مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
لازمه یه توصیه به دوستای گلم بکنم چون پست ها رو که میخونم به نظرم میاد بعضی دوستان استرس منابع دارن و خیلی دارن رو بعضی جزوات که دسترسی بهشون سخته تاکید میکنن......دوستان دیگه زمانی نیست که به فکر این چیز ها باشید زمان آنچنانی نمونده که هنوز به فکر تهیه جزوه باشید اونم بعضی هاش خیلی سخت گیر میاد هر چی که دارید بخونید مثلا میتونید:
به جای جزوه دکتر سروش نیا عزیز که دسترسی نداریم از کتاب آقای فاطمی یا مهندس طباطبایی که تو بازار هست استفاده کنیم
یا به جای جزوه خانم عسگری و قابوسی کتاب تاریخ و مبانی نظری انتشارات ارشد سپاهان رو تهیه کنید که به نظرم کتاب خوب و تقریبا کاملیه
در کل دیگه وقتو تلف نکنید .......البته ببخشید فزولی کردم ولی به نظرم بعضی ها از نداشتن این جزوه ها ناراحتن (فکر نکنم اگه مصمم باشید با نبود اینا هم چیزی عوض شه)........

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله

جملات انرژی بخش خاله

-شما در انتخاب آزادید… اما از پی آمد انتخابتان آزاد نیستید… عاقلانه انتخاب کنید

-اینکه در گذشته چه کسی بودید اهمیتی ندارد، اینکه تبدیل به چه کسی شده اید مهم است.

- از امروز به بعد وقتی به گذشته ام نگاه می کنم لبخند زده و به خود خواهم گفت:هرگز فکرش را نمیکردم که بتونم از عهده اش برآیم ..اما توانستم...من بر تمام آن چیزهایی که سعی کرده اند مرا از پای دراورند چیره شده ام.
این صدمین جمله ای بود که گذاشتم هوراااااااااااااااااااااا انشالله رتبه همتون زیر صد باشه:)

آخرین ویرایش:

ba.sa

عضو جدید
بچه ها عناصر از چی شروع کنم؟؟برای ایستایی اینطور ک پستا رو خوندم سروش نیا خوبه ک چه جوری باید گیر بیارم؟اگه نشد عصر کنکاش خوبه بگیرم؟؟:confused:توروخدا کمک کنید!اصلا استرسی شدم:(

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من یه چیزی در مورد کتاب فاطمی بگم
من پارسال کتاب درک رفتار سازه ها و سازه در معماری و چند کتاب دیگه را خوندم
امسال کتاب ایستایی و فن فاطمی را گرفتم و شروع کردم به خوندم
حس می کنم کتاب خوبیه البته برای من که قبلا کتابهای اصلی را خونده بودم خیلی سریع و روان پبش میرم

ولی کلی بگم کتابش جمع یندی و خلاصه شده کتابهای گلابچی هست + یه خورده مطالب مفید دیگه
فکر کنم کسایی که کتابهای گلابچی را نخونده باشن یه خورده سنگین باشه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من یه چیزی در مورد کتاب فاطمی بگم
من پارسال کتاب درک رفتار سازه ها و سازه در معماری و چند کتاب دیگه را خوندم
امسال کتاب ایستایی و فن فاطمی را گرفتم و شروع کردم به خوندم
حس می کنم کتاب خوبیه البته برای من که قبلا کتابهای اصلی را خونده بودم خیلی سریع و روان پبش میرم

ولی کلی بگم کتابش جمع یندی و خلاصه شده کتابهای گلابچی هست + یه خورده مطالب مفید دیگه
فکر کنم کسایی که کتابهای گلابچی را نخونده باشن یه خورده سنگین باشه
درسته ولی به نظرم برای یه درصد فن خوب و برای جمع بندی کتابای که خوندین خیلی میتونه کمک کنه(حتما اول کتابای پایه باید خونده بشه)
یعنی باید در کنار کتابها و منابعی که میخونیم این سه تا هرکدومشو که تونستین به اولویتی که میزارم خونده بشه(فقظ یکیشو)
1.جزوه سروش نیا
2.کتاب فاطمی
3.کتاب طباطبایی

