<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

inmo

عضو جدید
سلام به دوستان یه سوال از inmo دارم: ممکنه رفرنس های مطالعاتیتون رو بگین
من امسال بدون آمادگی رفتم سر جلسه! :(
ایشالا واسه 92
کتاب دینامیک مریام و جزوه ارتعاشات خودمو میخونم :) واسه ریاضی نظری ندارم! :(

inmo

عضو جدید
درود بر دوستان،دو تا سوال دارم: 1-اگه کسی امسال آزمون دکترا داده بگه از کیفیت آزمون راضی بوده یا نه؟

2- دنبال رفرنس های دکترا تو گرایش ارتعاشات هستم اگه کسی داره بگه. بویژه این دوستمون که آی دیش imno ظاهرا درصداش خوب

بوده
ببینید من چون چند ترم حل تمرین دینامیک بودم درصدم خوب شد
Gmat رو هم دوست داشتم!

کیفیت آزمون داغونه! حوزمون افتضاح بود صبح دو ساعت تو حیاط سرپا بودیم، ظهر هم گرسنه و تشنه 2 ساعت!
دیگه واسه زبان چشام جایی رو نمی دید!
یعنی 2تا Hype ضروریه :)

silverman24

عضو جدید
ببینید من چون چند ترم حل تمرین دینامیک بودم درصدم خوب شد
Gmat رو هم دوست داشتم!

کیفیت آزمون داغونه! حوزمون افتضاح بود صبح دو ساعت تو حیاط سرپا بودیم، ظهر هم گرسنه و تشنه 2 ساعت!
دیگه واسه زبان چشام جایی رو نمی دید!
یعنی 2تا Hype ضروریه :)

زبان فوق سخت
استعداد متوسط
ریاضی هم خیلی سخت بود.
درسای تخصصی هم میشه گفت آسون بود.
کیفیت آزمون هم تا صبح خوب بود ولی بعدظهر بچه ها آرزو میکردن که هر چه زودتر وقت جلسه تموم بشه. جالب اینجا بود که استعداد تحصیلی رو گذاشتن آخر. که راندمان مغز دیگه داشت به سمت صفر میل میکرد!
خوبیش اینه که استرسش خیلی کمه. اونجا بچه ها رو دیدیم کلی خندیدیم.

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ وزارت علوم به منتقدان آزمون دکتری؛ آزمون فعلی با شرایط بومی سازگارتر است» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشی

پکد خبر: 91082818036

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۲

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به تغییرات اخیر آزمون نیمه متمرکز دکتری به برخی پیشنهادها و انتقادهای دانشگاهیان در این زمینه پاسخ داد و اظهار امیدواری کرد که در آینده بتوان به سمت یک غربالگری ملی و ارایه کارنامه به داوطلبان حرکت کرد تا پس از آن دانشگاه‌ها نیز غربالگری نهایی را انجام دهند و نقش وزارت علوم نیز نظارتی باشد.

دکتر حسین نادری‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ارایه پیشنهاداتی مبنی بر برگزاری آزمون تخصصی‌تر دکتری با توجه به مساوی شدن سهم مراحل مصاحبه و کتبی، گفت: طراحی سوالات دکتری به شیوه تستی کار سختی است و اگر ابزاری داشتیم که می‌توانستیم سوالات را به صورت اتوماسیون تصحیح کنیم، حتما از فرآیندی که کاملا تستی نباشد، استفاده می‌کردیم.

آزمون زبان ملی امسال برگزار نمی‌شود
وی درخصوص برگزاری جداگانه آزمون زبان کنکور دکتری، گفت: بحث‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه آزمون زبان از سه درس تخصصی آزمون دکتری و استعداد جدا شود، اما فکر نمی‌کنم در فرصت پیش‌رو این موضوع امسال اجرایی شود.

افزایش داوطلبان آزمون دکتری یک حسن است
نادری‌منش درباره بحث‌هایی مبنی بر کاهش داوطلبان آزمون دکتری در صورت عدم برگزاری آزمون به شیوه نیمه متمرکز، تصریح کرد: وزارت علوم افزایش تعداد داوطلبان آزمون دکتری را حسن می‌داند، چرا که زمانی داوطلبان بیشتر در آزمونی شرکت می‌کنند که فرآیند آن عدالت‌محورانه باشد.

