هرچه گشتم بدتر از خودم پیدا نکردم

masoud612

عضو جدید
خداوند به موسی(ع) فرمود که برو و بدترین بنده ی من را پیدا کن و بیاور موسی رفت و گشت. دست خالی آمد.خدا به موسی(ع) فرمود: نیاوردی؟ گفت: هرچه گشتم بدتر از خودم پیدا نکردم گفت: از امروز به بعد تو استحقاق پوشیدن جامه ی رسالت را داری. چرا؟ چون نگاه بد به غیر نداری. تو می توانی پیغمبر شوی.
من با خودم در این سال جدید عهد می بندم از آدمای خودبرتربین دور باشم ضمن اینکه در مواجهه با این افراد که متاسفانه در جامعه ما کم هم نیستن نباید منفعلانه برخورد کرد چون بازم طبق انچه در
روایات به ما آموخته اند با متکبر متکبرانه رفتار کنید بنابراين در برابر افراد متكبر و مغرور نبايد آن چنان بي‌تفاوت باشيم كه آنها هر كاري خواستند انجام دهند و فكر كنند كه كارشون درسته. يعني با سكوت خود باعث تشويق فرد متكبر نشیم
افرادی که خودبرتربین و متکبر هستند چون خودشونو نمیشناسن فکر می کنن در هر زمینه مهارت و تخصص دارند بنابراین خود شناسی از راههای دیگه برای کمک به این گونه افراد می باشد ...

شما در مواجهه با افراد خودبرتربین و متکبر چه رفتاری از خودتون نشون می دید؟

1. بااین افراد مثله خودشون رفتار میکنین یعنی متکبرانه
2.سعی میکنین بهشون کمک کنین تا به خودشناسی برسن و این رفتار ناپسندو ترک کنن
3.قطع رابطه می کنین باهاشون و ازشون دوری میکنین

در پایان سال نو رو به همه دوستان تبریک میگم
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطع رابطه اکثر اوقات نمیشه ولی اگه بشه حتما این کارو انجام میدم چون اعصاب همچین آدمایی رو ندارم
در غیر این صورت معمولا زیاد باهاشون حرف نمیزنم و ترجیح میدم روزه ی سکوت بگیرم و از طرفی کر میشم تا حرفاشونو نشنوم چون حالمو بهم میزنه...

masoud612

عضو جدید
درست میگین چون بعضی ار این افراد از دوستامون هستن یا تو محیط کاریمون یا حتی جزو خانواده نمیشه ترکشون کرد