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته ولی به نظرم برای یه درصد فن خوب و برای جمع بندی کتابای که خوندین خیلی میتونه کمک کنه(حتما اول کتابای پایه باید خونده بشه)
یعنی باید در کنار کتابها و منابعی که میخونیم این سه تا هرکدومشو که تونستین به اولویتی که میزارم خونده بشه(فقظ یکیشو)
1.جزوه سروش نیا
2.کتاب فاطمی
3.کتاب طباطبایی

منم دقیقا همین را میگم
اینها مکمل کتابهای اصلی هستند

atrali

کاربر ممتاز
دوستان عزیز جزوه آرکی تایپی همین که توی باشگاه گذاشته رو باید بخونیم؟؟؟؟
بله باران جان جزوه آرکی تایپی رو حتما بخونید ....به نظرم همین جزوه هم کافیه واسه معماری

کژال جون

عضو جدید
سلام بچه ها جونم. خسته نباشن همگی. 1 راهنمایی می خواستم واسه معماری و با توجه به وقت کم ، مهمترین کتاب و ضروری ترین کتاب بعد درک و سازه در معماری چیه که شروعش کنم؟ مبانی فیزیک 2 کلشو باید خوند ( تمام فصول و تمام فرمولا) یا نه 1 فصلایی خاص؟ جواب بدین لطفا اورژانسیه:redface:

atrali

کاربر ممتاز
بچه ها هستینو جواب نمیدین؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gif
کژال جون بعد این کتابها توصیه میکنم مبانی سازه برای معمارن رو بخونید و بعد واسه جمع بندی کتاب فاطمی البته چون میگید وقتتون کمه ....راجع به فیزیک ساختمان من تجربه ندارم که راهنماییتون کنم

آخه بالاش نوشته گرایش هنرهای ساخت واسه همین پرسیدم:cry: نه نمیخوام کتابت واسه خودت:(

اگه سوال کنم ازش چه جوری سوال میاد یا یه نمونه سوالش رو بگو دعوام نمیکنی
:w00:
باران جان تو این نمونه سوالات که مال سال پیش مهندس شریفی چند تایی نمونه سوالات ارکی تایپی و دیجیتال هم هست بد نیست نگاهی بندازی تا نحوه طرح سوال دستت بیاد در ضمن اشتباه نکنم پارسال 2 3 تا سوال از دیجیتال و ارکی تایپی تو معماری اومده بود
http://s4.picofile.com/file/7956938709/Test.zip.html

رمز:1234

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mm.ai

عضو جدید
من که ندیدم عصر کنکاش بیشتر کتاباش خوبه ولی راهیان ارشد رو دقت کن کدوماشو میخوای بخونی
ممنون از راهنمایییت سجی جان-باید چجور کتابایی رو از راهیان ارشد بخونم-من گرایش معماری-معماری رو میخوام شرکت کنم ؟:cry:

qazal.

عضو جدید
سلام. بچه ها میشه منو برای اینکه چه منابعی برای ارشد باید بخونم راهنمایی کنید؟؟؟؟ ممنون میشم

فعلا : زبان504 و درک رفتار سازه....
غرب قبادیان
تست درک
(البته من فقط کتاب معرفی کردم) تاپیک رو هم مطالعه کن....بستگی به زمانی که روزانه یا هفتگی داری، بقیه منابعت رو انتخاب کن

کژال جون

عضو جدید
کژال جون بعد این کتابها توصیه میکنم مبانی سازه برای معمارن رو بخونید و بعد واسه جمع بندی کتاب فاطمی البته چون میگید وقتتون کمه ....راجع به فیزیک ساختمان من تجربه ندارم که راهنماییتون کنم
مرسی. منظورم از وقت کم این 4 ماهه وگرنه در طول روز فقط در حال خوندنم و تقزیبا تو 1هفته تونستم درک رفتار و سازه در معماری رو تموم کنم و با اینکه اولین کتابای معماری بود تو عمرم دیده بودم باهاشون مشکل نداشتم خیلی روون بودن فقط 1 جاهایی یکم گیر داشتم. اسم این کتاب دکتر فاطمی چیه؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/sweatdrop.gif

