<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

BaBak.Turk

اخراجی موقت
مرسی از جوابتون. به نظرتون چقدر ماه زمان نیاز داره برای خوندن؟ حدودا چند ساعت در روز؟ تولیمو چقدر زمان نیاز داره که بگیرم؟ این سوالا چون شاغلم میپرسم. در ضمن همون دانشگاه خودمون با همون استاد خودم میخوام بگیرم.
این دیگه به هوش و ذکاوت شما بستگی داره که چطور دروس ارشد رو خوندین. برای ریاضی مهندسی که زیاد وقت بزارین چون سوالات کاملا مفهومی و نکته دار میدن. تولیمو همون آیلتس ایرانی هست که اگر مدرکشو بگیری در آزمون دکتری ازت امتحان زبان نمی گیرن. بقیه درس ها باید رفرنس های متفاوتی رو بخونی که اکثرا زبان اصلی هستند و ترجمه نشدند.اگر می خایی تهران اصفهان مشهد تبریز قبول بشی دیگه باید خدای آزمون بشی چون رقابت فوق العاده شدیده همشون هم مخ های خر خون هستند در این چند تا شهر. ولی بقیه شهر ها راحتتر می تونی قبول بشی نسبت به قبلی ها.(به شرطی که مفهومی خونده باشی همشون رو چون واقعا شرکت کننده دکتری خیلی زیادی شده) نه اگر پول داری همون آزاد هم تقریبا با یه ذره درس خوندن می تونی بری و 80 درصد قبولی می تونی بری بخونی.

kingi

عضو جدید
این دیگه به هوش و ذکاوت شما بستگی داره که چطور دروس ارشد رو خوندین. برای ریاضی مهندسی که زیاد وقت بزارین چون سوالات کاملا مفهومی و نکته دار میدن. تولیمو همون آیلتس ایرانی هست که اگر مدرکشو بگیری در آزمون دکتری ازت امتحان زبان نمی گیرن. بقیه درس ها باید رفرنس های متفاوتی رو بخونی که اکثرا زبان اصلی هستند و ترجمه نشدند.اگر می خایی تهران اصفهان مشهد تبریز قبول بشی دیگه باید خدای آزمون بشی چون رقابت فوق العاده شدیده همشون هم مخ های خر خون هستند در این چند تا شهر. ولی بقیه شهر ها راحتتر می تونی قبول بشی نسبت به قبلی ها.(به شرطی که مفهومی خونده باشی همشون رو چون واقعا شرکت کننده دکتری خیلی زیادی شده) نه اگر پول داری همون آزاد هم تقریبا با یه ذره درس خوندن می تونی بری و 80 درصد قبولی می تونی بری بخونی.

حدوددی بگید؟ مثلا واسه ارشد الان دیگه همه به طور میانگین از تابستون شروع میکنن به خوندن. واسه دکترا معمولا از کی شروع میکنن ؟

tjsme

عضو جدید
آقایون لطفا از کلی گویی پرهیز کنیک. دکتری یکم باید تو جزئیاتش رفت. بیاین راجع به منابع بحث کنیم. من میخوام تو گرایش جامدات شرکت کنم. زبان نمره منفی اش رو ورداشتن. به نظرم یا باید خدای زبان باشی که 70 80 بزنی، یا اصلا فایده ای نداره روش سرمایه گذاری کردن.
برای ریاضیات مهندسی من کتاب دکتر معتقدی پارسه رو پیشنهاد میکنم. کتاب خیلی جالبی هست.
اگه واسه هوش، الاستیسیته و مکانیک محیط پیوسته کتاب یا کتاب های خاصی مد نظرتون هست یا از دوستانتون که موفق بودن شنیدین لطفا بگید.
ممنون

