سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
اخه چه ربطی به این تاپیک و این تالار داره ؟؟؟

البته وقتی وزارت علوم درسی که هیچ ربطی به ایتی نداره رو میگذاره تو درس های این رشته و رشته های مختلف.

از این مشکلات هم پیش میاد.

منم همین سوال و دارم

منم همین سوالو دارم :D

لابد یه ربطی داره که در عرض 6 ساعت، 9 بار دانلود شده!! :surprised:

البته منم همین سوالو دارم!! :D

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

منم همین سوال رو دارم :d

به جان خودم چند بار رفتم عنوان رو خوندم ببینم اینجا چه خبره . :D

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه چه ربطی به این تاپیک و این تالار داره ؟؟؟

البته وقتی وزارت علوم درسی که هیچ ربطی به ایتی نداره رو میگذاره تو درس های این رشته و رشته های مختلف.

از این مشکلات هم پیش میاد.

منم همین سوالو دارم :D

منم همین سوال رو دارم :d

به جان خودم چند بار رفتم عنوان رو خوندم ببینم اینجا چه خبره . :D

آخه چرا ما رو تو دشواری قرار می دید :d
یعنی یکی نیست اینجا جواب سوالِ ما جوانارو بده؟! والا !

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
آخه چرا ما رو تو دشواری قرار می دید :d
یعنی یکی نیست اینجا جواب سوالِ ما جوانارو بده؟! والا !
راستش من تا حالا جواب ندادم به دلیل اینکه گفتم تاپیک سوالات رو با اسپم پر نکنم و به دلیل ارادتی که به امیر دارم.گفتم حالا یه بحثی شده،۲ تا پست مشکلی نداره،اما مثل اینکه جریان ادامه داره.
من مشکلی توی سوال این کاربر نمیبینم.تاپیک اسمش "درخواست ها،سوالات و مشکلات" هست.در اصل اگه این کاربر جای دیگه ای سوالشو مطرح کرده بود باید اعتراض میکردیم.
حالا "درخواستش" مربوط به "گزارش کار آزمایشگاه فیزیک ۱" بوده.اصولا اینجا درخواست مقاله/تحقیق/مطلب آماده رو جواب نمیدیم (حداقل من نمیدم).اما در اینکه این سوال اینجا پرسیده شده ایرادی نمیبینم.اگه سوال "چرا تابستان ها روز طولانی تر و زمستانها کوتاه تر است؟" هم بود باز هم مشکلی نمیدیدم.
تاپیک برای پرسیدن است و اگه جواب رو میدانیم وظیفه‌ی اخلاقی داریم جواب بدیم.اگر نمیدانیم هم سکوت میکنیم.

پی نوشت : منظورم به این کاربر خاص (که نقل قول کردم) نیست،کلی گفتم.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستش من تا حالا جواب ندادم به دلیل اینکه گفتم تاپیک سوالات رو با اسپم پر نکنم و به دلیل ارادتی که به امیر دارم.گفتم حالا یه بحثی شده،۲ تا پست مشکلی نداره،اما مثل اینکه جریان ادامه داره.
من مشکلی توی سوال این کاربر نمیبینم.تاپیک اسمش "درخواست ها،سوالات و مشکلات" هست.در اصل اگه این کاربر جای دیگه ای سوالشو مطرح کرده بود باید اعتراض میکردیم.
حالا "درخواستش" مربوط به "گزارش کار آزمایشگاه فیزیک ۱" بوده.اصولا اینجا درخواست مقاله/تحقیق/مطلب آماده رو جواب نمیدیم (حداقل من نمیدم).اما در اینکه این سوال اینجا پرسیده شده ایرادی نمیبینم.اگه سوال "چرا تابستان ها روز طولانی تر و زمستانها کوتاه تر است؟" هم بود باز هم مشکلی نمیدیدم.
تاپیک برای پرسیدن است و اگه جواب رو میدانیم وظیفه‌ی اخلاقی داریم جواب بدیم.اگر نمیدانیم هم سکوت میکنیم.

پی نوشت : منظورم به این کاربر خاص (که نقل قول کردم) نیست،کلی گفتم.

در کل که مشکلی نداره
اما معمولا انتظار می ره موضوع سوالات با موضوع تالاری که تاپیک مربوط به سوالات داخلش هست همخوانی داشته باشه ...

