رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
مهندس دستت درد نکنه به سوالام جواب می دی خیلی لطف می کنید.
1- من نتونستم از ارشیکت پرینت بگیرم .میشه بگید چطور میشه نقشمو سیو کد کنم بعد با اتو کد پرینت بگیرم ؟

سلام.
خواهش میکنم.
باید save as بگیرید بعد تو پنجرش تو اون قسمت پایین نواری هست که اونجا شما پسوند سیوتون رو انتخاب میکنید.اونجا شما پسوند dwg رو انتخاب کنید.
فقط یه نکته رو فراموش نکنیدشما وقتی پسوند کد رو انتخاب میکنید باید تنظیماتش رو درست کنید.
وقتی پسوند کد رو انتخاب میکنید یه گزینه ستینگ ظاتهر میشه ،روش کلیک کنید برید.بعد برید تو اون نواری که تو عکس دوم مشخص کردم.اونجا واحدتون یا مباید رو متر باشه یا میلیمتر.اینکه متر باشه یا میلیمتر بستگی به خودتون داره.باید رو گزینه ای باشه که هر چی تو آرشی کد هست همونی باشه که میخوای تو کد هم باشه.یعنی مقیاسات با هم برابر باشه.

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.jpgffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.jpg

diba22

عضو جدید
1- چه طوری میشه در آرشیکت نقشه ها را با واحد متر ترسیم کرد ؟چون حالت معمولی رو میلیمتر هستش؟
2-یه دیوار دارم به طول 6 متر چه طور میشه در فاصله 2.5 متر یک دیوار بهش وصل کرد ؟ من اول با لاین 2.5 متر از یک گوشه دیوار میام داخل تا جای دقیقش رو پیدا کنم بعد لاین رو پاک می کنم اونجا دیوار می کشم ولی این راه درستش نیست چون وقت گیره ؟ ممنون میشم راه اصولیشو بفرمایید؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
1- چه طوری میشه در آرشیکت نقشه ها را با واحد متر ترسیم کرد ؟چون حالت معمولی رو میلیمتر هستش؟
2-یه دیوار دارم به طول 6 متر چه طور میشه در فاصله 2.5 متر یک دیوار بهش وصل کرد ؟ من اول با لاین 2.5 متر از یک گوشه دیوار میام داخل تا جای دقیقش رو پیدا کنم بعد لاین رو پاک می کنم اونجا دیوار می کشم ولی این راه درستش نیست چون وقت گیره ؟ ممنون میشم راه اصولیشو بفرمایید؟

سلام
باید بری تو منوی options +project proferences +working units بعد اونجا تو هر دوقسمت مودل یونیت و لیوت یونیت گزینه متر رو انتخاب کنی.و تعداد اعشار رو 2 بزار مناسبه.میخوای دقت بیشتر بشه هم میتونی بالاتر بزاری.
واسه این کار هم میتونی اول ابنتدای دیوار اون دیوار عمود رو بکشی بعد جابجا کنی به مقدار لازم و هم میتونی روی آیکن شبیه خط کش که بالای صفحه هست رو انتخاب کنی بعد از سر دیوار کلیک کنی و به سمت انتهای دیوار 2.5 متر رو تایپ کنی و اینتر برو بزنی بعد ابتدای خط کش میره اونجایی که میخوای(یادم رفت بگم اول باید دستور دیوار رو انتخاب کنی بعد خط کش رو انتخاب کنی)بعد دابل کلیک میکنی خود به خود اون نقطه میشه ابتدای دیواری که میخوای رسم کنی.
ولی راه اول بنظرم بهتره.

AM1N11

عضو جدید
سلام دوستان.یه سوال دارم ممنون میشم کمکم کنید..چطوری میتونم توی یه اسلب یه حفره دقیق ایجاد کنم؟ از اسلب برای سقف استفاده کردم و میخام قسمت پله هارو باز کنم :)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان.یه سوال دارم ممنون میشم کمکم کنید..چطوری میتونم توی یه اسلب یه حفره دقیق ایجاد کنم؟ از اسلب برای سقف استفاده کردم و میخام قسمت پله هارو باز کنم :)

سلام.
شکل اون سوراخ رو دقیق با خط لاین بکشید بعد اسلبتون رو انتخاب کنید و دستور اسلب رو روشن کنید اسپیس رو نگاه دارید و داخل اون قسمتی که میخواید سوراخ شده کلیک کنید.:gol:

AM1N11

عضو جدید
سلام.
شکل اون سوراخ رو دقیق با خط لاین بکشید بعد اسلبتون رو انتخاب کنید و دستور اسلب رو روشن کنید اسپیس رو نگاه دارید و داخل اون قسمتی که میخواید سوراخ شده کلیک کنید.:gol:

...............................

ممنون دوست عزیز.انجامش دادم :) یه سوال دیگم دارم.. راه های انتخاب شکل ها توی آرشیکد چجوریه؟ مثلا توی تریدی میتونسیم با استفاده از اسم آبجکت ها هم اونارو انتخاب کنیم. توی آرشیکد هم میشه ؟ :) ممنون.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

ممنون دوست عزیز.انجامش دادم :) یه سوال دیگم دارم.. راه های انتخاب شکل ها توی آرشیکد چجوریه؟ مثلا توی تریدی میتونسیم با استفاده از اسم آبجکت ها هم اونارو انتخاب کنیم. توی آرشیکد هم میشه ؟ :) ممنون.
خواش میکنم.

یه مطلبی منظور شما از انتخاب اشکال رو یه توضیح میدید؟شما با کلیک رو اون شکل مگه نمیتونید اون رو انتخاب کنید؟
حواستون باشه انتخاب رو حالت مگنت یا حالت چسبان باشه.

concreteman

عضو جدید

یه قسمت هست به اسم find &select
شکلش شبیه یه ذره بینه که یک مثلث وسطش رسم شده (معمولا توی منوی بالای صفحه میشه دیدش) اونجا بر حسب دسته بندی های مختلف میتونی
شکل هات رو انتخاب کنی .

somi arch

عضو جدید
سلام
من یه مشکل دارم اونم اینه که وقتی سکشن میگیرم و به فرمت اتوکد سیو میکنم داخل اتوکد خط های پشت دیوار هم هستن و برش هام همه اشتباهن؟
و اینکه من برا سیو کردن به فرمت دی دبلیو جی تنظیماتی برای انتخاب متر یا میلیمتر ندارم لطفا بهم کمک کنیدrr.jpg

diba22

عضو جدید
سلام
من یه نمای ویلایی دارم که در پایین عکسش رو گذاشتم می خوام اونجایی رو که نشون دادم یک هشتی بزارم یعنی سقف به شکل 8 در بیاد فقط همون قسمت . باید چکار کنم ؟

<a href="http://upload7.ir/images/09744666963205008938.jpg" data-cke-saved-href="http://upload7.ir/images/09744666963205008938.jpg">[video]http://upload7.ir/images/09744666963205008938.jpg[/video]

concreteman

عضو جدید
سلام
من یه نمای ویلایی دارم که در پایین عکسش رو گذاشتم می خوام اونجایی رو که نشون دادم یک هشتی بزارم یعنی سقف به شکل 8 در بیاد فقط همون قسمت . باید چکار کنم ؟

<a href="http://upload7.ir/images/09744666963205008938.jpg" data-cke-saved-href="http://upload7.ir/images/09744666963205008938.jpg">[video]http://upload7.ir/images/09744666963205008938.jpg[/video]

1-shell
2-complex design
3- sky light
4-mesh

concreteman

عضو جدید
سلام
من یه مشکل دارم اونم اینه که وقتی سکشن میگیرم و به فرمت اتوکد سیو میکنم داخل اتوکد خط های پشت دیوار هم هستن و برش هام همه اشتباهن؟
و اینکه من برا سیو کردن به فرمت دی دبلیو جی تنظیماتی برای انتخاب متر یا میلیمتر ندارم لطفا بهم کمک کنیدمشاهده پیوست 164432

تاپیک "انتقال نقشه از آرشیکد به اتوکد" رو مطالعه کن

ali.salhabadi

عضو جدید
سلام من هم همچین مشکلی دارم که آبجکت ها تک رنگ دیده میشن به راه حلی رسیدید شما؟

mahsa jo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..
دوستان من قبلا با آرشیکد 14 کار میکردم الان میخوام کاری که با 14 سیو کردم رو با 16 باز کنم
اما هیچ کدوم از آبجکت هامو نشون نمیده..چیکار کنم؟!

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام..
دوستان من قبلا با آرشیکد 14 کار میکردم الان میخوام کاری که با 14 سیو کردم رو با 16 باز کنم
اما هیچ کدوم از آبجکت هامو نشون نمیده..چیکار کنم؟!