BaBak.Turk

اخراجی موقت
آقایون لطفا از کلی گویی پرهیز کنیک. دکتری یکم باید تو جزئیاتش رفت. بیاین راجع به منابع بحث کنیم. من میخوام تو گرایش جامدات شرکت کنم. زبان نمره منفی اش رو ورداشتن. به نظرم یا باید خدای زبان باشی که 70 80 بزنی، یا اصلا فایده ای نداره روش سرمایه گذاری کردن.
برای ریاضیات مهندسی من کتاب دکتر معتقدی پارسه رو پیشنهاد میکنم. کتاب خیلی جالبی هست.
اگه واسه هوش، الاستیسیته و مکانیک محیط پیوسته کتاب یا کتاب های خاصی مد نظرتون هست یا از دوستانتون که موفق بودن شنیدین لطفا بگید.
ممنون
زبان در دکتری یک امتیاز هست مثل ارشد نیست که اکثر دست نمی زنند. باید حتما روش وقت بزارین وگرنه باید قید تهران و اصفهان و تبریز حتما بزنید.
ریاضیات مهندسی همون پارسه کافیه و عالی فقط تست هاش رو بزنید.
الاستیسیته ساد ترجمه چوپانی انتشارات دانشگاه سهند رو بخونید .
حل المسائل دی ریچارد مکانیک محیط های پیوسته رو بگیرید و مسئله هاشو حل کنید.
بقیه هم باید رفرنس ها نگاه شده باشه.

tjsme

عضو جدید
ممنون از جوابت مهندس.
برای الاستیسیته اگه مسائل کتاب اوگورال رو حل کنیم چطوره ؟
برای مکانیک محیط پیوسته بهم پیشنهاد مسائل کتاب Mase و Lai رو دادن.
زبان رو یکم باهات مخالفم. دوستای خودم که هیچی از زبان سرشون نمیشد با 2 3 زدن گزینه ها، تو آزمون آزمایشی 30 زدن.
من سه چهار ساله زبان درس میدم ( هرچند واسه آزمون آماده نبودم) زدم 40. این انصاف نیست.
یه سوال دیگه داشتم :
من نمیدونم ریاضی مهندسی ، الاستیسیته و مکانیک محیط پیوسته رو تا چه فصل هایی با چه مباحثی رو باید بخونم. میتونی راهنماییم کنی؟ ممنون عزیز

tjsme

عضو جدید
چرا تاپیک استاتیک شده!!! بچه ها خواهشا همکاری کنید...

alimabodi

عضو جدید
با سلام
دوستان عذر میخوام که وسط بحثتون وارد شدم
من لیسانس سیالات هستمو و ارشدم طراحی کارردی دانشگاه ازاد قبول شدم
ولی دانشگاهم دکترا نداره
یعنی منم قید دکترا رو بزنم
؟
رو چه درسهایی تلاش کنم که دکترا موفق بشم؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
چند نکته مهم:

ارشد شما هر دانشگاهی باشه آزاد سراسری پیام نور جامع علمی کاربردی غیرانتفاعی مجازی و ..... اگر مدرک تون مورد تائید وزارت علوم هست صددرصد می تونید در آزمون دکترای هر دانشگاهی خواستین شرکت کنید. 50 درصد رتیه های شما در آزمون بستگی داره 50 درصد بقیه برمیگرده به رزومه تحقیقاتی و مقاله های شما و مصاحبه شما در دانشگاه مورده نظر.
نکته بعدی و مهم: اگر مقاله ای ندارین و رزومه کاری ندارین و در این 4 دانشگاه درس ارشد نخوندین قید تحصیل در این 4 تا شهر رو بزنید حتی اگر رتبه شما زیر 50 هم باشه!!!(تهران و تبریز و اصفهان و مشهد).چون محاله قبول بشین.
نکته خیلی مهمتر: دیگه دکتری هم داره مثل ارشد اشباع میشه اکثر دانشگاه ها دارن در پذیرش تعداد دکتری کورس می زارند بس توجه کنید که شاگرد زرنگ و باهوش هم در این ها خیلی هست بس رقابت سنگینی هست.
دکتری یه آزمونی هست که بیشتر یا کلا تفهیمی هست تا حل تست. یعنی باید سعی کنید همه چیز رو مفهومی یاد بگیرین و تشریحی فوری حل کنید.
یه نکته خودمونی: ارگ برای کار کردن در درجات بالا دکتری می خونید کار اشتباهی می کنید وگرنه آخرش استاد حق التدریسی دانشگاه آزاد میشین با حقوق خیلی کم! بس فکر نکنید برای دکتری کار ریخته...
موفق باشید.