.SHaDi

عضو جدید
سلااام ببخشی من ی سوال داشتم....ویندوزمو حدودا دو هفته ک عوض کردم الان ارور اومده که این نسخه ا ویندوز 7اصل نیست و تصویر زمینم هر لحظه میپره و صفحه سیاه میشه///
من باید چیکار کنم؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلااام ببخشی من ی سوال داشتم....ویندوزمو حدودا دو هفته ک عوض کردم الان ارور اومده که این نسخه ا ویندوز 7اصل نیست و تصویر زمینم هر لحظه میپره و صفحه سیاه میشه///
من باید چیکار کنم؟
سلام
این برنامه رو دانلود و نصب کنید.
پسورد فایل فشرده: www.p30download.com

ماهي قرمز

عضو جدید
با سلام و آرزوي يك روز بهاري سرشار از موفقيت و شادي
من تازه عضو سايت شدم
يه پروژه تجزيه و تحليل سيستم ها نياز دارم و زيادم فرصت ندارم
با تشكر از همه دوستان
:gol:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
با سلام و آرزوي يك روز بهاري سرشار از موفقيت و شادي
من تازه عضو سايت شدم
يه پروژه تجزيه و تحليل سيستم ها نياز دارم و زيادم فرصت ندارم
با تشكر از همه دوستان
:gol:

سلام
خوش آمد میگم .. انشاالله که شما هم روزگاری توئم با شادی داشته باشین

دوست عزیز شما دانشجو هستید و فردا میخواهند بهتون مدرک بدن .. و کسی که مدرک میگیره باید پروژه هایی رو تحویل بده نه اینکه کسی برایش انجام بده
پس شما موضوعتون رو دقیقتر انتخاب کنید و روش کار کنید و اگر مشکلی داشتین , مشکلتون رو بگید ..
مطمئا کسی پروژه آماده بهتون نمیده (اگر هم بده بهتون بد کرده )

موفق باشین

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام می خواستم بگم لپ تابم رو درست کردم مشکل از ویندوز بود از راهنمایی همه تون ممنون. نتیجه اخلاقی پس از 10 روز این که از این به بعد اگه خواستم سیستم عاملم رو عوض کنم (که فکر نکنم تا 10 سال بخوام این کارو بکنم )فقط فقط خودم نصب کنم چون در این صورت مشکل یابی راحت تره چون خودم میدونم چی کارا کردم و کلا چی به چیه .:w10:راستی آقا امیر حسین وقتی نوشته ی ماهی قرمز رو خوندم یاد 2-3 ماه قبل افتادم که منم همچین سوالایی می پرسیدم و شما و آقا امیر گفتین برو خودت بنویس اشکالاتو بپرس کلا هر کسی تازه میاد می خواد زود جوابو بگیره بره ولی کم کم یاد می گیره که خودش هم کار کنه درسته هنوز من 10 % خود آموز شدم بازم( بعد چند ماه ) از این جور اشکالا می پرسم یه کمی طول می کشه تا یاد بگیریم خوب شما ها که بلدید هم باید یه کمی حواستون بهمون باشه که تحت آموزشیم (یعنی به سوالای عجیب مون صبر کنید و عصبانی نشید )به هر حال آخرش یاد می گیریم یعنی امیدوارم یاد بگیریم:w27:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام می خواستم بگم لپ تابم رو درست کردم مشکل از ویندوز بود از راهنمایی همه تون ممنون. نتیجه اخلاقی پس از 10 روز این که از این به بعد اگه خواستم سیستم عاملم رو عوض کنم (که فکر نکنم تا 10 سال بخوام این کارو بکنم )فقط فقط خودم نصب کنم چون در این صورت مشکل یابی راحت تره چون خودم میدونم چی کارا کردم و کلا چی به چیه .:w10:راستی آقا امیر حسین وقتی نوشته ی ماهی قرمز رو خوندم یاد 2-3 ماه قبل افتادم که منم همچین سوالایی می پرسیدم و شما و آقا امیر گفتین برو خودت بنویس اشکالاتو بپرس کلا هر کسی تازه میاد می خواد زود جوابو بگیره بره ولی کم کم یاد می گیره که خودش هم کار کنه درسته هنوز من 10 % خود آموز شدم بازم( بعد چند ماه ) از این جور اشکالا می پرسم یه کمی طول می کشه تا یاد بگیریم خوب شما ها که بلدید هم باید یه کمی حواستون بهمون باشه که تحت آموزشیم (یعنی به سوالای عجیب مون صبر کنید و عصبانی نشید )به هر حال آخرش یاد می گیریم یعنی امیدوارم یاد بگیریم:w27:

