مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

Yuri Boyka

عضو جدید
یه سوال دیگه سیستمم دیگه USB قبول نکینه مشکلش چیه:cry:

هنگام بوت شدن کامپیوتر به قسمت تنطیمات بایوس برید و مطمئن بشید که یو اس بی تون Enable هستش.در غیر این صورت اگر ویندوز رو هم عوض کنید همون مشکل رو باز خواهید داشت.

Dark Seeker

عضو جدید
با نرم افزاری مثل DriverPack Solution میتونید جستجوش کنید که اگر نیاز به نصب مجدد و یا update داشت راهنماییتون میکنه.

ali.nadery

عضو جدید
سلام
من وقتی کامپیوترم رو روشن میکنم قبل از اینکه چیزی روی صفحه نمایش ظاهر بشه، سه تا بوق منقطع میزنه، بعد دوباره
ار اول شروع به چک کردن میکنه و دوباره همینطور سه تا بوق منقطع و . . .
مادربردم مدلش گیگابایت GA-M61PME
دو تا رم یک گیگ دارم
فن cpu به خوبی کار میکرد، رم ها رو از جاشون در آوردم تمیز کردم ولی درست نشد
کارت گرافیکمم که آن برد هست
خب حالا ایراد از چیه؟
کسی میتونه کمک کنه؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من وقتی کامپیوترم رو روشن میکنم قبل از اینکه چیزی روی صفحه نمایش ظاهر بشه، سه تا بوق منقطع میزنه، بعد دوباره
دو تا رم یک گیگ دارم
خب حالا ایراد از چیه؟
کسی میتونه کمک کنه؟

سلام
احتمال داره از رم تون باشه. ترتيب قرار دادن مهمه. بايد از سوكت يك شروع كنيد به گذاشتن.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
دو تا رم یک گیگ دارم
خب حالا ایراد از چیه؟
کسی میتونه کمک کنه؟
با سلام،
رم ها رو دربیارید و به صورت تک تک تست کنید!

ali.nadery

عضو جدید
سلام ، رم ها رو تک تک امتحان کردم، خیچ فرقی نکرد، از سوکت آول هم شروع میکنم، ممکنه از سی پی یو باشه؟

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام ، رم ها رو تک تک امتحان کردم، خیچ فرقی نکرد، از سوکت آول هم شروع میکنم، ممکنه از سی پی یو باشه؟

دوست عزیز دو حالت زیر رو هم امتحان کنید امیدوارم که جواب بده:
1- به بایوس مادر بورد برید و دیفلتش کنید
2- باتری روی کل اتصالات (کابل ها و سیم ها) کامپیوتر رو ازش جدا کنید و باتری روی مادر بورد رو در آورده و با پولاریته معکوس وصلش کنید و بعد از 30 دقیقه مجددا اتصال ها رو وصل و باتری رو به حالت اول برگردونید و کامپیوتر رو راه اندازی کنید

fatemezeynali

عضو جدید
سلام . من یه پرینتر hp laserjet 1200 دارم که در ویندوز xp خوب کار میکرد . اما الان در ویندوز 7 نمی تونم باهاش کار کنم . در قسمت نصب پرینتر این مدل پرینتر در پیش فرضش نیست حالا چه کار کنم ؟ اگه درایورش رو تهیه کنم درست میشه یا نه؟

fatemezeynali

عضو جدید
سلام . من یه پرینتر hpl laserjet 1200 دارم که در ویندوز xp خوب کار میکرد ما در ویندوز 7 کار نمیکنه چون جز پیش فرضای پرینتر هاش نداره . میخواستم بدونم اگه cd درایورش رو نصب کنم می تونم باز ازش استفتده کنم یا نه؟ اصلاً در ویندوز 7 قابل نصب هست؟
اگه ویندوزم 64 بیتی باشه باز نصب میشه ؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام . من یه پرینتر hpl laserjet 1200 دارم که در ویندوز xp خوب کار میکرد ما در ویندوز 7 کار نمیکنه چون جز پیش فرضای پرینتر هاش نداره . میخواستم بدونم اگه cd درایورش رو نصب کنم می تونم باز ازش استفتده کنم یا نه؟ اصلاً در ویندوز 7 قابل نصب هست؟
اگه ویندوزم 64 بیتی باشه باز نصب میشه ؟
با سلام،
توی سایت HP به احتمال زیاد می تونید درایور مربوط به هر دو نسخه رو پیدا کنید!

tara1233

عضو جدید
سلام.
كيس من به طورناگهاني نه ديگه كيبورد ميشناسه نه موس رو چيكاركنم به نظرتون؟

it_solver

عضو جدید
سلام.
كيس من به طورناگهاني نه ديگه كيبورد ميشناسه نه موس رو چيكاركنم به نظرتون؟
سلام. درایور های موس و کیبورد رو چک کنید بدلیل نداشتن درایور هاست که اونها رو نمیشناسه.
اگر restore point رو فعال کرده بودید سیستم رو به تاریخی که این مشکل رو نداشتید بازگردونید.

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
وقتی لپ تاپمو روشن میکنم این ارور میاد:

SMART failure predicted on hard disk 0 : Samsung ...
Warning: immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

ویندوز رو عوض کردم و گفتم شاید درست بشه اما بدتر شد!!! توو محیط ویندوز هم یه ارور شبیه همین ارور میومد. بعد کلا هارد رو فرمت کردم و دوباره ویندوز نصب کردم اما بازم درست نشد ولی توو ویندوز دیگه ارور نمیده.

