مسلمان شدن پسر فيلم ساز معروف آمريكايي اليور استون در ايران

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شان استون پسر الیور استون فیلمساز بزرگ آمریکایی ظهر روز سه‌شنبه 25بهمن‌ماه با حضور در دفتر آیت الله ناصری واقع در اصفهان به دین اسلام مشرف شد.

شان استون که خود نیز در زمینه فیلمسازی فعالیت می‌کند، مدتی پیش برای حضور در همایشی با موضوع بررسی فیلم‌های هالیوودی به ایران آمد و طی حضورش در ایران با فرج الله سلحشور نیز دیدار کرد.

استون به منظور تشرف به دین اسلام چند روزی است که در اصفهان به سر می‌برد. او با قرائت شهادتین به دین اسلام و مذهب شیعه روی آورد.

طبق خبر ياهو پدرش يهود و مادرش مسيحيه و الان اقاي شان استون اسمشون رو به علي تغيير دادن و شيعه شدن
منبع خبر : ياهو IMAGE634648336046166006.jpg

آخرین ویرایش:

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصل خبر ياهو:

US filmmaker Sean Stone, son of Oscar-winning director Oliver Stone, converted to Islam on Tuesday in Iran, where he is making a documentary, he told AFP.
"The conversion to Islam is not abandoning Christianity or Judaism, which I was born with. It means I have accepted Mohammad and other prophets," he said in a brief telephone call from the central Iranian city of Isfahan, where he underwent the ceremony.​
Sean Stone's famous father is Jewish, while his mother is Christian.​
The 27-year-old filmmaker did not say why he converted.​
According to Iran's Fars news agency, Sean Stone had become a Shiite and had chosen to be known by the Muslim first name Ali.​
Sean/Ali Stone has acted in minor roles in several of his father's films, and has directed a handful of documentaries.​

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنا بر این گزارش، «علی استون» که پیش از این نیز گردن بندی با تصویر شمشیر ذوالفقار حضرت علی(ع) بر گردن می‌آویخت، راجع به این کارش در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: دوستی لبنانی دارم که مسلمان است و به حضرت علی(ع) علاقه بسیاری دارد. او معتقد است اگر همواره نشانه‌ای از این بزرگوار با خود داشته باشی از گزند دشمنانت محفوظ خواهی بود و من هم به همین منظور این گردن بند را بر گردنم می‌آویزم و همواره روی قلبم است و به من آرامش می‌دهد.3.jpg

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
علت مسلمان شدن شان استون چه بود؟

«شان استون» در حاشیه مراسم مسلمان شدنش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: جنبش وال‌استریت پایانی ندارد چرا که در دل مردم جای گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به دلایل اسلام آوردنش افزود: دین اسلام ادامه کلمه خداوند است، خداوندی که حضرت خلیل و حضرت موسی را فرستاده و تمام مذاهب و اصول ادیان را یکی کرده است.

این هنرمند آمریکایی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) در زمانی که دنیا پر از کفر بود تمام مردم را با هم متحد کرد، ادامه داد: من شجاعت و معرفت رسول خدا (ص) را می‌فهمم و به همین دلیل نیز مسلمان شدم.

وی با اشاره به اینکه مذاهب دیگر هم مانند اسلام یک خدا را می‌پرستند، تاکید کرد: "لا اله الا الله" مفهوم جدیدی نیست، بلکه همواره در ادیان مختلف بوده اما نوع بیانش تفاوت داشته است.

استون در پاسخ به این سؤال که آیا خانواده شما در جریان مسلمان شدن شما قرار گرفته‌اند و واکنش آنها با این موضوع چه بوده است، گفت: زیاد اطلاع ندارد؛ من با مسلمان شدن در واقع پیرو تمام ادیان نیز هستم، تمام ما در چشم خداوند که یک قدرت است، یکی هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در 27 سالگی به اسلام روی آورده‌اید، اظهار داشت: من قرآن را خواندم اما با یک شب قرائت قرآن نمی‌توان مسلمان شد و تمام عمر باید آن را تلاوت کرد، مسلمان شدن من دستور خداوند بوده است، من کسی نیستم که بخواهم زمانش را تعیین کنم.

این هنرمند تازه مسلمان شده آمریکایی درباره احساسش در زمان قرائت شهادتین، گفت: یک عالم روحانی و مقدسی در آن شرایط بود که فکر کردم ارتباط خاصی با خداوند برقرار شده است.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره شرایط آینده مسلمانان در منطقه افزود: من فکر می‌کنم همان‌طور که بابل فرو ریخت، قدرت‌های دنیا نیز فرو می‌ریزند و این تفاوتی بین افرادی است که ایمان دارند و غربی‌ها که ایمان ندارند.

منبع: تابناك

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بيخيال ...به بحث كشيده مي شه:D

چرا فکر کردی به بحث کشیده میشه؟
دوست گرامی من علاقه ای به بحث ندارم...
عقاید من برای خودمه و هر کدوم از دوستان سوالی دارن میتونن به پروفایلم بیان...
خدا همهمون رو هدایت کنه...

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا فکر کردی به بحث کشیده میشه؟
دوست گرامی من علاقه ای به بحث ندارم...
عقاید من برای خودمه و هر کدوم از دوستان سوالی دارن میتونن به پروفایلم بیان...
خدا همهمون رو هدایت کنه...

مي دونم عزيزم
چرا ناراحت ميشي !
منظوري نداشتم
منم نگران اين هستم كه اينجا سوال بپرسن و بحث تاپيك منحرف شه وگرنه عقايد همه محترمه
وگرنه توي پروفايل شما بيان كه خيلي هم خوبه ...كاري كه خودم هم كردم
انشالله خدا هدايتمون كنه

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شانس بیاره مثل ادواردو آنیلی نکشنش....دشمن اسلام(خصوصا شیعیان)این روزا زیاد شده...!!!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای استون درست است که ظاهرا به اسلام گرویده اما بهتر است شما به این راحتی تحت تاثیر این اخبار قرار نگیرید.اگر اینکار را کرده باشد فکر نمیکنم صرف گفتن چند جمله به معنای اطاعت از دستورات آن دین باشد.
در مصاحبه اش هم گفته:
believe there is only one God and with this view it is not important whether you are Muslim, Christian or Jewish."

من باور دارم فقط یک خدا وجود دارد و با این نگرش،فرقی نمی کند شما مسلمان باشید یا مسیحی یا یهودی!

یعنی او فقط اعتقاد به یک خدا را مهم می داند و هیج تفاوتی بین یهودیت و اسلام قائل نیست.

همچنین دیشب در 20:30 اعلام شد که آقای استون مسلمان شدنش را تکذیب کرده:

http://www.tabnak.ir/fa/news/231940/...�ان-نشده

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقای استون درست است که ظاهرا به اسلام گرویده اما بهتر است شما به این راحتی تحت تاثیر این اخبار قرار نگیرید.اگر اینکار را کرده باشد فکر نمیکنم صرف گفتن چند جمله به معنای اطاعت از دستورات آن دین باشد.
در مصاحبه اش هم گفته:
believe there is only one God and with this view it is not important whether you are Muslim, Christian or Jewish."

من باور دارم فقط یک خدا وجود دارد و با این نگرش،فرقی نمی کند شما مسلمان باشید یا مسیحی یا یهودی!

واقعا چه نکته ی ظریفی!!!خب درست گفته دیگه تو همه ی ادیان عقیده بر واحد بودن خدا وجود داره دیگه،مگه حرف بدی زده؟!اون گفته با این نگرش یعنی صرفا با در نظر گرفتن یکی بودن خدا فرقی نداره چه دینی داشته باشیم...
ایشون تو برنامه ی راز حضور پیدا کردن و با قطعیت عنوان کردن که شیعه شدن!حتی لحظه ی شهادتین گفتنشم دیدیم،
اتفاقا اتفاقا اونایی که از یه دین دیگه به اسلام گرایش پیدا میکنن مسلمونای معتقدتری هستند و باعث افتخار....
حالا شما چرا ناراحتی؟؟خیلی دوست داری بیاد بگه غلط کردم مسلمان شدم نه؟!
خوشبختانه تعدادشون هم رو به افزایشه....البته شما نگران نباشیا!!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا چه نکته ی ظریفی!!!خب درست گفته دیگه تو همه ی ادیان عقیده بر واحد بودن خدا وجود داره دیگه،مگه حرف بدی زده؟!اون گفته با این نگرش یعنی صرفا با در نظر گرفتن یکی بودن خدا فرقی نداره چه دینی داشته باشیم...
ایشون تو برنامه ی راز حضور پیدا کردن و با قطعیت عنوان کردن که شیعه شدن!حتی لحظه ی شهادتین گفتنشم دیدیم،
اتفاقا اتفاقا اونایی که از یه دین دیگه به اسلام گرایش پیدا میکنن مسلمونای معتقدتری هستند و باعث افتخار....
حالا شما چرا ناراحتی؟؟خیلی دوست داری بیاد بگه غلط کردم مسلمان شدم نه؟!
خوشبختانه تعدادشون هم رو به افزایشه....البته شما نگران نباشیا!!

تعصب کور و کینه توزی اصولا موجب می شود چشم خرد انسان کور شود.بهتر است آرامش خودتان را حفظ کنید و فارغ از احساسات،به نقد بپردازید.
نیازی نیست به طرف مقابل،لنگه کفش پرت کنید.

گر مسلمانی از این است که حافظ دارد
آه اگر از پی امروز بود فردایی

مگر استون کیست و چه موفقیتی کسب کرده که مسلمان شدن یا نشدنش ابنقدر مهم و حساسیت برانگیز باشد که اینقدر سرسختانه و متعصبانه به مخالف خود می تازید؟
او اندک شهرتش را مدیون پدرش است و حالا بعد از شکست خوردن در هالیود به ایران آمده.او هم یکی است مثل سایرین.

من فقط خبر 20:30 را اعلام کردم.فکر نمی کنم صدا و سیمای جهموری اسلامی علاقه ای به پخش این خبر داشته باشد و از دروغ بودن این موضوع،استقبال کند.اگر صرفا جهت اطلاع را تماشا کنید،مصاحبه اش را پخش کرد.

این موضوع که تعداد مسلمانان رو به افزایش است،توهم جنابعالی است وگرنه اتفاقا در جهان به ویژه در کشور های اروپایی آمار بیدینی زیاد است و در بین افراد تحصیلکرده و دانشمندان ، بیدینی بسیار به چشم می خورد.

شما که این باور کلیشه ای را دارید،بد نیست دستکم نگاهی به کشور خود بیندازید که آمار دین گریزی به ویژه بین جوانان در آن رو به رشد است.

آخرین ویرایش:

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تعصب کور و کینه توزی اصولا موجب می شود چشم خرد انسان کور شود.بهتر است آرامش خودتان را حفظ کنید و فارغ از احساسات،به نقد بپردازید.
نیازی نیست به طرف مقابل،لنگه کفش پرت کنید.

گر مسلمانی از این است که حافظ دارد
آه اگر از پی امروز بود فردایی

مگر استون کیست و چه موفقیتی کسب کرده که مسلمان شدن یا نشدنش ابنقدر مهم و حساسیت برانگیز باشد که اینقدر سرسختانه و متعصبانه به مخالف خود می تازید؟
او اندک شهرتش را مدیون پدرش است و حالا بعد از شکست خوردن در هالیود به ایران آمده.او هم یکی است مثل سایرین.

من فقط خبر 20:30 را اعلام کردم.فکر نمی کنم صدا و سیمای جهموری اسلامی علاقه ای به پخش این خبر داشته باشد و از دروغ بودن این موضوع،استقبال کند.اگر صرفا جهت اطلاع را تماشا کنید،مصاحبه اش را پخش کرد.

این موضوع که تعداد مسلمانان رو به افزایش است،توهم جنابعالی است وگرنه اتفاقا در جهان به ویژه در کشور های اروپایی آمار بیدینی زیاد است و در بین افراد تحصیلکرده و دانشمندان ، بیدینی بسیار به چشم می خورد.
چون مسلمان شده بود هالیوود ازش شکست خورد...نه چون از هالیوود شکست خورده بوده مسلمان شده!! لازم نیست شان استون کسی باشه!!مهم اینه که یه نفر از اون سر دنیا مسلمون شده و این واسه من ارزشمنده...وبعد این شمایید که آرامش خودتونو از دست دادید و فوری و با شور شعف میگین :حالا معلوم نیست که مسلمون شده!
بدبینی اوروپاییها واسه سیاستهای غلط سیاستمدارهاشونه....و من هیچوقت ندیدم که روشنفکرها و تحصیلکرده هاشون در مقابل اسلام جبهه بگیرن بر عکس خیلیهاشون حتی در ستایش قرآن و ...چه سخنها گفتن..که نظیرش تو کتابای دبیرستان هم دیده شده...مثل اینجا که اغلب آدمای تحصیلکرده و اندیشمند آدمایی هستند که پایبند به اسلام و عقیده شون هستند....

hossein_ebrahimi

عضو جدید
خیلی میبخشینا ولی خودش دیروز تو 20:30 نشون داد که تو یه کنفرانس خبری اعلام کرده که من فقط دین اسلام رو به عنوان یه دین قبول دارم نه اینکه مسلمون شده باشم یا حتی اسممو تغییر بدم!!!!

fatima25

عضو جدید
خیلی میبخشینا ولی خودش دیروز تو 20:30 نشون داد که تو یه کنفرانس خبری اعلام کرده که من فقط دین اسلام رو به عنوان یه دین قبول دارم نه اینکه مسلمون شده باشم یا حتی اسممو تغییر بدم!!!!
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/354461
[h=1]اثبات مسلمانی هم مدرک لازم دارد؟!{جوابیه علی(شان) استون}[/h]