خدا رو شکر که بالاخره حل شد
حالا خودتون نصب کردین ویندوز رو؟

خیلیم مطمئن نباشید ، اگر ویندوز دارید که 6 ماه نشده دوباره باید عوض کنید :w05: ، اگر لینوکس بود می شد گفت حالا حالا ها نیازی به تعویضش نیست

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
بچه ها من در عرض 2 هفته 2 بار ویندوز7 عوض کردم(به خاطر مشکله visual که لپ تاپم داشت). حالا سرعت بالا اومدن لپ تاپم خ خ اومده پایین!
به نظرتون مشکلش از کجاست؟ سرعتش وقتی دارم باهاش کار میکنم خوبه. فقط موقع بالا اومدن سرعتش کمه.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
بچه ها من در عرض 2 هفته 2 بار ویندوز7 عوض کردم(به خاطر مشکله visual که لپ تاپم داشت). حالا سرعت بالا اومدن لپ تاپم خ خ اومده پایین!
به نظرتون مشکلش از کجاست؟ سرعتش وقتی دارم باهاش کار میکنم خوبه. فقط موقع بالا اومدن سرعتش کمه.
دلایل مختلفی داره کند بالا اومدن ویندوز
عدم مدیریت درست درایوها
پر بودن فضای درایو سی
اجرای برنامه های نصب شده و برنامه های ویندوز به هنگام شروع به کار ویندوز
فعالیت آنتی ویروس در ابتدای کار
و ...

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دلایل مختلفی داره کند بالا اومدن ویندوز
عدم مدیریت درست درایوها
پر بودن فضای درایو سی
اجرای برنامه های نصب شده و برنامه های ویندوز به هنگام شروع به کار ویندوز
فعالیت آنتی ویروس در ابتدای کار
و ...

سلام
مدیریت درایو یعنی باید چی کنم؟
آنتی ویروسم nod32 فک نکنم خ سرعت رو بیاره پایین!
درایوهام هم که تقریبا خالی اند فقط c پر که اونم ماله ویندوزه!
خ هم برنامه ندارم!
من منظورم وقتیه که ص رمز میخواد بیاد اون موقع خ سرعتش پایینه!
این مشکلات دیروزش بود!
و اما امروز:
امروز فلش یکی از بچه ها رو زدم بهش فلشش کلی ویروس داشت قبل اینکه بازش کنم scan کردم ولی ویروس پیدا نکرد و متاسفانه لپ تاپ من الان تبدیل شده به کلکسیون ویروس!
nod رو update کردم ولی بازم ویروس رو نشون نداد! به خاطر همین nod رو حذف کردم! الان میخواستم kaspersky نصب کنم error میداد اول باید nod رو حذف کنی حالا باید چی کنم؟!
چندتا از ویروسهاش ایناست:u99j و rwww کسی میدونه چیه اند؟
راستی با nod خود این فایلا رو scan میکردم بازم میگفت ویروس نداره!
تو تمام درایوهام هم این فایلا اومدن:System Volume Information و $RECYCLE.BIN و همون 2تایی که بالا گفتم! ولی تو درایو c فایلای دیگه ای هم هستن! البته همه مخفی بودن ها!
تو my computer ام هم آیکون Removable Disk اومده در حالی به لپ تاپ فلش وصل نیست!!! اینم رو دسکتاپ اومده desktop!!
خب حالا کسی راهی به جز تعویض ویندوز پیشنهاد میکنه؟ چون اون موقع رکوردش شکسته میشه و میشه در عرض 2 هفته 3 بار ویندوز عوض کردن!
این جوری پیش برم روزی باید یه ویندوز عوض کنم!

