صفحه 1 از 5 1234 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 41

تاپیک: جنجالی ترین تاپیک: توضیح علمی معراج پیامبر از دیدگاه یک مهندس مکانیک!!!(مهندسی در اسلام)!

متخصص انرژی های نو آواتار arash_441
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی دکترا
    تاريخ عضويت
    2011/4
    محل سكونت
    ارومیه

Warning جنجالی ترین تاپیک: توضیح علمی معراج پیامبر از دیدگاه یک مهندس مکانیک!!!(مهندسی در اسلام)!

به نام یگانه مهندس گیتی

حضرت محمد (ص) در خصوص سفر معراج خود توضیح داده اند که این سفر در کل 11 سال به طول انجامیده است در صورتی که وقتی به زمین فرود آمدند زمان بسیار بسیار اندکی سپری شده بود. این زمان را 0.8 ثانیه در نظر می گیریم که نیمی از ان در رفت و نیمی دیگر در بازگشت سپری شده است:
    to = 5.5 سال
    t = 0.04 ثانیه
    N = to/t = (5.5 سال)/(0.04 ثانیه) = 4 339 170 000
    که N نسبت سرعت مرکب آسمانی حضرت جبرئیل (ع) به سرعت نور است.
    سرعت نور در خلا دقیقاً برابر 299792458 کیلومتر در ثانیه است.
    بدست می آید. v = NC سرعت از رابطه
    V = 1.30085044 × 〖10〗^8 (m/s)
    شتاب بر حسب نور بر ثانیه برابر خواهد بود با:
    A = V/to = 25 (c/sec)
    زمان گذر از منظومه شمسی با شعاع 40 واحد نجومی (هر واحد نجومی 150 میلیون کیلومتر است):
    d = 40 (au) = 6 × 〖10〗^12 (m)
    To = √(2d/A) =40 sec
    این زمان 40 ثانیه بیشتر به طول نیانجامیده است!
    با چنین شتابی بعد از گذران 5.5 سال می توان فاصله طی شده را محاسبه کرد:
    D = ½ A 〖t0〗^2 = 1.128922241× 〖10〗^26 (m) ÷ 9.461 × 〖10〗^15 (m) ≡ 12 × 〖10〗^9 (L.Y)
    این فاصله 12 میلیارد سال نوری بوده که مرزهای مرئی کائنات بوده است ودر قرآن کریم قاب قوسین نامیده شده است.!!!
    همانطور که قابل محاسبه است. مرکب آسمانی در ارتفاع 6.000 کیلومتری سطح زمین آن هم بعد از فثط 0.04 ثانیه دیوار نوری را شکسته و از ان فراتر می رود و مرحله دوم معراج را آغاز می کند!!!
    خوب بود خوشتون اومد!!؟ نظر بدین
    نگران نباشین تا چند سال آینده به این تکنولوژی دست پیدا می کنیم!!(شوخی جدی نگیرید)

تصویری از محل معراج پیامبر
    نوشته شده توسط آرش
    ويرايش شده توسط arash_441 در 2011/6/09 در ساعت 07:34 PM
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

عضو فعال آواتار امین قیاسی 1986
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/2
    محل سكونت
    شهري كه اصالت در آن غريب شده است ، كــرمـــانشــــــاه

پيش فرض

سلام
    تشكر از ارسالتون
    يه نكته اي كه برام جالب بود
    نوشته بوديد كه :

نگران نباشین تا چند سال آینده به این تکنولوژی دست پیدا می کنیم!

