مزایای رشته مهندسی مواد نسبت به رشته های دیگه!

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من یکی از مزایاش اینه که در قرآن هم از آن نام برده شده و حتی نام یکی از سوره های قرآن حدید یعنی آهن هست
معنی یکی از آیات سوره حدید: آهن و دیگر فلزات را که در آن هم سختی کازا و هم منافع بسیار بر مردم است جهت راحتی آفریدیم

reza.mortazavi

عضو جدید
به نظر من یکی از مزایاش اینه که در قرآن هم از آن نام برده شده و حتی نام یکی از سوره های قرآن حدید یعنی آهن هست
معنی یکی از آیات سوره حدید: آهن و دیگر فلزات را که در آن هم سختی کازا و هم منافع بسیار بر مردم است جهت راحتی آفریدیم
خیلی چیزای دیگم هست
بعد این آیه مال بخش متالورژی رشته ماس
بخش موادی چی؟
یکی اینه که با خیلی از رشته های مهندسی تو زمینه انتخاب و تولید مواد و فلزات می تونیم کار کنیم
(راستی آیه هم یه ذره عوض نشده؟)

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر بنده:
1- گستردگی زیاد و پاسخ گفتن به هر سلیقه
2- نیازمند بودن اکثر رشته های مهندسی به مهندسی مواد
3- امکان طرح پروژه های صرفا تحقیقاتی یا صنعتی و یا آزمایشگاهی
4- امکان ایفای نقش به عنوان کارآفرین، کارفرما و پیمانکار
5- امکان ایجاد واحدهای تولیدی و یا خدماتی
6- امکان اشتغال به عنوان صنعتگر یا پژوهشگر یا اپراتور یا حتی کارمند
7- ارتباط مستقیم با صنایع دفاعی و تجهیزات جنگی (به همین منظور حرکت به سمت مواد مهندسی یک الزام بیرونی و یک تکلیف ناگزیر برای هر کشوری است)
8- ارتباط غیر مستقیم با صنایع دیگر
.
.
.

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی چیزای دیگم هست
بعد این آیه مال بخش متالورژی رشته ماس
بخش موادی چی؟
یکی اینه که با خیلی از رشته های مهندسی تو زمینه انتخاب و تولید مواد و فلزات می تونیم کار کنیم
(راستی آیه هم یه ذره عوض نشده؟)
من تو دوره کارشناسی که بودم تو کارگاهمون این آیه رو روی بنر بزرگ زده بودن
فکر نمیکنم عوض شده باشه

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم یکی دیگه از مزایاش اینه که عمده مسایل هسته ای ایران رو مهندسین متالورژی میچرخونن

mahbobizadeh

عضو جدید
رشته ی سرامیک چی ؟

رشته ی سرامیک چی ؟

از نظر من هم رشته زیبایی است ولی از نظر خداوند همه ی رشته ها زیباست در ضمن سرامیک این وسط کجا رفت از قدیم گفتند که لب بود که دندون اومد مثل رابطه ی سرامیک ومتالورژی که صاحب آن هستند:)
ا

maziyar121

عضو جدید
از نظر من هم رشته زیبایی است ولی از نظر خداوند همه ی رشته ها زیباست در ضمن سرامیک این وسط کجا رفت از قدیم گفتند که لب بود که دندون اومد مثل رابطه ی سرامیک ومتالورژی که صاحب آن هستند:)
ا
کل رشته های تحصیلی و شاخه های علمی هیچگونه برتری نسبت به یکدیگر ندارند و این تقسیم بندی های بی اساس و نابخردانه ناشی از محدودیت های کشور ما در مسائلی از قبیل کاریابی ، عدم تقسیم صحیح امکانات ، عدم استفاده بهینه از نیروها با تخصص های مختلف و ... می باشد که باعث تقسیم بندی های جاهلانه ایی در کنکور نیز می شود که مثلا برق از متالورژی بالاتر است یا فلان رشته از فلان رشته بهتر است. طبق هیچ منطقی هیچ کدام از شاخه های علوم نسبت به دیگری برتری ندارد چون اصلا ملاکی جهت برتری آنها به یکدیگر وجود ندارد مگر شاخص های اختصاصی کشورما!!!!!

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
کل رشته های تحصیلی و شاخه های علمی هیچگونه برتری نسبت به یکدیگر ندارند و این تقسیم بندی های بی اساس و نابخردانه ناشی از محدودیت های کشور ما در مسائلی از قبیل کاریابی ، عدم تقسیم صحیح امکانات ، عدم استفاده بهینه از نیروها با تخصص های مختلف و ... می باشد که باعث تقسیم بندی های جاهلانه ایی در کنکور نیز می شود که مثلا برق از متالورژی بالاتر است یا فلان رشته از فلان رشته بهتر است. طبق هیچ منطقی هیچ کدام از شاخه های علوم نسبت به دیگری برتری ندارد چون اصلا ملاکی جهت برتری آنها به یکدیگر وجود ندارد مگر شاخص های اختصاصی کشورما!!!!!
آفرین، خیلی قشنگ تحلیل زدی.
از همین جا ورودت به باشگاه رو هم تبریک می گم.

sosmar

کاربر بیش فعال
یکی از مزایای رشته ی ما این است که متالورژیستا مثل فولا در مقابل مشکلات زندگی محکم می شن

salamichobaran

عضو جدید
یکی از مزایای رشته ی ما این است که متالورژیستا مثل فولا در مقابل مشکلات زندگی محکم می شن

سرامیکیها هم چون خیلی وقتها با خاک درگیرند به اینکه دنیا خیلی ارزش نداره و بالاخره به همین خاک برمیگردند فکر میکنند و سعی میکنند زیاد سر هم کلاه نزارند:hypocrite:

بعضی وقتا هم حس شاعری میگیردشونو و میگن : کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش:D:gol:

mahsa.77

عضو جدید
افرادی که تواین رشته تحصیل مکنن یاد میگرن بامواد بسته به گرایش سرامیک یا متالورژی چطور کارکنن.کجا وچطور استفاده کنن.پس توی روابط با افراد به نظرم تاثیر میگذاره .مثلا میدونی با افرادی که سخت هستن ویا برعکس چطور رفتار کنی .(از نظراجتماعی بود)......:smile:

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
ا

تفسیر سوره فاطر ؛ آيات 14 - 9 - وجوه مختلف درباره خلقت انسان از خاك در آيه : (والله خلقكم من تراب ثم من نطفة...)

طبق ايات قران خلقت انسان از گل و خاك هست
خب ما خودمون هم از سراميك هستيم ديگه:)

sisi_eng

کاربر فعال
مزیت؟ :w20:
والا من ترم اولم هنوز نمی دونم چه مزیتی داره ؛ولی یه استاد داریم هی از این رشته تعریف میکنه که مواد ال هست و بل :w16:
اما نظر شخصی بنده اینه که ما موادیا مواد داریم اما بقیه رشته ها مواد ندارن!:w18:
و اینکه رشته ما باکلاس تره! :w16:

kambadena

کاربر بیش فعال
متالوژی یعنی درک واقعی حس بشر برای پیشرفت در آغاز با کشف فلز و مشخص کردن خط سیر آینده علم بشر بازهم با فلز
چی گفتم به به:)

shahab-e.din

عضو جدید
مزیت؟ :w20:
والا من ترم اولم هنوز نمی دونم چه مزیتی داره ؛ولی یه استاد داریم هی از این رشته تعریف میکنه که مواد ال هست و بل :w16:
اما نظر شخصی بنده اینه که ما موادیا مواد داریم اما بقیه رشته ها مواد ندارن!:w18:
و اینکه رشته ما باکلاس تره! :w16:
استادتون کاملا درست میگه
اینم بدون اگه ما نبودیم بقیه ی رشته ها باید در حد اطلاعات رو کاغذ درس می خوندن
چون نه فولادی بود ساختمون بسازن
نه سیم برقی بود که شبکه درست کنن و.........
منظورم اینه که مواد رشته ی مادره

aaj6551

عضو جدید
همه این چیزایی که این عزیزان گفتند درسته
من خودم خیلی این رشته را دوست دارم
خیلی مطالب جالبی داره
ولی متاسفانه در کشور ما به هیچ دردی نمی خوره به هیچ دردی

kambadena

کاربر بیش فعال
خیلی مطالب جالبی داره

این طور نگید
بستگی داره شما درد خوردنو تو چی تعریف کنید
تا تلاش نکنیم تا سختی نکشیم به احتی و شیرینی نمیرسیم
تازه هلو بیا برو تو گلو که حال نمیده:)

