خسته ام از بی عدالتی

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه آقا من جرات ندارم خودمو بکشم اگه خودمو بکشم مامانم منو میکشه!!
تکذیب میشه..:cool:

mor1360

عضو جدید
چراش از کجا معلومه؟!!

به بهترین و کامل ترین شکل تعریف شده!!
هیچ چیزه کاملی وجود نداره...
:cool:
ما هم خسته شدیم میخوایم خودمونو بکشیم!

آی کیو! قصه لیلی و مجنون تعریف کردم، آخرش می پرسی لیلی مرد بود یا زن؟! :)

چرا! یه چیزایی وجود داره! اگه وصل به منبع کمال باشه!

وای نه تورو خدا ! :Ph34r: ما هم خسته ایم ولی نه اینجوری دیگه! :D

من دارم از واقعیت ها میگم تو از حقیقت ها دم میزنی؟!

اینجا میتونم بهت بگم که داری شعار میدی! ولی نمیگم! یعنی شما میگی که عملکرد نادرست و سوء استفاده از اختیار و ... در ما انسانها، واقعیت نداره؟! عزیز من! واقعیت ها از حقیقت ها منشاء می گیرند! :cool: :gol:

نه آقا من جرات ندارم خودمو بکشم اگه خودمو بکشم مامانم منو میکشه!!
تکذیب میشه..:cool:

:w15:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش من میتونم بگم که این بی عدالتی ها به دلیل وجود یه سری علت هاست...
شما اینطور فرض کن که هر چیزی تو دنیا جفت آفریده شده...یعنی یه نقطه مقابلی داره...مثلا نقطه مقابل سفید سیاهه...یعنی اگه سیاه نبود نمیشد سفید رو توصیف و تعریف کرد...همچنین فقیر و غنی...همچنین عدالت و بی عدالتی...
به نظر من خدا قبل از آفریدن هر انسانی یه سرنوشتی براش مینویسه ولی تو چرک نویس....پاک نویسشو میذاره به عهده ی خود طرف....
مثلا سرنوشت کسی مثل هلن کلر رو نابینا و ناشنوا مینویسه ولی هلن میگه نه با این وضعیت من هم میبینم هم میشنوم....یعنی میتوانم....
در ضمن اگه این همه فرق و بی عدالتی تو جامعه نبود که هیچ وقت خدا ی بزرگ وعده ی بهشت برین به مخلوقاتش نمیداد....چون جایی که عدالت حاکم باشه به نظر من اونجا بهشته...

mor1360

عضو جدید
شما به این منبع کماله وصلی؟

نه به اون معنی! همه ما بهش وصلیم! ولی به اون معنی که شما میگید، بنده خودمو موجود کاملی نمیدونم که بگم به منبع کمال وصلم! در حقیقت همون سوء استفاده از اراده و اختیاری که بهمون داده شده موجب دوری ما از کمال نهاییمون شده! :(:cry:

راستش من میتونم بگم که این بی عدالتی ها به دلیل وجود یه سری علت هاست...
شما اینطور فرض کن که هر چیزی تو دنیا جفت آفریده شده...یعنی یه نقطه مقابلی داره...مثلا نقطه مقابل سفید سیاهه...یعنی اگه سیاه نبود نمیشد سفید رو توصیف و تعریف کرد...همچنین فقیر و غنی...همچنین عدالت و بی عدالتی...
به نظر من خدا قبل از آفریدن هر انسانی یه سرنوشتی براش مینویسه ولی تو چرک نویس....پاک نویسشو میذاره به عهده ی خود طرف....
مثلا سرنوشت کسی مثل هلن کلر رو نابینا و ناشنوا مینویسه ولی هلن میگه نه با این وضعیت من هم میبینم هم میشنوم....یعنی میتوانم....
در ضمن اگه این همه فرق و بی عدالتی تو جامعه نبود که هیچ وقت خدا ی بزرگ وعده ی بهشت برین به مخلوقاتش نمیداد....چون جایی که عدالت حاکم باشه به نظر من اونجا بهشته...

