بعد از شهدا ما چه کردیم ؟؟؟

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشون یک زمانی رهبرتون بوده، یک عده هم برای حمایت از آرمان هاش رفتن شهید شدن.
دیگه حکومت های بعدی رهبران دیگر به صورت فرمالیته و راه های تعویض کاملا تشریفاتی بی معنی هست.
اینکه خودت چند نفر رو به عنوان شورای نگهبان انتخاب کنی، سپس اعضای شورا بیان صلاحیت افرادی به نام خبرگان رو تایید کنند که قراره اونا رهبر رو انتخاب کنند، همون دایره بسته ای هست که شماها و شهداتون دنبالش بودین درسته؟
یعنی تک حزبی و تک قطبی کردن کشور و خفه کردن همه صداها.
با یک رسانه واحد به اسم رسانه ملی که فقط دیدگاه حکومتی پخش میکنه و با ابله فرض کردن مخاطبینش سوریه رو بحرین ترجمه میکنه و....

بهتره یک نگاه به فیلمای تظاهرات اول انقلاب بندازی.
راهپیمایی ها شاید نصف زنان توش بی حجاب بودن، در مراسم شادی رفتن شاه در خیابان میرقصیدند.
فکر میکنی چرا؟
برای اینکه مواضع رهبرتون قبل پیروزی و گرفتن رای آری چیز دیگری بود، وقتی قدرت گرفتین شروع به سرکوب کردین.
وگرنه اوایل هم مناظره تو تلویزیون میذاشتن هم همه افکار میومدن صحبت میکردن.
حتی فردی مثل مطهری هم گفت باید به کمونیست ها هم در دانگاه ها کرسی داد.

آرمان مردم انقلابی رو فقط تو حجاب و ولایت مطلقه میدونین که کسی اصلا نمیدونست چی هستند !!!
توی آزادی بیان، آزادی پوشش، آزادی شخصیت، تلویزیون خصوصی، مطبوعات آزاد و.... آرمان شهدا نیست.

شهید یعنی پیرو ولایت مطلقه ای که توی دهن بدحجاب میزنه و ماهواره جمع میکنه تا آمریکا هیچ غلطی نکنه.
متاسفانه این برداشت شما از انقلاب ایران هست که ایران رو به این روز در اورده.
یه چیزی رو برات خلاصه کنم : اگه شهوترانی و رقصیدن و بی بند وباری رو آزادی میدونی همین الانشم آزادی داره موج میزنه. ما دنبال کمال و پیشرفت بودیم که انقلاب کردیم و برای خودمون هم آرمانهایی قرار دادیم که به انجام برسونیمشون. اگه شما شهوترانی و ... رو می پسندید مختاری ولی اگه دنبال کمال هستی همون راهی که شهدا رفتن راه راسته.اسلام دین قشنگیه ولی ما بد عمل میکنیم شاید خیلی هامون هم اینو فهمیده باشیم ولی از سر لجاجت و غرور به دشمنی روی آوردیم.

Sahara.

عضو جدید
من هیچ پاسخی به دوست محترمم خانوم Sahara. نمیدم. چون شما ایدئولوژی تون با من فرق داره.
بحث کردن در صورتی پاسخ داره که ما در یک پایه ای مشترک باشیم و از اون جا بحث رو منطقی شروع کنیم، اما من پایه ی مشترکی در این بحث نمی بینم که بخوام از اون جا شروع کنم. ضمن اینکه شما دنبال بحث کردن منطقی نیستید، اتهامات دروغین، نسبت ها و توهین های ناروا و لحن بسیار نامناسبتون، این رو نشون می ده.

لطف کنید پست های توهین تون رو اصلاح کنید، نه به خاطر ما یا ....، به خاطر شرف و عزتی که شهدا در اون 8 سال براش خون دادن، زندگی دادن. اگر شرف و عزت ایران براتون "واقعا" مهمه.

من یک پاسخ به دوست محترمم جناب z.alavi میدهم:

درسته ایدئولوژی من با شما زمین تا آسمون فرق داره.
امروز هم ایران و مخصوصا جوانانش در حال گذار از یک ایدئولوژی هزار و چهار صد ساله هستند.
ایران امروز ایران سال 57 نیست.
رسانه های امروز هم رسانه های سال 57 نیستند.
باید یاد بگیرید در کشوری زندگی کنین که ایدئولوژی های نوین کم کم روی کار میاد و دامن گیر میشه.
باید به جای حذف کردن و توهین کردن سایر ایدئولوژی ها فکری بکنین وگرنه شک نکن همون داستانی که برای مسیحیت در اروپا و زرتشتی در زمان ساسانی پیش اومد، برای اسلام تشیع پس از نظام ولایت مطلقه هم پیش خواهد آمد.

