بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Rrana

عضو جدید
منم یادم رفته بود امضا کنم،از کلاس رفتم بیرون دییدم یکی صدام زد گفت خااااانم بیا:cry: سکته کردم گفتم چی شده،گفت زیره پاسخنامتو امضا نکردی،خوب شد دیدم وگرنه تصحیح نمیشد:(

دوست عزیز شما مطمئنی اگه امضا نکنم اصلاح نمیشه؟ آخه من چیکار کنم

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما مطمئنی اگه امضا نکنم اصلاح نمیشه؟ آخه من چیکار کنم
مگه الکی بخاطر 1امضا تصحیح نکنن شما فردا زنگ بزن سنجش مطرح کن ولی بدون شک سالانه خیلیا یادشون میره اگه تصحیح نکنن که نمیشه

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی به من بگی 115 چی میشه:cry:
من زدم فواره چون دیدم دهنه مجسمه بازه اما الان میبینم کناره استخره نمیدونم سرستونه یا فواره:(

پیوست ها

• L00841781565.jpg
    L00841781565.jpg
    52.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

aRMaGHaNN

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوال داشتم .خواهش می کنم هرکس می دونه راهنماییم کنه
می خواستم بدونم واسه ثبت نام آزاد و انتخاب 20 شهر،تراز دانشگاه ها از بالا به پایین بیشتر می شه؟یا تاثیری نداره؟؟؟؟مثلا تراز انتخاب چهارم،از تراز انتخاب اول بیشتر یا نه؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید من هنوز ثبت نام نکردم:(
مرسیییییییی

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی جرئتشو داره سوالای معاصرو جواب بده! 81 تا 85:D

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
120-4 میشه
تا اشتباهام شروع نشده من برم واسه امروز بسه الان باید استراحت کنم.
همگی شب و روز خوبی داشته باشید و امیدوارم کسی نباشه که جواب زحمتاشو نگرفته باشه

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان واقعا می خواهید راحت از کنارش رد بشید........................ نمی خواهید اعتراض کنید.

erisss

عضو جدید
یعنی میمیرن اگه سوال مبهم ندن
این سوال مجسمه تووی منظر منم زدم فواره چهلستون چون یادمه رفته بودم اونجا این مجسمه کنار استخر بود
حالا توی اینترنت سرچ کردم نوشته که این مجسمه ها مال چهل ستون نیس و از کاخ سرپوشیده هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جالبیش اینه تووی گزینه ها کاخ سرپوشیده اومده ولی این مجسمه رو نوشته سرستون که با عقل جور در نمیاد مجسمه با این هیکل یر یه ستونی بوده باشه
http://www.lailatolgadr.net/gardesh...aye-irani/15754-bag-chehel-soton-esfahan.html

DDDIQ

مدیر ارشد
من زدم فواره چون دیدم دهنه مجسمه بازه اما الان میبینم کناره استخره نمیدونم سرستونه یا فواره:(

با توجه به گزینه های مطرح شده شاید بهتر این هست بگیم درواقع هیچ کدام از گزینه ها صحیح نیستن !!!!
1- سرستون عمارت سرپوشیده
2- سرستون مربوط به کاخ چهلستون
3- سرستون مربوط به کاخ هشت بهشت
4 - فواره مربوط به حوض کاخ چهلستون

استدلالی که من از این تندیس کردم تندیس دخترانی هست که کوزه هایی رو به شکل سر شیر به دوش گرفتن که دهانه این کوزه ها هم به طور مشخص فواره هست ! و هم اینکه یه فواره رو روی سر ستون نمیذارن توی اون ارتفاع ! ( مشکل آبرسانی در ارتفاع و همینطور پخش شدن آب در اون ارتفاع و ....) ولی مساله اینجاست که مربوط به پایه های ستون عمارت سرپوشیده هستن ولی در کاخ چهلستون نگهداری میشن !!!
به هر حال من هم فواره رو زدم چون سرستون اشتباست ؛ ولی فکر میکنم متاسفانه گزینه مورد نظر سرستون عمارت سرپوشیده هست !!!!!!!

پایه ستون های کاخ سرپوشیده: وضعیت دیگر سنگ سازه های نگهداری شده در باغ چهلستون نیز نگران کننده است. گفته می شود که به زودی چهارپایه ستون سنگی فواره دار که در چهارگوشه استخر باغ چهلستون نصب شده اند، قرار است از جای خود برداشته شوند و به محل دیگری همچون انبار سازمان میراث فرهنگی یا محلی که قرار است در آینده ساخته شود، منتقل شوند. هریک از این پایه ستون ها دربرگیرنده چهار تندیس از دخترکانی با بالاتنه برهنه، دامن کوتاه و موهای نمایان، چهره ای آراسته با گردنبد مروارید بر گردن و بازوبندی به بازو هستند درحالی که چهار سر شیر را در دست دارند. گرچه گفته می شود که جابجایی این پایه ستون ها با هدف نگهداری مطلوب تر و در امان ماندن از برف و باران انجام خواهد شد اما شنیده ها حاکی است که این پایه ستون ها به خاطر نداشتن حجاب و عدم تطابق با موازین شرعی قرار است از نظرها دور شوند. این پایه ستون های چهارگانه در اصل متعلق به "کاخ سرپوشیده" از کاخ های صفوی اصفهان بوده اند. اگرچه این کاخ زیبا در دوران قاجار به دست ظل السلطان حاکم مستبد اصفهان ویران شد اما در یکی از نقاشی های برجای مانده از کاخ سرپوشیده، این چهار پایه ستون را می توان دید که در داخل حوض قرار دارند و از روزنه هایی که به همین منظور در این پایه ستون ها ایجاد شده آب به درون حوض فواره می زند.

