مکانیک, برق را جا گذاشت!!!

ariyaii

عضو جدید
جدول پرطرفدارترین رشته‌ها و دانشگاهها درکنکور/ مکانیک،برق را جا گذاشت! معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور آمار داوطلبان استان تهرانی دارای رتبه زیر هزار، پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی و دانشگاهها در کنکور سراسری سال 89 در گروههای علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی را اعلام کرد. ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره رشته های مورد علاقه رتبه های زیر هزار و صد کنکور 89 گفت: در گروه ریاضی با یک تغییر در انتخاب رشته از سوی داوطلبان مواجه شدیم و بالاترین رتبه ها رشته مکانیک دانشگاههای صنعتی شریف، تهران و امیرکبیر را انتخاب کرده بودند در حالیکه پیش از این رشته برق انتخاب اول داوطلبان بود. وی افزود: در گروه علوم تجربی رشته پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، ایران (سابق) و اصفهان و در گروه علوم انسانی نیز رشته حقوق دانشگاههای تهران، شهیدبهشتی و علامه طباطبایی مورد انتخاب این گروه بودند. معاون سازمان سنجش درباره آمار داوطلبان استان تهران دارای رتبه های زیر هزار به مهر گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی کنکور سراسری 89، 46 درصد رتبه های زیر هزار از استان تهران، در گروه علوم تجربی 21 درصد از استان تهران و در گروه علوم انسانی 37 درصد از استان تهران بوده اند. ردیف گروه آزمایشی درصد استان تهرانیهای دارای رتبه زیر هزار پرطرفدارترین رشته پرطرفدارترین دانشگاه ((علوم ریاضی)) (46 درصد مکانیک) (1:دانشگاه صنعتی شریف 2:دانشگاه تهران 3:دانشگاه امیرکبیر) ((علوم تجربی)) (21 درصد پزشکی) 1:)دانشگاه علوم پزشکی تهران 2:دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 3:دانشگاه علوم پزشکی ایران 4:دانشگاه علوم پزشکی اصفهان) ((علوم انسانی)) (37 درصد حقوق) 1:دانشگاه تهران 2:دانشگاه شهید بهشتی 3:دانشگاه علامه طباطبایی

ehsan*

عضو جدید
چرا فقط داوطلبان تهرانی؟کل کشور چی؟
مهم علاقه هست ده تا مهندس مکانیک نمیتونن کار یه مهندس نرم افزار رو انجام بدن و برعکس هرکس وظیفه خودش رو داره
تنها نگرانی من از رشته برق تعداد بالای دانشجو توی این مهندسی بود که خدارو شکر داره برطرف میشه این یعنی فرصت شغلی بیشتر
حالا که چی؟حتی اگه مهندسی برق آخرین رشته تو لیست باشه بازم من برق رو دوست دارم فقط بچه های مهندسی برق

hasan6666

عضو جدید
معاون سنجش هم كارش همش اينه كي مكانيك اول انتخاب كرده كي برق
خوب يعني چي؟وقتي تو اين زمونه مهندسي ارزشي نداره هر رشته اي مي خواد اول شه
من كه به شخصه ناراحتم از اين كه آمار مكانيك رفت بالا
افزايش دانشجو مكانيك=كاهش ارزش مهندسي=معضل كار=فقر وبيكاري برا مكانيك=بي پولي =؟؟؟

s1389

عضو جدید
به نظرمرواین آمارنمیشه حساب کرد.مارشتمون مهندسی هستش وبایدبادیدوسیع تری به امارهاتوجه کنیم.

s1389

عضو جدید
ببینیدوقتی تک تک درنظربگیریم برق اوله
درصنعتی شریف امیرکبیرو....برق همچنان اول پرمیشه.ثانیااین حرفی که زدیدازسنجش بایدجزئیات اون روهم میگفتید.دراین موردبایدبگم که 30انتخاب اول رتبه های زیرهزاربررسی شده وامارگرفته شده یعنی شایدیک نفربرق رفته ولی درانتخاب های بعدیش مکانیک هم زده که تواین امارهردوبراش به حساب میاد.
بانظراحسان موافقم هرچی باشه ونباشه عاشق برقیم.من خودم موقع کنکورچون رشته خوبی بودرفتم برق وحالا میفهمم چه رشته خوبیه.
ضمنا اگرکسی میخوادبره مکانیک گرایش های ارشدش روببینه تابفهمه مکانیک یعنی چی؟شایدنظرش عوض شد.
ضمناعزیزانی که گفتن بیشترین دانشجودربرق ومکانیک هستش بایدبگم که چون پیام نوراین دورشته رونداره این رشته هاتعدادکمتری دانشجودراون تحصیل میکنن.فعلامهندسی کامپیوترومهندسی فناوری اطلاعاتitدرصدرهستن.چون برق ومکانیک گرایش های زیادی دارن وهرگرایش ممکنه دربازارکارکاملاباگرایش دیگه متفاوت باشه بایدبه آماردانشجویان گرایش هاتوجه کردنه کلی
همچنان بهترین بازارکربرای برق ومکانیکه حتی من دیروزیه تبلیغ دیدم که یه شرکتی دربخش های مدیریتی هم مهندس برق میخواست.
واسه بازارکار.....توکل به خدا

آخرین ویرایش:

hasan6666

عضو جدید
ببینیدوقتی تک تک درنظربگیریم برق اوله
درصنعتی شریف امیرکبیرو....برق همچنان اول پرمیشه.ثانیااین حرفی که زدیدازسنجش بایدجزئیات اون روهم میگفتید.دراین موردبایدبگم که 30انتخاب اول رتبه های زیرهزاربررسی شده وامارگرفته شده یعنی شایدیک نفربرق رفته ولی درانتخاب های بعدیش مکانیک هم زده که تواین امارهردوبراش به حساب میاد.
بانظراحسان موافقم هرچی باشه ونباشه عاشق برقیم.من خودم موقع کنکورچون رشته خوبی بودرفتم برق وحالا میفهمم چه رشته خوبیه.
ضمنا اگرکسی میخوادبره مکانیک گرایش های ارشدش روببینه تابفهمه مکانیک یعنی چی؟شایدنظرش عوض شد.
ضمناعزیزانی که گفتن بیشترین دانشجودربرق ومکانیک هستش بایدبگم که چون پیام نوراین دورشته رونداره این رشته هاتعدادکمتری دانشجودراون تحصیل میکنن.فعلامهندسی کامپیوترومهندسی فناوری اطلاعاتitدرصدرهستن.چون برق ومکانیک گرایش های زیادی دارن وهرگرایش ممکنه دربازارکارکاملاباگرایش دیگه متفاوت باشه بایدبه آماردانشجویان گرایش هاتوجه کردنه کلی
همچنان بهترین بازارکربرای برق ومکانیکه حتی من دیروزیه تبلیغ دیدم که یه شرکتی دربخش های مدیریتی هم مهندس برق میخواست.
واسه بازارکار.....توکل به خدا

يا از مكانيك چيزي نمي دوني كه اينجوري در موردش نوشتي يا خييييلي خيليييي مي دوني كه اينجوري حسوديت ميشه

آخرین ویرایش:
بالا