شهدای 8 سال جنگ با عراق کسانی بودن که برای باورهاشون جنگیدن.
مثل ایرانیانی که با مغول ها جنگیدن و با اعراب 1400 سال پیش.
شاید اگه جنگی دوباره با اعراب بشه من هم به عنوان یک دختر برم در جبهه و کمکی بکنم.

اما مملکت آینده این سرزمین برای همون نسلی هست که توش زندگی میکنن، جوانان نسل آینده نباید چوب باورهای من و جنگ هایی که به خاطر باورهای من رخ داده رو بخورند.
من به کسی توهین نکردم که ازش معذرت بخوام.
حرف خودم رو صریح میزنم.

امیدوارم درک کنین که ایران باید سرزمینی با همه افکار باشه، نه اینکه مخالفت ها سریعا توهین برداشت بشه.
باور کن هیچکس به اندازه شما مسلمونا به سایرین توهین نکرده، از نجس و فتـــنه گر و دشمن و...هرچی میخواهین میگین، ساده ترین حرف هارو توهین تلقی میکنین.
اینها نظر منه جناب و چون مخالف شما و نظر همون شهداست اسمش توهین نیست، درک کنید لطفا.

Sahara.

عضو جدید
شما فقط بلدی حرفای دیگران رو قرقره کنی اونوقت میگی مگه ما طوطی هستیم که تقلید کنیم
ولی من تقلیدکارتر از شما تا حالا ندیدم
مثلل این جملتون
با یک رسانه واحد به اسم رسانه ملی که فقط دیدگاه حکومتی پخش میکنه و با ابله فرض کردن مخاطبینش سوریه رو بحرین ترجمه میکنه و....
در نتیجه شما رو هم مثل اون آقا در حد خودم نمیبینم که باهاتون بحث کنم

این جمله که تکرار شد حادثه ای هست که رخ داده، متوجه میشی؟
مثلا همه کاربرها میگن انقلاب اسلامی سال 57 پیروز شد، باید بهشون گفت طوطی؟؟!!!

حتی فرق تکرار واقعه تاریخی و تکرار طوطی وار تفکر رو متوجه نیستین.
تکرار من از رسانه ملی و سوریه و بحرین تکرار واقعه تاریخیه که هزاران کاربر هم میتونن بگن.

اما تکرار شما تکرار تفکراته، تکرار توهین به مخالفانت هست مثل همین آواتارتون که سرتا پاش توهین به کسانی هست که حجاب مو رو دوست ندارند.
ولی من شما رو بسیار بالاتر از خودم میدونم و افتخار کردم باهاتون صحبت کردم. :gol:

یقین هم دارم شما مسلمانان هیچکس جز خودتون رو در حد خودتون نمیبین.
شاد باشید دوست گرامی.

Sahara.

عضو جدید
یه چیزی رو برات خلاصه کنم : اگه شهوترانی و رقصیدن و بی بند وباری رو آزادی میدونی همین الانشم آزادی داره موج میزنه. ما دنبال کمال و پیشرفت بودیم که انقلاب کردیم و برای خودمون هم آرمانهایی قرار دادیم که به انجام برسونیمشون. اگه شما شهوترانی و ... رو می پسندید مختاری ولی اگه دنبال کمال هستی همون راهی که شهدا رفتن راه راسته.اسلام دین قشنگیه ولی ما بد عمل میکنیم شاید خیلی هامون هم اینو فهمیده باشیم ولی از سر لجاجت و غرور به دشمنی روی آوردیم.

غریبه آشنای گرامی، این افراط و تفریط از کجا ناشی میشه؟
عزیزم، خواهرم برادرم، هرکس پیرو مکتب شما نیست والله به پیر به پیغمبر به همون اعتقادات بی بند و بار نیست.
هرکس حجاب نداشت زیر خواب پسرها نیست.
هرکس پیرو ولایت مطلقه نبود، دستش با دشمن توی یک کاسه نیست.

آخه کی از این دشمن تراشی و افراط در تفکرهاتون دست بر میدارین !!!
آرمان های شما هرچی بوده در اون زمان بوده.
امروز اگر جوانان اون آرمان های شمارو نخوان اون آرمان ها باید حذف بشن.

اینکه جوان آرمان شمارو بخواد یا نخواد و جنگ نرم هست یا نه، به کسی مربوط نیست.
این مملکت برای توی بسیجی و شخص رهبرتون همونقدر خاک داره که برای من داره.

نه خون شما و نه خون هیچ احدی از خون دیگری رنگین تر نیست، جنگ نرم و...رو مردم تشخیص میدن برن طرفش یا نه.
ایران سرزمین همه هست نه تنها شیعیان متعصب پیرو ولایت مطلقه فقیه.

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم، خواهرم برادرم، هرکس پیرو مکتب شما نیست والله به پیر به پیغمبر به همون اعتقادات بی بند و بار نیست.

نه خون شما و نه خون هیچ احدی از خون دیگری رنگین تر نیست، جنگ نرم و...رو مردم تشخیص میدن برن طرفش یا نه.

فکر نمی کنید اصطلاحاتی که به کار بردید در شان این مکان نیست؟؟؟؟؟
واقعا باعث شرمه
ایران کشور اسلامیه چون مسلماناش بیشترن
چیزیه که اکثریت مردم خودشون انتخاب کردن
شما که میگی : شما مسلمانان هیچکس جز خودتون رو در حد خودتون نمیبین. یعنی میخوای بگی مسلمون نیستی دیگه، پس چرا قسم میخوری؟
آره این حرفت رو قبول دارم البته برای خودم چون دینم رو برتر میدونیم.

z.alavi

کاربر فعال
باید به جای حذف کردن و توهین کردن سایر ایدئولوژی ها فکری بکنین وگرنه شک نکن همون داستانی که برای مسیحیت در اروپا و زرتشتی در زمان ساسانی پیش اومد، برای اسلام تشیع پس از نظام ولایت مطلقه هم پیش خواهد آمد.

شک نکنید، که دور نیست ظهور مولای غریبمون، امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و اسلام تشیع راستین، سراسر هستی را در بر خواهد گرفت.
السلام علیک یا بقیة الله

والسلام

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
شک نکنید، که دور نیست ظهور مولای غریبمون، امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و اسلام تشیع راستین، سراسر هستی را در بر خواهد گرفت.
السلام علیک یا بقیة الله

والسلام

;):gol:

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما دارید افراط میکنید. فقط من میگم هر کشوری باید یه آرمانها و هدفهایی داشته باشه که به اون برسه. مثلاً جاری شدن عدالت در کشور یا هر هدف دیگه ای؛ حالا نمیگم که تو کشور ما عدالت کاملاً اجرا میشه ولی باید برای رسیدن به اون، اول پایبند باشیم.
sahara گرامی من خدای نکرده قصد تهمت نداشتم ونمیگم که هرکی بی حجابه یا بدحجابه حتماً فلان آدمیه ، اتفاقاً بدحجابایی رو دیدم که بهشون غبطه خوردم! من منظورم به اونایی بود که از آزادیی حرف میزنن که آزادی تن و نفس رو میخوان.
در مورد رهبر هم بگم که چطور برای یه تیم یا یه گروه یا هرچیز کوچیکی نیاز به رهبر هست ولی برای یه کشور نیاز نیست؟!
جملتونو اصلاح میکنم که به هیچکس به اندازه ما مسلمونا توهین نشده.

Sahara.

عضو جدید
فکر نمی کنید اصطلاحاتی که به کار بردید در شان این مکان نیست؟؟؟؟؟
واقعا باعث شرمه
ایران کشور اسلامیه چون مسلماناش بیشترن
چیزیه که اکثریت مردم خودشون انتخاب کردن
شما که میگی : شما مسلمانان هیچکس جز خودتون رو در حد خودتون نمیبین. یعنی میخوای بگی مسلمون نیستی دیگه، پس چرا قسم میخوری؟
آره این حرفت رو قبول دارم البته برای خودم چون دینم رو برتر میدونیم.

ببینم، اینکه در یک کشوری یک قشری بیشتر بودن، یعنی سلیقه تمام کشور باید سلیقه قشر اکثریت باشه؟

به نظرت کشوری مثل انگلستان، چرا اجازه میده زنان محجبه داخل مترو سوار بشن؟
تاپیکش رو هم یکی از دوستانتون در حمایت از گسترش حجاب در قلب لندن زده بود.
چرا اونجا سکولاریسم به زور خودش رو تحمیل نکرد؟:redface:

برای اینکه شما مسلمانان عزیز، متاسفانه علاقه زیادی به نظام های توتالیته دارین.
نظام هایی که همه باید مثل تفکر حاکم فکر کنند.