سازه در معماری
مبانی سازه
جرییات ارتقا دهنده
فن آوریهای نوین
ساختمانها چگونه عمل میکنند
ممنون آقا سجاد. میتونین بهم بگید تنظیم شرایط قیابکلو رو چه جور بخونم؟ تمام فصلا و فرمولا؟ شنیدم فقط فصل 17 ساختمان ها چگونه عمل می کنند و فناوری های نوین 1 فصلای خاصیش مهمه و کافی. درسته؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سروش نیا رو ندیدم.....ولی فکر نکنم کلید سوالات فن دست ایشون باشه.....کما اینکه خیلی از بچه های موفق سال پیش فقط از رو کتاب خوندن.....حالا بودن کسایی که کلاس ایشون هم رفتن خیلی راضی بودن...ولی نرفتن کلاس ایشون نباید استرس وارد کنه....اونایی که میتونن برن خیلی هم عالی ...ولی اگه دسترسی ندارین..مرجع همون کتابایه گلابچیه...که خیلی سادست....فقط باید لمش دستت بیاد....و یه سری معادلات اولیه ساده..مثل تیر و خرپا و اینا...

بله عزیزم اون که البته خود سروش هم همیشه تاکید داره رو خوندن منابع. کلید دست هیچ کس نیس فقط می تونن راهو کوتاه تر و کم زحمت تر کنن. حداقل برای من با فن نزدیک 90 درصد پارسال اینجوری بوده
ای بابا ساراجان مثلا یکی بیاد قانون نیوتون رو درس بده استاد بدیه؟؟؟؟؟؟؟؟چون قوانبن نیوتون از خودش نیس کپی کاره فقط؟؟؟؟؟
خب اگه اینجوریه سروش نیا هم بغیر ازکتابای خودش نباید چیزی درس بده و گرنه کپی کاره و یا باید خود گلاب بیاد درس بده
من چون خودم کتاب فاطمی (بهتره بگیم گردآورنده که کسی گیر نده) رو دیدم و دیدم تقریبا جامعه و میتونه جای جزوه سروش نیا رو بگیره گفتم خوبن و گرنه من کارم تبلیغ برای شخص خاصی نیس اتفاقا خودم شخصا ارادت خاصی به سروش نیا دارم و گذرم بیفته تهران حتما میرم میبینمش چون غیر مستقیم خیلی بهم کمک کرده
آباج خدا نکنه ار چشت بیفتم تازه میخواستی برام زن بسونی:redface:

اون که چشششششششم تو بگو چه تریپی می خوای تا از همین الان سیستم سرچ بانوان را فعال کنم:biggrin:
ببخشید من میام یه چیزی می نویسم باعث آزار شما می شم آخه از دروغ و دغل متنفرم
منظورم جناب فاطمی عزیز نبود ایشون سرورو من هستن آدم باشخصیت. منظورم آقای کپیه
منظورم درس دادن نبود سجی جونم. ببین سروش یه روشای خاص خودشو داره مثلا برا خرپا و نمودارها و اینا که خیلی سریعه ولی علمی نیس و تجربیه و اسمشونو گذاشته چشمون شهلا. حالا وقتی یه نفر می ره اینا رو به نام خودش جا میزنه میشه کپی دیگه عزیزم. (باور نداری از معمارباشی جونم بپرس)

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایییت سجی جان-باید چجور کتابایی رو از راهیان ارشد بخونم-من گرایش معماری-معماری رو میخوام شرکت کنم ؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gif
خب تاریخش بد نیس(ولی کتابای بهتر از اون خیلی هست)
فناش که به درد نمیخوره
درک عمومی و منظرشم خوبه
حالا که نگاه میکنم شما عصر کنکاش رو بگیری برد کردی

مرسی. منظورم از وقت کم این 4 ماهه وگرنه در طول روز فقط در حال خوندنم و تقزیبا تو 1هفته تونستم درک رفتار و سازه در معماری رو تموم کنم و با اینکه اولین کتابای معماری بود تو عمرم دیده بودم باهاشون مشکل نداشتم خیلی روون بودن فقط 1 جاهایی یکم گیر داشتم. اسم این کتاب دکتر فاطمی چیه؟:sweatdrop:
ایستایی و فن ساختمان..ببین چاپ جدیدش اگه بود بخر که دو جلدیه

