از قدرت به الکترونیک

petr0s

عضو جدید
سلام به همه دوستان

من الان ترم 1 قدرت هستم ولی می خوام انصراف بدم برم الکترونیک

می خواستم بدونم نظرتون چیه ؟

o-star

عضو جدید
سلام من الان ترم 4 کاردانی الکترونیک هستم به نظر من الکترونیک خیلی بهتر از قدرت هست.اما یه چیزی یادتون باشه در گرایش قدرت شما با چیزهایی در مقیاس بزرگ سر و کار دارین در حالی که در الکترونیک به ریزترین موارد باید توجه کنید. موفق باشید و سر بلند.:)

petr0s

عضو جدید
سلام من الان ترم 4 کاردانی الکترونیک هستم به نظر من الکترونیک خیلی بهتر از قدرت هست.اما یه چیزی یادتون باشه در گرایش قدرت شما با چیزهایی در مقیاس بزرگ سر و کار دارین در حالی که در الکترونیک به ریزترین موارد باید توجه کنید. موفق باشید و سر بلند.:)

البته باید بگم من از اول با مدارات الکترونیک مشکل داشتم در ضمن کارشناسی ناپیوسته هستم و کاردانیم برق صنعتی یا همون قدرت بود می خواستم بدونم واحداش چیا هستن ؟ بررسی سیستم های قدرت ، الکترومغناطیس و ... اینارو داره ؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام
دوست عزیز اولا لطف کنید و در یه جا سوال رو مطرح کنید، 4-5 تاپیک شما رو پاک کردم.

برای سوالتون هم میشه این رو گفت که مسئله انتخاب رشته ترکیبی از توانایی و علایق هست و مسئله سلیقه ای. نظر ما در این مورد برای شما مفید نیست ما که عاشق قدرت هستیم میگیم قدرت کسی که الکترونیک رو دوست داره میگه الکترونیک و...

• Like
واکنش ها: sh85

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
از الکترونیک به قدرت:biggrin:.....
.
.
.
بشیندرستو بخون مگه گرایش های برق چند واحد باهم فرق دارند.....به نظرم بشین خوب درستو بخون...چند تا درس اختیاریتو هم از درسای الکترونیک وردار.....

petr0s

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز اولا لطف کنید و در یه جا سوال رو مطرح کنید، 4-5 تاپیک شما رو پاک کردم.

برای سوالتون هم میشه این رو گفت که مسئله انتخاب رشته ترکیبی از توانایی و علایق هست و مسئله سلیقه ای. نظر ما در این مورد برای شما مفید نیست ما که عاشق قدرت هستیم میگیم قدرت کسی که الکترونیک رو دوست داره میگه الکترونیک و...

شرمنده دادا ، من می خواستم تو بخش الکترونیک هم بذارم تا اونجا بچه های نیک بیشتر هستن اونا هم بخونن و نظر بدن ، یه پست دادم اومدم دیدم نیست فکر کردم ثبت نشده بعد دوباره دادم دیدم بازم ثبت نشده که فهمیدم کار ادمینه :d
در رابطه با انتخاب رشته هم باید بگم که بحث عشق و اینا نیست من منظورم کارایی و بازار کار و توانایی انجام کار هستش ؛ آخه بچه های قدرت تو هر جایی می تونن دست بذارن و بازار کارش مختص خود قدرت نیست . می خواستم با الکترونیک بیشتر آشنا بشم چون اطلاعاتی راجع به آیندش و بازار کار و کارهایی که می تونن انجام بدن ندارم

الان تقریباً تو همه کارخانه جات و شرکت ها به یک مهندس برق نیاز دارن که این بیشتر مختص قدرت و بعدش هم تا اونجا که می می دونم الکترونیک هستش

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام عزیزم
داری خلاف میری ها
تو بازار بیشتر الکترونیک رو میخوان این 1
دوم الکترونیک میتونه دستشو تو هر جایی بزاره نه بقیه شاخه ها
سوم یه الکترونیک کار همونطور که بارها عرض کردم در پست های مختلف میتونه پاشو تو کفش دیگر شاخه های برق بکنه یه نگاه به بازار بنداز از یه الکترونیکی انتظار کار قدرتی رو دارن کار کنترل و پی ال سی و ابزار دقیق و مخابراتی و تعمیراتی و هدایت و دارن اما از بقیه انتظار کار با کنترلر و اف پی جی ای و پردازنده و طراحی الکترونیکی رو ندارن
دوست عزیز همشون خوب هستن به شرطی که تو کارت اوستا باشی و حرفی برا زدن داشته باشی
اگه الکترونیکی باشی هر چی از شاخه های برق بدونی بازم کمه چون انتظارات از تو بیشتر اصلا تیپ و شخصیت کاریت با همشون فرق داره تو رو به عنوان رشته اول نگاه میکنن
اما اگه مکانیک هیدرولیک پنوماتیک و... رو بدونی این بهت دید میده برا تصمیم گیری طراحی و... بهتر و راحتترو
الکترونیک مکانه مشخصی نداره از هوافضاو ماهواره ماشین انتن دربازکن تی وی یخچال مادربرد موبایل همه جا متغییر میتونی باشی اما تو شاخه های دیگه تقریبا تیپ کارو نوع و مکانت معلومه
خستم فردا امتحان دارم اگه حل نشده هنوز ایمیل بزن
BEHNAM.MOLAEI@IEEE.ORG

amir_mirnaa

عضو جدید
سلام به همه

سلام به همه

دیوونه نشی بری بری الکترونیک
کلا به هر دانشگاهی نگاه کنی افتخاراش همین بچه های قدرت هستن
تازه الکترونیک هم دیگه اشباع شده

بالا