[تایپیک تغییر رشته از سایر رشته به مهندسی عمران] (و گرایشات مربوط به آن)

[تایپیک تغییر رشته از سایر رشته به مهندسی عمران] (و گرایشات مربوط به آن)

• 2

رای: 0 0.0%
  • 2

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

m.zohreh

عضو جدید
محمود جون اگه لطف كني منابع ارشد عمران رو هم برام بذاري بيشتر شرمندم ميكني

mahmood-en

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمود جون اگه لطف كني منابع ارشد عمران رو هم برام بذاري بيشتر شرمندم ميكني
ریاضی او2- معادلات دیفرانسیل- زبان عمومی و فنی- مکانیک خاک - مکانیک سیالات- بتن- فولاد - راهسازی و روسازی- هیدرولیک - مقاومت مصالح- تحلیل سازه-
و
منابع مطالعاتی

مقاومت مصالح:مقاومت مصالح بیر و جانسون، مقاومت مصالح عادلی، مقاومت مصالح پوپوف.

تحلیل سازه: تحلیل سازه‌ها شاپور طاحونی- تحلیل سازه‌ها حجت‌الله عادلی.

مكانیك خاك: اصول مهندسی ژئوتكنیك جلد 1 شاپور طاحونی- مكانیك خاك علی فاخر.

مكانیك سیالات:مكانیك سیالات استریتر

ریاضیات: مجموعه گزینه‌های چهار جوابی طبقه‌بندی شده ریاضی كارشناسی ارشد جلد 1 و 2 و 3 (دكتر نیكوكار).

ریاضیات عمومی: توماس- لیتهلد.

معادلات دیفرانسیل: بویس- خلیل پاریاب- دكتر نیكوكار. سیمونز

فولاد: طراحی سازه‌های فولادی (ایرانی یا طاحونی)- طراحی ساختمان‌‌های فلزی ترجمة كامبیز شایان.

بتن: طراحی ساختمان‌های بتن آرمه شاپور طاحونی

هیدرولیك: 1- هیدرولیك كانال‌های باز (ابریشمی)

هیدرولوژی: 1- اصول هیدرولوژی كاربردی (امین علیزاده) 2- هیدرولوژی مهندسی (سیمافر)

طرح هندسی راه: راه‌سازی (دكتر بهبهانی)
روسازی: روسازی راه (دكتر امیرمحمد طباطبایی)

حمل و نقل – ترابری: مهدسی ترافیك (دكتر بهبهانی)

ehsanj3092

عضو جدید
بچه ها تو رو خدا راهنماييم كنيد ارشد عمران غير انتفاعي و مجازي و پيام نور هم هست؟دختر ميگيره؟
دوست من غیر انتفاعی میگیره پیام نور واحد تهران مرکز ارشد راه ترابری میگیره ظرفیت پارسال 30 نفر بود.بهتره آخر اردیبهشت همزمان با انتخاب رشته ارشد بری از پست دفترچه بگیری از اطلاعات و رشته محل ها و منابع طرح سوال استفاده کنی:gol:

m_m_civil

عضو جدید
تا اونجایی که من اطلاع دارم میشه. فقط بهتره دفترچه کارشناسی ارشد سال قبل رو مرور کنید تا مطمئن بشید.(از سایت سنجش دانلود کنید.)
اما به نظر من بهتره همون رشته خودتونو ادامه بدید. چون اکثر موارد مربوط به کارشناسی میشه و باید پایه داشته باشید. شاید مدرک بگیرید ولی صرفا واسه فعالیت مدرک کافی نیست.
عضویت نظام هم امکان پذیره. ولی واسه امتحان حق امضا باید 2 سال از فارغ التحصیلیتون بگذره.

