تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها

تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها

• بله

رای: 19 12.6%
  • خیر

رای: 104 68.9%
  • برایم فرقی ندارد

رای: 28 18.5%

• مجموع رای دهندگان
    151

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
امکان نداره چون کلاسای ما در بیشترین حالت 5الی 6 دختر بیش نیستیم.من یه کلاس داشتم که اون کلاس 2دختر بودیم.اونم بیشتر موقع ها نمیومد منم میمردم تا کلاس تموم شه خیلی سخته چه کنیم دیگه
اما خب بچه های کلاسمون همه با شخصیتن کلن همه به بچه های برق یه جور دیگه نگاه میکنن خیلی سنگینن هم دخترا هم پسرا
در صورتی که کلاس فارسی من با رشته های دیگه بود اینقدر اینا بی ادب بودن که احساس میکردم الان تو خیابونم نه سرکلاس
ما مخلصیم همه بچه های برق از بس برقشون گرفته با محبت شدن . دی
شوخی کردما ......... جدی نگیرین

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حدود زيادي موافقم اما در مورد تفاوت نگاه با سن بلوغ من خيلي اين تغيير در نگاه رو تو جامعه و يادگيري نادرست مي دونم ببينيد تو جامعه ما همه چيزي كه بعد از رسيدن به سن بلوغ فكرشون مشغول مي كنه رو كتمان مي كنن و نمي تونن بروزش بدن و خجالت مي كشن در ظاهر ميگن اصلا مسئله مهمي نيست اما در باطن خودشون به شدت فكرشون مشغول اون مسئله هست و اين خيلي خطرناكه درسته صحبت من كمي افراط و تفريط توش وجود داشت ولي خب فقط يه نوعي مثال بود و ميشه يه چيزي حد تعادل رو رعايت كرد به نظرم بايد روابط دختر و پسر با هم بيشتر از ايني كه هست بشه اما كنترل شده تر همون كه خودتون گفتيد در ظاهر آزاد اما در اصل يه نگاهي از بالا داشتن و مراقب بودن اين آرماني ترين شرايط مي تونه باشه
و از نظر من آموزش اصولي و فرهنگ سازي بهترين كار براي انجام يه مسئله هست نه محدود كردن و زور كردن كه بايد جدا بشين بايد بعد از سن بلوغ از جنس مخالف دوري كنيد وگرنه ... و خيلي مطالب ديگه.
در مورد ماهواره هم بايد بگم كه واقعا جاي تاسف داره كه بعضي از خانواده ها كه ادعاي روشنفكري مي كنند طريقه استفاده از اون رو بلد نيستن و فرهنگش رو ندارن چه خوبه كه وقتي يه چيز به نظر من مفيد وارد خانواده اي ميشه قبلش فرهنگ استفاده از اون هم وارد بشه همه وسايل كامپيوتر،سي دي،ماهواره و حتي خيلي غذاها كه كاملا مفيد و عالي هستن براي بعضي زمان ها و بعضي سنين واقعا مضر و مخرب هستن.

من نمي تونم قبول كنم كه اين مسئله و تفاوت نگاه فقط بخاطر تغييرات سني و بلوغ هست و جامعه تو اين نگاه هيچ تاثيري نداره
تا حدود خیلی زیادی موافقم ................ ولی چنتا مسئله پیش اومد یکی اینکه به نظرم از بحث تاپیک منحرف شد ............ شما گفتین خوبه از دبستان و .......... تفکیک نباشه که من مخالفت کردم و دلایلمو روشن بیان کردم ............. گفتم اتفاقا بعد از سن بلوغ لازمه که دانشگاهها مختلط باشه به دلایلی که عرض کردم ............ حرفی که شما زدین ........بله کاملا درسته .......... و در این باره در تاپیک خودم اتفاقا در همین باره داریم بحث میکنیم و راهی که برای کنترل وجود داره ............. که متاسفانه فرهنگ جامعه هنوز به پذیرش اون نرسیده و تنها راه شده سرکوب .................... یعنی ببینید اینجا هم تاکید میکنم پیشگیری خیلی بهتره ولی اگه از کنترل خارج شد بایستی راه درمان رو پیش گرفت .......... بیش از اینم نمیگم ......... چون بحث تاپیک خواهر عزیزم منحرف میشه و جایز نیست ..........

با سپاس از نظرات شما :gol:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
.......... بیش از اینم نمیگم ......... چون بحث تاپیک خواهر عزیزم منحرف میشه و جایز نیست ..........

با سپاس از نظرات شما :gol:

راحت باشید
تاپیک خودتونه!

اگه نظرات شما نباشه، دلمان را به چه خوش کنیم؟!

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت
درکت میکنم!

لطف میکنید اگر این پست و پست قبلیتونو پاک کنید...
منم پاک میکنم

به هیچ وجه علاقه ندارم تاپیکم حذف بشه

ممنون میشم

به خاطر رعایت حقوق زنندگان تاپیک و همچنین اینکه تاپیکتون حذف نشه (از فرط آزادی بیش از حد) چشم اگه بشه حتما پاکشون میکنم. ولی خواهشا این پستمو دیگه نخواین که حذف کنم این یه کوچولو طعنه رو دیگه بذارید بزنیم چون میمونه تو گلوم اگه نگم...
راستی از اینکه تاپیکتون حذف شه نترسید و هزینه آزادی بیان رو پرداخت کنید

آخرین ویرایش:

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما اومدیم...یا ا...!!!

بسیار استفاده کردیم...ممنون از همه ی دوستان و تشکر ویژه از استارتر عزیززززززززم!

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ما اومدیم...یا ا...!!!

بسیار استفاده کردیم...ممنون از همه ی دوستان و تشکر ویژه از استارتر عزیززززززززم!

منم از شما و بقیه ی دوستان به خاطر نظرات و بحث های خوب متشکرم

مرسی

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
از یه جنبه ,چون این کار باعث می شه پسرا یا دخترا بیشتر رو درس تمرکز کنن و ذهنشون منحرف نشه,خوبه! اما از این لحاظ که دانشگاه بر خلاف مدرسه و دبیرستان جایی هست که پسر و دختر وارد اجتماع می شن و باید با هم در ارتباط باشن تا زندگی اجتماعیشون شکوفا بشه,دچار مشکل می شن!

کلا موافق نیستم!

majid13

عضو جدید
سلام، آخه اگه مسله امنیت اجتماعی خوب تو جامعه ما فسادهای زیادیه، اگه بحث اسلامه تو مباحث دینی که مرد و زن هم پای یکدیگن ، اگه بحث جلوگیری از انحطاط اخلاقی متاسفانه مسایلی فراتر از این داریم، حرف واسه گفتن زیادی اما درد ما تفکیک جنسیت نیس شایدم فردا پیاده رو ها هم برای عبور ادما تفکیک بشه دردما مسایل دیگس تازه جوامع غربی که پیشرفته هستن مگه صرفا به جدایی جنسیت فکر می کنن
خلاصه ما برای شفای عقل بعضی از حضرات دعا می کنیم

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاههایی که شما نام بردین از بیس تفکیکن....یعنی اصلا ورودی خانم و یا آقا ندارن....بحث ما در مورد دانشگاههایی که ورودی همزمان دارن ولی کلاسها به صورت مجزا تشکیل میشه......غیر از اینه؟

این چه کاریه
مسخره است که فقط کلاس ها جدا بشه
چه تغییری می کنه دیگه!!!

تفاوتی که من گفتم به دلیل مختلط بودن نیست.....به دلیل اینه که شما در دوران دانشگاه باید تخصص یاد بگیرن ولی در دوران دبیرستان یه جورایی معلومات عمومیه..
ربطش رو گفتم تعامل برای یادگیری بهتر..........همون چیزی که بعضی اوقات تو محیط کاری هم پیش میاد!
دو جمله آخرو منظورتونو نفهمیدم! :confused:
خیر در دوران دبیرستان هم مقدمات و اصول دروس رو یاد می گیرید
مثل ریاضی و زبان و ....
در دوران دانشگاه هم قبول تخصص
اما بازم من متوجه نشدم که چرا باید مختلط باشند
یعنی برای تعامل حتما باید متفاوت باشند!!!

شما ایران تحصیل میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من تو یکی از بهترین دانشگاههای ایران درس خوندم اما اصلا و ابدا چنین چیزی ندیدم که یه استاد اونقدر وقت داشته باشه که به صورت انفرادی مشکلات پروژه یه دانشجو رو حل کنه یا .....(حالا بگذریم از این که اصولا بسیاری از اساتید ما از نظر زبان و کامپیوتر از دانشجویانشون به مراتبدر سطح پائین تری هستن) فرگیری اون آقایون و خانومه هم اصولا در کلاسای خارج از دانشگاهه و با توجه به استعداد و علاقه خودشون......( حداقل تو رشته ما که اینجوری بود)

من ایران تحصیل کردم
شاید یکی از در پیت ترین دانشگاه های ایران رو من گزروندم
اما اکثر کارهای خودم رو با استاد های یکی از بهترین دانشگا های ایران انجام دادم
و برای همین از نظر تئوری ضعیف ولی از نظر عملی قوی هستم
بعدشم این بازم دلیلی بر اختلاط نیست
مگه نمی تونید که از دوستان کمک بگیرید
یعنی اینقدر ضعیف هستید و پسر ها این قدر قوی!!!
همونطور که گفتم این یه خورده مشکل داره و بحث زیاد می بره و ....

