کار تخقیقاتی PLC

ardavan_a

عضو جدید
سلام من دارم یه کار تحقیقاتی رو plc میکنم و برند های مختلف رو از نظر کمی و کیفی با هم مقایسه میکنم و می خوام به این نتیجه برسم که در بازار ایران کدام یک بهتر است؟!
(از لحاظ فروش و یا اینکه کدومشون قابل دسترس تر هستنتد نمیگم بلکه صرفاً کارایی و قابلیت مهمه)
از دوستان عزیر هم خواهش می کنم اگر اطلاعاتی در این مورد دارن اینجا عنوان کنند
مرسی

abolfazl.ghobadi

عضو جدید
اگه ممكنه در مورد نحوه connect شدن و اتصال سخت افزاري و نحوه كار و نرم افزار هم تحقيق كن اگه مشكلي داشتي خبرم كن .

ardavan_a

عضو جدید
همه اینها جزو تحقیق حساب میشن دیگه agha abolfazl ولی از دوستان هم می خوام اگه پروژه یا کار تحقیقاتی با انواع plc ها انجام دادن نظرشونو راجع به اون plc بگن....

jolietsezar

عضو جدید
سلام
به نظر من پی ال سی فاتک از نظر کاربرد و در حد صنایع متوسط خوبه ..چون هم نسبت به رقبا ارزونه و هم ماژول های کاملی داره ... در بحث نرم افزاریش هم برنامه ساده و در عین حال کاملی داره که اکثر فانکشنهای مورد نیاز رو داره ... همه اینها که گفتم برای صنایع متوسط و در حد کارخونه جات خوبه ...ولی در بحث صنایع پتروشیمی و نفت نباید فکر پول بود بلکه بحث روی کیفیت و اطمینانه که به نظر من برند زیمنس خوبه وتو کشورمون تا حالا جای خودشو خوب گرفته ...

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
توی ایران الان زیمنس و دلتا و مدل های مختلف ترکیه در دسترس تر هستند.ولی قبل ها مولر و الن بردلی که بهترین پی ال سی دنیاست در دسترس بود.

salehi66

عضو جدید
سلام دوست عزیز من مهندس برق هستم و باتوجه به سابقه کاری ،و انچه که در بازار کار بیشتر دیدم ، در ایران بیشتر plc های شرکت زیمنس به کار گرفته میشه / انچه که من در شرکتهای بزرگی مثل ایران خودرو - میهن دومینو - پگاه و .............. ئیدم بشتر s7 300 و شرکت های کوچیک s7 200 البته بعد از شرکت زیمنی plc های شرکت امرون استفاده میشه

tecnocontrol

عضو جدید
از نظر فروش و فراوانی و تنوع محصولات مرتبط به سیستم دلتا سرتر از همه و از نظر کیفیت هم بدترین نسبت به بقیه هست من از بدو ورود ان با انواع plc و hmi و دیگر قطعات مرطبت کار کرده ام و تجربه زیادی دارم

asad heidar

کاربر فعال
من تو یک شرکت اتوماسیون صنعتی کار میکنم و با اکثر برندهای معروف سروکار دارم از نظر فراوانی برندهایی مثل دلتا، ال جی، فاتک بعلت ارزونی بیشتر تو صنایع و کارخانجات کوچیک استفاده میشه ولی برای صنایع بزرگ مثل خودروسازی ها پتروشیمی ها صنایع فولاد و غیر از برندهای قدرتمندتری مثل زیمنس، میتسوبیشی، امرن، آلن بردلی استفاده میشه.

mostafa.bipc

عضو جدید
plc

plc

سلام مصطفي هستم از اهواز توی کارخونه ما(پتروشيمي بندر امام) plc زیمنس استفاده شده است

خودت چته!

عضو جدید
در ایران plc دلتا از همه بهتره....هم ارزون تر هم قابل دسترسی تر و هم کار باهاش خیلی راحت تره و همینطور قابل اتصال به همه hmi ها هستش

ولی معمولا در شرکتهای بزرگ مثل ایران خودرو و پتروشیمی ها و نیروگاههای هسته ای از زیمنس استفاده میشه که در آینده ای نزدیک یک سیستم ایرانی قرار بر جایگزین شدنش هست

john snow

عضو جدید
در ایران plc دلتا از همه بهتره....هم ارزون تر هم قابل دسترسی تر و هم کار باهاش خیلی راحت تره و همینطور قابل اتصال به همه hmi ها هستش

ولی معمولا در شرکتهای بزرگ مثل ایران خودرو و پتروشیمی ها و نیروگاههای هسته ای از زیمنس استفاده میشه که در آینده ای نزدیک یک سیستم ایرانی قرار بر جایگزین شدنش هست

یک سیستم ایرانی ؟! میشه بیشتر توضیح بدید ... یعنی قراره زیمنس و ... ممنوع بشه ؟!