به نظر شما بهترین مارک نوت بوک چیست؟

به نظر شما بهترین مارک نوت بوک چیست؟

• مجموع رای دهندگان
    321

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته اگه آمریکاییش گیرت نیاد بدرد نخوره؟؟؟؟
استادمون میگفت

سلام...
چشم...انشا الله بنده در سفر بعدیم به جزایر خلیج مکزیک... حتما یه دونه میخرم...
هرکی می خواد نام نویسی کنه....
آخه .... ولش اصلا...
با تشکر...

hossein_00

عضو جدید
از اپل خبری نبود !

از اپل خبری نبود !

من hp رو انتخاب کردم ولی از Apple که مخصوصا هرسال سری Macbook Pro اون یا بهترین هست یا جزء بهترین
مدل ها انتخاب میشه (اونم نه اینکه نظر من باشه نظر کمپانی ها و شبکه های معتبر که کارشون تست کردن و
رای دادن به محصولی خاص می باشد) اصلا خبری نبود. خیلی عجیب هست.
مثل این می مونه که یکی از مهندسین و شرکای Microsoft چنین نظر سنجی بگذاره !!!:que:

beik

عضو جدید
من خودم DELL دارم ولی واسه دوستانم sony آمریکایی گیر آوردم و خریدم به نظر من زیر 1 تومن Dell و بالای اون تو ایران sony

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به نظر من apple واقعا عالیه قیمتش خیلی بالاست ولی فک کنم ارزششو داره.مارک LG چطوره؟چرا توی نظرسنجی نذاشتین؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به نظر من apple واقعا عالیه قیمتش خیلی بالاست ولی فک کنم ارزششو داره.مارک LG چطوره؟چرا توی نظرسنجی نذاشتین؟

سلام...
LG که فکر نکنم بتونه تویه مارک های معتبر دوام بیاره...
شاید تویه دنیا معتبر باشه .... ولی شما که نمیای مارک اچ پی و یا دل و یا سونی رو ول کنی و به ال جی بچسبی...
درضمن تویه ایران یواش یواش داره مارک های سامسونگ هم میان....
با تشکر...

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
LG که فکر نکنم بتونه تویه مارک های معتبر دوام بیاره...
شاید تویه دنیا معتبر باشه .... ولی شما که نمیای مارک اچ پی و یا دل و یا سونی رو ول کنی و به ال جی بچسبی...
درضمن تویه ایران یواش یواش داره مارک های سامسونگ هم میان....
با تشکر...
سلام دوست عزیز ولی من ال جی دارم و تا الان خداروشکر راضی بودم.بس ملاک نظرسنجی شما فقط نوت بوک خودتون و اطرافیانتون بوده؟بس چرا apple که هممون میدونیم بهترین تو نظرسنجیتون نیس؟بس بهتر نیست دیدمونو جهانیتر کنیمو فقط به اطرافیانمون اکتفا نکنیم.؟؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ولی من ال جی دارم و تا الان خداروشکر راضی بودم.بس ملاک نظرسنجی شما فقط نوت بوک خودتون و اطرافیانتون بوده؟بس چرا apple که هممون میدونیم بهترین تو نظرسنجیتون نیس؟بس بهتر نیست دیدمونو جهانیتر کنیمو فقط به اطرافیانمون اکتفا نکنیم.؟؟
سلام..
اولا بنده خودم لپ تاپ ندارم...
دوما بنده با بچه ها در کار فروش لپ تاپ هستیم...
سوما درسته که لپ تاپ شما داره درست و صحیح کار می کنه (انشا الله برات همیشه کار کنه)..ولی این ملاک نیست. مثلا شما چرا میای موبایل نوکیا می خری ...در صورتی که موبایل های اپل خیلی خیلی بهتر هستند... پس به قول شما این چیزها ملاک نیست.
چهارما ال جی تازه داره تویه بازار جا یم افته و باید به این نکته توجه داشت که مردم ایران بیشتر طلبه ی جنس های آمریکایی هستند نه جنس های کره ای (این که این جنس ها رو میخرند فقط از رویه ناچاری هستش)
پنجما بنده و یا هر کسی دیگه که وضع مالی خوبی نداره نمیاد پولش رو بابت یه لپ تابی بده که با اینکه از نظر قطعات خیلی خیلی مچ هستش ولی دارای قیمت بالایی هستش بده...اصولا میگن یه جنس ارزونتر می خریم عوضش چند سال بعد با خیال راحت عوضش می کنیم.... بدون ترس از اینکه لپ تاپ هنوز هم داره برامون کار می کنه....
ششما این یه نظریه ی اقتصاد جهانی هستش که جنس ارزونتر و بهتر بیشتر و راحت تر تویه بازار جا می افته.....پس صرف کیفیت باعث بهتر بودن نیست....
با تشکر...