صحبت های شما درستند ولی جای بحث بیشتری دارن! فعلا وقت مناسبی نیست! putertired.gif

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه به اون معنی! همه ما بهش وصلیم! ولی به اون معنی که شما میگید، بنده خودمو موجود کاملی نمیدونم که بگم به منبع کمال وصلم! در حقیقت همون سوء استفاده از اراده و اختیاری که بهمون داده شده موجب دوری ما از کمال نهاییمون شده! :(:cry:

صحبت های شما درستند ولی جای بحث بیشتری دارن! فعلا وقت مناسبی نیست! مشاهده پیوست 151152

متوجه نمیشم...!!مشاهده پیوست 151152
چه باحاله یهو میخوابه..:biggrin:
منم خوابم میاد..

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
عدالت (کشک)
اوناییم که از عدالت جانب داری می کنن کشک فروش

اگه عدالت رو جایی دیدین سلام منو بهش برسونین

mor1360

عضو جدید
متاسفانه خیلی از دوستان تعریف درستی از عدالت ندارن! بیشتر اوقات شاهد هستم که مثل غربی ها، "عدالت" معادل "مساوات" در نظر گرفته میشه! این نگاه موجب ایجاد سوء برداشت های زیادی شده و خیلیا رو دوچار تصور اشتباه "وجود نداشتن عدالت" کرده!

بنابر تعریف مختصر و جامعی که امام علی(ع) از عدالت بیان فرموده اند، " عدالت یعنی اینکه هر چیزی، در جایگاه خود قرار گیرد! " این تعریف با مساوات و برابری فرق می کند! مثلا امروزه کسانی مثل فیمینیستها، عدالت را در تساوی و برابری حقوق و امتیازات زن و مرد می دانند. در صورتی که تساوی حقوق مرد و زن، با تعریف صحیحی که ما از عدالت داریم، نه تنها عادلانه نیست، بلکه عین بی عدالتی و ظلم به زن و مرد خواهد بود! زیرا عدالت در جایی می تواند هم معنی برابری و تساوی حقوق باشد که دو طرف صاحب حق، از هر لحاظ دارای خصوصیات برابر و همسان باشند! در این مثال، وقتی خصوصیات، نیازها و توانایی های مرد و زن با هم تفاوت دارد، پس حقوقشان هم با هم تفاوت دارد و مساوی نیست! بلکه به تناسب خصوصیات و جایگاه و کارکرد هر کدام در نظام هستی، حقوق و تکالیف متفاوتی دارند که باید تامین و انجام شوند! در مورد سایر مسائل هم همین قضیه صدق می کنه!

در نظام هستی و عالم خلقت، هر موجودی نسبت به شرایطی که در آن قرار گرفته و عواملی که بر محیط اطرافش حاکم است، و توانایی ها و استعدادهایی که در وجود او قرار داده شده، در یک جایگاه خاص قرار دارد و به اندازه وسع و توانایی خود دارای مسئولیت و حقوق خاص خود است! خداوند هم از هر موجود صاحب اراده و اختیار، به اندازه وسع و توان خود او تکلیف خواسته! و در نهایت هم اعمال و کارنامه هر کس،به تناسب توان و شرایط خود او مورد قضاوت قرار می گیرد و به هیچ کس ذره ای ستم نمی شود. پس عدالت وجود دارد ولی ما از درک صحیح و کامل آن سر باز زده ایم و خیلی اوقات، با تجاوز از حدود خود و تعدی به حقوق دیگران، بی عدالتی رو ایجاد کرده و گسترش داده ایم!

وارد جزئیات نمیشم چون خیلی مفصله! دوستان می تونن با کمی تفکر و تعمق در همین کلیات و مطالعه منابع دیگر در این زمینه، به نتیجه مطلوب برسند! ;):gol:

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
بی عدالتی؟ اغراق نکنین ...

دیه زنا شد مساوی مردا!!
یکی رو می شناختم زیرپوستی زنشو تهدید می کرد که می کشتش و دیه شو می ده!! شوخی ها!

الان نمی کشه! شاید همدیگه رو کشتن!:biggrin: