زن بودن !!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اتفاق برای بنده افتاده.
دختر معلوم الحالی کنار بنده در تاکسی نشسته بود و من خیلی سعی د جمع کردن خودم داشتم .تاکسی هم پر بود. یهو نمیدونم چی شد که این دختر برگشت با صدای بلند گفت اق خودتو جمع کن چرا خودتو به من میچسبونی!

منو میگی داشتم از طرفی شاخ در میاوردم و از طرفی زبانم هم الکن بوداز دفاع از خودم .جالبیش این بود که کیف اداری ام رو بین خودم و ایشون گذاشته بودم تا ایشون راحت باشن.
اما اون روز به طرز مظلومانه ای بنده جلو چند نفر ادم ضایع شدم بدون کوچکترین تقصیر.

دقیقا عین همین اتفاق برای من افتاده

یک بار هم خانومی تو راه کیف لب تابشو بین من و خودش گذاشت و اصلا بجا برای من نگذاشته بود وقتی بهش گفتم بابا ورش دار من نمیتونم بشینم ایشون ناراحت شد و شروع کرد که که مگه چیه کیفه دیگه!!!! مگه چقدر جا میگیره!!!!!!

قدم 186 و استخون بندی درشتی دارم وقتی رسیدم دیگه همه جام درد گرفته بود
با خودش نمیگه که باید 200 کیلومتر راهو همیجوری باید سپری میکردیم!!

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
آن کس که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟!

اخوی هایی که بهشون بر خورده...شما که ریگی به کفشتون نیس واس چی الکی جبهه میگیرید؟!

ماشالا هر کی میاد اینجا سوادش حداقل در این حد هست که متوجه این موضوع بشه که این مطلب عمومیت نداره!! (منظورش همون بعضی های دور از جون شماست!)

اگر شرم و حیا اجازه میداد مواردی رو که برای من نوعی پیش اومده مینوشتم شاید تجدید نظر میکردید...

تو این جامعه همیشه زن محکومه...! اگر حرف بزنی...دیوار حاشا بلنده...طرف انکار میکنه آبروی خودت میره...

اگه دم نزنی و ساکت بمونی میگن عجب بی حیاییه!!! خوشش اومده که صداش در نمیاد!

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا عین همین اتفاق برای من افتاده

یک بار هم خانومی تو راه کیف لب تابشو بین من و خودش گذاشت و اصلا بجا برای من نگذاشته بود وقتی بهش گفتم بابا ورش دار من نمیتونم بشینم ایشون ناراحت شد و شروع کرد که که مگه چیه کیفه دیگه!!!! مگه چقدر جا میگیره!!!!!!

قدم 186 و استخون بندی درشتی دارم وقتی رسیدم دیگه همه جام درد گرفته بود
با خودش نمیگه که باید 200 کیلومتر راهو همیجوری باید سپری میکردیم!!

مارگزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه !
این بوده حکایت خانومی که کنارتون بوده :biggrin:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
مارگزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه !
این بوده حکایت خانومی که کنارتون بوده :biggrin:

خوشم میاد که همه چیز رو به نفع خودتون تمومش میکنین

این موارد هیچ تاثیری روی رفتار و منش من نمیگذاره
من به عقاید خودم مطمون و پابر جا هستم

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگر شرم و حیا اجازه میداد مواردی رو که برای من نوعی پیش اومده مینوشتم شاید تجدید نظر میکردید...

تو این جامعه همیشه زن محکومه...! اگر حرف بزنی...دیوار حاشا بلنده...طرف انکار میکنه آبروی خودت میره...

چنین تجربه های تلخی رو همه ما به دوش میکشیم و شاید تنها بتونیم با هم جنسامون راجع بهش درد و دل کنیم ..
گاهی تمام مسیر رو خود خوری میکنی ، ابروهات گره میخوره و لباتو به هم می فشاری که چیزی نگی و گریه هم نکنی
چون از ریختن آبروت میترسی .. اینکه همه بدونن چه اتفاقی برات رخ داده !!
ته مسیر هم اون آدم بی شرم شاید به دلیل جمله آخری که بیان کردی ، میخواد بهت شماره هم بده ... :w09:

Sarp

مدیر بازنشسته
آن کس که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟!

اخوی هایی که بهشون بر خورده...شما که ریگی به کفشتون نیس واس چی الکی جبهه میگیرید؟!

ماشالا هر کی میاد اینجا سوادش حداقل در این حد هست که متوجه این موضوع بشه که این مطلب عمومیت نداره!! (منظورش همون بعضی های دور از جون شماست!)