در آزمون نیمه متمرکز داوطلبان احساس می‌کنند شانس قبولی بیشتری دارند
وی افزود:در آزمون‌هایی قبلی که توسط دانشگاه‌ها برگزار می‌شد، داوطلبان این احساس را داشتند که هر دانشگاه دانشجویان خود را پذیرش می‌کند، اما آزمون نیمه متمرکز دکتری این احساس را در داوطلبان به وجود آورده که شانس قبولی بیشتری دارند که این موضوع را باید حسن آزمون دکتری دانست نه عیب آن.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به افزایش تعداد داوطلبان آزمون دکتری از 130 هزار نفر در دوره اول آزمون نیمه متمرکز به 180 هزار نفر در آزمون دوم، گفت: این افزایش ظرفیت به دلیل افزایش خروجی‌های مقطع کارشناسی ارشد است و بنابراین انتظار می‌رود که این رقم افزایش یابد.

برگزاری آزمون نیمه متمرکز برای کمک به دانشگاه‌هاست
وی با بیان اینکه با برگزاری آزمون نیمه متمرکز دیگر نیازی نیست هر دانشگاه به صورت جداگانه آزمون برگزار کرده و هزینه‌های زیاد و کارهای تکراری انجام دهد، گفت: یکی از دلایلی که آزمون به شیوه سراسری برگزار می‌شود این است که تعداد متقاضیان آنقدر زیاد است که تک تک دانشگاه‌ها از عهده کار برنمی‌آیند.

نادری‌منش همچنین در خصوص انتقاداتی مبنی بر رواج کلاس‌های تست‌زنی با برگزاری آزمون‌ نیمه‌ متمرکز دکتری و همچنین امکان لطمه وارد شدن به کیفیت این دوره‌ها با توجه به فرآیند تستی شدن آزمون، گفت: فرآیند تست‌زنی کلاس‌های کنکور و کلاس‌های جنبی آن آفتی است که از دوره‌های آموزش و پرورش برای ورود به مقطع کارشناسی وجود دارد و تا مقطع دکتری نیز راه یافته است.

وی ادامه داد: البته اگر کلاس‌های کنکور باعث تقویت توان علمی افراد شود، ما از آن استقبال می‌کنیم، اما باید تلاش کرد که این فرآیند منجر به مباحثی سوء نشود و بر کیفیت آزمون دکتری ضربه وارد نکند که باید در این زمینه مدیریت لازم انجام گیرد.

سوابق تحصیلی و توان فرد در مقطع دکتری نیز نقش کلیدی دارد
معاون آموزشی وزارت علوم همچنین در خصوص برگزاری آزمون در مقطع دکتری در حالی که کنکور مقطع کارشناسی در حال حذف است، گفت: بحث حذف کنکور سراسری موضوعی بود که در شروع برنامه چهارم به شکل جدی پیگیری شد و بنا بر این بود که در سال 90 نیز عملیاتی شود، اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت در کمیسیون مشترکی به این نتیجه دست یافتیم که نمی‌توان کلا فرآیند آزمون را حداقل در برخی صندلی‌های جدی و پرتقاضای دانشگاهی حذف کرد

50 درصد سابقه تحصیلی از طریق مصاحبه بررسی می‌شود
نادری‌منش در ادامه با تاکید بر اینکه سوابق تحصیلی و توان فرد در مقطع دکتری نیز نقش کلیدی دارد، تصریح کرد: 50 درصد توان علمی و سوابق تحصیلی در آزمون دکتری از طریق مصاحبه دانشگاه‌ها بررسی می‌شود. همچنین 20 درصد سهم آزمون کتبی نیز مربوط به سوابق تحصیلی داوطلب است.

آزمون نیمه‌متمرکز با شرایط بومی ما سازگارتر است
وی با بیان اینکه در اکثر کشورها یک غربالگری ملی از داوطلبان آزمون دکتری صورت می‌گیرد و پس از آن داوطلب با دریافت کارنامه، به صورت جداگانه به دانشگاه‌ها مراجعه و پذیرش می‌شود، تصریح کرد: در شرایط فعلی ما نیز یک غربالگری می‌کنیم و پس از آن داوطلبان را برای مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی می‌کنیم و در نهایت پذیرش به صورت یکجا انجام می‌گیرد، در این شرایط زمانیکه پذیرش به شیوه یکجاست، فشار کمتر و پاسخگویی بهتر را به همراه خواهد داشت و با شرایط بومی ما نیز سازگارتر است.

