یه مواد و این همه کم لطفی؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shahab-e.din

عضو جدید
سلام
به نظر شما چرا مسئولین این همه به ما موادیا کم لطفی می کنن.
مثلا همین بچه های مهندسی عمران رو ببینید اگه یه سنگ بتونو بزارن جلوشون می تونن ساختمون باهاش بسازن.یا اگه سنگ آهنو بزارن جلو بچه های مکانیک می تونن باهاش دستگاه تولید کنن. اگه ما نبودیم همه ی صنایع پزشکی و دندان پزشکی هم می خوابید.یه المپیاد علمی برا ما نمی ذارن.
نظر می خوام
می خوام بدونم مشکل از کجاست؟
اگه مشکل ماییم که لااقل خودمونو اصلاح کنیم اگر نه که یه فکری به حال اعتراض به مسئولین ذیربط بکنیم.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
سنگ آهن... مکانیک ....؟!!:surprised:
همچین از توانایی های عمران و مکانیک تعریف کردی من فکر کردم می خوای بگی بچه های مواد نمی تونن هیچ چی بسازن!

reza_1364

مدیر بازنشسته
ما خودمون داریم در حق خودمون کم لطفی میکنیم
همین بچه های باشگاه رو ببینید ما تو یک محیط مجازی هم زیاد باهم صلاح نمیریم چه برسه به...

اینکه بچه های اینجا کنار هم نمیتونن باشن به خاطر اختلاف نظر و خیلی مسائل دیگست که شما در جریان نیستین

hesam02

عضو جدید
اینکه بچه های اینجا کنار هم نمیتونن باشن به خاطر اختلاف نظر و خیلی مسائل دیگست که شما در جریان نیستین
شماها خودتون بین خودتون اختلاف می اندازین! اگر هر یک ماه یک بار مثل بچه های انجمن های دیگه قرار حضوری بزارید و فقط تو فضای مجازی نباشید ، به اینجا نمیرسه!

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز

حرف شما کاملا متین و بجاست و من هم در جریان نیستم درست
خب همین اتفاق ها هم در خارج از اینجا می افته و باز هم همین آش و همین کاسه هست
اشتباه میکنم؟

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها فکر کنم بحث داره منحرف میشه
اینکه به مهندسی مواد بها داده نمیشه دلیل اش بگومگوها و اختلاف نظر بین مهندس های مواد نیست چرا که تو هر جامعه ای اختلاف سلیقه هست

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها فکر کنم بحث داره منحرف میشه
اینکه به مهندسی مواد بها داده نمیشه دلیل اش بگومگوها و اختلاف نظر بین مهندس های مواد نیست چرا که تو هر جامعه ای اختلاف سلیقه هست

حق با شماست

mahsamah110

عضو جدید
چه کنیم که رشته مان جهان سومی نیست؟؟

چه کنیم که خانه نمیسازیم که هر جایی بشود ساخت؟

چه کنیم که برای توسعه کار میکنیم نه کارهای ابتدائی؟

reza_1364

مدیر بازنشسته
شماها خودتون بین خودتون اختلاف می اندازین! اگر هر یک ماه یک بار مثل بچه های انجمن های دیگه قرار حضوری بزارید و فقط تو فضای مجازی نباشید ، به اینجا نمیرسه!
من فکر کنم چیزی نگم بهتر باشه

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
یه دلیلش اینه که متالورژی ها سرامیک ها رو آدم حساب نمی کنن و فقط خودشونو ادم حساب می کنن یه رشته غیر مواد این اختلاف گرایشی رو می بینه پیش خودش می گه اینا که خودشونو تحویل نمی گیرن ما که جای خود داریم!!!!!!

