درخواست های مرتبط با: سازه,دیتیل و جزئیات ساختمان

hedayat4

عضو جدید
سوال - بهترین نوع پروفیل چارچوب فلزی

سوال - بهترین نوع پروفیل چارچوب فلزی

با سلام به تمام بر وبچ
اقا با اجازتون یک ساختمان داریم میسازیم حالا رسیدیم به درب و پنجرش.از اونجایی که دربهای اتاق را چوبی و چارچوب ان را فلزی میسازن ما هم از همین عرف تبعیت میکنیم وحالا میخواییم چارچوب اونو بسازیم از اونجایی که پروفیلهای متعددی برای چارچوب فلزی هستش منجمله پروفیل ساده پروفیل 3پله و پروفیل معمولی البته من زیاد اطلاعی ندارم و میخوام از شما بچه های خوب بپرسم که کدومش بهتره
البته ممکنه پروفیلهای دیگه ای هم باشه که من اطلاع نداشته باشم
البته نظر خودم پروفیل معمولی است که سالهای قبل اهنگرها با هاش کار میکردن(با توجه به چند تا عکس که تو اینترنت دیدم نظرمو گفتم)حالا نظر شما کدام بهتره.فشنگتر و محکمتر است
با تشــــــــــــــکر

chehresaz

عضو جدید
درخواست اطلاعات - نرده دست انداز جانپناه

درخواست اطلاعات - نرده دست انداز جانپناه

سلام مهندسای عزیز.در مورد نرده یا دست انداز یا جانپناه اطلاعات می خواستم ممنون میشم اگه در اختیارم قرار بدید:smile:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه اطلاعاتی؟اگه دیتیل می خوای تو کتاب پی و پیکره زیاد داره، می تونی بری سر ساختمون های در حال اجرا از اجرای دست انداز عکس بگیری، به خصوص اجرای دست اندار بتنی، برای استانداردها هم تو نویفرت کلی اطلاعات هست که ارتفاع و فاصله ی بین عناصر وسطش چجوری باشه، برای کودکستان ها استانداردهای جالبی داره، مثلاً این که سر بچه لای نرده گیر نکنه!!!
واسه طراحی معماری هم میتونی تو اینترنت سرچ کنی هم میتونی دور بین بردای بری تو پاساژ ها و مراکز خرید و این جور جاها از نرده ها و دست انداز های جالب عکس بگیری.

mamali-architect

عضو جدید
درخواست طراحی سقف کاذب (طراحاش کمک کنن)

درخواست طراحی سقف کاذب (طراحاش کمک کنن)

سلام به همه مهندسان عزیز

دوستان ما تصمیم گرفتم که واسه سقف خونمون سقف کاذب(کناف) اجرا کنیم،طرح هایی که طراحش داد زیاد دلمو نگرفت،واسه همین منم یه مهلت خواستم تا یه طرحی خودم بزنم،(آخه ترم 2 معماریم:biggrin:)

حالا من زورمو زدم و یه طرحی زدم که جای 2تا لوسر داره ولی بابا گفت 3تا میخوام:D دیگه نتونستم جور بیارم

حالا من طرح و پلان رو با اتوکد کشیدم و واستون میزارم اگه امکانش هست یه فکری به حال من بکنین،به یکی از استادام نشون دادم گفت خیلی سادست،گفتم تو بیا یه طرح بده گفت وقت ندارم:mad:

حالا خودتون ببینین اگه امکانش هست یه طرحی بدید

پیشاپیش ممنون:smile:

پیوست ها

• kanauf.rar
    50.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

takta_77

عضو جدید
بچه ها جوووووووووووون
من یه درخواست دارم
کسی راجع به معماری بازار وکیل مطلبی داره که به من کمک کنه؟!!!
اگه دارین تمنا میکنم دریغ نکنین
کارم اساسی گیره!!!