معاون آموزشی وزارت علوم در پایان با اشاره به برگزاری آزمون متمرکز دکتری توسط وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد، گفت: در مقایسه با مجموعه کاملا متمرکز سایر آزمون‌ها، آزمون دکتری وزارت علوم کاملا نیمه متمرکز است.
منبع: ایسنا

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نسبت به این آزمون اصلا احساس خوبی ندارم.توش پارتی بازی موج میزنه.تو آزمون قبلی که بیشتر قبول شده ها برای مصاحبه تو تکمیل ظرفیت بیشتر از سهمیه دارها و مربی ها استفاده شده بود.این یعنی یه جوری هدف اصلیشون اینه که یه سری قشر خاص برند برای دکتری.
چند نمونه هم دیدم که عجیب و غریب بود.مثلا یکی از دوستام رتبش حدود 140-150 شده بود(تو شاخه تنش).و یکی دیگه رتبش 140 بود تو شاخه ارتعاشات.باتوجه به اینکه ظرفیت تنش تو دانشگاه ها بیشتر از ارتعاشات هستش(این رو به اسناد با آخرین رتبه مجاز شده میگم که تو ارتعاشات 206 بود و تو تنش حدودا 350 الی 400) .ولی دوستم که تنشی بود برای مصاحبه هیچ دانشگاهی انتخاب نشد و همون مرحله اول دیپورتش کردند.!!تازه خودش گفت که حتی دانشگاهای درجه پایین رو هم انتخاب کرده بود
البته ایشون خیلی از این تبعیض هایی مه تو اعتراضات آزمون قبلی انجام شده بود رو گفت که نشون میداد تبعیض بی اندازه زیاده
این قضایا رو که میبینم کلابرای دکترا سرد میشم!!چون دوست ندارم وقت بزام و رتبه خوب بیرم و مجاز بشم ولی دیپورتم کنند.حتی قبل مصاحبه!

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نسبت به این آزمون اصلا احساس خوبی ندارم.توش پارتی بازی موج میزنه.تو آزمون قبلی که بیشتر قبول شده ها برای مصاحبه تو تکمیل ظرفیت بیشتر از سهمیه دارها و مربی ها استفاده شده بود.این یعنی یه جوری هدف اصلیشون اینه که یه سری قشر خاص برند برای دکتری.
چند نمونه هم دیدم که عجیب و غریب بود.مثلا یکی از دوستام رتبش حدود 140-150 شده بود(تو شاخه تنش).و یکی دیگه رتبش 140 بود تو شاخه ارتعاشات.باتوجه به اینکه ظرفیت تنش تو دانشگاه ها بیشتر از ارتعاشات هستش(این رو به اسناد با آخرین رتبه مجاز شده میگم که تو ارتعاشات 206 بود و تو تنش حدودا 350 الی 400) .ولی دوستم که تنشی بود برای مصاحبه هیچ دانشگاهی انتخاب نشد و همون مرحله اول دیپورتش کردند.!!تازه خودش گفت که حتی دانشگاهای درجه پایین رو هم انتخاب کرده بود
البته ایشون خیلی از این تبعیض هایی مه تو اعتراضات آزمون قبلی انجام شده بود رو گفت که نشون میداد تبعیض بی اندازه زیاده
این قضایا رو که میبینم کلابرای دکترا سرد میشم!!چون دوست ندارم وقت بزام و رتبه خوب بیرم و مجاز بشم ولی دیپورتم کنند.حتی قبل مصاحبه!

شما رتبه خوب بیارید، برای مصاحبه هم دعوت میشید. خیلی هم به آخرین رتبه مجاز توجه نکنید. حتی ممکنه فقط تا یک چهارم اون رتبه به مصاحبه دعوت بشن، اونم به شرطی که ضعیف ترین دانشگاه رو هم انتخاب کرده باشن. چون هر نفر به چهار دانشگاه معرفی میشه.
پارتی بازی هم که میفرمایید بیشتر موقع مصاحبه ست. که اگه رزومه خیلی خوبی داشته باشید قطعا قبول مبشید

