گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
رشته‌ی تحصیلی اساسش علاقه است. والسلام.
این مطلب اگه جا بیفته درک صحیحی به وجود میاد و هم باعث آسایش روانی میشه و هم باعث انتخاب های صحیح.

راستی . چه عجب دیدیمت !
اگه یکم تو فیس کتاب هم فعالیت کنی. مارک زوکربرگ ناراحت نمیشه ها !!!
آره یه مدت وقت نمیکردم بیام اینجا، آنلاین بودنم هم به توی شرکت چک کردن ایمیل خلاصه میشد، با توجه به شروع سال تحصیلی سعی میکنم حضورمو بیشتر کنم!! :D

فیســبوک هم زیاد خوشم نمیاد، اگه وقت و فیـــلترشکن داشته باشم ترجیح میدم به گوگل پلاس سر بزنم تا فیسبوک.

hooman_hooman

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید میتونید منا راهنمایی کنید.
میخام در مورد نصب و راه اندازی و کلا چگونگی کارکرد انتن پسیو بدونم کسی مفاله ای داره بهم بده / و در مورد روتر سیسکو 7500 اگه پی دی اف دارید واسم بدید ممنون میشم

Drago

کاربر ممتاز
مقاله های منم چاپ بشه.
بابا تواضع! بابا افتاده حال! بابا مقاله نویس!

====
به نظر میاد یه بحث مفید و سازنده اینجا جریان نداره...
حالا که سال تحصیلی شروع شده از قرار مدارهاتون با خودتون (یا شاید با دوستاتون) بگید. آیا این ترم تصمیم خاصی گرفتید؟ مثلا چه میدونم مطالعه خارج از درس داشته باشید یا هرچیز دیگه ای.
الزامی نداره که واقعا از قبل همچین تصمیمی رو گرفتید یا الان با خوندن این مطلب به ذهنتون رسیده، نظرتون رو بگید.
اینکه واسه این ترم باشه یا واسه کل دوره تحصیلی فعلی یا حتی اصلا در مورد درس باشه یا خیر هم چندان مهم نیست، جدیدا هیچ تصمیمی برای آینده گرفتید؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا تواضع! بابا افتاده حال! بابا مقاله نویس!

====
به نظر میاد یه بحث مفید و سازنده اینجا جریان نداره...
حالا که سال تحصیلی شروع شده از قرار مدارهاتون با خودتون (یا شاید با دوستاتون) بگید. آیا این ترم تصمیم خاصی گرفتید؟ مثلا چه میدونم مطالعه خارج از درس داشته باشید یا هرچیز دیگه ای.
الزامی نداره که واقعا از قبل همچین تصمیمی رو گرفتید یا الان با خوندن این مطلب به ذهنتون رسیده، نظرتون رو بگید.
اینکه واسه این ترم باشه یا واسه کل دوره تحصیلی فعلی یا حتی اصلا در مورد درس باشه یا خیر هم چندان مهم نیست، جدیدا هیچ تصمیمی برای آینده گرفتید؟

جدیدا حس میکنم دارم به زمان کنکورم برمیگردم!
خب تصمیمات این ترم من: تو تابستون تا حدودی خودم سی شارپ خوندم ولی پیوسته منسجم نبود.. برای همین امروز رفتم آموزشگاه برای سی شارپ ، مدرک فنی حرفه ای میدن! نمیدونم چقد میتونه موثر باشه ولی نمیخوام کم بذارم تو خوندنش...
از اونجا که مشکل با زبان داشتم و من خودم آدمی نیستم که بتونم منسجم و با پشتکار یه کاری رو دنبال کنم.. امروز کلاس زبان هم ثبت نام کردم! چون من تا تو جو درسیش قرار نگیرم خودم زبان نمیخونم!
از برنامه ام اینه که آخر هفته ها رو بذارم برای کنکور و کتابای ترم های پیش رو بخونم و جمع بندی کنم!
امسال احتمالا کنکور آزمایشی بدم!
اینا فعلا برنامه ی من اند!
امیدوارم همگی موفق باشید...
==========
جناب دراگو ارشد محیطش چطوره؟ جو رقابتی بالاست؟