ماتنی

عضو جدید
سلام
ببین همه نوت بوکها از دو نوع مارک cpu استفاده میکنن . یکی اینتل و دیگری آتلون ، اکثر نوت بوکها اینتل رو
استفاده میکنن ، چون آتلون برای کارهای گرافیکی عملکرد خوبی داره ولی عیبش اینه که زود دماش بالا میره و هنوز به پای تکنولوژی multi core اینتل نرسیده. کارت گرافیک هم دو سه نوع مارکه که استفاده میشه ، معمولا قطعات داخلی نوت بوکها از دوسه نوع مارک هستند حالا میخواد دل باشه می خواد سونی یا چیز دیگه باشه ، پس اختلاف اساسی نوت بوک ها توی اسمبل کردن قطعات و استفاده از تکنولوژی جدید برای بالا بردن سرعت و دقته .
از نظر کیفیت قطعات در حال حاضر دل پایین ترینه تکنولوژی رو داره ( البته مدلهای قدیمی دل اینطور نیستند )
خیلی ها به ساخت کشور نگاه میکنن مثلا اینکه ایسر چینیه ، یا بعضی سونی ها روش چین خورده این خیلی مهم نیست چون همونطور که گفتم قطعات اصلی نوت بوک ساخت کارخونه های بزرگه دنیاست .
در حال حاضر ایسوس برترین لپ تاپهای دنیا رو میزنه مثلا قوی ترین لپ تاپ برای بازی ، یا بیشترین کارکرد باطری معمولا اینطور لپ تاپ های تک مربوط به ایسوس میشه . که به نظر من حاکی از هوش و استعداد شرکت ایسوس در نحوه ی به کار گیری قطعاته . پس این میتونه دلیل خوبی برای انتخاب ایسوس باشه .

