نام خلیج فارس و دریاچه ارومیه

نام خلیج فارس و دریاچه ارومیه

• مجموع رای دهندگان
    102
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sarp

مدیر بازنشسته
تو قابل . . . . رو هم نداری
حالا چه برسه اطلاع رسانی

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا بابک نرفتین استادیوم شما؟
نمی دونین کیا رفتن؟

آخرین ویرایش:

Sarp

مدیر بازنشسته
آقا بابک نرفتین استادیوم شما؟
نمی دونین کیا رفتن؟
نه والا
هنوز قرصایی که قورت دادم از گلوم پائین نرفتند
کله م درد میکرد نرفتم
ولی همه دوستام رفتند :biggrin:
19 تا مسیج دارم که مضمونشون اینه که نمیری سهند ؟:D

اون پست رو چرا کوت گرفتی؟
مخاطب شما نیستی ها
یهو عین اجل معلق نیای که این چه حرفی بود :دی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه والا
هنوز قرصایی که قورت دادم از گلوم پائین نرفتند
کله م درد میکرد نرفتم
ولی همه دوستام رفتند :biggrin:
19 تا مسیج دارم که مضمونشون اینه که نمیری سهند ؟:D

اون پست رو چرا کوت گرفتی؟
مخاطب شما نیستی ها
یهو عین اجل معلق نیای که این چه حرفی بود :دی

چرا آخه؟ به همه قرص میدی، خودت نمی خوری؟ :دی

:biggrin: وای بسی شاد گشتیم
این سوالم رد گم کنی بود :cool:، می خواستم مطمئن شم یه وقت اون پست نزدیک پست های من نباشه دعوا کنیم :biggrin:
خو پس ویرایش می کنم کسی دیگه، از این فکرا نکنه
:D

B A H A R E*

عضو جدید
من به ایشون پاسخ دادم
حداقل کار اینه که وجدانمون راحته که این طور نبود که هیچ کاری نکردیم

و از همه مهمتر احیای این دریاچه بسیار مهم و شفابخش
البته گفتم در بعد دید وسیع تر شک نکنید که وقتی همراهی باشه و همه گیر بشه مسئله ای بیشتر مورد توجه قرار میگیره
معذرت اگه سوال خوبی نبود!!! اگه سنگ اندازی نمیشه به نظر من این کار اصلا فایده نداره!!!اگه همه بریم یه بطری اب بریزیم تو دریاچه خیلی مفید تر و عقلانی تره!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمايندگان به خاطر کسب راي، فضاي ياس و نااميدي ايجاد نکنند

نمايندگان به خاطر کسب راي، فضاي ياس و نااميدي ايجاد نکنند

خبرگزاري موج - استاندار آذربايجان شرقي گفت: از نمايندگان مجلس انتظار داريم که به خاطر فضاي انتخابات و تلاش براي کسب راي، شرايطي ايجاد نکنند که مردم دچار نااميدي و سرخوردگي شده و بستري براي سوءاستفاده ضدانقلاب فراهم شود.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي استانداري آذربايجان شرقي، احمد عليرضابيگي در گفتگو با خبرنگاران، در خصوص ارائه طرح دوفوريتي انتقال آب ارس به درياچه اروميه از سوي نمايندگان استان آذربايجان غربي که با مخالفت مجلس روبرو شد، آن را يک حرکت شتاب‌زده و احساسي دانست و افزود: نمايندگان آذربايجان غربي بدون هماهنگي با نمايندگان آذربايجان شرقي و اردبيل اقدام به تهيه اين طرح کردند و اين حرکت آن‌قدر خام و عجولانه بود که حتي نمايندگان استان اردبيل به تصور اين که با اجراي آن حقابه خود را از رود ارس از دست مي‌دهند با آن مخالفت کردند.
وي خاطرنشان کرد: خوشبختانه مجلس با اصل موضوع مخالف نيست؛ اما فوريتي که نمايندگان آذربايجان غربي انتظار داشتند مورد موافقت مجلس واقع نشد و طرح براي بررسي و کارشناسي دقيق‌تر به کميسيون مربوطه واگذار شد.
بيگي ادامه داد: متاسفانه اين حرکت بدون پشتوانه کارشناسي، دستمايه برخي تحرکات از سوي ضدانقلاب شده که البته با بصيرت و اشراف مردم راه به جايي نخواهند برد.
وي تصريح کرد: هر کاري زماني به نتيجه مي‌رسد که پشتوانه کارشناسي داشته باشد و اگر بدون کارشناسي هم به تصويب هم برسد در اجرا با مشکل مواجه مي‌شود.
استاندار آذربايجان شرقي در ادامه رود ارس را يک فرصت مناسب براي توسعه شمال غرب کشور دانست و با تاکيد بر استفاده بهينه از اين فرصت، گفت: تنها سدي که قبل از انقلاب اسلامي بر روي رود ارس ساخته شده سد ارس است که ظرفيت مشخص و محدودي دارد.
وي افزود: خوشبختانه در دولت دکتر احمدي‌نژاد شاهد آبگيري سد خداآفرين با ظرفيت ذخيره‌سازي 1.5 ميليارد متر مکعب بوديم که به فرصتي براي عمران و توسعه منطقه تبديل شده است.
بيگي با بيان اين که حقابه مشخص دولت جمهوري اسلامي از آب ارس بايد به طور مناسب مديريت شود اظهار داشت: اين حقابه بين سه استان آذربايجان شرقي، غربي و اردبيل توزيع شده و به همين تناسب، مطالعات لازم در آذربايجان شرقي براي نحوه استفاده از آن انجام شده است.
وي ادامه داد: اين موضوع در سفرهاي اول و دوم هيأت دولت به استان به عنوان مطالبه مردم مورد توجه قرار گرفت و بر اساس آن يک طرح مدون، منسجم و قابل دفاع به تصويب رسيد.
بيگي تصريح کرد: اين طرح براي انتقال مرحله به مرحله آب ارس به شهرها و روستاهاي استان و در نهايت درياچه اروميه در دولت تصويب شده و بحث‌هاي عملياتي آن مرحله به مرحله پيش مي‌رود؛ لکن طرح ارائه شده از سوي نمايندگان آذربايجان غربي طرحي است که بر اساس آن آب مستقيما از سد ارس به درياچه اروميه منتقل مي‌شود.
وي اضافه کرد: طبيعي است که مجلس و هر مرجع ذيربط ديگري براي تصميم‌گيري به بحث کارشناسي احتياج دارد که اين مسير در آذربايجان شرقي طي شده و استان آذربايجان غربي هم براي استفاده از حقابه خود از رود ارس بايد اين مسير را طي کند.
بيگي تامين آب شرب شهرهاي واقع در مسير انتقال را اولويت اصلي طرح انتقال آب ارس عنوان کرد و گفت: دشت هرزندات و شهرستان‌هاي مرند، شبستر و حتي جلفا از جهت آب شرب در مضيقه هستند و انتقال آب در ابتدا با انگيزه حل اين مشکل انجام مي‌شود.
وي تغذيه بخش‌هاي صنعت و کشاورزي را اولويت‌هاي بعدي طرح انتقال آب ارس ذکر کرد و افزود: با افتتاح سد گلفرج، فاز اول اين طرح انجام شد و ماموريت آن اين است که در فصل غيرکشت که استفاده از آب ضرورتي ندارد، آب به پشت اين سد منتقل و در مراحل بعدي به شهرها و روستاها منتقل شود که با اجراي آن آب شرب 55 روستا و ديگر شهرهاي واقع در مسير تامين خواهد شد.
بيگي با بيان اين که مطالعات مراحل بعدي طرح انتقال آب ارس نيز انجام شده، اجراي آن را نيازمند تعريف يک بسته اقتصادي جامع دانست و افزود: سطح آب رود ارس نسبت به درياچه اروميه پايين‌تر است و همه اقدامات انجام شده به اين منظور است که آب تا ارتفاع مشخصي پمپاژ شده و با استفاده از مخازن به اهداف مورد نظر منتقل شود.
وي خاطرنشان کرد: مازاد آب منتقل شده به شهرها و روستاهاي مورد نظر، براي جبران کسري آب به درياچه اروميه انتقال داده مي‌شود.
استاندار آذربايجان شرقي در ادامه با تشريح اقدامات انجام شده در خصوص اجرايي کردن طرح انتقال آب ارس، اظهار داشت: خوشبختانه مراحل عملياتي کردن استفاده از حقابه آذربايجان شرقي از آب ارس انجام شده و در حال توافق با سرمايه‌گذار هستيم.
وي خاطرنشان کرد: اجراي اين طرح هم از طريق منابع اعتباري و هم از طريق انتشار اوراق مشارکت با مجوز دولت امکان‌پذير است؛ ضمن اين که در همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري نيز سرمايه‌گذاران براي مشارکت در آن اظهار علاقه کرده‌اند.
بيگي ادامه داد: چندي پيش جلسه کارشناسي با سرمايه‌گذار در حضور معاون اول رئيس جمهور و وزير نيرو تشکيل شد و پس از بحث‌هاي کارشناسي مقرر شد که تا زمان تشکيل جلسه بعدي، کارشناسان وزارت نيرو و صنعت و تجارت در خصوص وظايف متقابل دولت و سرمايه‌گذار، پيش‌نويس تفاهم‌نامه‌اي را تهيه کنند.
وي اظهار داشت: طرح انتقال آب ارس به جهت اهميت توسعه استان آذربايجان شرقي از اولويت‌هاي وزارت نيرو است و از رهگذر اجراي اين پروژه خواهيم توانست علاوه بر بهره‌مندي شهرها و روستاهاي استان از آب رود ارس، بخشي از کسري آب درياچه اروميه را نيز جبران کنيم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دولت درباره دریاچه ارومیه ستاد بحران را تشکیل دهد