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به گزینه های مطرح شده شاید بهتر این هست بگیم درواقع هیچ کدام از گزینه ها صحیح نیستن !!!!
1- سرستون عمارت سرپوشیده
2- سرستون مربوط به کاخ چهلستون
3- سرستون مربوط به کاخ هشت بهشت
4 - فواره مربوط به حوض کاخ چهلستون

استدلالی که من از این تندیس کردم تندیس دخترانی هست که کوزه هایی رو به شکل سر شیر به دوش گرفتن که دهانه این کوزه ها هم به طور مشخص فواره هست ! و هم اینکه یه فواره رو روی سر ستون نمیذارن توی اون ارتفاع ! ( مشکل آبرسانی در ارتفاع و همینطور پخش شدن آب در اون ارتفاع و ....) ولی مساله اینجاست که مربوط به پایه های ستون عمارت سرپوشیده هستن ولی در کاخ چهلستون نگهداری میشن !!!
به هر حال من هم فواره رو زدم چون سرستون اشتباست ؛ ولی فکر میکنم متاسفانه گزینه مورد نظر سرستون عمارت سرپوشیده هست !!!!!!!

پایه ستون های کاخ سرپوشیده: وضعیت دیگر سنگ سازه های نگهداری شده در باغ چهلستون نیز نگران کننده است. گفته می شود که به زودی چهارپایه ستون سنگی فواره دار که در چهارگوشه استخر باغ چهلستون نصب شده اند، قرار است از جای خود برداشته شوند و به محل دیگری همچون انبار سازمان میراث فرهنگی یا محلی که قرار است در آینده ساخته شود، منتقل شوند. هریک از این پایه ستون ها دربرگیرنده چهار تندیس از دخترکانی با بالاتنه برهنه، دامن کوتاه و موهای نمایان، چهره ای آراسته با گردنبد مروارید بر گردن و بازوبندی به بازو هستند درحالی که چهار سر شیر را در دست دارند. گرچه گفته می شود که جابجایی این پایه ستون ها با هدف نگهداری مطلوب تر و در امان ماندن از برف و باران انجام خواهد شد اما شنیده ها حاکی است که این پایه ستون ها به خاطر نداشتن حجاب و عدم تطابق با موازین شرعی قرار است از نظرها دور شوند. این پایه ستون های چهارگانه در اصل متعلق به "کاخ سرپوشیده" از کاخ های صفوی اصفهان بوده اند. اگرچه این کاخ زیبا در دوران قاجار به دست ظل السلطان حاکم مستبد اصفهان ویران شد اما در یکی از نقاشی های برجای مانده از کاخ سرپوشیده، این چهار پایه ستون را می توان دید که در داخل حوض قرار دارند و از روزنه هایی که به همین منظور در این پایه ستون ها ایجاد شده آب به درون حوض فواره می زند.

درسته ولی چون تصویر اینجارو داده 70 درصد همون فواره هستش

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موندم چطوری شما این همه برداشت میتونین بکنین من که اصلا هیچی نمبینم از تصاویر از بس نامفهومن.اون سوال 42 فن دال چی؟

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز

فواره است تو کتاب نعیما عکس 2- 19 شماره صفحه اش رو ندارم اخه از روی یه عکس میگم!

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موندم چطوری شما این همه برداشت میتونین بکنین من که اصلا هیچی نمبینم از تصاویر از بس نامفهومن.اون سوال 42 فن دال چی؟

وافل زدم
سوال 75 و 81 رو یکی با منبع بگه من رو از نگرانی در بیاره !!

pedram8755

عضو جدید
بچه هایی که مسجد بی بی خانم رو زدن براشون خبر خوب دارم
آقای معماریان همین الان تماس گرفتن گفتن برای رفاه حال داوطلبین در ورژن بعدی کتابشون در کنار مساجد 4ایوانی و 2 ایوانی و 4 طاقی مساجد حجره ای رو اضافه خواهند کرد
برید حالشو ببرید;)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
فواره است تو کتاب نعیما عکس 2- 19 شماره صفحه اش رو ندارم اخه از روی یه عکس میگم!
ای خداااا اینا چیکار کردن؟؟ بله صفحه 48کتاب جالب اینکه نوشته حوض فواره کاخ 4باغ (قصر خلوت)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هایی که مسجد بی بی خانم رو زدن براشون خبر خوب دارم
آقای معماریان همین الان تماس گرفتن گفتن برای رفاه حال داوطلبین در ورژن بعدی کتابشون در کنار مساجد 4ایوانی و 2 ایوانی و 4 طاقی مساجد حجره ای رو اضافه خواهند کرد
برید حالشو ببرید;)