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ببین همه نوت بوکها از دو نوع مارک cpu استفاده میکنن . یکی اینتل و دیگری آتلون ، اکثر نوت بوکها اینتل رو
استفاده میکنن ، چون آتلون برای کارهای گرافیکی عملکرد خوبی داره ولی عیبش اینه که زود دماش بالا میره و هنوز به پای تکنولوژی multi core اینتل نرسیده. کارت گرافیک هم دو سه نوع مارکه که استفاده میشه ، معمولا قطعات داخلی نوت بوکها از دوسه نوع مارک هستند حالا میخواد دل باشه می خواد سونی یا چیز دیگه باشه ، پس اختلاف اساسی نوت بوک ها توی اسمبل کردن قطعات و استفاده از تکنولوژی جدید برای بالا بردن سرعت و دقته .
از نظر کیفیت قطعات در حال حاضر دل پایین ترینه تکنولوژی رو داره ( البته مدلهای قدیمی دل اینطور نیستند )
خیلی ها به ساخت کشور نگاه میکنن مثلا اینکه ایسر چینیه ، یا بعضی سونی ها روش چین خورده این خیلی مهم نیست چون همونطور که گفتم قطعات اصلی نوت بوک ساخت کارخونه های بزرگه دنیاست .
در حال حاضر ایسوس برترین لپ تاپهای دنیا رو میزنه مثلا قوی ترین لپ تاپ برای بازی ، یا بیشترین کارکرد باطری معمولا اینطور لپ تاپ های تک مربوط به ایسوس میشه . که به نظر من حاکی از هوش و استعداد شرکت ایسوس در نحوه ی به کار گیری قطعاته . پس این میتونه دلیل خوبی برای انتخاب ایسوس باشه .
سلام...:cry:
این سی پی یویه آتلون سی پی یویه جدیده؟؟؟ که بنده تا حالا نشنیدم؟؟؟ :w22:
درضمن سی پی یو ها برای چند تا کارخانه ی مختلف هستند... که سهم اینتل و ای ام دی بیشتر از همه هستش به خاطر همین سی پی یو های اونها به میزان خیلی کم به کار برده میشه... و این به خاطر این نیست که اونها کاربرد ندارند...چون اونها برای مصارف دیگه ای به کار برده میشن ..مثلا شر کت IBM هم سخت افزار تولید می کنه... ولی سی پی یو های این شرکت بیشتر در ابر کامپیوتر ها کاربرد دارند...
درضمن ... درضمن ..اون موقع گذشت که سی پی یو های ای ام دی داغ می کردند... من حتی یه مدل سی پی یویه سمپرون رو بدون فن روشن گذاشتم ولی نسوختش‌(خیلی اعصابم خورد بود که نسوخت.. چون می خواستم سی پی یو رو عوض کنم..ولی بهانه ای نداشتم...حتی دمای اون رو تا ۱۰۰ درجه بردم..ولی نسوخت..)
درضمن..اینکه ای ام دی ارزونتر هستش ..بیشتر به خاطر میزان کش مصرفی در اون هستش که باعث میشه تا قیمت نهایی سی پی یو پایین باشه ... ولی حتی با این اوصاف سی پی یویه Phenom II T1100 از شرکت ای ام دی تویه سال ۲۰۱۰ از بین سی پی یو های دنیا مقام اول رو کسب کرد.... چون نسبت به قیمت کارایی خیلی خیلی خوبی داشت...
درضمن لپ تاپ های ایسوس حرف اول رو نمیزنند... از نظر کارایی و دوام لپ تاپ های اپل و اچ پی حرف اول رو می زنند..چون بعضی از مدلهای اونها رو به سفارش وزارت دفاع آمریکا می سازند که خود تاییدیه ی این وزارت خانه خودش پروسه ای هستش...
ولی نباید مدل های شرکت سامسونگ رو فراموش کنیم...با اینکه تازه وارد هستند ولی دارند تویه بازار خوب جا باز می کنند...
با تشکر...:gol::gol::gol::gol:

jkl_69

عضو جدید
سلام
بابا من بعد از مدت ها گشتو گذار توی اینترنت با توجه به بودجه ام (600000-800000)تصمیم گرفته بودم دل بگیرم ولی با خوندن تاپیک های دوستان یه مقدار از کیفیتش ترسیدم یعنی یه مدل خوبش پیدا نمیشه که تا 4-5سال کار منو راه بندازه ... میشه یکی یه مدل مناسب تو این رنج قیمت به من معرفی کنه...:redface::smile: برای کارهای دانشگاه وهمین طور استفاده توی خونه میخوام...لطفا یکی راهنمایی کنه....:)
ممنون....

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
بابا من بعد از مدت ها گشتو گذار توی اینترنت با توجه به بودجه ام (600000-800000)تصمیم گرفته بودم دل بگیرم ولی با خوندن تاپیک های دوستان یه مقدار از کیفیتش ترسیدم یعنی یه مدل خوبش پیدا نمیشه که تا 4-5سال کار منو راه بندازه ... میشه یکی یه مدل مناسب تو این رنج قیمت به من معرفی کنه...:redface::smile: برای کارهای دانشگاه وهمین طور استفاده توی خونه میخوام...لطفا یکی راهنمایی کنه....:)
ممنون....
سلام...
یکی از بچه ها یه مارک HP رو معرفی کرده بود....برید اون رو بخرید...فرقش با دل ۵۰۱۰ تویه اینه که رمش ۳ گی هستش....ولی خوب هرچی باشه بازم اچ پی هستش دیگه...
درضمن مدل ۵۰۱۰ رو نگیرید ..چون دیگه تولید نمیشه...یعنی داره یواش یواش از تویه بازار جمع میشه...به جاش ۵۱۱۰ اومده....
با تشکر...

jkl_69

عضو جدید
سلام
میگن توی کشور ما خیلی اچ پیخدمات پس از فروش و گارانتی قوی نداره این مشکلی ایجاد نمی کنه...؟
با تشکراز جوابتون ...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میگن توی کشور ما خیلی اچ پیخدمات پس از فروش و گارانتی قوی نداره این مشکلی ایجاد نمی کنه...؟
با تشکراز جوابتون ...