alimabodi

عضو جدید
چند نکته مهم:

ارشد شما هر دانشگاهی باشه آزاد سراسری پیام نور جامع علمی کاربردی غیرانتفاعی مجازی و ..... اگر مدرک تون مورد تائید وزارت علوم هست صددرصد می تونید در آزمون دکترای هر دانشگاهی خواستین شرکت کنید. 50 درصد رتیه های شما در آزمون بستگی داره 50 درصد بقیه برمیگرده به رزومه تحقیقاتی و مقاله های شما و مصاحبه شما در دانشگاه مورده نظر.
نکته بعدی و مهم: اگر مقاله ای ندارین و رزومه کاری ندارین و در این 4 دانشگاه درس ارشد نخوندین قید تحصیل در این 4 تا شهر رو بزنید حتی اگر رتبه شما زیر 50 هم باشه!!!(تهران و تبریز و اصفهان و مشهد).چون محاله قبول بشین.
نکته خیلی مهمتر: دیگه دکتری هم داره مثل ارشد اشباع میشه اکثر دانشگاه ها دارن در پذیرش تعداد دکتری کورس می زارند بس توجه کنید که شاگرد زرنگ و باهوش هم در این ها خیلی هست بس رقابت سنگینی هست.
دکتری یه آزمونی هست که بیشتر یا کلا تفهیمی هست تا حل تست. یعنی باید سعی کنید همه چیز رو مفهومی یاد بگیرین و تشریحی فوری حل کنید.
یه نکته خودمونی: ارگ برای کار کردن در درجات بالا دکتری می خونید کار اشتباهی می کنید وگرنه آخرش استاد حق التدریسی دانشگاه آزاد میشین با حقوق خیلی کم! بس فکر نکنید برای دکتری کار ریخته...
موفق باشید.

ممنون از توضیحات کامل شما
من شاغل هستم و بیشتر برای پیشرفت در کارم میخوام بخونم

tjsme

عضو جدید
سلام ساکن دره بهشت
یه متنی تو آخر صفحه اول نوشتم، نگاه بهش بنداز ببین نظری داری
تو این نوشته حق با تو ء
ارزش علم زمانی پایین اومد که هرکسی به خودش اجازه داد درس بخونه. نمیخوام تبعیض واسع بعضی دانشگاه ها یا دانجویان قائل بشم. من خودم لیسانسم آزاد بود اما تو فوق تونستن خودم رو جمع کنم.
دوستان اگه فقط واسه پزش دارین برای دکتری میخونین لطفا دست از خیانت به علم وردارین و بخشی از جنبش مدرک پرستی نباشین. اما اگه واقعا هدفتون علمه، من به شخصه به شما افتخار میکنم.
یه دو دو تا چهارتای ساده بهتون میفهمونه که کاش به جای n تا پذیرش، n/10 پذیرش داشتیم اما براشون آینده بود.
پس خواهشا این روی این مطلب فکر کنید و اگه درست بود اشاعه بدینش.
با توجه که این یه تاپیک علمیه، خواهشا منو ببخشین که یکم باهاتون درد دل کردم.
من دارم واسه دکتری آماده میشم و اگه کمکی از دستم بر میاد لطفا بهم اطلاع بدید. با تشکر

behi nafas

عضو جدید
سلام رفقا ممنون میشم اگه جواب بدید :)
دوره دکتری مکانیک تو ایران چند سالست؟ :smile:
مدتش برای گرایشای مختلف فرق میکنه؟ :D