یعنی من الان برم یه تاپیک بزنم و سراسر تاپیکم توهین به خانوما باشه ، جبهه نخواهید گرفت ؟

این سوالو پرسیدم چون میدونم همه خانومای باشگاه و تالار متشخص هستند و ریگی به کفششون نیست

برم تاپیک رو بزنم ؟

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
چنین تجربه های تلخی رو همه ما به دوش میکشیم و شاید تنها بتونیم با هم جنسامون راجع بهش درد و دل کنیم ..
گاهی تمام مسیر رو خود خوری میکنی ، ابروهات گره میخوره و لباتو به هم می فشاری که چیزی نگی و گریه هم نکنی
چون از ریختن آبروت میترسی .. اینکه همه بدونن چه اتفاقی برات رخ داده !!
ته مسیر هم اون آدم بی شرم شاید به دلیل جمله آخری که بیان کردی ، میخواد بهت شماره هم بده ... :w09:

و اونوقت کی جوابگوست؟!

امنیت اخلاقی مفهومیه که این روزا دیگه تو ایران معنی نداره!

اگه 4 تا آدم چش و دل پاک هم پیدا بشن انقدری آدمای کثیف هستن که وجود اونا به چش نیاد!

آدم از اونایی که سنشون بالاتره بیشتر میترسه تا جوونا!!!

خدا همه مردمو رو به راه راست هدایت کنه و هممونو عاقبت به خیر!!

Sarp

مدیر بازنشسته
با توجه به سالهای نه چندان دور گذشته و وجود جوامع مردسالار که به جنس مونث به چشم کالا و . . . .(هر چیزی به جز آدم) نگاه میکردند ، و همچنین بالا رفتن درک و فهم عمومی فعلی ، الان به غیر خود خانوما ، آقایون هم خواهان برابری زن و مرد هستند .

این خواسته آقایون که گاها هم از طرف خود آقایون توش افراط میشه ، باعث پیدایش چنین مطالبی شده
چون تا الان به خاطر چهره مظلوم واقع شده زن ، هیچکس به این فکر نیفتاده که این متنها پر از توهین هستند .

بهتره بگر دنبال بحث و گفتگو درباره این موارد هستیم ، به جای پستهای کپی پیست ، موضوع و متن رو از خودمون مهیا کنیم و بحث رو پیش ببریم .

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی من الان برم یه تاپیک بزنم و سراسر تاپیکم توهین به خانوما باشه ، جبهه نخواهید گرفت ؟

این سوالو پرسیدم چون میدونم همه خانومای باشگاه و تالار متشخص هستند و ریگی به کفششون نیست

برم تاپیک رو بزنم ؟

بابک جان تو دیگه چرا ؟!!
چرا به این دید به تاپیک نگاه میکنید ؟!
تا جایی که ازت شناخت دارم ، آدم منطقی ای هستی . آیا واقعا به نظرت هدف این تاپیک توهین به آقایونه ؟!

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با توجه به سالهای نه چندان دور گذشته و وجود جوامع مردسالار که به جنس مونث به چشم کالا و . . . .(هر چیزی به جز آدم) نگاه میکردند ، و همچنین بالا رفتن درک و فهم عمومی فعلی ، الان به غیر خود خانوما ، آقایون هم خواهان برابری زن و مرد هستند .

این خواسته آقایون که گاها هم از طرف خود آقایون توش افراط میشه ، باعث پیدایش چنین مطالبی شده
چون تا الان به خاطر چهره مظلوم واقع شده زن ، هیچکس به این فکر نیفتاده که این متنها پر از توهین هستند .

بهتره بگر دنبال بحث و گفتگو درباره این موارد هستیم ، به جای پستهای کپی پیست ، موضوع و متن رو از خودمون مهیا کنیم و بحث رو پیش ببریم .

از پاک شدن پست های اسپم چنین برداشت میشه که کل پست ها رو مطالعه کردی ، تعجب میکنم با وجود تمام بحثای صورت گرفته باز داری مطالب تکراری رو عنوان میکنی !

Sarp

مدیر بازنشسته
بابک جان تو دیگه چرا ؟!!
چرا به این دید به تاپیک نگاه میکنید ؟!
تا جایی که ازت شناخت دارم ، آدم منطقی ای هستی . آیا واقعا به نظرت هدف این تاپیک توهین به آقایونه ؟!
هدف تاپیک توهین نیست
اینو من میدونم
میدونم که هدف شما توهین نیست
ولی در هدف متن شک دارم
واسه همین هم میگم که به جای کپی پیست مطالب برای بیان چیزی که تو ذهنمونه و نیاز میبینیم که دربارش بحث شه ، متن رو از خودمون بنویسیم
هر چند متنی سطح پائین از نظر دستوری و املائی باشه !
و در ضمن ، اگر متن از خودمون باشه چنین سو تفاهماتی هم پیش نمیاد

مدتیه چنین متنهای توهین آمیزی تو نت زیاد شده و کاربر هم بدون توجه فوری کپیش میکنه .