m.zohreh

عضو جدید
سلام اول بگم كه من دانشجوي رشته مهندسي مديريت پروژه هستم و اينكه شما در مورد چه مقطعي صحبت ميكنيد كارشناسي يا كارشناسي ارشد؟داداش گلم بايد بگم رشته مهندسي مديريت پروژه هيچ ربطي به mbaنداره و واسه همه مهندساي عمران متاسفم كه شناختي راجع به مهندسي مديريت پروژه كه حدود يك ماهه زير گروه رشته مهندسي عمران شده (ميتونيد از سايت وزارت علوم ببينيد)ندارن. اقايون و خانوما اين تاپيك حسابي عصبيم كرد اخه رشته ما علاوه بر مهندسي عمران درواقع مدير پروژه هاي عمراني ميشن و اگه كسي بتونه توي اين رشته موفق باشه صد در صد چه از لحاظ بازار كار و چه از لحاظ علمي بالا تر از يك مهندس عمرانه ميتونيد بيشتر تحقيق كنيد.مهندس مدير پروژه توي يك پروژه عمراني بالاترين رتبه رو داره.فقط بايد بگم كه درس خوندن توي دانشگاه پيام نور وحشتنكه بايد بتوني 4 سال همه چيزتو پاي درس بذاري چون همه امتحانات كشوري بوده و التماس به استاد فايده اي نداره و اكثر درسا حذفيات كمي دارن.اميدوارم كمكتون كرده باشم

m.zohreh

عضو جدید
در ضمن فراموش كردم بگم كه كسي كه توي دانشگاه پيام نور تحصيل ميكنه بايد خيلي مخ باشه كه بتونه توي رشته ديگه اي هم همزمان تحصيل كنه اگه اين كارو بكنيد حتما پشيمون ميشيد شك نكنيد

Boruziniyat

عضو جدید
:gol: با سلام به همه دوستان و مهندسان عزیز :gol:

من امسال مهندسی عمران آزاد و مهندسی مدیریت پروژه پیام نور قبول شدم :)

به نظرتون چیکار کنم ؟ :redface:
کدومش ؟ :redface:

آیا امکان داره هم زمان دوتاشو بخونم ؟ :razz:

بازار کار کدومشون بهتره؟ :(

دوستان پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم ;)

مهندسي عمران بدون شك.البته من از كيفيت دانشگاه ازاد شيراز اطلاعي ندارم.

حرف اول كار= عمران

شیراز بودن دانشگاه نکته انحرافی بود؟ شما از کجا متوجه شدی؟

Boruziniyat

عضو جدید
:gol: با سلام به همه دوستان و مهندسان عزیز :gol:

من امسال مهندسی عمران آزاد و مهندسی مدیریت پروژه پیام نور قبول شدم :)

به نظرتون چیکار کنم ؟ :redface:
کدومش ؟ :redface:

آیا امکان داره هم زمان دوتاشو بخونم ؟ :razz:

بازار کار کدومشون بهتره؟ :(

دوستان پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم ;)

مهندسي عمران بدون شك.البته من از كيفيت دانشگاه ازاد شيراز اطلاعي ندارم.

حرف اول كار= عمران

سلام اول بگم كه من دانشجوي رشته مهندسي مديريت پروژه هستم و اينكه شما در مورد چه مقطعي صحبت ميكنيد كارشناسي يا كارشناسي ارشد؟داداش گلم بايد بگم رشته مهندسي مديريت پروژه هيچ ربطي به mbaنداره و واسه همه مهندساي عمران متاسفم كه شناختي راجع به مهندسي مديريت پروژه كه حدود يك ماهه زير گروه رشته مهندسي عمران شده (ميتونيد از سايت وزارت علوم ببينيد)ندارن. اقايون و خانوما اين تاپيك حسابي عصبيم كرد اخه رشته ما علاوه بر مهندسي عمران درواقع مدير پروژه هاي عمراني ميشن و اگه كسي بتونه توي اين رشته موفق باشه صد در صد چه از لحاظ بازار كار و چه از لحاظ علمي بالا تر از يك مهندس عمرانه ميتونيد بيشتر تحقيق كنيد.مهندس مدير پروژه توي يك پروژه عمراني بالاترين رتبه رو داره.فقط بايد بگم كه درس خوندن توي دانشگاه پيام نور وحشتنكه بايد بتوني 4 سال همه چيزتو پاي درس بذاري چون همه امتحانات كشوري بوده و التماس به استاد فايده اي نداره و اكثر درسا حذفيات كمي دارن.اميدوارم كمكتون كرده باشم