دولت درباره دریاچه ارومیه ستاد بحران را تشکیل دهد

خبرگزاری فارس: نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بايد با تشكيل «ستاد بحران» براي كنترل و مديريت احياي درياچه اروميه آن را در دستوركار خود قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، ضیاءالله اعزازی در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی دانشگاه پیام‌نور « سر درب جديد، محوطه‌سازي و سايت تخصصي دانشگاه پيام نور مركز بناب» كه براي اجرا و تكميل اين پروژه‌ها جمعاً بیش از 3 ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه شده است، با واكنش به برخي اظهار نظرهاي غيركارشناسي توسط برخي افراد در خصوص معادل شدن مدارك تحصيلي دانشگاه پيام نور و رد اين اظهارات اظهارداشت: به اعضاي محترم هيئت علمي و دانشجويان عزيز اين دانشگاه اطمينان مي‌دهيم كه چنين چيزي واقعيت نداشته و اين فقط يك اظهار نظر شخصي بود.
وی افزود: نبايد مطلبي را بدون كار كارشناسي مطرح كنيم كه در جامعه موجب ايجاد التهاب و يأس و نااميدي شود.
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: نمايندگان مجلس با امضاي نامه‌اي ضمن حمايت خود از برنامه‌ها و كيفيت حاكم بر سيستم دانشگاه پيام‌نور بر تمام شايعات خط بطلان كشيدند.
وی ادامه داد: با تعاملي كه بين دولت و مجلس وجود دارد، در آينده شاهد توسعه و پيشرفت روز افزون دانشگاه پيام نور در كشور خواهيم بود.
نماينده مردم بناب در مجلس شوراي اسلامي در ادامه سخنان خود اشاره‌اي نيز به خطرات ناشي از خشك شدن درياچه اروميه داشت.
اعزازی با بيان اينكه قطعاً بي‌توجهي به خشك شدن درياچه اروميه موجب خسارت‌هاي جبران‌ناپذيري مي‌شود؛ اظهار داشت:

متأسفانه عده‌اي افراد سودجو و فرصت‌طلب قصد جوسازي و بهره‌برداري سياسي از اين موضوع را دارند
كه در قبال آن بايد هوشيار باشيم.
وي افزود: اين دور از انصاف است كه بگوييم هيچ اتفاقي در سال‌هاي اخير براي حل مشكل درياچه اروميه نيفتاده؛ ولي كارهايي كه در دولت نهم و دهم براي حل مشكل درياچه اروميه شده است، بايد 30 سال قبل اين كارها انجام مي‌شد.
اعزازی تأكيد كرد: دولت و مجلس با جديت تمام دنبال حل مشكل درياچه اروميه است و دولت بايد تلاش خود را براي نجات اين درياچه مضاعف كند.
نماینده مردم بناب در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه خشك شدن درياچه اروميه كشاورزي و باغات منطقه را در آستانه نابودي كامل قرار داده و در صورت نبود راه حل اورژانسي شاهد فاجعه زيست محيطي در منطقه خواهيم بود؛ گفت: دولت بايد با تشكيل « ستاد بحران » براي كنترل و مديريت احياي درياچه اروميه آن را در دستور كار خود قرار دهد.

منبع :http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900604003655

پادزهر4

عضو جدید
بيا آقا محمد..
اين بحثي كه اين نمايندگان راه انداختند واقعا غيركارشناسي هست!..
بيگي تصريح کرد: اين طرح براي انتقال مرحله به مرحله آب ارس به شهرها و روستاهاي استان و در نهايت درياچه اروميه در دولت تصويب شده و بحث‌هاي عملياتي آن مرحله به مرحله پيش مي‌رود؛ لکن طرح ارائه شده از سوي نمايندگان آذربايجان غربي طرحي است که بر اساس آن آب مستقيما از سد ارس به درياچه اروميه منتقل مي‌شود.
طبيعي است با اشاعه اخبار ناقص در بين مردم باعث شدند خيليهايي كه با اين طرح موافقت نكنند خائن و..ناميده بشند...
براي كي؟ براي چي؟
من واقعا از نماينده هاي آذربايجان غربي ميخوام بيان توضيح كافي رو بدند و اينقد پرستيژ زادگاه دوستي و درياچه دوستي و.....به خودشون نگيرن و اينقد روشن بگن كه مردم بفهمند در صورت اجراي طرح انتقال مستقيم آب ارس به اروميه چه پيامدهايي متوجه اين كار هست...
درسته با اين حكومت و مجلس و..مخالفم ولي نبايد حرفي كه درست و منطقي است رد كرد و از هر حرفي كه به ضرر ملت تموم ميشه حمايت كرد..

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
عذرخواهی غلامحسین مسعودی ریحان نماینده اهر و هریس از مردم شریف آذربایجان

عذرخواهی غلامحسین مسعودی ریحان نماینده اهر و هریس از مردم شریف آذربایجان

غلامحسین مسعودی ریحان نماینده اهر و هریس که پیش تر نامش جز اسامی رای ندادگان به طرح دو فوریتی احیای دریاچه اورمیه در مجلس شورای اسلامی بود با انتشار بیانیه ای از ملت شریف آذربایجان عذرخواهی کرده و علت این رخداد را عدم حضورشان در جلسه صحن علنی مجلس به دلیل بی اطلاعی اعلام داشتند. ایشان همچنین خواستار عذرخواهی نماینده بجنورد به دلیل اظهارات غیرمعقولشان شدند.
متن کامل این بیانیه بدین شرح می باشد: به اطلاع مردم شریف و فهیم آذربایجان:
مسایلی که طی چند روز اخیر در مجلس شورای اسلامی در راستای طرح رسیدگی به دو فوریت مشکلات دریاچه ارومیه رخ داده و انعکاس آن در جامعه که موجب ایجاد سوء تفاهماتی در اذهان مردم شریف گردیده است،اینجانب غلامحسین مسعودی ریحان نماینده مردم شریف شهرستانهای اهر و هریس رای خود را مبنی بر مخالفت با دو فوریت رسیدگی به مشکل دریاچه ارومیه تکذیب نموده و آن را ناشی از عدم حضور خودم در صحن علنی مجلس به هنگام رای گیری به دلیل عدم اطلاع بموقع از طرح فوق بیان می دارم و از ملت عزیز و فهیم آذربایجان بدلیل سوء تفاهمی که ایجاد کرده اند عذرخواهی می نمایم و اعلام می دارم که بیش از پیش مدافع حقوق حقه مردم آذربایجان از جمله رسیدگی به مشکلات دریاچه ارومیه در خانه ملت بوده ام و خواهم بود.

در پایان اظهارات غیر کارشناسی و غیر منطقی نماینده بروجرد* که ناشی از عدم فهم ایشان از احساسات مردم شریف آذربایجان و مسایل سیاسی،اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی جامعه آذربایجان می باشد شدیداً محکوم نموده و خواستار عذرخواهی ایشان از مردم انقلابی و همیشه در صحنه هستم.
با احترام غلامحسین مسعودی ریحان

کربلایی

مدیر بازنشسته
...
و اين حرکت آن‌قدر خام و عجولانه بود که حتي نمايندگان استان اردبيل به تصور اين که با اجراي آن حقابه خود را از رود ارس از دست مي‌دهند با آن مخالفت کردند.
...
بيگي ادامه داد: متاسفانه اين حرکت بدون پشتوانه کارشناسي، دستمايه برخي تحرکات از سوي ضدانقلاب شده که البته با بصيرت و اشراف مردم راه به جايي نخواهند برد.

...
بيگي با بيان اين که حقابه مشخص دولت جمهوري اسلامي از آب ارس بايد به طور مناسب مديريت شود اظهار داشت: اين حقابه بين سه استان آذربايجان شرقي، غربي و اردبيل توزيع شده و به همين تناسب، مطالعات لازم در آذربايجان شرقي براي نحوه استفاده از آن انجام شده است.
...
وي اضافه کرد: طبيعي است که مجلس و هر مرجع ذيربط ديگري براي تصميم‌گيري به بحث کارشناسي احتياج دارد که اين مسير در آذربايجان شرقي طي شده و استان آذربايجان غربي هم براي استفاده از حقابه خود از رود ارس بايد اين مسير را طي کند.
...
وي اظهار داشت: طرح انتقال آب ارس به جهت اهميت توسعه استان آذربايجان شرقي از اولويت‌هاي وزارت نيرو است و از رهگذر اجراي اين پروژه خواهيم توانست علاوه بر بهره‌مندي شهرها و روستاهاي استان از آب رود ارس، بخشي از کسري آب درياچه اروميه را نيز جبران کنيم.

یعنی نماینگانی که مخالفت کرده اند آنقدر احساسی و بی سواد بوده اند که بدون بررسی کارشناسانه و تنها به تصور اینکه با اجرای این طرح حق آبی خودشون از رود ارس رو از دست میدند با طرح محالفت کرده اند! عجب!!!

الان میشه یکی منو روشن کنه ضد انقلاب این وسط چکار کرده که باز میخواهید با امنیتی کردن موضوع از پاسخگویی به مردم فرار کنید؟

آقای بیگی مسئله کنونی ما نجات دریاچه ارومیه است نه استفاده از آب ارس...
شما قبلا برای استفاده مردم آب 22 رودخانه ای رو که دریاچه ارومیه میریخت رو پشت سد محبوس کرده اید! حالا برای رود ارس هم برنامه ویژه دارید؟

آقای بیگی لطفا چشماتون رو باز کنید وببینید که 50 درصد دریاچه خشک شده! حالا میشه بفرمایید برای نجات این 50 درصد باقیمانده چند سال فرصت داریم که درنظر دارید مرحله به مرحله آب رو به دریاچه برسونید(تازه بعد از استفاده شرب در مرند و ...) فکر کنم 100 سال دیگه آب به دریاچه میرسه

چناب بیگی دعوای آذربایجان غربی و شرقی فقط بین مسئولینی چون شماست و میان مردم آذربایجان هیچ دعوا و اختلافی در رساندن آب به دریاچه نیست و انشاالله در انتخابات پیش رو به نمایندگان خائن درس خوبی میدهیم

طرح انتقال آب نه به جهت اهمیت توسعه استان آذربایجان غربی که تنها به جهت نجات دریاچه ارومیه برای مردم مهم است

کربلایی

مدیر بازنشسته
غلامحسین مسعودی ریحان نماینده اهر و هریس که پیش تر نامش جز اسامی رای ندادگان به طرح دو فوریتی احیای دریاچه اورمیه در مجلس شورای اسلامی بود با انتشار بیانیه ای از ملت شریف آذربایجان عذرخواهی کرده و علت این رخداد را عدم حضورشان در جلسه صحن علنی مجلس به دلیل بی اطلاعی اعلام داشتند. ایشان همچنین خواستار عذرخواهی نماینده بجنورد به دلیل اظهارات غیرمعقولشان شدند.
مسایلی که طی چند روز اخیر در مجلس شورای اسلامی در راستای طرح رسیدگی به دو فوریت مشکلات دریاچه ارومیه رخ داده و انعکاس آن در جامعه که موجب ایجاد سوء تفاهماتی در اذهان مردم شریف گردیده است،اینجانب غلامحسین مسعودی ریحان نماینده مردم شریف شهرستانهای اهر و هریس رای خود را مبنی بر مخالفت با دو فوریت رسیدگی به مشکل دریاچه ارومیه تکذیب نموده و آن را ناشی از عدم حضور خودم در صحن علنی مجلس به هنگام رای گیری به دلیل عدم اطلاع بموقع از طرح فوق بیان می دارم و از ملت عزیز و فهیم آذربایجان بدلیل سوء تفاهمی که ایجاد کرده اند عذرخواهی می نمایم و اعلام می دارم که بیش از پیش مدافع حقوق حقه مردم آذربایجان از جمله رسیدگی به مشکلات دریاچه ارومیه در خانه ملت بوده ام و خواهم بود.

در پایان اظهارات غیر کارشناسی و غیر منطقی نماینده بروجرد* که ناشی از عدم فهم ایشان از احساسات مردم شریف آذربایجان و مسایل سیاسی،اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی جامعه آذربایجان می باشد شدیداً محکوم نموده و خواستار عذرخواهی ایشان از مردم انقلابی و همیشه در صحنه هستم.