ممنون آقا سجاد. میتونین بهم بگید تنظیم شرایط قیابکلو رو چه جور بخونم؟ تمام فصلا و فرمولا؟ شنیدم فقط فصل 17 ساختمان ها چگونه عمل می کنند و فناوری های نوین 1 فصلای خاصیش مهمه و کافی. درسته؟
جزوه خود قیابکلو رو یه نگاهی بنداز براساس اون .فورمولهایی که جواب دادنشون خیل وقت میگیره نه .........
ساختمانها فصل 17 و مابقی رو عکس (البته اگه معماری-معماری میخوای شرکت کنی)
فن آوریهای نوین رو باید بدونی چی میخونی و به بی راهه نری مثلا جزوه سینا شریفی هس تو باشگاه ببین کجاهاش تاکید کرده ........تو فن آوری اهم سیستم ها مهمن نا مثلا فاصله پیچها یا فلان آیین نامه چی گفته

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hanimemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.جزوه سروش نیا
2.کتاب فاطمی
3.کتاب طباطبایی

من دارم ایستایی کنکاش میخونم بازم نیازی هست یکی از این 3 تا رو بخونم؟
به نظرتون بخش بردارها به این مفصلی که توی کنکاش گفته لازمه؟

آخرین ویرایش:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز

به جای تنظیم قیابکلو اول تنظیم کسمایی را بخون بعدش قیابکلو را بخون
البته این نظر من چون دو تایشا خوندم ولی اگه می خوای فقط یکیشا بخونی قیابکلو را بخون

atrali

کاربر ممتاز
مرسی. منظورم از وقت کم این 4 ماهه وگرنه در طول روز فقط در حال خوندنم و تقزیبا تو 1هفته تونستم درک رفتار و سازه در معماری رو تموم کنم و با اینکه اولین کتابای معماری بود تو عمرم دیده بودم باهاشون مشکل نداشتم خیلی روون بودن فقط 1 جاهایی یکم گیر داشتم. اسم این کتاب دکتر فاطمی چیه؟:sweatdrop:
ببخشید اشتباه فهمیدم پس همونطور که سجاد جان گفت کتابهایی رو ک معرفی کرد بخونید....کتاب ایستایی و فن ساختمان مرکز معماری نویسنده آقای فاطمی چاپ جدیدش هم دو جلدی تازه چاپ شده

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها فصل 5 (مصالح سازه ای)مبانی سازه برای معماران نیازه بخونم یا نه؟؟؟(من معماری امتحان میدما):)

shokoo.m

کاربر بیش فعال
باران جان تو این نمونه سوالات که مال سال پیش مهندس شریفی چند تایی نمونه سوالات ارکی تایپی و دیجیتال هم هست بد نیست نگاهی بندازی تا نحوه طرح سوال دستت بیاد در ضمن اشتباه نکنم پارسال 2 3 تا سوال از دیجیتال و ارکی تایپی تو معماری اومده بود
http://s4.picofile.com/file/7956938709/Test.zip.html

رمز:1234

ممنون دوست عزیزhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/2/a030.gif
میشه شماره سوالایی که مربوط به ارکی تایپی و دیجیتال هست رو بگی؟

بچه ها این کل منابعیه که من انتخاب کردم خواهشا اگه نظری دارید بدین من ترجیحا میخوام منابع تا جایی که میشه کم بشه و کیفیت خوندنم و ببرم بالا یعنی جا اینکه چند تا کتاب بخونم یک کتاب و درست بخونم...اگه امکان هست از منابع انتخابیم حذف کنم یا با جزوه جایگزین بشه که سرعت خوندنمم ببره بالا یا اگر احیانا منبعی که خوندنش ضروری هست و من ندارمش بهم بگین مرررررسی :gol:
اینم منابع من
...

دوست عزیز چند تا سوال ازت داشتم واسه خودم:D
خوندن اینا رو از کی شروع کردی؟
تا الان چقدر پیش رفتی؟
توی برنامت قراره تا چه زمانی تموم بشن؟
اگه میشه بگو اگه نمیشه که مرسی:smile:
همونطور که گفتم مربوط به برنامه ی خودمه ، نمیخوام سوالام باعث استرست بشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shima jo0on

عضو جدید
دوست عزیز چند تا سوال ازت داشتم واسه خودم:D
خوندن اینا رو از کی شروع کردی؟
تا الان چقدر پیش رفتی؟
توی برنامت قراره تا چه زمانی تموم بشن؟
اگه میشه بگو اگه نمیشه که مرسی:smile:
همونطور که گفتم مربوط به برنامه ی خودمه ، نمیخوام سوالام باعث استرست بشه
خواهش میکنم عزیزم چرا نمیشه...:)
خوندنو از نیمه های شهریور شروع کردم اما نه به صورت جدی ولی از مهر دیگه به صورت جدی شروع کردم.
هنوز اول راهم زیاد پیش نرفتم فقط فرم فضا نظم / درک و رفتار سازه / سازه در معماری / سبک شناسی پیرنیا / فیزیک 2 .
قراره تا اذر تموم شه .
موفق باشی عزیزززم;)

behnnaz

عضو جدید
سلام بچه ها به نظرتون واسه عناصر جزییات و یه سری سوال که تو کنکور پارسال هم اومده بود که یه دیتیل از تیر و ستون داده بودن و پرسیدن نوع اتصالش چیه ، چه کتابیو بخونم؟

shokoo.m

کاربر بیش فعال
دوستان از همه اونایی که توی این تاپیک ها کمک میکنن به ما،با اینکه خودشون سال قبل نتیجه خوبی نگرفتن، تشکر میکنم فراووووووووون
اسم نمیبرم از همه ممنون:w27:

دوتا جزوه معماری جهان مانا قابوسی و معماری اسلامی نسیم عسگری روی توی جزوه ها میذارم،دوستانی که دنبالش بودن و دسترسی نداشتن بتونن استفاده کنن
برای دوستم k.g که جزوه ها رو اسکن کرده( و خیلی گله ،ماهه ، هرچی بگم کم گفتم) دعا کنید که توی همه کاراش موفق باشه
و همین جا ازش تشکر میکنم:w30:
واسه منم اگه خواستین دعا کنین:gol:

آخرین ویرایش:

atrali

کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز:victory:
میشه شماره سوالایی که مربوط به ارکی تایپی و دیجیتال هست رو بگی؟
اول تشکر شکوه جان بابت جزواتت.....خدا بهت هزار برابر نیکی وپاداش بده:gol::gol::gol:.....
شماره سوالهای دیجیتال و ارکی تایپی هم به این قرار
7-11-12-63-64-65-66-67-68-69-70-71-72

بوی بارون

عضو جدید
سلام دوستان . خسته نباشید . یه سوال دارم . ممنون میشم راهنماییم کنید
من ترم 3 کارشناسی ناپیوسته معماری میخونم . میخواستم بدونم اگه 5 ترمه تموم کنم میتونم کنکور ارشد 93 شرکت کنم یا نه ؟
زمان ثبت نام و برگزاری کنکور ارشد معماری اصولا کی هست ؟

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترم 3 کارشناسی ناپیوسته معماری میخونم . میخواستم بدونم اگه 5 ترمه تموم کنم میتونم کنکور ارشد 93 شرکت کنم یا نه ؟

سلام دوست عزیز . فکر نمیکنم عزیزم بتونی شرکت بکنی چون آزمون ارشد توی بهمن ماه برگزار میشه و مرحله دوم هم که اسکیس توی تیر ماه برگزار میشه و نتیجه نهایی هم که شهریور اعلام میشه . شما اگه الان ترم 3 باشید ترم بهمن میشید ترم 4 . پس اونوقت سال دیگه ترم مهر درستون رو تموم میکنید که اینجوری فکر نمیکنم امکانش باشه که اگه قبول بشی بتونی بری دانشگاه

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ثبت نام همین چند روز آینده باید باشه. فک کنم همیشه اواسط مهر ثبت نام باشه. باید بتونی تا مهر سال دیگه مدرکتو گرفته باشی که بتونی بری سر کلاس.
اما چون الان ترم 3 هستی میتونی شرکت کنی. اگه بتونی واحدا رو تا ترم تابستون تموم کنی که حتماً میشه ثبت نام کنی.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.