Sarp

مدیر بازنشسته
از پاک شدن پست های اسپم چنین برداشت میشه که کل پست ها رو مطالعه کردی ، تعجب میکنم با وجود تمام بحثای صورت گرفته باز داری مطالب تکراری رو عنوان میکنی !
ئــــــــــــــــــه
خاله شرقی مگه متن از خودتونه آخه که اینجوری جبهه گرفتید واسه دفاعش ؟

همه شرکت کنندگان تاپیک 100% میدونند منظور و هدف و حرف شما رو .
این مخالفتها که میبینید فقط واسه متنیه که تو پست اول گذاشتید ، نه مخالفت با خود شما و نظرتون .
حرف من اینه که به جای کپی چنین مطالبی ، چیزی که تو ذهنمون هست رو خودمون تایپ کنیم .

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هدف تاپیک توهین نیست
اینو من میدونم
میدونم که هدف شما توهین نیست
ولی در هدف متن شک دارم
واسه همین هم میگم که به جای کپی پیست مطالب برای بیان چیزی که تو ذهنمونه و نیاز میبینیم که دربارش بحث شه ، متن رو از خودمون بنویسیم
هر چند متنی سطح پائین از نظر دستوری و املائی باشه !
و در ضمن ، اگر متن از خودمون باشه چنین سو تفاهماتی هم پیش نمیاد

مدتیه چنین متنهای توهین آمیزی تو نت زیاد شده و کاربر هم بدون توجه فوری کپیش میکنه .

نه بابکم ، اینطور نیست .. کلمه به کلمه متنی که گذاشتم در حقیقت تحریر دردی بود که همیشه توی دلم داشتم
شاید چون با متون مشابه زیادی رو به رو بودی چنین ذهنیتی رو برات ایجاد کرده خاله
به هرحال من سعی خودمو کردم که بحث به بیراهه نره ...

As7az

عضو جدید

برم تاپیک رو بزنم ؟

من که فک می کنم اخرش بذاری به دور از همه ی خانوم ها مشکلی پیش نیاد....

Sarp

مدیر بازنشسته
من که فک می کنم اخرش بذاری به دور از همه ی خانوم ها مشکلی پیش نیاد....
متوجه نشدم

پست من هم کنایه بود
چون اصلا اهل چنین تاپیکهایی نیستم
چه اسه خنده و چه واسه بحث

As7az

عضو جدید
متوجه نشدم

پست من هم کنایه بود
چون اصلا اهل چنین تاپیکهایی نیستم
چه اسه خنده و چه واسه بحث

متوجهم چرا گفتی......

منظورم اینه اگه آخر این متن هایی که کپی پیست شده هم بنویسن "دور از همه خانوم ها یا دور از همه ی آقایون" مشکل حل میشه...
یعنی این که هدف مشکل داران نه همه ی زیر مجموعه .......

• Like
واکنش ها: Sarp

علی حسنوند

عضو جدید
متنش زیبا بود و اما واقعی
اول تشکر میکنم چون خودم 50% اینا رو با چشمای خودم دیدم
ولی اگه خانم ها هم سر و وضع خودشونو درست کنن کمتر این مشکلات پیش میاد
نا سلامتی ما مسلمونیم پس باید فکر کنیم چرا این مشکلات برای جامعه اسلامی پیش میاد
مشکل از کیه ...

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز

برم تاپیک رو بزنم ؟

من هیچ تضمینی نمیکنم...

آدما با هم فرق میکنن...یکی از نوک بینیش اونورترو نمیبینه و میاد هر چی دلش میخواد نثار استارتر میکنه...

یکی هم فراتر از اینها فکر میکنه و میگه این یه متنیه که عمومیت نداره! به من که نگفته...به اونایی گفته که اینجورین!

ئــــــــــــــــــه
خاله شرقی مگه متن از خودتونه آخه که اینجوری جبهه گرفتید واسه دفاعش ؟

همه شرکت کنندگان تاپیک 100% میدونند منظور و هدف و حرف شما رو .
این مخالفتها که میبینید فقط واسه متنیه که تو پست اول گذاشتید ، نه مخالفت با خود شما و نظرتون .
حرف من اینه که به جای کپی چنین مطالبی ، چیزی که تو ذهنمون هست رو خودمون تایپ کنیم .