عذر بدتر ازگناه
آدم درمورد چیزی که نمیدونه رای نمیده(اونم مسئله به این مهمی)
به بیان دقیقتر باید به این نماینده محترم گفت: خ..... خودتی

پادزهر4

عضو جدید

اين اظهارات نياز به معذرت خواهي دارند؟!
اگه اينطور اينا بيان مجلس رو به نام خودشون بزنن..:razz:
چه حرفايي ميزنن برخيا اين زمونه!!!
اورمیه - خبرگزاری دریا - اخبار دریاچه اورمیه : به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، "موسی‌الرضا" ثروتی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۵ مرداد) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با فوریت انتقال آب دریاچه ارومیه از خشک شدن گفت:
دریچه ارومیه به علت ساخت سدهای غیرکارشناسی‌ای که سر راه رودخانه‌هایی که به آن می‌ریزد، در حال خشک شدن است و تزریق این پول مشکلی را حل نخواهد کرد.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه در مجلس شورای اسلامی افزود:
می‌خواهید یک میلیارد مترمکعب آب را جابه‌جا کنید، در حالی که سه میلیارد مترمکعب آب در این دریاچه در حال تبخیر است؛ این کار چه توجیه منطقی دارد؟

وی ادامه داذد: این یک میلیارد را به زارعانی که در اطراف دریاچه کشت می‌کنند بدهید تا دست از زراعت بردارند.
ثروتی تاکید کرد: اگر سدهایی که سر راه این رودخانه زدید کمی از دریچه‌های خود را باز کنند مشکل دریاچه ارومیه حل می‌شود.
وی خطاب به نمایندگان ارومیه گفت: از اکثریت خودتان در مجلس درست استفاده کنید و با ارائه طرح‌های غیرمعقولی که توجیه اقتصادی ندارد، مشکلات را بیشتر نکنید.
این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد:
دریاچه را شما با سدهایی که زده‌اید، خشک کردید و حالا می‌خواهید یک میلیارد دلار برای پوشاندن خطاهای خود اختصاص دهید.

http://dozli.blogfa.com/post-214.aspx

کربلایی

مدیر بازنشسته
من همچین احساساتی تو جوابهام سراغ ندارم.
برای رای هم دلیل منطقی دارم. خوبه بدونید من با احساسی نتیجه گرفتن کاملا مخالفم و اون پستی که زدم کاملا دربارش فکر کرده بودم.
به هر روی به دید من کار بیهوده ایه فقط آواتار عوض کردن و امضا تغییر دادن و تاپیک زدن
این میشه همون عمل نکردن که معضل بزرگ جامعه است،فقط حرف میزنیم ولی عمل؟؟؟؟؟

سلام دوست من
تقریبا با حرفتون موافقم
خب خود شما چکار میکنید؟ حرف میزنید یا عمل میکنید؟ یا شاید ترجیح میدید هیچ کاری نکنید؟ چون کاری کردن بیهوده و عبسه

کربلایی

مدیر بازنشسته
اورمیه - خبرگزاری دریا - اخبار دریاچه اورمیه : به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، "موسی‌الرضا" ثروتی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۵ مرداد) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با فوریت انتقال آب دریاچه ارومیه از خشک شدن گفت:
دریچه ارومیه به علت ساخت سدهای غیرکارشناسی‌ای که سر راه رودخانه‌هایی که به آن می‌ریزد، در حال خشک شدن است و تزریق این پول مشکلی را حل نخواهد کرد.

می‌خواهید یک میلیارد مترمکعب آب را جابه‌جا کنید، در حالی که سه میلیارد مترمکعب آب در این دریاچه در حال تبخیر است؛ این کار چه توجیه منطقی دارد؟

وی ادامه داذد: این یک میلیارد را به زارعانی که در اطراف دریاچه کشت می‌کنند بدهید تا دست از زراعت بردارند.
ثروتی تاکید کرد: اگر سدهایی که سر راه این رودخانه زدید کمی از دریچه‌های خود را باز کنند مشکل دریاچه ارومیه حل می‌شود.
وی خطاب به نمایندگان ارومیه گفت:از اکثریت خودتان در مجلس درست استفاده کنید و با ارائه طرح‌های غیرمعقولی که توجیه اقتصادی ندارد، مشکلات را بیشتر نکنید.
دریاچه را شما با سدهایی که زده‌اید، خشک کردید و حالا می‌خواهید یک میلیارد دلار برای پوشاندن خطاهای خود اختصاص دهید.

هرچند لحنش کمی تنده اما حرفاش تقریبا درسته

Sarp

مدیر بازنشسته

وی خطاب به نمایندگان ارومیه گفت:از اکثریت خودتان در مجلس درست استفاده کنید و با ارائه طرح‌های غیرمعقولی که توجیه اقتصادی ندارد، مشکلات را بیشتر نکنید.

کارشناس نیاز نیس که
اینا رو من هم چن ساله میگم دیگه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازگشت دوباره طرح انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه به صحن مجلس

بازگشت دوباره طرح انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه به صحن مجلس

علی مطهری امروز در گفت و گو با خبرنگار نصر نیوز، افزود: بر اساس آئین نامه مجلس موارد بسیار ضروری با دو فوریت قید می شود تا در طی 48 ساعت تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه مسئله دریاچه ارومیه طی یک دو روز به وجود نیامده است که بتوان برای آن دو روزه تصمیم گرفت، افزود: ما سعی می کنیم این طرح را حداکثر طی یک ماه آینده با بررسی دوباره مسائل کارشناسی به نتیجه برسانیم.
وی در توضیح موضع گیری برخی نمایندگان مجلس در خصوص این طرح گفت: در این طرح منابع تامین مالی طرح غیر کارشناسی بود که سبب شد برخی نمایندگان با بعد منطقه ای به این طرح بنگرند که همین نگاه باعث شد دو فوریت این طرح رای نیاورد.
وی افزود: نباید به موضوع دریاچه ارومیه نگاه منطقه ای شود، چرا که پیامد های خشک شدن آن متوجه کل کشور خواهد بود.
مطهری با بیان اینکه موضوع دریاچه ارومیه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است اذعان داشت: این طرح را به جد پیگیری می کنیم و امیدواریم در یک ماه آینده نیز به نتیجه برسد.
وی خاطر نشان کرد: باید در این زمینه به یک راهکار کارشناسی شده قابل اطمینان برسیم که کار چندان آسانی نیست و زمان می برد.

مطهری در پاسخ به این سوال خبرنگار نصرنیوز که آیا مجلس می تواند در اسرع وقت این موضوع را به نتیجه برساند؟ گفت: ما تلاش خواهیم کرد، اما من نمی توانم از طرف مجلس قولی بدهم ولی امید دارم که با کمک همه نمایندگان این طرح به نتیجه برسد.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در رابطه با واکنش نامناسب برخی نمایندگان شرق کشور و ایجاد حساسیت ها و انحراف افکار عمومی درباره بحران دریاچه ارومیه گفت: حساسیت مردم به این مسئله حیاتی واقعا قابل تحسین است،
اما نباید این موضوع از مسیرش انحراف پیدا کرده و بعد سیاسی به خود گیرد، در طرح موضوع، کمی اشکال بود که باعث شد نمایندگان سایر استان ها در مقابل طرح جبهه بگیرند.