2. اینکه تو ایران مهندسی رو مکانیک و کامپیوتر و (برق) می دونن. مثلا رشته مهندسی مواد مهندسی شیمی - پلیمر - هوا و فضا . . .
ماشالا صنایع ها هم که تخصصی ندارن تو همه جا کار می کنن

3. برای خیلی ها مهندسی مواد ناشناختس ، اما تو کشورهای صنعتی بزرگ مهندسی و علم مواد جزو یکی از تاپ ترین رشته های فنی و مهندسی است
اما تو ایران مکانیک ها و صنایع کار متالورژی صنعتی رو می کنن(ریخته گری و جوشکاری و شکل دادن و ...) در صورتی که هیچ وقت مثل یه متالورژیست اصول کار رو بلد نیستن...
برای ما سرامیست ها هم تو ایران خبری از دیرگداز و دماغه موشک وو الکتروسرامیک وو ابر رسانا وو ... نیست نهایت کاشی و سرامیک و سیمان و ...

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه دلیلش اینه که متالورژی ها سرامیک ها رو آدم حساب نمی کنن و فقط خودشونو ادم حساب می کنن یه رشته غیر مواد این اختلاف گرایشی رو می بینه پیش خودش می گه اینا که خودشونو تحویل نمی گیرن ما که جای خود داریم!!!!!!

2. اینکه تو ایران مهندسی رو مکانیک و کامپیوتر و (برق) می دونن. مثلا رشته مهندسی مواد مهندسی شیمی - پلیمر - هوا و فضا . . .

3. برای خیلی ها مهندسی مواد ناشناختس ، اما تو کشورهای صنعتی بزرگ مهندسی و علم مواد جزو یکی از تاپ ترین رشته های فنی و مهندسی است
اما تو ایران مکانیک ها و صنایع کار متالورژی صنعتی رو می کنن(ریخته گری و جوشکاری و شکل دادن و ...) در صورتی که هیچ وقت مثل یه متالورژیست اصول کار رو بلد نیستن...
برای ما سرامیست ها هم تو ایران خبری از دیرگداز و دماغه موشک وو الکتروسرامیک وو ابر رسانا وو ... نیست نهایت کاشی و سرامیک و سیمان و ...
بحث اول تون رو قبول ندارم. کلا هضم اش برام مشکله کسی که مواد خونده باشه ولی نسبت به سرامیک بی اهمیت باشه! بعدش هم این اختلافات گرایشی رو فقط ما می بینیم چون خیلی ریز میشیم و پیگیری می کنیم ولی در کلیت ماجرا دخیل نیست و تاثیر اونچنانی هم نمی تونه داشته باشه.
ضمنا متالورژی هم وضعیت چندان جالب تری از سرامیک نداره!

در مورد قسمت های بعدی صحبت تون واقعا روزی که صنعت ایران به این رشته هایی که نام بردید بها بده مطمئن باشید یه ایران نوین رو خواهیم داشت. اونموقع هم این بحث های خاله زنکی مطرح نیست چون بحث نیاز هست و تخصص.

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز

من فکر میکنم این اختلافات گرایشی هیچ ربطی به این موضوع نداره و پاش که برسه تمام بچه های مواد پشت هم هستن چه سرامیک و چه صنعتی پس این نمیتونه دلیلی واسه کم بینی این رشته در بین مسئولین و بقیه باشه

hesam02

عضو جدید
نظر من اینه که اگه به جای این بحث ها و بزرگ کردن اختلافات درونی مهندسان مواد ( هم متالورژ و هم سرامیک ) ، به مباحثه علمی بپردازیم و در اونجا بحث کنیم هم وقتمون تلف نمی شه و هم به علمون اضافه میشه... این گونه اختلافات بین گرایشی همه جا هست عزیزان
بعدشم اگر کسی واقعا از اینکه تو ایران به مهندسان مواد بها نمیده ناراحت هستش ، می تونه کمر همت رو ببنده و در کشورهای دیگه مشغول به تحصیل بشه

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر من اینه که اگه به جای این بحث ها و بزرگ کردن اختلافات درونی مهندسان مواد ( هم متالورژ و هم سرامیک ) ، به مباحثه علمی بپردازیم و در اونجا بحث کنیم هم وقتمون تلف نمی شه و هم به علمون اضافه میشه... این گونه اختلافات بین گرایشی همه جا هست عزیزان
بعدشم اگر کسی واقعا از اینکه تو ایران به مهندسان مواد بها نمیده ناراحت هستش ، می تونه کمر همت رو ببنده و در کشورهای دیگه مشغول به تحصیل بشه