زهي خيال باطل
    به اون مكان دست پيدا نخواهي كرد مگر به وسيله ي ايمان و يقين الهي كه تا كنون كسي جز وجود نازنين پيامبر (ص) نتونسته به اون مكان برسه

در پناه خداوند سالم و بهشتي باشيد

3. تشكرها از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی هوافضا
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/4
    محل سكونت
    شیراز-تهران

پيش فرض

سلام
    توضیح جالبی بود ولی چه لزومی داره قاب قوسین رو این حد بگیریم؟
    شاید بحث از نسبیت کنیم جالب تر بشه. چون با اون سرعت ممکنه فیزیک نیوتنی خیلی جواب گو نباشه.من خودم از نسبیت نمیدونم ولی گاهی نسبیت بحث رو قشنگ میکنه.
    با تشکر

عضو
    رشته
    مهندسی هوافضا
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/4
    محل سكونت
    شیراز-تهران

پيش فرض

سلام
    شاید بحث از نسبیت کنیم جالب تر بشه. چون با اون سرعت ممکنه فیزیک نیوتنی خیلی جواب گو نباشه.من خودم از نسبیت نمیدونم ولی گاهی نسبیت بحث رو قشنگ میکنه.
    با تشکر

6. تشكر از اين پست

رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی دکترا
    تاريخ عضويت
    2011/4
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

سلام
    تشكر از ارسالتون
    يه نكته اي كه برام جالب بود
    نوشته بوديد كه :
    نگران نباشین تا چند سال آینده به این تکنولوژی دست پیدا می کنیم!

زهي خيال باطل
    به اون مكان دست پيدا نخواهي كرد مگر به وسيله ي ايمان و يقين الهي كه تا كنون كسي جز وجود نازنين پيامبر (ص) نتونسته به اون مكان برسه

در پناه خداوند سالم و بهشتي باشيد
    اینو برا مزاح نوشتم امین جان، فرمایش شما درسته انسان هیچوقت اون روز را نخواهد دید و اگر اون روز و بیینه دگر نخواهد بود!!

نکته دیگه در مورد
    با تشکر
    بر اساس آیات و روایات این حدسو زدم !! به هر حال باید از استعداد مهندسی تو همه جا استفاده کرد.

و همچنین بزودی به مباجث مربوط به سرعت های نزدیک به سرعهای نور یعنی مکانیک نسبیت می پردازیم.

8. تشكر از اين پست

رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی دکترا
    تاريخ عضويت
    2011/4
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

[ مبحث نسبیت از اون مباحثیه که همه در موردش یه چیزایی کم و بیش می دونن اما راستش کسی ازش چیزی نمی دونه! و یا مثل خودم هرچه بیشتر می دونم می فهمم که کمتر می دونم!! بخاطر همینم این جمله معروف مترلینگ به امضا پیوست کردم ((ما نادان هستيم و شايد تا ابد نادان بمانيم، اما بتدريج چيزهايي مي آموزيم كه به ما نشان مي دهد به درستي نادانيم))[]/
    بریم سر اصل مطلب:
    امروز میخوام برای دوستانی که با نظریه نسبیت آشنایی ندارن یه مطلب بذارم.
    تو این مطلب (که قسمتی از مقاله “زمان بزرگترین راز هستی” من است) به طور ساده نسبیت خاص و عام توضیح داده شده و دوستان میتونن از اون برای افزایش اطلاعات عمومی و علمی استفاده کنن.

نسبیت

” اگر برای 2 ساعت با یک دختر زیبا در پارک بنشینیم به نظر میرسد که 2 دقیقه گذشته، ولی اگر برای 2 دقیقه بر روی بخاری بنشینیم به نظر میرسد که 2 ساعت میگذرد. این نسبیت است! “
    آلبرت اینشتین

جمله بالا یکی از جملات معروف اینشتین است و خیلی قشنگ مفهوم کلی نسبیت را توضیح میدهد.

تئوری نسبیت، و یا به طور ساده تر، نسبیت، عموما به دو تئوری آلبرت اینشتین، یعنی نسبیت عام و نسبیت خاص اطلاق می‌شود.
    اصطلاح “تئوری نسبیت” اولین بار توسط ماکس پلانک در سال 1908 به کار برده شد.

در تئوری نسبیت فضا و زمان به هم پیوسته اند و یک محیط پیوسته 4 بعدی به نام “فضا-زمان” را تشکیل میدهند و دیگر اصطلاحاتی مانند گذشته ، حال و آینده مفاهیم عادی خود را از دست میدهند چرا که این تئوری نشان میدهد که زمان برای هرکسی متفاوت است.

اصل نسبیت به طور ساده و پایه میگوید که مثلا اگر ماشینی با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت از کنار شما رد شود شما نمیتوانید به طور دقیق مشخص کنید که سرعت نسبی شما نسبیت به ماشین چقدر است، به بیان ساده تر نمیتوانید بگویید که آیا ماشین با سرعت 60 تا از کنار شما رد شده یا شما با سرعت 60- از کنار ماشین رد شدید!

نسبیت کاملا مفهوم “مطلق بودن” را از بین میبرد و به همین دلیل بعد از بیان نسبیت برخی از قوانین نیوتون رد شد.

خود نظریه نسبیت به دو بخش “نسبیت خاص” و “نسبیت عام” تقسیم میشود که به اختصار هر کدام را توضیح میدهیم.
    نسبیت خاص

نسبیت خاص نظریه‌ای دربارهٔ اصول نسبیت و حرکت در سرعت های بالا می باشد که در سال 1905 توسط انیشتین مطرح شد. نسبیت خاص درک فیزیکی ما را از شماری از پدیده‌های اطراف خود که پیش از آن توسط قوانین نیوتن و معادلات گالیله بررسی می‌شدند تغییر می‌دهد.

تاثیر نسبیت خاص هنگام بررسی اجسام در حال حرکت با سرعت‌های بسیار زیاد (نزدیک به سرعت نور) قابل ملاحظه می‌شود.

نسبیت خاص چند اصل دارد:

1-اصل نسبیت : همانطور که گفته شد همه چیز مفهوم مطلق خود را از دست میدهد و نسبی میشود ، و طبق همان مثالی که در بالا زدیم نمیتوان جواب مطلقی پیدا کرد.

2-ثابت جهانی سرعت نور : این اصل میگوید که سرعت نور در خلاء برای تمام ناظران ثابت و برابر c است و به حرکت چشمه نور یا حرکت ناظر بستگی ندارد. اگر شما سوار اتومبیلی باشید که با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند، و اتومبیل دیگری با سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت به شما نزدیک شود، سرعت نسبی اتومبیل شما و اتومبیل مقابل طبق اصل اول ۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. اما، طبق اصل ثابت جهانی سرعت نور ، اگر چشمه نوری با سرعت دلخواهی به شما نزدیک شود، و شما هم با سرعت متفاوتی به سمت آن چشمه حرکت کنید، باز هم سرعت نور نسبت به شما همان c خواهد بود. این ادعا کاملاً مخالف شهود روزمره ما از حرکت و سرعت اجسام است.

3- نسبی بودن همزمانی : اگر یک ناظر دو پدیده Aو B را هم‌زمان ببیند، ناظر دیگری که با سرعتی نسبت به ناظر اول حرکت می‌کند، بسته به شرایط ممکن است پدیده Aرا زودتر، هم‌زمان، یا دیرتر از پدیده B ببیند. هم‌زمانی در نسبیت خاص معنای مطلق و نیوتنی خود را از دست می‌دهد و پدیده‌ای نسبی می‌شود.

4-انقباض طولی : جسمی که در راستای طول خود در حرکت است، به چشم یک ناظر ساکن، کوتاه تر به نظر می‌رسد. به بیان دیگر اگر جسمی به سرعت نور نزدیک شود طولش به چشم یک ناظر ساکن ، کوتاه تر از اندازه آن جسم در حال سکون به نظر میرسد. بنابراین به نظر میرسد اگر جسمی به سرعت نور برسد غیب میشود.

5-اتساع زمانی : یک ساعت متحرک، به چشم یک ناظر ساکن، کندتر از ساعت مشابهی که ساکن است کار می‌کند. یعنی زمان در چارچوب متحرک، به چشم ناظر ساکن، کندتر می‌گذرد. این پدیده ربطی به ساختار فیزیکی ساعتها ندارد. به زبان دیگر اگر جسمی به سرعت نور نزدیک شود زمان برایش کندتر میگذرد، بنابراین اگر به سرعت نور برسد زمان برایش می ایستد و اگر بیشتر از سرعت نور حرکت کند ، زمان برایش به صورت معکوس عمل میکند ( یا به بیانی به گذشته بر میگردد).

6- هم ارزی جرم و انرژی : همان معادله معروف (E=m.C^2) که بیان میکند انرژی کل یک ذره برابر با E=m.C^2 است که در آن m جرم ذره و C سرعت نور است.

از کاربرد های نسبیت خاص یکی در انرژی اتمی است و دیگری در سامانه GPS.
    نسبیت عام

نسبیت عام نظریه دیگری است که در سال ۱۹۱۵ توسط انیشتین مطرح شد.در این نظریه فضا-زمان توسط هندسه ریمانی بررسی می‌شود.
    این نظریه گرانش را به عنوان یک عامل هندسی و نه یک نیرو بررسی می‌کند. پایه نظری گرانش کیهان شناسی، این نظریه و تعمیم‌های آن است.

به زبان ساده تر اگر ما فضا را به صورت یک پارچه یا سفره در نظر بگیریم که از چهار طرف کشیده شده است ، هر جسمی که دارای جرم باشد بر روی آن انحنا ایجاد میکند و باعث میشود که اجسام دیگر به سمت آن سر بخورند و به مدار آن بچرخند. نسبیت عام علت جاذبه را همان انحنا در فضا-زمان در نظر میگیرد. همچنین دلیل آنکه اجسام به داخل انحنا نمی افتند این است که دارای نیروی گریز از مرکز هستند.

تصور دوبعدی از انحنای فضا-زمان. حضور ماده یا انرژی فرم هندسی فضا-زمان را تغییر می ‌دهد. از این انحنای هندسی به عنوان جاذبه تعبیر می‌شود.

به وسیله ی این نظریه می توان علت وجود سیاه چاله ها و کرم چاله ها را توجیه کرد.

با توجه به این بحث و نظر به اینکه تقریبا همه جا جرم( یا انرژی) وجود دارد، دیگر فضای بدون انحنای تئوری نیوتون چندان به درد نخواهد خورد و باید جای خود را به فضای منحنی تئوری نسبیت عام بدهد. بنابراین هندسه اقلیدسی که تنها در مورد سطوح صاف صدق میکند و در تئوری نیوتون به کار گرفته میشود نیز باید با هندسه دیگری جایگزین شود که بتواند سطوح منحنی را بررسی کند. این هندسه به افتخار بنیانگذار آن یعنی ریمان ، به هندسه ریمانی شهرت دارد. جالب است بدانید که ریمان پنجاه سال قبل از انیشتین نیرو را به انحنای فضا ارتباط داده بود.

پ.ن: هندسه ریمانی بر خلاف هندسه اقلیدسی (که سطوح مسطح را بررسی میکند) به بررسی اشکال در سطوح غیر مسطح می پردازد.(مثلا مجموع زوایای داخلی مثلث در هندسه اقلیدسی 180 درجه است در صورتی که در هندسه ریمانی میتواند بسته به انحنای صفحه یا فضایی که مثلث در آن قرار دارد بیشتر یا کمتر از 180 درجه باشد.)
    ويرايش شده توسط arash_441 در 2011/6/09 در ساعت 07:30 PM

عضو فعال آواتار hasan6666
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/2
    محل سكونت
    كاشان

پيش فرض

سلام آرش جون-مطالب خيلي جالبي گذاشتي فقط ازت خواهش دارم كه اين مطلب در قالب يك فايل ضميمه كني ودقيقا بنويسي كه مي خواهيم از چي به چي برسيم من كه گيج شدم
    ويرايش شده توسط hasan6666 در 2011/6/10 در ساعت 06:28 PM
    گفتمش نقاش رانقشي بكش اززندگي*****با قلم نقش حبابي بر لب دريا كشيد

11. تشكر از اين پست

رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی دکترا
    تاريخ عضويت
    2011/4
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

سلام آرش جون-مطالب خيلي جالبي گذاشتي فقط ازت خواهش دارم كه اين مطلب در قالب يك فايل ضميمه كني ودقيقا بنويسي كه مي خواهيم از چي به چي برسيم من كه گيج شدم
    مرسی حسن جان لطف دارین : راستش هدف نشون دادن قدرت خداوند بود. یه نظرمم این بود که از این موارد زیاد داریم می تونیم همه شونو جمع کنیم یه جا از نظر مکانیک وسایر علوم مرتبط تحلیل شون کنیم شاید به مطالب و رازهای پی ببریم البته ما که هیچ ابزار و امکاناتی نداریم مثلاً معجزه شق القمر پیامبر و که شنیدین اطلاعاتی در مورد این شکست و نحوه این شکست می تونه دنیا رو متحول کنه!!! می دونم درکش خیلی سخته و به نطر مسخره میاد!!! اما غربی ها این کارو کاردن مثلاً با توجه به نشانهای قرآن محل دفن شدن قوم عاد و پیدا کردن و شهرو از زیر خاک که زنده به گور شده بودن بیرون کشیدن!!!

13. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار hasan6666
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/2
    محل سكونت
    كاشان

پيش فرض

منم يك فايل دارم البته انگليسي هستش محاسبه سرعت نور توسط قران اثبات مي كنه
    نميدونم ديدين يا نه - جالبه بد نيست يه نگاهيش بندازين
    البته با اجازه آرش جون گفتم ديگه تاپيك نزنم

ويرايش شده توسط hasan6666 در 2011/6/10 در ساعت 05:33 PM
    گفتمش نقاش رانقشي بكش اززندگي*****با قلم نقش حبابي بر لب دريا كشيد

15. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار nastaran-20
    رشته
    مهندسی معماری
    مقطع
    دانشجوی فوق دیپلم
    تاريخ عضويت
    2010/11
    محل سكونت
    آنجا که خیابان نامی ندارد

پيش فرض

خیلییییییییی بابا ایول
    خسته ام!خسته ام از کسانی که فقط و فقط میخواستند وقتشان را با من پر کنند...
    حوصله شان سر رفته بود...فرقی نمیکرد با کی...فقط میخواستند وقتشان را برایشان پر کنی! همین...
    و خسته ترم ، از کسانی که در عالم مجاز و حقیقت دوستشان داشتم ولی نفهمیدند مرا...
    حواسم بود که حواسشان نبود
    ندیدند مرا یا که نخواستند ببینند مرا.. نفهمیدند که دوستشان دارم ولی من... نفهمیدند که من همان امضایم بودم و هستم... بگذار هیچ وقت نفهمند!بگذار و بگذر..
    شاید روزی ، کسی ، جایی ، و به بهانه ای بفهمد مرا....
    خداحافظ...

17. تشكر از اين پست

صفحه 1 از 5 1234 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. نمیدونم چطوری سوالمو بیان کنم بیان تو تاپیک توضیح دادم .... شرمنده
    توسط فانوس تنهایی در تالار تالار اسلام و قرآن
    پاسخ ها: 33
    آخرین ارسال: 2011/6/05, 11:19 AM
  2. جنجالی ترین تاپیک باشگاه (پیغام خصوصی)
    توسط HaQiQaT در تالار گفتگوی آزاد
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2010/7/02, 07:59 PM
  3. جامع ترين تاپيك پروژه هاي AVR
    توسط MEHDI.KERAMATI در تالار الکترونیک
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2009/8/29, 02:07 AM
  4. جدید ترین ماشینا (+ توضیح . هر چی که بخوای ) !!!!
    توسط Hamid MB در تالار تالار عکس
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2009/8/02, 05:51 PM

برچسب های اين تاپیک

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
  •