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سلام ساکن دره بهشت
تو این نوشته حق با تو ء
ارزش علم زمانی پایین اومد که هرکسی به خودش اجازه داد درس بخونه. نمیخوام تبعیض واسع بعضی دانشگاه ها یا دانجویان قائل بشم. من خودم لیسانسم آزاد بود اما تو فوق تونستن خودم رو جمع کنم.
دوستان اگه فقط واسه پزش دارین برای دکتری میخونین لطفا دست از خیانت به علم وردارین و بخشی از جنبش مدرک پرستی نباشین. اما اگه واقعا هدفتون علمه، من به شخصه به شما افتخار میکنم.
یه دو دو تا چهارتای ساده بهتون میفهمونه که کاش به جای n تا پذیرش، n/10 پذیرش داشتیم اما براشون آینده بود.
من دارم واسه دکتری آماده میشم و اگه کمکی از دستم بر میاد لطفا بهم اطلاع بدید. با تشکر
دوست عزیز یکی برای پزش می خونه یکی از سره بیکاری یکی برای رفتن به اونور یکی برای هر چی....
خووب شما باید زرنگ باشی که بتونی خودتو از بین اینها بکشی بالا... وگرنه هیچ کس امتحان نده تا راه برای شما باز بشه کلا باور غلطی هست و این نشون میده خوده شما هم هیچی نخوندین و می خائین راحت ت و بدون زحمت قبول بشین.!
الان دانشگاه آزاد با 50 میلیون می تونی دکتری بگیری... مخصوصا علوم تحقیقات که اعتبار و قدرت علمی ایش از خیلی سراسری ها هم بیشتره.
ببینید 10 20 سال پیش نیست که کل ایران چند تا دامشگاه و اون هم چند نفر دکتری می گیرن دیگه گذشت... الان هر خونه ای بری حداقل یه فارغ التحصیل کارشناسی هست بس متقاضی سطوح بالاتر هم زیاد میشه. حالا یکی پول داره می خونه یکی وقت داره می خونه یکی هم مثل شما برای پیشرفت کاریش می خونه که من مطمئنم هیچ جای ایران دکتری فنی پیشرقت کاری و سطح علمی زیاد نداره چون ما اصلا در ایران در صنعتمون چیزی به نام طراحی نداریم! چند تا کتاب رفرنس نوشته ایران داریم؟!!!!! تمام رفرنس های امتحانی مون همشون خارجی هستند و اکثرا ترجمه نشده!
به نظر من همه دکتری بخونند عیب نداره ولی لاقل بدونند برای چی می خونند اصلا با همون سطح سواد کارشناسی ارشد چیکار کردند؟تونستند بداشت لازم و بکنند...

انیشتن

عضو جدید
منم میخوام شرکت کنم دکترا منابعشووچه کتابایی خوبه ؟:cry:برام بفرستین وقت ندارم پیاماتونوبخونم هوای منم داشته باشین.دکترابایس قبول شم وگرنه یک اتفاقی برام میفته.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
منابع خاصی برای آزمون دکتری وجود نداره .
همین کتابهای رفرنس هستند که باید خونده بشن.
سعی کنید تولیمو یا آیلتس رو قبل آزمون دکتری بگیرید.
طول دوره 4 الی 5 سال هست.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
منابع خاصی برای آزمون دکتری وجود نداره .
همین کتابهای رفرنس هستند که باید خونده بشن.
سعی کنید تولیمو یا آیلتس رو قبل آزمون دکتری بگیرید.
طول دوره 4 الی 5 سال هست.

alimec

عضو جدید
سلام ساکن دره بهشت
تو این نوشته حق با تو ء
درود
هر چه تعداد تحصیلکرده های کشور بیشتر بشه (مخصوصا در سطح دکتری) طبیعتا شتاب توسعه یافتگی کشور بیشتر میشه و این برای کشوری در حال توسعه خوب است.توسعه یافتگی کشور هم ربطی به پیشرفت صنعت و.. نداره
هر چه پذیرش دانشگاه ها در مقاطع مختلف بیشتر بشه آمار بیکاری افت میکند(دانشجو بیکار محسوب نمی شود) و این مطلوب است و اصلا هم مهم نیست که صنعت و محیط آکادمیک چقدر به مهندس و دکتر نیاز داره
هر چقدر..