اعتماد به نفس شما که لازمه کار یک مدیر پروژه موفق است تحسین برانگیزه. من لیسانس عمران و فوق لیسانس مدیریت پروژه با گرایش ساخت دارم و پس از حدود 15 سال سابقه کار (پس از لیسانس و دو سال پس از فوق) هنوز در این خصوص قضاوت را دشوار می بینم.
مدیر پروژه موفق بودن به عوامل بسیار زیادی بستگی داره که یکی از آنها دانش تئوریک مدیریت پروژه است که در دانشگاه و البته نه به صورت کامل فرا می گیریم.
خصوصیات شخصیتی و توانایی های نرم افزاری و اجرایی هم بخشهای دیگری از عوامل موثر هستند.

m.zohreh

عضو جدید
اعتماد به نفس شما که لازمه کار یک مدیر پروژه موفق است تحسین برانگیزه. من لیسانس عمران و فوق لیسانس مدیریت پروژه با گرایش ساخت دارم و پس از حدود 15 سال سابقه کار (پس از لیسانس و دو سال پس از فوق) هنوز در این خصوص قضاوت را دشوار می بینم.
مدیر پروژه موفق بودن به عوامل بسیار زیادی بستگی داره که یکی از آنها دانش تئوریک مدیریت پروژه است که در دانشگاه و البته نه به صورت کامل فرا می گیریم.
خصوصیات شخصیتی و توانایی های نرم افزاری و اجرایی هم بخشهای دیگری از عوامل موثر هستند.
سلام دوست عزيز خوشحالم كه بالاخره يك نفر پيدا شد كه راجبه رشته ما اطلاعاتي داشته باشه.خيلي وقته كه دنبال شخصي هستم كه گرايش ساخت رو خونده باشه.ميتونم ازتون بپرسم كه براي يك خانم كدوم گرايش عمران در مقطع ارشد بهتر هست؟هم از لحاظ بازار كار و هم سختي كار.ممنون ميششم اگه با دليل توضيح بديد

m.zohreh

عضو جدید
سلام چرا جواب منو نميديد؟بچه ها هر كدوم اطلاعاتي داريد لطفا كمكم كنيد:cool:

amirasefi

عضو جدید
سوال

سوال

سلام به همه مهندساي عمران
من دانشجوي ترم سه مهندسي صنايعم
ميخواستم از شما سوال كنم به نظرتون ميتونم ارشد عمران امتحان بدم اخه به عمران علاقه دارم ووقت انتخاب رشته يه سري اتفاق منو به اين سو برد كه برم صنايع
اينم بگم دانشجوي روزانه ام ونميتونم انصراف بدم برم سربازي بعدش بيام
كنكور بدم
ميشه راهنماييم كنيد؟
لطفا....

zahra.civil

عضو جدید
سلام...

به نظرمن میتونید.اما خیلی واضح که به تلاش خیلی بیشتری نیاز دازید.اما باتوجه به اینکه دانشجوی ترم 3هستید اگه تصمیمتونوالان بگیرید حتما موفق میشید.وبه نطرمن خوب که رشته ارشد یه رشته متفاوت با دوره کارشناسی فردباشه.البته به آینده شغلی و اون زمینه ای که دوست دارید در آینده به عنوان شغل هم انتخاب کنید ت.جه کنید.
موفق باشید

parham3

عضو جدید
راهنمایی برای ادامه تحصیل

راهنمایی برای ادامه تحصیل

دوستان عزیز سلام
من فارغ التحصیل در رشته مهندسی آبخیزداری هستم.و در حدود 3 سال هست که فارغ التحصیل شده ام ولی الان تصمیم گرفتم برای کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران - عمران آب یا همان مهندسی آب شرکت کنم. باید این رو بگم که یه جورایی هم مطالبش به علایق و تجربیات کاری مرتیط هست و بعضی از پایه هاش رو هم خوندم اگر تو کنکور قبول بشم اجازه ادامه تحصیل بهم میدن؟ به خاطر لیسانسم که عمران نیست برام مشکلی پیش نمیاد.؟
ممنون میشم اگر من و راهنمایی کنید.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من معماری خوندم ولی به عمران و محاسبات علاقه دارم

