چشمهای مرکب و شگفت انگیز مگس!!!!!!!

yare66

عضو جدید
مگس معجزه ی خلقت است این حشره 500 بار درثانیه بالهایش را به هم میزند در نتیجه دارای قدرت قابل توجه در پرواز است . شگفت انگیزتر از بالها چشمهای این موجود هستند که هریک از آنها هزاران عدسی بسیارپیچیده دارد . مگس در دوطرف سرش چشمهای مرکب دارد که هریک از آنهابه 4000 قسمت تقسیم شده و هریک از این قسمتهانیز به نوبه ی خود دارای عدسی ایی است که تصاویر را از زاویه متفاوتی میبیند.
وقتی مگس به گل نگاه میکند تصویر کامل از ان به صورت جداگانه درهریک از این 8000 عدسی ظاهر میشود . وقتی این تصاویر به مغز میرسند مانند اجزای یک پازل باهم ترکیب میشوند. در نتیجه تصویری که برای مگس اهمیت فراوانی دارد تشکیل میشود
اماتمام مگسها از زمانی که آفریده میشوند دارای این ساختارکامل بوده اند زیرا آنها مانند سایر موجودات زنده معجزات آفریده شده توسط خداوند و معجزات بی نظیر خلقت هستند که هرچه دانشمندان بیشتر درمورد آنها تحقیق میکنند بیشتر شگفت زده میشوند!!!!!

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه زمانی بیکار بودم رو اینجور چیزا تحقیق کردم. این عکس رو با موبایل با ابتکار خودم گرفتم(عدسیشو تقویت کردم):

01.JPG
میبینید که هر چشم مگس از هزاران چشم نقطه ای مستقل در کنار هم تشکیل شده. مثل پیکسل می مونن. هرکدوم از چند تایی سلول تمایز یافته تشکیل شدن.
ضمنا مگسها میلیونها سال قبل از حشراتی تکامل یافتن که با مگسهای امروزی تفاوت داشتن.

این تاپیکم در مورد مگس و بعضی موارد بهداشتی هست:

فضله مگس نجس نیست ولی نخوریدش