خواهشا کمکم کنید و بگید مشکلش چیه؟؟

مدل لپ تاپ: DELL - XPS 501

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
وقتی لپ تاپمو روشن میکنم این ارور میاد:

SMART failure predicted on hard disk 0 : Samsung ...
Warning: immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

ویندوز رو عوض کردم و گفتم شاید درست بشه اما بدتر شد!!! توو محیط ویندوز هم یه ارور شبیه همین ارور میومد. بعد کلا هارد رو فرمت کردم و دوباره ویندوز نصب کردم اما بازم درست نشد ولی توو ویندوز دیگه ارور نمیده.

خواهشا کمکم کنید و بگید مشکلش چیه؟؟

مدل لپ تاپ: DELL - XPS 501

با سلام
دوست عزیز ، این مطلب چندین بار توضیح داده شده ، فقط کافی بود کمی در همین باشگاه جستجو می کردید .
از این لینک (وبلاگ بنده) می توانید اطلاعات خوبی بدست آورید .
با تشکر - سیستم 32

shaparak_7

عضو جدید
سلام

وقتی فلشو میزنیم به کامپیوتر تو my computer اصلا نمیبینیمش دلیلش چیه؟؟

monair66@yahoo

عضو جدید
سلام سیستم منم گاهی اوقات زود زود restart میشه احتمال داره از ram باشه قدیمی هست و 256 هست اگه ram باشه از اون رم ها بازم الان هست تعویض کنم؟

Empire Neama

عضو جدید
سلام سیستم منم گاهی اوقات زود زود restart میشه احتمال داره از ram باشه قدیمی هست و 256 هست اگه ram باشه از اون رم ها بازم الان هست تعویض کنم؟
سلام
زود ریست شدن یا از حرارت cpu یا مشکلات ویندوز مثل ویروس و..... میتونه باشه
1-سیستم رو تمیز کنین(با برس یا بلوور)
2-ویروس کشی و تعویض ویندوز
موفق باشید

arthas

عضو جدید
سلام

وقتی فلشو میزنیم به کامپیوتر تو my computer اصلا نمیبینیمش دلیلش چیه؟؟

احتمال اول اینه که سیستم یا فلشت ویروسیه . به این منظور باید فلشت رو به سیستم با آنتی ویروس آپدیت وصل کنی . ببینی اونجا جواب میده . اگه نه که حتما فلشت سوخته . و اگر بله مشکل از ویروسی بودن سیستمت هست و به احتمال کمتر خراب بودن پورت usb مادربردت .

علیرضا_70

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال داشتم.
آیا رم کامپیوتر اطلاعات رو در خودش ذخیره میکنه؟اگه ذخیره میکنه قابل ریکاوری هستش یا نه؟
ممنون:smile:

آخرین ویرایش:

Yuri Boyka

عضو جدید

بله اگر رم توانائی پاسخ به برنامه کاربر رو نداشته باشه(ظرفیت کم باشه) کامپیوتر ریست میشه. ولی تنها دلیل ریست نیست.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
مهم ترین دلیل این مشکل می تونه داغ شدن بیش از حد سی پی یو باشه! از سالم بودن فن سی پی یو تون مطمئن بشید و این که سر جاش محکم باشه!

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال داشتم.
آیا رم کامپیوتر اطلاعات رو در خودش ذخیره میکنه؟اگه ذخیره میکنه قابل ریکاوری هستش یا نه؟
ممنون:smile:

سلام. رم کارش ذخیره سازی اطلاعاته ولی با قطع برق کاملا پاک میشه و اطلاعاتش از بین میره.
رم جز حافظه های دینامیکه و وظیفش تامین اطلاعات کش و گاها سی پی یو با فرکانسی در حد چند صد مگا هرتزه که این اطلاعات از هارد دیسک تامین میشه.

Yuri Boyka

عضو جدید
با سلام،
مهم ترین دلیل این مشکل می تونه داغ شدن بیش از حد سی پی یو باشه! از سالم بودن فن سی پی یو تون مطمئن بشید و این که سر جاش محکم باشه!

اگر تنظیمات بایوس حرفه ای باشه موقع گرم کردن کامپیوتر صدای سوت ممتد میده.
گرم کردن به نظر من دلیلی برای ریست نیست. حداقل تو سیستم های استاندارد من به چنین چیزی برنخوردم .

فاطمه_برق

عضو جدید
سلام به همگی.
ایا کسی میدونه که توی مصاحبه تخصصی کارشناس سخت افزار چه سوالاتی پرسیده میشه؟
تو رو خدا اگه میدونید جواب بدید
من رشته ام الکترونیکه و نمیدونم باید چه چیزایی رو بخونم.
چند روز دیگه هم مصاحبه تخصصی دارم. کارشناس سخت افزار امور مالیاتی قبول شدم.
خواهس میکنم راهنماییم کنید.

فاطمه_برق

عضو جدید
سلام
زود ریست شدن یا از حرارت cpu یا مشکلات ویندوز مثل ویروس و..... میتونه باشه
1-سیستم رو تمیز کنین(با برس یا بلوور)
2-ویروس کشی و تعویض ویندوز
موفق باشید

سلام
ایا میدونید که توی مصاحبه تخصصی کارشناس سخت افزار چه سوالاتی پرسیده میشه؟
تو رو خدا اگه میدونید جواب بدید
من رشته ام الکترونیکه و نمیدونم باید چه چیزایی رو بخونم.
چند روز دیگه هم مصاحبه تخصصی دارم. کارشناس سخت افزار امور مالیاتی قبول شدم.
خواهس میکنم راهنماییم کنید.