سلام...
خوب همین لپ تاپ های دل هم که تویه بازار هستش هم زیاد بهشون اطمینانی نیست...
ولی در کل...بعضی از شرکت ها هستند که خدمات پس از فروش ارائه میدند...ولی بازم این دلیل نمیشه که شما با چشم باز خرید نکنید....
اگه به اون خدمات پس از فروش بخواید توجه کنید که باید یا سونی بخرید و یا توشیبا ... چون اینها خدمات پس از فروش واقعی دارند...وگرنه همون لپ تاپ های دل هم خدمات پس از فروش درست و حسابی ندارند....
در کل بازم فکر هاتون رو بکیند...
بازم مشکلی داشتید بگید....
با تشکر....

amin.star

عضو جدید
در حال حاضر سونی ایسوز HP دارای کیفیت بالایی هستند و دو مورد آخر قیمت مناسبی هم دارند

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین مدل لپ تاپ همونی که نه جیبتو واسه خرید پاره کنه هم اینکه نیازاتو براورده کنه . برند خوب معنی نداره

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من پست های قبلی رو خوندم و تقریبا همه درست گفتند.

مارک خوب وابسته به استفاده و قیمت داره.

من دانشجوی رشته مهندسی عمران هستم. قصد خرید لپ تاپی دارم که بتونه نیازهای طراحی رو برآورده کنه.

من با برنامه های زیادی از جمله AutoCAD , Civil3D , Etabs , Safe , Surfer , ... کار میکنم.

در کل لپ تاپی می خوام که هم قدرتمند باشه و هم هزینه خیلی بالایی نداشته باشه. من تا 1.5 میتونم هزینه کنم.

امکاناتش هم حداقل
رم 8
گرافیک 2
سی پی یو 2.6 به بالا
هارد 500
صفحه کلید عددی معمولی هم داشته باشه ( مثل کیبورد های معمولی )

قیمتش هم حدود 1.5 م

مارک و مدل هایی رو که با شرایط بالا می خوره رو بهم معرفی کنید.

یک دنیا ممنون.

آخرین ویرایش:

petrous

عضو جدید
سلام دوستان

من پست های قبلی رو خوندم و تقریبا همه درست گفتند.

مارک خوب وابسته به استفاده و قیمت داره.

من دانشجوی رشته مهندسی عمران هستم. قصد خرید لپ تاپی دارم که بتونه نیازهای طراحی رو برآورده کنه.

من با برنامه های زیادی از جمله AutoCAD , Civil3D , Etabs , Safe , Surfer , ... کار میکنم.

در کل لپ تاپی می خوام که هم قدرتمند باشه و هم هزینه خیلی بالایی نداشته باشه. من تا 1.5 میتونم هزینه کنم.

امکاناتش هم حداقل
رم 8
گرافیک 2
سی پی یو 2.6 به بالا
هارد 500
صفحه کلید عددی معمولی هم داشته باشه ( مثل کیبورد های معمولی )

قیمتش هم حدود 1.5 م

مارک و مدل هایی رو که با شرایط بالا می خوره رو بهم معرفی کنید.

یک دنیا ممنون.

برو تویه سایت رایان صبا اونجا هر مدلی بخوای هست.
ایسر یه مدل خوب داره نزدیک به 1.5 و البته مدل های لنوو هم خیلی عالی هستند ایسوس هم خوبه و اچ پی هم ، هم.

morteza2010

عضو جدید
سلام احترام
لب تابی با ویژگی های زیر
باشه
رم 8
CPU : Core i7
درمورد کارکرد هم مدلی باشه که 24 ساعت روشن بود اخ نگه
ظاهر مهم نیست
گرافیک هم معمولی باشه قابل ارتقا بهتر

petrous

عضو جدید
سلام احترام
لب تابی با ویژگی های زیر
باشه
رم 8
ظاهر مهم نیست
مدل زیاده
چه مارکی رو دوست داری؟
چقدر پول داری؟
می خوای چقدر برات کار کنه؟ چند سال؟
می خوای باهاش چکار کنی؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
فقط apple، در کلاس ویندوزی ها هم Acer !

ah.fekri

عضو جدید
یه لپ تاپ خوب

یه لپ تاپ خوب

HP Pavilion dv6 - 6090
با عرض سلام به همه من و کلا خانواده ما از محصولات HP استفاده میکنیم و کاملا راضی هستیم .

مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.9 کیلوگرم

Intel 2630QM 2.0 GHz Core i7 2.93 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz :پردازنده

8 GB DDR3 : حافظه

1000 GB 5400 RPM : هارد دیسک

ATI Radeon HD 6770 DDR5 1024 MB UpTo 4096 MB :کارت گرافیک
15.6" - Bright LED : صفحه نمایش

امکانات: BlueRay - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - Finger Print - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

اما مشکلاتش :
فقط تنها مشکل این لپ تاپ وزنشه ، که 2.9 ک.گ فقط خودشه بهمراه لوازمش (کیف ، ماوس ، شارژر و یک دفتر 40 برگ ، یک کابل شبکه 2.5 متری) که خودم وزنش کردم شد 6 کیلو 700 گرم ، که به نظرم وزن قابل توجهی میتونه باشه . مخصوصا برای کاربران خانم . البته خودم این مشکل رو با یه کوله لپ تاپ حل کردم ، ولی خوب دیگه کیف دستی یه وقار دیگه ای داره .
این لپ تاپ باتری خوبی هم داره و با قیمت 1500000 تومان + (50000+- تومان) میتونه مشکلت رو حل کنه .
از نظر کارایی واسه یه مهندس کامپیوتر که نفس سیستمو میگیره خوبه .
+ در ضمن پشتیبانی خوبی از طرف خوده HP داره به صورت آنلاین و گارانتیشم خوبه .( 2 سال و 40 روز اول تعویض)
لپ تاپ تو همین کانفیگ در برند های سونی زیر 1700000 گیرت نمیاد .(سونی 200 تا 300 هزار تومان پوله مارکشو داری میدی)
برند دل هم خوبه اما به نظر من اچ پی جوابشو پس داده و هم در کل برند بهتریه از دل .
اگر هم پوله اضافه داری بهتر که یه اپل بخری .
در ضمن شما که میخوای همش روشن باشه اما جابجا نشه یه HP server بخری بهتره هااااا ، اونوقت میتونی بگی که یه سیستم قول داری .

آخرین ویرایش:

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
دل به خاطر کم بودن قیمتش طرفدار داره.
تو بین لپ تاپ ها بهترین کیفیت تصویر رو سونی (به لطف موتور تصویر براویا) داره.
اپل هم که چون سیستم عاملش ویندوز نیست به راحتی ویروس نمی گیره.

real Crysis

اخراجی موقت
سلام احترام
لب تابی با ویژگی های زیر
باشه
رم 8
ظاهر مهم نیست

میتونم لب خودمو که همیشه روشنه رو پیشنهاد کنم ولی شرمنده که دیر شده.
hp dv6 6199ee
cpu:core i7 2630 qm(2ghz up to 3ghz)
ram 8gb
gpu ati radeon hd 6770 2gb
hdd:750gb
blu ray rom
15.6 اینچ صفحه داره امیدوارم کمک کنه.

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای پاسخ دقیق این سوال می توانید به تعمیرکاران لپ تاپ مراجعه کنید و آمار را از ایشان جویا شوید
زیرا فروشندگان چیزی جز تعریف محصولات خود ندارند !

hossein21

عضو جدید
این مشخصات برای گرافیک یعنی چی؟
intel HD Graphics 3000 dynamic video memory technology-MB upto 1695MB

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این مشخصات برای گرافیک یعنی چی؟
intel HD Graphics 3000 dynamic video memory technology-MB upto 1695MB

سلام...
بذار خلاصت کنم...
کلا اینتل برای کارت گرافیک خوب نیست...
هرچند این مدلش بدک نیست...ولی متوسط هم نیست....
باتشکر....