در ضمن اینی که میگی اکثرا مسلمونن، آره اسما اکثرا مسلمونن.
منم وقتی تو کنکور شرکت میکنم یا میخوام استخدام بشم، دین رو میزنم اسلام.
چون چاره دیگری نیست، کلا گزینه های ادیان ابراهیمی هست و زرتشت.

اگر هم چیز دیگری بود، مثل سکولار، دخلت رو میارن. ;)

Sahara.

عضو جدید
شما دارید افراط میکنید. فقط من میگم هر کشوری باید یه آرمانها و هدفهایی داشته باشه که به اون برسه. مثلاً جاری شدن عدالت در کشور یا هر هدف دیگه ای؛ حالا نمیگم که تو کشور ما عدالت کاملاً اجرا میشه ولی باید برای رسیدن به اون، اول پایبند باشیم.
sahara گرامی من خدای نکرده قصد تهمت نداشتم ونمیگم که هرکی بی حجابه یا بدحجابه حتماً فلان آدمیه ، اتفاقاً بدحجابایی رو دیدم که بهشون غبطه خوردم! من منظورم به اونایی بود که از آزادیی حرف میزنن که آزادی تن و نفس رو میخوان.
در مورد رهبر هم بگم که چطور برای یه تیم یا یه گروه یا هرچیز کوچیکی نیاز به رهبر هست ولی برای یه کشور نیاز نیست؟!
جملتونو اصلاح میکنم که به هیچکس به اندازه ما مسلمونا توهین نشده.

ما هم مشکلی با آرمان هایی مثل عدالت و آزادی نداریم.
جز قشر اندکی وطن فروش کی دوست داره ایران مستعمره کشور دیگه ای باشه؟

مشکل سر این هست که هرکس میخواد درباره ارکان اصلی نظام انتقادی تند و صریح بکنه، سریعا متهم میشه که با دشمن در ارتباطه و خون شهدا رو پایمال کرده و....

برای هر چیزی کوچکی نیاز به رهبر هست، ولی رهبر باید مدام منتخب باشه نه مادالعمر با راه های تعویض کاملا تشریفاتی و ناسازگار.
قدرت مادام العمر، بدون شک کنارش فساد هم میاد، چون اطرافیان پاچه خوار طرف اینقدر زیاد میشن که برای منافعشون هم خودشون رو داغون میکنن هم آدم رو تحت تاثیر قرار میدن.

همه ما آدمیم، وقتی قدرت زیادی دستمون بود، هرگز با دیگری تقسیمش نمیکنیم، این برای یک کشور آسیب هست.
وگرنه وضعیت تلویزیون و اینترنت و روزنامه ها تو کشور ما این نبود.

مشکل حاکمیته که اجازه به مردم خودش نمیده و با بهانه سوء استفاده دشمن هی خفقان رو افزایش میده.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ما هم مشکلی با آرمان هایی مثل عدالت و آزادی نداریم.
جز قشر اندکی وطن فروش کی دوست داره ایران مستعمره کشور دیگه ای باشه؟

مشکل سر این هست که هرکس میخواد درباره ارکان اصلی نظام انتقادی تند و صریح بکنه، سریعا متهم میشه که با دشمن در ارتباطه و خون شهدا رو پایمال کرده و....

برای هر چیزی کوچکی نیاز به رهبر هست، ولی رهبر باید مدام منتخب باشه نه مادالعمر با راه های تعویض کاملا تشریفاتی و ناسازگار.
قدرت مادام العمر، بدون شک کنارش فساد هم میاد، چون اطرافیان پاچه خوار طرف اینقدر زیاد میشن که برای منافعشون هم خودشون رو داغون میکنن هم آدم رو تحت تاثیر قرار میدن.

همه ما آدمیم، وقتی قدرت زیادی دستمون بود، هرگز با دیگری تقسیمش نمیکنیم، این برای یک کشور آسیب هست.
وگرنه وضعیت تلویزیون و اینترنت و روزنامه ها تو کشور ما این نبود.

مشکل حاکمیته که اجازه به مردم خودش نمیده و با بهانه سوء استفاده دشمن هی خفقان رو افزایش میده.

تا لالن ندیدم کسی بتونه مبانی جمهوری اسلامی رو نقد کنه
فقط تا تونستن فحش دادن:biggrin:اون آزادی که مد نظر شماست اصلا امکان نداره محقق بشه

Sahara.

