ؟
متن خطا را بنویسید یا از صفحه اسکرین خود عکس بگیرید و روی پست بگذارید تا بهتر کمکتان کنیم .
برای دانلود ویندوز 7 بوت چیز خاصی نمی دونم.
با تشکر - سیستم 32

ممنون از جوابتون
من سعی کردم که ویندوز ایکس پی رو نصب کنم ولی بعد از اینکه صفحه اولش اومد و سیستم رو چک کرد، وقتی که نوبت به کپی کردن فایلهای ویندوز به هارد میشه، یک دفعه پیغام میده که یک دیسکت در فلاپی هست، اول اونو خارج کنید و بعدش هم ری استار میکنه. در حالی که اصلاً سیستم فلاپی درایو نداره. چند بار سعی کردم ولی همش همین پیغام رو میده.
از دیروز هم یک دی وی دی ویندوز 7 رو از کسی گرفتم، ولی وقتی میخوام از روی دی وی دی ، ران کنم، این پیغام میاد:
"bootmgr is misssing"
بعدش هم میخواد که کنترل آلت دیلیترو بزنم و دوباره شروع کنم.
حالا نمیدونم چه جوری باید یک ویندوز رو به خوردِ سیستم بدم.
ممنون میشم که منو راهنمائی کنید.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون از جوابتون
من سعی کردم که ویندوز ایکس پی رو نصب کنم ولی بعد از اینکه صفحه اولش اومد و سیستم رو چک کرد، وقتی که نوبت به کپی کردن فایلهای ویندوز به هارد میشه، یک دفعه پیغام میده که یک دیسکت در فلاپی هست، اول اونو خارج کنید و بعدش هم ری استار میکنه. در حالی که اصلاً سیستم فلاپی درایو نداره. چند بار سعی کردم ولی همش همین پیغام رو میده.
از دیروز هم یک دی وی دی ویندوز 7 رو از کسی گرفتم، ولی وقتی میخوام از روی دی وی دی ، ران کنم، این پیغام میاد:
"bootmgr is misssing"
با سلام،
احتمالاً CDتون مشکلی داره که این مشکل پیش میاد! در صورت امکان با یه CD دیگه امتحان کنید!
اون پیغام هم ازتون می خواد که اگه دیسکتی هست خارجش کنید، چون فرض رو بر این می ذاره که First Boot سیستم از فلاپیه و ممکنه بعد از ریستارت مجدداً از فلاپی بالا بیاد!!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از جوابتون
"bootmgr is misssing"

با سلام
دوست عزیز به نظر میاد تنظیمات بوت درست نیاشه .
بعد از وارد شدن به تنظیمات بایوس (با زدن کلید Delete در هنگام روشن شدن سیستم) وارد فهرست تنظیمات بوت شوید و First Boot را CD/DVD Rom بگذارید (معمولا برند درایو سی دی نمایش داده می شود) Second Boot را هم هارد دیسک قرار دهید . با زدن کلید F10 و یا گزینه Save and Exit از صفحه بوت خارج و اقدام به نصب ویندوز کنید .
نتیجه را بنویسید تا بتوانم بیشتر کمکتان کنم .
با تشکر - سیستم 32

cna1366

عضو جدید
سلام
من یه مدتیه پسورد بایوس لپتاپم رو فراموش کردم ... هر کاری هم که بود انجام دادم ولی نتونستم اون پسوردو پاک کنم ... باتریشو هم در آوردم ولی بازم ازبین نرفت ... یه سری دستور هم توی cmd تایپ کردم (Debug) ولی بازم نشد حالا به نظر شما چیکار کنم آیا میشه با یه نرم افزار ی چیزی اونو پاک کنم یا نه؟

cna1366

عضو جدید
مدل لپ تاپ Dell 1564
منظورم از باتری همون باتری روی مادربورده که به مدت 2-3 دقیقه بیرون اوردم و دوباره جازدم ولی جواب نداد

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من یه مدتیه پسورد بایوس لپتاپم رو فراموش کردم ... هر کاری هم که بود انجام دادم ولی نتونستم اون پسوردو پاک کنم ... باتریشو هم در آوردم ولی بازم ازبین نرفت ... یه سری دستور هم توی cmd تایپ کردم (Debug) ولی بازم نشد حالا به نظر شما چیکار کنم آیا میشه با یه نرم افزار ی چیزی اونو پاک کنم یا نه؟

با سلام
دوست عزیز
برای پاک کردن اطلاعات ذخیره شده بایوس (CMOS) درسته که میشه با برداشتن باتری بک آپ این کار رو کرد ولی در بعضی از مدل های لپ تاپ این کار امکان پذیر نیست چون اطلاعات CMOS بر روی یک خازن یا IC ذخیره می شوند که برای پاک کردن اطلاعات آن بایستی حتما جامپر مربوطه را پیدا کرده و به حالت Clear CMOS قرار داد تا اطلاعات بایوس را به حالت پیشفرض کارخانه دربیاورد .
در بعضی مادربردها این جامپر تعبیه نشده و با برعکس قراردادن باتری این اتفاق می افتد و در بعضی دیگر مجبور به رایت دوباره بایوس می شوند . شما موارد گفته شده را بررسی کنید و اگر با هیچکدام نتیجه نگرفتید می توانید با مراجعه به نمایندگی لپ تاپ درخواست رایت مجدد بایوس و یا تعویض بایوس را بدهید .
با تشکر - سیستم 32