کربلا، بهشت برین ...

A.Radmanesh

عضو جدید
بله،هرجا یاد امام حسین(ع) باشه بهشته اما خود کربلا یه چیز دیگست....
اینم بگم بهت عاشق برای رسین به معشوق از هیچی نمیترسه....
(دلم گرفت.... ارزوی کربلا خیلیها رو دیوونه کرده اونوقت یکی میاد و میگه باید عاقلانه رفتار کرد .....!!! خاک بر سرم...)

شما رسیدن به معشوق رو تو رفتن به حرمش میبینی
شاید برخی رسیدن به معشوق رو تو چیزای دیگه ببینن
فکر نمیکنم امام حسین راضی باشه به خاطر حرم رفتنش بمیری
فکر کنم ایشون ترجیح میدن زنده بمونی که یه کار مثبت تو زندگیت بکنی و نام ایشون رو به عنوان یک شیعه در عملت داشته باشی

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شوق دیدار تو مرا از خواب بی خواب کرد

آرزوی وصل تو دلم را قطره قطره، آب کرد

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه حتما باید رفت کربلا؟!
هر جا که یاد مام حسین هست همون جا بهشته...
کربلا درسته که بسیار پر از ارزشه و بعد از خانه ی خدا دومین جاییه که مورد عنایت حقه
اما در شرایطی که امنیت نیست باید عاقلانه رفتار کرد...

بله،هرجا یاد امام حسین(ع) باشه بهشته اما خود کربلا یه چیز دیگست....
اینم بگم بهت عاشق برای رسین به معشوق از هیچی نمیترسه....
(دلم گرفت.... ارزوی کربلا خیلیها رو دیوونه کرده اونوقت یکی میاد و میگه باید عاقلانه رفتار کرد .....!!! خاک بر سرم...)

سلام.

وقتی منم رفتم می گفتن اونجا جنگ زدس، بیماری داره، امنیت نداره و این حرفا.

وقتی پام سست می شد به این فکر می کردم که خیلیا دستشون رو میدادن واسه زیارت آقا.

من یه سری حساسیت به آب و هوا دارم ، حتی به یه شهر نزدیک شهرمون هم میرم، گیرش میفتم.

اما باور کنید تو کربلا هیچ حساسیتی سمتم نیومد.... این واسم معجزس.

YAALIASGHAR

عضو جدید
جسارت به کسی نباشه ولی نمیدونم چرا پای دستگاه امام حسین که وسط میاد همه از عقل مستفاد میشن ...
هرکسی یه دیدی داره و یه بینشی نمیشه برای کسی کم یا زیاد گفت ....
بنظرمن این اعتقادات کاملا شخصیه پس تاپیک رو به مباحثه نکشونیم
موید باشید

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

وقتی منم رفتم می گفتن اونجا جنگ زدس، بیماری داره، امنیت نداره و این حرفا.

وقتی پام سست می شد به این فکر می کردم که خیلیا دستشون رو میدادن واسه زیارت آقا.

من یه سری حساسیت به آب و هوا دارم ، حتی به یه شهر نزدیک شهرمون هم میرم، گیرش میفتم.

اما باور کنید تو کربلا هیچ حساسیتی سمتم نیومد.... این واسم معجزس.

صد در صد که معجزست اما متاسفانه ما راحت از کنارش رد میشیم

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
جسارت به کسی نباشه ولی نمیدونم چرا پای دستگاه امام حسین که وسط میاد همه از عقل مستفاد میشن ...
موید باشید

بله درسته که اعتقادات شخصیه اما شکل گیری اعتقادات از خود شخص مشخصا شروع نمیشه. اصولا واسه چیزهای دیگه ای هم دخیل هستند.

اما موافقم که تو این تاپیک جرو بحث سر اینها نشه بهتره.
بیشتر بپردازیم به اینکه برین کربلا. نه؟

صد در صد که معجزست اما متاسفانه ما راحت از کنارش رد میشیم

نه دیگه.... باید درس گرفت. شما الان مسافرید زود خاطرتون رو رنجید نکنید.

اگه تمایل دارید ما تجربیاتمون رو دراختیارتون بذاریم تا سفر خیلی بهتری داشته باشید.:redface:

شاد باشید

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته که اعتقادات شخصیه اما شکل گیری اعتقادات از خود شخص مشخصا شروع نمیشه. اصولا واسه چیزهای دیگه ای هم دخیل هستند.

اما موافقم که تو این تاپیک جرو بحث سر اینها نشه بهتره.
بیشتر بپردازیم به اینکه برین کربلا. نه؟

نه دیگه.... باید درس گرفت. شما الان مسافرید زود خاطرتون رو رنجید نکنید.

اگه تمایل دارید ما تجربیاتمون رو دراختیارتون بذاریم تا سفر خیلی بهتری داشته باشید.:redface:

شاد باشید

خیلی خوشحال میشم کمکم کنی و تجربیاتتو بهم بگی.
راستی اینم بگم، کربلا رفتنم بهانه ای شده واسه این تاپیک. قصدم اینه که عاشقا بیان و با هم ودرکنار هم باشیم...

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی اینم بگم، کربلا رفتنم بهانه ای شده واسه این تاپیک. قصدم اینه که عاشقا بیان و با هم ودرکنار هم باشیم...[/
QUOTE]

ایشالا به سلامتی عازم بشی آقا مجید. ما روهم دعا کن.

انقدر بی لیاقت هستم که نتونم برم...!!!!!
ولی چی میشه اگه برم!

این چه حرفیه .... از آقا بخواین حتما میرین. اروزی رفتن خیلی زیباتره.

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

باااجازه اساتید.

قبل از رفتن حتما سرچ کنید تا آشنا بشید با جاهای زیارتی و نحوه زیارت و اینا.

نجف :

رواق های اطراف حرم آقا ، مرقد مطهر علمای دینی زیادی هست که من شنیدم خیلی کاروانها اصلا معرفی نمی کنند به عبارتی اصلا نمی برن مردم رو واسه زیارت. اینا رو سرچ کنن که کیا هستن؟ بعد اونجا هم از روحانی کاروان بخواهید که واستون معرفیشون کنن.

مثلا مرقدشیخ عباس قمی، مقدس اردبیلی ، علامه حلی، شیخ مرتضی انصاری، میرزای نایینی، آخوند خراسانی، آیه اله بهبهانی و...

آقا مصطفی خمینی هم اونجاس که ایشالا حتما بهتون میگن کجاس.

من معماری نخوندم اما روی معماری اونجا دقیق شدم خیلی قشنگه همه جاش.

طریقه مسقف کردن صحن و دالان ورودی و...

تازه ضریح مبارکشون هم خیلی قشنگه روش کارشده های انگور و این چیزا داره.... ایشالا دقیق بشین قشنگه.
:gol:

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

باااجازه اساتید.

قبل از رفتن حتما سرچ کنید تا آشنا بشید با جاهای زیارتی و نحوه زیارت و اینا.

نجف :

رواق های اطراف حرم آقا ، مرقد مطهر علمای دینی زیادی هست که من شنیدم خیلی کاروانها اصلا معرفی نمی کنند به عبارتی اصلا نمی برن مردم رو واسه زیارت. اینا رو سرچ کنن که کیا هستن؟ بعد اونجا هم از روحانی کاروان بخواهید که واستون معرفیشون کنن.

مثلا مرقدشیخ عباس قمی، مقدس اردبیلی ، علامه حلی، شیخ مرتضی انصاری، میرزای نایینی، آخوند خراسانی، آیه اله بهبهانی و...

آقا مصطفی خمینی هم اونجاس که ایشالا حتما بهتون میگن کجاس.

من معماری نخوندم اما روی معماری اونجا دقیق شدم خیلی قشنگه همه جاش.

طریقه مسقف کردن صحن و دالان ورودی و...

تازه ضریح مبارکشون هم خیلی قشنگه روش کارشده های انگور و این چیزا داره.... ایشالا دقیق بشین قشنگه.

خیلی ممنون. خیلی خوب بود.
میشه از کربلا، سامرا و کاظمین هم بگین...

hossein_ebrahimi

عضو جدید
راستی اینم بگم، کربلا رفتنم بهانه ای شده واسه این تاپیک. قصدم اینه که عاشقا بیان و با هم ودرکنار هم باشیم...[/
QUOTE]

ایشالا به سلامتی عازم بشی آقا مجید. ما روهم دعا کن.

این چه حرفیه .... از آقا بخواین حتما میرین. اروزی رفتن خیلی زیباتره.

راس میگی ولی ما که خودمونو بهتر از هر کسی میشناسیم ! قرار نیست که به خودمونم دروغ بگیم!
کربلا رفتن مث مشهد رفتن نیست !امام رضا رئوف هر کسیو راه میده ولی امام حسین میگه اول آدم باش بعد بیا!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موید باشید

اتفاقا جسارت بود...
اگر من میدونستم امثال شما در این تاپیک هم هستن که به نظرات متفاوت سمت و سوی مباحثه میدین اصلا در تاپیک شرکت نمیکردم...!!!
جایی از این تاپیک حرفی زده نشده بود که چه کسایی شرکت کنن و نظرات شخصیشون رو مطرح نکنن... وگرنه من متوجه بودم...
استارتر عزیز ضمن پوزش از شرکت در تاپیک برای شما حسینی شدن رو آرزو میکنم...
گر برود جان ما در طلب وصل دوست
حیف نباشد که دوست
دوست تر از جان ماست...
همتون در پناه حق...

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
راس میگی ولی ما که خودمونو بهتر از هر کسی میشناسیم ! قرار نیست که به خودمونم دروغ بگیم!
کربلا رفتن مث مشهد رفتن نیست !امام رضا رئوف هر کسیو راه میده ولی امام حسین میگه اول آدم باش بعد بیا!

امام حسین (ع) هم رئوفه.... همه ی اماما رئوف هستن... فقط نیتت باید خالص باشه

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز

اتفاقا جسارت بود...
اگر من میدونستم امثال شما در این تاپیک هم هستن که به نظرات متفاوت سمت و سوی مباحثه میدین اصلا در تاپیک شرکت نمیکردم...!!!
جایی از این تاپیک حرفی زده نشده بود که چه کسایی شرکت کنن و نظرات شخصیشون رو مطرح نکنن... وگرنه من متوجه بودم...
حیف نباشد که دوست
دوست تر از جان ماست...
همتون در پناه حق...

سلام...

منظورشون اونکی که شما گفتید نیست، توی تالارا بعضی تاپیکها هستن واسه بحث و اظهار نظر و این حرفا.

بعضی ها واسه حرفای دل.

کلا اینجا کسی جبهه نگرفته که ، شما هم ناراحت نشید و این تاپیک رو تنها نذارید، خوب نیست جایی که اسم آقا هست کسی ناراحت بره.

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز

اتفاقا خودتونو کم شناختید، اون ته ته های دلتون این حرفی رو که زدید قبول ندارید.... خودتون فکر کنید بهش.

ائمه از نور خداوندند و شیعیان از نور ائمه .....

وقتی به چیزی که گفتم فکر کردید بعد از ته دل بخواهید....وقتی از خودت بگذری میرسی به کربلا

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
کربلا :

توی کربلا معمولا همه جا میبرند خود کاروانها بجز کف العباس، حر، مقام امام زمان و چن تای دیگه که من خودمم نرفتم:cry:

مسیر این جاها که گفتم خیلی نزدیکن به حرمین شریف پیاده هم میشه رفت.یه دست آقا سر یه کوچس که راحت پیداش می کنید، ولی اون یکی دیگه تو چن تا پس کوچس، بپرسید حتما برید ان شاءالله آخه حیفه این همه راه برید و اونجا را نبینید.

مقام امام زمان هم سمت بازار علقمس ، اونم مسیرش سر راسته ( اگه خریدی هم داشتید فقط از همونجا بخرید).

آرامگاه حر هم میگن دوره متاسفانه همراهان من نیومدن منم نرفتم، بقیه که رفتن یه ماشین گرفته بودن.

( اینا رو گفتم چون چندین نفر دیدم رفتن کربلا و این جاها نرفتن)

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
...

...

.
.
.

بیـــــــاد بین الحرمین

صحن ابالفضل (ع) و حسین (ع) ...

.
.
.

اللهم الرزقنا حــــــرم ...

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
حکایت عاشقی ...

حکایت عاشقی ...

.
.
.

آره تقصیره منه ، شما که تقصیر ندارید

اگه دق میکنم و من رو حـــــرم نمی برید

،

اینقدر حــــــرم نرفتم ، زبونم لال آقاجون:

داره باورم میشه به من محل نمیزاری!!

،

کربلا آرزومونه آقاجون !

اما ...

ماله از ما بهترونه آقاجون ...

،

راستش رو بخوای دیگه ، سخته تحمل غمت!!

دیگه خیلی سخت شده دوری من از حرمت ...

.
.
.

اونایی دلتنگ هستن دانلود کنن ... :

آره تقصیر منه شما که تقصیر ندارین ...

hossein_ebrahimi

عضو جدید
امام حسین (ع) هم رئوفه.... همه ی اماما رئوف هستن... فقط نیتت باید خالص باشه

هر امامی به یه صفتی مشهوره که به خواست خدا اون صفتش بیشتر از دیگران جلوه پیدا میکنه واسه همینه که امام حسینو با شهادتش امام رضا رو با رئوف بودنش امام حسنو با کریم بودن و دیگر امامامونو همچنین با صفتای دیگه میشناسیم و گرنه که 14 معصوم همشون از یک نور هستن و هیچ تفاوتی بینشون نیست ای ن القاب و صفاتم فقط برای اینه که ما بنده های کمترین خدا بتونیم برای شناخت خود خدا به سمت امامامون بریم!

