مدیر یک دقیقه ای=رسیدن به بزرگترین اهداف در کوچکترین زمان!

دکتر مهدیه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

داستانی به زبان ساده که در ان تحقیقات پزشکی و روانشناختی به درک عملی بودن تکنیکهای مدیریتی کمک میکنند

یک مثال جالب : زمانی در چین امپراطوری محبوب بود وی تشویق افراد را خود بر عهده گرفته بود و توبیخ ها برعهده وزیر بود
روزی وزیر از شاه خواهش کرد برای مدتی این دو وظیفه را باهم تعویض کنند چرا که وزیر در ارتباطاتش احساس عجز میکرد
شاه پذیرفت
پس از مدتی کوتاه......................................! مردم شاه را برکنار کردند و وزیر را بجای او نشاندند!
تشویق کننده محبوب و توبیخ کننده منفور است

سه رمز مدیریت یک دقیقه ای:

1-هدف یک دقیقه ای
2-تشویق یک دقیقه ای
3-توبیخ یک دقیقه ای

نکته : هر روز یک دقیقه به چهره خود و افرادتان نگاه کنید شما –وآنها- منابع بسیار ارزشمندی هستید

نکته : دقت کرده اید فردی که در کار کسل است در بازی بولینگ چه پر هیجان است؟چرا که به عینه توپهایی را انداخته و نتایجی را به دست اورده میبیند

نکته : گرفتن نتیجه و اطلاعات عملکرد قبلی=صبحانه قهرمان

مثال : اینیشتن شماره خود را حفظ نمیکرد و از دفترچه اش برای دیگران میخواند! چون اعتقاد داشت هرگز ذهن خود را از اطلاعاتی پر نمیکند که میتواند از منبع دیگری بدست اورد!(در ظاهر اینیشتن فرد ضعیفی است اما دانش استفاده درست از منابع را داراست)
هرگز اجازه نده ظاهر گولت بزند(هرکس توانایی های بالقوه ای دارد)

نکته : یک دقیقه تامل=بررسی هدف-توجه به عملکرد-تطابق عملکرد و هدف

نکته : ما تنها رفتارهایمان نیستیم ما کسی هستیم که رفتارهایمان را مدیریت میکنیم

نکته : هدفها رفتارها را میسازند و پی آمد ها رفتارها را تقویت میکنند

روی اندرسون.رئیس شرکت لاک هید: همه میتوانند به اسانی از کتاب مدیر یک دقیقه ای بهره مند شوند کسانی که ان را امتحان کرده اند ان را پسندیده اند

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به . عجب تاپیک خوبی. خیلی خیلی عالی. ممنون.

این از تشویق.

بچه ها لطفا admin رو برکنار کنید. من رو به جاش انتخاب کنید.

جدا از شوخی. مطالب مفیدی بود. دستتون درد نکنه. بسیار عالی . تشکر

4188

عضو جدید
خدایش از مطلبتون لذت بردم و حق و انصاف بهم میگه که در زندگیم ازش استفاده کنم.من در امور اداری هستم و متاسفانه هیچکدوم از اینهایی که گفته شده انجام نمیشه که اگه انجام میشد کشور حالا یک جهش 180درجه ای داشت.متاسفانه هر چه رهبری دلسوزانه نکات رو میگن یا مسولین انجام نمیدن یا حرکتشون لاک پشتی.باید نگاه های قدیمی و صد من یه غاز عوض بشه وبره به حرکت خرگوشی تا کشور به سمت مدینه فاضله بره و اینجا نوبت ماست که به نسلهای قدیمی و بازنشته بگوییم که نسل جدید آتش زیر خاکستر هستند و درحال بالندگی و رشد هستند.
اما بعد از تشویق 1دقیقه ایی نوبت به توبیخ 1ساعتی میرسه:
1-یه سوال چرا منابع رو نیاوردید
2-اولش عالی شروع کردی اما وسطهاش نتیجه گیری پایانی کردی؟
ودر آخر کارت درسته عزیز.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
دکتر جون دستت درد نکنه . جالب بود واسه همین تو مدارس تنبیه ممنوع شده ! واسه اینکه بعدا بچه ها ذهنیت بدی نداشته باشن . حالا دکتر یک روز می شه جای من و محمود عوض شه (احمدی نژاد)