وی ادامه داد: من مطمئن هستم که در مجلس هیچ نماینده ای مخالف احیای دریاچه ارومیه نیست و مخالفت ها فقط در نوع ارائه راهکار آن است.
مطهری گفت: مردم نگران نباشند، من به آنها اطمینان می دهم که نمایندگان آذربایجان به طور متحد پیگیر جدی این موضوع هستند و در مجلس کسی مخالف اصل موضوع احیاء دریاچه نیست
http://nasrnews.ir/show.php?ID=4030
گفتی است در بازی دربی تبریز که در حضور استاندار آذربایجان شرقی دیشب انجام شد
شعارهای حمایتی در مورد دریاچه ارومیه شنیده میشده همانطور که از مدتها قبل سایت تراکتور اسپرت خواسته بود (" گلین گداخ آغلیلخ ، اوروم گولون دولدوراخ " و " آذربایجان جانیمز ، اوروم گلی قانیمز " )
http://nasrnews.ir/show.php?ID=4077
و
http://bordobakht.com/global/news65650.html

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تذکر

تذکر

متاسفانه شاهدم دوباره بعضیها اومدن که تاپیک رو منحرف کنن و جالبه که با بی ادبی خودشون به یه نماینده نشون میدن که چقدر حرفشون درسته

آقای محترم معذرت خواهی نماینده رو درست بخون ............ایشون اصلا در صحن نبوده
شما مدیر بخشی هستس خوبه ولی
مدیر بودن شخصیت نمیاره ...............لطفا شخصیت خود رو نگه دارید ( در مرود ضد انقلاب هم یا خبر ندارین یا دوست ندارین بدونین که منو مجبور کردین که بگم )

من در قبال نزدیک ترین دوستانم وقتی بی ادبی ببینم تند میشم شما که مدیری و باید ادب پرور باشی که دیگه جای خود دارد
در صورت انحراف بحث از جانب شما گزارش خواهم داد

اگر برای این تاپیک احترامی قائل نیستی به حقوق دیگران احترام بذار
در ضمن توهین شما تنها وجهه شما رو بین دوستانتون خراب تر خواهد کرد
امیدوارم یاد بگیریم
به جای توهین کردن منطقی با مسائل برخورد کنیم
انشاالله

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نکته جالب برای من این بود که تقریبا بعد از گذشت این مدت تعداد اختلاف بین کسانی که یکی از گزینه ها رو انتخاب کردن و کسانی که هر دو گزینه رو انتخاب کردند ثابت مونده، قبلا 13 نفر بود الآن شده 17 نفر

و این دقیقا نشون میده کسانی که میخوان بحثو منحرف کنن فقط عرض خود میبرن و زحمت محمد اقا میدارن

پادزهر4

عضو جدید
نکته جالب برای من این بود که تقریبا بعد از گذشت این مدت تعداد اختلاف بین کسانی که یکی از گزینه ها رو انتخاب کردن و کسانی که هر دو گزینه رو انتخاب کردند ثابت مونده، قبلا 13 نفر بود الآن شده 17 نفر

و این دقیقا نشون میده کسانی که میخوان بحثو منحرف کنن فقط عرض خود میبرن و زحمت محمد اقا میدارن
نه زحمتي واسه آقا محمد نيست..اون نظرسنجي گذاشته..ديگه هر كسي بر اساس آگاهي و وجدان خودش راي ميده...
البته به نظرم زمان نظرسنجي مناسب نبود...

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خبرگزاری دریا - اخبار دریاچه ارومیه :20نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در تذكري به رييس‌جمهور خواستار رسيدگي به وضعيت بحراني درياچه‌ي اروميه شدند.
به گزارش بازتاب آنلاین ، جواد جهانگيرزاده، نادر قاضي‌پور، سید سلمان ذاكر نمايندگان اروميه، عسگر جلاليان نماينده‌ي دير و كنگان، علی مطهري نماينده‌ي شبستر، لطفي نماينده‌ي اراك، هادی مقدسي نماينده‌ي بروجرد، منصوري رضي نماينده‌ي راميان، وارطان نماينده‌ي ارامنه‌ي شمال، شهرياري نماينده‌ي بجنورد، بشیر خالقي نماينده‌ي خلخال، فرهاد دلقپوش نماينده‌ي آستارا، محمد رضا خباز نماينده‌ي كاشمر، علی حسنلوی زنجاني نماينده‌ي نقده و اشنويه، سیروس سازدار نماينده‌ي مرند و جلفا، رضا رحماني نماينده‌ي تبريز، وکیل سپه نماينده‌ي پارس‌آباد، ارسلان فتحي‌پور نماينده‌ي كليبر، بت‌كليا نماينده‌ي آشوريان و عباسپور نماينده‌ي بويين‌زهرا و آوج در تذكري به رييس‌جمهور خواستار صدور دستور رسيدگي فوري به وضعيت بحراني درياچه‌ي اروميه شدند.

------------------------------------------------------------------
ممنون میشم دوستان بیشتر توجه کنن...
نماینده بجنورد رای خلاف خواسته مردم آذربایجان دادن و نه بروجرد ...
این چند روز دومین باره دارم تذکر میدم این موضوع رو...

پادزهر4

عضو جدید
نه منم ميدونم..نماينده ي بجنورد هستند ايشون..اوني كه من گذاشتم همون "بجنورد" نوشته ولي مث اينكه تو پست ديگشون كپي كردن "بروجرد" زده ..
بروجرد در استان لرستان هست و بجنورد در استان خراسان شمالي..

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
امام جمعه اورمیه حجت را بر همه تمام کرد / به مواضع ایشان در مورد دریاچه اورمیه احترام بگذاریم

امام جمعه اورمیه حجت را بر همه تمام کرد / به مواضع ایشان در مورد دریاچه اورمیه احترام بگذاریم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بر لزوم توجه ویژه مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به موضوع احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامرضا حسنی در خطبه های نمازجمعه این هفته ارومیه ضمن تاکید بر لزوم احیای دریاچه ارومیه، افزود: موضوع نجات دریاچه ارومیه هم اکنون دغدغه اصلی مسئولان کشوری، استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بوده و در دست پیگیری است که همراهی مردم در این راستا ضروری است.
وی با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته

از طریق ارسال پیامک در سطح گسترده از مردم شهرستان ارومیه نسبت به راهپیمایی اعتراض آمیز ( توسط رسانه های ضد انقلاب آه هم با بیان اینکه راهپیمایی مجوز دارد .......قابل توجه بعضیها ) به اقدام اخیر مجلس مبنی بر رد طرح دو فوریتی احیای دریاچه ارومیه دعوت شده است،