من معماری خوندم ولی به عمران و محاسبات علاقه دارم

من معماری خوندم ولی به رشته عمران هم خیلی علاقه پیدا کردم ... چون محاسبات سازه ای رو خیلی دوست دارم یاد بگیرم .. به نظر شما برای شروع کردن از صفر باید چکار کرد ... من دوست دارم یادگیریم در جهت محاسبات سازه های کابلی و پل های کابلی باشه . ایا به نظر شما من امیدی دارم که بخوام توی این کار موفق بشم ؟ :(

simiar

عضو جدید
حتی تعداد کمی از مهندسای عمران میتونن به درستی محاسبات سازه یک پل کابلی رو انجام بدن.

فکر میکنم حداقل یکی دو سال تلاش مداوم نیاز داشته باشه تا یک محاسب متوسط بشین (ساختمان های با سازه های ساده). پس از اون باید در مورد سازه های کابلی و جزییات اجرایی اون تحقیق کنید تا تسلط پیدا کنید.

البته علاقه شما به سازه های کابلی نشون میده زیبایی اون شما رو جذب کرده ؛ من پیشنهاد می کنم به جای این کار مهارتتون رو در رشته خودتون بیشتر کنید.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از جواب .علاقم یک روزه بوجود نیومده حدود 1 سالی میشه از سیستم خیلی خوشم میاد و توی طراحی های معماریم ازش استفاده میکنم ... زیبایش یه طرف ... خیلی دوست دارم محاسباتش رو حتی در حد خیلی ابتدایی یاد بگیرم ... الان دوتا پل کابلی توی تهران هست که یکیش تمام شده و نزدیک مدرس و همت هستش و یکی دیگه هم در حال ساخت در پل حکیم .. آماری از مهندسهای اونجا نمیشه پیدا کرد و پیششون کار کرد ؟

این یکی از کارهامه ...

آخرین ویرایش:

simiar

عضو جدید
ممنون از جواب ... ولی زیبایش یه طرف ... خیلی دوست دارم محاسباتش رو حتی در حد خیلی ابتدایی یاد بگیرم ... الان دوتا پل کابلی توی تهران هست که یکیش تمام شده و نزدیک مدرس و همت هستش و یکی دیگه هم در حال ساخت در پل حکیم .. آماری از مهندسهای اونجا نمیشه پیدا کرد و پیششون کار کرد ؟
هر پروژه ای تابلوی مشخصات داره:
نام پروژه :
کارفرما:
دستگاه نظارت :
پیمانکار :
دستگاه نظارت این جور پروژه ها معمولاً یک شرکت مهندس مشاوره که احتمالاً طراحی اون رو هم انجام داده (لزوماً طراح و ناظر یکی نیست) . با تماس با دفتر مرکزی شرکت مهندسیم مشاور به مهندسین محاسب هم دست پیدا می کنید. البته این راه درستی برای یادگیری نیست چون سطح دانش یک معمار در سازه کمتر از اونی هست که بشه کمکی کرد. شما اگه واقعاً علاقه دارین باید اصول و مفاهیمی مثل مقاومت ، تحلیل سازه ، بارگذاری ، طراحی سازه های فولادی و بتنی ، مهندسی زلزله ، تحلیل دینامیکی ، روش های اجرایی ، آشنایی و تسلط به ایین نامه های معتبر دنیا .... رو بلد باشید. به این سادگی که در تصور شماست نیست.