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
به نظر من مهم ترین مزیتش : وسعت عظیمش هست و
من به قطع می تونم بگم علم مواد به بینهایت ختم میشه ...
مهم ترین قدمی که انسان تابحال تونسته در راستای پیشرفتش برداره این بوده که موفق به کشف خواص جدید از مواد ... ساخت مواد و ... است که این ها چیزی نیست جز
مهندسی مواد

دخترک ناز

عضو جدید
اگه نارحت نمیشی باید بگم از مزیتهای دیگش بیکاریه

همکلاسیای من از الان دارن کار می کنن.هم رشته ای هام با هم شرکت زدن و مدیر عاملشون هم یه دختره که دوست صمیمیمه.ولی چون من بومی نیستم و معلوم نیس تو شهری که درس می خونم بمونم یا نه مشغول نیستم.ولی اگه بمونم کار می کنم.همه چی بستگی به عرضه داره این که کار بلد باشی.من اوایل حتی درخواست تغییر رشته داده بودم.ولی رفتم پس گرفتم.الان رشتمو خیلی دوست دارم و پس گرفتن درخواست تغییر رشته رو کار خدا می دونم چون من تو این رشته استعداد دارم و موفق هستم.تو ارشد دوست دارم نانو یا خوردگی یا شناسایی بخونم . دعام کنین.
همه رشته ها بیکاری دارن.بازار همه کساده.اونی برنده اس که یا علی بگه و همت کنه.

zahra mohammadi

عضو جدید
همکلاسیای من از الان دارن کار می کنن.هم رشته ای هام با هم شرکت زدن و مدیر عاملشون هم یه دختره که دوست صمیمیمه.ولی چون من بومی نیستم و معلوم نیس تو شهری که درس می خونم بمونم یا نه مشغول نیستم.ولی اگه بمونم کار می کنم.همه چی بستگی به عرضه داره این که کار بلد باشی.من اوایل حتی درخواست تغییر رشته داده بودم.ولی رفتم پس گرفتم.الان رشتمو خیلی دوست دارم و پس گرفتن درخواست تغییر رشته رو کار خدا می دونم چون من تو این رشته استعداد دارم و موفق هستم.تو ارشد دوست دارم نانو یا خوردگی یا شناسایی بخونم . دعام کنین.
همه رشته ها بیکاری دارن.بازار همه کساده.اونی برنده اس که یا علی بگه و همت کنه.

salam,shoma koja dars mikhonid?

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
والا ما تا اونجایی که میدونیم، بچه هایی که شیراز درس خوندن، بیکار نبودن شکر خدا...!!!!
ولی باز هم فقط فقط بستگی به خود آدم داره که آیا واسه کار پیدا کردن پشت میز بودنه یا مدیر تولید بخش ریختگری، یا پای کوره بلند یا قوس؟؟؟!!!!!!!

هیچکس نمیتونه دلیل بیکار بودنشو بندازه گردن مملکتش (البته نمیشه نادیده گرفت)، رشتش، کسی که براش رشتشو انتخاب کرده یا ...
آدم باید تطابق پذیر با محیط و شرایط باشه...

یک کلام... عاشق باشید (تو زندگی یا درس)
عشق کار شمارو میسازه...
عشق به متالورژی چیز دیگریست...:biggrin::D;):)

goodboy3466

عضو جدید
خیلی مطالب جالبی داره
چرا به درد نمی خوره ؟!!!!
محیط کاریش تو اصفهانه ذوبآهن و فولاد مبارکه شاید با پارتی شایدم بی پارتی!!!

goodboy3466

عضو جدید
بله درسته ، منم موافقم

بالا