سلام.
پوشه آبجکت های آرشی کد 16 رو کپی کنید تو محل آبجکت های آرشی کد 16 تو پوشه نصبتون تو درایو c .

khatam.0761

عضو جدید
سوال راجع به آرکی کد bimx

سوال راجع به آرکی کد bimx

من آرشیکد 17 نصب کردم و مشکل ندارم
تنها مشکلم پلاگین BIMx که تو منوی file نیست
چجوری بیارمش؟
تو بخش add-on پلاگین رو خونده. اما علامت خطر جلوشه.:warn:
حالا باید چیکار کنم ک این Add-on را بخونه؟
میخوام save as بگیرم با پسوند BIMx اما گزینه مربوط به اون نیست
توی سایت GRAPHISOFT هم دیدم. چیزی نبود
کمک کنید
شدیدا بهش نیاز دارم:gol:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
من آرشیکد 17 نصب کردم و مشکل ندارم
تنها مشکلم پلاگین BIMx که تو منوی file نیست
چجوری بیارمش؟
تو بخش add-on پلاگین رو خونده. اما علامت خطر جلوشه.:warn:
حالا باید چیکار کنم ک این Add-on را بخونه؟
میخوام save as بگیرم با پسوند BIMx اما گزینه مربوط به اون نیست
توی سایت GRAPHISOFT هم دیدم. چیزی نبود
کمک کنید
شدیدا بهش نیاز دارم:gol:
سلام.
خب حتما بد نصب شده.یا شاید ویندوزتون مشکلی داره.
چون تو حالت طبیعی با خود آرشی کد نصب میشه.

somi arch

عضو جدید
سلام میشه یکی به من کمک کنه؟
میخوام زمینم که تپه هست رو داخل آرشیکد مدل کنم
:que:چطور باید اختلاف ارتفاع ها رو مشخص کنم که شکل تپه بشه ؟اگه مثل توپوگرافی لایه لایه کار کنم 3dکه میشه انگار پله طراحی کردم 53 متر ارتفاع هست لطفا بهم کمک کنید بچه ها مرسی

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام میشه یکی به من کمک کنه؟
میخوام زمینم که تپه هست رو داخل آرشیکد مدل کنم
:que:چطور باید اختلاف ارتفاع ها رو مشخص کنم که شکل تپه بشه ؟اگه مثل توپوگرافی لایه لایه کار کنم 3dکه میشه انگار پله طراحی کردم 53 متر ارتفاع هست لطفا بهم کمک کنید بچه ها مرسی

سلام.
اینکه دقیقا تپه رو مثل توپوگرافیتون مدل کنید خب کار سختیه ولی ساخت تپه تو آرشی کد کار خیلی راحتیه و میتونید بسیار نزدیک به توپوگرافی خودتون مدل کنید.
شما از دستور morph استفاده کنید.یه مکعب بکشید به اندازه کل سایتتون(با دستور مورف و تو محیط پلان)بعد به پنجره سه بعدی برید و با کلیک روی وجه بالای مکعب پنجره ویرایش سه بعدی رو انتخاب کنید.

تپه 1.jpg تو پنجره ویرایش اون گزینه ای که تو عکس با فلش نشون دادم رو انتخاب کنید.بعد ازتون محدوده ای که قراره مثل تپه بیاد بالا رو مشخص کرده و به تپه ارتفاع بدید.اینکه چقدر شبیه به سایت شما بشه به هنر خودتون بستگی داره.

تپه2.jpg

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
آقای مهندس من تاحالادستور morph رو ندیدم با ورژن 15 کار میکنم ؟؟پیداش نمیکنم؟

سلام.
فکر کنم از ورژن 16 این دستور اضافه شده.من پیشنهاد میکنم 17 رو بگیرید و نصب کنید.چون علاوه بر این دستوری که گفتم یه سری امکانات ویرایشی جدید اضافه کرده.
مثلا اینکه میتونید تو سکشن یا نما اجسام رو کپی کنید.این سرعت مادلینگ رو چند برابر میکنه.
من آموزش کار با دستور morph رو فردا تو تاپیک آموزش آرشیکد 17 میزارم.لینکش رو اینجا براتون میزارم.

آموزش گام به گام آرشیکد 17

somi arch

عضو جدید
سلام.
فکر کنم از ورژن 16 این دستور اضافه شده.من پیشنهاد میکنم 17 رو بگیرید و نصب کنید.چون علاوه بر این دستوری که گفتم یه سری امکانات ویرایشی جدید اضافه کرده.
مثلا اینکه میتونید تو سکشن یا نما اجسام رو کپی کنید.این سرعت مادلینگ رو چند برابر میکنه.
من آموزش کار با دستور morph رو فردا تو تاپیک آموزش آرشیکد 17 میزارم.لینکش رو اینجا براتون میزارم.

آموزش گام به گام آرشیکد 17

متشکرم پس 17 رو نصب میکنم از راهنماییتون ممنونم