البته میتونین اطلاع پیدا کنید که برای طراحی یک پل کابلی ( یا هر سازه دیگه) چه مراحلی طی میشه (در حدی که طرح معماری شما اجرایی باشه) ولی انجامش کمی سخته.

bahram_first007

عضو جدید
بله، چرا اجازخ نمیدن . فقط کافیه تو کنکور عمران شرکت کنید و قبول بشید .

بعد از قبولی هم پیشنیاز میدن بهتون . ولی با توجه به اینکه رشتتون مرتبط هست فک نکنم زیاد باشه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از جواب ... ولی من میتونم ... من اعتماد به نفس دارم اندازه فیل .... ;)

fashion000

عضو جدید
سلام اگه اراده باشه پس میشه منم پشتتم اگه مشکلی یا مقاله ایی داشتی بهم بگو در ضمن بیا ادرس سایتمو از پروفایلم بردار کمک زیادی بهت میکنه.. با ارزوی موفقیت در تمامی مراحل

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
مرسی از جواب ... ولی من میتونم ... من اعتماد به نفس دارم اندازه فیل .... ;)

با سلام

عالم عالم امکانه

انسان تنها آفرینده ی خداس که همه کار می تونه انجام بده اگه اراده کنه همه چیز در مقابل انسان تسلیمه الا مرگ که نمیشه کاریش کرد و حقه .

پس در این مدت عمری که داریم تا جایی که امکان داره از اون استفاده کنیم و علاقه ها و استعداد مون را به کمال خودش برسونیم .

پس دوست عزیز با تلاش و پشت کار انسان به هدف ش می رسه ............ حتی اگه رشته ام نباشه .

وقتی داری از صفر شروع می کنی خوب داری یک رشته دیگه رو می خونی و اطلاعات لازم در خصوص اون رشته رو یاد می گیری ..................... حالا مگه بقیه که تو اون رشته هستند چیکار می کنند .

این وسط مهمترین سرمایه ای که لازمه و از همه مهمتره فقط............................. عمره ...................................... شما این مایه سنگین رو داری میدی .

انشاء ا.. همه دوستان از مایه عمر به نحوه احسنت و در راه خودش استفاده کنند.که فردای روزگار از اینکه تونستند از علم و عمرشون برای خدمت به خلق و کشف و نشر علم استفاده کردن احساس خوبی داشته باشند و انشاء ا.. طی عمری 100 ساله با نامی ماندگار و با عزت به دنیای دیگر وارد بشن .

concreteman

عضو جدید
من معماری خوندم ولی به رشته عمران هم خیلی علاقه پیدا کردم ... چون محاسبات سازه ای رو خیلی دوست دارم یاد بگیرم .. به نظر شما برای شروع کردن از صفر باید چکار کرد ... من دوست دارم یادگیریم در جهت محاسبات سازه های کابلی و پل های کابلی باشه . ایا به نظر شما من امیدی دارم که بخوام توی این کار موفق بشم ؟ :(

دقیقا باید از صفر شروع کنی - یعنی همه درسای عمران رو از ریاضی و استاتیک تا فولاد 2 بخونی به نظرم مجددا کنکور شرکت کن.
بعضی از دوستان هم گفتند با پشتکار 2 سال - منهم باشون موافقم ، واقعا شدنیه اما اگه مدرک نداشته باشی نمیزارن طراحی کنی ، بهت 2 زار پولم نمیدن . از اونجا که حق طراحی پل رو به محاسب پایه سه و دو نمیدن در مجموع برای گرفتن حق امتیاز طراحی پل 4+3+3+5=15 سال وقت احتیاج داری (البته اگه پشت هیچ آزمونی نمونی).
انتخاب حق شماست.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا باید از صفر شروع کنی - یعنی همه درسای عمران رو از ریاضی و استاتیک تا فولاد 2 بخونی به نظرم مجددا کنکور شرکت کن.
بعضی از دوستان هم گفتند با پشتکار 2 سال - منهم باشون موافقم ، واقعا شدنیه اما اگه مدرک نداشته باشی نمیزارن طراحی کنی ، بهت 2 زار پولم نمیدن . از اونجا که حق طراحی پل رو به محاسب پایه سه و دو نمیدن در مجموع برای گرفتن حق امتیاز طراحی پل 4+3+3+5=15 سال وقت احتیاج داری (البته اگه پشت هیچ آزمونی نمونی).
انتخاب حق شماست.
مهندس جان میشه بگی اینا چیه و چطوری حسابشون کردی؟