raha

مدیر بازنشسته
سلام و خسته نباشید
دو تا سوال داشتم :
1 - علت زدن چفت در ساختمان بین مثلا اندود گج با چهار چوب در، آیا به علت متفاوت بودن ضریب انبساط دو تا مصالح ؟ توضیح بدید ممنون می شم.
2- علت گذاشتن ورق گالوانیزه در تصویر زیر در detail B وقتی عایق هست دیگه به چه علت؟
آیا کتابی هست که دتایل های ساختمانی را تحلیل کرده باشه؟
در صورت امکان اگر بنده حقیر را راهنمایی بفرمایید ممنون می شم.
مشاهده پیوست 45828

کتاب آقای زمرشیدی رو دیدین؟؟
کتاب خیلی خوبی در زمینه عناصر و جزنیات هست..
شاید کمکتون کنه

pooya.king

عضو جدید
کمک: (سمینار درباره ی سقف ساختمان)

کمک: (سمینار درباره ی سقف ساختمان)

سلام دوستان،خوبید؟
استاد بهم گفته درباره ی سقف سمینار بدم!(ترم 2 هستم درس مقدمات طراحی)
لطفا اگه تحقیقی یا مقاله ای،خلاصه هر چی در این مورد دارید برام بفرستید.

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان،خوبید؟
استاد بهم گفته درباره ی سقف سمینار بدم!(ترم 2 هستم درس مقدمات طراحی)
لطفا اگه تحقیقی یا مقاله ای،خلاصه هر چی در این مورد دارید برام بفرستید.
اینجا رو ببین
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/262841-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B3%D9%82%D9%81

Taghdir

عضو جدید
سلام دوستان منم لازم دارم...پيدا كردين به منم بگين مرسيييييي.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میدونه چرا بهترین درجه برای سیستم شوفاژ مرکزی 60 درجه است؟

Q.M.M.S.S.1390

عضو جدید
درخواست"سقف های پوسته ای"

درخواست"سقف های پوسته ای"

:);)سلام Qهستم عضو جدید نیاز دارم به یک سری اطلاعات در موردسقف های پوسته ای .هیچ کمکی رو بدون جواب نمی زارم

گلی7063

عضو جدید
درخواست راهنمایی- ترسیم فنی

درخواست راهنمایی- ترسیم فنی

سلام من کاردانی کامپیوتر خوندم ،معماری دوست داشتم کارشناسی معماری شرکت کردم قبول شدم الان سرکلاسا سردرگمم چون اساتیدبا فرض اینکه دوره کاردانی گذرانده ایم درس میدن -بلد نیستم مقطع و نما بزنم ناراحتم :(

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوست عزیزم به رشته معماری و باشگاه مهندسان خوش اومدین
قبل از هر چیز خواهش میکنم قوانین تالار معماری رو مطالعه بفرمائید تا با فضای تالار بهتر آشنا بشین
اطلاعيه: مطالعه این قوانین قبل از شروع فعالیت در این تالار الزامیستتمامی سوالات خودتون رو در همین قسمت سوالات و درخواست ها ارسال کنید
سپاس

+
خب در مورد سوالتون مسلما شما اشکالاتی دارین در ترسیم فنی که نیاز به پشتکار زیادی داره که خودتون رو به سطح دیگر دوستاتون برسونید که دوسال در این رشته حضور داشتن ولی اصلن نترسین کار اصل مشکلی نیست اگر علاقه داشته باشین همه چیز اسون میشه
به صورت کلی پیشنهاد میدم از دوستاتون بخواین که اگر جزواتی از کلیه دروسی که تا حالا خودن و مفید هست رو به شما بدن تا بتونین مطالعه کنید

و در مورد مشکلات ترسیمی هم یه کتاب با عنوان
هندازش
تالیف علیرضا رضوانی هست
کتاب جامع و مفیدی هست که این رو تهیه کنید و از آموزش هاش تمرین کنید
البته کتاب های ترسیم فنی زیادی هست که میتونین یه کتاب دیگه ام بگیرین که به زبان ساده تری آموزش داده باشه که خودتون کتاب های توی بازار رو ورق بزنین متوجه میشین که کدومش به دردتون میخوره

