تمام دنیا در انتظار 5 شهریور ! ...

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

این یه چیز دیگه محض اطلاع
شهریور؛ دو ماه در آسمان؟!

روز 5 شهریور ماه کره مریخ به بالاترین درجه درخشش در آسمان شب خواهد رسید و به اندازه ماه کامل بزرگی با چشم غیر مسلح قابل رویت خواهد بود؟!

این پدیده در روز 5 شهریور ماه زمانی اتفاق می افتد که کره مریخ به فاصله 34.6 میلیون مایلی خود به زمین می رسد.
حتما در راس ساعت 12:30 نیمه شب آسمان را تماشا کنید .
به نظر خواهد رسید که آسمان دو ماه دارد !!! این امر 1200 سال دیگر دوباره اتفاق خواهد افتاد پس این لحظه را با دوستان خود شریک شوید زیرا هیچکس زنده ای دوباره این اتفاق را نخواهد دید.

تفسیر این شایعه

متاسفانه سایتهای اطلاع رسانی بزرگ بسیاری از گروه های بحث و سایتهای اینترنتی دیگر نیز بر این شایعه دامن زده اند و بدون مطالعه یک مطلب را منتشر می کنند.به اطلاع دوستان گرامی می رساند که هیچگاه چنین اتفاقی نخواهد افتاد اگر مریخ در فاصله 750 هزار کیلومتری (تقریبا" دو برابر فاصله ماه تا زمین) قرار بگیرد به اندازه ماه دیده خواهد شد. این شایعه از سال 2003 در اینترنت چرخ می زند، قطر ظاهری ماه زمین نیم درجه (30ثانیه قوس) است، در 27 آگوست سال 2003 مریخ به نزدیک ترین فاصله خود به زمین در هزار سال اخیر رسید ( چیزی در حدود 56 میلیون کیلومتر). در آن سال مریخ 60 برابر کوچکتر از ماه کامل دیده می شد. که آنقدر کوچک بود که بازهم با چشم غیر مسلح به صورت یک نقطه دیده می شد. اما امسال قطر مریخ 500 برابر کوچکتر از ماه کامل خواهد بود. (2 دهم درصد قطر ماه). پس منتظر ماه دوم نباشید.

آخرین ویرایش:

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
12:30 بعد از ظهر (نیمه شب) یعنی چی؟!!!!! منظورت 30دقیقه بامداد فرداست؟

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظور خودم رو نمی دونم:دی
ولی منظور این ساعت 30دقیقه بامداد هستش
آخه وقتی میگه با چشم غیرمسلح میشه دید
و ماه رو هم میشه دید
به نظر شماخورشید میزاره شما حتی ماه رو توروزر ببینین که حالا بخواد مریخ معلوم باشه؟

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راسخون: به گزارش خبرنگار مهر، این روزها ایمیلی با تصویر دو ماه یکی نقره گون و دیگری سرخ فام ارسال شده است که در آن از رویت ماه و مریخ در 5 شهریور ماه خبر داده است. در این ایمیل تاکید شده است که برای نخستین بار در طول حیات ما و آخرین بار (تا 30 هزار سال دیگر) مریخ در نزدیکی زمین قرار دارد و می توانید در آسمان 5 شهریور ماه این جرم آسمانی را به اندازه ماه شب 14 ببینید.
اسدالله قمری نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت سیاره مریخ در 5 شهریور ماه گفت: مریخ در شامگاه 5 شهریور در زیر افق قرار دارد و زمان طلوع آن ساعت 10 و 4 دقیقه صبح و غروب آن در ساعت 21 است به این ترتیب این جرم آسمانی تمام مدت تحت تاثیر درخشش خورشید است و هرگز در آسمان شب دیده نمی شود.
وی با اشاره به دوری سیاره مریخ از زمین یادآور شد: مریخ در آن شب حدود 250 میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد که در بهترین شرایط این سیاره به صورت ستاره پر نور سفید رنگ دیده می شود و هیچگاه به اندازه ماه قابل رویت نیست.
دبیر اجرایی شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران ادامه داد: اولین جرم آسمانی پرنور سیاره "زهره" است که در افق غربی کمی بعد از غروب خورشید دیده می شود و دومین جرم پر نور سیاره "مشتری" در افق شرقی است که در ساعت 22 تا 23 قابل مشاهده است.
قمری نژاد با تاکید بر اینکه نردیکترین جرم آسمانی به زمین، "ماه" و "خورشید" با قطر ظاهری نیم درجه است ادامه داد: مطالبی که در زمینه رویت ماه و مریخ برگرفته از منابع شبه علمی و غیر علمی است هرگز منشا علمی ندارد.
به گزارش مهر، در سال 2003 (3 شهریور ماه 1381) مریخ به نزدیکترین فاصله اش با زمین رسید. در این زمان این جرم آسمانی تنها 56 میلیون کیلومتر با زمین فاصله گرفت. به نظر می رسد منشا این شایعه رخداد 5 شهریور سال 81 باشد.

sayna

عضو جدید
کاربر ممتاز
تکذیبیه ی این بهم میل شد:surprised:
یعنی دروغ بود؟:surprised:

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور خودم رو نمی دونم:دی
ولی منظور این ساعت 30دقیقه بامداد هستش
آخه وقتی میگه با چشم غیرمسلح میشه دید
و ماه رو هم میشه دید
به نظر شماخورشید میزاره شما حتی ماه رو توروزر ببینین که حالا بخواد مریخ معلوم باشه؟
چی بگم والاااا؟!!!! بعد از ظهر گفتنت با نیمه شب گفتنت کمی زیادی متناقض بود!!!!:smile:

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.........

.........

خیالمون روراحت کردی .خیلی نگران بودم بااین ماه دومی چکار کنم .

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه جالب قدرته خدا

اما من خودم دیدم باور کننننن
پس بیا اینجا واسه دوستات تعریف کن چی دیدی
کاش واسه عید فطر این اتفاق می افتاد...
اون وقت لااقل یکیشو میدیدن دیگه..
اینا اگه چشم داشتن همون یدونه رو میدیدن
این همه ماه رو زمین......چسبیدن به اون ما ه اسمون به زور میخوان اونو ببینن
حالا تو میگی...........

:D