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر امامی به یه صفتی مشهوره که به خواست خدا اون صفتش بیشتر از دیگران جلوه پیدا میکنه واسه همینه که امام حسینو با شهادتش امام رضا رو با رئوف بودنش امام حسنو با کریم بودن و دیگر امامامونو همچنین با صفتای دیگه میشناسیم و گرنه که 14 معصوم همشون از یک نور هستن و هیچ تفاوتی بینشون نیست ای ن القاب و صفاتم فقط برای اینه که ما بنده های کمترین خدا بتونیم برای شناخت خود خدا به سمت امامامون بریم!

بله بله بله.

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز

تفسیر كهيعص از حضرت مهدی عج:

حضرت مهدي (عج) :
اين حروف ازخبرهاي غيبي هستند كه خداوند آنرا به اطلاع بنده اش حضرت زكريّا(ع) رساند و سپس داستان آنرا براي حضرت محمد(ص) نقل كرد . حضرت زكريّا(ع) از خدا خواست اسم پنج تن را به اوبياموزد ، جبرئيل نازل شد واسامي پنج تن را برايش آورد و گفت آنان عبارتند از حضرت محمد(ص) ، حضرت علي(ع) ،حضرت فاطمه(س) ،امام حسن (ع) و امام حسين(ع) .
با اين نامها غم و غصه اش ازبين مي رفت و اندوهش به خوشي تبديل ميگشت اما وقتي به نام مبارك امام حسين(ع) ميرسيد اشك درچشمانش حلقه ميزدو نفسهايش به شماره مي افتاد . روزي عرض كرد خدايا مرا چه ميشود كه وقتي نام امام حسين(ع) را بزبان جاري ميكنم اشكم جاري ميشود و آه ازجگرم بلند ميشود ؟
خداوند داستان امام حسين(ع) را برايش نقل كرد و فرمود : « كهيعص » ، پس « ك » علامت اختصاري نام كربلاست ، « هـاء » علامت شهادت خاندان امام حسين(ع) است ، « ياء » علامت نام يزيد است ، همان كسي كه اين ستم را بر امام حسين (ع) روا داشت ، « عين » علامت عطش و تشنگي امام حسين (ع) در روز عاشورا است و « صاد » علامت صبر و بردباري امام حسين (ع) است .
منبع : کتاب کمال الدین و تمام النعمه نوشته شیخ صدوق

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کربلا :

توی کربلا معمولا همه جا میبرند خود کاروانها بجز کف العباس، حر، مقام امام زمان و چن تای دیگه که من خودمم نرفتم:cry:

مسیر این جاها که گفتم خیلی نزدیکن به حرمین شریف پیاده هم میشه رفت.یه دست آقا سر یه کوچس که راحت پیداش می کنید، ولی اون یکی دیگه تو چن تا پس کوچس، بپرسید حتما برید ان شاءالله آخه حیفه این همه راه برید و اونجا را نبینید.

مقام امام زمان هم سمت بازار علقمس ، اونم مسیرش سر راسته ( اگه خریدی هم داشتید فقط از همونجا بخرید).

آرامگاه حر هم میگن دوره متاسفانه همراهان من نیومدن منم نرفتم، بقیه که رفتن یه ماشین گرفته بودن.

( اینا رو گفتم چون چندین نفر دیدم رفتن کربلا و این جاها نرفتن)

خیلی ممنون.حتما میرم

YAALIASGHAR

عضو جدید

اتفاقا جسارت بود...
حیف نباشد که دوست
دوست تر از جان ماست...
همتون در پناه حق...

دوست بزرگوار شما نظر مخالفی ندادید در واقع بینشتون رو بیان کردید که ضد ارزشها هم نیست ولی با ما متفاوته یکم
ولی چون این تاپیک تاپیک مباحثه نیست ولی داشت میشد و نباید این اتفاق میافتاد پس باید نظرات و مباحثات را در تاپیکهای دیگه مطرح بفرمایید
اینجا فقط حرف دله...
ما فقط گفتیم اینجا نباید به بحث کشیده بشه
اگر از وجود امثال من رنجیدید معذرت

موید باشید

YAALIASGHAR

عضو جدید
گرچه ما در حدی نیسیتیم که واسه تاپیک تکلیفی روشن کنیم ولی روند تاپیک اینطور نشون نمیداد که جای بحث باشه

معذرت از همه دوستان .
بنده دیگه توی این تاپیک شرکت نمیکنیم تا من امثال من جای دوستان بزرگوارمون رو تنگ نکنه
موید مولاعلی باشید
یاعلی

salam bar hossei

عضو جدید
يا حسين

سلام
همه جاي اين سفر..

بارها رفتم و هميشه نگرانم اونجا نميرم اونجا نمونم ..نرفته نگرانم برگردم آرزوم هست كه كربلا بميرم

براي ارزوم دعا كنيد

بالا