بابک جان اینا همش درده...حرف دل من و تموم دخترای هم سن و سالمه که با این مشکل مواجهن...
چه تضمینیه که اگه من خودم متن رو بنویسم خود شما نیای و تاپیک رو حذف نکنی!

اگر املا و نگارش همین متن رو تغییر بدم با همین محتوا کی میتونه ازم ایراد بگیره که این توهین به آقایونه!!
به لحن نوشته کار ندارم اما تمام چیزایی که گفته مسائلیه که هر روز داریم تو جامعه میبینیم و روز به روزم داره بیشتر و بدتر میشه!
تندی زبان منتقد باعث نمیشه که منکر صحت موضوع مورد انتقاد بشیم...
اگر به همین صراحت و با لحن ملایم تر بود باز هم حرف و حدیث پیش میومد!
اما کسی نمیتونه بگه که چون من اینجوری نیستم پس این مسائل وجود نداره!!

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
نا سلامتی ما مسلمونیم پس باید فکر کنیم چرا این مشکلات برای جامعه اسلامی پیش میاد
مشکل از کیه ...

سلام
سوء تفاهم پیش نیاد...دارم جبهه گیری نمیکنم...
اما چند درصد مشکل از طرف خانم هاست؟!
تا حالا دیدین این اتفاقات واسه یه خانم چادری بیفته؟! مسلما میگید نه چون دلیلی نداره! حجابش کامله!
اما با قاطعیت میگم نه!
کسی که مشکلات روانی از این دست داشته باشه به حجاب و سر و وضع طرف کار نداره!
اون کار خودشو میکنه و راه خودشو میره!

همه ی تقصیرا رو گردن آقایون نمیندازم!! 60-40 !
اون 10% هم به خاطر همین باور ها و دیدگاه های غلطیه که جامعه در مورد زن داره و معمولا در حق خانوما اجحاف میشه!!

drippy*

عضو جدید
این مشکلات همیشه وجود داشته ولی میشه سعی کرد تا حدودی مشکلات رو به حداقل برسونیم
من برعکس این متن رو هم خیلی دیدم
مثلا تو مترو زنایی که این مسائل براشون مهمه میتونن واگن خانم ها رو سوار شن
بارها دیدم زنایی رو که با مردا سوار میشن وقتی شلوغ میشه داد وبیداد راه میندازن همینطور تو اتوبوس و...
به نظر من بیشتر به رفتار خود آدم بستگی داره البته این نظر منه نظر استارتر هم کاملا محترمه

bahareh85

عضو جدید
مشکل از کیه ...
بازم خانوما ....!
منم قبول دارم که خانوما گاهی خودشون مقصر هستند ولی خیلی اوقات این طور نیست گاهی وقتی از خونه میری بیرون میگی آرایش چیه کاشکی از دم در یکم خاک بر می دشتم می مالیدم به صورتم کسی نگاهمم نکنه
میگید حجاب، روسری لبنانی زدم رفتم بیرون و اون آخرین بارم بود.
همه خانوم ها نجیب نیستن و همین طور همه آقایون ولی خانوم بد حجاب اگه نخوای به شما آسیبی نمیزنه ولی مرد بی حیا میزنه.

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا من با این موضوع موافقم.
تا حالا نشده که من سوار تاکسی بشم یکی یه حرفی نزنه یا یه کاری نکنه
آدم میترسه دیگه
اعصاب خورد کنن دیگه
البته دور از حضور همه.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

:(:(:gol: موافقم... اگه می شد گفت اونوقت می دیدن چرا دختره سوار تاکسی می شه کیفو می ذاره وسط
.
همه خانوم ها نجیب نیستن و همین طور همه آقایون ولی خانوم بد حجاب اگه نخوای به شما آسیبی نمیزنه ولی مرد بی حیا میزنه.
:gol::gol::gol:

doost4

عضو جدید
اتفاقا من با این موضوع موافقم.
تا حالا نشده که من سوار تاکسی بشم یکی یه حرفی نزنه یا یه کاری نکنه
آدم میترسه دیگه
اعصاب خورد کنن دیگه
البته دور از حضور همه.