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما رتبه خوب بیارید، برای مصاحبه هم دعوت میشید. خیلی هم به آخرین رتبه مجاز توجه نکنید. حتی ممکنه فقط تا یک چهارم اون رتبه به مصاحبه دعوت بشن، اونم به شرطی که ضعیف ترین دانشگاه رو هم انتخاب کرده باشن. چون هر نفر به چهار دانشگاه معرفی میشه.
پارتی بازی هم که میفرمایید بیشتر موقع مصاحبه ست. که اگه رزومه خیلی خوبی داشته باشید قطعا قبول مبشید

من نمیدونم شما چه سالی امتحان دادید و قبول شدید ولی سال پیش اوج بی عدالتی بود.سال 90 اکثرا تو مصاحبه مردود شدند ولی امسال خیلیا تو همون اول مردود شدند و به مصاحبه نرسیدند.جدیدا دکتری رو دارم به سمت پولی شدن میبرند.نمونشم تو تکمیل ظرفیت هستش که همه رو فرستادند برای واحد بین الملل!!!یعنی سال به سال دارند شرایط رو بدتر میکنند.
البته نظر شما برام محترمه ولی من دیدم نسبت به دکتری تو ایران جالب نیست.البته اینا که میگم برداشت شخصیم نیست.بلکه بابت چیزایی هست که دارم میبینم هستش

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم شما چه سالی امتحان دادید و قبول شدید ولی سال پیش اوج بی عدالتی بود.سال 90 اکثرا تو مصاحبه مردود شدند ولی امسال خیلیا تو همون اول مردود شدند و به مصاحبه نرسیدند.جدیدا دکتری رو دارم به سمت پولی شدن میبرند.نمونشم تو تکمیل ظرفیت هستش که همه رو فرستادند برای واحد بین الملل!!!یعنی سال به سال دارند شرایط رو بدتر میکنند.
البته نظر شما برام محترمه ولی من دیدم نسبت به دکتری تو ایران جالب نیست.البته اینا که میگم برداشت شخصیم نیست.بلکه بابت چیزایی هست که دارم میبینم هستش

من همین امسال قبول شدم. سیستم کنکور کاملا مشکل داره. بخاطر همینم خیلی ها علی رغم داشتن رتبه خوب قبول نمیشن.

رتبه های زیر 50 رو که من میشناختم همه معرفی شدند، این تازه درصد خیلی کمی از راهه قبول شدنه، اگر بعدش نتونید یه استاد پیدا کنید رتبه هیچ تاثیری نخواهد داشت. هر چقدر رتبه بالاتر بره اثر پارتی بازی هایی که می گید بیشتر میشه، دانشگاه های تراز اول کمتر درگیر اسن مسائل هستند،چون
کسی نمیتونه یه استاد با جایگاه بالا رو مجبور کنه 4سال با یه دانشجویی که نمیخوادش سر و کله بزنه.
الآن امیر کبیر از 4تا سهمیه ای که داشته فقط 2تا کنکوری گرفته. 2تا هم ممتازی گرفته. چون دوره دکتری یه استاد باید شمارو بپذیره، رزومه حرف اول رو میزنه. اگر استاد قبول نکنه دانشگاه نمیتونه کسی رو بی حساب بگیره. استاد هم ترجیح داده از ممتازی ها بگیره. اینجوری خیلی از رتبه های خوب هم بخاطر ضعف در رزومه، اشتباه در انتخاب دانشگاه، از قبل صحبت نکردن با اساتید و.... نمیتونن قبول بشن

رزومه خوب و رتبه خوب داشته باشید،‌ و در انتخاب دانشگاه هم با صحبت قبلی با اساتیدش تصمیم گیری کنید، هیچ کس نمیتونه جلو قبولیتون رو بگیره

