سخت ترین درس مهندسی کامپیوتر (در مجموع کاردانی و کارشناسی)

gaslakh

عضو جدید
سلام به نظرتون سخت ترین :eek:درس رشته کامپیوتر چیه ؟ (در کل دوره کاردانی و کارشناسی )
خواهشمندم حتما نظر بزارید؟

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط طراحییییییییی الگوریتم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط طراحییییییییی الگوریتم

سلام...
به نظر من بستگی به استاد داره....
اگه استاد خوب باشه ...همه درس ها خوب و راحت هستند
اگه هم که استاد نفمه که چی داره میگه..مثل استادهای دانشگاه ما.... نه همه درسها برات سخت میشه...بلکه از دانشگاه هم بدت میاد....و قید درس رو میزنی...
با تشکر....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظریه زبانها وماشینها
;)

من نظریه رو دوست داشتم، آره، پیچیده است ولی قلق هم داره، به نظرم خیلی سخت نیست....

سلام...
اگه هم که استاد نفمه که چی داره میگه..مثل استادهای دانشگاه ما.... نه همه درسها برات سخت میشه...بلکه از دانشگاه هم بدت میاد....و قید درس رو میزنی...
با تشکر....

به استاد هم بستگی داره ولی نه زیاد،
من برا همین طراحی الگوریتم یکی از بهترین اساتید رو داشتم، شاید هم همین باعث شده بود این همه ازمون کار بکشه :cry:
برا هیچ درسی هرگز به اندازش وقت و انرژی نزاشتم که اونم تازه فقط پاس بشم ، هنوزم می گم خیلییییییی سنگینه

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به استاد هم بستگی داره ولی نه زیاد،
سلام...
آخه شما استادهای ما رو نداشتید که....
تویه کلاس می گفتند این مبحث نمیاد....آخر ترم تویه امتحان می اومد....
یا مثلا میگفت فلان کتاب خوبه...رفرنس من هم از اونه...آخرش از یه کتاب دیگه امتحان می گرفتند.... تازه جالبه که تویه کلاس از هر دوتا کتاب هم ایراد می گرفتند...
و بقیه ی چیزهایی غیر ممکن دیگه...
با تشکر...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ساره 68

عضو جدید
سلام...
با تشکر....
کاملا موافقم
بعضی استادا درسای سخت رو اینقدر خوب میگن که واقعا اسون میشه بعضی استادا هم اینقدر بد درس میدن اصلا ادم دوست ندارمه جزوشو باز کنه و بخونش

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
به نظر من حرف emreh عزیز درسته، بستگی به استاد درس هم داره. در کل اگر درس رو بخونی، سختی معنی نمیده. خداییش درسامون هیچ کدومش خیلی سخت نبود :)

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من از ابتدای شروع به یادگیری همیشه با درس های حفظ کردنی مشکل داشتم و هنوز هم دارم .
مثل ادبیات و زبان فارسی - اخلاق - معارف - و ...
ولی با درس هایی که مثل ریاضی و فیزیک و ریاضی کاربردی هستند خیلی جورم و بهترین درس هام این درسا هستند .
مبانی کامپیوتر و برنامه سازی - نقشه کشی صنعتی و امثالهم خوب و راحت بودند . نمی دونم چرا بعضی از دوستان سخت می گیرند .
مبانی از 124 نفر 3 گروه ترم قبل فقط 24 نفر خودشون قبول شدند و 19 نفر هم با کمک های شایان ذکر استاد قبولی گرفتند .
نمره من شد 20 و یکی از دوستان می گفت 20 گرفتی قصر(Gheser) در رفتی ها ، یادت باشه !!!
ولی فارسی ترم قبل شدم 14 .
استاد مبانی ما که منو تازه شناخته بود با دیدن نمره فارسی من تعجب کرد و به استاد گفت تو اشتباه می کنی .
(ضمنا استاد مبانی ما پسر رئیس دانشگاه هست )
با تشکر - سیستم 32

rose22

عضو جدید
فکر کنم طراحی الگوریتم سنگین ترین درس کارشناسی باشه ولی شیرینه
من که خیلی دوستش داشتم.

آذر دخت

عضو جدید
استاد طراحی الگوریتم ما خیلی خوب بود. واسه همین خیلی تو این درس مشکل نداشتم.
ولی به نظر من از همه بدتر معماری کامپیوتره. واقعاً وحشتناک بود.

gaslakh

عضو جدید
برا من که طراحی خیلی آسون بود ولی به نظر من نظریه زبانها از اون پیچیده تره . البته من عاشق درس اصول طراحی کامپایلرم .

ساره 68

عضو جدید
من اصلا طراحی الگوریتم برام سخت نبود چون استادم فوق العاده خوب درس میداد

من که نمیفهمم!
اگر هیچ درسی سخت نیست و یا استاد کمک میکنه و اسون میشه
چرا توی دنیا هر کسی نمیتونه الگوریتمهای هوش مصنوعی رو با زبان صفر و یک اسمبلی درست پیاده کنه
و متخصصین این امر توی دنیا خیلی کم هستند؟!

توی سازمانهائی مانند ناسا
و یا شرکتهائی مانند مایکروسافت، ای بی ام، سان، اوراکل و غیره هزاران استاد فوق تخصص
اگر الگوریتمهای هوش مصنوعی رو میتوانستند پیاده کنند که امروز مجبور نبودیم
توی سر کامپیوتر چکس بزنیم تا چند تا حرف رو توی صفحه تایپ کنه؟!

یک الگوریتم خوب میتونه کل دنیای کامپیوتر رو متحول کنه!

پس ربطی به استاد نداره!