دکتر مهدیه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدایش از مطلبتون لذت بردم و حق و انصاف بهم میگه که در زندگیم ازش استفاده کنم.من در امور اداری هستم و متاسفانه هیچکدوم از اینهایی که گفته شده انجام نمیشه که اگه انجام میشد کشور حالا یک جهش 180درجه ای داشت.متاسفانه هر چه رهبری دلسوزانه نکات رو میگن یا مسولین انجام نمیدن یا حرکتشون لاک پشتی.باید نگاه های قدیمی و صد من یه غاز عوض بشه وبره به حرکت خرگوشی تا کشور به سمت مدینه فاضله بره و اینجا نوبت ماست که به نسلهای قدیمی و بازنشته بگوییم که نسل جدید آتش زیر خاکستر هستند و درحال بالندگی و رشد هستند.
اما بعد از تشویق 1دقیقه ایی نوبت به توبیخ 1ساعتی میرسه:
1-یه سوال چرا منابع رو نیاوردید
2-اولش عالی شروع کردی اما وسطهاش نتیجه گیری پایانی کردی؟
ودر آخر کارت درسته عزیز.

3رمز:

1-هدف یک دقیقه ای
2-تشویق یک دقیقه ای
3-توبیخ یک دقیقه ای

هدف یک دقیقه ای:
مشخص کردن هدف
شناسایی عملکرد خوب
نوشتن هر هدف و روش اجرای استاندارد در 250 کلمه
خواندن متن خود در یک دقیقه=چند بار
بررسی یک دقیقه ای در طول روز=چندبار
و آیا این عملرد مارا به هدف میرساند؟

تشویق یک دقیقه ای
به خود و افراد کمک کنید به نهایت استعداد های درون خود برسند و حین انجام عملکرد خوب با تشکر خود-آنها-را غافلگیر کنید
از قبل بگویید چه میخواهید
خود را تشویق کنید
با صراحت بگویید کدام عملکرد خوب بود
بگویید چقدر خوشحالید و چه فوایدی حاصل شد
با سکوت اجازه دهید طرف مقابل نیز در احساستان شریک شود
تشویق کنید
اگر کار گروهی بوده با همکاران دست بدهید تا متوجه حمایتتان شوند
ارزیابی کنید

توبیخ یک دقیقه ای
نکته : کشتی که خود را به دست امواج بسپارد غرق خواهد شد
ارزش به خود خندیدن=وقتی بتوان به خود خندید پیشرفت بدست می اید

ازقبل بگویید صراحت دارید
بلافاصله توبیخ کنید
اشتباه را دقیق مشخص کنید
حس خود را با صراحت بگویید
سکوت کنید تا طرف مقابل حستان را احساس کند
نیمه دوم توبیخ:
اگر همکاری دارید با او دست بدهید تا حس حمایت کند
بگویید واقعا ارزشمندید
دوباره تاکید کنید خود-دیگران-لایقند اما این عملکرد بعید بود
وقتی توبیخ تمام شد مساله هم تمام شده

مدیر موفق: بهترین دقایق من زمانیست که صرف اموزش میشود

این سه مرحله از شروع یک هدف تا پایان آن چندین بار تکرار میشود

ارنست. ای. رنود.رئیس پلیس جریکو : عمل به نسخه کتاب مدیر یک دقیقه ای بزرگترین سرمایه گذاری من بود

آخرین ویرایش:

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
داستانی به زبان ساده که در ان تحقیقات پزشکی و روانشناختی به درک عملی بودن تکنیکهای مدیریتی کمک میکنندیک مثال جالب : زمانی در چین امپراطوری محبوب بود وی تشویق افراد را خود بر عهده گرفته بود و توبیخ ها برعهده وزیر بودروزی وزیر از شاه خواهش کرد برای مدتی این دو وظیفه را باهم تعویض کنند چرا که وزیر در ارتباطاتش احساس عجز میکردشاه پذیرفتپس از مدتی کوتاه......................................! مردم شاه را برکنار کردند و وزیر را بجای او نشاندند!تشویق کننده محبوب و توبیخ کننده منفور است

عجب داستانی

مگه شاه.

رو مردم تعیین میکنن؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
داستانی به زبان ساده که در ان تحقیقات پزشکی و روانشناختی به درک عملی بودن تکنیکهای مدیریتی کمک میکنندیک مثال جالب : زمانی در چین امپراطوری محبوب بود وی تشویق افراد را خود بر عهده گرفته بود و توبیخ ها برعهده وزیر بودروزی وزیر از شاه خواهش کرد برای مدتی این دو وظیفه را باهم تعویض کنند چرا که وزیر در ارتباطاتش احساس عجز میکردشاه پذیرفتپس از مدتی کوتاه......................................! مردم شاه را برکنار کردند و وزیر را بجای او نشاندند!تشویق کننده محبوب و توبیخ کننده منفور است

عجب داستانی

مگه شاه.

رو مردم تعیین میکنن؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

آشناییتون با کودتا در چه حدیه؟ تو کشور خودمون مردم شاه رو چه جوری فراری دادن؟ مردم اگه بخوان هر کاری می تونن انجام بدن....;)

karimi.reza5

عضو جدید
آشناییتون با کودتا در چه حدیه؟ تو کشور خودمون مردم شاه رو چه جوری فراری دادن؟ مردم اگه بخوان هر کاری می تونن انجام بدن....;)
تو کشور ما شاه رو مردم بیرون نکردند!
مدیر یک دقیقه ای یه کتاب کوچیک اما پر باره.حتما مطالعه بفرمائید.با تشکر از دوستمون دکتر مهدیه

1716

عضو جدید
دستتون درد نکنه

مدیر یک دقیقه ای نوشته ی اسپنسر جانسون و کن بلان چارد کتاب خیلی خوبیه حتما بخونیدش

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال

اونکه 100 *100

اما مردم اون موقع تا الن اونم تو چین فرق میکنه

مگه همه جا مثله اینجاس که هرکی بلند شه ...........
بیخیال بووووووووووووووووووووووووووووووق

تا اونجایی که تاریخ چین میگه و حد اقل تو فیلما دیدیم

وزیر نمیتونه شاه بشه شاه باید خونش خونه اصیل باشه

هرکسی که امپراطور نمیشه

اگه اینطور نبود که این همه رسم ازشون به جا نمیموند
اونم چیییییییین

داستانی به زبان ساده که در ان تحقیقات پزشکی و روانشناختی به درک عملی بودن تکنیکهای مدیریتی کمک میکنند

یک مثال جالب : زمانی در چین امپراطوری محبوب بود وی تشویق افراد را خود بر عهده گرفته بود و توبیخ ها برعهده وزیر بود
روزی وزیر از شاه خواهش کرد برای مدتی این دو وظیفه را باهم تعویض کنند چرا که وزیر در ارتباطاتش احساس عجز میکرد
شاه پذیرفت
پس از مدتی کوتاه......................................! مردم شاه را برکنار کردند و وزیر را بجای او نشاندند!
تشویق کننده محبوب و توبیخ کننده منفور است

سه رمز مدیریت یک دقیقه ای:

1-هدف یک دقیقه ای
2-تشویق یک دقیقه ای
3-توبیخ یک دقیقه ای

نکته : هر روز یک دقیقه به چهره خود و افرادتان نگاه کنید شما –وآنها- منابع بسیار ارزشمندی هستید

نکته : دقت کرده اید فردی که در کار کسل است در بازی بولینگ چه پر هیجان است؟چرا که به عینه توپهایی را انداخته و نتایجی را به دست اورده میبیند