bablis007

عضو جدید
سلام دوستانی که در گرایش تبدیل می خوان کنکور دکتری شرکت کنن باید عرض کنم که برای درس ریاضی مهندسی، به کمک جزوه پارسه میشد حدود 70 درصد سوالای این درس رو جواب داد. سیالات امسال خیلی آسون بود و بیشتر سوالا در حد کنکور ارشد بود. بنابراین کتاب سیالات راهیان ارشد مناسبه به همراه کتاب سیالات پیشرفته وایت. واسه ترمو پیشرفته فقط و فقط جزوه دکتر صفار دانشگاه امیرکبیر. خود من بیشتر سوالای این درس رو چون قبلا در جزوه دیده بودم از حفظ جواب می دادم!! بری زبان مراجع زیادی وجود داره که دوستان خودشون بهتر می دونن. برای استعداد تحصیلی، من تست های کتاب راهیان ارشد رو زدم و در کل مفید بود. در مورد مصاحبه هم برای 4 دانشگاه شریف، امیرکبیر، علم صنعت و تربیت مدرس دعوت شدم و هر کدوم از این دانشگاه ها روش خاص خودشون رو داشتن. اگر از دوستان کسی در مورد مصاحبه سوال داشت پیغام خصوصی بده. در پایان کارنامه نهایی بنده رو در پایین مشاهده می کنید.مرسی

مشاهده پیوست 118299

سلام اول متشکر از راهنماییت
این جزوه دکتر صفار دانشگاه امیرکبیر رو که گفتی رو چه جوری میشه پیدا کرد.
من که شهرستانم چه وری میتونم بهش دسترسی پیدا کنم.
شما این جزوه رو نداری؟
من بهش نیاز دارم
ممنون

zipa_zamy

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
من توی لیسانس دانشگاه صنعتی اصفهان بودم فوق تو یک دانشگاه آزاد بود م اگر کتبی دکتری رو خوب بدم شانس قبولیم توی دکترا توی سراسری چقدره؟

ali612006

عضو جدید
دوستان درود من هم با نظر Reynolds موافقم. وقتی اینهمه تقلب و بی عدالتی تو گزینش دکترا هست بهتره آدم یه کار خوب پیدا کنه تا اینکه خودشو علاف دکترا کنه .

mehrdad013

عضو جدید
دوستان درود من هم با نظر Reynolds موافقم. وقتی اینهمه تقلب و بی عدالتی تو گزینش دکترا هست بهتره آدم یه کار خوب پیدا کنه تا اینکه خودشو علاف دکترا کنه .

به نظر من دکترا خوندن تو ایران اشتباه بزرگیه. اخه میخای با دکترا تو ایران چکار کنی؟
هیئت علمی که دیگه نمی گیرن. کار تحقیقاتی هم که اینجا نمیشه. اخه واسه چی دکترا بخونی

inmo

عضو جدید
سلام بچه ها
خسته نباشید
کنکور رو چی کار کردین؟؟؟؟؟؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
این سوال رو یکی از دوستان پرسیدن گفتم اینجا قرار بدم:

بهترین موسسه از نظر آزمون و بسته آموزشی برای دکتری مکانیک طراحی کاربردی جامدات دانشگاه سراسری کدومه؟

mech.mech

عضو جدید
سلام بچه ها ی سوال دارم.واسه دکترا باید مدرک زبان داشته باشی یا همون درصد زبان که نو آزمون دکترا میدیم کافیه؟
اگه مدرک میخاد باید مدرک از چه موسسه بگیریم؟

pooooooya

کاربر فعال
سلام به دوستان یه سوال داشتم اونم اینکه با مدرک ارشد ازادمکانیک میشه ازمون دکتری سراسری شرکت کرد؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
شما مدرک مورد تائید وزارت علوم بیاری سراسری هم می تونی دکتری شرکن کنی.بعدش هم آزاد هم مورده تائیده ربطی نداره شما می تونی دکتری شرکت کنی.

kingi

عضو جدید
کنکور دکترای تخصصی مکانیک 1393

کنکور دکترای تخصصی مکانیک 1393

سلام. با خاطره خوشی که از تاپیکی که از دوران ارشد ایجاد شده بود، بعد از دو سال دوباره اینجا برگشتم تا در کنار دوستان یه تاپیک دوستانه درست کنیم.