جداسازی نه تنها به فکر سامان نمیده بلکه برعکس کنجکاوی رو به مراتب بیشتر میکنه........منظور من این نیست که ما باید فضاهای مختلط تحریک کننده داشته اشیم ما باید دید و شعورمون نسبت به جنس مخالفمونو بالا ببریم وگرنه مگه شما تا کی میتونین جداسازی کنین؟
محیط کار رو چیکار میکنین؟
خیابونا رو چیکار میکنین؟
وافعا وقتش نرسیده یه کم منطقی تر فکر کنیم؟

کنجکاوی زمانی صورت می گیره که هم عدم دسترسی باشه و هم تبلیغ برای رسیدن به آن
این که باید دید و شعورمون رو بالا ببریم رو قبول دارم ولی محیط هم باید درست باشه
اینطور نیست که محیط درست نباشه و شما هر چقدر شعورت بالا باشه
براتون مثال هاای از حضرت یوسف و شیخ صنعان و .... رو زدم
محیط کار و خیابون ها رو نمی شه کاری کرد
بعبارتی جایی که اجباره همون شعور میاد وسط و باید شعور رو بکار بندازیم
اگر تعصبی می بینید خوشحال می شم گوش زد بفرمایید

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد قسمت اول صحبتاتون...شما بهتره برای دیگران ناراحت نباشین ...:razz: شما دارین همه رو به یه چوب میزنین...حالا یه عده آدم بی جنبه پیدا شدن یه کاری کردن...تر و خشک که نباید با هم بسوزن...!!!!

من تو همون جامعه زندگی میکنم که شما دارید زندگی می کنید و بعدا فرزندانمان و .....

در مورد قسمت دوم صحبتاتون... معذرت میخوام...قصدم توهین به شما نیست...عمه جون خودمو میگم... همین تفکرات عهد دقیانوسی امثال شماهاست که انقدر آمار طلاق رفته بالا...همین عمه ی .... من... با همین ایده که...تا با کسی زیر یک سقف نروید و با اون زندگی نکنید نمی شه شناخت دخترش رو شهریور 87 شوهر داد...بعد چند ماه اختلافاتشون زیاد شد... توی ماه بهمن دختر عمه ی من که باردار هم بود اومد خونه ی باباش و دیگه هرگز به خونه ی خودش برنگشت و ایده ی عمه ی من همچنان این بود که تا بچه دار نمیشدن نمیشد طرفو بشناسن!:mad: شهریور 88 دخترعمم بچه به بغل تمام اثاثشو جمع کرد...طلاق گرفت و اومد خونه ی باباش!![SIZE=-1]

حالا سرنوشت خودش و دختر کوچولوش چی میشه؟؟؟!!![/SIZE][SIZE=-1]
[/SIZE] این آشنایی هم از طریق خانواده بوده و به اون طریقی که ظاهرا شما میپسندین!!! اینم آخر و عاقبتش!!!

اولا که چند تا می خواهید تا براتون مثال بیارم که اینطور که شما می پسندید و یا بعبارتی آشنایی از این طریق به طلاق کشیده شد
پس این مثالتون دلیل بر صدق و یا کذب گفتار نمی شه
باید دید راه چیست و با عقل سنجید
در ضمن من با این روش مخالفت کردم ولی هنوز نگفتم که راه چیست
هنوز هم می گم هیچ راهی نیست که طرف مقابل رو درست بشناسید
جز صداقت کامل که تقریبا نیست و کم پیدا
و اینکه خلق و خوی بسیار خوب باید باشد
عرض کردم این راه اون راه نیست
و اصولا نمی شه به طور کامل طرف مقابل رو شناخت
البته به طور نسبی می شه شناخت
که این خود راه خود را دارد
تا هدف از شناخت چه باشد؟؟؟؟
برای دختر عمه شما هم متاسفم احتمال زیاد دختر عمه شما راضی نبودند البته این فقط حدث از طرف منه

و اما قسمت سوم....شما انگار هیچوقت دانشجو نبودین...خبر ندارین استاد جواب سلام دانشجو رو هم به زور میده ... حالا بیاد سوالشو جواب بده!!:razz:
والا به ما که می گفتند دانشجو 4 سال
به نظر شما اون پسر یا دختری که شما می خواهید از اون یاد بگیرید از کجا یاد گرفته
مگه استاد ها یکی نیست
مسلما اون تلاش بیشتری کرده
.
.
بعدشم ما هم دانشجو بودیم
بین خودمون هم یه سری پسر و دختر بودن که مدام لایی می کشیدند و در می رفتند و یه سری دختر و پسر بودند که پا پیچ استاد می شدند و ولش نمی کردند
.
استاد هایی بودند که خیلی ها از اونا به بدی یاد می کردند
و ما به خاطر درس و اصراری که داشتیم بیشترین رفاقت رو هم با اونها داشتیم نه فقط ما
استاد وقتی ببینه دانشجو طالبه مطمئن باش که میاد طرف استاد
البته انکار نمی کنم که بعضی از اساتید واقعا عقده ای هستند

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چه کاریه
مسخره است که فقط کلاس ها جدا بشه
چه تغییری می کنه دیگه!!!

برادر جان خوب این طرح همینه دیگه.........پس شما اونموقع تا حالا دارین از چی دفاع میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
صحبت من برای تبعیض هم بر همین اساس بود.....ضمن اینکه اون چیزی که تو ذهن شماست که به مراتب خطرناک تره.....مثلا فک کنید دانشگاه شریف فقط مخصوص آقایون بشه!!!!!

خیر در دوران دبیرستان هم مقدمات و اصول دروس رو یاد می گیرید
مثل ریاضی و زبان و ....
در دوران دانشگاه هم قبول تخصص
اما بازم من متوجه نشدم که چرا باید مختلط باشند
یعنی برای تعامل حتما باید متفاوت باشند!!!

شما اختلاط در محل کارو برای من توجیه کنید.......بعد در مورد این قسمت صحبت میکنیم!

من ایران تحصیل کردم
شاید یکی از در پیت ترین دانشگاه های ایران رو من گزروندم
اما اکثر کارهای خودم رو با استاد های یکی از بهترین دانشگا های ایران انجام دادم
و برای همین از نظر تئوری ضعیف ولی از نظر عملی قوی هستم
بعدشم این بازم دلیلی بر اختلاط نیست
مگه نمی تونید که از دوستان کمک بگیرید
یعنی اینقدر ضعیف هستید و پسر ها این قدر قوی!!!
همونطور که گفتم این یه خورده مشکل داره و بحث زیاد می بره و ....

شما چرا جبهه گیری میکنید...من کی گفتم من ضعیفم پسرا قوی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
من گفتم تو بعضی از علوم آقایون قوی ترن و تو بعضی دیگه خانمها(البته نه بطور مطلق)......نگران نباشید بنده از لحاظ اعتماد به نفس در مقابل جنس مخالفم مشکلی ندارم

لطفا اگر قراره مباحثه کنیم پستهای بنده رو با دقت بیشتری بخونید!..........ممنون!

کنجکاوی زمانی صورت می گیره که هم عدم دسترسی باشه و هم تبلیغ برای رسیدن به آن
این که باید دید و شعورمون رو بالا ببریم رو قبول دارم ولی محیط هم باید درست باشه
اینطور نیست که محیط درست نباشه و شما هر چقدر شعورت بالا باشه
براتون مثال هاای از حضرت یوسف و شیخ صنعان و .... رو زدم
محیط کار و خیابون ها رو نمی شه کاری کرد
بعبارتی جایی که اجباره همون شعور میاد وسط و باید شعور رو بکار بندازیم
اگر تعصبی می بینید خوشحال می شم گوش زد بفرمایید
شما فک میکنید تو جامعه ما تبلیغ برای دسترسی نیست؟؟؟؟؟؟
من هم همون پست قبل عرض کردم منظور من از اختلاط ایجاد محیطهای تحریک آمیز نیست..اینا با هم خیلی خیلی فرق دارن.......باز هم خواهش میکنم با دقت بیشتری بخونید.........
خوب من هم میگم اگر کسی شعورش نره بالا از همون محیط خیابون استفادشو تا جای ممکن میکنه......و اگر هم شعورش بالارفت نه تنها تو خیابون و دانشگاه و..... .هیچ اتفاقی براش نمیفته اگر خارج از کشورم بره و تو محیط کاملا مختلط اونجا قرار بگیره خودشو حفظ میکنه و اون افتضاحاتی که ما داریم امروز تو ترکیه و دبی با کمال تاسف از ایرانیها میبینیم دیگه نمی بینیم!
من رو به خاطر صراحتم ببخشید ولی فک میکنم این پست شما سرشار از تعصب بود!

آخرین ویرایش:

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما که خیری از خانما ندیدیممممممممممممممممممممممممممممم

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
من که مخالفم ..
همین کارا رو میکنن که جوونای ما اینقد عقده ای شدن ..

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر جان خوب این طرح همینه دیگه.........پس شما اونموقع تا حالا دارین از چی دفاع میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
صحبت من برای تبعیض هم بر همین اساس بود.....ضمن اینکه اون چیزی که تو ذهن شماست که به مراتب خطرناک تره.....مثلا فک کنید دانشگاه شریف فقط مخصوص آقایون بشه!!!!!

این طرح که خیلی مسخره است
من دارم بطور کل سحبت می کنم
چرا خطرناک تره
طوری می گید خطرناک که انگار به هر دانشجو یک دینامیت وصله و با این کار می ترکه
مگه تو حوزه ها چه اتفاقی داره می افته
هم خانم ها و هم آقایون
یا در دانشگاه الزهرا و یا امام حسین و..

شما اختلاط در محل کارو برای من توجیه کنید.......بعد در مورد این قسمت صحبت میکنیم!
اختلاط محل کار هم تا اونجایی که ممکنه نباید باشه
این بحث خود طولانیه
خواهشا مباحث رو با هم در نیامیزید
فعلا دانشگاه رو حل کنیم تا بعد اگر خدا خواست

شما چرا جبهه گیری میکنید...من کی گفتم من ضعیفم پسرا قوی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
من گفتم تو بعضی از علوم آقایون قوی ترن و تو بعضی دیگه خانمها(البته نه بطور مطلق)......نگران نباشید بنده از لحاظ اعتماد به نفس در مقابل جنس مخالفم مشکلی ندارم
لطفا اگر قراره مباحثه کنیم پستهای بنده رو با دقت بیشتری بخونید!..........ممنون!

منظور من این نبود که شما ضعیف هستید
شما منظور نوع خانم ها بود
من هنوز ندیدم که تویه درسی آقایون قوی تر باشند و ...
البته می گم من ندیدم و شاید الان که دارم می نویسم تو ذهنم نباشه
اما منظور و هدفم از این بیان اینه که ادمی با تلاش و کوشش می تونه به جاهایی موفقیت امیز برسه
یه استاد داشتیم خانم بود
هم لیسانس و هم فوق رو از شریف گرفته بود تو شریف هم نفر هفتم بود دیوانه ای بود واسه خودش
و 100 تا استاد داشتیم که خیر سرشون مرد بودند و هیچی نبودند
.
در مورد اعتماد بنفس هم بهتون تبریک می گم
نشانه ی خوبیه

شما فک میکنید تو جامعه ما تبلیغ برای دسترسی نیست؟؟؟؟؟؟
من هم همون پست قبل عرض کردم منظور من از اختلاط ایجاد محیطهای تحریک آمیز نیست..اینا با هم خیلی خیلی فرق دارن.......باز هم خواهش میکنم با دقت بیشتری بخونید.........
خوب من هم میگم اگر کسی شعورش نره بالا از همون محیط خیابون استفادشو تا جای ممکن میکنه......و اگر هم شعورش بالارفت نه تنها تو خیابون و دانشگاه و..... .هیچ اتفاقی براش نمیفته اگر خارج از کشورم بره و تو محیط کاملا مختلط اونجا قرار بگیره خودشو حفظ میکنه و اون افتضاحاتی که ما داریم امروز تو ترکیه و دبی با کمال تاسف از ایرانیها میبینیم دیگه نمی بینیم!
من رو به خاطر صراحتم ببخشید ولی فک میکنم این پست شما سرشار از تعصب بود!

چرا هست
درسته شما فرموده بودید که منظور از محیط، محیط های تحریک امیز نیست
بنده هم عرض کردم که اساسا نمی شه و یا خیلی سخت
چکاریه اصلا
چرا باید مختلط کنیم که بعد بیاییم تحریک امیزش نکنیم
دلیل اختلاط چیه که بعد بخواهیم شعور رو بالا ببریم
البته باید شعور رو بالا ببریم
عرض کردم دلیل اینکه دختر و پسر با هم درس بخونند چیست
چه نیازیه که این اتفاق بیافته
مگه این 12 سالی که جدا درس می خونند چه اتفاقی می افته
درس درسه دیگه حالا یه جاهایی واقعی تر می شه و یه جاهایی تئوریک تر
بفرمایید

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
این طرح که خیلی مسخره است
من دارم بطور کل سحبت می کنم
چرا خطرناک تره
طوری می گید خطرناک که انگار به هر دانشجو یک دینامیت وصله و با این کار می ترکه
مگه تو حوزه ها چه اتفاقی داره می افته
هم خانم ها و هم آقایون
یا در دانشگاه الزهرا و یا امام حسین و..
خوب طرح مورد نظر همینه جریانش........مسخره بودنش رو .....:smile:
عرض کردم قبلا تصور کنین دانشگاه شریف بشه مخصوص آقایون!!!!
تبعیض نیست؟
شهرهایی که فقط یه دانشگاه دارن با این اوصاف تکلیفشون چیه؟
من تجربه ای در زمینه حوزه ندارم.......ولی اساسا دنیای حوزه و دانشگاه متفاوته.شما در حوزه قرار نیست کار اجرایی و یا عملی یاد بگیرین......امکانات مورد نیاز هم متفاوته........قیاس غلطیه به نظرم!
دانشگاه نام برده رو حتما قبول دارین از لحاظ سطح علمی خیلی هم بالا نیستند......نمیخوام بگم چون مختلط نیستن اینجورین نه....میخوام بگم مطمئنا توزیع امکانات در اونا (به لحاظ هیئت علمی و به لحاظ علاقمندی داوطلبین برای ورود) کمتره........

اختلاط محل کار هم تا اونجایی که ممکنه نباید باشه
این بحث خود طولانیه
خواهشا مباحث رو با هم در نیامیزید
فعلا دانشگاه رو حل کنیم تا بعد اگر خدا خواست

تا چه جایی ممکنه..........ما باید به جای چاک کردن صورت مسئله مسئله رو حل کنیم...وگرنه اون اتفاقی که میترسیم تو دانشگاه بیفته در محل کار میفته و.......مگر این که طرح زوج و فرد رو برای خانومها وآقایون هم اجرا کنیم! :D

منظور من این نبود که شما ضعیف هستید
شما منظور نوع خانم ها بود
من هنوز ندیدم که تویه درسی آقایون قوی تر باشند و ...
البته می گم من ندیدم و شاید الان که دارم می نویسم تو ذهنم نباشه
اما منظور و هدفم از این بیان اینه که ادمی با تلاش و کوشش می تونه به جاهایی موفقیت امیز برسه
یه استاد داشتیم خانم بود
هم لیسانس و هم فوق رو از شریف گرفته بود تو شریف هم نفر هفتم بود دیوانه ای بود واسه خودش
و 100 تا استاد داشتیم که خیر سرشون مرد بودند و هیچی نبودند
.
در مورد اعتماد بنفس هم بهتون تبریک می گم
نشانه ی خوبیه

دوباره که شما حرف خودتونو زدین که.......اولا من گفتم حرفی که میزنم مطلق نیست( که استاد خانم شما شامل اقلیت میشن...اصلا استاد آقا نیست که شما میرین سرکلاس استاد خانوم.:surprised::smile:)....ثانیا من گفتم تو بعضی از علوم استعداد نسبی آقایون بیشتره تو بعضی دیگه استاد خانومها....مشکلی دارین در این زمینه با خدا مطرح کنید!

چرا هست
درسته شما فرموده بودید که منظور از محیط، محیط های تحریک امیز نیست
بنده هم عرض کردم که اساسا نمی شه و یا خیلی سخت
چکاریه اصلا
چرا باید مختلط کنیم که بعد بیاییم تحریک امیزش نکنیم
دلیل اختلاط چیه که بعد بخواهیم شعور رو بالا ببریم
البته باید شعور رو بالا ببریم
عرض کردم دلیل اینکه دختر و پسر با هم درس بخونند چیست
چه نیازیه که این اتفاق بیافته
مگه این 12 سالی که جدا درس می خونند چه اتفاقی می افته
درس درسه دیگه حالا یه جاهایی واقعی تر می شه و یه جاهایی تئوریک تر
بفرمایید

ما مجبور به اختلاطیم چون جامعه برابر انسانی اینو در کنار خودش داره.....شما میگین دانشگاه مختلط نباشه چرا نباشه؟چون ممکنه باعث مشکلات اخلاقی بشه........این مشکل اخلاقی رو میشه تو خیابون و یا تو محیط کار و یا حتی تو جمع های خانوادگی هم دنبال کرد و اتفاقا به نتایج فاجعه بار تر از دانشگاه هم برسیم........غیر از اینه؟
مگر این که هدف ما از تفکیک چیز دیگه ای باشه که بحثش جداست!
اما در صورت عدم تفکیک حداقل میتونیم این ادعا رو داشته باشیم که امکانات و شرایط برابر برای هر دو جنس فراهمه و هر کس به تناسب استعداد خودش و نه به صرف جنسیتش میتونه پیشرفت کنه......میتونیم این ادعا رو داشته باشیم که محیط تعامل و همکاری رو تو داخل دانشگاهامون هم ایجاد کردیم........
اصلا اگه قرار به جداسازی مورد نظر شما باشه پس تکلیف این ازدواجهای افتخار آمیز دانشجویی چی میشه؟؟!!! :surprised::surprised::surprised::smile:

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز جون یه باره بگو فقط همجنس گرا ها عقل دارن و کارشون درسته دیگه!!!!:razz:

همجنس گرا ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek::eek::eek:
چه ربطی داشت
من نگفتم که رابطه نباشه باشه
فقط حدود رعایت بشه و شعور هم
بحث در مورد دیگه است
عرض کردم کار مغوله اش کمی فرق می کنه و بحث جدایی می طلبه

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
همجنس گرا ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek::eek::eek:
چه ربطی داشت
من نگفتم که رابطه نباشه باشه
فقط حدود رعایت بشه و شعور هم
بحث در مورد دیگه است
عرض کردم کار مغوله اش کمی فرق می کنه و بحث جدایی می طلبه

آقای مهندس احساس نمیکنید زیادی تعصب به خرج میدید؟

این همه آدم سر کار
تک و توک پیدا میشن کسایی که حدود رو رعایت نمیکنن
تفکیک باعث میشه به شعور خیلی ها توهین بشه

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب طرح مورد نظر همینه جریانش........مسخره بودنش رو .....:smile:
عرض کردم قبلا تصور کنین دانشگاه شریف بشه مخصوص آقایون!!!!
تبعیض نیست؟
شهرهایی که فقط یه دانشگاه دارن با این اوصاف تکلیفشون چیه؟
من تجربه ای در زمینه حوزه ندارم.......ولی اساسا دنیای حوزه و دانشگاه متفاوته.شما در حوزه قرار نیست کار اجرایی و یا عملی یاد بگیرین......امکانات مورد نیاز هم متفاوته........قیاس غلطیه به نظرم!
دانشگاه نام برده رو حتما قبول دارین از لحاظ سطح علمی خیلی هم بالا نیستند......نمیخوام بگم چون مختلط نیستن اینجورین نه....میخوام بگم مطمئنا توزیع امکانات در اونا (به لحاظ هیئت علمی و به لحاظ علاقمندی داوطلبین برای ورود) کمتره........

بحث شهر هایی که فقط یک دانشگاه دارند رو نباید مطرح بکنید
مثالهایی ناب است
الان فکر نکنم شهری باشه که توش دانشگاه نباشه
در ضمن مگه قدیم چه می کردند
خوب از یه شهر می رفتند یه شهر دیگه
منی که دارم با شما صحبت می کنم 2400 کیلومتر اونم 4 سال اونورتر درس خوندم
دختر هم بودند که 2400 کیلومتر اومدند و درس خوندند
در مورد حوزه هم ربطی نداره صحبتتون
درس درسه
چه عملی چه تئوری
در ضمن کی گفته حوزه درسش مربوط به شغل نمی شه
فقط دروس انسانیه
در ضمن مدعیان اختلاط بیشتر اصرار داشتند و دارند که در علوم انسانی اختلاط باشه
عجیبه نه
در مورد امکانات تا حدودی با شما موافقم درسته امکانات کم است ولی می شه کارایی کرد
که از بحث خارجه

تا چه جایی ممکنه..........ما باید به جای چاک کردن صورت مسئله مسئله رو حل کنیم...وگرنه اون اتفاقی که میترسیم تو دانشگاه بیفته در محل کار میفته و.......مگر این که طرح زوج و فرد رو برای خانومها وآقایون هم اجرا کنیم! :D
نیاز نیست که خانم ها و آقایون زوج و فرد بشوند
بنده صورت مسئله رو پاک نکردم
همونطور که عرض کردم قبول دارم که شعور (به زبان شما و ایمان به زبان ما) رو باید تقویت کرد وگرنه به قول یه بزرگی اگر طرف رو تو صندوق هم بندازی کرم خودشو می ریزه(با عرض معذرت)

دوباره که شما حرف خودتونو زدین که.......اولا من گفتم حرفی که میزنم مطلق نیست( که استاد خانم شما شامل اقلیت میشن...اصلا استاد آقا نیست که شما میرین سرکلاس استاد خانوم.:surprised::smile:)....ثانیا من گفتم تو بعضی از علوم استعداد نسبی آقایون بیشتره تو بعضی دیگه استاد خانومها....مشکلی دارین در این زمینه با خدا مطرح کنید!

من مشکلی ندارم
با فرض قبول هم دلیل نمی شه
مگه نمی شه از استاد آقا استفاده کرد
و باز این خود جای بحث دارد و البته صدمه ای به این بحث نمی زند
عرض من این است که چرا بجای تلاش که مسئله است بیاییم صورت مسئله رو پاک کنیم و بگیم که می تونیم با اختلاط از دوستان دختر و یا پسر در دروس علمی استفاده کرد
البته من منکر همکاری نمی شم
ولی جامعیت دادن درست نیست

ما مجبور به اختلاطیم چون جامعه برابر انسانی اینو در کنار خودش داره.....شما میگین دانشگاه مختلط نباشه چرا نباشه؟چون ممکنه باعث مشکلات اخلاقی بشه........این مشکل اخلاقی رو میشه تو خیابون و یا تو محیط کار و یا حتی تو جمع های خانوادگی هم دنبال کرد و اتفاقا به نتایج فاجعه بار تر از دانشگاه هم برسیم........غیر از اینه؟
مگر این که هدف ما از تفکیک چیز دیگه ای باشه که بحثش جداست!
اما در صورت عدم تفکیک حداقل میتونیم این ادعا رو داشته باشیم که امکانات و شرایط برابر برای هر دو جنس فراهمه و هر کس به تناسب استعداد خودش و نه به صرف جنسیتش میتونه پیشرفت کنه......میتونیم این ادعا رو داشته باشیم که محیط تعامل و همکاری رو تو داخل دانشگاهامون هم ایجاد کردیم........
اصلا اگه قرار به جداسازی مورد نظر شما باشه پس تکلیف این ازدواجهای افتخار آمیز دانشجویی چی میشه؟؟!!! :surprised::surprised::surprised::smile:
اولا که عرض کردم وقتی ایمان بالا رود طرف رو تو بار هم بندازی جواب نمی ده:que::que:
این از این
در مورد امکانات هم عرض کردم که قبول دارم که امکانات ضعیفه
اما ما داریم در مورد درستی و یا نادرستی این کار سخن می گوییم
مطمئنا در چند سال آینده از نظر امکانات هم کاستی ها کاسته می شود
می بینید که چند سال پیش کنکور از هر 3 نفر یک نفر قبول می شدند
الان تقریبا همه می رن دانشگاه
عرض بنده اینه که چه لزومی دارد که برای درس که هدف اصلی از دانشگاه رفتن است محیط اختلاط باشد
شما فرمودید چرا نباشه
من هم عرض کردم اولا که لزومی نیست
ثانیا که با اختلاط تمرکز هم دختر و هم پسر با توجه به شرایط و ویژگی هایی که دو طر ف دارند از بین نرود حداقل کم می شود و شاید خیلی ها اکثر تمرکز را روی چیز دیگری بگزارند
این یک مسئله ی فطری است و نباید به آن خرده گرفت
خیلی وقت ها وقتی پسری با دختری صحبت می کند و فکر و ذهنش مشغول آن می شود به او خرده می گیرند و البته بالعکس
در صورتی که فطرت انسان جز این نیست
البته که باید هم جلو گیری شود و بعبارتی کنترل شود و هم در راستای خودش قرار بگیرد

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بسیار دور از هم قد کشیده‌ایم . هر یک بر فراز صخره‌ای بلند و دره‌ای عمیق؛ میانمان که با هیچ خاکستری پر نخواهد شد.
جدایمان کردند؛ از روز اول مهر. با پوشش‌های متفاوت.

مانتو و مقنعه و چادر تیره بر من پوشاندند و تو را با لباس فرم و کله‌ای تراشیده به ساختمانی دیگر فرستادند. من را به مدرسه‌ی دخترانه و تو را پسرانه .

دانشگاه هم که رفتیم جدایمان کردند. با ردیف‌های دور از هم . نیمکت‌های خانم‌ها و آقایان. با درها و راهروها و ورودی‌ها و خروجی‌های خواهران و برادران .

جدایمان کردند و ما بسیار دور از هم قد کشیدیم . در اتوبوس با میله‌ها و در حرم و امامزاده با نرده‌ها و در دریا و ساحل با پارچه‌های برزنتی...

آنقدر دور و غریب از هم بزرگ شدیم تا تو شدی راز درک ناشدنی‌ای برای من؛ و من شدم عقده‌ی جنسی سرکوب شده‌ای برای تو.

تا هر جا که دیگر نتوانستند جدایمان کنند، در تاکسی و خیابان، از زور ناداني و بیماری و عقده‌های جنسی، من در پي يك نگاه و توجه و متلك از تو باشم ... و تو خود را به من بمالی و برهنگی ساق پایم حالی به حالی‌ات کند و نگاه حریص‌ات مانتو ام را بدرد .

جدا و بسیار دور از هم قد کشیدیم انقدر که تا پایین تنه هایمان معذب مان کرد خیال کردیم عاشق شده‌ایم و چون عاشق هستیم باید ازدواج کنیم و بعد هم با هزاران عقده‌ی بیدار و خفته به زیر یک سقف رفتیم .

بسیار دور از هم قد کشیدیم. انقدر که دیگر نگاه‌مان نیز یکدیگر را خوب و درست ندید و نگاه‌های انسانی جای خود را به نگاه جنسیتی دادند درهمه جا. در محل کار، در محافل فرهنگی و علمی و حتی جلسات سیاسی .

و من باید تقاص همه‌ی این فاصله ها را بپردازم . تقاص دوری از تو و بر صخره‌ای دیگر قدکشیدن را . تقاص تو را ندیدن و نشناختن را .

باید که تنم بلرزد وقتی هوا تاریک می‌شود و من تنها در خیابانم؛ وقتی دنبال کار می‌گردم؛ وقتی تاکسی سوار می شوم .

اینجا یک مستراح عمومی است به وسعت یک کشور.

بهتان بر نخورد...
آخر سالیان است که در همه جای دنیا، فقط مستراح‌ها را زنانه و مردانه کرده‌اند

اينو تو همين باشگاه يافتم...............

آخرین ویرایش:

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای مهندس احساس نمیکنید زیادی تعصب به خرج میدید؟

این همه آدم سر کار
تک و توک پیدا میشن کسایی که حدود رو رعایت نمیکنن
تفکیک باعث میشه به شعور خیلی ها توهین بشه

اگر در فکر بنده اشتباهی است قبول می کنم که تعصب دارم
اما اگر راه درست رو نشون می دم حتی اگر هم قابل دسترسی نباشه تعصب نیست
مانند این که بگویید عدالت علی که جز او کسی نتوانست و فقط یک نفر دیگر می تواند رو در موردش بحث کنیم
.
.
ما هم از خدامونه که تک و توک پیدا بشن که حدود رو رعایت نکنند
به شعور کی توهین می شه
برای چی توهین می شه
محیط دانشگاه یک محیطی است برای کسب علم
جز این است
کسب علم مگر نمی شود که بدون اختلاط باشد
مگر در حوزه کسب علم اتفاق نمی افتد
در دانشگاه الزهرا مگر بهشون توهین می شود
در دانشگاه امام حسین مگر توهین می شود
راستی چطور باید به یک شخص فهموند که داره اشتباه می کنه حتی اگر به قول شما بهش توهین بشه

بالا