چرا کشور خودمون رو درست نکنیم و همین جا ادامه تحصیل ندیم؟
با رفتن از کشور یه جورایی داریم صورت مساله رو پاک میکنیم.

shahab-e.din

عضو جدید
منم موافقم.چرا تا بحث مشکلات پیش میاد همه میرن سراغ در رفتن از مملکت و تحصیل تو خارج یعنی حاضرید به قیمت راحت طلبی خودمون کشورمون دنده عقب حرکت کنه؟

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
در حق رشته مواد خیلی کم لطفی میشه
مثلا نمایشگاه که نگاه میکردم خیلی کم از رشته مواد نام برده شده بود.حتی کتابهای رشته مواد هم به اسم مکانیک میفروختن

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا نمایشگاه که نگاه میکردم خیلی کم از رشته مواد نام برده شده بود.حتی کتابهای رشته مواد هم به اسم مکانیک میفروختن

حالا خوبه به اسم یک رشته دیگه میفروختن
پارسال شیراز نمایشگاه کتاب بود شما فکر کنید حتی یکی از کتاب های مواد رو هم نمیفرختن میگفتن متقاضی کمه.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم موافقم.چرا تا بحث مشکلات پیش میاد همه میرن سراغ در رفتن از مملکت و تحصیل تو خارج یعنی حاضرید به قیمت راحت طلبی خودمون کشورمون دنده عقب حرکت کنه؟
کشور ما خودش دوست داره دنده عقب حرکت کنه؛ ما به عنوان یه دانشجو مگه چقدر می تونیم این رشته رو بشناسونیم؟! مثلا همین فناوری نانو، تا وقتی خود دولت دست نذاشته بود روش هیشکی نمی شناختش ولی اینقدر اومدن سر و صدا کردن درباره نانو که دیگه الان از بچه دبستانی هم بپرسی برات از نانو میگه. حالا چقدر باید بچه های نانو می اومدن کار می کردن که اینقدر براشون تبلیغ بشه؟! مسئولای ما باید به این موضوع پی ببرن که کشور برای پیشرفت نیاز داره که خودش رو تو این زمینه خیلی قوی تر از این حرفا بکنه. الان فقط صنایع نظامی ما به این نیاز پی بردن که اونها هم اینقدر سعی و خطا کردن که فهمیدن رشته های دیگه نمی تونن کارشون رو راه بیندازن اجبارا اومدن از نیروهای متخصص استفاده کردن.

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفنه.همش تقصیر مسئولین این رشته در کشور هستش که این رشته رو به مردم معرفی نمیکنن
هر وقت یکی میگه رشتت یعنی چی قصم میگیره.میگه پزشکیه؟:eek:
یک هم که میخواد بگه میدونم چیه میگه همون قالبسازیه دیگه:mad:

hesam02

عضو جدید

دوستان ببینید... این حرف هایی که شما می زنید تقریبا همه ش ایده آل نگری هستش... من هم خودم تا چند سال پیش فکر شماها رو داشتم که کشورم پیشرفت کنه و به کشورم خدمت کنم و... ولی آنچه که عيان است چه حاجت به بيان است

می خوام بگم که ما شاهد همه چیز در دانشگاه و کشور هستیم... وقتی با چشمای خودمون می بینیم که میلیارد میلیارد پول به پای بازیکنای فوتبال می ریزن در حالی که صنعت کشور در خواب عمیقی فرو رفته... وقتی می بینیم برای انجام یک کار پروژه و تحقیقاتی باید به خاطرش از جونت هم بگذری... خوب فکر می کنید چی میشه که به گفته آقایان سالی 15000 دانشجو از کشور فرار می کنند؟
من میگم واقع بین باشید.. اگر هم می خواید به کشور کمک کنید برید تحصیلات عالیتون رو اونجا انجام بدید و برگردید... البته من که حرف از تحصیل در خارج می زنم به همین راحتیا نیستاا... اگه رامون بدن!