neda_m_2

عضو جدید
[سلام موضوع پروزه پایانی من در مورد face detection

کمکم می کنید؟

مقاله فارسی می خوام و باید با matlab پیاذه سازیش کنم

خواهش می کنم کمکم کنید

سعید کریمی

عضو جدید
سلام
یه مقاله خوبی اینجا در مورد 80/20 DHCP هست

حالا یه سوال اینکه ما چون بهرحال نهایتا کل یک بازه آی پی رو همانطور که در اون مقاله ام هست به کلاینتها توزیع میکنیم
وضعیت اون DEVICE هایی که آی پی استاتیک میخواند و نباید داینامیک بگیرند چی میشه
اگه به همون صورت همه بازه رو بدیم که حالا به اون طریق 80% تو یک سرور EXCLUDE میشه و 20% در یکم سرور دیگه آیا تداخلی پیش نمیاد برا اون دیوایسهایی که استاتیک میخواند و میگیرند؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مدیریت درایو یعنی باید چی کنم؟
آنتی ویروسم nod32 فک نکنم خ سرعت رو بیاره پایین!
درایوهام هم که تقریبا خالی اند فقط c پر که اونم ماله ویندوزه!
خ هم برنامه ندارم!
من منظورم وقتیه که ص رمز میخواد بیاد اون موقع خ سرعتش پایینه!
این مشکلات دیروزش بود!
و اما امروز:
امروز فلش یکی از بچه ها رو زدم بهش فلشش کلی ویروس داشت قبل اینکه بازش کنم scan کردم ولی ویروس پیدا نکرد و متاسفانه لپ تاپ من الان تبدیل شده به کلکسیون ویروس!
nod رو update کردم ولی بازم ویروس رو نشون نداد! به خاطر همین nod رو حذف کردم! الان میخواستم kaspersky نصب کنم error میداد اول باید nod رو حذف کنی حالا باید چی کنم؟!
چندتا از ویروسهاش ایناست:u99j و rwww کسی میدونه چیه اند؟
تو تمام درایوهام هم این فایلا اومدن:System Volume Information و $RECYCLE.BIN و همون 2تایی که بالا گفتم! ولی تو درایو c فایلای دیگه ای هم هستن! البته همه مخفی بودن ها!
تو my computer ام هم آیکون Removable Disk اومده در حالی به لپ تاپ فلش وصل نیست!!! اینم رو دسکتاپ اومده desktop!!
خب حالا کسی راهی به جز تعویض ویندوز پیشنهاد میکنه؟ چون اون موقع رکوردش شکسته میشه و میشه در عرض 2 هفته 3 بار ویندوز عوض کردن!
سلام
برای رفع مشکل قبل این لینک رو نگاه کنید، به همه موارد اشاره شده.

خوب در مورد مشکل دوم که تعویض ویندوز همیشه آخرین راهه.
دوست من حالت hidden فایلها رو مجدد فعال کنید تا فایلهای مربوط به ویندوز و بک آپ اون رو حذف نکنید. ویروس نیستند.
هر آنتی ویروسی رو که انتخاب میکنید باید به طور مداوم و صحیح آپدیت کنید.
با این وضع دیر بالا اومدن ویندوز کسپراسکای رو به شما پیشنهاد نمیکنم. آنتی ویروس خوبی هست اما فضای زیادیو اشغال میکنه و ...
در هر صورت برای حذف کامل آنتی ویروس قبلی اگر مطمئن هستید که همه فایلهای مربوطه اش رو حذف کردید از قسمت رجیستری هم اقدام کنید به این صورت:
به run برید
regedit رو تایپ کنید و اوکی . مسیر زیر رو برید ( روی فلش کنار پوشه ها کلیک کنید):
computer\hkey_local_machine\software
و eset رو پیدا کنید و حذف کنید.
موفق باشید

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
برای رفع مشکل قبل این لینک رو نگاه کنید، به همه موارد اشاره شده.