اظهار داشت: این اقدام با توجه به عدم صدور مجوز از سوی استانداری و فرمانداری غیر قانونی است.
وی خواستار جلوگیری از نابودی دریاچه ارومیه به عنوان دومین دریاچه شور جهان و اجرای طرحهای نجات این زیست بوم با ارزش در سطح ملی و بین المللی شد و بیان داشت: خواسته احیای دریاچه ارومیه توسط مردم درخواست مشروع و به حقی است که باید به آن توجه شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های دوم این هفته نماز جمعه ارومیه بر لزوم پایبندی حقیقی نسبت به فرج در ظهور امام زمان (عج) و پشتیبانی از ولایت فقیه تاکید کرد و گفت: ولایت فقیه مطمئن ترین رکن رکین کشور بوده و حافظ نظام جمهوری اسلامی است.
حجت الاسلام حسنی با بیان اینکه ولایت فقیه یادگار انبیا و اولیا الهی بوده و اطاعت ازآن ضرورتی اجتناب ناپذیر است، بیان داشت: در طول انقلاب تجربه نشان داده حرکت برحول محور رهبری کشور را بسوی پیروزی و سربلندی و سعادت سوق می دهد.
در ادامه قطعنامه ای طی 10 بند توسط راهپیمایان روز جهانی قدس صادر شد که پایداری و مقابله در برابر خواسته های نامشروع استکبار جهانی توسط ملتهای مسلمان منطقه، حمایت مادی و معنوی ملت ایران از مردم بی دفاع فلسطین برای تحقق آرمانهای انقلابی، فراهم کردن زمینه بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینهایشان از مفاد این قطعنامه بود.
همچنین پرچمداری ملت مصر برای رهبری بیداری اسلامی ملتهای منطقه، بیداری و هوشیاری حاکمان کشورهای عربی، محکوم کردن حملات به غزه، محکوم کردن جنایات آل خلیفه و آل سعود در بحرین، کمک رسانی به مردم قحطی زده سومالی و ایستادگی در مقابل هرگونه تحرک علیه تمامیت ارضی کشور مورد تاکید راهپیمایان قرار گرفت.

منبع :http://www.asromid.com/Default.aspx?tabid=1582&articleType=ArticleView&articleId=706552

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

خبرگزاری دریا - اخبار دریاچه ارومیه :20نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در تذكري به رييس‌جمهور خواستار رسيدگي به وضعيت بحراني درياچه‌ي اروميه شدند.
به گزارش بازتاب آنلاین ، جواد جهانگيرزاده، نادر قاضي‌پور، سید سلمان ذاكر نمايندگان اروميه، عسگر جلاليان نماينده‌ي دير و كنگان، علی مطهري نماينده‌ي شبستر، لطفي نماينده‌ي اراك، هادی مقدسي نماينده‌ي بروجرد، منصوري رضي نماينده‌ي راميان، وارطان نماينده‌ي ارامنه‌ي شمال، شهرياري نماينده‌ي بجنورد، بشیر خالقي نماينده‌ي خلخال، فرهاد دلقپوش نماينده‌ي آستارا، محمد رضا خباز نماينده‌ي كاشمر، علی حسنلوی زنجاني نماينده‌ي نقده و اشنويه، سیروس سازدار نماينده‌ي مرند و جلفا، رضا رحماني نماينده‌ي تبريز، وکیل سپه نماينده‌ي پارس‌آباد، ارسلان فتحي‌پور نماينده‌ي كليبر، بت‌كليا نماينده‌ي آشوريان و عباسپور نماينده‌ي بويين‌زهرا و آوج در تذكري به رييس‌جمهور خواستار صدور دستور رسيدگي فوري به وضعيت بحراني درياچه‌ي اروميه شدند.

------------------------------------------------------------------
ممنون میشم دوستان بیشتر توجه کنن...
نماینده بجنورد رای خلاف خواسته مردم آذربایجان دادن و نه بروجرد ...
این چند روز دومین باره دارم تذکر میدم این موضوع رو...
متاسفانه در متن نامه اشتباه تایپ شده
اصلاحیه ی داشت که الآن دیدم
معذرت از بزرگان

آخرین ویرایش توسط مدیر:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که تجزیه طلبان و ضد انقلابیون را ناراحت میکند

چیزی که تجزیه طلبان و ضد انقلابیون را ناراحت میکند

در ادامه قطعنامه ای طی 10 بند توسط راهپیمایان روز جهانی قدس صادر شد که پایداری و مقابله در برابر خواسته های نامشروع استکبار جهانی توسط ملتهای مسلمان منطقه، حمایت مادی و معنوی ملت ایران از مردم بی دفاع فلسطین برای تحقق آرمانهای انقلابی، فراهم کردن زمینه بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینهایشان از مفاد این قطعنامه بود.
همچنین پرچمداری ملت مصر برای رهبری بیداری اسلامی ملتهای منطقه، بیداری و هوشیاری حاکمان کشورهای عربی، محکوم کردن حملات به غزه، محکوم کردن جنایات آل خلیفه و آل سعود در بحرین، کمک رسانی به مردم قحطی زده سومالی و ایستادگی در مقابل هرگونه تحرک علیه تمامیت ارضی کشور مورد تاکید راهپیمایان قرار گرفت.

منبع :http://www.asromid.com/Default.aspx?tabid=1582&articleType=ArticleView&articleId=706552

روز قدس در ارومیه و تبریز
فریاد آزادگی در تبریز طنین انداز شد

به گزارش نصر نیوز به نقل از فارس، اقشار مختلف مردم آذربایجان شرقی امروز با شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، اتحاد و همبستگی خود را به نمایش گذاشته و بار دیگر بر دفاع از ملت مظلوم فلسطین و نمایش قدرت اسلام تاکید و اعلام کردند که روز قدس انتفاضه جهان اسلام است.
امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آوای پرخروش میلیون‌ها مسلمان و راهپیمایان روز جهانی قدس که آزادی قدس و نابودی رژیم صهیونیستی را فریاد زدند بر اندام دژخیمان صهیونیست لرزه انداخت و دل ملت مظلوم فلسطین را آرام کرد.
‌سي و سومين مراسم روز جهاني قدس در حالي امروز در نقاط مختلف آذربایجان‌شرقی برگزار شد كه بيداري اسلامي به عنوان مولود ابتكار امام راحل (ره) و انقلاب ملت ايران، جغرافياي اسلامي را درنورديده و آرمان آزاديخواهي و حمايت از حق ملت مظلوم فلسطين به عنوان قطب‌نماي خيزش ملت‌ها درآمده است.
موج بيداري اسلامي كه موجب شده فرياد عدالتخواهي ملتهاي مسلمان تا مرزهاي فلسطين اشغالي پيش رود امروز با سر دادن شعار «القدس لنا» آرمان رهايي قدس و آزادي سرزمين‌هاي اشغالي از سلطه رژيمي نامشروع را نزديك‌تر ساخته است.
نداي مرگ بر اسراييل و الموت لاسراييل امروز در آخرين جمعه ماه مبارك رمضان در حالي جغرافياي آزاديخواهان جهان را در مي‌نوردد كه جانشين خلف و شايسته امام (ره) با هدايت داهيانه ملت بيدار و پيشروي ايران اسلامي، تحقق آرمان رهايي قدس را در شرايط زبوني، انحطاط و سقوط رژيم صهيونيستي نزديك‌تر ساخته است.
از اين رو است كه حضور ملت‌هاي آزاديخواه جهان در راهپيمايي امروز، لبيكي است به ابتكار تاريخي خميني كبير و نيز فراخوان حضرت آيت الله خامنه‌اي، ولي امر مسلمين كه همواره مسئله فلسطين را مسئله اصلي جهان اسلام دانسته‌اند.