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ببینید... این حرف هایی که شما می زنید تقریبا همه ش ایده آل نگری هستش... من هم خودم تا چند سال پیش فکر شماها رو داشتم که کشورم پیشرفت کنه و به کشورم خدمت کنم و... ولی آنچه که عيان است چه حاجت به بيان است

می خوام بگم که ما شاهد همه چیز در دانشگاه و کشور هستیم... وقتی با چشمای خودمون می بینیم که میلیارد میلیارد پول به پای بازیکنای فوتبال می ریزن در حالی که صنعت کشور در خواب عمیقی فرو رفته... وقتی می بینیم برای انجام یک کار پروژه و تحقیقاتی باید به خاطرش از جونت هم بگذری... خوب فکر می کنید چی میشه که به گفته آقایان سالی 15000 دانشجو از کشور فرار می کنند؟
من میگم واقع بین باشید.. اگر هم می خواید به کشور کمک کنید برید تحصیلات عالیتون رو اونجا انجام بدید و برگردید... البته من که حرف از تحصیل در خارج می زنم به همین راحتیا نیستاا... اگه رامون بدن!
دقیقا قضیه همون بابایی هست که میخواست دنیا رو تغییر بده بعد دید نمیشه همون کشورش رو تغییر بده کافیه، دید باز هم نمیشه آخر سر به این نتیجه رسید که اگه از همون اول خودش رو درست می کرد لااقل یه تاثیر کوچیکی رو دنیا گذاشته بود.

shahab-e.din

عضو جدید
کشور ما خودش دوست داره دنده عقب حرکت کنه؛ ما به عنوان یه دانشجو مگه چقدر می تونیم این رشته رو بشناسونیم؟! مثلا همین فناوری نانو، تا وقتی خود دولت دست نذاشته بود روش هیشکی نمی شناختش ولی اینقدر اومدن سر و صدا کردن درباره نانو که دیگه الان از بچه دبستانی هم بپرسی برات از نانو میگه. حالا چقدر باید بچه های نانو می اومدن کار می کردن که اینقدر براشون تبلیغ بشه؟! مسئولای ما باید به این موضوع پی ببرن که کشور برای پیشرفت نیاز داره که خودش رو تو این زمینه خیلی قوی تر از این حرفا بکنه. الان فقط صنایع نظامی ما به این نیاز پی بردن که اونها هم اینقدر سعی و خطا کردن که فهمیدن رشته های دیگه نمی تونن کارشون رو راه بیندازن اجبارا اومدن از نیروهای متخصص استفاده کردن.
خوب اگه همه مثل شما بگن مگه ما چقدر می تونیم موثر باشیم نتیجه همین میشه که الان هست.مگه دکتر حسابی چند نفر بود.مگه دکتر غریب چند نفر بود؟ که تونستند هم ایرانو سربلند کنن هم خودشونو.اگه ما بخوایم مسئولین هم مجبورند که کار کنند.ما نخواستیم بقیه هم گفتند ولشون کن مگه بودجه رو از سر راه آوردیم الکی خرجش کنیم؟

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز

دقیقا !!! من هم این مورد واسم مشهود بود
این تیکه : کتابهای مواد رو به جای مکانیک میفروختن جگرم رو سوزوند :cry:
:cry: :cry: :cry: مواد :cry: :cry: :cry:

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز

موافقم کاملا .
فکرهایی که هر روز ذهن منو آزار میده ... آخه هر کس رشته مواد رو بشناسه به عنوان یه رشته بهش نیگاه نمیکنه ... مواد یه علم مقدس هست ...
اینهمه کم لطفی جای تاسف داره ...
اصولا به نظر من ایران مملکتی هست که به پروژه های عملی توجه میشه و رشته هایی که مستقیما بازده دارن همچون عمران و مکانیک که این حالت رو دارن تو این وضعیت شاخص میشن .
متاسفانه به تحقیقات در ایران اهمیت چندانی داده نمیشه ... و از اونجا که اصل رشته مواد بر پایه تحقیقات هست ... شاهد این ضعف ها هستیم ... البته میبینید قسمت های مواد که جنبه عملی دارن نسبت به فیلدهای دیگه رشد بهتری داشتند : ریخته گری , فورج و جوشکاری .
اما چه کسی هست که به تکنولوژی های جدید مواد و استفاده از مواد بروز و به صرفه اهمیت بده ... حالا ما میام کلی تحقیقات میکنیم رو چیزی که اهمیتی واسه مملکمون نداره ! اونوقت چطور انتظاردارین میل به موندن در اینجا داشته باشیم؟
من شخصا اگه خدا بخواد فرصت رو از دست نمیدم ( هر چند که گفتن این حرف جالب نیس )

hesam02

عضو جدید
موافقم کاملا .
فکرهایی که هر روز ذهن منو آزار میده ... آخه هر کس رشته مواد رو بشناسه به عنوان یه رشته بهش نیگاه نمیکنه ... مواد یه علم مقدس هست ...
اینهمه کم لطفی جای تاسف داره ...
اصولا به نظر من ایران مملکتی هست که به پروژه های عملی توجه میشه و رشته هایی که مستقیما بازده دارن همچون عمران و مکانیک که این حالت رو دارن تو این وضعیت شاخص میشن .
متاسفانه به تحقیقات در ایران اهمیت چندانی داده نمیشه ... و از اونجا که اصل رشته مواد بر پایه تحقیقات هست ... شاهد این ضعف ها هستیم ... البته میبینید قسمت های مواد که جنبه عملی دارن نسبت به فیلدهای دیگه رشد بهتری داشتند : ریخته گری , فورج و جوشکاری .
اما چه کسی هست که به تکنولوژی های جدید مواد و استفاده از مواد بروز و به صرفه اهمیت بده ... حالا ما میام کلی تحقیقات میکنیم رو چیزی که اهمیتی واسه مملکمون نداره ! اونوقت چطور انتظاردارین میل به موندن در اینجا داشته باشیم؟
من شخصا اگه خدا بخواد فرصت رو از دست نمیدم ( هر چند که گفتن این حرف جالب نیس )

حسین جان قرار بذاریم با هم بریم اونور

حسین جان قرار بذاریم با هم بریم اونور

به به رفقا!!!!!
به این زودی جا زدین؟!
بابا بیخیال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اینکه آدم تحصیلاتش رو جایی بگذرونه که بهتر باشه خیلی خوبه ولی تا حالا فکر کردین اگه با یه تحصیلات فوق العاده بیایید و ببینید که هنوز جایی برای شما نیست اونوقت چه حسی دارید؟! اگه واقعا می تونید بمونید و با تمام مشکلات بجنگید خیلی خوبه تشریف ببرید خارج و تحصیلاتتون رو تکمیل کنید. اما اگه این توان رو توی خودتون نمی بینید که با این حرفایی که زدید همینطور هم هست!!!! (متاسفانه) بهتره تشریف نبرید چون برگشتی توی کار نخواهد بود.

shahab-e.din

عضو جدید
به به رفقا!!!!!
به این زودی جا زدین؟!
بابا بیخیال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اینکه آدم تحصیلاتش رو جایی بگذرونه که بهتر باشه خیلی خوبه ولی تا حالا فکر کردین اگه با یه تحصیلات فوق العاده بیایید و ببینید که هنوز جایی برای شما نیست اونوقت چه حسی دارید؟! اگه واقعا می تونید بمونید و با تمام مشکلات بجنگید خیلی خوبه تشریف ببرید خارج و تحصیلاتتون رو تکمیل کنید. اما اگه این توان رو توی خودتون نمی بینید که با این حرفایی که زدید همینطور هم هست!!!! (متاسفانه) بهتره تشریف نبرید چون برگشتی توی کار نخواهد بود.
فکر نمی کنی یه ذره خود خواهانه حرف می زنی؟ خودت می بری خودتم می دوزی.سوال طرح می کنی خودتم جواب می دی؟نمی خوام فکر کنی دارم کلیشه ای حرف می زنما ولی آدم یه ذره ارق ملی داشته باشه بد نیست.

shahab-e.din

عضو جدید
سنگ آهن... مکانیک ....؟!!:surprised:
همچین از توانایی های عمران و مکانیک تعریف کردی من فکر کردم می خوای بگی بچه های مواد نمی تونن هیچ چی بسازن!
اتفاقا من گفتم اگر بچه های مواد نسازن بقیه هم درموندن.ببخشید اگه اشتباه برداشت شد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.