خوب در مورد مشکل دوم که تعویض ویندوز همیشه آخرین راهه.
دوست من حالت hidden فایلها رو مجدد فعال کنید تا فایلهای مربوط به ویندوز و بک آپ اون رو حذف نکنید. ویروس نیستند.
هر آنتی ویروسی رو که انتخاب میکنید باید به طور مداوم و صحیح آپدیت کنید.
با این وضع دیر بالا اومدن ویندوز کسپراسکای رو به شما پیشنهاد نمیکنم. آنتی ویروس خوبی هست اما فضای زیادیو اشغال میکنه و ...
در هر صورت برای حذف کامل آنتی ویروس قبلی اگر مطمئن هستید که همه فایلهای مربوطه اش رو حذف کردید از قسمت رجیستری هم اقدام کنید به این صورت:
به run برید
regedit رو تایپ کنید و اوکی . مسیر زیر رو برید ( روی فلش کنار پوشه ها کلیک کنید):
computer\hkey_local_machine\software
و eset رو پیدا کنید و حذف کنید.
موفق باشید

الان این کار و کردم! بازم error داد! چی کنم؟
شما چه آنتی ویروسی رو معرفی میکنید؟
ممنون.

Drago

کاربر ممتاز
ممنون.
یادمه دنبال برنامه نویسی و ... بودی،ممکن نیست این کند شدن سیستمت مربوط به محیط های برنامه نویسی مختلف یا پایگاه داده و ... باشه که موقع لود شدن سیستم اونها هم لود میشن؟(با استارت آپ فعال میشن)

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون.
من راه حل دیگه ای به ذهنم نمیرسه.
امیدوارم دوستان راهنمائیتون کنن.
آنتی ویروس سلیقه ای هست ، مهم آپدیت بودنشه.
من خودم از eset smart security 5 استفاده میکنم
و تا حالا باهاش مشکلی پیدا نکردم.
خواهش میکنم
موفق باشید

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
1. من منظورم وقتیه که ص رمز میخواد بیاد اون موقع خ سرعتش پایینه!

2. امروز فلش یکی از بچه ها رو زدم بهش فلشش کلی ویروس داشت قبل اینکه بازش کنم scan کردم ولی ویروس پیدا نکرد و متاسفانه لپ تاپ من الان تبدیل شده به کلکسیون ویروس!

3.چندتا از ویروسهاش ایناست:u99j و rwww کسی میدونه چیه اند؟

1. اینکه سرعت بالا اومدنت پایینه .. این کار رو بکن ببین برای اپ شدن چه برنامه هایی اجرا میشن
دستور msconfig رو اجرا کن .. توی تب start up برو .. برنامه هایی که در زمان شروع اجرا میشن رو مشخص کرده .. با برداشتن تیک اون میتونی غیر فعالش کنی

2. خب مشکل از آنتی ویروستون هم هست .. آنتی ویروستون رو کلا از توی add & remove پاکش کنید .. ریست کنید و دوبار نسخه 5 نود32 رو نصب کنید و اپ دیتش کنید و اسکن کنید
اگر باز مشکل داشت با یه آنتی ویروس دیگه اسکن کنید سیستم رو
اولین کار بهتر هست که با یه آنتی ویروس دیگه ایی
سیستمت رو اسکن کنی

3.اين فايل‌ها و فولدر‌ها مربوط به ويندوز نيستند. مي‌توانيد با استفاده از نرم‌افزار FileMon كه در بسته Sysinternals موجود است بررسي كنيد كه چه برنامه‌اي فايل و فولدري را كه گفتيد، ايجاد مي‌كند، سپس با استفاده از نرم‌افزار Processmonitor يا Process Explorer كه اين برنامه‌ها هم در بسته Sysinternals موجود هستند، بررسي كنيد برنامه‌اي كه دارد فايل را مي‌سازد در كجا قرار دارد و همين طور اطلاعات ديگر . با استفاده از نشاني برنامه، مي‌توانيد آن را پاك كنيد. (منبع قسمت سوم)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادمه دنبال برنامه نویسی و ... بودی،ممکن نیست این کند شدن سیستمت مربوط به محیط های برنامه نویسی مختلف یا پایگاه داده و ... باشه که موقع لود شدن سیستم اونها هم لود میشن؟(با استارت آپ فعال میشن)

سلام ممنون از پیگیریتون
نه اون رو چک کردم اونا فعال نیستن! حتی تیک اکثر برنامه هام رو هم برداشتم ولی خ تاثیر نداشت!