نکته : گرفتن نتیجه و اطلاعات عملکرد قبلی=صبحانه قهرمان

مثال : اینیشتن شماره خود را حفظ نمیکرد و از دفترچه اش برای دیگران میخواند! چون اعتقاد داشت هرگز ذهن خود را از اطلاعاتی پر نمیکند که میتواند از منبع دیگری بدست اورد!(در ظاهر اینیشتن فرد ضعیفی است اما دانش استفاده درست از منابع را داراست)
هرگز اجازه نده ظاهر گولت بزند(هرکس توانایی های بالقوه ای دارد)

نکته : یک دقیقه تامل=بررسی هدف-توجه به عملکرد-تطابق عملکرد و هدف

نکته : ما تنها رفتارهایمان نیستیم ما کسی هستیم که رفتارهایمان را مدیریت میکنیم

نکته : هدفها رفتارها را میسازند و پی آمد ها رفتارها را تقویت میکنند

روی اندرسون.رئیس شرکت لاک هید: همه میتوانند به اسانی از کتاب مدیر یک دقیقه ای بهره مند شوند کسانی که ان را امتحان کرده اند ان را پسندیده اند

عالی ...ولی درد ما چیزی دیگه هست دکتر...............

fahimeh rezaei

عضو جدید

3رمز:

1-هدف یک دقیقه ای
2-تشویق یک دقیقه ای
3-توبیخ یک دقیقه ای

هدف یک دقیقه ای:
مشخص کردن هدف
شناسایی عملکرد خوب
نوشتن هر هدف و روش اجرای استاندارد در 250 کلمه
خواندن متن خود در یک دقیقه=چند بار
بررسی یک دقیقه ای در طول روز=چندبار
و آیا این عملرد مارا به هدف میرساند؟

تشویق یک دقیقه ای
به خود و افراد کمک کنید به نهایت استعداد های درون خود برسند و حین انجام عملکرد خوب با تشکر خود-آنها-را غافلگیر کنید
از قبل بگویید چه میخواهید
خود را تشویق کنید
با صراحت بگویید کدام عملکرد خوب بود
بگویید چقدر خوشحالید و چه فوایدی حاصل شد
با سکوت اجازه دهید طرف مقابل نیز در احساستان شریک شود
تشویق کنید
اگر کار گروهی بوده با همکاران دست بدهید تا متوجه حمایتتان شوند
ارزیابی کنید

توبیخ یک دقیقه ای
نکته : کشتی که خود را به دست امواج بسپارد غرق خواهد شد
ارزش به خود خندیدن=وقتی بتوان به خود خندید پیشرفت بدست می اید

ازقبل بگویید صراحت دارید
بلافاصله توبیخ کنید
اشتباه را دقیق مشخص کنید
حس خود را با صراحت بگویید
سکوت کنید تا طرف مقابل حستان را احساس کند
نیمه دوم توبیخ:
اگر همکاری دارید با او دست بدهید تا حس حمایت کند
بگویید واقعا ارزشمندید
دوباره تاکید کنید خود-دیگران-لایقند اما این عملکرد بعید بود
وقتی توبیخ تمام شد مساله هم تمام شده

مدیر موفق: بهترین دقایق من زمانیست که صرف اموزش میشود

این سه مرحله از شروع یک هدف تا پایان آن چندین بار تکرار میشود

ارنست. ای. رنود.رئیس پلیس جریکو : عمل به نسخه کتاب مدیر یک دقیقه ای بزرگترین سرمایه گذاری من بود

خیلی خیلی ممنون دکتر مهدیه من دنبال این کتاب بودم باید کاملشو بخونم

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز
!
مدیر یک دقیقه ای یه کتاب کوچیک اما پر باره.حتما مطالعه بفرمائید.با تشکر از دوستمون دکتر مهدیه[/QUOTE]
دکتر مثل همیشه عالی بود

آخرین ویرایش: