گلدانهای کنار پنجره flower bax

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
چند درختچه همیشه سبز برای بالکن

چند درختچه همیشه سبز برای بالکن

بالکنها تقریبا جزو لاینفک ساختمونهای چند طبقه شدن و خیلیا دوست دارن تو بالکنشون از گلها و درختچه های زیبا استفاده کنن

اینجا قصدم اینه چندتایی از این گیاها ها رو با توجه به شرایط اب و هوایی هر منطقه توضی بدم امیدوارم بدردتون بخورره

گیاه اول
یوکای باغچه ای

درختچه زیبای یوکای باغچه ای را در پارک ها و فضای سبز شهری دیده اید. دو نوع یوکا از شهرت زیادی برخوردارند

یوکای آپارتمانی که مانند سایر گیاهان آپارتمانی در داخل ساختمان نگهداری می شود و یوکای باغچه ای که در باغچه یا گلدان در فضای باز پرورش می یابد. یوکای باغچه ای یک یا دو ساقه ضخیم دارد که برگ های خنجری شکل آن از بالای ساقه یا به صورت پاجوش از قسمت های پایین تنه خارج می شوند. در مورد یوکای باغچه ای نباید از آفتاب تابستان یا سرمای زمستان نگرانی داشته باشیم. یوکا به آب کم احتیاج داشته و باید زمانی به آن آب بدهیم که خاک خشک باشد. یوکا فضای زیادی اشغال نمی کند. نسبت به سایه حساس است. در نور کم برگ هایش بی رویه رشد نموده و زیبایی خود را از دست می دهند. در این گیاه قسمت پایین ساقه به صورت غده مانند در می آید. این قسمت دارای مواد غذایی بوده و گیاه را در مقابل گرسنگی و تشنگی مقاوم می کند.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالکنها تقریبا جزو لاینفک ساختمونهای چند طبقه شدن و خیلیا دوست دارن تو بالکنشون از گلها و درختچه های زیبا استفاده کنن

اینجا قصدم اینه چندتایی از این گیاها ها رو با توجه به شرایط اب و هوایی هر منطقه توضی بدم امیدوارم بدردتون بخورره

گیاه اول
یوکای باغچه ای

درختچه زیبای یوکای باغچه ای را در پارک ها و فضای سبز شهری دیده اید. دو نوع یوکا از شهرت زیادی برخوردارند

یوکای آپارتمانی که مانند سایر گیاهان آپارتمانی در داخل ساختمان نگهداری می شود و یوکای باغچه ای که در باغچه یا گلدان در فضای باز پرورش می یابد. یوکای باغچه ای یک یا دو ساقه ضخیم دارد که برگ های خنجری شکل آن از بالای ساقه یا به صورت پاجوش از قسمت های پایین تنه خارج می شوند. در مورد یوکای باغچه ای نباید از آفتاب تابستان یا سرمای زمستان نگرانی داشته باشیم. یوکا به آب کم احتیاج داشته و باید زمانی به آن آب بدهیم که خاک خشک باشد. یوکا فضای زیادی اشغال نمی کند. نسبت به سایه حساس است. در نور کم برگ هایش بی رویه رشد نموده و زیبایی خود را از دست می دهند. در این گیاه قسمت پایین ساقه به صورت غده مانند در می آید. این قسمت دارای مواد غذایی بوده و گیاه را در مقابل گرسنگی و تشنگی مقاوم می کند.
همون یوکا زنگوله ایی هست؟؟
اخه دتو بوشهر یوکا زنگوله ایی تو فضای باز کاشته میشه و خوشه های گل سفید رنگی هم میده که واقعل زیباست
این عکسو ببینید البته گل نداره

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
همون یوکا زنگوله ایی هست؟؟
اخه دتو بوشهر یوکا زنگوله ایی تو فضای باز کاشته میشه و خوشه های گل سفید رنگی هم میده که واقعل زیباست
این عکسو ببینید البته گل نداره

نه اون حالت درختچه داره برگهاش همینطور اما کوتاهتر و کلفت تره

root

عضو جدید
وای خدا جون، من خیلی گل و گیاه دوست دارم اما مامانم اصلا دوست نداره میگه نگه داریشون سخته،خوش به حالتون :(

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای قرار دادن گلدان در جلوی پنجره ها افرادی که خودشون ساختمونشون رو میسازن موقع ساخت و ساز رو بالکن ها و جلوی پنجره ها گلدون رو تعبیه میکنن اگثرا هم از گلدانهای بنتی استفاده میکنن
اما برا کسانی که خونه جدید خریدن یا نه مستاجر خونه جدیدی شدن که گلدان کنار پنجره نداره هم امکان نصب این گلدونها وجود داره

خوب من چند نمونه از گیره های نگهداری گلدانها رو نشونتون میدم شما میتونید این گیره ها رو از مصالح فروشیا و گاهی از گلفروشیا بخرید :redface:

اینها گیره هایی هستند که به راحتی به لبه پنجره ها متصل میشن و گلدانها روشون قرار میگیرن

بنظرم خودتون پایه ها رو به سلیقه خودتون بسازید کافیه یه سر به اهن فروشیها بزنید گلهای فرفورژه بگیرید و ببرید جوشکاری تا براتون با اندازه پنجره خودتون بسازه خودتون با دقت رنگ امیزیش کنید و نصب کنید این کار لذت فراوانی براتون خواهد داشت

سلام

عید همگی مبارررک

عکس های این پست مشکل داره و باز نمیشه.
میشه لطف کنید دوباره عکس های گیره ها رو آپلود کنید و بذارید؟

ممنونم

• Like
واکنش ها: fgni

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

اسم این گل آبی ها چیه؟

اسم این گل صورتیه و گل آبیه و اون گیاهی که برگای کشیده مثل گندمیا داره چیه؟

اسم اون برگایی که مثل گندمیا هست چیه؟اونایی که باهاش پوشش داده پوشاله؟

اسم اونی که گل خوشه ای داده چیه؟اون یکی سرخسه؟

پیشاپیش ممنون از کمکتون

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشالله گیاهایی اسمشونو خواستی که اصلا نه گلشون پیدات و نه برگاشون ... شاید محمد رضا خودش بلد باشه صبر میکنیم بیادش.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

اسم این گل آبی ها چیه؟ احتمالا نیمتاج یا لوبلیا هستن که کاربرد فراوونی تو فلاورباکس دارن

اسم این گل صورتیه و گل آبیه و اون گیاهی که برگای کشیده مثل گندمیا داره چیه؟این هم احتمالا باید گل قیفی Salpilglossis sinuata باشه

اسم اون برگایی که مثل گندمیا هست چیه؟انمیدونم شاید پاندانوس ..شاید ونایی که باهاش پوشش داده پوشاله؟
اره دقیقا اون پوشال نارگیله کوکوپیت

اسم اونی که گل خوشه ای داده چیه؟ Lysimachia nummularia گیاه خزنده اون یکی سرخسه؟نه

پیشاپیش ممنون از کمکتون
خواهش

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

Here's a few of our favorites and the most requested recipes
from the Spring and Summer seasons! If you live in gardening zones 8-11, they can also thrive throughout the
fall or early winter months - weather permitting. Enjoy!

Lemon Meringue (part sun)
Frothy white and yellow flowers look yummy all summer long. This recipe also attracts butterflies and hummingbirds.
Osteospermum – Lemon Symphony
Verbena – Tukana White
Torenia – Summer Wave Blue
Lysimachia – Creeping Jenny ‘Goldilocks’

Directions: In the front 2/3 of the box, alternate the Lemon Symphony and Verbena, then placing the Torenia slightly in front and between them. Plant the trailing Goldilocks along the front edge of the box. Place a few Dracaena Spikes along the back of the box for added height.

Mardi Gras (shade)
Just as festive and colorful as the real thing in New Orleans. This planting recipe is more upright and has not as much trailing foliage.
Impatiens – in mixed colors
Pink Splash
Asparagus Fern
Dracaena – Tri-color Spikes

Directions: Plant the mixed Impatiens in the front 2/3 of the box. Slightly in front and between the impatiens, plant the Pink Splash. Place the asparagus fern along the front edge and the Tri-color spikes across the back.

And This One Belongs To The Reds (full sun)
Red…the color of confidence and the name of our hometown baseball team – the Cincinnati Reds! You can be confident this combination will look smashing and bold.
Supertunia - red
Patio Verbena – Patio red
Vinca Vine – green & white variegated
Dracaena – green spikes

Directions: Fill the front 2/3 of the box with the Red Supertunias. Slightly behind and between the Supertunias, add the Patio Red Verbena. Plant the variegated Vinca Vine along the front of the box. Add the Green spikes along the back and now you’re ready for a beer and a hot dog!

Cajun Parrot (part sun)
This is for the adventurous gardener who wants something striking and unusual. The colors are bright and spicy!
New Guinea Impatiens – Mango Orange
Single Impatiens – Cajun Mix
Lotus – Amazon Sunset
Coleus – Stained Glass Series & Kiwi Fern

Directions: Plant the Coleus across the back of the box, then the Mango Orange Impatiens in front of the Coleus. Fill in between the Cajun Mix Impatiens. Then plant the Lotus in the front of the box. Lotus has a feathery type foliage that will bloom with small orange-red flowers.

The Patriot (full sun)
This patriotic group of plantings will complement Old Glory just in time for July 4th!
Supertunias – red
Dusty Miller – silver
Ivy Geraniums – red
Vinca Vine – green & white
Scaveola – blue

Directions: Toward the back side of the box, plant the red Supertunias. Alternate the Red Ivy Geraniums and Blue Scaveola directly in front of the Supertunias. Plant the Vinca Vine along the front edge of the box. Lastly, plant the Dusty Miller along the back edge of the box.

sh20

عضو جدید
سلام،گل هميشه بهار خيلي خوب جواب ميده، چون دو ساله هم هست سختيش كمتره، بعضي اوقات هم ميتونيد گلبرگهاشونو بچينيد، خرد كنيد،دم كنيد و به پوستتون بزنيد. خيلي براي پوست عاليه

• Like
واکنش ها: fgni

دختر_شمال

عضو جدید
میدونیم که یک گلدان زیبا با گلهای شاد در جلوی پنجره منظره زیبایی در مقابلمون ایجاد میکنه و تداعی یک باغ رو برای کسی که در داخل اتاق نشسته داره همچنین جلوه بصری زیبایی رو از بیرون به ساختمان میده که ارزش فوق العاده ای داره .
مخصوصا در زندگی شهر نشینی امروز وجود یک سبد اویز از گل یا یک گلدان در جلوی پنجره در ارامش فکری و روحی افراد اون ساختمان تاثیر بسزایی داره

ضمن اینکه هزینه ایجاد یک گلدان گل بمراتب پایینتر از ایجاد یک باغ پر از گیاه و گل هست
بنا بر این من در اینجا توضیحاتی در مورد انواع گلها ترکیبشون در گلدان و نحوه نگهداریشون میدم
امیدوارم دوستانم هم در این مورد منو همراهی کنن
:gol:
منظورم این گل بود

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام !! من میخواام گلدان هایی به دیوار های حیاطمون وصل کنم به جای لبه پنجره میشه دیگه مگه نه ؟؟ بعد یک سری گل دایمی اگه ممکنه معرفی کنین :smile:برای داخل همین گلدانها !!

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام !! من میخواام گلدان هایی به دیوار های حیاطمون وصل کنم به جای لبه پنجره میشه دیگه مگه نه ؟؟ بعد یک سری گل دایمی اگه ممکنه معرفی کنین :smile:برای داخل همین گلدانها !!

سلام دوست عزیز چند صفحه قبل گلدونهای دیواری توضیح داده شد که میتونی بری ببینی در مورد گلهایی هم که میشه کاشت باید بدونی این گلدونا عمدتا برا گلهای فصلی و اویز هستن مثل لادن اطلسی لیشمانزیا و....

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام !! من یک گلدان طراحی کردم که بشه به دیوار حیاط آویزان کنم و دادم با آهن برام ساختن !!! گلش را هم شمعدانی پیچ انتخاب کردم و چند روز پیش خریدم تا همین دیروز حالشون خوب بود اما نمیدونم چرا امروز برگ هاش زرد و خشک شده داره میریزه :cry:اینم عکسش ... DSC02077.jpg

پیوست ها

• DSC02077.jpg
    DSC02077.jpg
    74.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
خوب بسیار خوبه که شما چنین ذوقی بخرج دادین و گلدونا رو به اینصورت میخواین پرورش بدین اما در مورد گلهای شمعدانی چند نکته رو توجه داشته باشید

اول اینکه فکر کنم شما گلدونا رو خیلی وقته دارید و فقط جاشو عوض کردین اگه اینطوره شما چند نکته رو رعایت نکردین شما جای گلدونتون رو عوض کردین از یک نقطه سایه به نقطه افتابی شاید زیاد اب بهش دادین و دچار پوسیدگی ریشه کردین و شاید ابشویی زیاد باعث کمبود برخی عناصر شده

بنا براین راه حل اینه مقدار اب رو متعادل کنید مقداری کود میکرو تهیه کنید و به گلدونتون بدین اما اگه از سایه به افتاب منتقل کردین بهتره برگهای زرد رو بکنید و بگذارید گیاه به محیط جدیدش عادت کنه

دوم شاید شما تازه قلمه جدید تهیه کردین و تو گلدونا گذاشتین یا گلدونا رو تعویض کردین که در این حالت زرد شدن عادیه و با گذشت زمان خودبخود این مشکل رفع میشه

eliot -esf

کاربر ممتاز
مر3000000000000000!!!! ممنون از راهنمایتون :smile: من این شمعدانی ها را 4 روز پیش از یک گلخانه خریدم خوب اونجا سایه بود اما الان تو آفتاب هستن !!! یعنی یک مدت دیگه صبر کنم به این محیط جدیدشون عادت میکنند یا انتقالشون بدم به یک جای دیگه از حیاط که سایه باشه ؟؟؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
مر3000000000000000!!!! ممنون از راهنمایتون :smile: من این شمعدانی ها را 4 روز پیش از یک گلخانه خریدم خوب اونجا سایه بود اما الان تو آفتاب هستن !!! یعنی یک مدت دیگه صبر کنم به این محیط جدیدشون عادت میکنند یا انتقالشون بدم به یک جای دیگه از حیاط که سایه باشه ؟؟؟

خوب پس مشخص شد البته چون تو تاپیک دیگه گفتی که برا بقیه گیاهان خونتون مشکل درست شده من ترجیح میدم علاوه بر نظر قبلیم مشکل اب رو هم یاداور بشم اگه براتون امکان داره یک دبه بزرگ تهیه کن و اب رو بزار یه روز بمونه و به شمعدانیات بده انشالله که مشکلی پیش نمیاد گلدونا رو هم بزار همونجا بمونن فقط اب رو بیشتر بهش بده روزی یبار تو هوای افتابی هر دوسه روز یبار تو هوای ابری و سرد

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
بذاره یه روز آبش تو دبه بمونه که چی بشه؟!

بالا