mori1365

عضو جدید
منم میخوام شرکت کنم دکترا منابعشووچه کتابایی خوبه ؟:cry:برام بفرستین وقت ندارم پیاماتونوبخونم هوای منم داشته باشین.دکترابایس قبول شم وگرنه یک اتفاقی برام میفته.
میگم بیکاریا تا بود میومدی ارشد 92 پیام های مزخرف میذاشتی الانم اومدی دکتری!!!!!!!!!!!اخه دختر دکترای مکانیک به چه دردش میخوره؟؟:D

tjsme

عضو جدید
دوست عزیز من شما رو به مدیریت سایت معرفی میکنم. من پیلم در اومده دوتا مقاله خارجی نوشتم و اونوقت تو واسه پولش میخوای بفروشیش. نکن اینکارو بچه...

tjsme

عضو جدید
ساکن دره بهشت گمونم پیام منو کامل نخونده که اینجوری میگه. گلم میگم ظرفیت رو کاهش بدن. نه اینکه دوستان شرکت نکنند و من قبول بشم.
دوستان اگه طراحی کاربردی قصد شرکت دارین تو گرایش جامدات من یک سری کتاب و جزوه جمع و جور کردم و میتونم بهتون معرفی کنم.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان در مورد منابع دکترای تبدیل انرژی هم اگه میشه بحث کنیم،من تازه ترم اول ارشد تبدیل انرژی هستم.

موفق باشید یاعلی

mech.mech

عضو جدید
سلام.عجب تایپیکه خوبی
بچه ها کی راجب دکترای سیستم انرژی اطلاعی داره؟

kingi

عضو جدید
دوستان به نظرتون گرایش ارتعاشات بهتره یا جامدات؟

tjsme

عضو جدید
سلام دوست عزیز. تا اونجایی که من میدونم، بعد ورودت به دانشگاه میتونی حتی با وجود ورود به عرصه ارتعاشاتی، تنش و دینامیک کار کنی، و بالعکس.
قبول شدن تو ارتعاشات اما یکم سخت تر از جامداته. دلیلشم پذیرش کمتره. امیدوارم به اندازه کافی توضیح داده باشم.
اگه تفاوت های اساسی دو گرایش رو میخوای باید از یه زاویه دیگه به مسئله نگاه کنی.

kingi

عضو جدید
درسته که کسی که شش ترمه میشه نمیتونه دکترا شرکت کنه؟اگه خدمت هم معاف باشه

omid_behniya

عضو جدید
دوستاني كه ثبت نام كردن جهت كنكور 93 به اين سوال جواب بدن.
آيا در گرايش ديناميك، كنترل و ارتعاشات امسال درس كنترل پيشرفته هم اضافه شده؟

inmo

عضو جدید
این سوال رو یکی از دوستان پرسیدن گفتم اینجا قرار بدم:

بهترین موسسه از نظر آزمون و بسته آموزشی برای دکتری مکانیک طراحی کاربردی جامدات دانشگاه سراسری کدومه؟

به نظرممدرسان شریف خوبه

inmo

عضو جدید
سلام بچه ها ی سوال دارم.واسه دکترا باید مدرک زبان داشته باشی یا همون درصد زبان که نو آزمون دکترا میدیم کافیه؟
اگه مدرک میخاد باید مدرک از چه موسسه بگیریم؟

سلام
بعد از قبولی تا قبل از آزمون جامع فرصت داری یه مدرک زبان ارایه بدی، سخت نیست :)

inmo

عضو جدید
دوستانی که گرایششون دینامیک ارتعاشاته، دقت کردین کنترل به منابع اضافه شده؟

بالا