simiar

عضو جدید
چون ایشون جواب ندادن :
3 : گرفتن مدرک عمران (شاید با توجه به قبول دروس مشترک عمران و معماری!)
3 : پس از مدرک برای اخذ پایه 3 محاسبات
4 : پس از پایه 3 برای اخذ پایه 2 محاسبات
5 : پس از پایه 2 برای اخذ پایه 1 محاسبات

concreteman

عضو جدید

3 سال مدرک مهندسی
3 سال باید از مدرک بگذره تا بتونی در آزمون پایه 3 شرکت کنی
4 سال برای پایه سه به دو
5 سال برای پایه دو به یک
تازه اینهم تقریبا ممکن نیست چون یک سال هم باید برای کنکور منتظر بشی.(امیدوارم سربازی رفته باشی)
پنج شش ماه هم احتمالا تا زمان کنکور پایه 3 معطل میشی.
مدرک پایه یک هم پنج شش ماه طول میکشه بیاد.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون ایشون جواب ندادن :
3 : گرفتن مدرک عمران (شاید با توجه به قبول دروس مشترک عمران و معماری!)
3 : پس از مدرک برای اخذ پایه 3 محاسبات
4 : پس از پایه 3 برای اخذ پایه 2 محاسبات
5 : پس از پایه 2 برای اخذ پایه 1 محاسبات

3 سال مدرک مهندسی
3 سال باید از مدرک بگذره تا بتونی در آزمون پایه 3 شرکت کنی
4 سال برای پایه سه به دو
5 سال برای پایه دو به یک
تازه اینهم تقریبا ممکن نیست چون یک سال هم باید برای کنکور منتظر بشی.(امیدوارم سربازی رفته باشی)
پنج شش ماه هم احتمالا تا زمان کنکور پایه 3 معطل میشی.
مدرک پایه یک هم پنج شش ماه طول میکشه بیاد.
ممنون از دوستان
پایه 3 به 2 و 2 به 1 با توجه به سال گذرانده شده ارتقا میابد؟؟؟اخه من شنیدم باید دوره ها(کلاسها و دوره هایی که نظام مهندسی برگزار میکنه) رو طی کنی برای ارتقا،نه اینکه گذشتن یه مدت خاص.....

concreteman

عضو جدید
ممنون از دوستان
پایه 3 به 2 و 2 به 1 با توجه به سال گذرانده شده ارتقا میابد؟؟؟اخه من شنیدم باید دوره ها(کلاسها و دوره هایی که نظام مهندسی برگزار میکنه) رو طی کنی برای ارتقا،نه اینکه گذشتن یه مدت خاص.....

آره ، باید دوره هاش طی بشه ، اما زمان هم باید بگذره.
قبلا ارتقا از سه به دو و از دو به یک هم آزمون داشت اما حذفش کردن و به جاش دوره گذاشتن ، سالها هم به ترتیب الان نبود , باید به ترتیب 3، 7 و 12 سال از مدرک میگذشت.
مدرک کاردانی به کارشناسی هم که میخوان محاسبه ندن ، قبولی آزمون هم که به سلامتی توی کل کشور به زحمت به 200 نفر میرسه.
سرت رو درد نیارم نظام مهندسی واقعا مافیایی شده و سعی میکنن هیچ کس وارد نشه.
آزمونها هم مصوب شده سالی 2 بار بگیرن و لی به هر ترفندی یه بارش رو ماست مالی میکنن. پول توشه دیگه ، هرجا هم پول خوب توش باشه همین جوری میشه .

بالا