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1. اینکه سرعت بالا اومدنت پایینه .. این کار رو بکن ببین برای اپ شدن چه برنامه هایی اجرا میشن
دستور msconfig رو اجرا کن .. توی تب start up برو .. برنامه هایی که در زمان شروع اجرا میشن رو مشخص کرده .. با برداشتن تیک اون میتونی غیر فعالش کنی

2. خب مشکل از آنتی ویروستون هم هست .. آنتی ویروستون رو کلا از توی add & remove پاکش کنید .. ریست کنید و دوبار نسخه 5 نود32 رو نصب کنید و اپ دیتش کنید و اسکن کنید
اگر باز مشکل داشت با یه آنتی ویروس دیگه اسکن کنید سیستم رو
اولین کار بهتر هست که با یه آنتی ویروس دیگه ایی
سیستمت رو اسکن کنی

3.اين فايل‌ها و فولدر‌ها مربوط به ويندوز نيستند. مي‌توانيد با استفاده از نرم‌افزار FileMon كه در بسته Sysinternals موجود است بررسي كنيد كه چه برنامه‌اي فايل و فولدري را كه گفتيد، ايجاد مي‌كند، سپس با استفاده از نرم‌افزار Processmonitor يا Process Explorer كه اين برنامه‌ها هم در بسته Sysinternals موجود هستند، بررسي كنيد برنامه‌اي كه دارد فايل را مي‌سازد در كجا قرار دارد و همين طور اطلاعات ديگر . با استفاده از نشاني برنامه، مي‌توانيد آن را پاك كنيد. (منبع قسمت سوم)

سلام
قسمت اول رو که قبلا انجام دادم.
2.من همیشه برنامه هام رو ازتوی add & remove حذف میکنم! حتی این دفه از راهی که IT Enrineer2 گفتن هم انجام دادم و حتی به منوی سرویس این msconfig رفتم هیچ اثری از nod نبود.
ویروسه u99j رو با Avira از بین بردم ولی rwww رو Avira هم نشناخت! nod کلا" این 2تا ویروس رو نشناخت حتی update شده اش!!!!
3.فایلی رو که گفتین دانلود کردم تا نصبش کنم ببینم چی میشه!
ممنون

ghazal1369

عضو جدید
سلام بچه ها 1 سوال مهم و حیاتی دارم که باید فردا واسه استاد ببرم وگرنه 3 نمرم میپره هر چقدم سرچ کردم جواب نگرفتم هر کی میدونه لطفا زودتر جوابش بده

فرق بین معماری توزیع شده و معماری چند پایگاهی تو پایگاه داده ها چیه؟ خواهشن جواب بدین

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها 1 سوال مهم و حیاتی دارم که باید فردا واسه استاد ببرم وگرنه 3 نمرم میپره هر چقدم سرچ کردم جواب نگرفتم هر کی میدونه لطفا زودتر جوابش بده

فرق بین معماری توزیع شده و معماری چند پایگاهی تو پایگاه داده ها چیه؟ خواهشن جواب بدین

ﻣﻬﻤﺘـﺮﻳﻦﺍﺻـﻞ ﺩﺭ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﭘﺎﻳﮕﺎﻫﻲ ﺗﻮﺯﻳﻊ ﺷﺪﻩ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺑﺎﻳﺪ ﭼﻨﺎﻥ ﻋﻤﻞ ﻛﻨﺪ ﻛﻪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻛﺎﺭﺑﺮﺍﻥﻣﺸﺎﺑﻪ ﺑﺎ ﻳﻚ ﭘﺎﻳﮕـﺎﻩ ﺩﺍﺩﻩ ﻣﺘﻤﺮﻛﺰ ﺑﺎﺷﺪ.ﺍﻳﻦ ﻭﻳﮋﮔﻲ ﺗﺤﺖ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺷﻔﺎﻓﻴﺖ ﺩﺭ ﺳﻴﺴﺘﻤﻬـﺎﻱ ﺗﻮﺯﻳﻊﺷﺪﻩ ﻣﻄﺮﺡ ﺍﺳﺖ
چند پایگاهی و تفاوتش هم که با تعریف بالا مشخص شد.

البته این تفاوت به نظرم زیاد قشنگ نیست و امکان داره تفاوت های دیگه و مهم تری داشته باشن. که انشالله دوستان جواب میدن.

Drago

کاربر ممتاز

در تکمیل جواب دانیال میشه اینجوری گفت که اول از همه خود معماری چند پایگاهی،نوعی از معماری توزیع شده است.
در مورد معماری توزیع شده فکر نکنم مشکلی داشته باشی،مسئله معماری چند پایگاهیه.توی معماری توزیع شده همه گره ها عضو یه سیستم هستن،درسته؟ حالا معماری چندپایگاهی از چندتا سیستم مختلف تشکیل میشه (چند تا سیستم توزیع شده مختلف).هر سیستم هم روی عملیات محلی خودش کنترل کاملی داره.
توی سیستم توزیع شده،موقع طراحی ما "یک" پایگاه داده یکپارچه طراحی میکنیم و بعدا طبق اصول و روشهای خاصی این رو توزیع میکنیم.اما سیستم چندپایگاهی شامل چندین پایگاه داده میشه که برای برطرف کردن نیاز کاربرها با هم ادغام شدن.
نکته‌ی مهمی که هست باید در هردو معماری،کل پایگاه داده (یا پایگاه داده ها) از نظر کاربر یک پایگاه داده جامع به نظر برسه.

برای اطلاعات بیشتر :
کتاب مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها، روحانی رانکوهی ، صفحات ۲۶۷ و اطرافش.
http://en.wikipedia.org/wiki/Federated_database_system
http://en.wikipedia.org/wiki/Distributed_database

Raminsm

عضو جدید
یک سئوال مهم لطفا پاسخ دهید

یک سئوال مهم لطفا پاسخ دهید

سلام
از متخصصین محترم یک سئوال دارم
من یک پورتابل درایو دارم و فلش مموری...میخواهم بدانم آیا راهی هست که قفل یا پسووردی را تعریف کنم تا هر کسی از راه رسید درایو من را برندارد و در سیستم خودش هر چی دارم و ندارم را چک کند ؟

لطفأ اگر کسی از شما راهی دارد به من اطلاع دهد ممنون (گذاشتن ایمیل در پستها ممنون است)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

khoja3teh

عضو جدید
سلام
از متخصصین محترم یک سئوال دارم
من یک پورتابل درایو دارم و فلش مموری...میخواهم بدانم آیا راهی هست که قفل یا پسووردی را تعریف کنم تا هر کسی از راه رسید درایو من را برندارد و در سیستم خودش هر چی دارم و ندارم را چک کند ؟

لطفأ اگر کسی از شما راهی دارد به من اطلاع دهد ممنون (گذاشتن ایمیل در پستها ممنون است)

سلام دوست عزیز ، اگه ویندوزتون سون (7) باشه می تونین روی درایوتون کلیک راست کنید بعد گزینه Turn on BitLocker را بزنید و سپس پسورد دلخواهتان را وارد کنید ، بعد از این کار مدتی طول می کشد تا ویندوز درایو را بازسازی نماید ، نگران نباشید . پس از این کار ورود به درایوتان تنها با استفاده از رمز ورود امکان پذیر خواهد بود .
و اگر ویندوز اکس پی 2002 یا 2003 و غیره داشته باشید می توانید از نرم افزارهای قفل استفاده نمائید مثل Folder Lock یا File Locker و یا ... که کارکرد مشابهی دارند .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

artmita

عضو جدید
سلام ویه خواهش من به کمک احتیاج دارم .

سلام ویه خواهش من به کمک احتیاج دارم .

من ترم2 ام وپیام نور میخونم
به گزارش کارآزمایشگاه فیزیک1 شدیدا محتاجم میشه کمکم کنید
قبلا ام درخواست دادم وجواب گرفتم ولی مال دانشگاه سراسری بوده وبه کارم نیومده
خواااااااااااااااااااهش .............کمکم کنید من تازه واردم هیچیم بلد نیستم کمک .........کمک..........کمک...........:cry::confused::gol:

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترم2 ام وپیام نور میخونم
به گزارش کارآزمایشگاه فیزیک1 شدیدا محتاجم میشه کمکم کنید
قبلا ام درخواست دادم وجواب گرفتم ولی مال دانشگاه سراسری بوده وبه کارم نیومده
خواااااااااااااااااااهش .............کمکم کنید من تازه واردم هیچیم بلد نیستم کمک .........کمک..........کمک...........:cry::confused::gol:
برای آزاد هم به دردت نمیخوره؟آزمایش ها که تقریبا مشترکه..

بالا