واسه شروع کار هم خودم عمومی ترین سوال میپرسم.
از کی شروع به خواندن کنیم و معمولا چقدر مطالعه لازم است؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
دکتری یه بحثی هست که الان کمی پارتی بازی هست. رتبه 4 سال قبل از هیچ جا قبول نشد !!؟ الان برای دکتری چند چیز قبل از امتحان مهمه.
1: رزومه شمه از قبیل تعداد مقالات و ژورنال ها و سابقه کاری که خیلی مهمه.
2: بچه کدوم شهر هستید یا ارشد رو کجا خوندید همون جا هم سعی کنید دکتری رو بخونید.
من دو از دوستای صمیمی ام سال قبل امتحان دادند یکی ارشد آزاد بود یکی سراسری . اونیکه سراسری بود مقاله ژورنالی نداشت و سابقه کار هم که اصلا نداشت رتبه اش شد 4.(طراحی کاربردی -مکانیک جامدات) هیچ جا قبول نشد؟!!!! اونیکه آزاد خونده بود رتبه اش شده بود 23 فقط 5 تا مقاله کنفرانسی داشت و 3 تا مقاله accept . و 2 سال هم در دانشگاه آزاد شهرستان هی کوچیک درس داده بود دانشگاه صنعتی سهند تبریز قبول شد.
برای خوندن دکتری فقط باید رفرنسهای متفاوتی رو بخونی سراغ هیچ آموزشگاه یا موسسه آموزشی نرو که همشون کتابهاشون رو دانشجویان دکتری نوشتند...
زبان سعی کن تولیمو رو بگیری که یه امتیاز خوب برات محسوب میشه.
موفق باشید.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتری یه بحثی هست که الان کمی پارتی بازی هست. رتبه 4 سال قبل از هیچ جا قبول نشد !!؟ الان برای دکتری چند چیز قبل از امتحان مهمه.
2: بچه کدوم شهر هستید یا ارشد رو کجا خوندید همون جا هم سعی کنید دکتری رو بخونید.
من دو از دوستای صمیمی ام سال قبل امتحان دادند یکی ارشد آزاد بود یکی سراسری . اونیکه سراسری بود مقاله ژورنالی نداشت و سابقه کار هم که اصلا نداشت رتبه اش شد 4.(طراحی کاربردی -مکانیک جامدات) هیچ جا قبول نشد؟!!!! اونیکه آزاد خونده بود رتبه اش شده بود 23 فقط 5 تا مقاله کنفرانسی داشت و 3 تا مقاله accept . و 2 سال هم در دانشگاه آزاد شهرستان هی کوچیک درس داده بود دانشگاه صنعتی سهند تبریز قبول شد.
برای خوندن دکتری فقط باید رفرنسهای متفاوتی رو بخونی سراغ هیچ آموزشگاه یا موسسه آموزشی نرو که همشون کتابهاشون رو دانشجویان دکتری نوشتند...
موفق باشید.
مطالبی که فرمودی درسته ولی کسی که رتبه ی 4 شده باشه و هیچ جا قبول نشده باشه به نظرم قطعا ستاره دار بوده(با تاسف شدید)

آخرین ویرایش:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
مطالبی که فرمودی درسته ولی کسی که رتبه ی 4 شده باشه و هیچ جا قبول نشده باشه به نظرم قطعا ستاره دار بوده
درسته ستاره دار بودن کلا روند کار رو برعکس می کنه ولی بیا قبول کنیم دیگه: دانشگاه مثلا تهران بر فرض 7 نفر برمیداره 3 نفرش که دانشجوهای ممتاز ارشد خود همون دانشگاه هستند 2 نفرش هم رییس یا وزیری هستند بورس سازمانی مفتی گرفتند دو نفرش هم واقعی بیان بالا یه مصاحبه خفنی باهاش می کنند که معمولا رد میشن و از بومی های خود اون شهر سعی می کنند بردارند...
این یه واقعیتی هست که متاسفانه یه جورایی عرف شده حالا اون کسی هم که ستاره داره و از قبل نشون شده نمیزارن اصلا به این مراحل برسه همون امتحان یه جورایی ردش می کنند..
کلا دکتری یه مقطعی هست که قبولیت بستگی به مصاحبه ات و طرف ات در دانشگاه قبول شده داری که صد البته با این روند تولید دانشگاه و دانشجو بی سواد که در ایران هست تا چند سال دیگه میبینی هر دانشگاه یه 100 نفر رو هر سال برمیداره و اونم بدون کنکورش می کنه..

kingi

عضو جدید
موفق باشید.
مرسی از جوابتون. به نظرتون چقدر ماه زمان نیاز داره برای خوندن؟ حدودا چند ساعت در روز؟ تولیمو چقدر زمان نیاز داره که بگیرم؟ این سوالا چون شاغلم میپرسم. در ضمن همون دانشگاه خودمون با همون استاد خودم میخوام بگیرم.

بالا