اونائی که میگند اسونه بیان یک پروژه طراحی کنند که از دور بین عکس رو بگیره و با همون عکس یک
فیلم انیمیشنی که صاحب اون عکس در حال دلقک بازی هست رو تولید و پخش کنه!

فکر میکنین بتونین الگوریتم چنین سیستمی رو پیاده کنین؟!

البته من تا هشتاد درصد کار میتونم کمکتون کنم بیست درصد کار بعهده خودتون! ;)

mona_serendipity

عضو جدید
البته دوست خوبمون مشخص نکردن توی کدوم گرایش کامپیوتر، ولی چون خودم مهندسی سخت افزار بودم، در مورد همین صحبت می کنم. تجربه ای که خود من توی دانشگاه داشتم این بوده که درس رو اگه از راهش بخونی و درست یاد داده و یاد گرفته بشه، هیچ درسی سخت نیست. خود من درس هایی رو که همه 2-3 بار با نمره های افتضاح می افتادن، دفعه اول با نمره های 17-18 پاس می کردم. مثل طراحی مدار واسط، مدارهای الکترونیکی 2، مدارهای الکترونیکی، سیستم های کنترل خطی، معماری کامپیوترو... ولی از اون طرف فیزیک 1 و فیزیک 2 رو هر کدوم رو یکبار افتادم. چون استادش واقعا افتضاح درس می داد، خودش هم نمی فهمید چی می گه، می رفتم کتاب رو می خوندم، سر جلسه از جزوه اش سوال می داد.
اینکه درس های دانشگاه رو پاس کنی با اینکه بخوای بطور عملی توی دنیای واقعی پروژه بنویسی، زمین تا آسمون فرق می کنه. البته باز هم استاد در این قضیه دخیله. فکر می کنید فرق فارغ التحصیل های ایران با آمریکا و اروپا در چیه؟ تفاوت در آموزشه، وگرنه ایرانی ها که از لحاظ هوشی پایین تر نیستند.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
یکی از دوستانم که اون طرف دکتری گرفته بود می گفت تو دوره اینا 6 دانشجو بوند که زیر نظر 2 تا مدیر و 2 استاد راهنما بودند . در حالت کلی از ترم 2 به بعد زیاد با دوستم کاری نداشتند ولی پدر چند تا دیگه رو در می آوردند . علتش هم این بود که اونا ایرانی ها رو Self Manager می دونن و فقط شروع کار رو به این دانشجو ها می گن و ادامه با خودشون ولی برای دانشجوهای غیر ایرانی تا ثانیه آخر وقت می ذارن و اشکالاتشونو برطرف می کنند . نتیجه آخر دو دسته ایرانی و غیرایرانی تقریبا یکی بود .
پس یه مقداری خواستن خود دانشجو هم شرط هست . بعضی از دوستان لطف دارن و سری به کتاب نمی زنن و انتظار دارند حداقل نمره 14 رو بگیرند .
به قول استاد اخلاقمون :
"" خواستن توانستن نیست ، سر شما رو گول زدند و چنین چیزی گفتند . شما برای خواستن کاری نباید انجام بدهید و فقط اراده و خواستن هست ولی توانستن مستلزم بسیاری از چیزها است ""
""" پس خواستن تنها مقدمه توانستن است """"
با تشکر - سیستم 32

Mkvisual

عضو جدید
تربیت بدنیه 1 رو اگه بذاریم کنار !!!
ریاضی مهندسی ، قسمته پایان ترم ...

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من ساختمان داده ها و نظریه ی زبان ها بر خلاف اون که بعضی از دوستان گفتن، مباحثی که "ارائه می شه" خیلی گسترده نیست و یه جوری رسیدن به جواب نسبت به درسی مثل طراحی الگوریتم آسون تر هست البته به استاد هم بستگی داره
به نظر من ریزپردازنده سخت تر از طراحی الگوریتم ها و معماری هست؛ الکترونیک دیجیتال هم یکی از درسای بدقلق بود (کلا mosfet منطق نداره!)
البته همونطور که دوستان هم گفتن بستگی زیادی به نحوه ی تدریس استاد و سطح سوالاتش داره؛ همون ترمی که ما معماری برداشتیم گروه دیگه یه استاد دیگه داشت که هم مباحثی که درس می داد پرت بود، هم نحوه ی ارائه ی همون پرت ها رو بلد نبود، امتحان هم یه چیز دیگه ای می داد !
گرایش نرم افزار هم دوستان از هوش بیشتر زخم خورده بودند و رو هم رفته طراحی الگوریتمشون قوی بود، نامردا !

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
اول همه نظراتونو خوندم حالا نظر من
من گرایشم سخته؛معادلاتو 3بااار برداشتم تا بالاخره پاس شد؛اونم با بدقلق ترین استاد
بنظرمن فقط وفقط به دانشجو بستگی داره
من درسای سختی مث معماری وطراحی الگوریتم وساختمان داده رو با بدترین استادای دانشگاهمون پاس کردم؛اونم همون دفه اول;)

آخرین ویرایش:

kazem2

عضو جدید
سلام
خسته نباشي
واسه من كه تا حالا همه درسا خوب بوده فقط و فقط از همون دوران راهنمايي تا الان با تمام دروس رياضي چه پايه چه عمومي چه رياضي مهندسيش مشكل دارم و خيلي كم يادم مياد خودم حتي يه دونه مسئله حل كرده باشم

kind_hearted

عضو جدید
کاردانی : سیستم عامل قسمت محاسبات در الگوریتمهای زمانبندی
کارشناسی : هوش مصنوعی

البته باز هم تا حدودی به استاد بستگی داره

بالا