NAZIY0

عضو جدید
خوب چون گفتي موضوع درسي هم نباشه اشكال نداره دارم ميگم ها!البته تصميم جديدي نيست ولي خوب اتفاقي كه باعث شده تصميمي كه در مورد اينده داشتم و به شدت مصصم بودم براش رو به شك بندازه.ميدونم زياد به بحثي كه گفتين مربوط نيست ولي خوب ميگم.
تابستوني مامانم منو كلاس نقاشي رو پارچه گذاشت.تو كل دوران راهنمايي مامانم تمام نقاشيامو ميكشيد.1بارم منو كلاس نقاشي گذاشت تو اونم ناموفق بودم.كلا فكر ميكردم استعدادي تو كاراي هنري ندارم.البته ناگفته نماند مامانم خودش نقاشه و به شدت تو كاراي هنري هستش.فكر ميكردم اين كلاسي كه ميرم هم بدون هيچ موفقيتي تموم ميشه ولي جاي عجيبش اين بود كه به شدت پيشرفت كردم تو نقاشي.به جاي رسيد كه ترم 2 يك اسب رو مخمل كشيدم.الان نميتونم تصميم بگيرم.قبلا تصميم واسه اينده اين بود كه مثل بابام به حد عالي تو شبكه و كامپيوتر برسم ولي الان هم دوست دارم به جاي بابام برسم هم به جاي مامانم برسم و يك هنرمند بشم.به شدت هم تو جفت كارا علاقه دارم.ميترسم واسه جفتشون انرژي بزارم و پيش برم ولي خوب به يك جاي برسم كه خسته شم و ببينم تو هيچ كدوم به اون جاي كه ميخوام برسم نرسيدم.نظر شما ها حالا چيه؟فكر ميكنيد جفتشونو ميشه به جاي كه ميخوام برسم پيش برد؟

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
مرسی دوستان /// پس چرا کمکم نمیکنید بخدا جای دوری نمیره هااااااا

عزیزم مقالتو باید توی دیتابیس هایی نظیر IEEE،Elsevier،Springer و ... سرچ کنی و اگه اکانت نداشتی اینجا من خودم برات دانلود میکنم.اونجا هس که مقالات معتبر پیدا میکنی.
من داکیومنت سیسکوهامو نگاه کردم نداشتم بهترین منبع خود سایت سیسکو هس.
من خودم سیسکو کار بودم.

Drago

کاربر ممتاز
رفتم آموزشگاه برای سی شارپ
کلاس زبان هم ثبت نام کردم
آخر هفته ها رو بذارم برای کنکور و کتابای ترم های پیش رو بخونم و جمع بندی کنم
==========
جناب دراگو ارشد محیطش چطوره؟ جو رقابتی بالاست؟
خوبه! هم اینکه حداقل یک زبان برنامه نویسی رو مسلط باشید خیلی خوبه و هم اینکه حتما حتما به فکر زبان انگلیسی باشید.
آمادگی کنکور هم که عالیه.
موفق باشید.
======
محیط که رقابتی هست، اما الزاما این رقابت باعث نمیشه همه حواسشون باشه ببینن بقیه چیکار میکنن، بیشتر اینجوریه که هرکسی سعی میکنه واسه خودش یه کاری بکنه حتما.
از نظر تحصیل و نمره هم که خب بله رقابت هست.

نظر شما ها حالا چيه؟فكر ميكنيد جفتشونو ميشه به جاي كه ميخوام برسم پيش برد؟
بستگی به خودت داره.
یه نفر میتونه همزمان چندتا کار متفاوت رو انجام بده و یکی نمیتونه. داریم بسیاری افراد رو که هم توی یه مبحث فنی مهارت زیادی دارن و هم توی یه هنر دستی دارن. اما مشخصا شما باید اهدافتون رو واضح کنید : کدوم موضوع برای شما «حرفه و شغل» خواهد بود، از کدومش میخواید پول در بیارید، و کدوم مسئله‌ی علاقه صرف است (مسلما باید به اون مبحث حرفه هم علاقه داشته باشید اما مورد دوم صرفا علاقه است، هیچ چیز دیگه ای نیست).
اگه میتونی برنامه ریزی کنی، اگه میتونی همزمان هردو رو دنبال کنی، به نظرم چرا ادامه ندی؟ برو! اما هروقت دیدی دارن با هم تداخل پیدا میکنن باید انتخاب کنی و این انتخاب هم از اون چیزهایی که آینده تو رو مشخص میکنه، باید طوری انتخاب کنی که مثلا ۱۰ سال بعدش از انتخابت راضی باشی.

لطفا به من تشکر بزنین رتبه ام بره بالا تازه واردم تحویلم نمیگیرن سوالامو جواب نمیدن
به تشکر نیست، شما اگه سوالت رو به شکل مناسب، در جای مناسب و با جزئیات مناسب بپرسی جواب می‌گیری.]

اینو بخون، و اگر حوصله خوندن همچین مطلبی رو نداری انتظار نداشته باش بقیه حوصله جواب دادن به تو رو داشته باشن!

آخرین ویرایش:

NAZIY0

عضو جدید
بستگی به خودت داره.
یه نفر میتونه همزمان چندتا کار متفاوت رو انجام بده و یکی نمیتونه. داریم بسیاری افراد رو که هم توی یه مبحث فنی مهارت زیادی دارن و هم توی یه هنر دستی دارن. اما مشخصا شما باید اهدافتون رو واضح کنید : کدوم موضوع برای شما «حرفه و شغل» خواهد بود، از کدومش میخواید پول در بیارید، و کدوم مسئله‌ی علاقه صرف است (مسلما باید به اون مبحث حرفه هم علاقه داشته باشید اما مورد دوم صرفا علاقه است، هیچ چیز دیگه ای نیست).
اگه میتونی برنامه ریزی کنی، اگه میتونی همزمان هردو رو دنبال کنی، به نظرم چرا ادامه ندی؟ برو! اما هروقت دیدی دارن با هم تداخل پیدا میکنن باید انتخاب کنی و این انتخاب هم از اون چیزهایی که آینده تو رو مشخص میکنه، باید طوری انتخاب کنی که مثلا ۱۰ سال بعدش از انتخابت راضی باشی.
خوب جفتشون ميتونه يك شغل درامد زا باشه.از جفتشون ميشه پول خوبي ذراورد.من همين الانم طراحي رو پارچه ميكنم و واسه هر كار متوسطم 80ت ميگيرم هم تو دانشگاه زبان تخصصي تدريس ميدم از اين ترم.هر دفعه هم يكيشو ميذارم كنار مامان باباه مياد جلو چشمم بعد با خودم ميگم من كه ميتونم اين كارو انجام بدم پس چرا بزارمش كنار.با هر كسم صحبت ميكنم به غير از بابام همه ميگن به قول خودشون هنر نونش از مهندسي بيشتر مخصوصا واسه خانوما ولي از مهندسي هم ميشه به قول اونا نون دراورد فقط ميزان وقتي كه بايد بزاري تا به حد خوب برسي از هنر بيشتره. يك مشكل ديگم هم اينه كه از درس خوندن نميتونم دست بكشم.درس خوندنو خيلي دوست دارم.وقتي يك مشكلي ذهنمو درگير ميكنه و هيج جوره نميتونم بهش فكر نكنم يا سازم به دادم ميرسه يا كتابام.هم درس خوندن هم كاراي هنري بهم ارامش ميده.گيجه گيجم:confused:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خب بالاخره ما هم راهی دانشگاه و شهر آقا امام رضا میشیم امشب..تابستونی خوبی بود هرچند همش به کار روی تز گذشت و پروژه هایی که از ترم دوم داشتم.
همگی موفق باشین.

hooman_hooman

عضو جدید
عزیزم مقالتو باید توی دیتابیس هایی نظیر IEEE،Elsevier،Springer و ... سرچ کنی و اگه اکانت نداشتی اینجا من خودم برات دانلود میکنم.اونجا هس که مقالات معتبر پیدا میکنی.
من داکیومنت سیسکوهامو نگاه کردم نداشتم بهترین منبع خود سایت سیسکو هس.
من خودم سیسکو کار بودم.
مرسی دوست من اره تو سایت سیسکو گرفتم کتاب هاشا ولی چون وقتم کم بود حوصله زبان اصلی خوندن را نداشتم
ولی اخرش مجبور شدم بخونم
مرسی بازم

Drago

کاربر ممتاز
چرا گیج؟
به نظرم همین راهی که داری میری فعلا بد نیست. هر فرصتی که داری از استفاده کن، هنوز امکانات و فرصت هات با هم تداخل پیدا نکرده!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-هر دفعه هم يكيشو ميذارم كنار مامان باباه مياد جلو چشمم

2- با هر كسم صحبت ميكنم به غير از بابام همه ميگن به قول خودشون هنر نونش از مهندسي بيشتر مخصوصا واسه خانوما

به نظرم همین راهی که داری میری فعلا بد نیست.

البته فکر نکنم به من مربوط باشه . ( امیدوارم مطرح کردن این مسائل برای NAZIY0 سو تفاهم ایجاد نکنه و کاربرهای دیگه هم فکر نکنن هدفم اشکال پیدا کردن و یافتن نقص ها در مورد صحبت هاشون هست. اصلا چنین قصدی ندارم و هدفم کمک کردن هست )
ولی به نظر من 2 تا مشکل برای ایشون وجود داره که شماره زدم : (در اخر راه حل هایی هم ارائه دادم )

1- اول اینکه کار مامان و بابا به عنوان الگوها شدن . و دیگه علاقه شخصی مطرح نیست. هیچ انتخاب دیگه ای هم به جز راه مامان و بابا انگار وجود نداره.
البته این مورد , یکی از دلیل هاش وابستگی فرزند به پدر و مادر هست که الزاما بد نیست.
ولی میخوام بگم که علاقه شخصی مهمتر از راهی هست که قبلا پدر و مادر رفتن . (حالا امکان داره پدر و مادر بزرگترین ادم های روی زمین هم بوده باشن. ولی این دلیلی نمیشه بخوایم دقیقا راه همون ها رو ادامه بدیم - حتی اگه باعث بشه ما مثل اون ها ادم های بزرگی نشیم. )
ما انسان دیگه ای هستیم. میتونیم به اون چیزی که بیشترین علاقه رو بهش داریم بپردازیم.

2- حرف دیگران برامون سند میشه و مثلا برای بدست اوردن پول بیشتر بخوایم از علایقمون دست بکشیم. علاقه ای که به هر حال انسان رو به پول مورد نظر میرسونه .
ضمن اینکه این علاقه راه رو هم برامون هموارتر میکنه و این راه به هر حال با لذت و اشتیاق خواهد گذشت.

از نظر من اگه شما این 2 مورد رو دوست دارید. پس حتما به هر2تاش بپردازید . از هیچ چیز دیگه ای هم نترسید. به هیچ چیز و به هیچ کس دیگه ای هم فکر نکنید.

اصلا مهم نیست که دیگران چی میگن. اصلا مهم نیست که دیگران قبلا چیکار کردن . مهم این هست که این کار شما رو راضی میکنه. از انجام دادن این کارها لذت میبرید. این کارها شما رو ارضا میکنه . همین کفایت میکنه .

پس به بهترین شکل ممکن هر2تاش رو انجام بدید.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
امروز رفته بودم نمایشگاه تلکام. بد نبود ولی چند نکته جالب رو دیدم.
شرکت های زیادی بودند که محصولشون مخصوصا محصولات نرم افزاریشون هیچ ارزشی نداشت، ارزش و قیمتش بسیار بالاتر از خدمتش بود ولی داشتن از همین هیچی ها پول در میاورند فقط به این دلیل که سطح آگاهی افراد پایین هست.
تو غرفه ایرانسل دیدم که نوشته راه کارهای B2B، یکم گوش دادم به حرفای کارشناسش با بقیه مشتریانی که هیچی نمیدونستن و از جواب های مسخره کارشناس غرفه واقعاً ناراحت شدم. رفتم جلو و با حالت بسیار ساده پرسیدم اقا منظور از راه کارهای B2B چیه؟ شما چی کار میکنین؟ گفت کاری میکنیم که اعضای شرکت ها و سازمان ها با هم بهتر ارتباط برقرار کنند. گفتم چه جوری؟ گفت مثلاً شماره و خط اختصاصی به اعضای یک سازمان می دیم که مثلاً هر کدوم از اعضای سازمان یک شماره داخلی دو سه رقمی به عنوان شماره موبایل داشته باشند و اعضای سازمان با این شماره ها با هم تماس بگیرن.!!!!!!!! یا مثلاً به شرکت ها کمک می کنیم تا با خدمات ارزش افزوده و... با مشتریاشون ارتباط برقرار کنند.
من دیدم طرف اصلاً نمیدونه B2B چیه!!!!!!!!!!!!!!
به خودشم گفتم جسارتاً این که شما گفتین Solution B2B نیست. شما اصلاً حرفی از ارتباط 2 تا سازمان با هم حرف نزدید و... طرف دید نه انگار من یکم میدونم چه خبره، گفت ببینید اینجا لازمه یکم تخصصی بحث کنیم و یکم چرت و پرت گفت که اصلاً باز ربطی به B2B نداشت و تو حرفاش اشتباه زیاد بود.

یا دیدم یه نرم افزاری هست، محاسبه دقیق هزینه فرایند ها و فعالیت ها. رفتم پرسیدم چیه. گفت تک تک محصولاتی که مصرف می کنی و قیمت واحدشون رو به این نرم افزار می دی و این نرم افزار هزینه کامل انجام فرایند رو حساب می کنه. مثال زد، گفت تو آتش نشانی می خوایم ببینیم هزینه هر امداد چقدر، برنامه میاد براساس، میزان سوخت، اب و کف مصرفی و همچنین خسارت وارده به لباس اتش نشان ها و قمیت واحد برای هر کدوم کل هزینه یک امداد رو در میاره.
خندم گرفت، گفتم اگه فعالیت ها قابل اندازه گیری باشند که جمع کردن هزینه تک تک اونا کار راحتیه و نرم افزار فقط کارش ضرب و جمع هست. مثلاً میگی مخزن ما 400 لیتر کف داشت، الان 100 لیتر داره، 20 لیتر گازوئیل مصرف کردیم تا برسیم به محل و... و به جایی اینکه بشینی به نرم افزار بگی 300 لیتر کف استفاده کردیم، 20 لیتر گازوئیل، خودت راحت هزینه رو با یه ضرب کردن به قیمت واحد و جمع کل در میاری، پس نرم افزار شما کار خاصی نمیکنه. از طرفی گفتین خسارت وارده به لباس. مگه چنین چیزایی قابل اندازه گیری هست؟؟؟؟ گفت نه این خسارت رو هم یک خبره به نرم افزار اعلام می کنه!!!! واقعاً موندم چی بهش بگم. یه خبره میگه به لباس هر فردی 20 هزار تومن خسارت وارد شده و این رو وارد نرم افزار میکنه، پس این نرم افزار به چه دردی می خوره!؟!؟!؟!؟!؟
نرم افزار با سی شارپ و اس کیوال سرور طراحی شده بود و محیطش ساده بود و هیچی نداشت. قمیت نرم افزار برای شرکت های کوچک 3.5 میلیون و برای متوسط و بزرگ بالا 7 میلیون بود!!!!! جالب این بود که تا حالا به کلی شرکت خصوصی و دولتی مثل اتش نشانی، صنایع لبنی پگاه، سازمان پارک ها و فضای سبز تهران و ... این رو فروخته بودند.

تا دلتون بخواد چنین چیزای کشکی زیاد بود که فقط حرص ادم رو در میاورد.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی
مثل همیشه پست های دوستان خیلی خیلی جالب و قابل تامل بود و شخصا خیلی از خوندنشون لذت بردم .از دوستان عزیز متشکرم
(حالا آقا امیر میگه یک مدت نبودی انگار قوانین یادت رفته اگه می خوای تشکر کنی زیر پست دکمه هست ؛ نه یادم نرفته .پست برام زیاد جالب بود به نظرم اون تشکر کافی نبود برای همین این پست رو هم زدم ):smile:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

من توی به اهداف رسیدن در مدت کوتاه اوردوز کردم :(. عوارضشم خوشی زیر دل زدن و افسردگی شدیده. :cry:

-----
Sent from my iPod Touch 4G using Tapatalk

NAZIY0

عضو جدید
خب بالاخره ما هم راهی دانشگاه و شهر آقا امام رضا میشیم امشب..تابستونی خوبی بود هرچند همش به کار روی تز گذشت و پروژه هایی که از ترم دوم داشتم.
همگی موفق باشین.
حالا ميشه فهميد چرا امار كلاساي تشكيل شده دانشگاه پسرا 20 درصد هستش وامار كلاساي تشكيل شده دخترا 89 درصد در 2هفته اول ترم!:biggrin:
راستي باسازي كردن خوب شده؟
چرا گیج؟
به نظرم همین راهی که داری میری فعلا بد نیست. هر فرصتی که داری از استفاده کن، هنوز امکانات و فرصت هات با هم تداخل پیدا نکرده!
خوب راستشو بخواين يكم اين فعاليت زياد واسم سخته.به قول خودم قبلا لنگامو دراز ميكردمو فقط درس ميخوندم و 10 ساعت ميخوابيدم.وقت تلف شدم زياد بود ولي الان هر يك ثانيم هم ارزش داره.با اين كه اين 2تا كار هم استرس انگيزه هم واسم هيجان اوره ولي چون اولشم كارام بهم ريختس يك خورده.واسه همين هم يكم خسته شدم.شايد چون اولشه واسم سخته.
danialfx;‌‌ گفت:
1-اول اینکه کار مامان و بابا به عنوان الگوها شدن . و دیگه علاقه شخصی مطرح نیست. هیچ انتخاب دیگه ای هم به جز راه مامان و بابا انگار وجود نداره.

2-مهم این هست که این کار شما رو راضی میکنه. از انجام دادن این کارها لذت میبرید. این کارها شما رو ارضا میکنه . همین کفایت میکنه .
1-اتفاقا نظر شخصي خودم هستش.من خودم كامپيوتر خيلي دوست داشتم از بچگي.فكر كنم منظورمو درست بيان نكردم.وقتي بابام داره با كامپيوتر كار ميكنه يا با دستگاه هاي سيسكو چون دوست دارم به قول خودمون دلم پر پر ميزنه كه چرا هنر رو انتخاب كردم و به سمت كامپيوتر نرفتم و وقتي مامانم داره كار هنر ي ميكنه چون اونم زياد دوست دارم حالم گرفته ميشه كه چرا اون راهو انتخاب نكردم واسه همين انتخاب يك كدوم از اينا برام سخته چون همش جلو چشمم و حسرت اون يكي ديگه رو ميخورم.
2-از جفتشون به شدت لذت ميبرم.هم وقتي دارم كامپيوتر رو دارم كندوكاو ميكنم هم وقتي دارم يك كار هنري انجام ميدم.پس فكر كنم بايد جفتشونو با هم پيش ببرم.
ممنون از اين كه نظرتونو گفتين.اصلا هم ناراحت نشدم.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
بچه های گل قول میدم بتون داغون تر از من تو جمع نیست :( ;)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
عمراااااااااااااا بشناسین منووووووو ..

شناختین یا معرفی کنم خودم رو ؟!! :D

چقدر بزرگ شدین شماها :d

دلم برا همتون تنگ شده بود

من خوبم .. شماها خوبین ؟!! (اسما زیاده .. یه وقت فکر نکنین پیر شدم و فراموش کارهاااا:D )

دیگه ببخشید بی معرفتیم :redface:
مشکلات زندگی و ...

اومدم یه سر بزنم و سلامی عرض کنم و بگم خیلی دلم برا همگی تنگ شده
انشاالله هر کجا هستین لبتون خندون و دلتون پر امید باشه :gol::gol:

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
من توی به اهداف رسیدن در مدت کوتاه اوردوز کردم :(. عوارضشم خوشی زیر دل زدن و افسردگی شدیده. :cry:
Sent from my iPod Touch 4G using Tapatalk

اول این رو بدون اگر حسی الان به چیزی داری نمیشه گفت در تمام زمانها همین حس رو به اون چیز خواهی داشت
گاهی سرد میشی .. گاهی گرم میشی و ...

وقتایی که برای رسیدن به هدفت سرد میشی لازم نیست دیگه اون هدف رو خط بزنی .. یه مدت بیخیالش بشو بکار دیگه بپرداز و مطمئنم بعد از مدتی کوتاه و گذروندن بعضی شرایط به حالت اولیه برمیگردی

بهترین کار هم تعادل برقرار کردن بین زندگی عادی و اون علایق و اهداف هست

یه چیز جالب
یادمه توی محیط های اجتماعی مطلبی خونده بودم بگم برات شاید جالب باشه : (البته شاید یکم بدتعریفش کنم ولی چنین مضمونی داشت)
"طرف میگفت : امروز بین کار با اینترنت مدتی کوتاه سر به خانواده ام زدم .. بنظرم آدمای جالبی می اومدن " :D

1-اتفاقا نظر شخصي خودم هستش.من خودم كامپيوتر خيلي دوست داشتم از بچگي.فكر كنم منظورمو درست بيان نكردم.وقتي بابام داره با كامپيوتر كار ميكنه يا با دستگاه هاي سيسكو چون دوست دارم به قول خودمون دلم پر پر ميزنه كه چرا هنر رو انتخاب كردم و به سمت كامپيوتر نرفتم و وقتي مامانم داره كار هنر ي ميكنه چون اونم زياد دوست دارم حالم گرفته ميشه كه چرا اون راهو انتخاب نكردم واسه همين انتخاب يك كدوم از اينا برام سخته چون همش جلو چشمم و حسرت اون يكي ديگه رو ميخورم.
2-از جفتشون به شدت لذت ميبرم.هم وقتي دارم كامپيوتر رو دارم كندوكاو ميكنم هم وقتي دارم يك كار هنري انجام ميدم.پس فكر كنم بايد جفتشونو با هم پيش ببرم.
ممنون از اين كه نظرتونو گفتين.اصلا هم ناراحت نشدم.

چند صفحه ایی پستها رو خوندم من هم نظرم رو بگم :D

یادمه زمانایی که با استیو (آره همون استیو جابز معروف:D) هم دوره بودیم اون علاقه زیادی به مقوله هنر داشت
اون زمان که استیو انصراف داد از دانشگاه فقط یک کلاس رو می اومد دانشگاه و اون هم کلاس خوشنویسی بود
جالبه بدونی معروفیت محصولات اپل هم خیلی مدیون همین کلاسهایی بود که استیو فقط برا دل خودش میرفت شد (از بحث گرافیک و فونتهای زیبا گرفته تا ...)

(البته با پوزش از آقای جابز عزیز و دوست داشتنی :redface:)

خب من یه پیشنهاد میکنم به شما
چرا میخوای یکیش رو فقط انتخاب کنید ؟!!
بیا یکم خلاق باش
چطور؟!!
خب لازم نیست حتما کارهای هنریتون رو روی پارچه و تابلو پیاده کنید یا اینکه شبکه های کامپیوتری رو خشک و بی روح قلمداد کنید
بیایید یکم فکر کنید ببنید راهی هست این دو رو با هم ترکیب کنید
مقوله هنر توی شبکه های کامپیوتری !! بنظر جالب میادها !!
شاید از دید هنریتون تونستین مثلا مسیریابی های جدید یا ساختار شبکه جدید بسازید

جالبه بدونید مثلا در شرکت سیسکو آخرین مدرکی که به شما میدن معماری شبکه های کامپیوتری هست یعنی بالاترین سطح میشه طراحی کردن شبکه ها

نتیجه :
استعداد دارید + علاقه دارید و فقط خلاقیت کم دارید که اون هم اصافه کنید حرفا برای گفتن زیاد خواهید داشت
انشاالله که موفق باشید :smile:

NAZIY0

عضو جدید
خب من یه پیشنهاد میکنم به شما
چرا میخوای یکیش رو فقط انتخاب کنید ؟!!
بیا یکم خلاق باش
چطور؟!!
خب لازم نیست حتما کارهای هنریتون رو روی پارچه و تابلو پیاده کنید یا اینکه شبکه های کامپیوتری رو خشک و بی روح قلمداد کنید
بیایید یکم فکر کنید ببنید راهی هست این دو رو با هم ترکیب کنید
مقوله هنر توی شبکه های کامپیوتری !! بنظر جالب میادها !!
شاید از دید هنریتون تونستین مثلا مسیریابی های جدید یا ساختار شبکه جدید بسازید

جالبه بدونید مثلا در شرکت سیسکو آخرین مدرکی که به شما میدن معماری شبکه های کامپیوتری هست یعنی بالاترین سطح میشه طراحی کردن شبکه ها

نتیجه :
استعداد دارید + علاقه دارید و فقط خلاقیت کم دارید که اون هم اصافه کنید حرفا برای گفتن زیاد خواهید داشت
انشاالله که موفق باشید :smile:
ايدتون جالب بود ممنون كه نظر دادين.ت. هنر كه خلاقيت دارم نميدونم تو كامپيونر هم همين قدر ميشه خلاق بود يا نه.هنوز اطلاعاتم در مورد كامپيوتر اونقدر نيست كه بتونم در اين جور چيزا ايده بدم.نميدونم شايد در اينده تونستم.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
اول این رو بدون اگر حسی الان به چیزی داری نمیشه گفت در تمام زمانها همین حس رو به اون چیز خواهی داشت
گاهی سرد میشی .. گاهی گرم میشی و ...

وقتایی که برای رسیدن به هدفت سرد میشی لازم نیست دیگه اون هدف رو خط بزنی .. یه مدت بیخیالش بشو بکار دیگه بپرداز و مطمئنم بعد از مدتی کوتاه و گذروندن بعضی شرایط به حالت اولیه برمیگردی

بهترین کار هم تعادل برقرار کردن بین زندگی عادی و اون علایق و اهداف هست

یه چیز جالب
یادمه توی محیط های اجتماعی مطلبی خونده بودم بگم برات شاید جالب باشه : (البته شاید یکم بدتعریفش کنم ولی چنین مضمونی داشت)
"طرف میگفت : امروز بین کار با اینترنت مدتی کوتاه سر به خانواده ام زدم .. بنظرم آدمای جالبی می اومدن "

داداش قبول کن همیشه هم نمیشه نسبت به همه چیز خوشبین بود. بخصوص مدرسه ای که توش هستم ، کلی تبلیغ الکی و پول و ... ! آخرش شاخ ترین رتبش ۲۴۰۰ بود اونم با سهمیه :| .
در صورتی که مدرسه بندرمون با این که معدلهای نهاییش از ۱۴-۱۵ بالا تر نمیرفت ، رتبه ۱۷ ریاضی و ۴۰۰ تجربی و چند تا اینجوری دیگه داشت. و مطمئن هستم سر کنکور ۹۳ مدرسه تهران شاخ ترین رتبش میشه ۱۰۰۰۰۰ ولی اون مدرسه تک رقمی میده ;) .

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
جالبه بدونی معروفیت محصولات اپل هم خیلی مدیون همین کلاسهایی بود که استیو فقط برا دل خودش میرفت شد (از بحث گرافیک و فونتهای زیبا گرفته تا ...)

نه استیو جابز کلاس نمیرفت. برای گذران زندگی خطاطی میکرد و فونت زیبای مک هم مدیون خطاط بودن این آدمه ;)

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
چرا همه در غیبت کبری به سر می برید!؟‌:(

computersoft

عضو جدید
سلام به همه ی شما دوستان عزیز و گرامی :gol:

دوستان توی این تاپیک می تونید در هر مورد که خواستین صحبت کنید.;)

همچنین اعضای جدید می تونن اینجا خودشون رو معرفی کنن.

* این تاپیک به پیشنهاد دوست گرامی Melody ایجاد شد.

امید وارم بچه های IT اینجا دور هم به ایجاد یک محیط صمیمی کمک کنن.

دوستان عزیز سعی کنید موضوعاتی رو که برای بحث انتخاب می کنید بیشتر مربوط به IT و Computer و به طور کل فضای الکترونیک باشه

سلام العلیکم ! :)
من تازه اومدم فعالیت کنم تو این قسمت و البته کارشناسیمو مهندسی کامپیوتر نرم افزار بودم که اون موقع اینجا نمیومدم و الان دانشجوی ارشد آی تی و شبکه های کامپیوتر ام که اینجام .
والا کجاش شبیه به همه ؟؟ خخخخخخخ
مثلا بگید یک سری تفاوت تجارت الکترونیکی رو با شبکه نمیدونن یک چیزی :)
من یک سری دوره های شبکه از جمله CCNA و Network+ و Windows 7 و MCITP رفتم . و همینا باعث شد که ارشد رو بیام فناوری اطلاعات :) یک جورایی عاشق این رشته ام .
در دانشگاه مون بجه ها خیلی بلدن اصلا من نمیدونم چیکار بکنم؟
اکثریت بزرگ هستن و تجربه کاری دارن ولی من صرفا تئوریک اطلاعاتی دارم
خلاصه برام دعا کنید ! منم برسم رد بقیه :)

computersoft

عضو جدید
اینجا چه خبره؟ یکی واس ما هم توضیح بده شرکت کنیم در بحث :)
راستی دوستان ایا به نظرتون من ارشد بگیرم تموم کنم بعدش بازم کلاسای سیسکو و MCITP رو برم؟ اخه واحد زیاد برداشتم استادامونم سخت گیرن . نمیدونم میتونم هم زمان بخونمشون یا نه؟
نظر بدید لدفن :)

بالا