عضو جدید
تا لالن ندیدم کسی بتونه مبانی جمهوری اسلامی رو نقد کنه
فقط تا تونستن فحش دادن:biggrin:اون آزادی که مد نظر شماست اصلا امکان نداره محقق بشه

چند تا تریبون رسمی رو برای نقد، که عموم مردم بتونن بشینن و نگاه کنن و قضاوت کنند نام میبرین؟

برام جالب شد که همه مجبورن فقط فحش بدن و افکار نظام تا این حد خدشه ناپذیره.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
چند تا تریبون رسمی رو برای نقد، که عموم مردم بتونن بشینن و نگاه کنن و قضاوت کنند نام میبرین؟

برام جالب شد که همه مجبورن فقط فحش بدن و افکار نظام تا این حد خدشه ناپذیره.
از این تریبون ها کجا دیدی که تو ایران ببینی؟:biggrin:
نمونه هاش الان تو انگلیس نشستن دیگه(اکبر گنجی و سروش و محسن سازگارا و ...)فقط فحش میدن.اون سروش میگفت حکومت امام زمان با دمکراسی در تعارضه:biggrin::eek:نمیدونستیم مردم خدا شدن که نظرشون شده معیار.

Sahara.

عضو جدید
از این تریبون ها کجا دیدی که تو ایران ببینی؟:biggrin:
نمونه هاش الان تو انگلیس نشستن دیگه(اکبر گنجی و سروش و محسن سازگارا و ...)فقط فحش میدن.اون سروش میگفت حکومت امام زمان با دمکراسی در تعارضه:biggrin::eek:نمیدونستیم مردم خدا شدن که نظرشون شده معیار.

اینا که داخل کشور نیستند مهندس.
از افراد داخل کشور و تریبون عمومی گفتم.
وقتی کسی رو آزار دادین و از کشور فرار کرد و مجبور شد از وطن خودش بره، معلومه که توهین هم میکنه.

روی صحبتم با داخلی ها و افرادی مثل تاج زاده هاست، که جایی هم در نرفتن ولی به خاطر نقد تو زندانن.
اسلحه به دست هم نیستن.
همین تاج زاده توی مناظره رسایی رو بیچاره کرد.
توی دانشگاه ما هم اومده بود یکی دوبار.

شما تریبون نمیدین، نگین نیست.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
اینا که داخل کشور نیستند مهندس.
از افراد داخل کشور و تریبون عمومی گفتم.
وقتی کسی رو آزار دادین و از کشور فرار کرد و مجبور شد از وطن خودش بره، معلومه که توهین هم میکنه.

روی صحبتم با داخلی ها و افرادی مثل تاج زاده هاست، که جایی هم در نرفتن ولی به خاطر نقد تو زندانن.
اسلحه به دست هم نیستن.
همین تاج زاده توی مناظره رسایی رو بیچاره کرد.
توی دانشگاه ما هم اومده بود یکی دوبار.

شما تریبون نمیدین، نگین نیست.
مثلا عبدالکریم سروش رو کی اذیتش کرد؟
شما انتظار دارید مثلا طرف از حکومت امام زمان حرف بزنه بقیه هم چیزی نگن؟این خط قرمزه نظامه
تو آمریکا که ته ادعای آزادی بیانه دیدی چطور جان اف کندی رو بخاطر سخنرانیش در مورد مجامع مخفی ترور کردن؟من بهشون حق میدم چون آقای کندی وارد خط قرمزشون شد.
واسه زدن هر حرفی هم نمیشه تریبون داد که.
بعدش اینا میرن با یه کسایی که میدونن حریفشون میشن مناظره میکنن.
واقعا اگه مرده بیاد با دکتر عباسی مناظره کنه.

اورابانی

عضو جدید
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]توی فکه داخل خاک عراق ، یه گلستان دسته جمعی از شهدا کشف کردن ...[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]عراقی ها شهدا رو به صورت زیگ زاگ روی هم انداخته بودن و روی اونا خاک ریخته بودن...[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]تپه ای از شهدا درست شده بود[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]هفت شهید را از زیر خاک بیرون آوردن ...[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]تاظهر فرداش...سیزده تا شهید دیگه هم کشف شد که مجموعشون به بیست رسید .[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]اما نکته عجیب ، بیست و یکمین شهید بود ...[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]با سرنیزه اطراف پیکر رو خالی کردن...خاک هارو کنار زدن ...لباس کامل ...دکمه ها بسته ...[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]بند حمایل و تجهیزات ...خشاب ..قمقمه ...یک فانسقه به تجهیزات و یکی به پیکر ...جوراب ...[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]اما ...!!![/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]خیلی عجیب...[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]پیکر نبود ... مثل اینکه کسی داخل این لباس نبود ...[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]شاید شب لیله الرغایب از خدا خواسته بود تا اونو پیش خودش ببره ...[/FONT]​
[FONT=_L4i_Dast-Nevis]ما هم میتونیم ....!!چیکار کردیم واسه اینکه بتونیم؟[/FONT]​

اورابانی

عضو جدید
چشمانت را ببند ای شهید نکند این روزها را در مقابل مادرم زهرا شهادت دهی

چشمانت را ببند ای شهید نکند این روزها را در مقابل مادرم زهرا شهادت دهی

چشمانت را ببند ای شهید مبادا این روزها را در مقابل مادرم زهرا شهادت دهی...

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به گزارش آتی نیوز به نقل از رزمندگان شمال، چند ماه قبل، مختاباد، خواننده ای که تمام مدارج علمی و هنری اش مرهون انقلاب و خون صدها هزار شهید گلگون کفن ایران اسلامی است، در اعتراض به برداشتن مجسمه اسبها! از میدان امام ساری (دادستان ساری که از یادگاران دفاع مقدس است، بدلیل عدم تناسب مجسمه اسبها در میدانی که به نام امام خمینی رضوان الله علیه مزین است، دستور جابجایی اسبها را به نقطه دیگری از شهر داده بود) در یادداشتی منفعلانه و با ادبیاتی سخیف و توهین آمیز، نسل جنگ را نسل سوخته! و خشونت طلب! نامیده بود، نسلی که حتی از به آغوش کشیدن فرزندان خود هم ابا می کند!!

در آن زمان، یادگاران دفاع مقدس و همچنین دلدادگان فرهنگ ناب جهاد و شهادت در یادداشت های متعدد، به سخنان وی واکنش نشان دادند و خواستار عذرخواهی این چهره به اصطلاح فرهنگی! از شهدا و جانبازان و خانواده های معظم آنها شده بودند.
... و اما چند ماه بعد از این ماجرا، وقتی نامه های عاشقانه سردار شهید صمصام طور به فرزندان خردسالش را می خواندیم، به یاد حرفهای مختاباد افتادیم که چگونه این نسل را نسل سوخته و خشونت طلب نامیده بود. نامه های عاشقانه این پدر مجاهد را به فرزندان خردسالش، از دشت تفتیده خوزستان و از میان آتش و خون با هم می خوانیم:
بابا می آید و چشمان قشنگ تو را خوب می کند
مصطفی جان! سلام بابا!
حالت خوب است انشاءالله؟ بابا شنید که چشمان قشنگ آقا مصطفی درد گرفته! بابا می آید و تو را به دکتر می برد و چشمان قشنگ تو را خوب می کند.
مصطفی جان! مامان و داداش را اذیت نکن بابا! به مامان کمک کن. بابا تو را دوست دارد. درسهایت را خوب می خوانی؟ نقاشی هم حتماً می کشی؟ آره؟ می دانم که برای معصومه قصه هم میگی. به معصومه خانم یاد بده تا بگوید: سلام بر شهیدان
مصطفی جان! برای بابا مشق بنویس و بفرست. منتظرم!
...........
مرتضی جان! سلام
انشاءالله که حالت خوب است، خوب چی کار می کنی؟ با بابا که قهر نیستی؟ چرا مشق نمی نویسی و برای بابا نمی فرستی؟
مامان را کمک می کنی؟ با داداش مصطفی خوب هستی؟ شلوغ نکنی؟
.........
معصومه خانم! سلام
حالت خوب است؟
برای بابا یک قصه بگو...
نور چشم عزیزم مصطفی! تو فرزند نسلی هستی که همسران، شوهران خود را از **** ی دامادی به قربانگاه عشق می فرستادند
مصطفی جان! مامانت برایم نوشت که تو مریض شدی فرزندم!
مصطفی جان! تو فرزند نسل انقلابی هستی که شعار مردم آن «جنگ جنگ تا رفع فتنه در جهان» است. تو در میان آهن و آتش و دود و عشق و ایثار و شهادت بدنیا آمدی. تو در میان تکبیر کفرشکن الله اکبر متولد شده ای. میلاد تو، میلاد سرخ شهدایی است که در آغوش مادرت هنگام تشییع جنازه آنها، دست کوچک خود را بلند می کردی و محکم و استوار در میان امواج مردم، فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر صدام و مرگ بر منافق سر می دادی.
نور چشم عزیزم مصطفی! تو فرزند نسلی هستی که همسران، شوهران خود را از **** ی دامادی به قربانگاه عشق، به کوه طور و منا می فرستاده و پدران هم، خود را ابراهیم گونه به قربانگاه می فرستادند.
فرزندم! از مامانت بخواه تا برایت آهنگ جهاد و شهادت را زمزمه کند و از فداکاری امام حسین(ع) و یارانش، از استقامت حضرت زینب(س) و از ایثارگری حضرت علی اکبر بگوید...
در پایان یک تفنگ برایت می کشم و یک تفنگ هم برای مرتضی
به گزارش رزمندگان شمال، سردار صمصام طور در روستای کیاکلا قائمشهر در خانواده ای کارگری و کم بضاعت به دنیا آمد. خلبان شهید احمد کشوری از دوستان نزدیک صمصام در دبیرستان بود. آنها در زمینه های ورزشی، دینی، سیاسی با یکدیگر همگام بودند.
صمصام، پس از اخذ دیپلم در کنکور شرکت کرد و در رشته شیمی دانشگاه تهران پذیرفته شد، ولی به علت مشکلات مالی تا مقطع فوق دیپلم ادامه تحصیل داد. بعد از خدمت سربازی، برای استخدام در اداره کشاورزی امتحان ورودی داد و پذیرفته شد. به عنوان تکنسین دامپزشکی برای گذراندن یک دوره مخصوص به تهران رفت. سپس به سمت مسئول نظارت بر امور دارویی، دامپزشکی استان مازندران منصوب شد. صمصام با آغاز مبارزات مردمی علیه رژیم پهلوی به فعالیت انقلابی خود افزود. او عمدتاً برای تظاهرات شعر می سرود و در گردهمایی ها و تجمع مردم علیه رژیم شاه سخنرانی هایی پر شور می کرد. در یکی از تظاهرات مردم کیاکلا اشعاری را که مناسب اربعین شهدای قم به لهجه مازندرانی سروده بود، قرائت کرد.
پس از پیروزی انقلاب و تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام به عضویت بسیج در آمد. با تشدید غائله کردستان، رهسپار آن منطقه شد. در کنار مبارزه مسلحانه با ضد انقلاب با سخنرانی های کوتاه خود به روشنگری مردم می پرداخت. صمصام در قله های پر برف کردستان مسئولیت گردان روح اللّه را بر عهده داشت. نیروهای وی از محورهای جانوران تا محور دزلی و توتمان مستقر بودند.
سردار صمصام طور در عملیات کربلای5 مسئولیت گروهان شهید یونسی را برعهده داشت و شهید علیرضا بلباسی هم فرمانده گردان بود.
صمصام با سخنرانیهایش که با کلامی شیوا در میدان صبحگاه گردان امام محمد باقر (ع) ایراد می کرد، نیروها را مجذوب خود می کرد.

نحوه شهادت
یکی از همرزمانش می گوید: در آخرین لحظاتی که در مقر خرمشهر بود به دیدارش رفتیم. حدود ساعت 8 صبح بود. در جلوی مقر فرماندهی به دیوار تکیه داده و غرق در اندیشه و اندوه بود. صدای غرش تانک و توپ عراقیها به گوش می رسید. گفت: «وضعیت در محور شلمچه نا مساعد است.برای نیروها نگران هستم، شما بروید قرآن بخوانید و دعا کنید رزمنده ها پیروز شوند.» ساعتی بعد به سمت دشت شلمچه حرکت کرد. فرماندهی گردان امام محمد باقر(ع) را بر عهده داشت. صمصام حدود ساعت 10 صبح 4 خرداد 1367 با دو دستگاه تویوتا به سوی خط مقدم برای مقابله با حمله عراق حرکت کرد. بلافاصله در منطقه عملیاتی سرگرم سازماندهی نیروها شد. عراقی ها با استفاده از سلاح شیمیایی به خطوط مقدم خودی نفوذ کرده بودند. صمصام با همراهی نیروهایش در مقابل تانک ها و نفربرها ایستادگی کرد. پس از شلیک چند آرپی جی از ناحیه دست زخمی شد، ولی باز هم مقاومت کرد تا گلولهای آرپی جی تمام شد. سپس با سلاح انفرادی اقدام به تیراندازی کرد. در همین هنگام پای چپ وی نیز زخمی شد و به زمین افتاد. وقتی یکی از بسیجیان که پیک گردان بود، خواست او را به دوش بگیرد با کمال آرامش به وی گفت: «شما بروید و به خاطر من خود را به خطر نیندازید چون دشمن خیلی نزدیک است.» به این ترتیب سردار صمصام طور در اثر خونریزی زیاد به شهادت رسید.
پیکر سردار شهید صمصام طور در گلزار شهدای روستای کیاکلا از شهرستان قائمشهر به خاک سپرده شد.

مصطفی جان! بابا آمد.....
وصیت نامه سردار شهید صمصام طور
بسم الله الرحمن الرحیم
سپاس بی کران خداوند منان را که با نعمت انقلاب اسلامی و رهبری پیامبر گونه امام، ما را که غرق شده و آرزوهای استعمار ساخته دنیا خواهی و رفاه طلبی بودیم به دنیای انسانیت و سوز داشتن و عشق و ایثار هدایت کرد. درود و سلام به ارواح شهدای جنگ، از اینکه توفیق حضور در جبهه ها نصیب این حقیر شده خداوند منان را سپاس می گذارم.
عزیزانم شرافت و آزادگی واقعی بدون تحمل رنج به دست نمی آید. باید سینه ظلمت شب را شکافت و به ظالمان هجوم اورد تا فجر و آزادگی و شرافت به دست آید. قدرتهای استکباری سالیان دراز زندگی انسانی مردم را جولانگاه تمایلات نفسانی و تقاضای ضد انسانی خود قرار دادند . . . این ها از آنجا که بنیاد نظام فکری و اجتماعی آن ها قلدری است جز زبان اسلحه نمی فهمند پس به هر یک از ما واجب است که با مستکبرین بجنگیم.
باید وصیت نامه های آتشین نوشت و بندهای پوتین را محکم بست و تفنگ را برداشت، از میان دریای خون عبور کرد، باید کربلا را ساخت و عاشورا به پا کرد. باید به سراغ مرگ رفت. راه آزادی و دینداری حقیقی، راه پرنشیب و فراز است و موانع و مشکلات فراوان دارد. برای طی این راه باید عاشق شد.
راه عاشق شدن این است که نخست باید دردمند بود. باید درد علی (ع) را در سینه، غم زهرا (س) را در جان، سوز امام حسین (ع) را در عمق جان داشت. این درد وقتی مایه الهی بگیرد می شود عشق.
پاسدار ارزشهای اسلامی باشید. با فساد و فحشا و رفاه طلبی مخالفت کنید که جولانگاه شیطان است و آفت پرور عیه انقلاب. مسجدها را پر کنید و با داشتن جلسات قرآن و دعا و روح جان خود را از زنگها و رنگهای مادی بزدایید .
قانع باشید تا آماده هر گونه فداکاری و ایثار باشید. گشاده رو و خوش برخورد باشید اما بر سر معیارهای اسلامی هرگز نرمش نشان ندهید که تمام خونها برای اسلام ریخته شده. در موقع هجوم مشکلات به خدا پناه ببرید و هرگز از رحمت خدا ناامید نشوید. در موقع هر کاری خدا را حاضر ببینید جز برای خدا برای احدی تعظیم نکنید.
با خودشناسی می توان تمامی شیطانهای درون را از بین برد و بر هوای نفس فایق آمد. فرزندانم قدر انسان در دنیا به همت اوست و همت انسان به آرزویش است که هر چه آرزو کمتر باشد تعلق انسان کمتر است.
البته این به معنای بی تفاوتی به مسایل اجتماعی نیست؛ بلکه آن است که دنیا هدف نباشد. مطالعه در تاریخ و قرآن، توکل به خدا، برنامه ریزی در کارها، داشتن شرافت، داشتن آزادگی، رعایت ارزشهای اسلامی و اخلاق اسلامی در کار و شغل حتی در تجارت.در نظر گرفتن رضایت خدا و نهرضایت مردم، توجه به امدادهای غیبی، خوش خلقی و گشاده رویی، توجه به مرگ، زیاد گوش کردن و کم حرف زدن. سعی کنید همیشه دردمند باشید که بی دردی نشانه سقوط انسانیت انسان است.
والسلام

صمصام طور

روح مان با یادش شاد، با ذکر صلوات

Hosseinrq

عضو جدید
زنده نگه داشتن نام شهدا کمتر از شهادت نیست.

مهمتر از این که چه کار کردیم اینه که چه کار بکنیم.بیایید در مورد این فکر کنیم.

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هيچي نداريم بگيم
كي بود ميگفت كاري از دستمون برنمياد؟
مياد،ما انجام نميديم،ميدوني چه كاري؟
حداقل خودمون حرمتشونو نگه داريم،چرا رفتن؟ما همون چرا رو پيدا كنيم و نذاريم بعد از اونا رو زمين بمونه.