درست بگردین تو خیابون تا چنین مشکلاتی گریبان گیرتون نشه ! زنی که حیا و شرف داشته باشه محافط حیا و شرف اون خدا هست ! یعنی به هیچ وجه مشکلی باش پیش نمیات . چن بار از خدا خواستین پشتیبانتون باشه ؟ چن بار از در که رفتین بیرون گفتین الهی به امید تو امروز از من مراقبت کن ؟! هان ؟ همین خانوم هایی که از این موضوعات گله می کنن اگه یه پسر خوشتیپ و مورد علاقشون آذارشون بده خوششون هم میات ! تا کی می خواین چشماتونو ببندید ؟ کم هستن زنایی که رو مرد شوهر دار نظر دارن ؟ اینقدر زیر پاش میشینن تا زنگیشو از هم بپاشونن ؟ یه مرد اگه بفهمه طرف شوهر داره دیگه طرفش نمیره اما زن چی ؟ فقط به فکر خودشه واسه رسیدن به خواستش هم کاری نداره که یارو زن داره بچه داره .

Sarp

مدیر بازنشسته
من هیچ تضمینی نمیکنم...

آدما با هم فرق میکنن...یکی از نوک بینیش اونورترو نمیبینه و میاد هر چی دلش میخواد نثار استارتر میکنه...

یکی هم فراتر از اینها فکر میکنه و میگه این یه متنیه که عمومیت نداره! به من که نگفته...به اونایی گفته که اینجورین!

بابک جان اینا همش درده...حرف دل من و تموم دخترای هم سن و سالمه که با این مشکل مواجهن...
چه تضمینیه که اگه من خودم متن رو بنویسم خود شما نیای و تاپیک رو حذف نکنی!

اگر املا و نگارش همین متن رو تغییر بدم با همین محتوا کی میتونه ازم ایراد بگیره که این توهین به آقایونه!!
به لحن نوشته کار ندارم اما تمام چیزایی که گفته مسائلیه که هر روز داریم تو جامعه میبینیم و روز به روزم داره بیشتر و بدتر میشه!
تندی زبان منتقد باعث نمیشه که منکر صحت موضوع مورد انتقاد بشیم...
اگر به همین صراحت و با لحن ملایم تر بود باز هم حرف و حدیث پیش میومد!
اما کسی نمیتونه بگه که چون من اینجوری نیستم پس این مسائل وجود نداره!!

عجب
بیخودترین حرفیه که امروز شنیدم
البته دومیشه

پس قابل توجه اقایونی که به لحن متن پست اول اعتراض دارند (که خودم هم هستم)
لطفا سعی کنید فراتر از نوک بینی تونو ببینید
اگر هم توهینی به شما شد بذارید پای درد و رنجی که خانوما کشیده اند
چون درد و رنج شما اقایون (که به مراتب خیلی زیادتر از درد خانومهاست) فقط مربوط به خودتونه و به درک . ولی درد و رنج خانومها مربوط به همه ست و مقدس !
لطفا مواظب باشید که اگر این اعتراض بانوان به کولی بازی کشید ، باز هم اعتراضی نداشته باشید . بالاخره دلشون پره و حق دارند ! ولی شما نباید جیکتون دربیاد تا احیانا به انواع حماقتها و کودن بودن و مردسالاری و عرب جاهل و . . . محکوم نشوید .
آقایون گرامی اوکی ؟

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درست بگردین تو خیابون تا چنین مشکلاتی گریبان گیرتون نشه ! زنی که حیا و شرف داشته باشه محافط حیا و شرف اون خدا هست ! یعنی به هیچ وجه مشکلی باش پیش نمیات . چن بار از خدا خواستین پشتیبانتون باشه ؟ چن بار از در که رفتین بیرون گفتین الهی به امید تو امروز از من مراقبت کن ؟! هان ؟ همین خانوم هایی که از این موضوعات گله می کنن اگه یه پسر خوشتیپ و مورد علاقشون آذارشون بده خوششون هم میات ! تا کی می خواین چشماتونو ببندید ؟ کم هستن زنایی که رو مرد شوهر دار نظر دارن ؟ اینقدر زیر پاش میشینن تا زنگیشو از هم بپاشونن ؟ یه مرد اگه بفهمه طرف شوهر داره دیگه طرفش نمیره اما زن چی ؟ فقط به فکر خودشه واسه رسیدن به خواستش هم کاری نداره که یارو زن داره بچه داره .

:eek::eek::eek:

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صبر کنید یه لحظه
من فقط چادر سر نمی کنم که اگه اونم سر کنم کامل می شم
هر وقت از در میام بیرونم هم آیه الکرسی هم سوره حمد و توحید و ناس رو می خونم هم وضو میگرم از خونه میام بیرون .
لطفا اگه شناخت ندارین دیگه توهین نکنید ممنون میشم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.