*قدس، طلوع خورشید ماندنی از میان ستاره‌های شکستنی
در تاریخ بیست نام برایش آمده، یبوس، کادش، سالم، سالیم و ایلیا از نام‌های تاریخی آن است. آن قدر اهمیت دارد که در قرآن‌کریم، کتاب آسمانی مسلمانان نیز نام آن برده شده‌، القریه، الارض المبارکه، الزیتون، الساهره‌، نام زیبای «بیت‌المقدس».
این شهر، نخستین قبله مسلمانان، دومین مسجد مسلمانان و یکی از چهار قصر بهشتی دنیا به فرموده امام علی علیه السلام است، چهار قصر بهشتی دنیا که شامل مسجدالحرام، مسجد کوفه، مسجدالنبی و بیت‌المقدس است.
این مکان را پیامبران الهی بنا کرده‌اند، حضرت داود و سلیمان در آنجا حکمرانی داشتند و خداوند به زکریای پیغمبر، میلاد فرزندش یحیی را در اینجا بشارت داد.
حضرت هاجر از «کوتا» به همین مکان (بیت‌المقدس) هجرت کرد، بنا بر نقل اکثر مفسران، دمیدن اسرافیل در صور به امر خدا بر صخره بیت‌المقدس است، حضرت مریم در اینجا وفات کرد، عیسی مسیح در اینجا به دنیا آمد و پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) مدت‌ها رو به بیت‌المقدس نماز گذارد و بعد معراج حضرت از همین جا بود.
نخستین بقعه‌ای که در روی زمین ساخته شده همان بقعه خورشید صفت و طلایی رنگی است که بر صخره بیت‌المقدس بنا شده. خورشیدی که امروز اسیر است در میان ستاره‌های کوچک شیشه‌ای.
فلسطین مظهر مظلومیت و نشانه آشکار تجاوز به حقوق یک ملت است، تجاوزی که از تمام ‌ابعاد جنایت علیه بشریت از نقض آزادیهای فردی تا قتل‌عام افراد بیگناه و بی‌پناه را در بر می‌گیرد.
گزاف نیست اگر بگوییم آن امامی که با دست توانای او انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست و ایران بینام او در هیچ جای جهان شناخته شده نیست، پایه‌گذار جریانی بود که جمعه پایانی ماه مبارک رمضان هر سال به جلوه می‌نشیند.
جمعه برای ما مسلمانان میعادگاه روز ظهور است، روز حاکمیت مستضعفان، آخرین جمعه نشان آخرین امید است و اگر این جمعه در ماه مبارک خدا باشد یعنی آخرین امید برای حاکمیت مستضعفان، آخرین امیدی که هر سال با مشت‌های گره کرده و فریادهای روزه‌داران می‌درخشد و چشم غاصبان را کور می‌کند.

*همه آمدند تا تو ای قدس عزیز محکم و استوار بمانی
روزه‌داران آذربایجانی از پیر و جوان و خردسال آمدند و در راهپیمایی روز قدس حضوری گسترده و باشکوه پیدا کردند تا تو ای قدس عزیز محکم و استوار بمانی و همچنان نمادی از مقاومت و ایستادگی مظلومان باشی.
امروز ملت مسلمان آذربایجان یکپارچه بار دیگر برای تحقق ابتکار جاودان حضرت امام خمینی (ره) در اعلام روز جهانی قدس، لبیک به فراخوان مقام معظم رهبری و اعلام حمایت از مواضع اصولی نظام و دولت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.
مردم روزه‌دار شهرها و بخش‌های آذربایجان شرقی با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و حضوری پرشور در مراسم روز جهانی قدس بار دیگر پایبندی به آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشته و بر عزم و اراده راسخ خود در حمایت از انتفاضه مردم مسلمان فلسطین تا رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها تاکید کردند.
آذربایجان‌های حاضر در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس، همبستگی مسلمانان و وحدت امت اسلامی را لازمه تقویت انتفاضه مردم فلسطین و پیروزی در مقابل صهیونیست‌ها دانستند.
گستردگی تصویر مقام عظمای ولایت و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، سیدحسن نصرالله، پرچم ایران، حزب‌الله لبنان و فلسطین در دست راهپیمایان روز جهانی قدس، به راهپیمایی امسال رنگی تازه بخشیده بود و دست نوشته‌هایی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در دست عده‌ای از راهپیمایان خودنمایی می‌کرد، آنها همچنین مترسك‌هایی از سران منفور کفر و ظلم را با خود به خیابان‌ها آوردند و نابودی آنها را فریاد زدند.
تظاهرکنندگان استان ‌آذربایجان شرقی حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس را تودهنی محکم دیگری بر دهان حامیان رژیم غاصب و نژادپرست رژیم صهیونیستی توصیف و استقامت و فداکاری مردم بی‌دفاع فلسطین را برای احقاق حقوق حقه‌ خود قابل ستایش عنوان کردند.
جوانان تبریزی با حضور پرشور و گسترده که میتوان از ویژگی‌های راهپیمایی امسال روز جهانی قدس در تبریز دانست با در دست داشتن پلاکارت‌هایی با عنوان «القدس لنا و ای قدس» می‌آییم و سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا حمایت خود را از انتفاضه فلسطین اعلام کردند.
جوانان تبریزی همچنین با شعار یاایها المسلمون، اتحدوا اتحدوا و ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده بر اتحاد مسلمانان برای رهایی قدس تاکید کردند.
راهپیمایان در حالی که از سوی ائمه جمعه، علما و روحانیان، مسئولان محلی و خانواده‌های معظم شهدا همراهی می‌شدند با فریادهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است، روز جهانی قدس یوم‌الله یوم‌الله، آمریکا اسرائیل ننگ به نیرنگتان، خون جوانان ما می‌چکد از چنگتان، وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد، حمایت از فلسطین سفارش امام است ـ عزت ما مسلمین بر پایه قیام است، پشتیبانی همه‌جانبه‌ ملل اسلامی از انتفاضه مردم فلسطین را خواستار شدند.

*روز قدس کلید وحدت، غیرت و اقتدار جهان اسلام‌ است
فرمانده سپاه عاشورا گفت: انقلاب اسلامی حیات دوباره‌ای در مبارزات گروه‌های مبارز فلسطینی به وجود آورد و امروز با بیداری ملت‌های منطقه صهیونیسم انسجام فکری خود را از دست داده است.
علی اکبر پورجمشیدیان با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند: روز قدس، روز اسلام است، افزود: مردم مسلمان منطقه سال‌ها آرزو داشتند تا همراهی و همدلی خود را با مردم فلسطین ابراز کنند که امسال این آرزوی آنها محقق شده است.
وی، بیداری اسلامی در منطقه را ناشی از گسترش مبارزات ضدصهیونیستی در منطقه و برگزاری روز جهانی قدس دانست و اظهار داشت: این رژیم منحوس از هم‌اکنون انسجام فکری خود را به دلیل حجم انتقادات وارده از دست داده است.
پورجمشیدیان‌ با بیان اینکه مردم ایران اسلامی همچون سال‌های گذشته امسال نیز با حضور گسترده از آرمان‌های امام راحل و مردم فلسطین دفاع کرده و بار دیگر نشان خواهند داد که ذره‌ای از موضع‌گیری‌های حمایتی خود از این مردم مظلوم کوتاه نیامده‌اند.
وی ادامه داد: مردم ایران اسلامی امسال پیام متفاوتی نیز به استکبار جهانی دارد و آن همراهی و اعلام حمایت از مردم مظلوم منطقه در مبارزات آزادیخواهانه است.
فرمانده سپاه عاشورا‌ با بیان اینکه روز قدس نماد قدرت مسلمان و ملت ایران است، اظهار داشت: روز قدس پشتوانه روحی و معنوی بسیار مناسبی برای ملت‌های اسلامی است و همه با حضور پرشور و مشت‌های کوبنده علیه صهیونیسم جهانی را فریاد انزجار خود را اعلام خواهند داشت.
پورجمشیدیان وحدت را از دیگر پیام‌های راهپیمایی روز جهانی قدس دانست و تصریح کرد: خوشبختانه امروز ملت‌های مسلمان جهان بیدار شده‌اند و دست‌نشاندگان جبار و ستمگر باید از سرنوشت امثال حسنی مبارک فرعون مصر درس بگیرند.
فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: روز قدس کلید وحدت، غیرت و اقتدار جهان اسلام و همه کسانی است که به انسانیت و بشریت احترام می‌گذارند.
وی ادامه داد: روز قدس روز فریاد مسلمانان جهان علیه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، روز جدایی حق از باطل و روز جوش و خروش جبهه اسلام، آزادی، عدالتخواهی در برابر جبهه ظلم و اشغالگری و کشتار و تخریب است.
پورجمشیدیان عنوان داشت: نظام جمهوری اسلامی اقتدار خود را از وحدت اسلامی و پشتیبانی مردم در همه مقاطع گرفته و باید این مهم همواره حفظ شود.
وی تصریح کرد: تاریخ انقلاب اسلامی مملو از پرچم‌های افتخارآمیز حضور مردم در صحنه‌های وحدت و یکدلی است، بنابراین امروز نیز بار دیگر پرچم آگاهی، بصیرت، ایمان و اعتقاد مردمی به اهتزاز درآمده است.
فرمانده سپاه عاشورا تاکید کرد: ما پیش از هر زمان بر دوراندیشی و تدبیر امام راحل برای مهندسی و طراحی روز جهانی قدس نیازمندیم.