یه تاپیک هم هست که میتونین مشکلاتتون رو اونجا ارسال کنید
انوشه باشین

جایی برای بر طرف شدن مشکلات ترسیم فنی

amadhe.1363

عضو
معماری فرم گرا باشد و به حالت عملکردی موضوع فکر نکرده باشد و کاربردی به هیچ صورتی نباشد را معماری چوسته ای می گویند .

arien

عضو جدید
درخواست دیتیل دیوار

درخواست دیتیل دیوار

سلام
من يه ديتيل از ديوار اتاق ميخوام.ميشه كمكم كنين؟تا فردا لازم دارم.:(:(

memar_w

عضو جدید
سازه های فضا کار؟؟؟

سازه های فضا کار؟؟؟

سلام
کسی در مورد سازه های فضا کار پروژه کار کرده؟من کار کردم اما اطلاعاتم ناقصه میتونین بهم کمک کنین؟؟در مورد قابهای اسکلتی سازه فضا کار...که چندین نوع هستن توضیخ یکی از این موردارو میخوام انگلیسی باشه هم مشکلی نیست...ممنونم:heart:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب سازه های مشبک فضایی از گلابچی در این مورد اطلاعات کاملی داره، از اون استفاده کن

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
:);)سلام Qهستم عضو جدید نیاز دارم به یک سری اطلاعات در موردسقف های پوسته ای .هیچ کمکی رو بدون جواب نمی زارم

كتاب ساختمان سازي ج3 فصل 4 ترجه اردشير اطيابي
البته اخيرا 5 جلد اين كتاب در 1 جلد چاپ شده
ناشر جويبار

hex6789

عضو جدید
درخواست "نشریه شماره 42 و 43" سازمان مدیریت

درخواست "نشریه شماره 42 و 43" سازمان مدیریت

با سلام
دو تا عنوان نشریه مربوط به نظام فنی هستش که فاقد پیوست هستن و من واقعاً بهشون نیاز دارم. لطفاً اگه نسخه اکترونیکی یا چاپیش رو دارید یا میدونید از کجا میشه گیر آورد به من خبر بدید. :cry:

شماره 42 : مشخصات فني عمومي کاشي کاري و کف پوش در ساختمان
شماره 43 : تجزيه و تحليل هزينه کارهاي ساختماني و راهسازي (بخش کاشي کاري ، سراميک کاري، فرش کف و عايق کاري)

یک دنیا ممنون :smile:

zahra-FARZIN

عضو جدید
درخواست"نقشه فاز 2"

درخواست"نقشه فاز 2"

سلام بچه ها
ترم آخر كارداني هستم درس طراحي فني امونمو بريده ، براي فاز 2 كردن يه جاهايي مشكل دارم تا نمونه هم نبينم نميتونم درست ترسيمش كنم:(
تو چندتا سايت هم رفتم اما عكساش باز نميشه به حمدلله
اگه سايتي سراغ دارين يا اگه خودتون يه پروژه فاز 2 شده دارين واسم بزارين ممنون ميشم
مرسي:gol:

zahra-FARZIN

عضو جدید
سلام عزيزم ميشه بگي كدوم قسمت مشكل داري تا بتونم بهتر كمكت كنم
سلام
با چيزايي مثل پلان سقف كاذب يا پلان كف سازي هيچ اشناييتي ندارم و البته تو يه جاهايي هم از برش پله، كه تا نمونه نبينم اين مخم كار نميكنه

ali kocholomoch

عضو جدید
درخواست"برش پله"

درخواست"برش پله"

سلام خوبین بچه ها؟

:cry:من تو برش این پله موندم ممنون میشم راهنماییم کنین:cry::cry:

پیوست ها

• 2.JPG
    2.JPG
    20.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا