گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزارید منم بگم اصن کار نیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسست بمیرن همه باز پسرا یه پتروشیمی چیزی بعد هفت خان رستم میرن ما همونم نداریم .من به این نتیجه رسیدم تا هفت نسل بعدمو نمی زارم مهندسی شیمی بخونن .باید یه رشته بری کارشم باشه.
پس بچه تو بفرست طلبگي هم كارش تضميتيه هم حقوقش حرف نداره :biggrin:

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزارید منم بگم اصن کار نیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسست بمیرن همه باز پسرا یه پتروشیمی چیزی بعد هفت خان رستم میرن ما همونم نداریم .من به این نتیجه رسیدم تا هفت نسل بعدمو نمی زارم مهندسی شیمی بخونن .باید یه رشته بری کارشم باشه.

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته كه مهندسين شيمي البته تا وقتي كه تجربه كاري نداشته باشن نميتونن خودشون برا خودشون كار كنن اما بايد بهت بگم كه تو ايران هم مهندسي شيمي يكي از پردرامد ترين رشته هاست فقط مشكل اينجاست تقريبا 5 ساله كه بازار كار افتضاح شده و بهمين دليل كار وبار درست حسابي پيدا نميشه و در ضمن اين موضوع فقط شامل مهندسي شيمي نميشه چون كاري وجود نداره، همه پروژه ها خوابيدن و اوضاع حسابي خرابه و تنها اين قضيه ميتونه يه برتري به رشته هاي فني ديگه بده كه ميتونم خودشون برا خودشون يه كاري دست و پا كنن كه همين قضيه خودش نياز به سرمايه داره و از عهده هر كسي بر نمياد
من مهندس شيمي هستم و الان دو ساله كه خودم برا خودم كار ميكنم البته كارم به مستقلي يه سوپر ماركت نيست :D

[FONT=&quot]سلام مهندس میشه بیشتر درباره کارتون توضیح بدید[/FONT]:surprised:

[FONT=&quot]دقیقا خیلیا این کارو میکنن[/FONT]
[FONT=&quot]خودم یه نفرو میشناسم دانشجوی مکانیک بود انصراف داد رفت حوزه[/FONT]

Chemical_Engineer

کاربر فعال
درسته كه مهندسين شيمي البته تا وقتي كه تجربه كاري نداشته باشن نميتونن خودشون برا خودشون كار كنن اما بايد بهت بگم كه تو ايران هم مهندسي شيمي يكي از پردرامد ترين رشته هاست فقط مشكل اينجاست تقريبا 5 ساله كه بازار كار افتضاح شده و بهمين دليل كار وبار درست حسابي پيدا نميشه و در ضمن اين موضوع فقط شامل مهندسي شيمي نميشه چون كاري وجود نداره، همه پروژه ها خوابيدن و اوضاع حسابي خرابه و تنها اين قضيه ميتونه يه برتري به رشته هاي فني ديگه بده كه ميتونم خودشون برا خودشون يه كاري دست و پا كنن كه همين قضيه خودش نياز به سرمايه داره و از عهده هر كسي بر نمياد
من مهندس شيمي هستم و الان دو ساله كه خودم برا خودم كار ميكنم البته كارم به مستقلي يه سوپر ماركت نيست :D
کار شخصی که در هر رشته ای امکان پذیره اون قضیش جداست.
در کل با توجه به تجارب پیشنهاد من سرجاشه و اگر امکانش را داشتید رشته را عوض کنید مگه اینکه خیال رفتن به اونور داشته باشید.
خودم اگر بر میگشتم به قدیما! بجای اینکه تهران مهندس شیمی بخونم میرفتم شهرستان و رشته دیگه ای میخونم. دیدم که میگم کسانی که حتی دانشگاه آزاد خوندن بخاطر همون نظام مهندسی و... اوضاشون خیلی بهتر از ماست!

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار شخصی که در هر رشته ای امکان پذیره اون قضیش جداست.
در کل با توجه به تجارب پیشنهاد من سرجاشه و اگر امکانش را داشتید رشته را عوض کنید مگه اینکه خیال رفتن به اونور داشته باشید.
خودم اگر بر میگشتم به قدیما! بجای اینکه تهران مهندس شیمی بخونم میرفتم شهرستان و رشته دیگه ای میخونم. دیدم که میگم کسانی که حتی دانشگاه آزاد خوندن بخاطر همون نظام مهندسی و... اوضاشون خیلی بهتر از ماست!

این حرف شما ممکنه برای آقایون صدق کنه اما برای خانوما هیچ فرقی نداره با این اوضاع کار و جامعه؛ هر رشته ای باشی بازم همون آش و همون کاسه

Chemical_Engineer

کاربر فعال
این حرف شما ممکنه برای آقایون صدق کنه اما برای خانوما هیچ فرقی نداره با این اوضاع کار و جامعه؛ هر رشته ای باشی بازم همون آش و همون کاسه
چه فرقی داره؟خانم و آقا نداره که. شما اگر رشته برق بودی فرصت های کاریت بیشتر بود درامدت بیشتر بود از انظام مهندسی هم میتونستی درامد داشته باشی ربطی به خان و آقا بودن نداره که

rostamani

عضو جدید
طلبگیم گزینه خوبیه ولی بچم گناه داره کلی بدو بیراه بدرقه راهش میشه .میفرستمش مهندسی کامپوتر خودمم اگه از اول می خوندم مهندسی کامپیوتر میرفتم که میشه تو خونه برنامه نوشت و کار کرد و پول در آورد .

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کی به کیه اینجا؟خوبین بچه ها؟
چه عجب اینجا یخ نزده:D
جو بهتر شده؟
هانی کجایییی؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
طلبگیم گزینه خوبیه ولی بچم گناه داره کلی بدو بیراه بدرقه راهش میشه .میفرستمش مهندسی کامپوتر خودمم اگه از اول می خوندم مهندسی کامپیوتر میرفتم که میشه تو خونه برنامه نوشت و کار کرد و پول در آورد .

ارشد رو کجارفتی بالاخره خبر ازت ندارم؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اصلا روحیه ندارم برم درس بخونم .

امروز یه آگهی استخدامی دیدم اکثر رشته های مهندسیو می خواست ... جز مهندسی شیمی

الهی
اینکه حرف یه سال پیش منه

بازم آقایون موقعیت کاری بهتری براشون هست
بازم تهران بازارکارش بهتره

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسان عزیز:D
بچه ها این دانشگاه ما ارشدو بدون گرایش میگیره:eek:البته اولین ساله ک داره میگیره ها...
فقط اینجوری خوب هست؟مگه میشه گرایش نداشت:huh:بعد وضعیت کارش چطور میشه؟
بعدش تو زمینه دکترا اینا مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

بدون گرایش جنرال حساب میشه
یا سال آخر گرایش بهش میدن
یا شیمی پیشرفته است خیلی جاها

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس میشه بیشتر درباره کارتون توضیح بدید:surprised:

دقیقا خیلیا این کارو میکنن
خودم یه نفرو میشناسم دانشجوی مکانیک بود انصراف داد رفت حوزه
من تو پروژه هاي كارخونه سيمان كار ميكنم و خودم جداگونه با كارفرما ها قرارداد ميبندم كه فلان كارو براتون انجام ميدم و انقدر هم پول ميگيرم.... بر فرض مثل الان شركتي كه كار ميكنم بهشون گفتم تعميرات نسوزشونو به عهده ميگيرم ولي اتقدر هم پول ميگيرم ديگه كاري به كار هيچ كس و ناكسي ندارم و فقط كار خودمو درست انجام ميدم و آخر سر تحويل ميدم يه جورايي پيمانكاري به حساب مياد

دغدغه

عضو جدید
سلام.من فوق دیپلم صنایع شیمیایی هستم و الان یک ماهه بصورت قراردادی در شرکت صنایع شیمیایی ایران-اصفهان (تولید آلکیل بنزن خطی)مشغول کارم.آزمون نفت مناطق نفت خیز(خوزستان) هم قبول شدم.قراره 16 مهر برم مصاحبه.حقوقمون در ایش شرکت با مزایا حدود 900 تومنه.با توجه به اینکه بچه شیرازم و مجردم و کلی خرج و مخارج دارم در اصفهان پول چندانی برای پس انداز نمی مونه و گفتند باید تعهد 5 ساله و 10 میلیون سفته بدی که هنوز بهشون ندادم.بنظر شما باید کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟اینجا گفتند اگه تعهد ندی باید بری؟؟؟
ممنون

asma1994

عضو جدید
موضوع همینه . نمیدونم بقیه با چه روحیه ای درس میخونن . برای من که در طول 1 سال 3/4 آزمون دادم و همشم سر کاری بوده سخته بشینم بخونم . میخونم اما فکرم آزاد نیست .

داداش چقدر امید الکی بدیم به خودمون . متاسفانه در بدترین شرایط کشور فارغ تحصیل شدیم .
دقیقا باها موافقم . اصلا کسی نمیدونه مهندسی شیمی چی هست ...
اتفاقا ما هم یه استاد داشتیم ( عملیات واحد 2 ) دقیقا جلسه آخر ( که کلا آخرین کلاس دوران کارشناسیمون بود ) گفت : کاشکی مهندسی مکانیک میخوندید !!!
خلاصه اینطوره

امیدم به فنا رفت :wallbash:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
از من تاتو برگ ریزان پاییز با شاخه هایی شکسته
پراز آرزوهای بر باد رفته

ازمن تا تو یک آسمان برفی، رها ،هراسان،سردرگم

بانفس های سرد بیشمار...

ازمن تا تو یک دنیا بغض خفته ،یک سبد دلتنگی ،

و چشم های خیس

ازمن تاتو پنجره ای بسته روبه دیوار ،

ساحلی بی موج ،فریادی در گلو.

ازمن تا تو شمع هایی سوخته،چشم هایی به در دوخته.

ازمن تا تو لب هایی عاری از لبخند ،

اشک هایی جاری بر گونه ،زخم هایی کاری بر جسم و دل.

ازمن تا تو پاهایی ناتوان و دست هایی منتظر

از من تا تو دردهایی در کمین و تقدیری مبهم

از من تا تو هراس های بی پایان ...

وازمن تا تو شعرهایی بی وزن​

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدم به فنا رفت :wallbash:
نزن نابود كردي ديوارو ...بودجه نميدن دباره درستش كنيم هااااا !!!...
هنوز يه كور سو اميدي مونده.... ديروز خوندم كه تحريم كشتيراني رو برداشتن كه اين خيلي خوبه و ممكنه خيلي از پروژه هاي نيمه كاره دوباره از سر گرفته بشه و خيلي از كارخونه ها كه تعطيل كرده بودن بازگشايي بشن و ميشه اميدوار بود كه بازار كار كمي دلگرم كننده بشه .... پس ديوارو با اين ضربات سهمگينت خراب نكن ....:D

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
از من تا تو!!
از من تا تو ..بگوشم...
ما رفتیم بخوابیم...
از من تا تو از من تا تو!!
خدافظ..
:D

از پوریا تا اتی !!:D

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من فوق دیپلم صنایع شیمیایی هستم و الان یک ماهه بصورت قراردادی در شرکت صنایع شیمیایی ایران-اصفهان (تولید آلکیل بنزن خطی)مشغول کارم.آزمون نفت مناطق نفت خیز(خوزستان) هم قبول شدم.قراره 16 مهر برم مصاحبه.حقوقمون در ایش شرکت با مزایا حدود 900 تومنه.با توجه به اینکه بچه شیرازم و مجردم و کلی خرج و مخارج دارم در اصفهان پول چندانی برای پس انداز نمی مونه و گفتند باید تعهد 5 ساله و 10 میلیون سفته بدی که هنوز بهشون ندادم.بنظر شما باید کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟اینجا گفتند اگه تعهد ندی باید بری؟؟؟
ممنون

نمیشه حالا شما مصاحبه اون رو بری بعد ببینی چی میشه
بعد اگه نشد اینجا بمونی
این اصفهان همش سفته میخوان
امروز و فرداکن سفته رو راحت نده
من خودم واسه چک یه بد بختی کشیدم که نپرس.

بالا