* روز قدس، رستاخیز استکبارستیزی است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: روز جهانی قدس، روز رستاخیز استکبارستیزی مسلمانان جهان در برابر رژیم جنایتکار صهیونیستی است.
‌آیت‌الله محسن مجتهدشبستری افزود: راهپیمایی روز قدس و اعلام حمایت از آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین در حقیقت نمایش اقتدار امت اسلامی است.
وی اظهار داشت: حضور در راهپیمایی روز قدس و اعلام انزجار علیه رژیم صهیونیستی در راستای لبیک به ندای امام راحل و منویات مقام عظامی ولایت وظیفه‌ای انسانی، اعتقادی و اسلامی تمام مسلمانان است.
آیت‌الله مجتهدشبستری اضافه کرد: گرامیداشت روز جهانی قدس از یادگاران ارزشمند امام راحل و تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی در برابر مستکبران و زورگویان عالم است.
وی گفت: روز جهانی قدس همچنین فرصتی بزرگ برای اتحاد و انسجام جهان اسلام و پایداری ملت‌های مسلمان در برابر جهان غرب و استکبار است.
عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به انواع دسیسه‌ها و توطئه های دشمنان اسلام برای ایجاد دو دستگی و نفاق در میان مسلمانان، اظهار داشت: هیچ فتنه و نیرنگی از سوی دشمنان اسلام نمی‌تواند اتحاد مسلمین را از بین ببرد.
وی افزود: ادامه انتفاضه فلسطین و حمایت‌های مردم ایران سبب افول رژیم صهیونیستی شده به طوری که این امر نویدبخش بزرگی برای حل مسئله فلسطین است.
وی افزود: روز جهانی قدس از یادگاران ارزشمند امام راحل و تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی در برابر مستکبران است.
آیت‌الله شبستری با بیان اینکه روز جهانی قدس روزی بزرگ برای متحد شدن جهان اسلام و پایداری ملت‌های مسلمان است، اظهار داشت: هیچ فتنه و نیرنگی از سوی دشمنان اسلام نمی‌تواند این اتحاد را بر هم بزند.

*روز قدس بیانگر کانون توجه جهان اسلام به ملت مظلوم فلسطین است
فرماندار تبریز گفت: روز جهانی قدس عامل زنده نگه داشتن موضوع قدس و بیانگر کانون توجه جهان اسلام به مظلومان به ویژه ملت مظلوم فلسطین است.
محمود چمنی روز پنجشنبه اظهار داشت: روز قدس نماد جاودانگی استکبارستیزی و روز نمایش روح آزادیخواهی مردم مسلمان ایران و سایر مسلمانان جهان در برابر بر اردوگاه استکبار جهانی است.
وی ادامه داد: در این روز شاهدیم که آزادیخواهان جهان حمایت از آرمان های مردم مظلوم را فریاد می‌کشند.
فرماندار تبریز گفت: امسال نیز با توجه به شرایط حساس جهانی و صدور معنوی انقلاب اسلامی و الگو سازی از انقلاب اسلامی در منطقه و همچنین جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، شاهد عظمت حضور و نمایش پرخروش‌تر و پرشورتر از سال‌های قبل مردم در راهپیمایی هستیم.
چمنی تصریح کرد: تدبیر ارزشمند روز جهانی قدس سبب شد تا کماکان هر سال پرشورتر از سال‌های قبل با نمایش غرور امت اسلامی افکار عمومی جهان بیش از پیش تحت تاثیر منشور مقاومت ملت‌های آزادیخواه قرار گیرد.
وی آگاهی و هوشیاری اقشار مختلف جامعه در حضور کم سابقه در راهپیمایی روز قدس، اعم از زنان و کودکان، دانشجویان، کارگران و کارمندان و دیگر اقشار عظیم مردمی را در خلق صحنه‌های زیبا و جاودان در این روز عظیم را بیانگر اعتقاد و پایبندی ایشان به اندیشه وحدت اسلامی دانسته و آن را حاکی از بصیرت بالا آگاهی عمیق و بلوغ سیاسی و اجتماعی آنان بیان کرد.

*راهپیمایی باشکوه روز قدس،‌ مقدمه دستیابی هرچه بیشتر به منافع ملل اسلامی
روز قدس، روز حضور گسترده و مسئولانه مردم در همیشه بیدار و خروش فریادهای رهایی‌بخش سرزمین فلسطین اشغالی، مقدمه دستیابی هرچه بیشتر به حقوق و منافع مشترک ملل اسلامی به شمار می‌رود.
این حضور به ویژه در جای جای آذربایجان و ایران اسلامی ضمن خنثی کردن تبلیغات رسانه‌های بیگانه، ‌اهداف معاندانه آنها را با شکست روبه‌رو کرد و نشانگر همدلی و اتحاد دنیای اسلام است.
حضوری که به معنای درک بالای سیاسی مردم در آگاهی از مسائل بین‌المللی و جهان اسلام و امید دهنده ملت زجرکشیده فلسطین برای دستیابی به استقلال است.
تداوم حضور چشمگیر مردم غیور ایران اسلامی همچون سال‌های گذشته،‌ مهر تاییدی بر آرمان‌های بلند امام راحل و تبعیت از مقام عظمای ولایت به شمار می‌رود.
شعارهای کوبنده و رسا و شور و شوقی برخاسته از توجه و بینش عمیق مردم که بیانگر تعهد و حساسیت آنان در قبال سرنوشت جامعه اسلامی فلسطین اشغالی است.

منبع : http://nasrnews.ir/show.php?ID=4080
و
http://www.asromid.com/Default.aspx?tabid=1582&articleType=ArticleView&articleId=705988
و
http://www.asromid.com/Default.aspx?tabid=1582&articleType=ArticleView&articleId=706531

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا