اقساط بزرگترین دشمن ثروت

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر قسط هاي زيادي روي سر خود سوار کرده‌ايد، شما بزرگترين دشمن ثروت را براي خود فعال كرده‌ايد.

به گزارش ايسنا، در وبلاگي به نشاني soheil-rezaee.persianblog.ir آمده است: کساني که پس انداز را کالاي لوکس مي‌دانند و آن را در انتهاي ليست قرار مي‌دهند، موفق نمي‌شوند، اما کساني که آن را کالاي ضروري مي‌دانند و اول ليست هزينه‌هاي خود قرار مي دهند، حتما موفق مي‌شوند ولي شايد پاسخ شما به اين پيشنهاد اين باشد که پولي براي من نمي‌ماند که پس‌انداز کنم! جواب آن ست که اين دو دليل دارد:

1. شما مديريت هزينه‌هاي خود را نمي دانيد و بايد براي يادگيري آن راهي را کشف يا مطالعه کنيد و از برچسب خسيس بودن نترسيد و از برخي مسابقه‌هاي فاميلي و دوستانه در خريد و خرج کردن خارج شويد.

2. شما در شغلي مشغول هستيد که از لحاظ درآمدي هيچ گاه به شما اجازه رشد و فرصت رشد را نخواهد داد و حتما بايد به تغيير شغل فکر کنيد، به ويژه اگر جوان هستيد (زير 35 سال) حتما به مشاغلي فکر کنيد که سطح فعاليت و مطلوبيت کاري شما در ميزان درآمد شما تاثيرگذار باشد و بيشتر از اين که دنبال امنيت مانده باشيد، به دنبال آزادي مالي بگرديد.

اگر قسط هاي زيادي روي سر خود سوار کرده‌ايد، شما بزرگترين دشمن ثروت را براي خود فعال كرده‌ايد که احتمالا تا پايان اقساط که به آن ها بدهي منفي مي‌گوييم بايد صبر کنيد تا بتوانيد نفسي براي پس انداز بکشيد لطفا براي مديريت هزينه به يك توماني فکر کنيد، آن وقت 1000 توماني‌ها خودشان حفظ مي شوند و ...

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
قسطی چیزی خریدن یجور اعتیاد هستش
و به شدت مخرب تو اقتصادی مثل ایران

محمود86

عضو جدید
سلام
مبنای صحبتهاتون چیه؟
من یکی که ترجیه میدم اول زندگیم توی جوونی خونه و ماشین و لوازم منزل داشته باشم و بابتشون ده بیست سال آینده قسط بدم تا اینکه از حالا تا ده بیست سال آینده کار کنم تا شاید (فقط شاید) سر پیری یک خونه و ماشین و . . . به دستم برسه.
تو این دوره و زمونه کی تونسته از صفر شروع کنه و بدون کمک از کسی از راه سالم و با پس انداز کردن توی جوونی خونه و ماشین بخره و یا حتی یک عروسی ساده برگزار کنه؟

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مبنای صحبتهاتون چیه؟
من یکی که ترجیه میدم اول زندگیم توی جوونی خونه و ماشین و لوازم منزل داشته باشم و بابتشون ده بیست سال آینده قسط بدم تا اینکه از حالا تا ده بیست سال آینده کار کنم تا شاید (فقط شاید) سر پیری یک خونه و ماشین و . . . به دستم برسه.
تو این دوره و زمونه کی تونسته از صفر شروع کنه و بدون کمک از کسی از راه سالم و با پس انداز کردن توی جوونی خونه و ماشین بخره و یا حتی یک عروسی ساده برگزار کنه؟
خب دیگه این ارزشیه که شما برای جوونیتون قائلید:gol:;)
ولی به هرحال کلی باید اضافه تر از پول دریافتیتون بپردازید:warn:

محمود86

عضو جدید
من حدود 10 سال پیش یک آپارتمان خریدم 14.5 میلیون که هفت میلیونش وام بود. حالا که اقساطش تقریبا به آخر رسیده می بینم که حدود 5.5 میلیون سود وام به بانک دادم. دراصل خونه برام 20 تومن افتاده که حالا با این بازار کساد بالای صد تومن می ارزه. تازه ده سال توش نشستم و حالشو بردم.
چند سال پیش یک پراید خریدم با پنج میلیون وام. سه سال سوارش شدم که اگر می خواستم توی این مدت تاکسی سوارشم بالای سه میلیون کرایه می بایست بدم. حالا مسافرت ها و راحتیش بماند. به نظر شما ارزشش رو نداره.

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من حدود 10 سال پیش یک آپارتمان خریدم 14.5 میلیون که هفت میلیونش وام بود. حالا که اقساطش تقریبا به آخر رسیده می بینم که حدود 5.5 میلیون سود وام به بانک دادم. دراصل خونه برام 20 تومن افتاده که حالا با این بازار کساد بالای صد تومن می ارزه. تازه ده سال توش نشستم و حالشو بردم.
چند سال پیش یک پراید خریدم با پنج میلیون وام. سه سال سوارش شدم که اگر می خواستم توی این مدت تاکسی سوارشم بالای سه میلیون کرایه می بایست بدم. حالا مسافرت ها و راحتیش بماند. به نظر شما ارزشش رو نداره.
10 سال پیش کدوم آپارتمان 14/5 بوده:eek:
اگه حرفتون درست باشه قابل تامله

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه با این قیمتهای بالای خونه و ماشین و ... که نمیشه بدون وام کاری کرد . لذاباید اقساط رو تحمل کرد .