بعضی موقعها...

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
رفقا سلام
از الان بگم اگه اهل دل نیستی نخون
یه موقعهایی ادم دلش میگیره و به یکسری چیزها فکر میکنه و براش سوال پیش میاد!
توی یه جامعه به این بزرگی همه چیز پیدا میشه خوب.بد.پول.دزدی.شرافت.مردونگی.خیانت.بدبیاری.فقر.رفاه.بی حیایی.شهوت.رشوه.ربا.حیا.حلالخوری.درستکاری.ادم کشی.محبت و...
همه اینها توی همون خوب و بدی که اولش گفتم خلاصه میشه
همه ما به دنبال سعادت و زندگی خوب عاری از هر گونه بدی و پلیدی هستیم(ذاتا همه همینجوری هستیم دیگه)
حالا این وسط شیطون و بدتر از اون نفسم عماره جلوی این راه سعادت سنگ میدازن
بعضی وقتها هست تو میخواهی به همه بدیها و خواهشهای نفسانیت (که شرایط جامعه یا اقتضا سنی یا اوضاع مالی و... بوجودمیارن) اوکی بدی اما هر چی دنبال موقعیتش هستی جور نمیشه که نمیشه
انگار یه چیزی مانع میشه تا تو به اون موقعیتها برسی
ولی...
بعضی وقتها بر عکس میشه و یه موقعیتهایی برای انجام کارهایی بدی که موقعیتش برامون کمتر پیش میاد یا نمیاد جور میشه
زمین زمان منتظر اوکی تو هستند تا این یکی از این کارهای بدی که گفتم انجام بشه اماااااااااااااااااااااااااااااا
یه چیزی یا نیرویی به تو اجازه نمیده که اوکی بدی و دست رد به سینه همشون میزنی و شرافتو حیا وپاکی و همه خوبیهارو برای خودت میخری
و در هر دو حالت باعث میشه که تو به بدیها نرسی و پاک بمونی
من خیلی فکر کردم . حتما برای همه شما اتفاق افتاده..
این چیز این نیرو که مانع هست برای همه بدیها چی هست؟کی هست؟
همه ما میدونیم که خداوند تمامی انسانهارو مورد ازمایش قرار میده و محک میزنه
من موندم (خودمو میگم) اخه چطور میشه که یه انسان ضعیف النفس که دنبال یه موقعیت میگرده تا یک خطا یا اشتباه یا گناه یا هرچی کار بدی رو انجام بده
وقتی توی همون موقعیتی که میخواد قرار میگیره دیگه اون کارو انجام نمیده و یا به قولی حیا میکنه از انجام دادنش؟؟؟؟

شما میدونید چرا؟
چیه که باعث میشه اونکارو انجام ندیدم؟
؟؟؟
:gol:

آخرین ویرایش:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یادمون میره اون بالا کسی هس که شش دونگ حواسش به ماست وقتی دیگه چیزی برات مهم نباشه پا میزاری روی تمام ارزشها که خیلی وقتها میدونیم بد و انجامش میدیم تازه این روزا خیلی از ناهنجاریها شدن مد شدن کلاس اگه نکنی میشه ادم بی کلاس مثل با معرفت بودن مثل صادق بودن مثل رو راست بودن اینا بی کلاسی اینا برای ماها شدن ناهنجار میگن یارو ساده اس احمق نمی فهمه و خیلی چیزای دیگه ولی به نظر من ادم باید خودش و اعتقادات خودشو محکم بچسبه گور بابای مردم و حرفایی که تمومی نداره .....
خدا همین نزدیکی هاست باور کنید...:cool:

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یادمون میره اون بالا کسی هس که شش دونگ حواسش به ماست وقتی دیگه چیزی برات مهم نباشه پا میزاری روی تمام ارزشها که خیلی وقتها میدونیم بد و انجامش میدیم تازه این روزا خیلی از ناهنجاریها شدن مد شدن کلاس اگه نکنی میشه ادم بی کلاس مثل با معرفت بودن مثل صادق بودن مثل رو راست بودن اینا بی کلاسی اینا برای ماها شدن ناهنجار میگن یارو ساده اس احمق نمی فهمه و خیلی چیزای دیگه ولی به نظر من ادم باید خودش و اعتقادات خودشو محکم بچسبه گور بابای مردم و حرفایی که تمومی نداره .....
خدا همین نزدیکی هاست باور کنید...:cool:

دقیقا
ضد ارزشها شدن ارزش
ارزشها شدن املیسم. بی فرهنگی. عقب موندگی
داریم کجا میریم واقعا!!!

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشبختی همان لحظه ايست كه احساس مي كنی خدا كنارت نشسته و تو به احترامش از گناه فاصله ميگيری....

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشبختی همان لحظه ايست كه احساس مي كنی خدا كنارت نشسته و تو به احترامش از گناه فاصله ميگيری....

وااااااااااااااااااااااااااااای خدای من
اگه میشد ازت دهتا تشکر میکردم
قشنگ توصیف کردی
اما اون فاصله رو خود خدا میندازه
مال من که به خاطر احترام نیست بقیه رو نمیدونم

بالا