نگهداری و تعمیرات

abolfazl

عضو جدید
سلام
من مهندس صنایع هستم اما به دلیل علاقه و تجربه در زمینه نگهداری و تعمیرات چندین سال است که در این زمینه فعالیت دارم.
تخصص من در زمینه تعمیرات تخصصی و نگهداری سیستمهای هیدرولیک و پنوماتیک مانند پرس ها - انواع دستگاههای تراش - فرزها - انواع گیربکس ها می باشد.
باعث افتخار است که بتوانم کمکی به دوستان خود ارائه دهم.

reza_13542003

عضو جدید
سلام
امکان داره مراحل کار و بگی که چطور در این زمینه وارد شدی ؟
همچنین فردی مثل من که علاقه به این کار داره ولی شرایط کارم و محیط و ابزار آلات ندارم ، چطور می تونم این کارو یاد بگیرم
ممنون

• Like
واکنش ها: ?Why

abolfazl

عضو جدید
سلام آقای مهندس
برای شما که مهندس مکانیک هستید خیلی زاحته که نت را شروع کنید.کافیه یه آشنایی نصبی با تجهیزات پیدا کنی .این آشنایی را میتونی هم به صورت آکادمیک و هم به صورت تجربی به دست بیاری. البته باید بگم که باید کلاس مهندسیت را برا یه مدت بزاری کنار و به اصطلاح شاگرد باشی.آموزشگاه های فنی حرفه ای برا این منظور خوبن.البته باید چندین دوره مثلاً ماشین ابزار - هیدرولیک - پنوماتیک و ... را جداجدا طی کنی. یا اینکه کثل من توکل کنی به خدا و بزنی به کار.
مطمئن باش اگه یه کم با اصول تجهیزات صنعتی آشنا باشی اولاً بقیش زاحت برات جور میشه و برا همین یه کم هم خیلی از صنایع برات دست و پا می زنن.
امروزه بیشتر مهندسای ما به پشت میز علاقه دارن و میخوان تئوریک باشن.
اگه خواستی شروع کنی رو کمک من میتونی حساب کنی.
موفق و پیروز باشید.

reza_13542003

عضو جدید
با سلام
مهندس جان از راهنمايي كه كرديد ممنونم. لازم مي دونم خدمتان عرض كنم من دوره هيدروليك و پنوماتيك و همچنين كار با ماشين ي اونيورسال را گذرانده ام ولي در مورد تعمييرات اطلاعي ندارم .ضمنا اين كارها رو همان طور كه فرموديد با يد در حين كار ياد گرفت ولي من همچنين موقعيتي ندارم . ولي خيلي دوست دارم در عمل بتوانم كاري كنم اما نمي دانم چطور و كجا؟

• Like

?Why

عضو جدید
مهندس ، اگه اطلاعاتی درباره ی تنظیم و تدوین چارت سرویس ادواری دستگاه ها داری ؛ لطفا بذار برامون .
دستگاه های کارخونه ما مال 50 سال پیشن و اون موقع مث اینکه مد نبوده همراه دستگاه این چیزاشم بدن ؛ تازه اگرم بوده ، هفت هشت دست تو کل دنیا چرخیده تا رسیده به ما ، حتما تو راه گم میشده !:biggrin:

abolfazl

عضو جدید
نت

نت

مهندس جان سلام
این یه درد عمومیه که تجهیزات شرکتای ایرانی تجهیزات از رده خارج خارجیاس.
اول یه شناسنامه برا دستگاها تشکیل بده شامل مشخصات برقی و مکانیکی و ...
دوم براساس تجربه خودت یا کارگرای نت یا یه شخص با تجربه داخل سیستم یه سری فعالیت شامل روانکاری و چک کردن قطعات متحرک و مانند اینها تعریف کنو مسرانه خواهان اجرای اونها باش.در این صورته که میتونی خرابیها را در حد ممکن کاهش بدی.
دستگاه پیر هم مثل آدم پیره.
اما اگه بهش برسی مثل ساعت که نه اما نزدیک به ساعت برات کار میکنه و حداقل باعث افت تولید نمیشه
بعداً سعی میکنم بیشتر با هم صحبت کنیم

• Like