و همچنین جهت رفع کدورت از کسایی که مدرسه الغ بیک رو زدن دستور ساخت 4مناره در مدرسه الغ بیک در جنب ایوانها داده شد

erisss

عضو جدید
ای خداااا اینا چیکار کردن؟؟ بله صفحه 48کتاب جالب اینکه نوشته حوض فواره کاخ 4باغ (قصر خلوت)

به احتمال زیاد همون 40 ستون درسته چون تووی عکسی که توو آزمون دادن این مجسمه رو زمین و کنار شمشاده(یعنی همین جایی که الا هست =چهلستون)

memarekhafan

عضو جدید
عالی بود. (یعنی امیدوارم جواب ها که اومد هم همین رو بگم):D
فنی که فقط گلابچی بود. چرا تاسیسات نداشت؟ چقدر خوب شد. دلم واسه اونهایی که تاسیسات انقدر خودشون رو کشته بودن می سوزه.:biggrin:
تاریخش ولی مزخرف بود. مخصوصا معاصر. البته بی بی و الاغ که جای خود دارن. آخه من سه تا الغ بیک می شناسم اینا هیچکدوم اینطوری نیست. بی بی جون هم که اصلا ربطی نداشت.:mad:
درکش عالی بود. عسگری بزن کنار که دیگه من اومدم که به امپراطوریت خاتمه بدم. درکش عالی بود. من 100 درصد زدم:)
منظرش هم خوب بود. برعکس پارسال که نفس آدم رو قطع می کرد با سئوالهاش. چقدر من این چهل ستون رو دوست دارم.;)
زبانش رو فقط 7 تا زدم. دارم دعا می کنم باقی دوستان عزیزم، نتونسته باشن زیاد خودشیرینی کرده باشن و زیاد زده باشن.:cry:

انصافا دست هر دو عسگری درد نکنه. من فقط سر کلاس نسیم رفته بودم. اما کتاب درک اون یکی رو هم خوندم. خدا پدر مادرشون رو عمر بده. سروش نیا رو هم که دیگه جای خود داره.
فقط خدا کنه زیاد غلط نزده باشیم. بدبختی اینه که این سازمان سنجش نامرد، یک هفته دیگه می خواد جواب ها رو بده. رئیسش گفته 29 بهمن. انگار خودشون جوابها رو نمی دونن. تازه می خوان بزنن.

نـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه اصلا.امسال اولین بار امتحان دادم.کلا یک ماه ونیم خوندم و در گیر دفاع کارشناسی بودم.فقط اینو می دونم باید قبول بشم...و میشم...:smile:

نه خوشم اومد. کاش منم با این احساس می رفتم سر جلسه:)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
عالی بود. (یعنی امیدوارم جواب ها که اومد هم همین رو بگم):D
فنی که فقط گلابچی بود. چرا تاسیسات نداشت؟ چقدر خوب شد. دلم واسه اونهایی که تاسیسات انقدر خودشون رو کشته بودن می سوزه.:biggrin:
تاریخش ولی مزخرف بود. مخصوصا معاصر. البته بی بی و الاغ که جای خود دارن. آخه من سه تا الغ بیک می شناسم اینا هیچکدوم اینطوری نیست. بی بی جون هم که اصلا ربطی نداشت.:mad:
درکش عالی بود. عسگری بزن کنار که دیگه من اومدم که به امپراطوریت خاتمه بدم. درکش عالی بود. من 100 درصد زدم:)
منظرش هم خوب بود. برعکس پارسال که نفس آدم رو قطع می کرد با سئوالهاش. چقدر من این چهل ستون رو دوست دارم.;)
زبانش رو فقط 7 تا زدم. دارم دعا می کنم باقی دوستان عزیزم، نتونسته باشن زیاد خودشیرینی کرده باشن و زیاد زده باشن.:cry:

خوبه ایشالا همه راضی باشن به سعی و تلاششون
چرا 1سوال تا سیسات داشت اینکه کدوم سیستم از تابش اصتفاده نمیکنه که من فن کوئل رو زدم

sallarmelli

عضو جدید
آقایان این مسجد امام اصفهان سوالش تکراری بود در گذشته های نه چندان دور یه همچین سوالی مطرح شده بود

سوالات تکراری زیاد داشت کسی کلیدی تهیه کرده بذار روی سایت تا به هم مقایسه کنیم چون من سوالات رو دارم

من بیشتر سوالات رو زدم بعضی هارو هم به شکل انتحاری زدم الان یه پاسخ نامه با توجه به دفترچه ی C تهیه می کنم می ذارم روی سایت تا یه مقایسه ای با هم بکنیم

arch 1 teh

عضو جدید
پلان های مدرسه الغ بیگ در بخارا و مدرسه الغ بیگ در سمرقند در کتاب معماری ایرنی دکتر معماریان صحفحه 351
ولی مناره ندارد و ایوان و پلان و حوض(4) و صحن کاملا تناقض با جواب مدرسه میباشد صفحه 260 سبک شناسی مسجد بی بی خانوم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.